Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52551) King Unique válasza Panhard (#52550) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mondjuk olyan USB-s külső házat, dokkolót stb. kellene használni, ami kezel rendesen 2+ TB-os, illetve 3 TB-os HDD-t, lásd más hasonló esetét. :))
Ha az előbbire nincsen mód, akkor tedd be a HDD-t a PC-be SATA-n csatlakoztatva, ott már stimmelni kell a tárolókapacitásnak.

(#52552) liksoft válasza King Unique (#52551) üzenetére


liksoft
nagyúr

De utána NEHOGY kirakja a csak 2TB-ig működő házba v. dokkolóba!! :Y

(Mondván most már jó. ---- Durva felülírás lesz 2TB átlépésekor a HDD elején.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52553) liksoft válasza hunvarlan (#52549) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyen alaplap, milyen OS, milyen HDD, milyen használat, stb.....?? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52554) Panhard válasza liksoft (#52552) üzenetére


Panhard
tag

Meg is oldódott. Kivettem az USB házból, betettem a gépbe. Akkor mutatta, hogy ott a maradék hely is, de mint egy külön lemez. Átkonvertáltam GPT-re MBR-ről, akkor egybetette a lemezeket. Létrehoztam egy NTFS partíciót. Kivettem a gépből, vissza az USB házba. Működik. Látja a teljes méretet. Egyébként ezzel az USB házzal már használtam 4TB-os lemezt is, azzal nem volt gond.

(#52555) King Unique válasza Panhard (#52554) üzenetére


King Unique
titán

Az érdekes, mert ha csak az MBR/GPT a gond - ahol elég alap dolog, hogy 2+ TB-os HDD-t GPT séma szerint kell inicializálni - , attól még USB-n is reálisan kell megjelennie a 3 TB-os HDD nyers kapacitásnak és nem 746 GB-nak - lásd egy másik esetnél leírtakat - , meg ez esetben felesleges a külső házból is kivenni, amikor a lemezkezelővel is megoldható (destruktívan) a GPT-re konvertálás, + ott van még a parancssor (DiskPart) is a törléshez és újraparticionáláshoz. :))
Az meg kb. semmit nem jelent, hogy abban a külső házban korábban technikailag működött egy 4 TB-os HDD, itt az a lényeg, hogy a külső ház kezel-e rendesen chip, illetve firmware szinten 2+ TB-os lemezeket, vagy sem. A pontos típus nem derült ki, de ha USB 3.0-s modell, akkor annál esélyes a megfelelő kezelés, ellenben ha valami muzeális, USB 2.0-s típus, annál már nem feltétlen, az utóbbi típusoknál gyakorta (nem minden esetben) 2 TB szokott lenni a limit.

[ Szerkesztve ]

(#52556) liksoft válasza Panhard (#52554) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha az USB ház nem látta a teljes kapacitást, az annyit jelent, hogy 4byte-os egész számokkal számolja az LBA-t. Az meg 2TB kapacitásnál véget ér! Vagyis ha a 2TB kapacitás után szeretnél írni, az 5.-ik byte helyiértékét KIDOBJA az ablakon. Felülírás lesz!

Hex. számokkal: FF FF FF FF + 1 = 1 00 00 00 00 <- EZ A HELYES! (8byte integer)
4byte integerrel: FF FF FF FF + 1 = 00 00 00 00 <- vagyis a HDD eleje!

Nekem mindegy, nem az én adatom bánja. De tudom javasolni, mielőtt használatba veszed, alaposan nézz utána, a ház valóban kezeli-e a 2TB feletti területet!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52557) HurkaLES


HurkaLES
tag

Üdv.

Van a gépeben egy SSD amin az oprendszer van, illetve egy HDD. Most vásároltam hozzá egy 1 tb SSHD-t. Viszont a lemezkezelő egyszerűen nem akarja felismerni, nem látja. Biosban látom, Aida64 program tökéletesen jelzi, egyszerűen a lemezkezelőben viszont nem látom.
Amit eddig csináltam:
- Be állítottam hogy mutassa az üres meghajtókat is.
- Az SSHD ás a HDD portját ki cseréltem.
- Biosban megnéztem engedélyezve van a port amelyikben az SSHD van be dugva.
Esetleg valakinek ötlet hogyan tudnám particionálni?

(#52558) King Unique válasza HurkaLES (#52557) üzenetére


King Unique
titán

How to format a new hard drive on Windows 10

Először talán mondjuk inicializálni kellene az új lemezt, majd utána particionálni és formázni, ami elég alap.
Ha a "nem látja" esetedben azt jelenti, hogy egyáltalán nem jelenik meg az SSHD a lemezkezelőben, akkor meg a tárolóhelyeknél célszerű megnézni.

(#52559) HurkaLES válasza King Unique (#52558) üzenetére


HurkaLES
tag

Köszönöm a válaszod,
Ahogy a képek alapján látom nem lefoglaltént akkor is jelzi, és úgy inicializálja.
Tárolóhelyeknél néztem ahogyan linkelted, viszont ott csak a régi HDD-t mutatja.
Viszont néztem az eszközkezelőben ismeretlen eszköznek tekinti, szerintem itt lesz a bökkenő. Próbáltam illesztőprogram frisstiéssel hátha alakít valamit, viszont azt írja, hogy talált illesztőprogramot, viszont hiba történt. Alatta pedig írja hogy Lemezmeghajtó az alatt pedig hogy hozzáférés megtagadva.

(#52560) Doky586 válasza HurkaLES (#52557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy SSHD-nak a meglevő SSD-n levő OS mellett adattárként használva semmi előnye nincs egy sima HDD-hez képest.. (így árban nem optimális)

[ Szerkesztve ]

(#52561) King Unique válasza HurkaLES (#52559) üzenetére


King Unique
titán

Ha már az eszközkezelőben gond van a detektálással, akkor kérdés hogy mi a hibakód, illetve lásd egy másik válaszban leírtakat. Ahol ha esetedben is Avast van telepítve, akkor egyértelműen az a probléma forrása, amit annak megfelelő eltávolítása megoldhat.

(#52562) HurkaLES válasza King Unique (#52561) üzenetére


HurkaLES
tag

Az Avast volt a probléma, általad megadott módon töröltem, és az eszközkezelőben egyből sikerült az illesztőprogram frissítés. Köszönöm szépen, szép estét neked!

#Doky586 Használtan nem volt drágább, mintha HDD-t vettem volna, így ez is egy opció volt.

(#52563) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!
(Előre is bocsi, mobilról írok)
HDD cserélgetés volt, beraktuk az új helyére a vinyót, windows elindul, a lemez neve XY-ról átváltott simán Helyi lemezre, ha rákattintottam Hozzáférés megtagadva hiba. :W
Lemezkezelőben, biosban írta a tipust, méretet mindent.
3x újraindítottam, semmi. Chk dsk lefutott, visszállt a név helyi lemezről a régi nevére, de továbbra sem lehetett eindows intezőben megnyitni (hozzaférés megtagadva).

Tulajdonságoknál hozzádtam az új felhasználót teljes hozzaféréssel, végigfutott a modositas egyesével a fileokon, ezutan megnyitottam és (látszólag) minden a helyén van, működik.

Kérdés: ez normális folyamat volt így, vagy mentsek mindent amíg lehet mert bármikor megadhatja magát?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52564) liksoft válasza orc88 (#52563) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nincs a fontos dolgaidról biztonsági mentés? :Y :Y :Y :Y :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52565) orc88 válasza liksoft (#52564) üzenetére


orc88
őstag

Asztalin ezt a vinyót használtam mentésnek, a dolgok nagyrésze megvan máshol is, de amit pl az utóbbi 1-2 hétben csináltam az csak ezen, de ez most nem lényeg, sikerült azokat is menteni.
A kérdés az, hogy ez normális jelenség volt-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52566) King Unique válasza orc88 (#52563) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság és nincsen benne semmi meglepő, hogy NTFS fájlrendszernél hozzáférési engedélyek vannak, ahol ha összevissza van pakolgatva az NTFS fájlrendszerű HDD egyik a gépből a másikba, meg egy adott Windows rendszerrel használva majd utána egy másikkal, akkor "hozzáférés megtagadva" hibaüzenet lesz, mivel a meghajtó tulajdonosa a másik Windowsnál lévő felhasználó... Ahol ilyenkor a megoldás értelemszerűen a hozzáférési engedélyek megfelelő beállítása, meghajtó saját tulajdonba vétele stb. (bővebben), nem kell semmilyen egyéb (pl.CHKDSK) művelet.

(#52567) orc88 válasza King Unique (#52566) üzenetére


orc88
őstag

De az a baj, hogy a régiben is ezt csinálta (visszaraktuk abba is), de végül a régin újra hozzádtam a felhasznalómat és visszaállt minden.

Chkdsk magától indult a windows boot során.

[ Szerkesztve ]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52568) King Unique válasza orc88 (#52567) üzenetére


King Unique
titán

Akkor újra leírom, NTFS fájlrendszernél hozzáférési engedélyek vannak, ahol egyik-másik gépen, Windowson történő használat esetén lehetnek hozzáférési problémák, ha eltérő a meghajtó tulajdonosa, azok hozzáférési engedélyei, stb. Amire a megoldás az előző válaszban linkelt módszer, + opcionálisan akár "mindenki" felhasználói csoport hozzáadással teljes hozzáféréssel, ha több Windowson van használva, stb. Ahol ez nem a HDD hibájára utal, semmi köze hozzá, meg mondjuk a HDD állapotát pl. a HDS programmal kellene nézni...

A CHKDSK normál esetben nem indul el magától a Windows bootolása során, ha igen, akkor ott fájlrendszerhiba / lemezhiba van. De az ugye nem derült ki, hogy milyen a HDD/SSD meghajtók állapota, milyen Windowsokról van szó, ha újabbak (8.1, 10), azoknál a HDD cserélgetése bekapcsolt gyorsindítás mellett leállított rendszernél történt-e, ami okozhat pl. ilyen gondot és akár CHKDSK is problémázhat miatta, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52569) orc88 válasza King Unique (#52568) üzenetére


orc88
őstag

Értem a fájlrendszeres dolgot, de így az egész folyamat nekem fura volt ahogy lejátszódott.

Lépésről lépésre leírom, most már gépről:
- kiszedtem a gépből az összes vinyót, majd visszaraktam (100% hogy nem ugyanarra a sata portra kerültek mint voltak)
- Az ssd (amin van a Win10) és 2 másik hdd rögtön gond nélkül üzemelt, ez (nevezzük D-nek) viszont Hozzáférés megtagadva hibát dobált, és a neve "Helyi lemezre váltott" (Biosban és lemezkezelőben ugyanakkor írt róla minden adatot, látszólag nem volt gond vele, viszont halk ciklikus zörrenés / kattanás volt hallható belőle amikor meg akartam nyitni a file kezelőben.
- újraindítottam, CHKDSK-t csinált, a név visszaállt, de továbbra is hibát dobott
- átraktuk másik gépre, nevet kiírta de Hozzáférés hiba
- vissza a régi gépbe, tulajdonos és hozzáférés módosítás, és minden a régi.

Sentinel kép:

Van még 1 ugyanilyen HDD a gépben, annak is ide rakom a képeit:
[kép] [kép]

Hátha így valamelyik részlet más megvilágításba helyezi a történetet, attól tartok nem tett jót neki a ki-be rakosgatás és ott történhetett valami (nem dobtam le, és puha felületen volt).

Köszi az eddigi segítséged is :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52570) liksoft válasza orc88 (#52569) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kattogás ilyenkor leginkább tápellátási problémára utalhat. Táptoldó [link] , kábelre csak rápréselt csatlakozó [link] , stb...
Viszont sok SMART értéknek csak akkor van értelme, ha a drive is ismert. Kár volt a képek tetejét levágni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52571) orc88 válasza liksoft (#52570) üzenetére


orc88
őstag

Samsung HD502IJ

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52572) liksoft válasza orc88 (#52571) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez kb 10-12 éves darab. Régen ezeket 5 év időtartamra tervezték. Még parkoló pályás, így a sok leállás fizikai kopáshoz, meghibásodáshoz fog vezetni.
Nem emlékszem már, hogy pont ennél a modellnél, de ebben az időben volt, hogy olyan panelt használtak, ahol a Marvell vezérlőben volt a ROM és a cache RAM is. Ez túlmelegedés miatt akkor zsákutca volt, sok hibásodott meg hamar.
Ilyen idős drive esetén sajnos már előjöhetnek meghibásodások. Vagyis valóban, lehetett olyan gond, ami miatt a CHKDSK ráugrott. Viszont ezzel érdemes óvatosan bánni. Ugyanis hibás működés mellett adminisztrációs hibát véthet, amit utána ismét javítani próbál, megint hibásan. Tipikus esete, mikor valaki ül a fa ágán és azt fűrészeli, csak azt nem nézi, hol a fa törzse. A Sentinelben pont ezért van lehetőség az automatikus CHKDSK tiltására. Előbb mentem a fontosat, utána engedem rá, reménykedve, megúszom az installt és adatok visszatöltését. :)
Nagyon ritkán, a kopásból adódó kezdődő halál elején még pár alkalommal akár fel is éledhet egy ilyen drive, de ha nem tápellátás, hanem kopás van a háttérben, nem jósolok stabil és hosszú életet neki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52573) King Unique válasza orc88 (#52569) üzenetére


King Unique
titán

Az előzőleg már ki lett tárgyalva, hogy a Windowsban NTFS fájlrendszerű kötetnél miért volt a "hozzáférés megtagadva" hibaüzenet és hogyan lehet orvosolni, azon nincs mit tovább ragozni, pláne hogy a leírt módszer (tulajdonos cseréje) megoldotta.
Az meg nem meglepő, hogy egy ilyen muzeális és ráadásul 94%-os kondícióval szektorhibás HDD-re ugrik a CHKDSK, mert lemezhiba van. Ha 100/100-as lenne, akkor lenne érdekes és lehetne tovább ragozni, így viszont nem sok értelme van. Ez esetben javasolt a fontos adatokat mielőbb lementeni, a HDD-t meg cserélni, ha van rá lehetőség. Ha nincsen, akkor adatmentés után lehet bővülni a HDS tesztjeivel, vagy egy lassú formázással, de egy ilyen muzeális darabot nem feltétlen érdemes, ez már amúgy is az élettartama végéhez közeledik, sőt csoda hogy egyáltalán idáig húzta.

[ Szerkesztve ]

(#52574) orc88


orc88
őstag

Értem, köszönöm a részletes segítéséget mindkettőtöknek! :R

És a "haverjával" mi a helyzet (a másik ugyanilyen típusú)? Ő 100/100-as kevesebb működési idővel. Őt is érdemes mihamarabb nyugdíjazni? Bár azon fontos dolgok nem igazán vannak, jellemzően arra dobálom a játékokat, átmenetileg konvertált videókat.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52575) liksoft válasza orc88 (#52574) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az ilyen régi drive-ok jók arra, hogy olyan anyaggal használjuk, ami ha eltűnt, egy vállrándítással mehetünk tovább. Jellemzően letöltött anyagok, melyek pótolhatóak, szerkesztéskor átmeneti tárhely, stb... Én szeretem, ha nem csinálunk azonnal szemetet belőlük, használjuk míg lehet. De ésszel! ;)

Egyébként ez az őrült rohanás a nagyobb drive, nagyobb felbontás, stb... leginkább egyre több digitális szemetet is hoz magával. Ha leülünk, és jól strukturáltan rendezzük a fontos adatainkat, ami tényleg lényeges, legtöbbször nem horror helyet foglal. Ennek több helyre történő mentése védhet csak meg, hogy később ne fogjuk a fejünk adatvesztés miatt.

Én használnám mindkettőt. Ezzel már számolva a mielőbbi halálozással, a "havernak" több időt adok. De egyiken sem tárolnék "csak itt és nagyon fontos" adatot. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52576) orc88 válasza liksoft (#52575) üzenetére


orc88
őstag

Akkor a másik még jó lesz játszósnak, a problémásat pedig megpróbálom jövőhéten kiiktatni a képletből és egy új darabbal helyettesíteni. Majd átrakom másik gépbe torrentezni... :DDD

Hogy ON is legyek, és már ennyire belemerültünk a témába a 3. HDD-ről mit gondoltok, meddig lehet még használni nyugodt szívvel fontosabb dolgokra is? (Kb 8-9 éves lehet, régen "mindenes" rendszer meghajtó volt, jelenleg ez van befogva töltögetni...)
[kép] [kép]

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#52577) hellsing71


hellsing71
tag

Üdv,

Van egy WD Red 10TB (WD100EFAX) HDD-m. A CrystalDiskInfo szerint a státusza "Veszélyes", mert van rajta 100-100 "Függőben lévő" és "Javíthatatlan szektor". Mennyire kell ezektől betojni?

Ugyanez a merevlemez a CrystalDiskMarkban 131MB/s SEQ1M Q1T1-et hoz (aminek csak a SEQ-s részét értem) és ugyanerre, de írásra 122MB/s-et. Az RND4K rendre 0,5 és 5,23MB/s (r/w). A neten találtam olyan CDM screenshotokat, amiken ugyanerre a típusra 213/215 és 1,6/3,0 jött ki. Mi lehet a gond, hogy nálam az RND4K write kivételével fele akkora sebességeket produkál? Az alaplapom Asus X79 Sabertooth, SATA3 vezérlővel.

(#52578) JHC


JHC
tag

Üdv!
Van egy olyan gépünk, amihez csak korlátozott a hozzáférésünk, tehát nincs rendszergazda jogosultságunk, de pld az eseménynaplóhoz hozzáférek. Akik telepítették a gépet, úgy csinálták meg, hogy Intel RAID BIOS-ban RAID1-re van konfigurálva a lemez rendszer, így mögé nem látunk be. Gyanítom, hogy valami készülődik, de akik megnézhetnék, mindenkit hülyének néznek telefonon keresztül, és nagyon nehéz meggyőzni őket az ellenkezőjéről. Vakon bíznak az Intel Raid Utility-ben, elmondásuk szerint az majd jelez nekik távolba, ha baj lenne valamelyik lemezzel. Én viszont olvastam olyat, hogy mikor az már jelez, már régen késő is lehet. Na most az van, hogy végig böngészve az eseménynaplót, amit nem is szabadna látnom, 1-2 hetente van egy hibaüzenet a "disk" nevű forrásból: "Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk0\DR0) a lapozási művelet közben". Na most nekem az a tapasztalatom, ilyen akkor szokott lenni, amikor olyan lemez szektor lassul be ami a virtuális memória fájl alatt van. Eddig különös dolog nem történt, de ma 3-szor lassult be úgy a gép, hogy az egérkurzornak 10-15 másodperces volt a késleltetése, majd újraindítással próbálkozva elérte a végkifejletét, és csak a kikapcsológomb segített. Viszont érdekes módon a nem rendes kikapcsolást követően nem történt RAID tömb újraépítés 3-ból egyszer sem. Gyanakodhatok-e lemez hibára, vagy esetleg SATA kábel lenne a probléma? Van a gépben 2db PCI->soros kártya, láttam már olyat, hogy kezdődő dögléstől beakadozott a rendszer, de ez nem lenne magyarázat az eseménynaplóban lévő hibaüzenetre.

(#52579) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy 1TB Samsung 860 Evo ssd,ami PS 4 ben volt használva.Be raktam a PC be hogy USB ről telepítsek rá Win 10-et,de telepítésnél ki írja hogy erre a lemezre nem telepíthető a Win,mert nem NTSF formátum. Be raktam külső házba, csatlakoztattam,de a saját gépben nem jelenik meg.A lemezkezelőben meg jelenik,de nem tudom sem formázni,sem új betű elérési jelet adni neki.Hiába akarok jobb klikkel kattintani semmi nem történik.Formázni sem tudom. Azt írja rá GPT védő patríció.Mit kellene vele csinálnom hogy telepíteni tudjam?

(#52580) King Unique válasza kromatika (#52579) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az alap, hogy a Windows, illetve Windows 10 telepítéséhez NTFS fájlrendszerű célpartíció kell, ahol ha a PS4-ben történő használat miatt ez eltérő, akkor nem meglepő a hibaüzenet.
Másrészt Windowsoknál nem támogatott hagyományos módon az USB-s meghajtóra telepítés, ahhoz Windows To Go szerinti telepítés kell.
Harmadrészt ha Windowson egy lemezt/kötetet nem lehet törölni, formázni stb. a lemezkezelőben, akkor még mindig ott van a parancssor (DiskPart), a linkelt leírás szerint működnie kellene.

(#52581) Doky586 válasza kromatika (#52579) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudta törölni a telepítő? [link] (sata-n)

(#52582) kromatika válasza Doky586 (#52581) üzenetére


kromatika
veterán

Nem lehetet megoldani így.Telepítettem már többször hogy a delete -vel kellene. De nem engedte. King Unique : A a parancssor (DiskPart) sem működött.Nem lehetett ki választani a külső cuccot,csak meg jelent. Viszont a MiniTool Partition progival egy perc alatt sikerült.

(#52583) King Unique válasza kromatika (#52582) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy nem lehetett kiválasztani, talán nem listázta ki a DiskPart az USB-s lemezt és nem lehetett a száma alapján kiválasztani, vagy mi? :)) Vagy utána talán a clean parancs nem futott le, hibaüzenetet dobott, vagy mi? :F

Ha nem lehetett, az max. akkor lehet reális, ha pl. a Windowsban tárolóhelyként lett beállítva a lemez, illetve akkor lehet probléma a telepítésnél is (példa). De akkor ott megvan a jellemző hibaüzenet, lásd a példában lévő hozzászólást, viszont ilyen információ, ilyen screenshot nem lett közölve. :N
A külső particionáló program meg azért működhetett, mert az bizonyos esetekben figyelmen kívül hagyhat olyan beállításokat, amiket a Windows natív particionáló eszközei nem, illetve adott esetben nem engednek végrehajtani. De itt ha (?) tárolóhelyként lett beállítva a lemez, akkor ilyenkor a megoldás eltávolítani onnan, majd utána már lehet törölni, formázni, telepíteni rá normál módon, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52584) tepenzed


tepenzed
őstag

Bocsi ssd..
Sziasztok! Vettem egy kingston a2000 m2 ssdt msi b450 gaming plus max laphoz, legfrissebb bios volt rajta. Letöröltem a lemezeket, kihúztam és csak az ssdvel indult a gép. Megjelent a win10 telepítőben, de nem engedett rá particiót létrehozni, volt, hogy kiírta, hogy sikertelen, de sokszor semmi nem történt. Csináltam pár újraindítást, bios reset, cmos reset. Eljutottam odáig, hogy meg sem jelenik biosban és telepítőben. Megint fenti próbálkozások, meg persze ssd ki be húzás. Na azóta be sem bootol a windows, vga red light. Ha kihúzom az ssdt és hddt dugom be simán elindul.
Hibás lenne?

(#52585) King Unique válasza tepenzed (#52584) üzenetére


King Unique
titán

Az SSD-kkel, SSD problémákkal kapcsolatos kérdések értelemszerűen a Flash SSD topikba, nem pedig a HDD probléma topikba valók, az előbbiben kellene folytatni. :))

(#52586) Doky586 válasza kromatika (#52582) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igazad van. Szerencsére GParted live lemezről bootolva bármi törölhető: [kép] [kép] [kép]

(#52587) kromatika válasza King Unique (#52583) üzenetére


kromatika
veterán

Ki listázni ki listázta.Csak nem lehetett ki választani hogy azt törölje. Nem tudom hogy tároló helyként volt e be állítva,mint írtam egy PS 4 ben volt. De már mind egy a külső progi villám gyorsan és 2 lépésben meg oldotta.Azóta már az SSD a WIN 10 :K

(#52588) King Unique válasza kromatika (#52587) üzenetére


King Unique
titán

Hát azt neked kellene tudni, vagy kellett volna megnézni. :)) Illetve a tárolóhelyen kívül más magyarázata nem nagyon lehet, mivel normál és egyéb esetben nyilván működni kell a törlésnek a Windows telepítőjével és a parancssori eszközzel (DiskPart) egyaránt, nem véletlenül volt általánosan az ajánlva. Meg az, hogy az SSD korábban PS4-ben volt és esetlegesen olyan fájlrendszer van rajta, amit a Windows natívan nem kezel, megint nem sokat számít az előbbieknél.

Apropó SSD, az azzal kapcsolatos kérdéseket legközelebb majd a Flash SSD topikban, vagy Windows specifikus probléma esetén az adott Windows rendszer topikjában kellene feltenni, mivel ez a HDD probléma topik.

(#52589) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Win10 defragmentálója gyak. "nem működik" az egyik külső USB-s winyómnál. 86%-ot mutatott, hát toltam rá egy "Optimize"-ot, látszólag le is futott kb. 1 óra alatt, de utána ugyan úgy 86%-osnak mutatja a fregmentációt. No ebben az esetben mi lehet a kavar és hogyan lehet megoldani?

THX!

(#52590) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok!

A csatolt képen lévő winyóval szerintetek mit lehet kezdeni?
Ezt a HDsentinel vagy bármi más progi tudja javítani, vagy ez már úgy szar ahogy van?
Azért kérdezem, mert még garis ez a winyó pár hónapig, illetve az lenne a másik kérdés, hogy egy ilyen HD Sentinel képet csatolva lehet-e ezeket gariztatni?
Igazából véletlenül jött ez, hogy feltettem ezt a progit, mert egy 500-as vinyót váltok ki egy 3TB-ssel aztán annak a réginek az állapotát akartam megnézni, erre ez a jó kis hiba fogadott ennél a 1,5 éves winyónál.
Segítséget köszi előre is! :R

(#52591) SunMount3r válasza SunMount3r (#52589) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kipróbáltam egy másik USB-s winyóval is, de ugyan az lett 38% volt és 38% maradt a művelet végére a töredezettség, pedig vagy 2 és fél órán keresztül csináltra (látszólag).

(#52592) Weaver


Weaver
senior tag

sentinel látja a hdd-t, 100%-osnak írja, de smart kiolvasásra hibát ír.

hibás ez a hdd?

(#52593) SP4C3


SP4C3
veterán

Erre a lemezre már semmi fontosat nem szabad bízni. Gariztasd.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#52594) bolic válasza Weaver (#52592) üzenetére


bolic
őstag

Sajnos nekem is megdöglött a WD5000AAKS HDD. :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52595) King Unique válasza Tomcy7 (#52590) üzenetére


King Unique
titán

0%-os kondíciónál, ami már a HDS szerint is cserére érett, nyilván nem érdemes sokat vacakolni vele. Lehet akár HDS screenshotot is csatolni, bár elsődlegesen a HDD gyártójának saját tesztszoftvere (pl. ez), annak eredménye a mérvadó.

(#52596) King Unique válasza Weaver (#52592) üzenetére


King Unique
titán

Miért HDS DOS alól nézed, Windowson a program telepített változatával talán nem megy, valamint SATA-n / USB-n van csatlakoztatva? :F
Egyébként nem éppen mai darab ez a HDD, sőt inkább muzeális, csoda hogy még működik.

(#52597) Weaver válasza King Unique (#52596) üzenetére


Weaver
senior tag

van egy teszt alaplapom arra van rákötve sata kábellel. boot cd-s sentinel.

(#52598) batyuska100


batyuska100
senior tag

Hali!
Mi az az ICE pack és miért lenne rá szükségem ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#52599) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Seagate FireCuda 2TB SSHD az alany.
Egyik indulásról a másikra eltűnt a Windows alól és UEFI-ben sem látom. Cseréltem SATA kábelt, tápkábelt, alaplapi portot. Próbáltam dokkolóban és másik számítógépen is, sehol sem jelenik meg. Az az érdekessége, hogy mikor rendszerre van kötve, a 10-15 másodperces boot idő másfél, két percre nő. Fizikai eltávolítás után ismét minden villámgyors. Kb. egy hete cserélt le egy WD Black-et, azóta használom folyamatosan (használt, de garis - 100/100%, 25 napot ment, PS4-ben volt). Ráklónoztam a régit, és még tettem rá adatot, ment hibátlanul.
Az a baj, hogy semmit sem tudok megállapítani így róla. Szerintetek elromolhatott? Annak a helyére (port és kábelek) tettem, ahol működött a régi majd' 2 évig problémamentesen.

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#52600) Tomcy7 válasza King Unique (#52595) üzenetére


Tomcy7
tag

Köszi Neked is és mindenkinek!
Ezt a tetű progit nem volt egyszerű megtalálni, mert a gyártói oldalon not found... , de megoldottam.
Most csinálom a teszteket vele, a log file-t mentem, aztán meglátjuk mi lesz.
A sima gyors teszt log-jában én sok érdekes dolgot nem láttam, most csinálom a többit aztán, beszélek majd az ipon-osokkal, hogy mi legyen.
Köszi még egyszer! :R

Egy kicsit azért bánom most már, hogy múlt héten vettem egy Toshiba 3TB-s vinyót... :W
Ráadásul ezen ami megadta magát csak játékok voltak, így olyan sokat nem ment, szóval értetlenül állok a dolog előtt jelenleg, mert utoljára talán 20évvel ezelőtt adta meg magát winyóm...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.