Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52501) duke


duke
aktív tag

Letezik olyan masolas, masolo program, amivel HDD -en levo fajlokat kijelolt helyre lehet masolni a merevlemezen ? Arra gondolok, hogy adatarolas celjabol a felmasolando fajlokat, a merevlemez lasabb, reszere masolja fol, vagy helyezze at az elejerol. Mert hat jelentos sebeseg es eleresi ido kulonbseg van az eleje es a vege kozott. Nem tudom hogy nezne ki gyakorlatban, de mondjuk be lehetne allitani hogy a kapacitas 60 %-a utan helyezze el adatokat, es akkor merevlemez eleje ahol gyorsabb, szabadon maradna altalanos hasznalatra.

(#52502) liksoft válasza duke (#52501) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudok róla. Viszont ha SMR drive-ra dolgozol, ott a hagyományos átvitel már nem létezik. A drive maga osztja be mit hova ír, és nyilvántartja, annak hol van az eredeti helye. Olyan mint SSD esetén a wear leveling.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52503) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Nem tudom inicializálni a berakott HDD-t. "A Szemaforhoz rendelt határidő lejárt"
Rossz a lemez, vagy mi a probléma? Használtan vettem, szerverben volt előtte.

(#52504) Doky586 válasza fcc (#52503) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Keleti pályaudvar..? :F

(#52505) fcc válasza Doky586 (#52504) üzenetére


fcc
aktív tag

Értelmes hozzá röfögésed nincs?!!

(#52506) Doky586 válasza fcc (#52505) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanában "Szemafor"-al csak ott találkozom, a szobámban (pc) sose.
De egy képet mutathatnál róla.

(#52507) liksoft válasza fcc (#52505) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán a nullához közelítő műszaki információ miatt futott vakvágányra a kolléga....

Milyen HDD? Milyen OS? Esetlegesen képernyőkép a hibáról, stb... :B :B :B

Amennyit tartalmazott a kérdésed, az megfelela: "Van autóm, nem megy, de a kormánya forog." műszaki leírással. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52508) King Unique válasza duke (#52501) üzenetére


King Unique
titán

Erre van egy olyan favágó módszer, hogy akkor létrehozol a lemez elején, gyorsabb részén egy külön partíciót és azt használod ilyen célra, míg a közepén/végén lévő partíció maradhat adattárolásra.

(#52509) King Unique válasza fcc (#52503) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha inicializálás alatt azt érted, ami a linkelt leírásban van, akkor annak normál esetben működnie kellene ilyen hibaüzenet nélkül. Ha nálad nem, akkor első körben nem ártana pl. a Windowst újraindítani és újrapróbálni, HDD-nél ellenőrizni a fizikai csatlakozást, stb. De persze ilyen csekély megadott információtartalomnál távolról nem egyszerű kitalálni, hogy estedben vajon mi lehet a gond, még a HDD pontosan típusa, csatlakozása (SATA/USB/egyéb?), állapota (HDS), Windows verziója és frissítettségi állapota, az említett hibaüzenetnél a pontos hibakód, stb. sem ismert... Ilyen alapon kb. azt lehet mondani az előbbieken túl, hogy ott vannak pl. ezek és ezek az általános módszerek aztán lehet próbálgatni. :)) + A használtan vetted, szerverben volt előtte megint érdekes lehet, nemrég másnak sikerült egy SAS HDD-t beújítani ilyen alapon (példa)...

[ Szerkesztve ]

(#52510) fcc válasza King Unique (#52508) üzenetére


fcc
aktív tag

Seagate exos 7e8, st8000nm0045. Fizikai, kábel csatlakozások, ellenőrizve, jó.
W7, újraindítás megvolt, bios látja, lemezkezelő látja, hibaüzent amit lentebb írtam.
Itt a hardveraprón vettem, és említettem az eladónak hogy pc-be kell háttértárnak.

(#52511) King Unique válasza fcc (#52510) üzenetére


King Unique
titán

Parancssorban (DiskPart) próbálva se megy? Ha nem, akkor másik PC-n és OS alatt kellene megpróbálni, vagy ha arra nincsen lehetőség, akkor ugyanazon PC-n egy pendrive-ról bootolt WinPE / Linux Live rendszer alól. Ha az utóbbiaknál sem lehet inicializálni, particionálni, formázni a HDD-t, akkor vagy az, vagy a hardverkörnyezeted lehet a probléma forrása. Ha lehet, akkor meg egyértelműen a nálad telepített W7-nél van gond, de azt már nem ennek a topiknak a témája kibogozni, meg lásd az előbb linkelt leírásokat.

[ Szerkesztve ]

(#52512) fcc válasza King Unique (#52511) üzenetére


fcc
aktív tag

Köszönöm a választ. Szerintem visszaviszem az eladónak. Azóta már visszatettem a régi hdd-t.
Egy hete tettem be másik hdd-t az gond nélkül működik. (Seagate Skyhawk)

(#52513) King Unique válasza fcc (#52512) üzenetére


King Unique
titán

Mármint le sem teszteled előtte az előbb említett módon, meg sem bizonyosodsz róla, hogy a HDD-e a hiba forrása? Ha nem, akkor nem világos miért kérdezted, de mindegy. :))

(#52514) fcc válasza King Unique (#52513) üzenetére


fcc
aktív tag

Feladtam. Egyébként a win idulását is megfogja, a win logo után "homokórázik" egy ideig. :R

(#52515) duke válasza King Unique (#52508) üzenetére


duke
aktív tag

Lehet hogy ez lesz, de nem akartam tobb fele particionalni.

(#52516) cirkus


cirkus
aktív tag

Reggel ahogy a "C" SSD meghajtómra töltöttem le dolgokat véletlenül túl sok adat jött le és el is fogyott a szabad terület rajta. Ezért a külső WD Book -ra gyorsan át is akartam másolni a fileokat, hogy ismét szabad területet nyerjek. Nem sikerült valamiért a file áthelyezés, majd több próbálkozás után a végén már a külső vinyó tartalmát meg sem jelenítette "rossz paraméterek" "CRC adathibát" írt a windows. Meg is ijedtem, hogy elveszett minden adatom. Estére rátaláltam iSkysoft Data Recoveryre és úgy néz ki meglesznek a file-ok. Veszek egy új vinyót mert saját magára már nem tudja vissza orvosolni a fileokat és lehet végleg meghal a vinyóm....

[ Szerkesztve ]

(#52517) laccy88


laccy88
senior tag

Sziasztok!
Van egy WD Red 1 Tb Hdd-m, amit NAS-ban használtam évek óta.
Sajnos pár hónapja nem tudom használni, mert bekapcsoláskor nem indul el. 10-ből 1x elindul(ilyenkor jól működik), megy pár percig majd újra nem elérhető.
Az adataim nagy részét sikerült lementenem.
Javítható ez? Érdemes vele foglalkozni, vagy ennyi volt az élettartama?
Köszi!

(#52518) batyuska100 válasza laccy88 (#52517) üzenetére


batyuska100
senior tag

HDsentinellel nézd meg a kondicióját, ha hibátlan akkor csatlakozási probléma lesz.

(#52519) laccy88 válasza batyuska100 (#52518) üzenetére


laccy88
senior tag

Ellenőriztem a csatlakozási pontokat, és a következőt találtam:

A nyákon az érintkezési pontok eléggé oxidáltak voltak. Megtisztítottam, összeraktam, vissza a NAS-ba, és rögtön elindult. Fél napig tökéletesen működött majd egyszer csak újra leállt, és azóta nem indul. Sajnos így nem tudtam HDSentinel-t nézni.
Ha működik, majd megáll, akkor gyanús, hogy nem érintkezési hibás.
Esetleg egyéb tanács?
Köszönöm!

(#52520) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Bemásolom ide is a problémámat, hátha van valakinek valami ötlete.

[link]

Annyi még, hogy OS nem ezen a vinyón van, Live Linux alól is ugyanez a helyzet.

Let the Zone take me if I am.

(#52521) Samee


Samee
tag

Sziasztok! Volt egy 10 éves PC-m Windows 7-el, amiből átmentettem a régi Samsung sata 500GB HDD-met egy vadonatúj PC-be, Windows 10, új 500GB-os SSD, új táp stb. szóval minden új, csak a vinyó maradt régi. Hibátlanul működött addig a napig, minden gond nélkül.

Beszerelés után azonnal elkezdett kattogasokat kiadni magából, ha pl. megnyitok egy könyvtárat, elindítok egy programot, másolok róla, szóval ha valami megszólítja.

Mi okozhatja ezt? Másik sata portba már átdugtam... de semmi.

Ha nem válaszol senki, hülyeséget kérdeztél!

(#52522) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A gép az elmúlt majd 1 hónapban "kikapcsolatlanul" ment, de az alábbi kép szerint a Windows nem nagyon törődött a rádugott USB-s lemezek töredezettségével:

Kérdés az hogy miért lehet így, miért nem végzi el a dolgát magától? A másik, hogy ha közben fut a torrent (csak feltöltés, letöltés semmi), akkor ráereszthetem e a töredezettségmentesítést a lemezekre?

Köszi!

(#52523) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van itthon egy régi laptop vinyóm, kíváncsiságból ránéztem az állapotára, hát elég siralmas.

Érdemes megtartani, vagy kuka?

Let the Zone take me if I am.

(#52524) King Unique válasza kutga (#52523) üzenetére


King Unique
titán

Ez ilyenkor még kérdés? :D

Fontos adatok tárolására nyilván semmiképpen sem. Egy lassú formázással / HDS felülettesztjeivel (írás) esetleg lehet játszadozni, + ellenőrizni a fizikai csatlakozást (adat- és tápkábel) a hibaüzenet alapján, aztán vagy/vagy. Vagy hagyni a fenébe és kuka. Egyébként szépen körül lett vágva, az pont nem látszik, hogy milyen HDD-ről van szó. :))

[ Szerkesztve ]

(#52525) kutga válasza King Unique (#52524) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz, azt nem vágtam be, valami Toshiba, annak idején laptophoz kaptam, aztán évekig hevert a fiók mélyén, pár hete vettem elő ilyen rohanós vinyónak. Ami fontos rajta, az máshol is megvan.

Holnap esetleg rá tudom dugni satán a gépre, most egy usb3 rackben van.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#52526) Doky586 válasza kutga (#52523) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt úgy használtad hogy óránként lefagyott? Sok ezerszer..? :Y
Nem csodálom ha fiókba került.. :B

(#52527) kutga válasza Doky586 (#52526) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmi baja nem volt míg a laptopban használtam. Aztán ssd került bele ez meg ment adat tárolásra.

Nem igazán értem van hasonló korú wd red otthon senki baja.

Let the Zone take me if I am.

(#52528) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! 3TB WD Purple (rendszer nem ezen van) indításkor elég gyakran merevlemezhibát jelez a BIOS-ban, amit egy gomb lenyomásával át lehet ugrani. Volt már, hogy hagytam lefutni elég sokáig tart vagy 45-60 perc, Windowsban ott 15 perc is futtattam, de újra és újra előjön. Ebből a naplóból látszik, hogy mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#52529) roro27


roro27
csendes tag

Sziasztok! Adott egy HP laptop egy SSD-vel és egy HDD-vel.
Olyan jelenség van hogy használat közben gyakran hallom hogy leáll és elindul a HDD. Mi lehet ennek az oka ?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#52530) Doky586 válasza roro27 (#52529) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Adj meg az energiagazdálkodásban a hdd leállításhoz jóval magasabb számot..

(#52531) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, egy probléma adódott egy WD puprple 2TB lemezzel.

Viszonylag fiatal, az állapota ennek ellenére viszonylag gyorsan esett 100-ról 80%-ra, de azt tartotta stabilan.
Viszont tegnap a gépe újraindítva nem akart bootolni, a win10 ablak megállt és csak forgott körbe a pöttyös kör.
Egy ötlettől vezérelve lehúztam a HDD-t és simán indult a win.

• A bios felismeri, látja
• Ha bebootol, majd hot plug and play feldugom, a Total commander látja, hogy van az adott meghajtón valami, de a nevét már nem tudja kiolvasni.
• És minden lefagy, amivel rámegyek. Akár TC, a HDS vagy a lemezkezelő.
• A Hiren's bootdvd nem látja
• Amúgy felpörög, megy rendesen

Lehet erről még adatot menteni? Vagy megnézni mi volt rajta? (átmeneti tárnak használtam,. filmeket mentettem rá,a miket nem néztem még meg, meg szoftvereket, ilyesmit, de azért búásózóul vetnék rá egy pillantást, nincs e rajta valami fontos)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#52532) Doky586 válasza Wolfskin (#52531) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt a (nem adatmentés) topikban a kukába dobnám.. :)

(#52533) Wolfskin válasza Doky586 (#52532) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szeretem a kihívásokat :D

ilyenkor az elektronika szarhatott be? vagy mechanikusan? nincs program ami láthatja? vagy ez is mind adatmentés topik? mert nem csak az adatmentés érdekel, hanem a probléma megoldása is. ha van

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#52534) cirkus


cirkus
aktív tag

A WD elements eltávolításánl azt írják, hogy jobb egérgombe eltávolítás valamint várjuk meg, hogy kialudjon a működést jelző világító fény. Ez utobbi nem alszik ki. meddig kellene várni ?

(#52535) King Unique válasza cirkus (#52534) üzenetére


King Unique
titán

Hol írják, meg milyen (2,5"/3,5") WD Elements, milyen OS? :F

Ha Windows és a hardver biztonságos eltávolítására célzol, akkor ott az a lényeg, hogy az rendben megtörténjen, az hogy utána az állapotjelző LED kialszik-e, vagy sem, már másodlagos. Meg ha pl. Windows 7-et használsz, annál szükség lehet ezen beállításra, máskülönben nem lesz az eszköz az előbbi szoftveres leválasztás után teljesen kikapcsolva.

(#52536) cirkus válasza King Unique (#52535) üzenetére


cirkus
aktív tag

2,5ˇés win. 7-es OS

(#52537) laccy88 válasza laccy88 (#52519) üzenetére


laccy88
senior tag

Sziasztok! Az itt leírt problémámmal nem juttottam előrébb. Leváltottam az említett hdd-t, mert használhatatlan. De mivel szeretem a kihívásokat :D megkérdezném a véleményeteket erről a módszerről. (pont ilyen az én nyák-om). Valaki próbálkozott már ilyennel?
Köszi!

(#52538) pinnacle válasza pinnacle (#52528) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, naplóból nem tudtok valamit kiolvasni? Én arra gondoltam, hogy mégsem jó a Puple-t adattarolásra használni, mert biztonsági kamerák felvételére van, ahol ha pár fájl elveszik nem probléma. Mondjuk úgy emlékszem azt írták a HDD topikban, hogy ez a "fájldobáló" üzemmód nem aktiválódik normál használatnál.

(#52539) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Sziasztok!

Most telepítettem fel a Windowst egy vadiúj gépen. De nem jelenik meg a C meghajtó (SSD) mellett az 1 terás vinyó. Innen hova tovább?

Köszönöm!

(#52540) King Unique válasza AkosAkos (#52539) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha partíció sincsen rajta, akkor nem meglepő, ha nem jelenik meg a fájlkezelőben... :D

Amúgy meg lásd a how to format a new hard drive on Windows 10 cikkben leírtakat, hogyan kell egy merevlemezt inicializálni, particionálni, formázni a lemezkezelőben.

(#52541) batyuska100 válasza AkosAkos (#52539) üzenetére


batyuska100
senior tag

Elfelejtetted leformázni. Valahogy itt a lemezlezelőben is le tudod formázni, én Windows telepítővel szoktam, akkor is ha már fent van a Windows.

(#52542) AkosAkos válasza King Unique (#52540) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Több opciót is ír a cikk, de nekem egyik sem jelenik meg. Amit fotóztam, a cikk szerint ott kellene lennie "inicializálás" vagy "formázás" opciónak.

[ Szerkesztve ]

(#52543) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Közben megoldódott, köszönöm a segítségetek!

(#52544) King Unique válasza AkosAkos (#52542) üzenetére


King Unique
titán

Attól függően ír több opciót, hogy mi a cél, lásd meglévő partíció formázása, új partíció létrehozása, lemez inicializálása stb., ahol esetedben inicializált de még nem particionált lemeznél evidens melyiket kell választani. Ahol értelemszerűen a nem lefoglalt területen kell kattintani, ott létrehozni az új partíciót, nem bal szélen a lemezen, az utóbbinál inicializálni, konvertálni lehet, stb. De ha közben megoldódott, akkor gondolom végül csak sikerült megtalálni az előbbit. :))

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#52545) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok, van egy pár napos 8TB-s Purple HDD-m amint a mellékelt fotón láthatjátok. Elméletileg nem parkol. A kérdésem az, hogy a fejparkolás és az elindulás számainak nem kellene megegyeznie? A másik kérdésem a felpörgési idővel kapcsolatos. Az első bekapcsolások után 0 volt az érték, aztán hirtelen felszökött a képen látható magas értékre. Rendben van ez így? 3 kérdés, telibe fújja egy venti a 3 HDD-t, de 43 fokig elmegy a hőmérséklete, míg a többi 32-35 fok max. Köszönöm a válaszokat előre is!


(#52546) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

A mai napon vettem 4 db Seagate 1 tb vinyót itt a hardveraprón. Beszereltem, bios látja, Sentinel látja és tesztet is futtattam, minden rendben vele. Eszközkezelő szintén látja, de a lemezkezelő viszont nem. Mit tudok tenni ilyenkor?
Köszönöm!

(#52547) King Unique válasza chakany (#52546) üzenetére


King Unique
titán

Tárolóhelyeknél nézted, lásd más esetét?

(#52548) chakany válasza King Unique (#52547) üzenetére


chakany
tag

Köszönöm szépen! Sikerült :D

(#52549) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Sziasztok olyan problémám van a vinyóval kapcsolatban hogy folyamatosan elveszti a kapcsolatot az alaplappal mint ha ki be dugdosnám és kb 1-2 hete ilyen mit tudok tenni a kábelcserén kívül mert az már megtörtént?

(#52550) Panhard


Panhard
tag

Sziasztok. Van egy 3TB-os HDD-m. Eddig egy synology nasban volt. Kivettem belőle. Töröltem a partíciókat, és létre akartam hozni rajta egy NTFS partíciót, hogy majd külső HDD-nek használom, de a lemez mérete 746,52 GB lett. A win10 kiír egy hibaüzenetet, hogy nem megfelelő a mérete, de mást nem tud vele kezdeni. Próbáltam gparted-el is visszaállítani, azzal sem tudtam. Tudtok valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.