Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39001) Doky586 válasza BenyaHD (#38991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A gépemben 4 HDD van, és ebből (...) 2-re azt írja, hogy: idegen"

Valaki kéretlenül belecsempészett a gépedbe 2db hdd-t... :DD
Én kivenném és kitenném az utcára őlet, majd az idegenek elviszik... :))

(#39002) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy WD10EZEX-em és rohadt hangos.
Bezúg tőle az egész gépház.
Ezt hogy orvosoljam?
Mivel ez nem garanciális téma sajnos. :F

(#39003) Lacielvtárs válasza tothjozsi96 (#39002) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ha csavarozva van a házban akkor tegyél gumialátét a hdd és a ház fala közé hogy ne érintkezzen...
valami ilyesmit
én anno az ilyen hangos hdd-nek csináltam belső gumiból "bölcsőt" neki
nem a legszakszerűbb megoldás de a célnak tökéletesen megfelel
a lényeg hogy ne vagy a legminimálisabban érintkezzen a házzal, mert a vékony lemez házak iszonyat módon fel tudják erősíteni az ilyen mértékű rezonanciát :K
ha sok pénzed van akkor házcsere...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39004) Czimby válasza tothjozsi96 (#39002) üzenetére


Czimby
addikt

HD Sentinelben ellenőrizd, hogy milyen akusztikai szintre van állítva.

De van egy gyanúm, hogy leghalkabbra,
Ez esetben 2 lehetőséget látok:

1, 5.25 - helyre gumis rögzítéssel tedd be és akkor nem tud rezegtetni semmit.
2, Keresel pár halott hdd-t és jól telepakolod vele a házat, így összefogja a két lemezt amiket majd nem tud berezonáltatni a vinyó, de ha ez nem lenne elég akkor a súlyt is megnövelik szóval mégkisebb az esély a rezonanciára

ui: Vagy vedd meg az Antec 300 házam, abban van anyag bőven nem rezegteti be az tuti, és elegánsan is néz ki.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39005) tothjozsi96 válasza Lacielvtárs (#39003) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Olyan gépházam van amibe már nem kell csavarozni, kettő műanyagba bele pattintom és becsúsztatom.
MTECH NOB09A házam van, lehet hogy nem a legnagyobb márka, de árban eléggé ott van. :)

Nem tudom, így nem igazán tudom meggumizni.

(#39006) Lacielvtárs válasza tothjozsi96 (#39005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

aham, értem, de szerintem vékony lemez a fala és tuti hogy nem egy nehéz ház...
a vinyo rezonancia meg - ahogy írtam - felerősödik ha vékony a fala és nem "tökéletesek" a rögzítések a házon belül...
akkor is javaslok valami gumiszalagot berakni a vinyó és a rögzítő fal közé
az sokat segít ezen a téren :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39007) Lacielvtárs válasza tothjozsi96 (#39005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ahogy nézem ezt a házat, mennyi venti van benne?
azok is tudnak rezonanciát okozni ám...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39008) tothjozsi96 válasza Lacielvtárs (#39006) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Valami nagyon vastag befőttes gumi kéne, vagy nem tudom micsoda.
De ez se lenne rossz megoldás.
[link]

Kérdés hogy mennyire biztonságos. :D

(#39007) Lacielvtars
3db van benne, de nem azok a hibásak, már próbáltam régebben.
Elég alacsony fordulatszámon pörögnek. :))

[ Szerkesztve ]

(#39009) Lacielvtárs válasza tothjozsi96 (#39008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony a lehet legjobb megoldás ami linkeltél...
a biztonság az nem gond neki.
ha alaposan rögzíted a gumiszalagot, hogy ne tudjon elszakadni és nem hajgumit használsz ;]
akkor nem lesz gond, el fogja bírni a súlyát, és úgy tuti nem fog berezonálni a ház, mert a "semmibe" lóg :)
de mint írtam nézd meg a ventiket is a házban, azok is szoktak mókázni, nem a meg a tápnak is ha pörög a ventije, az is szokott rezonáltatni, mivel fém a fémmel érintkezik

ok akkor ha a ventik tuti nem, max még a tápot is ellőrízd meg én jártam úgy hogy minden ventit kiszűrtem, hangszigeteltem a házat, a vinyxókat lógatva használtam és még mindig, igaz halkabban...
majd került hogy a tép a ludas, vagy is az is.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39010) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Kicsit utána néztem, ez tűnik a legjobb megoldásnak.
Mindjárt kipróbálom és leírom a tapasztalataimat.
Talán ez a legjobb.
[link]

Köszi!

(#39011) Lacielvtárs válasza tothjozsi96 (#39010) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ok, sok sikert...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39012) #48967168


#48967168
törölt tag

Egy otthoni kamerához (HIKVISION Mimi Dome) és kliens szoftveréhez( iVMS-4200) szerettem volna háttértárnak egy új vinyót és vettem egy WD30EZRX-et.

Az egy dolog, hogy meglepett, hogy a 3TB-ból csak 2 TB-t tud használni a gépem (Win7 64) azt hittem ezen már túl vagyunk (nem vagyok naprakész IT-ban). De az ASUS H77-M Pro-m nem birkózik meg vele hiába UEFI-s...

Nagyobb baj, hogy a szoftverben a videórögzítéshez allokálni kellett helyet a vinyón, és hipp-hopp 2TB eltűnt (azaz szinte az egész) és ennek ellenére nem tud a program rá írni...

Külön poén, hogy most már én sem, hiszen úgy tűnik szinte a teljes partíció "elveszett" mert used-nak írja az eszközkezelő. Egyébként a Sentinel is, holott valódi írás egyszer sem volt rajta.

Mi a fenét csinálhatott vele a kamerakezelő progi??? (próbaképpen kipróbáltam egy régebbi 500-as vinyóval, azon is "elemésztette" az összes üres helyet, és azzal sem működik...

A legnagyobb dráma, hogy vissza se tudom csinálni, se formázni, se újraparticionálni nem enged az Eszközkezelőn belül... Mit csináljak? Van esetleg erre valami más program? (Leragadtam a Partition Magic-nél... :) )

Előre is köszi!

(#39013) Dluinet válasza #48967168 (#39012) üzenetére


Dluinet
nagyúr

csak a próblémás vinyó legyen a gépbe

win telepítő CD-t rakd be, és töröld a partíciókat, majd a particionáld is vele

aztán pakold vissza a régi cuccot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39014) ggg666 válasza #48967168 (#39012) üzenetére


ggg666
őstag

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Lemezkezelés

itt megkeresed a lemezed és alul ahol mutatja a lemezeidet ott az első kis kockánál a jobb egérgombra előjön a menü és ott válaszd ki hogy konvertálás gpt lemezzé.

De előtte szerintem töröld az összes partíciót,amit előtte létrehoztál rajta.

(#39015) #48967168 válasza ggg666 (#39014) üzenetére


#48967168
törölt tag

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint az alaplap+Win7(64bit)-nek már ismernie kell ezt a 3TB-s vinyót?

(#39016) ggg666 válasza #48967168 (#39015) üzenetére


ggg666
őstag

Ha MBR ként formázod meg akkor úgy jársz ahogy előtte, ezért kell gpt ként megformázni.Így egyben látja a 3TB-ot.

(#39017) Pazolini válasza tothjozsi96 (#39005) üzenetére


Pazolini
senior tag

Üdv, én is csúsztatható, pattintós karokkal tudom helyükre csúsztatni (majd pattintani) a vinyókat, és egy wd 10 EALX blue okozott rezonanciát.
Az eredeti gumi alátétek helyett vastagabb gumikat tettem be az álcsavarokra (4db), plusz mág egy -egy szivacsszalagot mindkét műanyag karra, így le tudtam csillapítani. Amúgy 6 hdd-ből a rendszervinyón kívül mind az 5-öt ki-be kapcsolgatom, s csak akkor kapcsolom be a kicsit erőteljesebb, agresszívabb bue-t, amikor akarom...

(#39018) Pazolini válasza tothjozsi96 (#39010) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ez a befőttes gumis megoldás - ahogy a cikk is írja - veszélyes megoldás, a gumik ragacsossá, nyúlóssá válnak a melegben, különösen gyorsan a 30+ C fokos merevlemezzel közvetlenül érintkezve.
Nagyon elgondolkodtató a 2-3 havonta hallható puffanás (a cikk végén), ami nyilván könnyen gallyra vághatja a vinyót!!!
Nem is értem... :))

(#39019) ggg666 válasza Pazolini (#39018) üzenetére


ggg666
őstag

Venni kell egy normális házat, nekem 30 winyó van benne és nem rezonál, mert van benne anyag.

(#39020) Czimby válasza Pazolini (#39017) üzenetére


Czimby
addikt

A vinyókat, hogyan kapcsolgatod ki?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39021) ggg666 válasza Czimby (#39020) üzenetére


ggg666
őstag

Például:

(#39022) Pazolini válasza Czimby (#39020) üzenetére


Pazolini
senior tag

Hasonló eszközzel én is...
[LIAN LI]

(#39023) ggg666 válasza Pazolini (#39022) üzenetére


ggg666
őstag

Nekem is van két ilyen még orico és feleannyiba kerül mint a Lian Li.

(#39024) Pazolini válasza Pazolini (#39022) üzenetére


Pazolini
senior tag

HTPC-men magam applikáltam a kapcsolókat, még 2012-ben.
Képek:
piros kapcsolók
szerelés 1.
szerelés 2.

(#39025) Pazolini válasza ggg666 (#39023) üzenetére


Pazolini
senior tag

Láttam én is az Orico (azonos) megoldását, de nem találtam magyar kereskedőt.
A Lian Lihez igen. Nekem 5,25"-ös helyre kellett eszköz, 6-ot tudok kapcsolni. Az ára ellenére nem bántam meg, csak a hajóra kellett sokat várni... (mert megsütötte a Seagate aaz egyik kapcsolót, mint később kiderült, a 11. szériás darab volt a hibás... :)) )

(#39026) Pazolini válasza Pazolini (#39025) üzenetére


Pazolini
senior tag

Csekély különbség, hogy az enyémen a gombok maguk világítanak, a tiedén külön ledes fényforrások vannak... :P

(#39027) ggg666 válasza Pazolini (#39025) üzenetére


ggg666
őstag

Ebayről itt van 4 nap alatt Németországból, vagy több idő alatt Kínából.
Nekem 2 darab 6-os és 2 darab 4-es van + majd 10 darab külön kapcsolós addonics lemeztömb.

(#39028) Pazolini válasza ggg666 (#39027) üzenetére


Pazolini
senior tag

Láttam a képen, nagyon jól néznek ki. Gratula! :C

(#39029) Pazolini válasza Pazolini (#39026) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kép Lian Liről, működés közben:
[/Lian Li][/L]

(#39030) Pazolini válasza ggg666 (#39027) üzenetére


Pazolini
senior tag

A Seagate hdd-m agresszivitása miatt és az ezek után könnyen érvényesíthatő garanciális csere miatt mondom, hogy jó döntés volt a Lian Li... :K

(#39031) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.
Adott egy vadiúj WD Red 4,0Tb vinyó.
GPT/formázás stb megvolt - működik.
Viszont kb 10-15 másodpercenként jól hallhatóan kattan egyet.
Valamint érzésre hangosabb mint a 2,0Tb Green-em volt.
Van esetleg ezzel tapasztalat? Gariztassam vagy úgyis elhajtanak vele?

Köszi

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39032) KFury válasza vitaro (#37867) üzenetére


KFury
csendes tag

Nálam hasonló probléma merütl fel a WD Caviar Blue 1.0 TB merevlemezzel. Neked sikerült megoldani ezt valahogy?

Zalman Z9 házban van, gumibakon, és időnként (pláne ha fent van az oldallap, akkor lüktetésszerű búgó hangot ad és rezonál az egész ház.

Az számít, hogy van egy Samsung F1 vinyó is a HDD tartórekeszben? Az mondjuk nem nagyon rezonál tapintásra.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#39033) Glaz-dozfhut válasza KFury (#39032) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A fej parkolására tippelek. Az ad ki jellegzetesen hallható hangot. Régebben komolyabb gond is volt velük amikor is 8 másodperces érték volt megadva gyárilag a parkolásra. [link] Na az nem volt egészséges. Nekem Seagate-em van és a HD Sentinelben, a fejlett energiagazdálkodást átállítottam 205-ös értékre. kép De van egyéb program is változtatására.
#39031leonel: ahhoz meg tán ez mondhat valamit; itt is van szó a parkolásról. WD RED

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39034) leonel válasza Glaz-dozfhut (#39033) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszönöm. Egy próbát mindenképp megér. :R

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#39035) KFury válasza Glaz-dozfhut (#39033) üzenetére


KFury
csendes tag

Egyelőre átettem a ház legalsó rekeszébe ( a másik HDD-t meg a legfelsőbe), most egyelőre nincs rezonancia. Ha megint előfordul, akkor a javaslatodat követem majd.

Köszi :)

Ryzen 3600; MSI B450 Tomahawk MAX; 4 * 8 GB Corsair Vengeance 3200 DDR4 RAM ; Sapphire Pulse 5700XT; Kingston A1000 1TB SSD ; LG 29UM68-P ; XFX XTR 650W

(#39036) Czimby


Czimby
addikt

ggg666, pazolini köszi a felvilágosítást!

Bár nekem ennyit nem ér meg a dolog mint amennyibe a gyári megoldások kerülnek.

Valahogy házilag kellene összebarkácsolnom egy kapcsolót ami az 1db merevlemezem kapcsolná, mivel általában elég az ssd-is, és zavar, hogy amikor 1 óra után kikapcsol a merevlemez én meg 10perc múlva lekapcsolnám a gépet akkor a hdd ismét felpörög majd leáll...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39037) Frioul


Frioul
újonc

Sziasztok!

A Moderátor ide irányított, hogy talán itt lesz válasz, szóval....

Szeretnék választ kapni a témában szereplő problémakörben. Bár igyekeztem utánanézni a kérdésnek a már létező topikok között nem nem találtam megfelelő választ. Ha valaki tud segíteni, magyarázatot adni annak kifejezetten örülnék.
Az alaphelyzet: Vettem egy 4TB seagate HDD-t, hogy legyen bőven helyem backup-ra, alapvetően külső HDD-ként (belsőként csak egyes nagy terjedelmű másolások esetén). Beletettem abba a házba, amiben korábban a hasonló célra szolgáló 2 TB-os WD HDD dolgozott hiba nélkül.
Első probléma a particionálás volt, mivel külső HDD-ként max. 2 TB-re tudtam, belsőként sikerült (GPT konverziót követően) 2 külön partíciót létrehozni (Op. rendszer Vista). Így működött is.... egy darabig.
Második probléma a külső HDD-ként való csatlakozásnál jelentkezett. Amikor a laptophoz (Win7, de Win8 esetén is) csatlakoztattam, az első partíción (2 TB) lévő adatokat látta, de a második partíción lévő fájlredszerrel már baja volt, azt javítani akarta. Egyszer- kétszer meg is próbáltam, de valójában csak összekeveredtek az adatok és nem állította helyre a problémásnak vélt fájlokat. Visszatéve belső HDD-nek, ott sem változott a helyzet "az egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát" hibajelzéssel szintén helyreállítást akart végeztetni.
Harmadik probléma akkor jelentkezett, amikor a két partíciós megoldást feladva, egy partíciós megoldást választottam. A probléma ugyan úgy jelentkezett, Kivéve az asztali gépből, külső HDD-ként az előző helyzet állt elő.
A HDD-t ellenőriztem a Seagate saját ellenőrző alkalmazásával, valamint a WIn által kínált lehetőséggel is. Nincs fizikai hiba!
Ugyanakkor arra a célra amire vettem teljességgel használhatatlan a HDD, mivel az adatbiztonsága jelenleg NULLA.
Most azt próbálom, hogy a particionálást követően csak külsőként használom, de így a másolás sajnos túl sok időt vesz igénybe és bizonytalan a kimenete is.
Probléma lehet még az is a későbbiekben, hogy esetenként NAS-hoz csatlakoztatnám USB-n keresztül, bár bizonytalan vagyok, hogy felismerné, vagy sem. Az eddigi jelenségek miatt azt még nem következett be.
Most itt tartok.... és segítséget kérek, amit előre is köszönök.

(#39038) Glaz-dozfhut válasza Czimby (#39036) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem tudom mikori alaplapod van, de ha kicsit is újabb akkor van rajta a BIOS-ában Hot plug/ hot swap funkció. Ha az aktív, akkor egy parancscsal úgy le tudod kapcsolni, mintha pendrive-ot távolítanál el. kep

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39039) ggg666 válasza Frioul (#39037) üzenetére


ggg666
őstag

Az oprendszerrel formázd le egyben GPT-ként a tok nélkül.töröld róla az összes partíciót előtte.

"Beletettem abba a házba, amiben korábban a hasonló célra szolgáló 2 TB-os WD HDD dolgozott hiba nélkül."

Meggyőződtél róla, hogy támogatja a tok a 2TB-nál nagyobb merevlemezeket?

Alaplap, illteve laptop UEFI-s?

Próbáld ki formázás után csak belsőként jól működik-e, ha igen a tok nem kompatibilis a 2TB-nál nagyobb merevlemezekkel.

(#39040) Glaz-dozfhut válasza Czimby (#39036) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Na meg találtam egy okos kis külsős programot is. Volt már említve itt, de magamtól is megtaláltam hamarabb. A neve HDD Scan 3.3, amivel szintén le lehet állítani tetszőleges lemezt (spin down). Ami a plusz előnye, hogy a program alapvető funcióiból külön futtatható (.bat) fájlokat lehet generálni.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39041) kingseer válasza leonel (#39031) üzenetére


kingseer
csendes tag

Szia!

Elvileg kattanni nem szabadna.
En gariztatnam. Samsungom 1Tb egyaltalan nem kattog...

Laci

(#39042) TBone


TBone
tag

sziasztok! adott egy ilyen külső hdd. na most sikerült kb. 20 centiről szőnyegre leejtenem. azóta ha bedugom, nem ismeri fel a gép, a visszajelző led világít, mikor bedugom, a kezemmel érzem, hogy 1-2-t "mocorog", majd abbahagyja, de az alap zúgást hallom, szóval csak ugyan az, mikor normálisan működött, semmi az eddigiektől eltérő kattogás vagy egyéb. nincs 1 hete, hogy elhoztam a boltból. gari van ebben az esetben, vagy mi a teendő? semmi pótolhatatlan adat nem volt rajta, csak filmek.

(#39043) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy WD RED 1TB (pontosan ILYEN) winchester a gépemben, ami elkezdett furcsa dolgokat csinálni: Egy darabig ment, Biosban látszott, de amikor felállt az OS, és pl meg szerettem volna nyitni egy fájlt, vagy bármilyen program el akart érni valamit rajta, lefagyasztotta az egész rendszert. Olyan volt, mintha nem kapna elég tápot. Belekukkantottam a gépbe, és egy molex - sata átalakítóval volt bekötve, aminek elvileg nem kellene gondot okoznia, mindenesetre rádugtam közvetlen a tápra, és azóta jó. A HD Senitnel szerint viszont ezen akció után 100/70 es lett az egyébként 2013. novemberében vásárolt HDD, még hozzá 50 gyenge szektorra hivatkozva... SMART adatok.

> Mennyire kell aggódnom?

> Garanciális csere kérhető ilyen esetben? (elvileg 3 év gyártói, de egyébként iponnál vásárolt.)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39044) liksoft válasza pocokxx (#39043) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Garancia - nem. A gyenge szektorok átíráskor javulhatnak, így ha más gondja nincs, akár 100-ra is visszakúszhat. Az átalakító meg minden esetben kerülendő, mert átmeneti ellenállása van oxidáció miatt. ráadásul idővel a szorítása is gyengül, mert gagyi anyagból szokott készülni. Használat közben ilyenkor terhelésre beesik a feszültség, a drive ezt meg így tolerálja.

Ami meg nem a gyártó hibája, azt gariban intézni? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39045) pocokxx válasza liksoft (#39044) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Rendben, köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#39046) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Van egy dell inspiron 7720se-m gyári 1 Terrás Hdd-vel, Hitachi 5400-as, elvileg bírnia kellene a laptopnak. Teljesítmény beli problémáim nem voltak számottevő lassulás nem volt eddig. A probléma az, hogy a merevlemez helyénél nincs szellőzőnyílás, és hűtés sem.
A drága pedig néha nem sok időre, de 50 fok fele is felkószál. HD Sentinel-el megnézettem, és a SMART táblázatban mindenre ok-t ír (100%-os kondíció), de teljesen ütemezetlen véletlen időpontokban kattog visszál az olvasó alapállásba. A kezdetek óta fenn áll ez a probléma, már 1.5 éve megy lassan. Biztonsági mentésem van a fontos adatokról, de nincs időm most egy új winchester rohamtelepítésére. Van alatta egy CM hűtőpad, ami valamennyit segít, de nagyon aggódom a probléma miatt.
Most megint elkezdte, de volt hogy hetekig/hónapokig nem csinálta. Szerintetek mit tehetnék az ügyben?
(két merevlemez hely is van esetleg átrakjam a másikba, vagy csatlakozó hiba az feltűnne a sentinel-nek?)

Bármilyen segítséget esetleg tanácsot szívesen fogadnék, mert most nagyon nem szabadna tönkre mennie. Sajnos csak felszínes a tudásom e téren, szóval bocsi ha kevés az infó.

(#39047) Frioul válasza ggg666 (#39039) üzenetére


Frioul
újonc

"Az oprendszerrel formázd le egyben GPT-ként a tok nélkül.töröld róla az összes partíciót előtte." - igen megtörtént...
"Beletettem abba a házba, amiben korábban a hasonló célra szolgáló 2 TB-os WD HDD dolgozott hiba nélkül."
Meggyőződtél róla, hogy támogatja a tok a 2TB-nál nagyobb merevlemezeket? - Sajna nem tudom, hogy hogyan győződjek meg róla, de amikor csatlakoztattam külsőként, még adatok nélkül akkor látta mindkét partíciót teljes egészében, vagy amikor csak egy particióra particionáltam akkor is teljes egészében látta és másolni is tudtam/tudok rá. A probléma akkor adódott amikor már adatok is voltak rajta - lásd a korábbi leírásom.

Alaplap, illteve laptop UEFI-s?

"Próbáld ki formázás után csak belsőként jól működik-e, ha igen a tok nem kompatibilis a 2TB-nál nagyobb merevlemezekkel." - Mivel belsőként is előállt a konzisztencia probléma a gép indításakor és a fentiek miatt nem hiszem, hogy külső ház gond lenne.

MOst folyik a külső HDD-ként a másolás rá, de az lassú és még várom az eredményét - jlenleg még nincs rajta a kritikusnak vélt 2 TB-nyi adat.

(#39048) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy a vinyót a rendszer külső eszközként ismeri fel, és egyfolytában le és felcsatlakoztatja, mintha csak egy pendrive lenne, a szokásos kísérő hanggal. Játszani nem tudok, mert bármikor beakadhat, és teljesen irányíthatatlanná válik a játék. Van valami ötletetek? Köszi.

(#39049) ggg666 válasza ggg666 (#39039) üzenetére


ggg666
őstag

"Második probléma a külső HDD-ként való csatlakozásnál jelentkezett. Amikor a laptophoz (Win7, de Win8 esetén is) csatlakoztattam, az első partíción (2 TB) lévő adatokat látta, de a második partíción lévő fájlredszerrel már baja volt, azt javítani akarta. Egyszer- kétszer meg is próbáltam, de valójában csak összekeveredtek az adatok és nem állította helyre a problémásnak vélt fájlokat. Visszatéve belső HDD-nek, ott sem változott a helyzet "az egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát" hibajelzéssel szintén helyreállítást akart végeztetni."

Ez nem azt jelenti, hogy belső meghajtóként két rendszeren használtad!!!

Egyébként ha windows 7 után berakod Windows 8-as rendszerben a konzisztenciát mindig ellenőrizni fogja, csak a Windows 8-nál a háttérben zajlik, míg utána beteszed egy Windows 7-es rendszerbe, arról mindig fogsz üzenetet kapni.És mindig csinálja is, mivel én is így jártam.

DE TE NEM belső meghajtóként csatlakoztattad, mint ahogy javasoltam!

CSAK belső meghajtóként próbáld ki, hidd el tudom miről beszélek közel 30 darab 2TB-nál nagyobb winyót használok, mind külső és belső meghajtóként.

(#39050) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom van egy új Toshiba HDD-m és nem lehet rá partíciót tenni mikor megpróbálom formázni azt írja ki nem lehet inicializálni mi lehet a baj? Esetleg firmware frissítés segíthet rajta? És ha igen akkor jol találok hozzá firmwarét?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.