Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52601) hellsing71 válasza hellsing71 (#52577) üzenetére


hellsing71
tag

Bocs, meg tudná tippelni valaki, hogy a WD Red 10TB HDD-m miért fele olyan gyors, mint másnál?

(#52602) bolic válasza batyuska100 (#52598) üzenetére


bolic
őstag

Helló!

Azért mert 10k RPM VelociRaptorhoz kötelező a méretes hűtőborda. :K Nekem van, saját gépben van és éppen gazda winyóként használom mindennap. :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52603) batyuska100 válasza bolic (#52602) üzenetére


batyuska100
senior tag

Köszi a választ, akkor nem hiszem, hogy veszek ilyesmit.

(#52604) SunMount3r válasza SunMount3r (#52589) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre senki nem tud semmit?

(#52605) MM


MM
őstag

Sziasztok!

HTPC-ből átmentettem a Hitachi Deskstar 5K3000 1,5 TB HDD-met (HDS5C3015ALA632), tárolásra használnám.
Feltűnt, hogy nagyon lassan olvas (~50 MByte/s), ezért futtattam egy CRDMarkot (tudom, régi, de a lényeget mutatja):

Ez kicsit gyengusnak tűnik. HDSentinel szerint minden OK vele, összesen 1 évet ment életében.
Firmware: ML5OA580

Lehetséges, hogy a partícionálásnál szúrtam el valamit anno?

[ Szerkesztve ]

(#52606) Doky586 válasza MM (#52605) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is pont ennyi a HDD-m sebessége.. :DD [kép] [kép]

(#52607) King Unique válasza MM (#52605) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha majdnem tele van a HDD, 87%-osan leterhelt és még a fájlrendszer is töredezett rajta, akkor nem meglepő, ha nem olyan gyors mint üresen/kevés adattal, nem töredezett fájlrendszerrel, + a lemez elején nagyobb a végén pedig kisebb az adatátviteli sebesség, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#52608) ElektrikusDE válasza MM (#52605) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nálam még egy kicsit lassabb is. (csak IDE módot ismer az alaplapom...)

Laptop HDD amúgy sem lehet gyors.

Ami tehetsz:

AHCI támogatás legyen, írási, olvasási gyorsitás legyen bekapcsolva (alapból bevan)
Másik SATA port kipróbálása, mert néha van különbség pl. Integrált, vagy JMicron vezérlő.

Ne legyen rendszer meghajtó, ne legyen rajta a lapozó file.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52609) MM válasza King Unique (#52607) üzenetére


MM
őstag

Ez igaz lehet, az SSD-k korában teljesen elfeledkeztem a lemez karbantartásról... :D

Másrészt viszont a mellette lévő 1,5 TB WD Green-t ez nem zavarta, simán hozta a 80 MByte/sec sebességet.

(#52610) MM válasza ElektrikusDE (#52608) üzenetére


MM
őstag

Nem rendszer, AHCI ON, SATA 1-en van, a többi drive (SSD-k és HDD) hasít.

Mindenkinek köszönöm a tippeket, első körben törlök mad róla ezt azt és indítok egy lemez karbantartót.

[ Szerkesztve ]

(#52611) King Unique válasza MM (#52609) üzenetére


King Unique
titán

Mégis mi köze van az adott HGST modell sebességéhez egy eleve másik WD modellnek, talán egyformának kellene lennie a kettőnek, vagy mi? :F
Meg leírom újra, ha azt akarod, hogy a gyári, full szekvenciális értékeket tudja a HDD, akkor mondjuk nem csaknem fullra telemásolva és esetlegesen töredezett fájlrendszerrel kellene használni, ilyen egyszerű.

(#52612) MM válasza King Unique (#52611) üzenetére


MM
őstag

Mondjuk annyi, hogy egy gépben, egymás mellett lévő, kb egy korú, egyformán használt HDD közül az annak idején "best buy" tároló 5400-as HDD a kb a felét tudja a másik, annak idején "lesajnált" 5400-as HDD-nek.

Mielőtt harmadszor is leírod ugyanazt, olvasd végig a hsz-eket... :B

(#52613) King Unique válasza MM (#52612) üzenetére


King Unique
titán

2 HDD összehasonlítása ilyen alapon max. akkor lehet releváns, ha megegyező a fordulatszám, a lemeztányérok száma és adatsűrűsége, cache mérete, lemezen lévő partíción a foglalt/szabad terület aránya, fájlrendszer töredezettségének mértéke, stb. Ahol ez mind gondolom nem feltétlen teljesül a HGST és WD esetében, vagyis ezért úgy ahogy van zöldség és értelmetlen ilyen alapon összehasonlítani a kettő sebességét... :B
És igen, leírom újra, ha esetleg még mindig nem ment volna át, hogy nem kell meglepődni, ha egy nagyon telemásolt, kevés szabad területtel rendelkező, esetleges túlzottan töredezett fájlrendszerű HDD belassul, illetve a lemez végén nem hozza azokat az értékeket, mint üresen/kevés adattal a lemez elején. Ha törlés és újraformázás után üresen tudna csak ennyit, akkor lenne miről beszélni, ellenkező esetben viszont nincsen, ennyi... + Még akkor, ha SMR, de az talán nem érinti egyik említett muzeális modellt sem.

[ Szerkesztve ]

(#52614) MM


MM
őstag

Pár száz GB törlése és defrag után jelentős a javulás:

#52613 King Unique:
Szerintem itt már jeleztem, hogy átjött... De nyugodtan írd le negyedszer is!

[ Szerkesztve ]

(#52615) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Üdv!

Mit kéne vennem abban az esetben, ha van egy normál 3.5"ös HDD-m de csak egy laptopom van, és le szeretném menteni a HDD-ről a tartalmat? Valahogy USB-vel kéne rákötnöm a notebookomra. Egy [ilyen] eszközre gondoltam, ha jól látom ez tápot is tartalmaz. Szerintetek ezzel működne?

(#52616) King Unique válasza MM (#52614) üzenetére


King Unique
titán

Már nem szükséges, mert átment és az volt a gond ami említve volt, kevés szabad terület, töredezett fájlrendszer, stb. :))

Egyébként így sem sokkal gyorsabb ez a HDD, de ha eleve régebbi, lassabb típus, akkor reális lehet. + Akár a tesztprogramtól, annak verziójától is függhet az eredmény, CDM-ből is van már 7-es és 8-as verzió, aztán ott van az ATTO, HD Tune, stb., valamint Windows esetén a beépített teljesítményfelmérő a WinSAT.

(#52617) King Unique válasza MATEO6600 (#52615) üzenetére


King Unique
titán

Nem írtad, hogy pontosan milyen 3,5"-os HDD-ről van szó, IDE/SATA/SAS csatolófelületű-e, stb. De ha USB-n akarod a laptophoz csatlakoztatni és mondjuk SATA, akkor egy külső tápos adapter / dokkoló / külső ház közbeiktatásával megoldható. Illetve venni akkor célszerű, ha nemcsak 1x lesz használva az adatmentéshez, hanem később is. Ellenkező esetben viszont nem sok értelme van, akkor már egyszerűbb és olcsóbb valakitől kölcsönkérni egy ilyet, vagy valahol asztali PC-be tenni a HDD-t és ott megoldani.

(#52618) MATEO6600 válasza King Unique (#52617) üzenetére


MATEO6600
őstag

SATA II-es csatolófelületű, egyéb adat is mérvadó lenne?
Végül egy LOGILINK UA0276-et vettem, ebben van külső táp is, jónak kell lennie.
És természetesen köszönöm a segítséget :R

(#52619) jézusom válasza MATEO6600 (#52618) üzenetére


jézusom
addikt

Sziasztok!
Adott egy 3TB WD red. Sajnos elég sok bad sector van rajta, hdsentinel szerint 75 százalékos, és hasznáható állÍtólag.
NA hát rohadtul belassul, pár filmet rá akartam tölteni, megállt ilyen 1 százaléknál i/o hibával.
Valamelyik progi talán a hdsentinel dolgozott rajta 2 napot, de nem tudom mit csinált, lehet hogy csak "megnézte" nem is értem, de nem lett jobb. Le lehet valahogy zárni a rossz szektorokat, hogy használható legyen? Ha a felét fullba le kell zárni az se érdekel :)

Köszi!

(#52620) liksoft válasza jézusom (#52619) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vagy a halálán van, vagy érintkezési hiba, vagy táphiba (nem kellően szűrt és stabil) is okozhat ilyen hibát. Teljesen mindegy melyik a hiba forrása, sima kizárással NEM lesz jobb.

De azért nem ártana tudni egy pontos típust, kort, tesztprogram nevét ami "javított", és azt hogyan is végezte..... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52621) jézusom válasza liksoft (#52620) üzenetére


jézusom
addikt


Nem emlékszrm a progi nevére de csináltam fotót. Western Digital 3TB red a vinyó. A piros pöttyök a hibas szektorok gondolom.

(#52622) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!
Probléma az, ha a 3tb-os wd-mre másolok új cuccot, az mind hibás lesz, a régiekkel nincs igazán gond ( de ha törlök és a helyére írok, akkor ugyanez) mert vettem egy újat, lementettem róla az adatokat. Mit tegyek vel? valami mélyformázás? Gondolom szektorhibás

(#52623) liksoft válasza csikosdapro (#52622) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!
- Vagyis vettél egy új WD-t.
- Van egy hibásan író WD-d.
- Az újonnan vásároltról a hibásra lementettél mindent, miközben azon helyet is csináltál.
Akkor most mi is a gond? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52624) liksoft válasza jézusom (#52621) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] vagy [link] vagy [link] vagy milyen?
A képen nem a Sentinel van. De hogyan várod, hogy érdemi választ kapj, ha nem is tudod mit csináltál? :F
Annyit azért tudtam írni, hogy vagy a HDD romlott el, vagy érintkezési, vagy táphibád lehet. Ezek alapján a csatlakozók tisztítása, tápegység (tápellátás - nem ugyanaz!!) ellenőrzése az első. CSAK hibátlan környezet esetén lehet bármit is tovább tesztelni.
A másik, hogy ami fontos adat van rajta, legyen máshova lementve! Ugyanis ha tisztességesen teszteled, akkor az adatok törlésre kerülnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52625) csikosdapro válasza liksoft (#52623) üzenetére


csikosdapro
tag

mit tegyek az előzővel? valahogy ki lehetne "iktatni" a hibás szektorokat? vagy valami más a problem vele? mert mondom, olyan, mintha az újonnan ráírt cuccok hibásak lennének, a régiek közül 1 állomány és ez egy 3tb-os winya, sok képpel meg zenével, szóval rengeteg kis file és nincs bajuk, de az "újonnan érkezőnek" van. remélem még garis, akkor visszaküldöm, erre kiterjed?

(#52626) liksoft válasza csikosdapro (#52625) üzenetére


liksoft
nagyúr

Te írtad, amit ír, az hibás. Akkor nem döglött??????? :F :F :F
Ami fontos, le kell menteni róla, míg még lehet!!! Nem egy, hanem lehetőleg fizikailag is 3 különböző helyre! Utána lehet írásra és olvasásra tesztelni, lehetőleg a gyári tesztprogrammal. Ha az a tesztek végén (vagy azt megszakítva) hibát ír ki, akkor tudsz elindulni a garanciális vonalon. Vagy, ha nem ír ki hibát, de egyértelműen használhatatlan.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52627) csikosdapro válasza liksoft (#52626) üzenetére


csikosdapro
tag

köszi. wd-hez mi a "gyári" tesztprogi, ahhoz mehet a format vagy nem kell, úgyis leformattálnám

(#52628) Abrion


Abrion
senior tag

egyről a kettőre
A lemez felületén található 28 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Samsung HD103SJ
Sentinel ezt jelzi, Current Pending Sector Count, 28 de ok ír a státuszra.

mit csináljak?
A windows is jelzet hogy hiba van a HDDvel, és újra kéne indítani, hogy megjavuljon.

(#52629) jézusom válasza liksoft (#52624) üzenetére


jézusom
addikt

Az első 2 között mi a különbség? 3,5 colos nem külső. Külső icy box rackben volt, ott szarakodott, most pc-be tettem ott tesztelgetem satán. Este megézem pontos cikkszámot ha az kell.

(#52630) jézusom válasza liksoft (#52624) üzenetére


jézusom
addikt

Easus Partition Master volt a progi. Nem kell semmi adat róla, már egy párszor meg is formáztam.

(#52631) liksoft válasza jézusom (#52629) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor valószínűleg a tápellátása lehetett a probléma. PC-ben teszteld írásra és olvasásra. Amennyire lehet, az érintkezők tisztaságára ügyelj.
[link] Gyári tesztprogram.
Én ha engedi a program, 3 esetben először írásra, majd olvasásra tesztelném a teljes felületen. Utána meg tudja mondani kuka, vagy használható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52632) Abrion válasza Abrion (#52628) üzenetére


Abrion
senior tag

anyit tudom mondani, hogy tudok írni és olvasni jelenleg, de pánikban vagyok ah neeee, CrystalDiskMark 6 veszélyt ír :(

(#52633) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv,

Van egy sérült hdd. Kólozás előtt mehet rajta még a win xp-s (hibaellenörző) chkdisk?

(#52634) Doky586 válasza Hujikolp (#52633) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ézt nem klónozni hanem kukázni kell (adatmentés után)..

(#52635) Hujikolp válasza Doky586 (#52634) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nyilván az adatmentés lenne a klónozás :U
A kérdés, hogy a klónozó elviszie-e vagy kell a chkdisk. A kisebbik rosszat választanám.

[ Szerkesztve ]

(#52636) Doky586 válasza Hujikolp (#52635) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

adatmentésre simán filekezelőben 'copy'.. (szerintem)

(#52637) King Unique válasza Hujikolp (#52633) üzenetére


King Unique
titán

Egy ilyen állapotú HDD-nél inkább nem kellene a CHKDSK-t futtatni ha fontosak a rajta lévő adatok, lásd egy másik válaszban leírtakat. Meg korábban kellett volna megejteni az adatmentést, mert ez így már eléggé tropa és ennyi szektorhibánál vsz kiakad majd a klónozóprogram is...

(#52638) Zandal


Zandal
tag

Sziasztok,

Olyan problémával fordulok hozzátok és kérem a segítségeteket, melynek alapja, hogy egyik napról a másikra nem látta a Win10 a HDD-t. Első körben ellenőriztem a csatlakozásokat, SATA port-ot, SATA kábelt is cseréltem, de semmi: minden újraindításakor a lemezkezelőben úgy látszik a HDD, mint egy vadonatúj merevlemez és kéri, hogy inicializáljam, illetve hozzak létre új kötetet.

A mai napon egy vadonatúj HDD-t raktam a gépbe, de minden egyes újraindítás (és adatok mentése az új HDD-re) után ugyanaz a probléma: intézőben nincs meg a meghajtó, de a lemezkezelőben ott van, mint ismeretlen lemez.

Esetleg bármi ötlet/tanács vagy valaki találkozott már ilyen problémával?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#52639) Abrion válasza Doky586 (#52634) üzenetére


Abrion
senior tag

nálam még nincs akkora hiba? :D nálam csak 83% ír kondícióra :(
és csak 23 gyenge szektort ír :) de a sentinel 83 napot ír

[ Szerkesztve ]

(#52640) jézusom válasza liksoft (#52631) üzenetére


jézusom
addikt

Miért gondolod a táp ellátást. MOst futtattam a linkelt progidat. A sima meg az extended tesztet, mindkettő leállt túl sok bad sector hibával! Az extended először Írt pár órát, hogy mikor fog végezni, de közben leállt a hibával!

(#52641) liksoft válasza jézusom (#52640) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mert 5 éves, és külső házban volt. Azok tápegysége 2-4 év után elkezdenek romlani (csökken a beépített kondenzátor értéke, így kisebb a szűrőképessége is, picike "tüskékkel" elkezdi "szurkálgatni" amihez csatlakoztatták).
Ha az leáll, nem túl biztató állapot.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52642) jézusom válasza liksoft (#52641) üzenetére


jézusom
addikt

Ez oké, elhiszem hogy a rossz táp haza vágta, de úgy értelmeztem amit mondtál, hogy a táp gyenge azért nem ment. Mert ugye most semilyen tápon nem megy, már meghalt.

(#52643) csikosdapro


csikosdapro
tag

Ha végigment 1 mélyformázás, sok szektorhibával, akkor azokat a szektorokat most "kiiktatta"? vagy ugyanúgy ír rá, ha használom, mennyi bad sector "megengedett"? egy 3tb-os wd-nél? 5 éves

(#52644) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Lehet nem pont ide tartozik, de hátha.
Adott egy WD 1TB Elements külső, semmilyen gép nem ismeri fel, csak pörgeti. Ritkán volt használatban, dobálva nem volt. Mit lehetne a kukán kívül megpróbálni vele, esetleg milyen programmal?
Köszi a válaszokat előre is!

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#52645) King Unique válasza Johnny001 (#52644) üzenetére


King Unique
titán

Először ezt a "semmilyen gép nem ismeri fel" kijelentést kellene tisztázni.

1. Milyen WD Elements, 2,5"-os, ha igen, akkor USB-n a fizikai csatlakozás (port, kábel) és a tápellátás (USB 3.X port javasolt, asztali PC-nél hátlapon lévő) biztosan rendben van, szükség esetén másik porton, másik kábellel ki volt már próbálva?

2. Milyen OS fut azokon a gépeken, ha Windows, akkor az eszközkezelőben és lemezkezelőben megjelenik a külső meghajtó? Ha csak a fájlkezelőben lett megnézve és ott nem jelenik meg, az kb. semmit nem jelent, attól még detektálhatja a Windows az előbbi helyeken, ami ha teljesül, akkor nyilván eleve helytelen a "nem ismeri fel" kijelentés.

3. Mi a cél, a külső meghajtó további használata adattárolásra, vagy a rajta lévő fontos adatok lementése? Ha az előbbi és az 1-2. pontokban leírtak rendben vannak, illetve tényleg nem ismeri fel az OS, akkor adott a garanciális csere lehetősége, vagy annak híján kb. a kuka. Ha az adatmentés, akkor meg eleve nem itt, hanem az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene, kellett volna érdeklődni, szükség esetén adatmentő céghez fordulni, ha otthon nem sikerül vele mit kezdeni és megérne anyagilag annyit a rajta lévő adatok lementése, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52646) Johnny001 válasza King Unique (#52645) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Köszönöm a kimerítő választ! Amit tudtam távirányítással kipróbáltuk, megnéztük, összesen 10 alkalommal volt használva, nálam van a testvére, az nyúzva van rendesen, még jó, pedig elestem vele bicajjal is. Gondoltam, hogy nem igazán jó helyre írok, akkor átmentem máshova is egy kicsit rontani a levegőt :))

Régi a meghajtó, lehet elgyengült a tápja. Keresünk egy tuti USB3-as gépet.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#52647) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok,

egy kis szakértői segítséget szeretnék kérni.
Volt két darab 1TB-os WD mybookom aminek behaltak a csatlakozói (széria hiba) :W
Fogtam a két mybookot és kivettem a winyokat belőle. Vettem egy Axagon HDD dupla dokkolót és beleraktam viszont sajnos nem olvassa be a vinyókat így sem :(

Elképzelhető hogy jumperelésben lehet a hiba? Vagy miért nem müködik? (se OSX se win).
A rendszer látja a dokkolótde a vinyóra azt írja, hogy nem olvasható.
Rengeteg adatom van a két vinyon szeretném megmenteni. Köszönök előre is minden segítséget. :R

(#52648) liksoft válasza mirai22 (#52647) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vegyük egyenként.
- Milyen csatlakozók haltak be?
- Egyszerre egy HDD-t illik megnézni, mert ha hibás, blokkolhatja a teljes csatornát.
- SATA winyót nem kell jumper-elni. Azt kéne látnia a rendszernek.
- Hol nem látja? Logikai drive-ként, vagy fizikai eszközként?
- Érdemes elgondolkodni, mennyire fontosak az adatok, így mennyit érnek, esetleg szakembert megkeresni, ha annyira fontosak, míg lehet (minden próbálkozás ronthat az esélyeken).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52649) cibus


cibus
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom. D meghajtómon SSD-n van egy ilyen WindowsApps mappa és nem tudok bele nézni, pedig kellene, mert elfoglal több mint 300giga helyet és törölnék dolgokat.
Ha rá megyek hogy tulajdonságok, akkor azt írja ki, hogy üres mappa és nincs benne semmi, próbáltam törölni, akkor elkezdett számolni és 300giga fölé jutott..
Ha meg akarom nyitni, akkor az alábbiakat írja.
Mit tegyek?
köszönöm :R


(#52650) cibus válasza cibus (#52649) üzenetére


cibus
aktív tag

Hogy tudom megnyitni a mappát? Hogyan adjak engedélyt?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.