Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28001) liksoft válasza sompali79 (#28000) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szép estét!

Szét ne szedd! A légrésből közel 50.000 fér bele 1mm-be. Ezen kívül a mágneses és a mechanikai középpontja a lemezeknek nem ugyanaz. A lemez "lötyög" a tengelyen, és mivel 1mm-re 5-6 ezer sávot ír fel, így ha azok excentrikusak lesznek, semmi esélyed sem lesz. Ez nem otthoni tuning kategória.

El kell döntened, mennyire kellenek az adatok. Ha nagyon, akkor adatmentéses szakembert ajánlanék, mert ez a hiba lehet fizikai is, meg belső elektronikai is. Így vagy alkatrész cseréjével (mondom, nem konyhatuning) oldható meg, vagy versenyfutás az idővel, hogy a felület még meddig bírja. Ritkán lehet ez még mágneses felületi sérülés is, de mivel más is van a tarsolyban, nem célszerű csak ezzel számolni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28002) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Mennyi lenne a winyók ideális hőmérséklete? Mi az ami már soknak számít?

Előre is kösz a válaszokat!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#28003) sompali79 válasza liksoft (#28001) üzenetére


sompali79
csendes tag

Köszi a gyors választ. Az a gondom, hogy elég fontos adatokat kéne leszednem róla, de sajna nincs most 80-100 ezer forintom az adatmentésre. Azt esetleg ki lehet valahogyan deríteni, hogy elektronika baja van, vagy mechanikai?

(#28004) djculture válasza sompali79 (#28003) üzenetére


djculture
félisten

Ha legalább a smart adatok beolvashatók valamelyik progival akkor többet tudunk egyből. De szerintem rengeteg hibás szektor van rajta azért lassult le és a partíciók is elvesztek.

(#28005) Romanow


Romanow
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült megoldani a problémat az asrock lap és samsung hdd-közt!
Firmware frissítés!

Köszi mindenkinek!

Üdv.
:R

"A jó barátság a pontos elszámolásnál kezdődik"

(#28006) rocco021


rocco021
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni vettem egy zsír új HDD a pontos típusa WD Black 750Gb 64mb sata 3-as WD7502AAEX-00Y9A0
olyan problémám volna hogy teszteken 100%-os de olyan hangos mikor dolgozik recseg ropog rezonálja a gépházamat hogy nem lehet mellette rendesen dolgozni mi lehet a problémája?
Köszönöm előre is a segítséget :R

(#28007) liksoft válasza rocco021 (#28006) üzenetére


liksoft
nagyúr

Semmi, ez ilyen. A gyorsaságért hang is jár. Vagy csendesíted (akusztika), de akkor lassabb a seek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28008) Brekkk


Brekkk
senior tag

Mekkora az elfpgadott HDD hőfok?
Nálam olyan 38-39 fok körül üzemelnek a HDD-k.
A 45 fok még reális lehet?
A Hitachi és a Seagate HDD-k mennyire mérik pontosan a hőmérsékletet?
A HDD-ket Milyen irányból érdemes hűteni? A tetejét vagy az elektronika részét, alulról?

(#28009) liksoft válasza Brekkk (#28008) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gyári adatok, 5-5 fokkal szűkítve. Maximum azért 50 fok, de ne túl hosszú ideig. Amit írtál, jók. A hűtés meg..... ahogy lehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28010) baboss


baboss
őstag

Sziasztok. :R
Segítségét szeretnék kérni. :F
Van egy 2 TB-os HDD-m és a gyártói garanciát szeretném érvényesíteni.Mi a menete,hogy kitudjam cseréltetni.(postacím és egyebek)
Eddig sikerült eljutnam. :U


A segítséget előre is köszönöm. :R

(#28011) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tegnap vettem egy Lenovo G580-as notit, Windows 8 van rajta. Elkezdtem telepíteni, és rákerült a jól bevált HDS is. Itt jött a meglepetés. Miután felraktam, a kondíció alapból 80% volt, 17 vizsgált szektorral. Most ez már már 79%-ra csökkent. Normális ez egy vadiúj gépnél?? :Y

(#28012) Wind-Storm válasza baboss (#28010) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Először is nézd meg a WD programjával, mert az alapján számít garanciásnak a problémája.
A boltba egyébként már lejárt a garancia?

(#28013) baboss válasza Wind-Storm (#28012) üzenetére


baboss
őstag

A garancia lejárt 4 hónapja.de a gyártói garancia 2014-ig jó.Betudnád linkelni a programot.Az angol tudásom egyenlő a 0-val.Köszönöm. :R

(#28014) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Nem probléma de szeretnék kérdezni:
Találtam itthon egy HDD hűtőt, gondoltam munkába fogom, de 2 gépünk van, melyikére érdemesebb:
160 Gb-os Satas Samsungra vagy a régebbi 40 Gb-os Ide-s Maxtorra? (Ha érdemes ilyet feltenni.)
Köszönöm a választ!

(#28015) djculture válasza meszi16 (#28014) üzenetére


djculture
félisten

40-es maxtor nem nagyon melegedett még...

(#28016) cozmo válasza z123456789 (#27929) üzenetére


cozmo
őstag

Startmenü > beírod a kereső ablakba eszközkezelő > fent eszközkezelő kiválaszt > IDE ATA... > és ott kiválasztod az egyiket > jobb egér rajta > tulajdonságok > illesztőprogram fül > visszaállítást válaszd ha szükséges....

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28017) Wind-Storm válasza baboss (#28013) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Elvileg ez a data lifeguard program volna az: [link]

(#28018) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Először is lenne egy kérdésem itt talán tudtok rá felelni,nekem egy Western Digital 500GB SATAIII 7200RPM 32MB WD5002AALX HDD m van és lehet eddig nem figyeltem csak hogy most csend volt a szobában isten igazán a winyó hangját nem hallani ,csak mikor villog hogy ugye gondolom seekel hogy rakok ide be egy videót és hallgassátok meg hogy ez természetes?Ja a házam egy Cooler Master RC-692-KKN2 690 II amiben a keretekben van ilyen szigetelő gumi.

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28019) baboss válasza Wind-Storm (#28017) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm szépen.Sikerült nekem is megtalálni nagy nehezen.Már fel is telepítettem és el lett indítva, de le kellet állítanom a programot és legnagyobb meglepetésemre a kondíció 16%-ra már beállt.Lehet,hogy ha lefut a teljes program akkor visszaáll 100%-ra.Majd jelentkezem a végeredménnyel.

(#28020) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Nagyon nagy gondban vagyok megint. Ma reggel még használtam a gépet, kikapcsoltam teljesen rendesen. Du. bekapcsolom, és nem érzékeli a BIOS a rendszermerevlemezt. Szétszedtem a gépet, dugogattam a kábeleket, a BIOSt is reseteltem, semmi. Ha júl hallom eleve fel sem pörög a vinyó.
A típusa: Western Caviar Green SATA 160GB
WD 1600AAJS-60PSAO

Esetleg van vmi ötletetek, hogy mit lehet még kipróbálni?

(#28021) Wind-Storm válasza baboss (#28019) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csak akkor lehet elviekben gariztatni, ha a gyári programja 0%-ot fog mutatni.

(#28018) Pityu.

Az egy teljesen normális dolog, hogy a merevlemezeknek seek hangja van. Amelyiknek ilyen nincs, az nem is merevlemez....
Azt hiszem naponta két ember megkérdezi, hogy ez normális?
Nem értem miért hiszitek hibának, hisz így működik a merevlemez. Egy elavult, mechanikus elven működő tárolóról beszélünk aminek bizony hangja van.

(#28022) Pityu. válasza Wind-Storm (#28021) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Okés köszi azért a választ,lehet azért bántja most a fülem mert olvastam róla és el kezdtem rá figyelni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28023) _DiEGO_ válasza WonderCSabo (#28020) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha júl hallom eleve fel sem pörög a vinyó.

Huzd le az adatkábelt és így indítsd el - közben kezedet ráteszed - ha elindul érezni lehet azt ... ha nem pörög fel - lehet egy próba másik tápkábelt rádugval is ezt megpróbálni ... de ha nem indul semennyit , akkor annak az elektronikájának lőttek szvsz. :F

(#28024) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Anno kb 1 éve vettem egy Kingmax 320gb-os külső winchestert. Particionáltam. Volt egy gyári partíció ahhoz nem nyúltam és csináltam 2 másikat. Az egyikek a HDD lévő SecureDriveEx2_1_06_03_KINGMAX programmal "titkosítottam" (ennek a programnak a feltelepítése után, ha elindítottam, kijött egy bejelentkező ablak ahol felhasználónév és jelszó segítségével tudtam láthatóvá tenni a 2. partíciót) Rég nem használtam azt a partíciót, ma akartam róla leszedni az adatokat de a programot nem lehet telepíteni, elkezdi de amikor ki kellene választani hogy válasszon lemezt akkor ott nincs választható opció.... magyarul nem férek hozzá ahhoz a partícióhoz enélkül a program nélkül. Letöltöttem újra, de semmi!!!

Úgyan az az oprencer van a gépen, mint amivel megvettem.. talán 2szer lett újra telepítve de úgyan az Windows 7 Home Premium 64bit.... remélem valaki tud erre megoldást, mert elég fontos dolgaim vannak rejtve és jelenleg sajnos nincs pénzem adatmentő céget megbízní ezzel,,, és remélem házilag is orvosolható a hiba...
minden segítséget előre köszönök!!

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#28025) _DiEGO_ válasza Pityu. (#28022) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Amúgy miért nem lehet pl. [Fájlposta.hu] oldalra feltenni dolgokat ? miért kell minden maszat oldalra feltöltögetni ? és ez mindenkire értendő aki ilyen nudli helyekre tölt fel és oszt meg . Miért , ha van magyar oldal is és ráadásul naggyon is jól szuperál !

[ Szerkesztve ]

(#28026) WonderCSabo válasza _DiEGO_ (#28023) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja, nem pörög fel egyáltalán. Ezer kábellel is néztem, több géppel, több táppal, több géppel. Attól tartok, h. akkor vmi adatmentő céghez kell forduljak, meg a bankhoz hitelért hozzá... :(

(#28027) Sanyaman válasza Sanyaman (#28011) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Az előző hsz-ben elírtam az adatokat, 90-ről indult a kondíció ahogy a képen is látható, de azóta is folyamatosan csökken, ma már elérte a 80-at. Asszem holnap visszaviszem a gépet, még nem telt le a 3 nap sem. :W

(#28028) djculture válasza WonderCSabo (#28026) üzenetére


djculture
félisten

Panelját nézted? Lehet csak a védő zéner szállt el a be tápnál...

(#28029) Pityu. válasza _DiEGO_ (#28025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Több mint valószínű azért mert ezt az oldalt nem ismerem nem is hallotam róla.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28030) WonderCSabo válasza djculture (#28028) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézegettem, nem látok rajta elváltozást, de őszintén szólva nem értek hozzá. A vicc az, hogy tegnap reggel tökéletesen működött. Újbóli bekapcsolás után fel sem pörög.

(#28031) djculture válasza WonderCSabo (#28030) üzenetére


djculture
félisten

Akkor több mint valószínű a zéner átment zárlatba, viszont akkor ha ez megtörtént a gépben lévő tápra is rá kell nézni. Valószínűleg induláskor megszaladt a 12voltos rész.

[ Szerkesztve ]

(#28032) WonderCSabo válasza djculture (#28031) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy vadi új Chieftec CTG-500-80P táp, és semmi gond nem volt vele, a többi vinyó, minden más műkszik. Persze azért lehet, hogy igazad van. Mindenesetre holnap szakértő kezekbe kerül, remélem ők megtalálják a megoldást, és be tudok számolni róla.

(#28033) djculture válasza WonderCSabo (#28032) üzenetére


djculture
félisten

Vadi újság nem jelent manapság semmit sajnos... A költségcsökkentés miatt már a 20-30 ezres tápokba is raknak határon táncoló alkatrészeket. Nem érdekük hogy a gari időn túl használjon az ember valamit tovább.

(#28034) WonderCSabo válasza djculture (#28033) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát ez 2 hetes táp, szóval eléggé gari időn belül van. Köszönöm választ, én már nem próbálkozom a vinyóval, de beszámolok a fejleményekről!

[ Szerkesztve ]

(#28035) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És az természetes ha pl nem a merevlemezen van a rendszer de ugyan úgy villog az olvasás jelző led és hallani néha a seek hangot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#28036) Wind-Storm válasza Pityu. (#28035) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Miért ne lenne az...? :U

(#28037) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Természetes az, hogy lemez túlterhelés jelentkezik, ha ennyi mindent futtatok?

Win 7 x64 Ulti,torrent le 3M le 150kb fel, skype, Call of pripyat HD ready felbontásban, 1850Mb ram használattal. Csak ez a HDD van a gépben, szóval minden innen/ide fut...

[ Szerkesztve ]

(#28038) Wind-Storm válasza dodopek (#28037) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bár nem írtál lemez típust, de előfordulhat, pláne ha a rendszer is rá van téve.
Az elavult merevlemezek rendszernek való használata már leáldozott, helyette ott az SSD.

(#28039) dodopek válasza Wind-Storm (#28038) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, most jutott eszembe, hogy a legfontosabbat nem írtam... :D Samsung Sata2 330gb 7200rpm... Tudom, hogy jobb lenne az SSD, de arra még nem futotta...

(#28040) djculture válasza dodopek (#28037) üzenetére


djculture
félisten

Én azért használok raid-et mert már 3 éve is ez volt nálam. ssd meg hiába jó ha én rengeteget írok a c meghajtóra is/zene szerkesztő program/, azt meg nem nagyon bírjak az ssd-k.

[ Szerkesztve ]

(#28041) Wind-Storm válasza djculture (#28040) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csak a C-re lehet írni/menteni azokkal a programokkal? :N

(#28042) djculture válasza Wind-Storm (#28041) üzenetére


djculture
félisten

Nem oda szoktam menteni de az átmeneti könyvtár helyét nem lehet megváltoztatni csak a mentési helyet. Így minden egyes módosítás írással jár. Egyébként elég sok pogi van amire ez jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#28043) _DiEGO_ válasza WonderCSabo (#28032) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha tudnál egy panelt rá , pont olyat mint ami rajta van ... mert fizikailag ellenben nem lehet sérült ha szépen ment ! Előbb egy misét megérne hogy szétnézz egy panel után , sztem .
Dobj fel róla egy jó minőségű képet - hátha lesz valakinél elfekvőben BAD szektoros ilyen HDD és arról áttenni a panelt . Nekem is van egy még - de már nem tudom milyenhez is való :U

(#28044) djculture válasza _DiEGO_ (#28043) üzenetére


djculture
félisten

120gigás maxtorhoz (MAXTOR 6Y120M0)

(#28045) Mezga Aladár válasza Wind-Storm (#28038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Az elavult merevlemezek rendszernek való használata már leáldozott, helyette ott az SSD."

Bocs ez azért elég sarkos túlzás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28046) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Egy régebbi T-Systems házba költöztetek gépet. A ház oldalán van egy kinyitható ajtó, amire winchestert lehet felcsavarozni. Viszont a winchester alja kb. 12 milliméterre kerül a PC speakertől. (Lásd: képek)

Kérdéseim:
- A mágnest nyilván tartalmazó PC speaker nem károsíthatja-e a merevlemezt?
- A winchester ilyen módú függőlegesen elhelyezése megfelelő-e?

A segítséget előre is köszönöm.

(#28047) Wind-Storm válasza Mezga Aladár (#28045) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hozzá fő' ellenérvet. :)
A mai gépeknél a szűk keresztmetszet bizony nem lesz más mint a HDD.
Támaszd alá tesztes példával, ahol IOPS ügyileg bármely merevlemez aláz egy SSD-t.

(#28048) djculture válasza peter889 (#28046) üzenetére


djculture
félisten

Speakerrel nincs gond mert mágnesesen árnyékoltnak tűnik, viszont az ilyen elhelyezés nagyon nem ajánlott. Főleg ha esetleg normális helyzetbe üzemelt eddig a vinyó most meg élére állítva. Mechanika garantáltan kifog készülni.

[ Szerkesztve ]

(#28049) peter889 válasza djculture (#28048) üzenetére


peter889
őstag

Köszi a választ. A spakerrel kapcsolatban megnyugodtam. Különben pici fémdarabokat sem vonz a speaker.

A winchester nálam még új. A ház eredetileg is így van tervezve, az ott egy "hidden" vinyóhely.

Miért készülne ki ott a winyó, és akkor a házat miért tervezték olyanra?

Az a kihajtható oldallap rendesen rögzül a házhoz, bár nem olyan stabil a felfekvése, mint a szokványos helyeken. Lehet picit berezegne. :(

[ Szerkesztve ]

(#28050) peter889


peter889
őstag

Még ez a gép soha nem üzemelt, most szerelem össze.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.