Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51901) Stitch válasza *Ropi* (#51900) üzenetére


Stitch
őstag

"Mézeshetek", ezt még nem hallottam ilyen vonatkozásban, de találó. Igen, fontos adat erre már nem fog menni. Kiderül meddig húzza.

[ Szerkesztve ]

(#51902) arcitec


arcitec
addikt

Sziasztok. 4TB WD purple , még nincs 1 éves. Most kezdte, hogy indítás után 1-5 percig hallat enyhe cicergő hangot, annyira, hogy épp hallani. Majd szép lassan kezd halkulni(nem elhallgat),majd már nem hallatszik. A HDD Sentinel nem mutat semmi hibát. Mire lehet esetleg számítani? Illetve van-e valakinek hasonló tapasztalata?

(#51903) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni egy ismerős kapott Msi H81M-E33-as lapot i5 procival és bios alatt látja a hdd-ket viszont az ssd-re telepített friss win 10 alatt sajnos nem jelenik meg a 1.5TB-os seagate hdd.
Se eszközkezelőben se hard disk sentinel alatt nincs ott csak aida64 alatt látszik.
Azt állította már win10 telepítésénél sem látta a 1.5TB-os hdd-t mint kiválasztható disk-et.
Ötlet esetleg?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#51904) pjen válasza anonymus89 (#51903) üzenetére


pjen
félisten

Startmenű,kezelés,lemezkezelés,particionálás,formázás,esetleg betű jel adás.

(#51905) anonymus89 válasza pjen (#51904) üzenetére


anonymus89
addikt

Az a baj, hogy a hdd ott sem jelenik meg.
Adjak az ssd-nek más betűjelet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#51906) anonymus89 válasza pjen (#51904) üzenetére


anonymus89
addikt

Fejlemény, sata 3-as 500Gb-os hdd-t rádugva látja, de a sata 2-es 1,5Tb (ami nem 100%-os kondíciójú most kiderült) továbbra sem.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#51907) *Ropi* válasza anonymus89 (#51906) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor az egy BUSY state-ben ragadt Seagate. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor adatmentést ajánlok, ha nincsenek, akkor a kukát.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51908) *Ropi* válasza arcitec (#51902) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy "coil whine" jelenség, akkor nem kell vele foglalkozni, vagy...Hajszárítóval óvatosan megmelegítve a motor tengelyét (De csak azt, az elektronikát nem!) elmúlik?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51909) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A HHD-t hogy rögzitsem hogy halk maradjon?
Vagy van malami jó megoldás hogy a rezgést ne vigye át a házra?
Gondoltam arra is hogy rögzités nélkül egy szivacsra rakom!

(#51910) pjen válasza cooi11 (#51909) üzenetére


pjen
félisten

Inkább gumi szalagokkal.A szivacstól nem tud hűlni.

(#51911) djyuri válasza pjen (#51910) üzenetére


djyuri
őstag

Sziasztok!

Más is járt úgy,hogy HDSentinel szerint például egyik napról másikra gyenge szektorokkal bővültek a vinyói (nem egy ugyanazon napokon) és 1-1 teljes formázással mind helyre állt?

(#51912) cooi11 válasza pjen (#51910) üzenetére


cooi11
senior tag

A gumit próbáltam, rögzítéssel és csak simán rárakva, de ugyan úgy zug a ház.

[ Szerkesztve ]

(#51913) *Ropi* válasza djyuri (#51911) üzenetére


*Ropi*
félisten

WD vagy Seatage?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51914) *Ropi* válasza cooi11 (#51912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mert maga a ház rezonál, tehát annak az illesztéseit kell fixálni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51915) djyuri válasza *Ropi* (#51913) üzenetére


djyuri
őstag

Ma pl samsung. De főként WD. (Black,Green,BLue egyaránt)

(#51916) *Ropi* válasza djyuri (#51915) üzenetére


*Ropi*
félisten

De az a Samsung is Seagate, ugye?

Ez a formázásnak köszönhető "mézeshetek", amikor átmenetileg összekapják magukat az instabil szektorok de idővel megint rohamosan romlani kezd az állapota. Tipikus WD és Seagate betegség (ha más program is igazolta, nem csak egy), ami a haldoklásának (a szaporodó rossz szektoroknak, ami általában egy vagy több gyengülő állapotú fejnek és az utánuk gyűlő instabil szektoroknak) az első jele: folyamatosan legyen róla biztonsági mentésed, mert ha igazam van, akkor egyik pillanatról a másikra fog belassulni olyan szinten, hogy otthoni módszerekkel már nem lehetséges róla a mentés - onnantól meg a legtöbb esetben már csak a drive tiszta térben való megbontásával járó fejcserével lehet, aminek az ára szisszenős. Én nem tartanék rajta semmi fontos adatot biztonsági mentés nélkül (egyébként is, egy mentés nem mentés: 3 mentés - földrajzilag különálló helyeken - az igazi).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51917) djyuri válasza *Ropi* (#51916) üzenetére


djyuri
őstag

Ok. Akkor nem végleges a javulás.

Sajnos nagyon nincs olyanom, amiért könnyet ejtenék. Úgy az elmúlt 35 évben is talán 1-2 nap.

De rendben az egyéni képeket archiválom.

(#51918) arcitec válasza *Ropi* (#51908) üzenetére


arcitec
addikt

"coil whine" közel 1 év használat után? Miért kellene , illetve a tengelyét hajszárítóval, ugyan már egyébként is azt hogy? Meg mint írtam pár perc után elmúlik és így mehetne örökké ha nem lenne kikapcsolva ...

(#51919) aviator


aviator
tag

Sziasztok,

SSD problémám van, remélem nem gond, hogy ide írom: Vettem nemrég egy használt SSD-t. Beraktam a laptopomba az optikai meghajtó helyére, minden OK, BIOS is, Windows is felismerte. Mivel az SSD-t szeretném elsődleges meghajtónak, ezért a laptopban kicseréltem a HDD-t és az SSD-t. Ekkor már az SSD már nem jelent meg a BIOS-ban. Visszacseréltem, úgy sem volt jó. Betettem a HDD-t az optikai meghajtó helyére, azt felismerte. Beraktam az SSD-t az asztali gépbe, felismerte. Tehát az SSD jó, a laptopban jó mindkét slot és az SSD beépítő keret kontaktjai is jók.

Viszont ha az SSD-t berakom bárhova a laptopba nem ismeri fel. Hol lehet a hiba?

(#51920) King Unique válasza aviator (#51919) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik HDD problémákkal foglalkozik, mint a neve is mutatja. Vagyis SSD probléma, beüzemelés stb. ügyben nyilván nem itt, hanem pl. a Flash SSD topikban kellene érdeklődni. Ahol majd nem ártana leírni, hogy pontosan milyen SSD-ről és laptopról van szó, + szükség esetén frissíteni a BIOS-t. Amii azért lehet lényeges, mert régi hardver és/vagy BIOS-verzió + újabb típusú SSD párosításnál akár inkompatibilitás is előfordulhat (példa).

[ Szerkesztve ]

(#51921) *Ropi* válasza arcitec (#51918) üzenetére


*Ropi*
félisten

C.V. bármikor lehet, amikor mondjuk hősokktól megreped / meglazul egy tekercsen a lakk vagy a rögzítés. Nekem pl. egy tápegységem kezdett tücsköt játszani pár év után.

Melegíteni csak tesztelés szintjén, hogy az okozza-e. Egyébként azért, mert a motor csapágyban a kenőanyag néha "beáll" ami anomáliákat kozhat (pl. évekkel ezelőtt volt egy 2.5" Toshiba sorozat, ami annyira letapadt, hogy meg sem moccant, de így melegítve szépen le lehetett róla imádkozni az adatokat).

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51922) arcitec válasza *Ropi* (#51921) üzenetére


arcitec
addikt

Most reggel annyit tettem,hogy a környezeti hőmérséklet indításkor min 22C fok volt és most nem jelentkezett. Egyébként érdekes ám a technika, tegnap indítás előtt levettem az gép oldalait, hogy tüzetesen megvizsgáljam mi ciripelhet. No akkor épp,hogy hallatszott,vagy nem is a fene tudja már. Ellenben az oldalakat feltéve, talál kissé erősebb volt. Az akusztika egy ördöngös jelenség.Köszönöm a válaszod .... Maga a gép még csak 5 hónapos, még bizonyítania kell, remélem a majd 1 éves HDD is bírni fogja...

[ Szerkesztve ]

(#51923) arcitec válasza *Ropi* (#51921) üzenetére


arcitec
addikt

Apropó hősokk? Max a hidegtől, eleddig nem voltak a HDD-k 30 fokosak .. :U :B

[ Szerkesztve ]

(#51924) *Ropi* válasza arcitec (#51922) üzenetére


*Ropi*
félisten

A hősokk jutott eszembe elsőnek, csak egy példa a lehetséges sok közül: lehet attól is pl., hogy mondjuk egy rezgőkörnek terhelésfüggően a hallható tartományba csúszik le a frekvenciája.

Amíg nem fémes a hang (fém a fémen vagy fém az üvegen), addig nem kell aggódnod. :DDD

Kívánom, hogy tartson sokáig! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51925) cooi11 válasza *Ropi* (#51914) üzenetére


cooi11
senior tag

Úgy látom nem egyedi a problémám,
youtube
Antivibrációs HDD-tálcák
be quiet HDD keret
Csak tartó
Nincs valami egyszerű megoldásra a rezgés megszüntetésére,
kis helyigénnyel?

(#51926) *Ropi* válasza cooi11 (#51925) üzenetére


*Ropi*
félisten

Zajcsökkentett házat kell venni: nekem pl. Fractal Design Define R4 van 10 ventilátorral és 8 HDD-vel, de 1 méterről már szinte semmit sem hallani az egészből.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51927) rasotamas


rasotamas
veterán

Basssus, próbaképp beraktam egy kölcsön vga-t a gépbe, és hamár szét volt szedve beraktam a vinyót amit már rég akartam, mert nem volt már elég az ssd.
Hangosnak nem mondanám a hdd-t, viszont hallottam egy furcsa kattogást és azt hittem az idegen vga csinálja (275W óriási hőcsövekkel azt hittem valami hőtágulás).
Aztán mikor visszaraktam a saját vga-m meglepődve tapsztaltam, hogy továbbra is csinálja. Azt hittem a táp makkant meg a nagy terheléstől vagy valami, aztán most rájöttem:
A hdd-t ki-be kapcsolgatja a gép mert 0 percre van állítva a merevlemezek kikapcsolása energiagazdálkodánál (csak filmek, sorozatok, zenék vannak a vinyón, gondoltam ha elindítok valamit bekapcsolja egyébként hozzá sem ér, de a windows nem így gondolkodik),
Szóval kikapcsoláskor furcsa kattanó hangot ad, bekapcsoláskor nem ilyen jellegzetes.
Egyébként 100/100-as 3 éves 130 nap üzemidejű vinyóról beszélünk, ami másfél éve a fiókban pihen.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#51928) *Ropi* válasza rasotamas (#51927) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bekapcsoláskor nincs fizikai kontaktus, azért nincs akkora hangja, kikapcsoláskor viszont nekiütközik a fejblokk a végállást biztosító baknak és ezt (is) hallod. Nem csak az oprendszer ébresztheti a HDD-t, hanem pl. a víruskergetők, stb. programok is. Keress a gyártójától olyan programot, amivel állítani tudod az energiamenedzsmentjét: pl.: wdidle3 vagy wdidle6 (ez utóbbi a külső HDD-ikhez van)!

Más: a csak adattárolásra használt, sokat álló HDD-ken érdemes évente megforgatni az adatokat, hogy a mágnesezett réteg ne lustuljon el és ne forduljanak át véletlenszerűen a Bitek, SSD-t pedig 1 hétnél tovább ne hagyjunk magára tápellátás nélkül, ha fontos adatok vannak rajta! Ez azért is fontos, mert a HDD-k / SSD-k firmware-jének csak a boot része található az EEPROM-ban vagy a vezérlőben, a hozzá tartozó paraméterezések viszont magának a meghajtónak a szervizterületén, így ha valamilyen oknál fogva ez nem, vagy csak hibásan olvasható, akkor ugyan felpörög / talán valami életjelet is ad, de valójában cselekvésképtelen agyhalott.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51929) zsolt1225


zsolt1225
aktív tag

Sziasztok!
Van egy régi HDD-m és az a gond vele, hogy sokszor nagyon lassú, alig elérhető, menet közben megáll. Lehet még vele valamit kezdeni vagy lassan másoljam az adatokat másikra?

(#51930) cooi11 válasza *Ropi* (#51926) üzenetére


cooi11
senior tag

Teljes mértékben igazad van!
Most vetem a SPC Signum SG1 TG házat.
Így jártam..

(#51931) djyuri válasza zsolt1225 (#51929) üzenetére


djyuri
őstag

Szia! Nagyon tele van a vinyó? A vége felé normális a belassulás, bentebb kerül a fej és a kerületi sebesség így jóval kisebb.

Egy lementés utáni teljes formázás után próbáld meg.

(#51932) *Ropi* válasza zsolt1225 (#51929) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tipikus WD és Seagate betegség, ami a haldoklásának (a szaporodó rossz szektoroknak, ami általában egy vagy több gyengülő állapotú fejnek és az utánuk gyűlő instabil szektoroknak) az első jele: folyamatosan legyen róla biztonsági mentésed, mert ha igazam van, akkor már nagyon közel jár ahhoz, amikor otthoni módszerekkel már nem lehetséges róla a mentés (a gyenge fej minden, bekapcsolva töltött másodperccel egyre jobban degradálódik és gyártja a hibákat, így a meghajtó általában előbb hal meg mint, hogy a teljes adatterületet sikerülne lementeni - onnantól meg a legtöbb esetben már csak a tiszta térben való megbontásával járó fejcserével lehet, aminek az ára szisszenős).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51933) *Ropi* válasza djyuri (#51931) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tipikus WD és Seagate betegség, ami a haldoklásának (a szaporodó rossz szektoroknak, ami általában egy vagy több gyengülő állapotú fejnek és az utánuk gyűlő instabil szektoroknak) az első jele: folyamatosan legyen róla biztonsági mentésed, mert ha igazam van, akkor már nagyon közel jár ahhoz, amikor otthoni módszerekkel már nem lehetséges róla a mentés (a gyenge fej minden, bekapcsolva töltött másodperccel egyre jobban degradálódik és gyártja a hibákat, így a meghajtó általában előbb hal meg mint, hogy a teljes adatterületet sikerülne lementeni - onnantól meg a legtöbb esetben már csak a tiszta térben való megbontásával járó fejcserével lehet, aminek az ára szisszenős).

#51931 djyuri:

Azt írta, hogy "...sokszor nagyon lassú, alig elérhető, menet közben megáll."

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51934) djyuri válasza *Ropi* (#51933) üzenetére


djyuri
őstag

A menet közben megáll lemaradt nekem. Az Ebay-es sata kártyák rendszeres túlmelegedése miatt megszoktam. Persze már nincs ilyen kártyám.

Ok,így más a leányzó fekvése.

(#51935) zsolt1225 válasza *Ropi* (#51932) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Okés, köszi!

(#51936) rasotamas válasza *Ropi* (#51928) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a segítséget. Toshibának van ilyen progija? Merthogy Toshiba.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#51937) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!
Seagate expansion 4tb-os külső HDD-m van, ami egy esés után nem működött többet.
Mennyi az esélye, hogy egy könnyebb szereléssel meg tudom javítani és nem kell szerelőhöz vinni?

(#51938) King Unique válasza afi0903 (#51937) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz tudni kellene, hogy az esés miatt pontosan milyen sérülést szenvedett, illetve a "nem működött többet." pontosan mit jelent, azaz felpörög-e benne egyáltalán a HDD, BIOS és OS felismerik-e valamilyen szinten, stb.
Egyébként meg nem, sokat nem érdemes vele vesződni, pláne ha leesett és komolyabb sérülés érte a benne lévő merevlemezt. Javítani max. olyan formában szokás, ha adatmentés a cél és akkor elvinni adatmentő céghez, szakemberhez (példák), már ha megérne számodra annyit. Meg ez esetben a linkelt topikban kellene érdeklődni, nem itt. Ha nem cél az adatmentés, akkor marad a garanciális csere, már ha még garanciális az eszköz és nem maradt az esésnek külsérelmi nyoma, mert az garanciális cserét kizároló tényező lehet, mármint a felhasználó okozta meghibásodás.

(#51939) afi0903 válasza King Unique (#51938) üzenetére


afi0903
aktív tag

Nem pörög fel benne, olyan, mintha be sem lenne dugva.
Akkor felejtős, igaz?

szerk:
Töbszöri próbálkozásra felpörög, de hamar (5-10másodperc) leáll.

[ Szerkesztve ]

(#51940) King Unique válasza afi0903 (#51939) üzenetére


King Unique
titán

Ha egyáltalán nem pörög fel, vagy rövid időre felpörög és leáll, de semmilyen szinten nem kezeli az OS, akkor igen, felejtős. Legalábbis az otthoni lehetőségekhez mérten, meg ha nem cél az adatmentés, mert adatmentéses cégnél vsz tudnának vele mit kezdeni. Meg ha már nem garanciális, mert ha igen, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége.
+ Ha csak az újrahasznosítás a cél, akkor esetleg meg lehetne próbálni a HDD-t kiszerelni a külső házból és a PC tévé SATA-n, vagy másik külső házba téve USB-n csatlakoztatni. Viszont mivel leesett, ezért komolyabb sérülést is szenvedhetett a benne lévő HDD, vagyis nem feltétlen érdemes vele szórakozni, ha nem cél az adatmentés.

(#51941) afi0903


afi0903
aktív tag

Nem cél az adatmentés. A külső házból kiszerelésnek adok egy próbát. Köszönöm a válaszod.

(#51942) Gyöször


Gyöször
senior tag

Sziasztok, van egy Seagate skyhawk 3TB winyóm, júliusban lesz 3 éves, nemrég elhunyt. Ipontól lett vásárolva akik csak 2 év garit adtak rá. A biztonsági kamerában szolgált.
Felpörög párat "klattyan" majd elveszi a fordulatot és lelassul a motor onnantól síri csend.

Bepötyögtem a seagate gari oldalára a cikkszámát, azt írták még júliusig garis. Tovább nyomkodtam a dolgokat, beregisztráltam magam és elviekben most visszaküldhetném a terméket valami RMA címszó alatt. Osztrák címet választottam, postás oldalon megnéztem valami 6380FTért elmenne.

Szerintetek megéri belevágni? Hőterhelés volt dögivel, illetve az unintelligens makrai kamera segédtáptól kapott párszor alul feszelést amikor nem voltam itthon. Ez a 2 probléma azóta javítva lett, kapott egy ventillátort a bizt kamera háza illetve ráköltöttem és megoldottam, hogy 12V alá sose tudjon menni a feszkó. Ezt egy WD purple 3TB váltotta, de tök jó lenne, ha megcsinálnák. Halott pénz az elküldés vagy próba szerencse? Egyébként a hőterhelésről annyit, hogy a gyári adatlap +70fokCelsiust ír működési tartományra. Meleg volt a teteje mindig de a bőr a kezemen maradt mikor megfogtam.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#51943) *Ropi* válasza Gyöször (#51942) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Felpörög párat "klattyan" majd elveszi a fordulatot és lelassul a motor onnantól síri csend."

Ez azt jelenti, hogy semmit sem tud olvasni a lemez felületéről. Küldd vissza RMA-ban!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51944) Gyöször válasza *Ropi* (#51943) üzenetére


Gyöször
senior tag

Ja ezt jelenti. Még a bios se látja, max 20ból 1x. Postára pattant, 6350Ft marha kíváncsi vagyok lesz-e belőle énekes halott. Kössz.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#51945) *Ropi* válasza Gyöször (#51944) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt, hogy semmit sem tud olvasni a lemez felületéről úgy értettem, hogy tényleg semmit, tehát nem csak a felhasználói adatterületet amit az oprendszer lát, de a szerviz területet sem, ami az alapvető paraméterezéseket tartalmazza a működéséhez (ahhoz, hogy egy meghajtót életre lehessen kelteni - akárcsak a felhasználói adatok lementésének az idejére - az a minimum, hogy a szervizterülete a megfelelő szervizprogramokkal olvasható és írható legyen).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51946) Gyöször válasza *Ropi* (#51945) üzenetére


Gyöször
senior tag

Nos ehhez én nem értek. Majd mondanak rá valamit gondolom, ha odaér. Ha nem zavarok leírom mi lett belőle, ha lesz fejlemény.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#51947) *Ropi* válasza Gyöször (#51946) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze, az jó ha leírod a fejleményeket mert más is tanulhat belőle: köszönjük! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#51948) nanotek911 válasza RPZ (#49399) üzenetére


nanotek911
csendes tag

> Minden szép lenne, de másolás után pár perccel elkezd erőteljesen dolgozni, elég rusnya kerregő hang mellett (ami hangosabb, mintha írna), és nem akarja abbahagyni!

Sorry, late to the party, tudom..
SMR-es.
Ne vegyetek 8TB HDD-t.
6TB-ost se.
Semmilyet.

SZERK: tudom, hogy nem mind SMR-es, de a napokban kiderült, hogy a tájékoztatás finoman szólva is hézagos és egyoldalú, így better safe than sorry.

[ Szerkesztve ]

(#51949) nanotek911 válasza afi0903 (#51939) üzenetére


nanotek911
csendes tag

> Töbszöri próbálkozásra felpörög, de hamar (5-10másodperc) leáll.

Reálisan max 10% az esélye..

(#51950) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! HDD/SSD-t milyen programmal érdemes tesztelni, hogy hibátlan-e?

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.