Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) #27070592 válasza BanThIsIP (#4000) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hello

Nem tejlesen értem a hsz-edet, tehát dobtál egy win-t az egyik hdd-re, és mellékötötted a másikat amin csak adatok vannak? (ha jól értettem) Mindkét hdd ugyanarra a vezérlőre van kötve? Ha igen akkor sztem figyelj arra hogy a win-t tartalmazó hdd legyen az ide-kábel végén masterre jumperolva, az adat-hdd pedig a kábel közepére slave-ként.
Esetleg turkálni kell kicsit a bios-ban, boot device priority vagy ilyesmi és ott is be kell állítani azt a hdd-t amin a win van, elsődleges boot eszköznek.

(#4002) gjon


gjon
csendes tag

Üdv
Maxtor 250GB-os vinyómat továbbra is 127GB-nak látja a winxp és a maxblast is. Jumperelés , IDE-re való kötés jó. Kipróbáltam a "klasszikus" módszert is: boot winxp cd-ről és innen próbáltam formázni, de itt is a 127GB problémájával találtam szembe magam. A bios 250GB-ot lát.
Asus P4B (socket478) alaplap, 1,7GHz proc., op.rendsz. WinXP (SP2).
Tanácstalan vagyok.

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4003) liksoft válasza gjon (#4002) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ment már ebbe a lapba a 250-es winyó? Próbáld meg úgy, hogy a BIOS-ban a controllert engedélyezed, de a winyó detekt résznél tiltod a felismerését. Majd az XP a saját driver-en keresztül észreveszi. Bizonyos chipset mellett nem kezelhető BIOS felismerés után a nagy winyó. (Az, hogy a BIOS kiírja még nem minden esetben biztosítja a drive korrekt kezelését is.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4004) gjon válasza liksoft (#4003) üzenetére


gjon
csendes tag

Nem volt még a gépemben 250GB-s vinyó, de már kezdek félni, hogy nem is lesz. Mindenesetre kipróbálom, amit javasoltál. Egyébként van olyan eset, hogy ez -vagy bármilyen más- alaplap nem tud kezelni egy bizonyos méret feletti vinyót?

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4005) liksoft válasza gjon (#4004) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Ilyen esetben szoktak beletenni bővítőkártyát.

Szerk: Az általam előzőleg ajánlott megoldás bizonyos esetekben segíthet, de gépváltás esetén okozhat problémát. Ezért ha sikerül, egy partíciót tegyél rá elsődlegesként és ne dinamikusat! Ha máshová viszed, enélkül kell a gépet installálni, az automatikus CHKDSK-t letiltani, és CSAK utána szabad a gépbe tenni ezt a winyót. Vagyis macerás, ha nem tartod be adatvesztést okozhat. Vagyis a korrekt megoldás a bővítőkártya, de időnként megkerülhető. (Csak ésszel szabad utána használni.) Valamint egy tesztet tegyél vele. Írd tele a winyót érdektelen adattal. (AVI, MP3 sok példányban más-más könyvtárban) Ha kikapcsolás után is sértetlenek, akkor használható a drive. Ugyanis lehet, hogy látszólag tudja a 250-et, de valójában "átfordul" 128GB-nál. A teszt ezt kimutatja.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4006) liksoft válasza liksoft (#4005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mégegy fontos! Ha letiltottad a BIOS winyódetektet és az ismét beáll (default miatt pl), akkor NAGY GÁZ VAN! Az automatikus CHKDSK letiltandó! A HDSentinel setup részében beállítható, az ingyenes változat is tudja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4007) gjon válasza liksoft (#4006) üzenetére


gjon
csendes tag

Említetted a bővítőkártyát. Erről még nem hallottam. Mit tud ez? Hol tudnék utánanézni?

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4008) liksoft válasza gjon (#4007) üzenetére


liksoft
nagyúr

pl De van SiliconImage 0680 chip-el is több gyártótól. Br 4000 körül a "sarki fűszeresnél" is kapsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4009) gjon válasza liksoft (#4008) üzenetére


gjon
csendes tag

Kösz a linket, megnéztem. Ha veszek egy ilyen bővítőkártyát az szerinted megoldja a problémát? Mennyivel másabb egy ilyen kártyán keresztül használni a hdd-t?

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4010) liksoft válasza gjon (#4009) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kell hozzá driver. Ennyi. Bemész egy boltba, és tutira fognak segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4011) BanThIsIP


BanThIsIP
csendes tag

hölgyeim és uraim.
az előzmények nem tudom mennyire fontosak röviden annyi hogy formázás közbe egy win restart történt.

EREDMÉNY: a drága vincseszteremet nem hajlandó formázni se patrícionlni windows.
lemez kezelő nem ismeri fel,de eszköz kezelő felimseri hogy bevan dugva egy ilyen vinyó.

patro magicel próbáltam megformázni, patrícionálni de nem engedi.
próbltam azt is hogy berakok egy win cd-t és úgy formázom és patrícionálom, erre azt írja ki: ez a lemezterült nem patrícinálható, vagy formázható.

nah erre okoskodjatok ki valamit.

[ Szerkesztve ]

(#4012) liksoft válasza BanThIsIP (#4011) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez az egyik leg egyszerűbb probléma. Mi a gond? :F

Gyári tesztprogramot letöltöd, teljes felületi írás/olvasás tesztet elvégzed. Ha hibaüzenetet ad, tudod a winyó nem 100-as. Ha meg végigment, megpróbálod előről az OS belső lemezkezelőjéből.

Ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4013) BanThIsIP válasza liksoft (#4012) üzenetére


BanThIsIP
csendes tag

maxtor vinyó esetébe milyen címen keressem ezta progit ?

(#4014) liksoft válasza BanThIsIP (#4013) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4015) BanThIsIP válasza liksoft (#4014) üzenetére


BanThIsIP
csendes tag

sajnos nem mentem vele semmire valami épkézláb megoldás kéne. :O
az óminózusformatálás elött semmi baja nem volt.

(#4016) liksoft válasza BanThIsIP (#4015) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az egész felületet felülírtad az írásteszt során?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4017) BanThIsIP válasza liksoft (#4016) üzenetére


BanThIsIP
csendes tag

írás teszt nem is nagyon akart lefutni, avagy ha leis futott akkor azt nagyon gyorsan tette, de azt írta hogy failed a tesztnél.

(#4018) liksoft válasza BanThIsIP (#4017) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha hibát ír ki a drive írásakor a gyári tesztprogram, akkor hogyan akarod használni? :F Vagy mindegy mennyi adatot veszítesz el a drive használatával?

Szerk: Az épkézláb ötlet, hogy hardware hibát software NEM fog kijavítani. Vagyis meg kell keresned a hiba a drive-ban vagy a gép egyéb részeiben van. Ha a drive a hibás, akkor gari vagy kuka.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4019) BanThIsIP


BanThIsIP
csendes tag

mostmár tök m1 az adat leszarom... csak legyen vinyó, bármilyen formázás is kell hozzá, asszem hozok smirglit azt amjd azzal megformázom.

szerk:
a puszta logiak szerint a programmal előidézet hiba programmal kijavítható elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#4020) liksoft válasza BanThIsIP (#4019) üzenetére


liksoft
nagyúr

A harag rossz tanácsadó. Ha valami hibás, azt dühből nem fogod működésre bírni. :( Olvasd el az előző hozzászólásom szerkesztéskori kiegészítését is. :W

Szerk: Ha egy kondenzáror füstölt el az alaplapon és az így keletkezett tranziens okozta a gép újraindulását valamint a drive felületére spirális időzítés nélküli írás történt, az servo adatokat is érinthetett. Vagyis a software hibának tűnő galiba lehet hardware eredetű. A servo sérült drive viszont software segítségével nem javítható.

Csak egy a sok hibalehetőség közül.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4021) BanThIsIP


BanThIsIP
csendes tag

a-a, a gép újra indulását emberi kéáz okozta mivel a lassú gép kifagyott a formatálás kérvényezésekor. (egyidejűleg azonos hdd másik patríciójárol történt nagy adat mennyiség másolása, stb..)

szerk: szóval mostmár olyan megoldást keresünk mivel szoftveres útonn meglhet gyalulni.

[ Szerkesztve ]

(#4022) liksoft válasza BanThIsIP (#4021) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis egyik partíciót formáztad, a másikat meg használtad ugyanazon a winyón. A fej meg ugrált a két terület között. Majd történt "valami", és kifagyott a gép.

Nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy a drive a nyelvén taposott a munkája során, és valamilyen okból (túlmelegedés, tápellátási hiba, eszköz öregedése, stb...) meghibásodott. A leírtak alapján nagy valószínűséggel a fejszerelvény íróáramköre hibásodhatott meg. Nem teljesen, csak éppan szívességből dolgozik ha akar. Ha ez a hiba, akkor nem javítható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4023) BanThIsIP válasza liksoft (#4022) üzenetére


BanThIsIP
csendes tag

ezek szerint ha fej elromlott akkor nem is tud beolvasni semmi ergo még hiba elemzést se tudok kicsikarni szotferesen ?

(#4024) #27070592 válasza BanThIsIP (#4023) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha még garis akkor én azonnal vinném cserére. Volt nekem is egy ilyen problémám egy 160gb-s samsung ide hdd-vel. Újradobtam az xp-t, de formázás közben valami "esemény" történt, és a telepítés utáni első újraindításnál csak annyit láttam hogy lemezolvasási hiba, indítsam újra...
Másfél éves volt ekkor, visszavittem a boltba és szó nélkül cserélték (3 év gar volt/van rá)

(#4025) Kicsiguszti válasza GReddy (#3937) üzenetére


Kicsiguszti
tag

Bocsi, hogy csak ilyen későn köszönöm meg neked a segítséget, de még lenne egy kérdésem: Hogy a francba kell külön portra kötni a winyót, és a dvdírót, ha az alaplapon csak egy IDEkontroller van? A zsugám: egy Gigabyte GA-M61P-S3.
Mi tévő legyek?

(#4026) petja


petja
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon megköszönném a segítségeteket, ha leírnátok. A problémám a következő:- a 3,5 éves gépemben sata-s rendszerwinyó van, az alaplap a7n8x-e delux.
- a most vásárolt 400Gb seagate winyót adattárolásra szeretném használni.
- az új lemezt Partition Magic-kel 4 részre osztottam(120,120,120,21)
- beraktam a gépbe (primary masterre kötve), és a rendszer boot közben leáll.
- biosba ezt "large"-ra állítottam, de így is leáll.
- ha kiveszem az új winyót, tökéletesen működik a rendszer.

Köszi: Petja :)

(#4027) petja


petja
csendes tag

Bocsi!

Azt elfelejtettem írni, hogy előzőleg tudtam már használni 2db egyforma partícióval, rengeteg adattal, egy pár napig...Aztán jött 1 kékhalál..
Particiók elszálltak, 1 ismeretlen partíciót látott a bios ami 137GB, XP telepítéskor.
Átrakva 1 másik gépbe (ott engedett vele dolgozni), egyből adatmentés GDB-vel.
Újrapartícionálva (120,120,120,21) :C
Gyerünk vissza az enyémbe=> Lásd az előző hozzászólást :O

(#4028) Pety válasza Kicsiguszti (#4025) üzenetére


Pety
senior tag

Sehogy nem tudod külön portra kötni.Nyugodtan rakhatod őket egy kábelre csak jól jumpereld őket.Egyébként van már SATA winyó és optikai meghajtó ha még nem vettél semmit akkor olyanra ruházz be,de nem szabad,hogy baja legyen.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#4029) Pety válasza petja (#4027) üzenetére


Pety
senior tag

Utána kéne nézni mekkora winyót kezel az alaplapod.Lehet bios frissítés megoldaná a problémát.Egyébként win telepítés közben (illetve az elején)F6 nyomsz a más gyártó driver,felrakod hozzá és úgy telepíted ezt próbáltad már?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#4030) gjon válasza liksoft (#4010) üzenetére


gjon
csendes tag

MaxBalst-tal sikerült megformáznom a vinyót 232GB-re, úgy hogy a bios-ban nem állítottam át semmit. Remélem működni fog. Említetted azt, hogy a rendszer 250GB-nek látja, de valójában "átfordul" 120GB-nál. Ez azt jelenti, hogy 120GB-nál több adatot akkor sem fog elbírni, ha a fene fenét eszik?

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4031) liksoft válasza petja (#4027) üzenetére


liksoft
nagyúr

A137GB (pontosabban: 128GB mert kettő hatványa) korlátot jelent ha NEM SP2 van fent. Régebbi XP változatok hibásan kezelték, így simán lehet a kékhalál is ez. Ha viszont SP2-es a rendszer, akkor valóban az alaplap nem tudja. Erre van megoldás, olvass egy kicsit vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4032) liksoft válasza gjon (#4030) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az XP fizikai és logikai lemezkezelője két külön rétegben található. Ha a fizikai kezelés csak 128GB-ot tud címezni de logikai adminisztráció alapján a logikai kezelő 250-et, akkor nagy gáz van. Ugyanis a logikai rész nem foglalkozik a fizikai megvalósítással. Vagyis egy 320GB-os winyó esetén kétszer is körbe tud fordulni (2*128=256 +64=320 !!). Ezt úgy tudod elkerülni, hogy az OS lemezkezelője formáz, nem akármilyen másik gyártóé! [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4033) gjon válasza liksoft (#4032) üzenetére


gjon
csendes tag

Nem jól írtam az előbb. Nem a MaxBlasttal formáztam, hanem az XP lemezkezelőjével. A MaxBlast 127GB primary+104GB unallocated area-ként látta a vinyómat. Ezt a partíciót töröltem a progival. Ezt követően az XP lemezkezelője már ~232GB-nak érzékelte a HDD-t és így formáztam.

Sötét van itt fiam Pável, világítsunk zseblámpável! | "Egykedvűen sose egyél töltött paprikát!" Konfuciusz

(#4034) liksoft válasza gjon (#4033) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor jó. Ebben az esetben töltsd meg ugyanazzal a videoval az egészet. (más könyvtárakba) Ha mindegyik hibátlanul visszajön (vagy ellenőrizhető - komparálható), akkor nyugodtan használható. Ennyi próbálkozás után ezt célszerű elvégezni azt hiszem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4035) petja


petja
csendes tag

Üdv, Liksoft!

Biztos nagy balfék vagyok, de nem találtam..
A bios felismeri a 400Gb winyót, de a bootolás megáll.

(#4036) liksoft válasza petja (#4035) üzenetére


liksoft
nagyúr

#3988-tól idáig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4037) petja válasza liksoft (#4036) üzenetére


petja
csendes tag

Nagyon köszi.

Gjon balhéja majdnem az mint az enyém,csak 1-2 különbséggel: 2 db IDE winyót kötött 1 kábelra, és elindult a rendszere
- én nekem a régi winyóm satás amin a rendszer van, és IDE-n van az új 400Gb-os(primary masteren+formázva120+120+120+21 PQ magiccal), DE NEM INDUL A RENDSZER..
-ha elindulna, és látná, akkor átformáznám window-zal.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4038) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem a hdd guruktól :R , hogy lehet-e baja egy vinyónak, ha nem vízszintesen, hanem függőlegesen van használva?

Úgy értem, hogy "csapágy", fej mozgató mechanikát jobban igénybe veszi a függőleges használat?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4039) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!

"A következő problémával fordulnék hozzátok: Vettem 1 hónapja egy "Samsung 400/SATA2/16M (HD301LJ T166)" és az lenne a godom vele, hogy tegnap észrevettem hogy winrar/tömörítés közben megfagyasztja az XP-t, de úgy hogy az éppen futó programok között alt+TAB -al még tudok váltogatni igaz elég lassan reagál, újraindítani csak RESET-el tudtam, ctrl+alt+del -re nem reagál. Újraindtás után újra winrar akkor tökéletesen működött! Ma este bekapcsolom a gépet, ismét winrar/tömörtés, fagyás, RESET. Gép újraindul, XP "töltőképernyő", kattanás -a vinyóból jön a hang-, fekete a képernyő, csak RESET vagy kikapcsolás, ha lehúzom a vinyót beindul az XP!" -ez volt hétfő-kedd
Leszedtem a SAMSUNG honlapjáról a HDD tesztet, 1. futtatásnál ECC hibákat jelzett 2-3-at, azt javasolta, mentsem le az adatokat és töröljem a programmal a vinyót, majd teszteltessem le vele utánna is. Az adatokat nagy nehezen sikerült lementenem, letöröltettem a programmal a vinyót, lefuttattam a tesztet még 1x és nem talált semmi hibát! :F
A kattanás megszünt, 2 részre particionáltam, mindkettön "dolgozgattam", kérdés a vinyó valóban rendbejött-e!? :))

(#4040) ZeUS2140 válasza psykie (#4039) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szia!

Szerintem csak valami logikai, nem fizikai problémád volt. Szerintem rendbe jött minden, de majd megmondják, hogy mi a helyzet :)

Nekem hasonló volt.
NF4-ultra chipset-es lapom és 4 sata hdd.
Naponta volt, hogy 2x kellett getdataback-olnom, mert a vinyó "elfelejtette", hogy van rajta partició.
Ez megoldódott, mikor lapot cserélttem sima NF4-re. Utánna olvastam, hogy ultra-nál előfordul, hogy a sata boot begáll. Na onnan nem megy tovább. Ott is a boot közben "kattan" le a vinyó és reset. Viszont nekem a partició is eltünt, szal' nem ua. a problémád.

Ha már itt vagyok egy rejtett UP-ot is nyomok a kérdésemre :)

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#4041) liksoft válasza ZeUS2140 (#4038) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem gond. Hivatalosan el kell viselnie a mai winyóknak minden pozíciót. Ennek ellenére ha tudod, inkább a vízszintes pozíciót tartom a jobbnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4042) liksoft válasza psykie (#4039) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet drive gond is, de inkább tápellátásra gondolok. Minőségi, kellő tartalékkal rendelkező tápegység használata elengedhetetlen. Tápcsatlakozó toldása, átalakító használata kerülendő (plusz érintkezési hiba). Okozhat még ilyent ha a drive túlmelegszik. Vagyis a drive szellőzését is meg kell oldani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4043) psykie válasza liksoft (#4042) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R

FSP BlueStorm II 400W tápom van /kb. fél éves, az összes többi "alkatrésszel" együtt/ és nincs toldás a tápcsatiban, extra hűtés nincs a vinyón a szellőzése elég jó, HDD Sentinel szerint max 40 1-2 fokig szokott melegedni.

[ Szerkesztve ]

(#4044) citkar


citkar
addikt

Üdv
szóval a problémám hogy a vinyón 3 partició van egy kicsi(rendszernek) s két nagy

de win installnál nem a kicsit ismeri fel C-nek, így D meghajtójelű lesz a rendszer,aminek nem örülök...kérdésem,mit tehetek ezellen ha nem aakrom a teljes vinyót újraparticonálni de a win istall simét a kicsit lássa C-nek és ne F vagy G akármi betűnek :)

köszi

(#4045) mcmike válasza citkar (#4044) üzenetére


mcmike
őstag

A "kicsi" partíciód legyen fizikai sorrendben a legelső. Tehát az adott HDD-n a legelső partíciódnak kell lennie. Célszerű, ha a telepítés alatt csak ez az egy HDD van bekötve. :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#4046) citkar válasza mcmike (#4045) üzenetére


citkar
addikt

első (einnél a lemezkezelődél a partició sorrendjében az első,mint kroábban) ..ezelőtt ez volt a legelső,csak egy reinstallnál újraformáztam s asszem rebootoltam,majd lett ez,csak az az egy vinyó van benne csaka többi particiót nemt udom elbújtatni addig : o )

[ Szerkesztve ]

(#4047) Invoker


Invoker
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő: van egy SAMSUNG SP0802N, vagyis IDE csatolós 80 GB-os winchesterem. A gép, amiben volt, cserélve lett (P3-as lap, SDRAM, Celeron CPU ----> A64 lap, A64 proci, DDR-1 RAM)
Windows XP SP2 volt a gépen, és balga módon az alkatrészcserék után be lett kapcsolva. A windows természetesen nem töltődött be. Egy másik gépbe berakva formázatlannak látta a rendszer a vinyót., és Sajátgépből, lemezkezelőből, Partition Magicből "nézve" is csak 31.4 GB-ot lát a rendszer. Az Everest látja, hogy 80-as.
Mi az oka ennek? Sérülhetett a szerelés közben? (Pedig vigyáztam rá, nem csináltam vele semmi extrát.)

(A Partition Magic sárgával jelöli a partíciót és BAD-nek írja, gyorsformáztam előtte a Sajátgépből.)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

(#4048) Fankin


Fankin
csendes tag

Üdv

lenne egy kérdésem: MÉ van az hogy a vadonás új formázatlan 320 Gb-s samsung winyomat a win csak 298, 09 Gb-nak lássa :F ?
előre is thx

(#4049) cucclee


cucclee
tag

Hello.

Igazából nem teljesen probléma jellegű a kérdésem ,csak a véleményetek érdekelne.
Vettem egy Western Digital caviar se 250gb-os Raid edition-t ,és mellette van egy HALDOKLÓ (gyakorlatilag az egyik része formázhatatlan ,és csak 30gb elérhető) maxtor vinyó. A jelenlegi felállás szerint a maxtorrol fut a win és most már pár játék a wd-ről.
Szerintetek hagyjam a helyzetet ,vagy jelentene teljesítmény növekedést ha áttenném a wint a wd-re és csak egy winyórol menne a dolog. Raid-ről ne beszéljünk:
1.nem azonos tipus
2.maxtornak kb pár hónapja van hátra és biztos kidobná a raid kötetből ,másrészt csak két winyóm van.

Remélem tudtok segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#4050) Invoker válasza Fankin (#4048) üzenetére


Invoker
tag

Szia!

Egyszerű a válasz: a byte-kilobyte-megabyte-gigabyte stb. mértékegységek között az átváltószám nem 1000, hanem 1024. Ebből a 2.4%-os különbségből adódik az eltérés.

"double the gun, double the fun"8-D / hazárdos aggyal bugosat álmodsz XD / Egységsugarú kocka barátnőjének a mellbősége?!->720p!!!/ HOLAFAFŐNÖK?! / v1.: Térdre g*cik, körintegrál!! -- v2.: Térdre g*cik, stackpointer!! (C, TM)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.