Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) klambi válasza DarthSun (#25000) üzenetére


klambi
addikt

negyed óra volt, de ahogy nézem szétesett rajta néhány szektor, szóval lesz 1 kis idő... :(

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25002) klambi válasza DarthSun (#25000) üzenetére


klambi
addikt

3 találva 2 eltávolítva... eddig!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25003) JoinR


JoinR
senior tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital Eco Green 1 TB winchester-em (jelenleg rendszerwinyó, igen tudom nem arra való), ami úgy néz ki kezdi megadni magát...tünetek: heti szinten nem tölt be a windows (újrarakás segít, néha a system repair), mindig ugyanakkor kap kék halált, szóval nem esélyes a memória hiba; játék közben a kép megakad 1-1 mp-re - ez gondolom a gyenge szektorokról próbál adatot olvasni, és alapvetően a legegyszerűbb másolásnál, telepítésnél is megakad a zene lejátszása pl., illetve a gép erősen lelassul.
HD Sentinel szerint a teljesítmény 100%, kondíció 46% 12 bad sector-ral és 65 500 gyenge szektorral. Ezt egy CHKDSK futtatása után sikerült ~50 gyenge szektorra csökkenteni, kondíció 68% (hibás szektor nyilván megmaradt).
A HD Sentinel véletlen elérési idő tesztjén az átlagos 15-20 ms-ok mellett egyes helyeken felugrik 90-900 ms-ra, ez a CHKDSK futtatása előtt 3000 ms is volt.
A HD Sentinel rövid ön-tesztje nem fut le, általában kiírja, hogy olvasó egység hiba miatt, de van mikor a végtelenségig tesztelné, holott elvileg 1-2 perc lenne.
A CrystalReadMark tesztje szerint hozza a neten talált olvasási és írási sebességeket.
A winyó 35 °C körül üzemel, sose ment 40 fölé.

Nincs egy éves, szal még garis, 110 napot se ment.
Szerintetek ennyi indok elég ahhoz, hogy garanciáztassam? A firmware nem volt frissítve, hogy később tegye alvó helyzetbe az olvasófejet, viszont a böngészővel mindig el volt indítva, hogy írva maradjon a winyó, de úgy látszik hiába, ez egy fos széria :(

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#25004) klambi


klambi
addikt

az létezik hogy televan szektorhibával??
7500 szektorból 70 szar eddig...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25005) keke69


keke69
őstag

Komolyan kérdezem ennyi baj van a WD-kel???

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25006) DarthSun válasza klambi (#25004) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, a 160- asomon 1800 volt, nemtom pontosan mit abberált rajta a Regenerátor, ment vagy 1 napot, írogatott mindenfélét, aztán azóta is jó :DDD Tele van most mediaval meg gamekkal, gyorsan hiba nélkül megy.

(#25007) DarthSun válasza keke69 (#25005) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja-ja, én most a cserélt WD- met lábujjhegyen használom, csak adatok, és csak akkor kapcsolom be ha mentek rá vagy valami kell róla :DDD

(#25008) klambi válasza DarthSun (#25006) üzenetére


klambi
addikt

jolvan! akkor türelmesen énis rányomok 1 napot! délután 1 óta 12,5% ment... siralmasan lassú!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25009) DarthSun válasza klambi (#25008) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sok sikert, ha végez ne felejtsd el: újraparticionálás + format. Azért kívácsi vagyok hogy Neked is sikerül-e :U

(#25010) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A WD Elements Desktopon kettő partíciót hoztam létre. Azóta nem kapcsol készenléti üzemmódba, hanem egyfolytában megy, 46C°. A külső vinyókat nem lehet(ajánlott) particionálni? A gyári formázó is egy partíciót hoz létre.

(#25011) liksoft válasza klambi (#25008) üzenetére


liksoft
nagyúr

Arra vigyázz, hogy a drive tápellátása hibátlan legyen, valamint 45 fok alatt üzemeljen! Ugyanis bármelyik nem teljesül, újabb hibákat "gyárthat". Az meg ugye nem túl jó.

Az eddigi hibák is a nem elegendő tápellátás, vagy a magas hőmérséklet miatt keletkezhettek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25012) Thrawnad válasza liksoft (#25011) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Külső HDD-vel mit lehet tenni hogy ne melegedjen?
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25013) klambi válasza liksoft (#25011) üzenetére


klambi
addikt

okok
41-42 fok körül van

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25014) liksoft válasza Thrawnad (#25012) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hűvös környezetben kell használni, és a környezetében a szellőzést is érdemes biztosítani. (Vagyis, a táskában a napon való használat nem túlzottan javallott. :D )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25015) liksoft válasza klambi (#25013) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hőmérséklete rendben van akkor. Marad a tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25016) Thrawnad válasza liksoft (#25014) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Kinn van a polcon, de télen nyáron 50 fok körül megy
Seagate gyári tokos. És műanyag a ház.
Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25017) liksoft válasza Thrawnad (#25016) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez nem túl biztató.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25018) Thrawnad válasza liksoft (#25017) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Új korától ilyen
Mit csináljak? Rakjam be a gépbe a lemezt?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25019) liksoft válasza Thrawnad (#25018) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ventillátor a külső házba?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25020) Thrawnad válasza liksoft (#25019) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Nincs benne csak nagyon kis hely. Ráadásul műanyag.
Mondjuk most eszembe jutott valami...

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25021) Thrawnad válasza liksoft (#25019) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Tudnál segíteni egy kicsit? Melyik irányba ad le több hőt a HDD. (1TB seagate.) Elektronika fele vagy a lemezek felöl?

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25022) liksoft válasza Thrawnad (#25021) üzenetére


liksoft
nagyúr

Soha nem mértem. Mindkettő hűtése jótékony, de talán az elektronika felöli a jobb, hiszen akkor a motor és az elektronika is kap.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25023) Thrawnad válasza liksoft (#25022) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Köszi!
Elmentem a lakatos műhelybe.

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25024) klambi válasza liksoft (#25015) üzenetére


klambi
addikt

én gépemen tuti jó, szóval akkor annál van gáz akinek kölcsönadtam....
vagy 4-5-6 napig be volt dugva...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25025) liksoft válasza klambi (#25024) üzenetére


liksoft
nagyúr

2,5"? Ugye nem előlapi USB-ben futott?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25026) liksoft válasza Thrawnad (#25023) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ventillátort teszel rá, annak a fogyasztását is számold! Vagyis csak USB-ről az már nem jön ki! 3,5" háznál mehet, 2,5"-nál csak passzív hűtés jöhet szóba házilagos kivitel esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25027) pinnacle válasza pinnacle (#25010) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tudnátok segíteni a kérdésemben, hogy miért nem megy készenléti üzemmódba a vinyó. EaseUS-al 2 elsődleges partíciót hoztam létre. Lehet, hogy ez a gond?
Egyébként valószínűleg nem gond a particionálás, mert a WD is ír róla. Maradjak a lemezkezelésnél?

[ Szerkesztve ]

(#25028) Chaze120


Chaze120
csendes tag

Hello az lenne a problémám, hogy a laptopomba van egy Hitachi 500Gb HDD 10 hibás sectorral ami még nem is lenne gond mert fél éve nem romlik az állapota.
Ami igazán a probléma forrása, hogy ha ezekre a helyekre próbál írni vagy onnan olvasni adatot a win egyszerűen megfagy.
Még anno a chkdsk X: /f /r /x megoldotta a fagyást de most új winnel nem oldja meg.
Hogy lehetne a fagyást megszüntetni, "kizárni" a bad sectorokat?
Ezt írja a S.M.A.R.T. HDD Sentinelben: http://pastebin.com/eA70z776
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25029) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung HD103UJ 1TB ami az egyik bekapcsolásnál csak kattogó hangot adott ki, újraindítottam a gépet, ismét csinálta. Cseréltem kábelt, dugtam már szinte mindenhová, és most az van,hogy nem kattog, csak nehezen kapcsol be a gép, és a Windows nem is látja a HDD-t. A HDD 100/100-as volt, 25-30 fokon üzemelt, körülbelül 300-400 GB adat van rajta.

Kérdés:
Mit lehet most tenni? Mehet a kukába?

(#25030) liksoft válasza kockaharcos (#25029) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Adatmentéses szakember, vagy kuka. Ritka az olyan panelhiba mely orvosolható, ha előtte kattogott már.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25031) SlAy3r válasza kockaharcos (#25029) üzenetére


SlAy3r
tag

Hali!

Sajna otthoni körülmények között nem sokat tehetsz..

A kattogó hangot általában a fej ütődése okozza, azt pedig még egy esetleges panelcsere sem oldja meg.

Szakember, tisztaszoba, adatmentés stb...

Viszont az árát is megkérik az ilyen beavatkozásoknak...

A gazdasági válságra és a megszorításokra való tekintettel az alagút végén lévő fényt lekapcsoljuk. Megértésüket köszönjük.

(#25032) kockaharcos válasza liksoft (#25030) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Soha nem kattogott ezelőtt, ma csinálta először, de úgy látszik utoljára. :(

Szerencsére a nagyon fontos dolgokat 2-3 hete pendrive-ra másoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#25033) liksoft válasza kockaharcos (#25032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megy - kattog - süket. Az, hogy ezt egy nap alatt, percek alatt vagy hónapok során teszi, nem mindegy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25034) Thrawnad válasza liksoft (#25026) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Most vagyok félig kész.
Van egy döglött Saphire-om és leszedtem a bordát rólla, elvágtam a tömböt hogy ne legyen kinyúló rész, kivágtam a tetőt. Most kezdek tápot forrasztani, meg összeszerelni.
Külső tápos a kis aranyos.
Egyébként a régebbi Fujitsu külsőn már régen van egy PII borda. Igaz azon nincs venti de neki az is elég.
Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#25035) djculture válasza Chaze120 (#25028) üzenetére


djculture
félisten

Nem érdemes vele foglalkozni, a laptopokba szerelt hitachi vinyók minősége a béka segge alatt van. 2 év alatt az összes szervizes havert körbekérdezve ilyen tízezres nagyságrendű db döglött meg belőlük csak a környéken. Sajnos az összes olcsóbb laptopba ezeket a hulladékokat szerelték. Amikbe samsungot raktak vagy mást azok meg érdekes ha be is kerülnek a szervizekbe nem a vinyó hibával.

[ Szerkesztve ]

(#25036) JoinR


JoinR
senior tag

Nah a #25003-ban taglalt Green WD winyóm végleg megdöglött. Bár gondolom aki utánaolvas eleve tudja, hogy szar mind, aki meg nem, annak meg hiába írunk ide, de azért hátha: felejtse el mindenki a zöldséget. :(

[ Szerkesztve ]

(#25037) djculture válasza klambi (#25004) üzenetére


djculture
félisten

Bizonyos szériákkal igen de ugyanez megvolt az 5400rpm-es samsunggal, csak ott a késleltetés nagy. A seagate egyes szériái meg meg sratch-elni szeretnek. A tárhelybővüléssel járó tányérvékonyodás egy felületre minél több adat rásűríteni megoldások a fejek miniatűrizálása stb nem a minőséget erősítik.

[ Szerkesztve ]

(#25038) klambi


klambi
addikt

hát öcsém... több mint 1 napja megy a regenerator és még mindíg van.... mi volt itt ezzel a vinyóval.. :S :W
több ezer rossz szektor, létezik?

[ Szerkesztve ]

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#25039) DarthSun válasza klambi (#25038) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mekkora az a vinyó?

(#25040) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

A hdsentinel vajon miért rak 1 kérdőjelet?Mi lehet a gond?

Tegnap jól írta ki,azóta annyi változott hogy nem 32 bites hanem 64 bites windows van fent!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25041) JoinR válasza klambi (#25038) üzenetére


JoinR
senior tag

nekem 200 000 szektor alatt volt 200 gyenge és 15 rossz...kb. 100 mega körül volt, ha jól emlékszem..de nem tudott lefutni se mert kiírta hogy hard disk error :D Amúgy ment volna vagy 1 hétig az tuti.

(#25042) DarthSun válasza keke69 (#25040) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tedd fel a 4.0- ás Sentinelt, talán az jól írja ki, nálam 64 bit alatt jó .....

(#25043) keke69 válasza DarthSun (#25042) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen,igazad volt azzal már jó! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25044) keke69


keke69
őstag

Valamint észrevettem az is hogy az óra mellett a harver biztonságos eltávolítás/adathordozó kiadása(ott ahol a pendrivet választod le megjelenik a HDD.
Ez normális?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#25045) Chaze120 válasza djculture (#25035) üzenetére


Chaze120
csendes tag

Oké, hogy nem érdemes vele vacakolni.. de engem idegesít, hogy fagy sajnos most anyagilag nem igazán állom úgy, hogy kicserélhessem... szóval inkább vacakolok :D Meg az, hogy múltkor a chkdsk kizárta ezeket és most nem :/

(#25046) djculture válasza Chaze120 (#25045) üzenetére


djculture
félisten

Ez egyre rosszabb lesz sajnos, max annyit tudsz csinálni hogy megnézed hd tune error scannel hogy hol vannak a pirossal jelölt hibás szektorok és azt a részt particionálatlanul hagyod. Jó esetben nem össze vissza lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#25047) Chaze120 válasza djculture (#25046) üzenetére


Chaze120
csendes tag

Hát HD Tuneval lefagy a 44450- Mb-nél szóval valószinűleg ott a hiba. Mostmár csak azt szeretném megkérdezni, hogy ezt miként lehet particionálatlanul hagyni ?

(#25048) pinnacle válasza pinnacle (#25027) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Senki sem tud segíteni? :(
iksoft te sem találkoztál még ilyen problémával? Már kiadás esetén sem megy készenléti üzemmódba a vinyó, csak ha leállítom a gépet. XP-nél a Spindown-al, megy a készenlét, de jó lenne, ha magától is tudná.
Lehet, hogy a külső vinyóknak bekavar a particionálás? Ha jól értem, a teljesítmény is jobb ha csak egy partíció van. "When WD Quick Formatter is finished, the drive will have one partition. This is necessary in order to optimize the performance of the drive."

Én csak azért akartam particionálni, hogy a nagy .mts, .mkv fájlok külön legyenek, hogy semmilyen akadás ne legyen lejátszás közben.

(#25049) DarthSun válasza keke69 (#25044) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha külső a HDD, akkor igen.

(#25050) klambi válasza DarthSun (#25039) üzenetére


klambi
addikt

320

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.