Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53001) blendész válasza King Unique (#52999) üzenetére


blendész
tag

Köszi! :)

www.meszlenyiandras.com

(#53002) blendész


blendész
tag

Közben kiderült, hogy valami csak meg-megpörgeti a lezárt, nem használt állapotban lévő winyót is: hallani a gold hangját, ha megmozdul. :D
Az lehet, hogy a hdsentinel időszakos - alapesetben 5 percre állított - ellenőrzése aktiválhatja a winyót? Vagy van annyira intelligens, hogy külön csak ezért nem kapcsoltatja be?

www.meszlenyiandras.com

(#53003) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Sziasztok, tapasztalt már valaki hasonlót? a rendszer azt irja 100% a lemez kihasználtság pedig alíg használja valami és be is lassítja nagyon az egész rendszert. Viszont új windows telepítése után 2-3 napig jó volt és néha most is jó 1-2 napig aztán újból előjön. HDD Sentinel szerint 100% a lemez kondíciója és állapota is.

(#53004) SirAlo válasza SirAlo (#53003) üzenetére


SirAlo
aktív tag


lemarad a kép

(#53005) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Sziasztok! Egy régebbi gépem úgy döntöttem rendbe hozom csak netezés, esetleg Linuxal való ismerkedés céllal.
Indítás után ez a kép fogadott:
https://ibb.co/sVnp8r1
Kipróbáltam tesztnek egy agyonhasznált régi Samsung HDD-vel, amivel gond nélkül elindult és betöltött az oprendszer:
https://ibb.co/MfwH4V4
Mi lehet a gond a WD HDD-vel, mit tegyek? Kb másfél éves ez a HDD.

(#53006) Wagelux


Wagelux
csendes tag

Sziasztok! Tegnap vásároltam compkertől egy Toshiba P300 (HDWH130UZSVA) 3TB-os HDD-t. Miután beszereltem a gépbe rögtön bekapcsoláskor ez a fránya hang fogadott.
[link]
Vinyókban annyira nem vagyok szaki így azt gondoltam, hogy hát oké lehet ennél ez a normális az első bootnál.
(Volt már jó pár "kattogós" HDD-m, ami első indításnál ezt csinálta és már mind 10 év feletti és a mai napig 100/100 százalékosak.)
Viszont be sem töltötte a windowst (egy ssd-n van) így nyomtam egy resetet.
Kb. 1 perccel utána a hang elcsendesült, majd szépen bejött minden, pörgött nem volt vele probléma.
Gyorsan rá is néztem sentiből, hogy mit lát erre ez fogadott:

Közben el is kezdtem formázni ennek okán újra elkezdett kopogtatni és közben néztem sentiben, hogy talál esetleg még szektor hibát.
Hát lefagyasztotta a lemezkezelőt formázás közben, majd ezt mutatta:

Gyanús, hogy garis lesz a kicsike, ez nem vitás. Engem inkább az érdekelne, hogy mi lehet ez a hibajelenség? Felpörög üresjáratban és amint terhelés éri ez jön elő.

Szerelek havi szinten jó pár gépet, de ilyennel eddig még nem találkoztam, csak olyannal, hogy vagy fél év mire betölt, vagy nem is reagál a háttértár.

(#53007) Rp526


Rp526
aktív tag

Sziasztok,
van egy 1,5 éves 2 terrás Seagate-em. Egy másik külső HDD állapota miatt tettem fel a HD Sentinelt és sokkolva láttam, hogy milyen állapotban van az enyém. :W

Semmi különleges dolgot nem csináltam vele.. betettem, használtam. A kérdésem, hogy még van rajta gari. Van tapasztalatotok, hogy érdemes e ezzel foglalkozni? Vagy visszadobja a gyártó, hogy felhasználói hiba.. vagy esetleg cserélik? Megnéztem most régi HDD-ket és 10+ éves HDD-m jobb állapotban van, mint ez. Sajnos megvételkor nem készült teszt.. így nem tudom bizonyítani, de ez lehet vmi gyári hiba?

Vkinek személyes tapasztalat a Seagate-tel?
Köszi! :R

(#53008) liksoft válasza Wagelux (#53006) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!
Ez nem normális hang! Vagy a tápellátása vacak, vagy a szállításkor kapott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53009) fcc


fcc
aktív tag

Hi!
Az egyik háttértár HDD-m 93%-os a sentinel szerint. Lassan kuka? Okozhatja ez, a win lassú indulását?

(#53010) JHC válasza Wagelux (#53006) üzenetére


JHC
tag

Ha mindjárt első indításra csinálta, akkor lehet ez le esett a kamionról, de ez esetben szó szerint értendő. Én egy WD40PURZ-vel jártam így. Nekem letapadt fejjel érkezett. Na most hogyan mutatod meg a hibát, ha be sem indul a meghajtó? Szakszerűen megadtam neki a hidegindítást mert magától nem indult. Amúgy nem jelzett először semmi hibát, pedig kezdtem rá másolni az adatokat, de gondolta ez már így zsákba macska. Aztán kitaláltam, hogy Sentinellel csinálok egy teljes inicializálást, ha túléli akkor megmarad. Elindítottam, mondanom se kell eltartott majdnem egy napig, mert még 1 TB-ig sem jutott de már lett néhány 10000 hibás szektor, meg szép nagy raw read/write error rate érték, így már biztosan lesz mire hivatkozni.
Javaslok neked egy full teleírást és vissza olvasást, hogy kiderüljön van-e még hiba rajta, mert nem tudom 8 hibás szektorral már hibásnak számít-e, meg az első 3 napban biztosan azonnali cserét kapsz szerintem, legalábbis nekem az Aqua-nál így volt.

(#53011) KROK640 válasza fcc (#53009) üzenetére


KROK640
veterán

93%-al még akár évekig is el lehet lenni simán. Azért én a fontos adatokról csinálnék másolatot, és figyelném milyen gyorsan romlik.

"A Win lassú indítása" pedig lehet akár emiatt is, meg tengernyi más ok miatt is. Ezen a HDD-n van a win, vagy egy másik meghajtón? Mit értesz lassú indítás alatt? mennyire lassú? milyen win? milyen régen telepítetted fel? mennyire sok mindent raktál rá? Milyen programok indulnak el az oprendszerrel? Stb. Szóval ez így túl tág...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#53012) Cs1csó válasza fcc (#53009) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 az előttem szólónak: adatmentés, adatmentés, adatmentés aztán ha tényleg meghal akkor kuka.

(#53013) fcc válasza Cs1csó (#53012) üzenetére


fcc
aktív tag

Mentés közben csökkent 82%-ra, de az adatok 99% megvan.

(#53014) Cs1csó válasza fcc (#53013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendszeresen használd a HD Sentinel-t de lehetőleg a legfrissebb kiadását. A régebbiekkel szokott gond lenni elsősorban SSD vonalon de közrejátszhat pl. oprendszer inkompatibilitás. Tehát mondjuk egy régi HDS build ami mondjuk nem működik jól együtt a Windows 10 20H2-es build-jével.

(#53015) kkgabor


kkgabor
csendes tag

Továbbra is fennáll a probléma. Az asztali számítógép nem tölti be az oprendszert a még garanciális (!)WD10EZEX HDD-vel. Mi a teendő?
BIOSBA se tudok belépni. A képen látható állapotból nem lehet sehová továbblépni.

Ultra DMA mode-5, s. m. a. r. t. Capable but disabled.
Kínálja a press F2 to run setup és press F11 for boot menu, de egyikre se történik változás.
Hogyan tovább? (Bepróbáltam egy másik HDD-t azzal működik a gép. Így azt gondolom feltételezhetően a WD10EZEX HDD-vel lehet gond.)

(#53016) fede94


fede94
tag

Ebben tudnátok segíteni? Dokkolóval usb 3 mal rákötöttem egy új 4 Tb-s HDD-t a gépemre, de az "Ez a gép" nem dobja fel, Bluetooth egyéb eszközökben ott van:

(#53018) Doky586 válasza fede94 (#53016) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A szokásos. Lemezkezelőben (nem a filekezelőben)
- inicializáld
- particionáld
- formázd.
- adj betüjelet neki
:B

[ Szerkesztve ]

(#53019) kkgabor válasza kkgabor (#53015) üzenetére


kkgabor
csendes tag

Rajta vagyok a dolgon, de nem jutottam előre. A HDD-ből kihúztam az alaplapi csatlakozót és úgy indítottam el a gépet. F2-vel betudtam lépni BIOS-ba. A SMART-ot engedélyeztem. Kikapcsoltam a gépet és visszadugtam a csatlakozót. Elindítottam a gépet, de a helyzet változatlan.
Most a képen látható felirat fogad és innen nem tudok továbbra sem továbblépni.
Hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#53020) kkgabor válasza kkgabor (#53019) üzenetére


kkgabor
csendes tag

Most a képen látható a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#53021) Doky586 válasza kkgabor (#53020) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mi a teendő?"
Venni kell egy újat. Ez döglött. :U

(#53022) fede94 válasza Doky586 (#53018) üzenetére


fede94
tag

Köszi, idáig jutottam:
nem akarom megosztani a lemezt. particiót, betűt hogy adom?

(#53023) King Unique válasza fede94 (#53022) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban direkt linkelve volt ehhez egy komplett leírás, ami szemlélteti hogyan kell, bár úgy látszik feleslegesen... :U

[ Szerkesztve ]

(#53024) King Unique válasza kkgabor (#53015) üzenetére


King Unique
titán

"Bepróbáltam egy másik HDD-t azzal működik a gép. Így azt gondolom feltételezhetően a WD10EZEX HDD-vel lehet gond."

Ha idáig sikerült eljutni, akkor nem világos ezek után mégis mi a kérdés? :F
Ha másik SATA porton, másik SATA adatkábellel stb. is ez a helyzet, ellenben ugyanporton porton + kábellel másik HDD-vel oké minden és rendben bootol a Windows, akkor nincs miről beszélni, tönkrement a WD HDD, mehet a garanciális csere, ennyi.

(#53025) fede94 válasza King Unique (#53023) üzenetére


fede94
tag

Már megy a dolog. köszönöm a linket. Nem gyors formázást választottam, most tart 33% nál, két órája indult. Közben azért (gondolom) lehet streamen meccset nézni?

(#53026) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy 1 TB-os WD Mypassport Ultra külső HDD. Kb 4-5 éves. Tegnapi nap folyamán át lett rá másolva kb. 130gb videó. A másolás végén a gépről nem sikerült "szabályosan" leválasztani, hiába vártam bármennyit, egyszerűen nem tudta a windows elvégezni a leválasztást (először hibát írt ki, utána bele is fagyott..). Szóval nem volt mit tenni, kihúztam a gépből. Azóta viszont amikor csatlakoztatom, egyszerűen nem jelenik meg a meghajtó. Amit tudok:
- a gép csippanik, ha rákötöm az usb-t
- a hdd-t hallom/érzem, hogy felpörög, nincs semmi rendellenes hang
- az eszközkezelőben megjelenik, mint USB háttértár
- az eszközök-nyomtatók közt látom, mint WD Mypassport
- a lemezkezelő nem látja a lemezt
- és ahogy írtam, a sajátgépben sem látom.
1-2 perc után a gép kiírja, hogy nem sikerült megfelelően felismerni, és ismét csippanik ("leválasztódik)
- próbáltam több gépen, próbáltam tv-vel(amivel korábban működött), illetve másik USB kábellel is.
Szerintetek mi lehet a probléma? Menthető valahogyan? Vannak rajta régebbi képek, amik máshol már nincsenek meg.. Köszönöm! :R

(#53027) liksoft válasza Geri89 (#53026) üzenetére


liksoft
nagyúr

:((( :((( :((( :((( :(((

Az adatmentésnél válaszoltam! Ez szerintem oda való első lépésben, és nem kapsz hamarabb választ, ha több helyre is beteszed ugyanazt!
:((( :((( :((( :((( :(((

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53028) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Adott egy elviekben hibátlan HDD, bios látja, eszközkezelő win 10 alatt felismeri, de lemezkezelőben nem látható, így nem jelenik meg háttértárként sem..

Annyi előzmény, hogy elvileg összesen 3 HDD volt RAID-be kötve, de egy másik PC-ben, minitool program sem látja.

Amennyiben valakinek van ötlete, kérem jelezze. Másik SATA kábellel is ez a gond illetve több SATA porton is ugyan ez.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#53029) King Unique válasza N-vidi-A (#53028) üzenetére


King Unique
titán

Na és az eszközkezelőben nincsen hibakód, 3rd party AV nem blokkolta (példa), valamint a tárolóhelyeknél megjelenik?

(#53030) N-vidi-A válasza King Unique (#53029) üzenetére


N-vidi-A
őstag

A 3. opció megoldotta, ott tudtam törölni a 3 HDD RAID összefűzését! Köszönöm!

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#53031) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Olyan problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hogy egyik pillanatról a másikra eltűnt a D: meghajtóm. Egy WD Purple 4Tb-os merevlemez, filmek és képek voltak rajta.

Próbáltam visszakeresni a fórumon a megoldást de sajnos nem találtam :(

Amit eddig próbáltam:
- gép újraindítása
- sata kábel átdugása egy másik csatlakozóba

A BIOS-ban sem jelenik meg a merevlemez, illetve a lemezkezelőben az alábbi a helyzet:


Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#53032) jattila48


jattila48
aktív tag

Seagate ST2000DM001-1CH164 merevlmezem lassan, de biztosan haldoklik. Most 70%-ra írja a harddisk sentinel az egészségi állapotát, 8 hibás/gyenge szektorral 6781 uncerroctable error-ral (smart 187). A merevlemez lagalább 5 éves, de a haldoklást akkor kezdte, amikor 2 éve kapott társnak egy Samsung 850 pro SSD-t. Addig 100%-os volt. Gondoltam, hogy valamiért nem szeretik egymást, de nem tulajdonítottam jelentőséget neki, mert egyébként semmi rendellenességet nem tapasztaltam (és most sem) a mindennapi használat során. Ráadásul a Windows naplóba controller error bejegyzések kerültek, amiből arra következtettem, hogy nem is a merevlemez, hanem az alaplap hibás. Most azonban kicsréltem az alaplapot, processzort, memóriát, de továbbra is jönnek az uncorrectable error hibák, csak most a naplóban disk error hibabejegyzéssel. Pedig pár napig úgy tűnt, hogy alaplapcsere megoldotta a dolgot, de sajnos nem. Szerintetek lehet köze a Samsung SSD-nek a merevlemez hibájához?
Tudom, hogy itt offtopic, de milyen megbízható 2-3 TB lemezt ajánlanátok helyette? A fentiek ellenére általában jobb a tapasztlatom a Seagate-ekkel, mint a WD-kel, mást meg úgysem lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53033) jattila48


jattila48
aktív tag

Most vásároltam egy HGST DC HC310 típusú 4 TB HDD-t. Eddig minden OK, csak az a furcsa, hogy pontosan 5 másodpercenként egy gyenge kattanó hangot hallat, mintha a fej seekelne. Egyáltalán nem tűnik rendellenesnek (annál is inkább hogy pontosan 5 sec), de érdekelne hogy mi lehet ez. Tudtok erről valamit?
Ezt akkor is csinálja, miközben sok fájlt másolok, és ekkor hallatszik a fej seekelésének egészen halk percegő hangja, de közben ez az 5 mp.-enkénti hang is, csak erősebben mint a seekelés hangja.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53034) jattila48 válasza jattila48 (#53033) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ezt találtam:
"Apparently the sound I’m hearing is PWL - “Preventive Wear Leveling”. It’s a periodic head sweep to distribute lubricant and prevent wear in a particular place if lubricant were to build up in one spot. On many older models, this would happen maybe once a minute. But on some builds it’s maybe every 5 seconds."

Vagyis a kenőanyag egyenletes szétosztása, mert ha az egy helyen gyűlne össze, az kopást idézne elő?

Hogy mi van? Mi ez a hülyeség? Milyen kenőanyag? Mit tudtok erről? Vagy valamit nagyon félreértek?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53035) ElektrikusDE válasza jattila48 (#53034) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

[link]

Ui:

Már én is találkoztam a jelenséggel, sajnos normális dolog, több okból csinálják, az egyik ok: író/olvasó fej hűtésé.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#53036) jattila48 válasza ElektrikusDE (#53035) üzenetére


jattila48
aktív tag

És nem lehet ezt legalább korlátozni? Mondjuk, hogy csak 1 percenként csinálja. Firmware update segíthet ezen? Vagy wdidle program?
Egyébként tényleg van valami kenőanyag? Soha nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53037) ElektrikusDE válasza jattila48 (#53036) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

"Egyébként tényleg van valami kenőanyag?"

Mivel a fejeket mozgatni kel a lemezek felett, ehhez kell egy fej mozgató szerkezet.

Aminek természetesen van csapágya is.

A csapágynak meg kel valami kenőanyag is.

Tehát van! :)

A motornál is van egyébként (pl. mágneses folyadék), de ez a jelenség a fej mozgató csapágyazás kopás késeltetése miatt van. (meg a fejek, valamint a lemez felület melegedésének csökkentését is szolgálja)

"És nem lehet ezt legalább korlátozni?"

Nem igen van rá megoldás. (más típusra történő cserén kívül)

Mivel:

"Firmware update segíthet ezen? "

Igen, de olyat ami ezt megszüntetné (még) nem adtak ki. (tudomásom szerint)

" Vagy wdidle program?"

Nem, mivel az a parkolások számának csökkentése szokták használni, és itt nem történik parkolás.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#53038) jattila48 válasza ElektrikusDE (#53037) üzenetére


jattila48
aktív tag

Ja, én teljesen másra gondoltam. Azt hittem, hogy a fej és a lemez felülete között van valami kenőanyag, mert az angol nyelvű leírás szerint a kenőanyag egyenletes szétosztásáról van szó, ami ha egy bizonyos helyen összegyűlik, ott kopást idéz elő. És ez a fejmozgás nem befolyásolja a sebességet? Nekem úgy tűnt, hogy nem csak idle állapotban csinálja, de lehet hogy tévedek.
Szóval akkor létezik/létezhet olyan firmware, ami ritkábbra veszi ezt a klattyogást?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53039) jattila48


jattila48
aktív tag

Kérdezném mindenkitől, hogy találkozott-e már ezzel a Preventive Wear Leveling (PWL) funkcióval?

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53040) liksoft válasza smekone (#53031) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Ha másik kábelen is volt, és másik tápkábelt is kapott de az eredmény ugyanez, akkor megadta magát. Nincs kapacitása sem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53041) liksoft válasza jattila48 (#53032) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az valóban meg is fog halni. Érdemes minél hamarabb menteni róla ami fontos.

A lemezek felépítése:
- üveg vagy alumínium lemez
- tapadást segítő anyag
- lágymágneses réteg (PMR óta)
- keménymágneses réteg (adattároló)
- lakk vagy gél réteg (védelem hő és mechanikai behatás ellen)

Ezek felett alakul ki a légpárna a fej alatt. Viszont a súrlódás (levegőé) és nyomás (fejet rugó nyomja a felület felé) miatt a levegő hőmérséklete 150 fok fölé is simán mehet. Így ha sokáig repül egy sáv felett a fej, azt extrém mértékben felmelegítheti, ha a drive hűtése nem korrekt. A gyártók ezért alkalmazzák, hogy a fejet vagy másik sávra viszik, vagy parkoltatják. A különböző anyagok hőtágulása nem azonos. Így ha a felület egy része túlhevül, képesek egymástól elválni, és elindul a felületről a leválásuk. Ez exponenciálisan berobbanó folyamat, és olyan mint a homokfúvás. A végeredmény "szép" csíkok, üveglemez esetén átlátszó lemezek. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53042) jattila48 válasza liksoft (#53041) üzenetére


jattila48
aktív tag

Köszi a választ. A mentés már megtörtént, de még használom a lemezt. Az az érdekes, hogy kb. 2,5 éve haldoklik, de még mindig egész jó állapotban van, és semmit nem venni észre a hibából (egyébként közel 8 éves). Mindent olvas/ír rendesen. Az utódja a HGST, a seagete pedig megy a polcra 2. backupnak. Te mint hozzáértő, esetleg tudsz mondani valamit a HGST PWL feature-éről is? Ezt mint recertified lemezt vettem, remélem azért elég tartós lesz.

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53043) ohway


ohway
tag

Sziasztok!
Intel Rapid Storage Technology Driver telepítése előtt az alábbi [kép] üzenet fogad, érdemes telepíteni és átállítani achi-ról?

Köszi ! :R

Asus ROG STRIX B450-F GAMING II, AMD Ryzen™ 5 5600X + bequiet! Dark Rock 4, Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black , AMD Radeon™ RX 6800, Corsair RM750x, Fractal Design Meshify, Samsung 970 EVO Plus NVMe 500GB + 1TB WD

(#53044) smekone válasza liksoft (#53040) üzenetére


smekone
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod, igen már próbáltam másik sata, illetve másik tápcsatlakozással, megy tehát érzem, hogy rezonál a lemez de ugye nem látja a bios se. Úgy hogy ez biztosan halott sajnos.

Mik a lehetőségem, meg lehet javíttatni, az adatokat le tudják róla menteni ? Tudtok esetleg ajánlani embert vagy céget aki foglalkozik ilyenekkel és jó tapasztalatok vannak vele/velük kapcsolatban ?

(#53045) jattila48


jattila48
aktív tag

Új HGST HDD-m 2. (throughput performance) és 8. (seek time performance) smart értékei 0 értékről megváltoztak, sőt a 2. érték a threshold-ot is meghaladta. Ennek ellenére a HDS jónak találja. Mit jelentenek ezek az értékek, és hogy lehet, hogy eddig 0-án álltak. Nyilván valami teljesítmény adatok, csak az a kérdés milyen mértékegységben és mi számít jónak/rossznak?

,

[ Szerkesztve ]

„Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

(#53046) liksoft válasza smekone (#53044) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Adatmentés elképzelhető, arra szakosodott cégnél. Azon kell elgondolkozni, az adatok mennyit érnek meg, mert az adatmentés egy 4TB-os drive-ról nem az olcsó kategória.
Azért egy pontos modellszám fontos lenne, mert több széria van a megnevezésed alatt. :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53047) liksoft válasza jattila48 (#53045) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel oldalán magyarul is részletes leírás található. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53048) Cs1csó válasza smekone (#53044) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legismertebb a Kürt Zrt. híresek, és drágák, DE LAKOSSÁGI ügyekben olcsóbban dolgoznak mint egy cégnek vagy állami szervnek.
Olvastam már korábban az rémlik mint ha talán 60-80k-ért vállalnák.

Amúgy nem extrém ördöngősség, létezik cluster eltolás és így olvasható vagy egy steril szobában szétszedik a HDD-t kiveszik a lemezeket és egy speciális saját olvasó fejes eszközbe teszik azokat bele és így oldják meg az adatok visszanyerését mivel sokszor nem a lemezek rosszak, hanem az olvasófej vagy az azt mozgató motor romlik el.

[ Szerkesztve ]

(#53049) liksoft válasza Cs1csó (#53048) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocsi!

Ha nincs pontos információd a mentések menetéről, akkor ne terjessz olyant ami nem igaz!

A lemezeket csak legutolsó esetben szabad átrakni, és ugyanolyan mechanikába, amiben volt. Ugyanis azokat CSAK széria azonos fejjel lehet olvasni, és az áthelyezés során figyelni kell a lemezek eredeti pozíciójára. Ha "csak úgy" átrakod, akkor szögben is elfordulnak, meg az eredeti mágneses középpontból (nem egyezik meg a fizikaival!!!!) is elmozdulnak. Vagyis excentrikusak lesznek a felírt jelek (képtelen lekövetni a fej, hiába rángatja az elektronika), és oldalról oldalra lépés esetén sem az a jel jön amit vár a drive!

Nem, nem szedjük ki, és nincs speciális oldalanként olvasó eszköz. Ilyen próbálkozás 1996 környékén volt, az is külföldön, de pár kísérleti mentés után abbahagyták, mert akkor forintban egy mentés több milla volt! Azóta viszont a drive-ok annyit változtak, annyira bonyolult mikrogépek lettek, hogy az út zsákutca. Elméletileg lehetséges, de ugyanabba a kategóriába tartozik, mint a felülírt felületről az előző adatok kiolvasása.

Valamint több adatmentéses cég létezik itthon, körbe kell csak nézni.

U.i.: Azért vagyok mérges, mert 1-1 ilyen hozzászólás megerősíti a felhasználót, hogy kibontsa, megnézze, forgassa a lemezeket, és utána már annyi.

Ezt a drive-ot kinyitották, és "csak" kiszedték tapadásból. Sikerült szétszakítani a fejszerelvényt, a felületet megsérteni, és az utána történt ráindítással koncentrikus körökkel felkarcolni a felületet. NEM MENTHETŐ!
A mai főleg az SMR drive-ok már nem hagyományos HDD-k! Önálló tároló szerver mindegyik! És amennyiben nem így tekintünk rájuk, garantált az adatvesztés.
U.i.2: Nem bántásnak szántam, csak a felelősség óriási tud lenni 1-1 nem pontos hozzászólás esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53050) Cs1csó válasza liksoft (#53049) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
:R
Azon hogy nem ördöngösség nem azt értettem, hogy otthon neki kell esni és konkrét KnowHow-t sem írtam, hogy essen neki valaki. A technikákról olvastam már, az szakosodott cégeknek van kiforrott technikája, megoldása akár a fej akár a motor sérült vagy még ki tudja milyen problémák lehetnek.
Erről az "eltolás" dologról is hallottam már korábban.
A "Kürt" céget pedig azért említettem, mert a hazai adatmentés úttörői.

Amúgy túl drága mulatság ez átlagembereknek. Jobban megéri a többszörös adatmentés.
Nekem is sok adatom van de ennek a nagy része "pótolhat" filmek, zenék, játék telepítők stb. ami nem pótolható: családi képek, videók, dokuk, azok meg nem foglalnak - nálam - legalábbis extrém sok helyet, tehát a duplikálása, vagy akár pluszban még felhőben tárolása sem extrém költséges mulatság.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.