Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35001) Csabi1984 válasza paat (#35000) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez érdekes :D 500GB HDD-t 700 GB-nak

(#35002) kingseer válasza Csabi1984 (#35001) üzenetére


kingseer
csendes tag

Udv Mindenkinek--

Nekem Samsung hd103uj vinyom van, alaplap gigabyte ga-k8n-sli!
Az történt, partíció eltűnt, két részre van osztva, elson win8 másodikon rengeteg adataim..
Mit csináljak, hogy ne vesszenek el az adataim, hogyan tudom helyre hozni, mitől tűnhetett el?

Laci

(#35003) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Adott egy probléma, melynek összefoglalója itt olvasható: [link] Próbáltam minden lényeges információt beleírni.
HDD-s szakik szerintetek, HDD probléma, vagy okozhatja szoftver is?

(#35004) Zsivaagoo válasza Giot (#35003) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"TP-link TL-WR1043ND routert használok.
uTorrent 3.3.2-es klienst.
Eset 7.0.302.26 smart security-it."

- routeren új firmware?
- Eset sz@rral olyan trójait szedett be a sógornőm, hogy 3 napig birkóztam vele, mire mindent épségben sikerült életre kelteni. Dobj fel egy ingyenes Avast-ot, egy SpyBoot S&D és használj Win tűzfalat. (Legalább egy próba erejéig.)

- torrent is akadhat akár az Eset-tel, akár a router beállításaival, vagy csak egyszerűen a netszolgáltatóddal.
- torrentet másik vinyóra irányítanám, nem pedig arra, ahol a rendszer partíció van. (Ha így van, akkor ezt nem szóltam. ;) )

------------------

A vasadnak röhögve kéne bírnia ezt a terhelést... :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35005) ggg666 válasza Zsivaagoo (#35004) üzenetére


ggg666
őstag

Hát ennek aztán semmi köze hozzá, hogy a c partición használ torrentet.

3 napig bírkoztál vele, én inkább mentek előtte az 15 perc vagy csak újraindítás.

(#35006) New_Man


New_Man
csendes tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben látványosan lassult a notebookom, futtattam egy hdd tesztet, amely az alábbi eredményeket adta. A notebook 4 éves.
Szerintetek milyen állapotban van a hdd? Van ok aggodalomra?
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#35007) djculture válasza New_Man (#35006) üzenetére


djculture
félisten

Mechanikailag kezd elhasználódni a cucc..

(#35008) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a HDD-m nagyon kerreg, és windows 8-cal ugya gyorsan feláll, de win7-et jobban szeretem, de ha win7-et kicsit belakom, sok percbe kerül mire feláll a rendszer, és szerintem nem az erővel van a baj (lásd aláírás). Mit tudnátok mondani? mi lehet a gyíkja? (Sentinel-en 605 napot futott és kiváló állapotú egyébként, de nem hinném, hoyg ez kiváló már...)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#35009) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Sziazstok!
Vettem egy 3TB-os WD vinyót. Bepattintottam a gépbe, hogy létrehozzam a partíciót, de csak 750Gb-ot lát belőle. Amikor beraktam felajánlotta h MBR v GPT legyen, és írta h 2+ -osoknál a GPT ajánlott, így azt választottam.
Hogy tudom elővarázsolni a teljes kapacitást?
Win7 64 ultimate fut a gépen.

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#35010) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Vettem egy SSD meghajtót, a gépemben csak 5,25-ös férőhelyek vannak és még van egy 5,25-->3,5 átalakítóm, de ugye az SSD mégkisebb.
A kérdésem az, hogy Ő megfelelő lenne számomra, hogy beszereljem rendesen?

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#35011) pjen válasza Flickering (#35008) üzenetére


pjen
félisten

Ha kerreg az nem jó jel,egyébként szerintem ha a win 8 at belaknád ugyanolyan lassan indulna mint a win 7.Szerintem ha megteheted vegyél egy legalább 120GB s SSD t a rendszernek,a HDD t meg hagyd meg adatoknak.Az SSD vel nagyság rendel gyorsabb lesz a gép. :)

(#35012) djculture válasza jolti05 (#35010) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ melyik részén vannak a csavar helyek a 2,5' ssd-nek, mert ennél alulról csavarozható a 2,5 eszköz...

[ Szerkesztve ]

(#35013) Flickering válasza pjen (#35011) üzenetére


Flickering
aktív tag

Köszönöm szépen, tervben van egy 20k-ért már van kingston és samsung is ha jól láttam.

Illetve nem tudom milyen hangosnak kéne lennie a winchesternek, deamikor dolgozik azt hallom, és ha dolgozik, akkor 6-7 méterre a konyhában is lehet hallani (anya szokta mondani), egy ajtó van közte, nincs egy teli fal sem.

És milyennek kéne lennie alapból egy egészséges winyó hangnak? (mikor dolgozik)

(#35014) djculture válasza Flickering (#35013) üzenetére


djculture
félisten

hd tune feltelepit és az aam fülön a seek a csuszkát a low noise felé húz és leokéz. Csendesebb lesz, a teljesítménye meg kicsiot romlik. Meglehet találni a kellő átmenetet is.

(#35015) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Ötlet a 3tb vs 750gb problémára?

http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_35009-35009.html

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#35016) Flickering válasza djculture (#35014) üzenetére


Flickering
aktív tag

és honnan tudom, hogy nem-e a winyoval van a baj?
Mert van olyan problémám is, hogy ha feltelepítem a CCC-t Ati kártyámhoz és internet is van, akkor 99%-on pörög a vga, és újratelepítés sem hozza rendbe, szóval nem tudom kizárni, hogy nem-e a winyó a hibás... :/
VGA-krátya topikokban leírtam a problémát, de sneki nem tud segíteni, nem is válaszoltak a problémámra.

Szerk: Levettem low-ra a hangját, de én így is hallom asztalban van benne kb 70-100 cm-re tőlem a ház, viszonylag stabil ház, nem egy 5 ezer forintos papírlap. Kéne hallanom nekem optimális esetben?

[ Szerkesztve ]

(#35017) jolti05 válasza djculture (#35012) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, tényleg. Oldalt vannak az SSD-n a csavarok.
Arra valami tipp, hogy hol kapok jó áron 5,25-->2,5 átalakítót? :U

Szerk.: Ott az oldalán van valami befogató belül, nem?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#35018) djculture válasza Flickering (#35016) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem hogy a vinyó miatt lenne 99% os vga kihasználtság, megkellene nézni a windows rendszer naplót van e benne figyelmezető vagy hibajelzés. Ati driverből amugy renegeteg rossz is van a 13.9 ami jó a kártyádhoz biztos, felette lévőknek egyiknek ez a baja a másik meg amaz.

[ Szerkesztve ]

(#35019) djculture válasza jolti05 (#35017) üzenetére


djculture
félisten

Ja van az oldalán csavarhely de az 3,5 eszközhöz van..

Olyat nézzél aminek nincs alja csak a két vége van meg az olcsó és belehet tenni 3,5 helyre:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35020) Flickering válasza djculture (#35018) üzenetére


Flickering
aktív tag

Akkor a 13.9-cel is megpróbálom.

(#35021) Giot válasza Zsivaagoo (#35004) üzenetére


Giot
addikt

:Y Utánanézek.

(#35022) IamGabor


IamGabor
tag

Sziasztok!

Adott egy gép, amely x időközönként (valamikor naponta, valamikor hetente 3szor) lefagy.
Futattam már minden fajta tesztet, kivéve a vinyótesztet, ami szerintem a legesélyesebb.
Két 500-as vinyó van benne RAID 1-ben. (hardware-es RAID).
A teszt programjaimmal nem tudom tesztelni, míg RAID-ben vannak. (Hiren's). Mit lehet ilyenkor tenni ?

Fogom, lehúzom az alaplapról az egyik vinyót, másik tesztel.
Aztán visszadugom, másik kihúz, és újra teszt.
Ezek után vissza tudom állítani ugyan úgy a hardveres RAID-et ? Gondolom nem, mert azt csak szűz vinyókkal lehet.

Megszeretném újratelepítés nélkül oldani, ha lehet.
Ötletek, esetleg program nevek, amik tudnak RAIDbe kötött vinyókat tesztelni?
Köszönöm előre is!

Üdv.,
Gábor

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#35023) Giot válasza IamGabor (#35022) üzenetére


Giot
addikt

Szia!
Visszaáll a fagyásból, vagy resetelni kell?

[ Szerkesztve ]

(#35024) New_Man válasza djculture (#35007) üzenetére


New_Man
csendes tag

Mennyire vészes a helyzet az értékek alapján?

(#35025) pjen válasza Flickering (#35013) üzenetére


pjen
félisten

Egy normálisan működő HDD nek biztos nem hallatszik 6 méterról a hangja.Ott valami nem jó.

(#35026) Flickering válasza pjen (#35025) üzenetére


Flickering
aktív tag

Így hogy levettem a hd tune-ban low noise ra így elviselhetőnek találom, de majd BF-alatt megizzasztom még és fülelek! :)
Szerintem lassan eljár már rajta az idő...pedig azthittem sokáig bírja majd nagyon :D

(#35027) djculture válasza New_Man (#35024) üzenetére


djculture
félisten

Nem nagyon lehet sajnos előre jelezni az állapotát mert samsung de az biztos hogy mechanikailag kezd szétmenni egyre lassabb lesz, sokszor nem tud normálisan felpörögni.

(#35028) pjen válasza Flickering (#35026) üzenetére


pjen
félisten

Én még sosem halkitottam HDD t nem volt rá szükség.

(#35029) IamGabor válasza Giot (#35023) üzenetére


IamGabor
tag

Szia!

Reset.... :(

"Józanul vadászni pont olyan szar, mint horgászni....... józanul."

(#35030) drinker


drinker
tag

Segítség!

Van egy Acer E1-570G laptopom (windows 7-el), a vinyóval (wdc wd7500bpvx-22jc3t0) valami nem stimmel!
A probléma hogy folyamatosan leáll meg elindul a merevlemeze, a windows energiagazdálkodásban hiába írok akármit soha vagy 1000 perc a vinyó sajnos ugyanúgy leáll újraindul.
Ami segített az a HD Sentinel fejlett energiagazdálkodás, és ott leállítottam. Ezzel az a gond, hogy nem jegyzi meg a beállításokat, 24 óra alatt több mint 400 leállás-újraindulás történt. Mit tegyek?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35031) jolti05 válasza djculture (#35019) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a segítséget, azt hiszem EZ kell nekem :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#35032) Giot válasza IamGabor (#35029) üzenetére


Giot
addikt

Raid-ben nem vagyok otthon. De sentinel mit ír a hddkre? Teljesen belefagy, kékhalál, vagy csak beakad hang kép, vagy a hang megy tovább pld ingame? Ha első kettő akkor inkább adatvesztés és a memória is sanszos. Ha utóbbi akkor adatkommunikációs bibi is lehet. Emiatt annyira beakadhat hogy akár több perc múlva tér magához. Ezt okozhatja hibás adat és vagy tápkábel. Esetleg a HDD hibája. Sőt akár szoftver is. Én utóbbival küzdök, valami adatkomunikációs hiba van nálam.
Ja még annyit, hogy amikor kiakad a hdd led folyamatosan világít?

[ Szerkesztve ]

(#35033) Newcrazy


Newcrazy
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm most vett egy lenovo u510 laptopot. A windows 7-et szeretném rátelepíteni. A probléma az , hogy mikor kikellene választani a particiot mire telepítse ott nincs semmi. Hogy lehetne elővarázsolni a merevlemezt hogy lássa? A biosban állítgattam már de nemtudom hogy jol állítgattam-e. A biosba látja a hdd-t.
előre is köszi

(#35034) Doky586 válasza Newcrazy (#35033) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tipp: másik usb-ről telepíteni, vagy telepítés elején megadni a spéci ssd+hdd kombó driverét..

[ Szerkesztve ]

(#35035) Newcrazy válasza Doky586 (#35034) üzenetére


Newcrazy
tag

a spéci ssd+hdd komo drivert hogy érted? Nem vagyok nagy guru azért kérdezem. előre is köszi

(#35036) Doky586 válasza Newcrazy (#35035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A bios AHCI módban legyen.
Ha nem látja a lemezt akkor nyilván driver kell neki, ezzel anno én is szenvedtem XP-n de ott is be lehetett adni a drivert még win telepítés előtt. Én se vagyok guru, majd más megmondja a tutit, ha idetévednek.

(#35037) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Valaki tud abban segíteni,hogy a gyártói garanciát( WD) hogy lehet elintézni,kb mennyi az átfutási idő és mennyibe kerül.
Köszönöm.

(#35038) baboss


baboss
őstag

A gyártói garancia 2014.06.04-ig érvényes

[ Szerkesztve ]

(#35039) djculture válasza baboss (#35038) üzenetére


djculture
félisten

Honlapon levan irva minden igaz angolul végig kell zongorázni, német wd központhoz kell kiküldeni saját költségen bombabiztos csomagolásban hibakódot külön lapon mellékelve. Küldenek helyette egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#35040) baboss válasza djculture (#35039) üzenetére


baboss
őstag

Az újra mennyi garanciát adnak ?
A hibakódot hol tudom megnézni ? Az OP be se indul ha a HDD be van kötve.Vagy ha mégis nagy nehezen akkor nem látható,még a biosban sem.

[ Szerkesztve ]

(#35041) djculture válasza baboss (#35040) üzenetére


djculture
félisten

Minden gyártmányra mást adnak régiekre 3 év járt most már 3 évet csak a redekre meg a felette lévő kategóriára adnak többi 2 év, de van már legalsó kategória is a külső hdd-k amire 1 év van.
A wd oldalán kiválasztva a te termékedet a data life gurad toolt letudod tölteni az dob hiba kódot ha rossz a hdd..

Ja hogy már annyira rossz az gázos..Akkor neked a dos inditó lemezröl futtatható data life guard-ot kellene futtatni

[ Szerkesztve ]

(#35042) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Sziasztok!

kb 3 hete vásároltam egy Western Digital Caviar Green 3TB WD30EURS vinyót, és 3 nappal ezelőtt elkezdett furán viselkedni. Műveleteknél nem válaszolt, eldobta a kapcsolatot. RÁnéztem HDSentinellel és 20%-os ír a kondícióra. A kérdésem az, hogy ilyen esetben lehet garanciális cserét kérni? Illetve menthetőek róla az adatok (gariztatás keretén belül)? Kb 10 éves zene/film/egyéb gyűjteményt tárol, remélem menthető :(

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#35043) djculture válasza Zomb€€ (#35042) üzenetére


djculture
félisten

Garnciális cserét kérhetsz az adott kiskerben ahol lett vásárolva , de menteni nem fognak róla maximum külön nem kevés pénzért. A mentés ezeknél általában megbontással is jár ami a garancia elvesztését is jelenti..

(#35044) New_Man válasza djculture (#35027) üzenetére


New_Man
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#35045) Zomb€€ válasza djculture (#35043) üzenetére


Zomb€€
őstag

Akkor ha jól értem vagy kicserélik garival és vesztek mindent, vagy mentik az adatokat, de akkor vehetek új vinyót? :-/

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#35046) djculture válasza Zomb€€ (#35045) üzenetére


djculture
félisten

Igen sajnos ezek a lehetőségeid.
Vásárlás előtt kellett volna rákérdezned, mert a green széria olcsó húsnak híg a leve széria. Legtöbb 2-3 hónapot él és a mechanikailag döglik be.. Arról meg csak nagy költséggel szétbontva lehet mentést eszközölni.

[ Szerkesztve ]

(#35047) Zomb€€ válasza djculture (#35046) üzenetére


Zomb€€
őstag

Hűha, ez komoly? Tehát ha kapok egy zsír újat, lehet, hogy 3 hónap múlva megint vihetem gariztatni?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#35048) djculture válasza Zomb€€ (#35047) üzenetére


djculture
félisten

Ha green-t kapsz megint akkor nagy az esély hogy megint ez lesz vele.. Próbálj meg a kiskerben egyezkedni hogy inkább redet adjanak helyette aminek kifizeted az árkülönbözetét. Jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#35049) Beldar


Beldar
tag

Kérlek segítsetek a következő dologban.
Van egy vadiúj 3TB-os WD RED-em és ma miután beszereltem, először is kikapcsoltam a parkolást.
Utána Win7 alatt átállítottam GPT-re (kenesei1982-neked is ezt kell beállítanod).
Viszont formázás közben lefagyott, restart után már a Win7 is. DOS alatt teszteltem a WD diag-jával, az leállt és azt mondta, rengeteg hiba van rajta. Amúgy másik SATA kábellel is ezt mondta. Ezután a Windowst visszaállítottam egy korábbi állapotába, ekkor már felismerte a RED-et és nem fagyott ki, tudtam formázni, viszont I/O hibák, READ error-ok jelentkeznek. A HDsentinel már 2 gyenge szektort jelez, 99%-os a kondíció. Az öntesztje nem fut le, azt mondja: Sikertelen olvasó egység hibája miatt. HD Tune is leáll olvasási hiba miatt. Másolni tudok a vinyóra, vissza is olvasható. 100 MB-os sebességet is elértem vele, még soha életemben nem másolt nálam így vinyó...
De így most hogyan használjam, mit tegyek vele? Tényleg a vinyó a sérült, vagy vmi szoftver hiba lehet?
(van egy 7 éves WD-m is a rendszerben, az azóta is 100%-os, kiváló minőség)

[ Szerkesztve ]

(#35050) djculture válasza Beldar (#35049) üzenetére


djculture
félisten

I/o hibák az vagy gyenge tápegység vagy rossz sata kábel miatt szoktak első körben keletkezni..Remélem nem valami rossz minőségű tápra dugtad vagy y kábellel meghosszabitott kókányolásokra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.