Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34001) pjen válasza nelsonmanian (#34000) üzenetére


pjen
félisten

Új HDD vásárlás. :(( Te irtad, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#34002) liksoft válasza Zsivaagoo (#33993) üzenetére


liksoft
nagyúr

:W Az Intel ICH5 chip 2 PATA ÉS 2 SATA csatornát tartalmaz. Ha a laphoz korrekt a driver és a chip nem hibás, akkor elhajtja. A gond időnként ott volt, hogy a kezdeti SATA csatorna nem minden drive-ot viselt el egyformán.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34003) PumpkinSeed válasza pjen (#33999) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem átverés céljából passzolom el, nyilv. feltüntetem, hogy milyen hibái vannak. :((

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34004) pjen válasza PumpkinSeed (#34003) üzenetére


pjen
félisten

Nem is gondoltam ilyet,van akinek így is jó vétel. :)

(#34005) PumpkinSeed válasza pjen (#34004) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:K

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34006) djculture válasza liksoft (#34002) üzenetére


djculture
félisten

Itt a busz a nem mindegy hogy ezen vezérlőknek legalább külön busz van kiépitve vagy rávan hányva egyre az összes.
Ha rávan hányva az összes egyre akkor ha használni kezdi az ember , szépen minden portra eszköz kerül akkor a busz agyon terhelődik és elkezd szépen késleltetést beiktatni a rendszerfolyamatban.
Ami azt eredményezi egy idő után hogy a portokon lévő vinyók lelassulnak néha meg el is veszitheti a kapcsolattot a vinyóval a vezérlő.

Sajnos nem egyszer több tizezerért kínált lapoknál is megvan az a költségcsökkentési szándék a tervezéskor, hogy ne legyen túl bonyolult a nyák ezt kihuzzuk és bekötjük egy buszra.

[ Szerkesztve ]

(#34007) liksoft válasza djculture (#34006) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. De ez NEM a 865 chipset gondja. A gyártó hogyan rakta össze az alaplapot. Érdekes, nekem 865 esetén nem volt gondom. Ami igen, az akkor is jelentkezett, ha összesen 1db SATA drive-ot akartam rátenni. Ahogy ugyanazt PATA/SATA átalakítóval raktam a PATA portra, gond nélkül ment. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34008) djculture válasza liksoft (#34007) üzenetére


djculture
félisten

Nyugodj meg a chipszet hogy adott az még nem jelenti azt hogy nem tudják ezt lebutítani. Maga az intel is csinált mindent az alaplapjaival. Jó pár intel mai napig rémálomba illő:) Freddy Krueger is erröl álmodik hogy intel lapra akar satás optikai bekötni :D

[ Szerkesztve ]

(#34009) madeinjapan válasza madeinjapan (#33989) üzenetére


madeinjapan
csendes tag

Uraim, fórumozók, minden kedves segítőszándékú ember!

MEGOLDVA, azt hiszem. Meguntam, és egy régi vinyóra feldobtam egy xp-t (sp3) és láss csodát, hibátlanul megy, semmi probléma!

Tehát akkor nem a gépben, nem a chipset-ben, nem a nemtudommiben van gond, hanem az XP-m van összebarmolva :S

Bónusz kérdés: szűz xp-nél hibátlanul megy, az én régen telepített, állítgatott xp-mnél nem... Mitől függ oprendszeren belül, hogy felismerje, mitől függ, hogy működjön???

Mindenkinek köszönöm, aki segített, vagy csak próbált, és tanulságos volt olvasni a különböző érveket/ellenérveket! Köszönöm!

Üdvözlettel : Tamás

(#34010) pc_seft


pc_seft
tag

Sikerült a szerveremen beállítani az SCSI vezérlőt hogy lássa a gép rendesen a 3-db SCSI hdd-t!
Most az a probléma merült fel hogy a merevlemez kezelőben,megtalálja de a 100%formázást követően azt írja nem tudja formázni a HDD-ket.146GB+73GB+73GB van a gépben,és összeadva találja a gép őket nem
külön-külön :F
Ha nyomogatom bios előtt a CTRL+H billentyűt akkor beadja az SCSI merevlemezek úgy mond menüjét.
Ott beállítom egyszerre csak egyet formázzon a gép,de eltelik 10-perc és semmi változás.Mind össze annyit ír a gép angolul(ne kapcsoljam ki a számítógépet,mert a rendszer formázza a hdd-t és 10-másodpercenként villogni fog a kép.
Akkor most a HDD-k rosszak ?! a vagy csak ilyen sokáig formázza a gép a merevlemezeket? :F
köszi a segítséget.
windowsban fent van a raid driver minden rendben van driver ügyileg :K

(#34011) djculture válasza pc_seft (#34010) üzenetére


djculture
félisten

Persze hogy nem külön külön vannak mert raidben vannak. A formázás meg igen 3 vinyós raid-nál nem 10 perc, hanem alsó hangon fél óra..

[ Szerkesztve ]

(#34012) madeinjapan válasza madeinjapan (#34009) üzenetére


madeinjapan
csendes tag

Éssss meg is oldottam... A régi rendszer is megmaradt, a sata-s dolgok is működnek, én is jól laktam, meg a kecske is, meg a káposzta is :D

A BŰŰŰNÖS:

"IDE csatornák optimalizálása

Klikkeljünk jobb gombbal a Sajátgépen, válasszuk a Tulajdonságokat, majd a Rendszertulajdonságok közül a Hardver fület, itt klikkeljünk az Eszközkezelőn, a megjelenő menüből pedig válasszuk az IDE ATA/ATAPI vezérlőket.
Itt láthatjuk az Elsődleges és a Másodlagos IDE csatornát. A bejegyzéseken klikkelve és a Speciális beállításokat választva láthatjuk az egyes IDE ágakon levő merevlemezeket, meghajtókat és azt, milyen átviteli módban működnek.
Ahol az Eszköz típusánál Automatikus felismerés van, a Jelenlegi átviteli módnál
pedig Nem használható felirat, ott átállíthatjuk az automatikus felismerést "Nincs"-re, hogy a gép azon a csatlakozón ne keressen induláskor eszközt. Ugyanezt ismételjük a Másodlagos IDE csatornán."

Ha valaki ezt beakarja állítani, NE TEGYE! Felesleges, és ez olyan kicsi dolog, hogy tutira másnap elfelejted, aztán új hardver, - 5 év az ideg miatt, és nem ez lesz az első, ami eszedbe jut! Én megtettem, beszoptam, nem kicsit, de megtanultam!

Köszönöm mindenkinek, aki próbálkozott a segítséggel!

Üdvözlettel : Tamás

(#34013) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Félig off, bocsánat!

Asztali PC-ben lévő, film tárolására és lejátszására használt HDD-ket szeretnék kikapcsolhatóvá tenni. Úgy tervezem, sata tápkábel-hosszabbítót veszek, annak 1-2 szálát megszakítom, és kivezetem előre egy kapcsolóhoz. Természetesen nem hot plugging-ra gondoltam, szóval a gép bekapcsolása előtt kapcsolnám be a HDD-ket, ha éppen pont másolni akarok rájuk, vagy filmet akarok nézni róluk.

Kétféle verziót találtam sata tápkábel hosszabbítóból, 4 ereset és 5 ereset.

1. Melyiket válasszam, a 4 vagy 5 ereset? Van jelentősége?
2. Egy vagy két vezetéket kell megszakítanom, tehát elég 1 vezetékes kapcsoló, vagy 2 vezetéket megszakító kapcsolót vegyek? (Jó lenne ha elég lenne 1, mert kevesebb kábel kígyózna a házban, de annyi lesz, amennyit muszáj. Tápellátás nyilván megszűnik 1 vezeték megszakításával is, de én nem értek hozzá, hogy lenne jobb.)
3. Melyik vezetéket/vezetékeket szakítsam meg?

Nagyon köszönöm a hozzáértők segítségét!

(#34014) ggg666 válasza liszi70 (#34013) üzenetére


ggg666
őstag

Kb. 6000 FT-ért kapsz gyárit igaz ez 4 merevlemezhez való, de szerintem nem éri meg ennyiért görcsölni vele.

Nekem is ilyenből van 4 darab + 2 darab 6-os

(#34015) liszi70 válasza ggg666 (#34014) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, ezen már túl vagyok. Csak Kanadából, meg Kínából lehet rendelni, az angliai forrás nem szállít Magyarországra, szóval nagyon macerás a dolog. Nekem egyszerűbb lenne ez a házilagos megoldás, ráadásul vékonyabb és könnyebben elhelyezhető kábelköteggel járna. Ezt megpróbáltam beszerezni, de nem jött össze.
(Egyébként beszélgettünk privátban is erről! :) )

[ Szerkesztve ]

(#34016) ggg666 válasza liszi70 (#34015) üzenetére


ggg666
őstag

Ebben nem tudom mi a macerás,Kínából itt volt épségben 2 hét alatt, most Németországból tudnád megrendelni, kb. 4 nap alatt itt is volna.

Mind a 2fazontól rendeltem már és meg is kaptam, az árut.

(#34017) liszi70 válasza ggg666 (#34016) üzenetére


liszi70
nagyúr

Erre gondolsz? Ebben a 9+szállításban benne is lennék, de a szörnyű kábelköteg még mindig ott van problémaként, így is alig férek már a házban. Na tessék, most megint elbizonytalanodtam, pedig már eldöntöttem, hogy inkább barkácsolok! :)

Azért fenntartanám az előző kérdésemet a hozzáértőknek, köszönöm!

(#34018) liksoft válasza djculture (#34008) üzenetére


liksoft
nagyúr

Olvastad? Le volt tiltva! Így semmi nem működne. :D
Adatmentéshez közel 8 évig CSAK 865-ös chip-et használtam. A BIOS és a driver is, valamint a SATA kompatibilitás tud érdekességeket okozni, de ezen kívül a régiek közül számomra a legstabilabbnak tűnt! Nem véletlen csak ezt használtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34019) ggg666 válasza liszi70 (#34017) üzenetére


ggg666
őstag

Én tőle vettem egyet, és tőle is

A kábeleket java részt össze kell kötegelni, és a két hosszabbítót nem feltétlen kell felraknod, ha van a tápegységen molex csatlakozód.

(#34020) liksoft válasza ggg666 (#34014) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye nem azt akarod mondani, hogy azokon a tűs icuripicuri csatlakozókon (plusz molex ...), plusz kapcsolókon keresztül kapják a tápot a Paksot is meghúzó géped drive-jai? Mert ha igen, akkor bátor ember vagy!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34021) ggg666 válasza liksoft (#34020) üzenetére


ggg666
őstag

5 wattot fogyaszt egy winyó, 1,75 A vesz fel.

2 A van ráírva a kapcsolókra, előtte bemértem műszerrel.

750 wattos tápegység van hozzá 30 winyóhoz és külön házban van a gép.

1 éve működik hibátlanul, miért ne merném használni.

(#34022) djculture válasza liksoft (#34018) üzenetére


djculture
félisten

Olvastam, tipikus példa arra hogy tudja önmagát szívatni a felhasználó :D

[ Szerkesztve ]

(#34023) liksoft válasza ggg666 (#34021) üzenetére


liksoft
nagyúr

A zoxigént meg ki is vonod a levegőből a gépnél, nehogy zoxidálódjanak a csatlakozók... A hőtágulásos kh-ról már nem is ejtek szót....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34024) Dragon27


Dragon27
senior tag

Nem az enyém a külső hdd Adata műholdvevőn van felvétel céljából .. de megkértek hogy nézzem meg mert a videók TS.file lefagytak (utolsó felvételek ) . A tesztet H.D.S. néztem meg olvasási hiba szektorhibát nem talált ...

Ezután jó pár videót töröltem ezután gond nélkül lehetett rögzíteni és visszanézni a videót ..

Ami számomra nagyon érdekes a ki be kapcsolás hogy maradt életben ez a hdd :F ha pontosak az adatok ..

(#34025) semetka


semetka
őstag

Van egy régi maxtor winyóm , hordozható winyóként funkcionál. HD Sentinel mutat pár hibás sektort rajta. Ezek javíthatóak? Ha pl leformázom?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34026) pjen válasza semetka (#34025) üzenetére


pjen
félisten

Ha beteszed gépbe lehet jó lesz a rack ok érdekes dolgokat produkálnak,ha nem a hibás szektorok nem igen gyógyulnak meg. :F

(#34027) liksoft válasza semetka (#34025) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] , [link] , [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34028) semetka


semetka
őstag

Köszi

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#34029) mrobes válasza liszi70 (#34017) üzenetére


mrobes
tag

Szia!
Nálam a HDD +12V-os ága egyszerűen rá van kötve egy kapcsolóra,és ha szükségem van a vinyóra,csak átbillentem a kapcsolót menet közben,és kész. Ha már nincs rá szükségem: hardver biztonságos eltávolítása,és kapcsoló OFF. Évek óta így használom.

(#34030) enté


enté
csendes tag

Sziasztok!

Egy adattárolásra használt, fél éves WD10EZRX hdd elég érdekes dolgot produkált, egyik napról a másikra. Bekapcsolás után a Win üdvözlőképernyőnél beragad a gép, de a hdd led jelzi, hogy dolgozik. Tucatszorra is eljátszotta ugyanezt, mígnem egyszer konzisztenciaelemzést csinált, amiben sok hibát jelzett. A Win betöltött, a programok nem indultak, csak egy-két kisebb fájt tudtam megnyitni. Csak rendszer ssd-vel a gép hibamentesen működik. A Biosban rendben felismeri a hdd-t. Egy adatmentés erejéig szeretném működésre bírni aztán küldöm vissza. Hogyan tovább?

Köszönöm a tanácsokat!

(#34031) pjen válasza enté (#34030) üzenetére


pjen
félisten

Egy adat és táp kábel cserével megpróbálkozhatsz,esetleg betenni egy másik gépbe,de csodát ne várj. :)

(#34032) liszi70 válasza mrobes (#34029) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

"a HDD +12V-os ága"

Tudom, szőke nő-szintű a kérdésem, de melyik az az ág? :B Akkor elég egy ágat megszakítani? Melyiket?

"ha szükségem van a vinyóra,csak átbillentem a kapcsolót menet közben"

Menet közben??? Te hot plugging-módon csatlakoztatod a vinyót? Az nem teszi gallyra a HDD-t???

[ Szerkesztve ]

(#34033) mrobes válasza liszi70 (#34032) üzenetére


mrobes
tag

A sárga színű vezeték a +12V.

AHCI módban használom a HDD-t, amikor bekapcsolom,ugyanúgy működik,mint egy pendrive.
A gyorsítótárazást kikapcsoltam,így a leválasztása is csak egy kattintás.(Legalábbis win7 alatt)
Régóta így használom,nem hiszem,hogy ártana neki,amikor a gépet bekapcsolod,akkor is megkapja a 12V-ot és egyből felpörög.
Kb. 10 percembe,meg 300 forintomba került az átalakítás.

(#34034) ateszm


ateszm
senior tag

Adott egy SAMSUNG HD103UJ 1TB-os vinyó. Új rendszer ment fel rá,egy x64-es win7,ami kapásból hibát dobott,majd a Hard Disk Sentinel a kondicióra 0%ot írt.

Mégpedig: Meghibásodás várható - Attribútum: 184 End-to-End Error Count, Paritáshibák száma a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő közötti átvitetelben.
160 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 51 alkalommal.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Kérdezném,hogy ilyenkor kuka? Kábelt megmozgattam,cseréltem,másik slotba dugtam. Közben volt már egy kék halál, win7 reinstall,majd a hibaüzenet ugyanaz.
Ha kuka,akkor kicsit off, ezt a HD-t néztem...>>
Western Digital Red 2TB (WD20EFRX)
esetleg>> Western Digital Caviar Green 3TB (WD30EZRX)

Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdvözlettel:ateszm

[ Szerkesztve ]

(#34035) djculture válasza ateszm (#34034) üzenetére


djculture
félisten

Kuka a cucc mert a panelon lévő memória cahe hibázik...

(#34036) liszi70 válasza mrobes (#34033) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm, szerintem én megpróbálkozok ezzel! :R

[ Szerkesztve ]

(#34037) ggg666 válasza mrobes (#34033) üzenetére


ggg666
őstag

De ha jól tudom, akkor az elektronika non-stop megy a winyódon, mert az 5v-al megy, és azt nem szakítottad meg.

(#34038) fireHDD


fireHDD
újonc

Sziasztok!

Látott már valaki ilyet, vagy ehhez hasonlót? Működő gépben bios beállítások közben lángok csaptak ki-szerencsére a még nem lezárt házban- a winchesterből....
Valakinek van ötlete, hogy mi okozhatta?
A PC azóta üzemel egy másik winchesterrel.

(#34039) Mezga Aladár válasza fireHDD (#34038) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34040) pjen válasza fireHDD (#34038) üzenetére


pjen
félisten

Ami elromolhat az el is fog.Mörfi. :)

(#34041) mrobes válasza ggg666 (#34037) üzenetére


mrobes
tag

Elképzelhető,bár a BIOS-ban sem látszik a vinyó,mintha rá se lenne dugva a lapra. Nem tudom,hogy az 5v okozhat-e problémát,meg kéne mérni,hogy vesz-e fel áramot.
Egyébként ezzel a résszel nem is foglalkoztam,de a 12V nélkül nem megy benn a motor meg a fej se,így legalább nyugton van.

(#34042) ggg666 válasza mrobes (#34041) üzenetére


ggg666
őstag

Persze, hogy nem látszik mivel a motor nem pörög fel, de az elektronika kapja az áramot.

Problémát nem okoz, csak annyit megy az elektronika, mint a gép maga, nekem mind meg van szakítva.

[ Szerkesztve ]

(#34043) pjen válasza ggg666 (#34042) üzenetére


pjen
félisten

Ha a biosban sem látszik, sok minden nem kaphat áramot,a fogyasztás elhanyagolható.

(#34044) ggg666 válasza pjen (#34043) üzenetére


ggg666
őstag

Nem a fogyasztás a gond, hanem az elektronika, olyan mintha évekig használtad volna.

[ Szerkesztve ]

(#34045) pjen válasza ggg666 (#34044) üzenetére


pjen
félisten

Nem teljesen,nem vezérel semmit,tehát áramot sem vesz fel. :)Bár egyszer kiváncsiságból szétbontom a tápot és rámérek az 5V os ágra,de szerintem 12V nélkül nem müxik és nem is vesz fel áramot.

[ Szerkesztve ]

(#34046) mrobes válasza pjen (#34045) üzenetére


mrobes
tag

Nem hagyott nyugodni a dolog,így rámértem. Tény és váló,hogy vesz fel áramot akkor is az 5V-ról,ha meg van szakítva a 12V,mégpedig 0.39A-t,egy 320-as Samsung.
De szerintem 90%-ban úgysem a vezérlő elektronika megy tönkre.
Lehet,hogy érdemesebb lenne a negatív szálat megszakítani,csak abból megint 2 van,és nem tudom,hogy azok közösek-e.(bár valószínűnek tartom,hogy azok)

(#34047) pjen válasza mrobes (#34046) üzenetére


pjen
félisten

Az durván 2 W t .Nem hiszem hogy számot tevően csökkenti az elektrónika élet tartamát.Viszont vitathatatlan hogy a teljes kikapcsolás az 0 áram.

(#34048) bagszi_lucas


bagszi_lucas
tag

Hali!

biztos írta már valaki, de képtelen vagyok rátalálni.

Egy régi laptop HDD-jét formáztam, mikor 99%-nál úgy döntött a gép, hogy kék halál. Miután ismét elindítottam azt írta ki, hogy nincs HDD a gépben, nem érzékelte bootoló Linux sem. És mind emelett nagyon fura kattogó hangot ad ki, mikor olvasni akarja a rossz vinyót a gép. :S
Bármi ötlet, hogyan tudnám működőképessé tenni ismét?

(#34049) pjen válasza bagszi_lucas (#34048) üzenetére


pjen
félisten

sok remény nincs. :((

(#34050) liszi70


liszi70
nagyúr

Hálás vagyok, hogy beszélgettetek a témáról. Az lenne a kérdésem, hogy ha tutira akarok menni, akkor 2 vezetéket megszakító kapcsolóval csináljam? Tehát szakítsam meg a 12V-os sárga, és az 5V-os piros(?) vezetéket is?

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.