Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51451) King Unique válasza nagyfejü (#51450) üzenetére


King Unique
titán

MBR alapon normál esetben a screenshoton lévő állapotnak kellene lennie, vagyis 1 lemezen belül van a 2 TB és a 746 GB. GPT-nél meg ugye eleve egyben a teljes lemezterület. Ellenben ha esetedben 2 külön lemezként jelenik meg a Windowsban (így), akkor az problémásabb.
Ha USB-s külső házban van a HDD, akkor célszerű lenne abból kivenni és natívan a PC-hez csatlakoztatni SATA-n, ott megnézni hogyan jelenik meg. Valamint hogy a BIOS-ban, vagy a Windowsban nincs-e valamilyen RAID mód beállítva. Plusz szükség esetén megpróbálni a HDD gyártójának saját diagnosztikai szoftverével (ha van) törölni a lemezt, ha más programok nem tudják "egyben".

[ Szerkesztve ]

(#51452) nagyfejü válasza King Unique (#51451) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm a tanácsot! Kivéve a házból tökéletes. Akkor a külső ház elektronikájával van valami.

(#51453) izee válasza nagyfejü (#51452) üzenetére


izee
senior tag

Szerintem USB kapcsolaton nem olyan teljeskörűek a lehetőségek mint Sata-n. Attól még nem hibás a ház.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51454) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Vettem egy használt merevlemezt ami rendben is van, de az elején van egy 8Mb-os partíció amivel a windows lemezkezelője nem akar együttműködni.
Ha nyomok egy jobb klikket ezen a partíción akkor csak a súgó menüpont van és ott a szokásos általános dolgok.
Valami ötlet, hogy eltávolítsam azt a 8Mb-os partíciót?

(#51455) King Unique válasza Czmorek (#51454) üzenetére


King Unique
titán

Erről pont nemrég volt szó.

(#51456) Czmorek válasza King Unique (#51455) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Látom.
Egy windows7 telepítőlemezzel meg tudtam oldani a törlését.

(#51457) King Unique válasza Czmorek (#51456) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez nem kell a Windows telepítőjét külön bootolni, mert megoldható a már telepített Windows alatt is, van az utóbbinál is parancssor, + telepíthető utólag külső program, stb. De amúgy igen, meg. :D

(#51458) nagyfejü válasza izee (#51453) üzenetére


nagyfejü
őstag

Csak eddig jól müködött. ez van.

(#51459) izee válasza nagyfejü (#51458) üzenetére


izee
senior tag

Ez a 2048GB egy természetes korlát (régi hagyaték), szóval általánosságban véve ezért kellhet a variálás, pl. <2048GB partícióra szabdalás vagy fejlettebb fájlrendszer.
Neked feltehetőleg a routered végezte a piszkos munkát, hiszen arra volt kötve.

(#51455) King Unique
Én is inkább egy védett partícióra tenném a bootolható telepítőt pendrive meg dvd helyett. Már majdnem el is felejtettem ezt az opciót.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51460) King Unique válasza nagyfejü (#51452) üzenetére


King Unique
titán

Ha SATA-n csatlakoztatva törlöd a HDD-t DiskPart clean paranccsal (és újraparticionálod), majd utána teszed vissza a külső házba, akkor is 2 külön lemezként jelenik meg? Aztán nem derült ki, hogy pontosan milyen külső házról van szó, de a 2 TB+ HDD-k kezelése inkább a régebbi, USB 2.0-s modelleknél szokott gond lenni. De azoknál is olyankor pl. ilyen/ilyen hibaüzenet szokott lenni. Ha a routeres használat előtt oké volt a HDD a külső házban, akkor lehet a buta router piszkált bele, meg ha netán azzal lett inicializálva, particionálva... Meg az ilyen vackoknál pl. a max. kötetméret is van hogy primitív módon limitált a fájlrendszer függvényében (példa), holott normális OS esetében nyilván lehetnek ennél jóval nagyobb kötetméretek is, pl. az Ext és NTFS fájlrendszereknél sem csak 4 TB a max GPT alapon...

(#51461) King Unique válasza izee (#51459) üzenetére


King Unique
titán

Itt védett partíció alatt az értendő, amit a Windows (+ esetleg egyéb OS) hoz létre a rendszer számára a telepítésnél, particionálásnál. Magát a telepítőt viszont alapesetben nyilván telepítési adathordozóra (pl. DVD, pendrive) szokás írni/másolni és onnan bootolni, nem az előbbire, ami ráadásul eleve rejtett, meg rendszerint a mérete is kisebb és rá sem férne. De amúgy lehet olyat is, hogy külön telepítési adathordozó nélkül bootolni a telepítőt pl. ezzel a módszerrel, viszont az már egy másik téma.

(#51462) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

A gépem esti indításánál eltűnt a D meghajtóm, HDSentinel látja, illetve újraindításkor a BIOSban is látszott, és ezt követően már látta a win10 is.
Az eseménynaplóban ez a hibaüzenet szerepel kb 10 egymást követő alkalommal:

"Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk1\DR1) a lapozási művelet közben."

Majd a következő bejegyzés már ez: "Az 1 jelű lemezt váratlanul eltávolították"

Illetve még egy ehhez kapcsolódó bejegyzés: "A rendszer nem tudta a tranzakciónaplóba írni az adatokat. Előfordulhat sérülés a(z) D: kötet \Device\HarddiskVolume5 eszközén.
(Egy kötetre vonatkozó művelet kísérletére került sor leválasztás után.)

Nos, ez számomra nagyon fura, ugyanis egy alaplapra kötött régebbi Samsung vinyóról van szó, a típusa HD103SI.

HDSentinel szerint 100/100 a kondíciója.

Az esetnek volt már előzménye, amit itt részleteztem, [link] de azóta újratelepítettem a win-t, és 5 napig minden rendben volt :(((
Én az alaplapra gyanakszom.

Köszönöm.

Üdv:
S

(#51463) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Az ilyen vinyó már a kuka kategória?

(#51464) Zin


Zin
senior tag

A lemez önteszt során talált 502 hibás szektort.
Erre van megoldás?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51465) pjen válasza Zin (#51464) üzenetére


pjen
félisten

Kuka? :)nem írt semmi mást?

[ Szerkesztve ]

(#51466) *Ropi* válasza Zin (#51464) üzenetére


*Ropi*
félisten

A jobb kezeddel a bal vállad felett, pontosan 45 fokos szögben kell elhajítanod a kuka irányába. Vagy megpróbálhatod a "HDD regenerator"-t, hátha...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51467) Zin válasza pjen (#51465) üzenetére


Zin
senior tag

A lemez felületén található 506 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 261 alkalommal.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51468) FlashLed válasza pjen (#51465) üzenetére


FlashLed
senior tag

Van egy hdd repair vagy mi a neve fos program. Sokszor nem tuti, hogy bad sector csak serult vmiert. De nagyon sok ido mig vegez vele, es egyaltalan nem biztos a siker.

The Mechanic

(#51469) *Ropi* válasza FlashLed (#51468) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kettővel előtted írtam le, melyik program az. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51470) Zin válasza *Ropi* (#51469) üzenetére


Zin
senior tag

kapok kolcson HDD-t holnap, átt másolok rá mindent.Utanna az format.S utánna nézzem meg hátja jó lesz?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51471) pjen válasza Zin (#51470) üzenetére


pjen
félisten

Valamire biztos jó lesz.Szekrény ha billeg...,de legyen szerencséd.

(#51472) Zin válasza pjen (#51471) üzenetére


Zin
senior tag

Már ki néztem egy 4 TB os WD Blue-t.31k most.Kénytelen leszek ezt kidobni akkor.. :(

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51473) *Ropi* válasza Zin (#51470) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem már rakott rendbe HDD-t az a program. Arra készülj, hogy ~1 hétig nem kapcsolhatod ki a gépedet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51474) Zin válasza *Ropi* (#51473) üzenetére


Zin
senior tag

Rokon HDD-re átt mindent.Sima format.Bár az ugyse segit.Az a program meg 1 hétig futna lehet ugyan ez maradna az eredmeny... :((

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#51475) FlashLed válasza *Ropi* (#51469) üzenetére


FlashLed
senior tag

Bocsesz, figyelmetlen voltam.

The Mechanic

(#51476) rioter


rioter
csendes tag

Helló!
Elég fura problémám van: 3db Seagate backup plus desk (különböző méretűek) meghajtó van, amit jelenlegi MSI x570-es alaplapomon használom. Ha bármelyik usb3-as csatira (elő/hátlapi mindegy) rádugom valamelyiket, ezekre a meghajtókra az írás 60-100KB/s sebességgel megy csak. Nem elírás, ennyit tud csak írni. Olvasás megy rendesen, több mint 100MB/s. Ha usb2-re dugom, az írás és az olvasás is normális, amit usb2-től elvárok 30MB/s körüli.
Munkahelyemen kipróbáltam, és ott az írás is normális usb3-on is. Ezen kívül Seatools is hibátlanul lefut, valamint a SMART is tökéletes, semmi probléma nem található.Zerorefill-t rányomtam, nem változtatott semmit.
Korábban itthon z170-es lapom volt (csak a lap és a proci változott a gépemben, valamint Win10 újratelepítés), és akkor ugyenezek a meghajtók is tökéletesen írhatók voltak.
Viszont az az érdekes, hogy ha egy Seagate D3 desk-et kötök a gépemre ugyanazokkal a kábelekkel, ugyanoda, akkor azt tökéletesen tudom írni usb3-n is. Minden Win beállítás ugyanaz (gyors eltávolítás), nem buherált az op.r., illetőleg pár hete telepített elég tiszta Win10.
Segítsetek, mi okozhatja ezt?

(#51477) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Sziasztok,
A merevlemezem egyik pillanatról a másikra eltünt a gépről.* A laptopba a dvd író helyén volt, arra gondoltam, hogy a caddy ment tönkre. Beraktam egy külső usb házba, de sajnos azzal sem ismeri fel. Másik gépen is probáltam hasonló az eredmény. Windows (7) lemezkezelőben sem látni. A merevlemez egyik particióján win 10 volt, a többi részén adatfájlok.
*Fájlokat másoltam rá és előfodulhat, hogy a másolt fájlok között volt valamilyen w10 rendszerfájl darab is.

Valakinek van ötlete, hogy mit tudnék csinálni? Sok olyan adat van rajta, ami nagyon fontos lenne.

(#51478) King Unique válasza II.Démonlord (#51477) üzenetére


King Unique
titán

Az nem derült ki, hogy működik, felpörög-e egyáltalán a HDD. Valamint ha USB-s külső házba téve van a géphez csatlakoztatva, akkor ott a fizikai csatlakozás, érintkezés, valamint USB-n a tápellátás rendben van-e. Plusz ha van rá lehetőség, akkor a gépbe téve, SATA-n csatlakoztatva mi a helyzet. A Windows felől meg mit mutat az eszközkezelő, ott nincs-e hibakód, nem kizárólag csak a lemezkezelő lehet lényeges.

"Sok olyan adat van rajta, ami nagyon fontos lenne."

Ha eleve az adatmentés a cél, akkor irány az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik (ahol lehetőleg a bővebb verziót kellene előadni, a fenti kérdésekre adott válaszokkal), az foglalkozik ezzel, nem ez a topik (nem adatmentés). Illetve ha otthon normál módon nem sikerül működésre bírni a HDD-t, ellenben a rajta lévő adatok lementése megérne X összeget.

(#51479) II.Démonlord válasza King Unique (#51478) üzenetére


II.Démonlord
tag

Igen, felpörög a merevlemez (csatlakozáskor a win eszközcsatlakozás hang is van). Az USB csatlakozással nem hiszem, hogy bármi gond lenne (ugyanabban a házban, ugyanazon a porton másik hdd gond nélkül müködik). Az eszközkezelőben nincs semmilyen hibakód.
A cél az lenne, hogy a merevlemezt tudjam használni, a rajta lévő adatokkal.

(#51480) King Unique válasza II.Démonlord (#51479) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor a szokásos másik gép, másik OS kipróbálás stb., aztán otthon nem megy és sehol semmi, akkor átfáradsz az adatmentés topikba, mert azt írtad elsődlegesen az a cél.

(#51481) King Unique válasza rioter (#51476) üzenetére


King Unique
titán

Tehát a leírtak alapján, ha a munkahelyi gépen állítólag oké az adatátviteli sebesség USB 3.0-n, akkor nem a külső HDD, az ahhoz mellékelt gyári kábel (ha azzal lett tesztelve) hibája lehet, hanem az otthoni gépedé, ott a hardver/szoftver lehet a probléma forrása. Az viszont nem derült ki, hogyan történik az adatátviteli sebesség tesztelése, hogy jött ki az a 60-100KB/s. Ha fájlmásolásnál, akkor egy szintetikus tesztet is célszerű lenne megnézni, azaz mit mutat pl. a CDM.

(#51482) rioter válasza King Unique (#51481) üzenetére


rioter
csendes tag

Igen, a meghajtók jók, mert a munkahelyi gépen is jók, az előző gépben is jók voltak, usb2-n is hibátlanok, és usb3 olvasásban is jók. Alapvetően másolással próbáltam. Az biztos, hogy nem belső cache kifogyásos gondja van, mert abban a pillanatban, ahogy elkezdtem a másolást, már ilyen lassú, egy 1megás fájl is fél perc körül megy rá. Ezen kívül az USB Flash benchmark progit ráengedtem. Utána olyan 4-5 perccel később leállítottam, mert még az első írási blokk sebességet sem írta ki. Összehasonlítva belső vinyónál 1másodperc után már írta az első eredményt.

(#51483) King Unique válasza rioter (#51482) üzenetére


King Unique
titán

Jó, de ebből továbbra sem derült ki, hogy mit mutat a CDM, vagy akár az ATTO, vagy a HD Tune stb. Ezek érdekelnének, nem az USB Flash Benchmark.

Aztán ott van pl. a Live Linux, amit telepítés nélkül lehetne pendrive-ról futtani, majd ott is letesztelni USB 3.0-s csatlakozásnál az írási sebességet. Ha ugyanazon külső HDD-k, ugyanazon USB 3.0 kábelek, ugyanazon gép és azon lévő USB 3.0 portok esetén ott megfelelő az írási sebesség, ellenben a nálad telepített Windowsnál nem, akkor egyértelműen az utóbbinál van a gond, az a probléma forrása. Viszont az már nem feltétlen ennek a topiknak a témája, meg ha maga a külső HDD jó, vagyis azzal nincsen probléma. Plusz az alap, hogy a Windowsnál a szükséges eszközillesztők és összesítő frissítések mind telepítve legyenek, azok hiányában addig nincs miről beszélni. Meg ha más nem megy, pl. a gépházban az eszközillesztő eltávolítása, majd újraindítás után az eszköz újracsatlakoztatása sem használ, hát akkor telepítsd újra a Windowst.

(#51484) King Unique válasza King Unique (#51483) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha a Windowsnál az alapértelmezett gyors eltávolításon vannak most az említett külső merevlemezek és úgy ennyire gyatra az írási sebesség, akkor akár bekapcsolt írási gyorsítótárazás mellett is ki lehetne próbálni.

(#51485) kukulec


kukulec
őstag

Hali sracok. Mikor hazaertem es beinditottam a gepet, az alabbi tortent. Hagyjam vegigfutni?? Egyaltalan, ez mitol van?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#51486) King Unique válasza kukulec (#51485) üzenetére


King Unique
titán

Azt elsődlegesen neked kellene tudni, hogy mi történt előtte, hogyan volt használva. Jó esetben megoldhat bizonyos problémákat a CHKDSK futtatása, mint ahogyan másnál is végül. Viszont ha fontos adatok vannak a D meghajtón és azokról nincsen biztonsági másolat, valamint eszközhiba van, akkor nem javasolt futtatni, lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#51487) kukulec válasza King Unique (#51486) üzenetére


kukulec
őstag

Tegnap meg siman futott. Az aram egy seasonic focus platinumbol jon. Meg annyi, hogy a windows az ssd-n, egy masik meghajton van. Hogyan lehet a rendszert bebootoltatni?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#51488) pjen válasza kukulec (#51487) üzenetére


pjen
félisten

Húzd le ezt a meghajtót,aztán indidsd a gépet mikor megy a rendszer dugd vissza.Én már csináltam ilyet1x2x és semmi rendkívüli nem történt.

(#51489) *Ropi* válasza pjen (#51488) üzenetére


*Ropi*
félisten

Inkább várja meg, amíg végigfut a lemezellenőrzés, mert utána magától is el fog indulni a gépe anélkül, hogy nagyobb adatvesztési kockázatnak tenné ki.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51490) pjen válasza *Ropi* (#51489) üzenetére


pjen
félisten

Nem két perc lesz.

(#51491) kukulec válasza *Ropi* (#51489) üzenetére


kukulec
őstag

Evileg majdnem vegigfutott, de aztan egy oraig allt 99%-on es egyszeruen befagyott. Szoval akkor kikapcsoltam.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#51492) pjen válasza kukulec (#51491) üzenetére


pjen
félisten

Azért húzd le.Elindul a win nélküle visszadugod.Esetleg egy usb házba tenni.

(#51493) *Ropi* válasza kukulec (#51491) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kivétel erősíti a szabályt. :D Volt egy Win frissítés, ami 2 óráig állt 99%-on, aztán fejezte be. El nem tudom képzelni mi tartott neki addig, mert csak pár MB volt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51494) kukulec


kukulec
őstag

nagyon köszi a válaszokat. levettem mind a két hdd-met és az ssd-s rendszert hagytam csak, így most elindult. remélem nem pusztult meg a másik kettő. amúgy van mentésem, csak két hónappal ezelőttig. szóval kellemetlen lenne azért az adatok elvesztése

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#51495) Gali199qd


Gali199qd
tag

Sziasztok !
Olyan gondom van a vinyóval (Toshiba PC300 3TB) hogy le lett formázva +partícióként is meg lett csinálva, de a régi gépemen csak 2 TB lett a vinyó ( G41-es chipset van benne ) és nemrég vettem egy újabb lapot (Asus H81M-A) és ez ugyanúgy csak 2 TB-ot lát belőle . Vissza lehet állítani a teljes 3Tb -nyi helyet?

(#51496) *Ropi* válasza Gali199qd (#51495) üzenetére


*Ropi*
félisten

GPT-ként lett formázva?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51497) Gali199qd


Gali199qd
tag

Igen GPT de csak ekkor látta 2tb --ként ha meg MBR -en volt akkor meg mind a 3tb megvolt

(#51498) King Unique válasza Gali199qd (#51495) üzenetére


King Unique
titán

Konkrétabban, bővebben, részletek...?

Azaz SATA-n / USB-n van csatlakoztatva a HDD, a lemezkezelő mutat a kapacitásra 2 TB-ot (ilyen), vagy megvan a 3 TB, de csak 2 TB-ot lehet belőle particionálni (ilyen)? A hardver (alaplap), BIOS, OS támogatja rendesen a 2 TB+ HDD-ket? Meg érdekes ez az MBR/GPT esetedben, mert pl. 512e szektorméretnél SATA-n 2 TB felett eleve GPT kell, MBR-rel USB-n lehet megoldani 4Kn alapon.

[ Szerkesztve ]

(#51499) Doky586 válasza Gali199qd (#51497) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Igen"

Tehát Nem..? :U

(#51500) Gali199qd válasza King Unique (#51498) üzenetére


Gali199qd
tag

Az első változatról azaz erről lenne szó nálam is
https://m.logout.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/keres.php?suser=Oki23

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.