Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52101) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy WD Black 1TB 7200 RPM-es HDD, az op.rendszer SSD-n van. A probléma a következő, előfordul, hogy iszonyat lassú lesz a HDD elérése. Nem reagál semmire, egy üres mappát is iszonyat lassan töröl. Gondolom kezdi megadni magát a HDD. Egyébként van olyan időszak, hogy több hónapon keresztül hibátlanul működik. Legutóbb a SATA ill. táp kábeleket átnéztem, újrahúztam a házban hátha meg volt törve valahol. (asszem még garis a HDD)

Köszi a segítséget/tippet! :R

(#52102) *Ropi* válasza Czmorek (#52100) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az a fejparkolási hang, az más.:N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52103) Czmorek válasza *Ropi* (#52102) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Aha, nem tudtam. Amúgy ma reggel nem volt éles hang bekapcsoláskor.

(#52104) podcast válasza podcast (#52088) üzenetére


podcast
tag

Erre is kérhetnek választ?
Gond ez egyáltalán?

(#52105) Czmorek válasza podcast (#52104) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Szerintem kapcsold ki azt a lehetőséget, hogy leállíthassa a géped.

(#52106) podcast válasza Czmorek (#52105) üzenetére


podcast
tag

Rosszat tesz neki a felporgetes?

Kipróbálom, köszi

(#52107) pelyib


pelyib
tag

Adott 4 HDD egy QNAP NAS-ban, szeretnem oket tesztelni, ezen ok miatt.

Amire en gondoltam:
- leallitom a NAS-t
- egyesevel kiveszem a HDD-ket
- bekotom az asztali gepbe oket (Win10)
- egyesevel raeresztek valami tesztet, HDsentinel?

Adatvesztes nelkul (formazas) menni fog ez?
USB kulso HDD dock is jo ra?
HDSentinel jo lesz, vagy van valami mas csodafegyver?

Koszonom elore is!

(#52108) *Ropi* válasza pelyib (#52107) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kapcsold ki a HDD-ken az erőszakos power managementet (a WD-knél pl. 8 másodperc tétlenség után kirántja a fejet parkolóállásba), és amire újra magához tér, elfogy a cache-ben tárolt filmrészlet és ezért megakad. Vagy állíts be kisebb cache méretet, hogy sűrűbben kelljen a HDD-khez nyúlnia és ne álljanak le!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52109) Czmorek válasza *Ropi* (#52108) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Ilyesmit hol lehet állítani?

(#52110) pelyib válasza *Ropi* (#52108) üzenetére


pelyib
tag

Kapcsold ki a HDD-ken az erőszakos power managementet
Egy helyen talaltam lehetoseget allitani: ControlPanel -> Hardware -> General -> "Enable disk standby mode" 1 ora van mar honapok ota beallitva. Sajnos nem segitett.
hdpram-t neztem, de ott nem lattam semmit (ha kell, be tudom masolni a kimenetet).

Vagy állíts be kisebb cache méretet, hogy sűrűbben kelljen a HDD-khez nyúlnia és ne álljanak le!
Ezt gondolom a Kodiban kene, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#52111) *Ropi* válasza pelyib (#52110) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem, a HDD gyártójának a saját programjával. Mivel nem mondtad el milyen HDD-k, nem tudtam milyen programot ajánljak: a WD-ét csak példaként írtam.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52112) pelyib válasza *Ropi* (#52111) üzenetére


pelyib
tag

2-2 Seagate IronWolf, WD Red
(Linkelt hozzaszolasban benne van, azert nem irtam tobb reszletet itt)

Ha jol ertelek, akkor a folyamat hasonlo mint irtam, csak nem tesztet futtatok, hanem a gyartoi szoftverrel megnezem / beallitom?

(#52113) *Ropi* válasza pelyib (#52112) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így van.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52114) pelyib válasza *Ropi* (#52113) üzenetére


pelyib
tag

Koszonom, ahogy idom engedi ranezek.

(#52115) virkir


virkir
veterán

Üdv
A történet az alábbi hibajelenséggel indult.
A gép cirka egy hétig lomhán boot-olt, a csippanásig a megszokott pár másodperc helyett jó 30-60 másodperc telt el. Nagyon nem foglalkoztam vele mert érik a csere, legalább adott volna egy lökést ha megdöglik jelszóval.
Aztán pár napja visszaállt a megszokott gyors boot, öröm-bódottág.
Ma reggel nem tudom milyen ötlettől vezérelve ránéztem sentinellel a matuzsálem samsung 500-asra.
Jött a wtf...

Mint a másik képen látszik a 65k-s érték majd kétharmadát már 2015-ben elérte, emlékeim szerint kb10 éve működik.

Mi a nyavalya történhetett?
Érzékeny, pótolhatatlan adat nincs rajta, megy ameddig megy.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#52116) szirtesp


szirtesp
tag

Sziasztok!

WD40PURZ másfél évesen a következő sebességeket produkálja:

HD Sentinel szerint 100% kondíció.

Érdemes ezzel valamit csinálni, vagy format és gariba visszavigyem?

Előre is köszi.

(#52117) Doky586 válasza szirtesp (#52116) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Töredezettsége mekkora?

(#52118) *Ropi* válasza szirtesp (#52116) üzenetére


*Ropi*
félisten

Röviden: garanciáztasd!

Bővebben: tipikus WD és Seagate HDD betegség, a haldoklásának (általában egy vagy több gyengülő állapotú fejnek és az utánuk gyűlő instabil / rossz szektoroknak, amiket szorgosan gyűjtöget a firmware és ez lassítja a meghajtót - vagyis felülbírálva megállítja a firmware az írás / olvasási műveleteket, mert a szektor lista adatokat nem tudja frissíteni) az első jele a drive lassulása: a kezdeti, alig észrevehető sebességcsökkenését követően egyik pillanatról a másikra fog belassulni olyan szinten, hogy otthoni módszerekkel már nem lehetséges róla a mentés (a gyenge fej minden, bekapcsolva töltött másodperccel egyre jobban degradálódik és gyártja a hibákat, így a meghajtó általában előbb hal meg mint, hogy a teljes felhasználói adatterületet sikerülne lementeni - onnantól meg a legtöbb esetben már csak a tiszta térben való megbontásával járó fejcserével lehet, aminek az ára szabad szemmel is jól látható összeg). Jó hír, hogy nem minden WD lemeztől kell félni, csak jól kell választani, mert a gyártó szegmentál: én is RED-eket használok a szervereim RAID tömbjeiben. A jóárasított Green és a Blue szérák viszont csak "irodai munkára" (tehát napi pár órás működésre) lettek tervezve, ezért térdelnek le gyorsabban folyamatos használat esetén.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52119) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Mégsem ide illik amit írni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#52120) szirtesp válasza Doky586 (#52117) üzenetére


szirtesp
tag

Elvileg nem nagy, a rendszer nem erről fut. Jóformán törlés nem is nagyon volt rajta, csak gyűlt az adat.

(#52121) szirtesp válasza *Ropi* (#52118) üzenetére


szirtesp
tag

Köszönöm szépen, akkor reménykedem, hogy a mentés még végig fog menni. Ez ugye a purple széria, én eddig azt hallottam, hogy megbízhatóak. van másik 2, sokkal öregebbek, és semmi bajuk. De köszi a tanácsot, inkább akkor a RED felé nézelődök a jövőben.

(#52122) Doky586 válasza szirtesp (#52120) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább egy HDSentinel képet mutass a fő- és a smart- fülről. Az többet mond minden tippelgetésnél.. :D

(#52123) King Unique válasza szirtesp (#52116) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes... Más tesztprogram, pl. a HD Tune sem tud róla megfelelő sebességgel olvasni, HDS nem ír hibát, szükség esetén defrag, valamint adatmentés + újraformázás után is ilyen gyatra az olvasás? Ha igen, akkor lásd a másik válaszban leírtakat, meg ott a garanciális csere lehetősége.

"inkább akkor a RED felé nézelődök a jövőben."

6 TB-ig inkább ne, mert a mostani Red sorozat SMR-es, volt/van is belőle cirkusz... A Purple eleve ajánlottabb, mert az 6 TB alatt is CMR/PMR, valamint az nem parkol, ellenben az 5400-as Red modellek igen.

[ Szerkesztve ]

(#52124) *Ropi* válasza King Unique (#52123) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jogos, azt nem írtam, hogy minden RED-nél azzal kezdtem, hogy wdidle3-al 5 percre növeltem a fejparkolási limitet.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#52125) szirtesp válasza Doky586 (#52122) üzenetére


szirtesp
tag

Viszont ami érdekes, hogy lementettem mindent, de nem töröltem, viszont most jónak tűnnek a sebességek. Nem tudom mit csináljak... :/

(#52126) Doky586 válasza szirtesp (#52125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a lemezzel nincs semmi gond, de a sata kábelt ellenőrizném vagy cserélném jobb minőségűre.

(#52127) szirtesp válasza Doky586 (#52126) üzenetére


szirtesp
tag

Igazad lehet, mert amikor írtátok h lehet, hogy tönkremegy, akkor kihúztam a kábeleket a vinyóból, hogy addig se "fáradjon" amíg szereztem egy külső vinyót a mentésnek. Aztán a visszadugás óta jónak tűnik.

Akkor szerintem egyelőre hagyom így, csak sűrűbben mentek mindent.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#52128) Domaximus


Domaximus
tag

Sziasztok!

Egy ilyen kerdesem lenne, hogy elofordulhat h bad szektorok keletkeznek attol ha pl a Steam rosszalkodik?

Szoval a helyzet az hogy sztem a letoltesi sebessegem nagyobb mint amit a hdd-m tud irni. 33 megaval szedek, de egyfolytaban 100on porog a hdd, es eleg sokszor lejjebb ugrik a letoltesi sebesseg gondolom nem birja a hdd mert mozgatja a jatek fajlokat is kozben.. van h sokszor beesik a letoltes 0 bytesra ilyen 1-2 masodpercig is. A problema az hogy ma egyik jatek letoltese kozben csomoszor megallt a steam, Hibas Lemezre hivatkozva :F lehetett folytatni a letoltest, de 5x biztos eljatszotta ezt... mikor letoltodott a jatek, utana nyomtam is egy repairt neki termeszetesen le kelett szednie a corrupt filet ujra.

Utana megneztem hdd sentinelt. Eddig mindig 100%teljesitmeny es 100% kondicio volt.
Na most a kondi lement 97%ra :F lehetseges h hibas sectorok keletkeztek?
Probaljam meg lejjebb korlatozni a letoltesi sebessegem h ne terhelje szet a hddt? Illetve ezek a hibas szektorok... mennyire befolyasoljak azt ha mondjuk jatszok? (remelem nem lesz crash, fagyas vagy ilyesmi? )

Ja, meg egy apro dolog.. eddig regebben mindig le tudtam futtatni a rovid ontesztet.. sikeresen lefutott. ma pedig mar a legelejen eldobja magat, azt hiszem 0x70-nel. sikertelen az olvaso egyseg hibaja miatt.

ez mennyire gaz?

valaszt koszonom elore!

(#52129) Beba Snake válasza Domaximus (#52128) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Nem a Steam rosszalkodásától keletkeznek a hibák. Pont fordítva.

"Ja, meg egy apro dolog.. eddig regebben mindig le tudtam futtatni a rovid ontesztet.. sikeresen lefutott. ma pedig mar a legelejen eldobja magat, azt hiszem 0x70-nel. sikertelen az olvaso egyseg hibaja miatt."
- Azonnal új HDD beszerzése és adatmentés - nagyon sok "Mi atyánk és Üdvözlégy Mária elimádkozása rózsafüzérrel a kézben" - talán sikeres lesz.

Azért egyszerre 3 db adatintenzív terhelés nem tesz jót a HDD-nek. A legtöbbet mozgó alkatrészek - író-olvasó fejek és mechanikájuk - elfáradhat.

Azt sem írtad, hogy :
- milyen típusú a HDD, mikori
- milyen táp adja a szuflát - táp is simán agyonvághatja a HDD-t

Aztán majd mások -akik "csavarhúzó szinten IS" :D ismerik a HDD-ket - további infók esetén mondanak majd többet is.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52130) Domaximus válasza Beba Snake (#52129) üzenetére


Domaximus
tag

A hdd kb 5 eves, egy WD5000AAKX tipus.Eddig nem volt semmi problemam vele tegnap kezdte steamnel a szorakozast letoltes kozben.
Tap az egy Chieftec Ctg 450es, ez sem mai darab kb szinten 5 eves. De ketlem h a tap lenne a ludas. Most tolok egy felulet tesztet, azt ami javitja a rossz sectorokat, es nem destruktiv. Majd jovok az eredmennyel. A csatlakozokat megneztem gephazban nincsenek "elmozdulva".
Magaval a sz.gep hasznalattal sincsenek problemak, mert nem fagy ki stb.
Viszont ha logikai szektorhibas a hdd, megoldhato friss win reinstallal?

(#52131) Domaximus válasza Beba Snake (#52129) üzenetére


Domaximus
tag

Lefutott a felület teszt: [kép]

Futtattam rövid öntesztet is, van mikor lefut hibamentes, viszont van hogy elvágja magát a 0x79-nél olvasó hibája miatt... :/

Végülis nagy problémák nincsenek a hdd-vel...? nyugtass meg :D

Csináljak esetleg defragmentet, attól jobb lesz? :F

(#52132) Beba Snake válasza Domaximus (#52130) üzenetére


Beba Snake
junior tag

NE TOLJ felülettesztet! Végleg megmakkanhat a diszk.
A WD5000AAKX kb. 6-8 éves (van nekem is, pont ugyanazzal a táppal, mint neked). Megérkezett élete végére. ÉS "Circum dederum" + "Requiescat Im Pace -> RIP" -> Nyugodjon békében.

Rendszer is ezen van?
Tipp: WD10EZEX-re áttolni mindent Macrium Reflect-tel azonnal.

(Fej/mechanikai hibás a vinyód, ha sokat próbálkozol vele, már az adatmentő topikban sem tudna segíteni.) Rendszert SSD-re, adat+egyébre meg egy jó WD Purple HDD-t.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52133) JaniS


JaniS
senior tag

Érdekelne a véleményetek.
Van egy WD Red merevlemez, bad sector van rajta, a surface tesztek egyértelműen jelzik (pl. Macrorit Partition Expert, de tökmindegy). Garanciális, a szervíz ezt a választ küldte: "
S: 100%. rövid és hosszú önteszt OK. formázás OK", vagyis elég egyértelmű, hogy nem akarják cserélni. (Gondolom csak smart-ot nézett a pistike.) Mi ilyenkor a hozzá állás, kérjem, hogy teszteljék le normálisan? NAS kidobta a kötetből úgy, hogy éppen a célnak megfelelően nem lehet használni. Persze, ki lehet partícionálni a hibás részt, de ez egy garanciális időn belüli meghibásodás.

(#52134) King Unique válasza JaniS (#52133) üzenetére


King Unique
titán

Elsődlegesen a WD saját tesztszoftverével kellene tesztelni, ha az hibát dob és nem futnak le a tesztek, akkor az elvileg indok lehet a garanciális cserére. + Ott van a HDS és annak tesztjei, bár aszerint 0%-os kondíciónál lehetséges a garanciális csere.

"S: 100%. rövid és hosszú önteszt OK. formázás OK", vagyis elég egyértelmű, hogy nem akarják cserélni. (Gondolom csak smart-ot nézett a pistike"

Akkor az előbbi mi, azok szerint le is tesztelték, nem? :F Ahol ha az öntesztek és a lassú formázás lefutott hiba nélkül, akkor akkora gond nincsen, bár elsődlegesen a WD saját tesztszoftverének eredménye lenne a mérvadó, lásd az előbb leírtakat. Meg kérdés, hogy tesztelés után milyen a lemez állapota, a hibás szektor kompenzálva lett-e a tartalék területből, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52135) MartinHU


MartinHU
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
A rendszeremben 3 meghajtó van:
500GB Samsung SSD (rendszer, főbb progik)
1TB Toshiba HDD 7200rpm (játékok, kisebb progik)
1TB Samsung laptop HDD (torrent, képek, személyes dolgok)

Az utóbbi pár napban a Toshiba vinyónál azt tapasztaltam minden gép indítás után leáll 1mp-re majd indul újból, de csak és kizárólag indításnál. Semmi elérési hiba nincs, fut rajta szépen minden, HDD Sentiel szerint is kiváló. Tegnap bemérgesedtem újrarántottam egész rendszert mindent formáztam, jó is volt, de már megint minden indulás/újraindítás után 1mp-re leáll, utána megy végig szépen!

Tippek mitől lehet, hol kutakodjak, mit lehet tenni?
Nincs hátránya, csak zavar, mert ez nem normális.
Valami progi csinálhatja?

Üdv,
Martin

(#52136) MartinHU válasza MartinHU (#52135) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Most pl. leállt és csak akkor indult, akkor pörgött fel, mikor valamit megnyitottam rajta hm...

(#52137) King Unique válasza MartinHU (#52136) üzenetére


King Unique
titán

És ez szerinted hiba, ez alapján biztosan tönkrement a HDD, futni kell vissza a boltba garis cserére, vagy mi? :D

Nem, ez normál esetben az alvó állapot lehet X perc tétlenség után, aminél teljesen normális, hogy olyankor leáll a HDD, majd ha hozzáférés történik, akkor újra felpörög. + Amúgy Windows esetén is szabályozható az energiagazdálkodásnál, ahol ha a tiltása a cél, akkor 0 / soha értéket kell megadni, vagy pl. a HDS esetében a lemezek leállásának akadályozása funkciót használni.

[ Szerkesztve ]

(#52138) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Garanciális ügyintézésre beadott WD60EFRX helyett WD60EFAX-t kaptam, mint csere drive, de ez sajnos nem tűnt fel a boltban. A garipapíron is el van írva, annak tanúsága szerint WD60EFRX drive-ot kaptam csereként, de ez nem igaz. (legalább a sorozatszám stimmel)

Tekintettel arra, hogy olvastam/követem a WD körüli balhét, tisztában vagyok vele, hogy ez a lemez is érintett, tehát az az érzésem, hogy hátrányosan jöttem ki ebből a garanciális ügyintézésből.

Kérdés: megteheti ezt a bolt/beszállító/gyártó, hogy eltérő típust ad a meghibásodott termék helyett garanciaidőn belül? Szerintetek van értelme foglalkozni az üggyel, vagy esélytelen, hogy ugyanolyan típust kapjak a leadott hibás termék helyett?

Szerencsésnek mondható, hogy nem használom a klasszikus RAID-et, mert google alapján annál nagyon sok problémát okozott a régi és új típusok vegyítése.
A SnapRAID-et talán nem fogja érdekelni, én azt használom.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#52139) King Unique válasza A_ScHuLcZ (#52138) üzenetére


King Unique
titán

A korábbi sorozatból (EFRX) való WD Red már nem kapható, valószínűleg azért sem tudtak már olyat adni, hanem helyette az aktuális, SMR-es EFAX modellt. Vagyis lényegében ugyanúgy 6 TB-os WD Red modellt kaptál, csak az előbbi ok miatt nem teljesen ugyanazt, de attól még a bolt elvileg teljesítette a rá eső részt. Ha ez számodra nem felel meg, akkor veszel / kérsz (ha lehet) helyette másikat, pl. a Purple még PMR-es.

Egyébként meg ott van a garancia kérdés, fogyasztóvédelem topik, ott lehet mélyebben fejtegetni a "megteheti-e" témát. Sőt, úgy látszik már megtörtént részben, ahol akkor az ügyben a továbbiakat is eleve ott kellett volna fejtegetni, nem itt, nem kifejezetten ennek a topiknak a témája...

[ Szerkesztve ]

(#52140) MartinHU válasza King Unique (#52137) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Köszönöm a választ én nem akarok fut, nem vagyok az a garanciázgatós típus, inkább megoldom magam sőőt 6 éves vinyó, már nincs is rá! :)
Az energia gazdálkodás megvolt, a másikat megpróbálom még.
Egyébként most úgy figyeltem meg, ha az egeret kihúzom leáll, majd miután visszadugom megint leáll :D

(#52141) MartinHU válasza King Unique (#52137) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Be állítottam HDS-ben ugyan az a szituáció, bekapcsolás után leáll és elindul, illetve ha az egeret kihúzom és csatlakoztatom, de pl pendrive-nál ez nincs csak az egérnél. Hihetetlen....

(#52142) MartinHU válasza King Unique (#52137) üzenetére


MartinHU
csendes tag

UPDATE:

Bios-t visszaállítottam, nem segített.

Megállapítás: akár előlapi akár hátlapi USB portból húzok ki külső perifériát, mindkettő HDD leáll, tehát nem csak a Toshiba.

(#52143) King Unique válasza MartinHU (#52141) üzenetére


King Unique
titán

A gép bekapcsolásánál, illetve a Windows indításánál, a felhasználói fiókba történő bejelentkezésnél előforduló leállás-indulás nem feltétlen abnormális minden esetben, ellenben az, hogy az egér mozdítására, illetve USB-s perifériák csatlakoztatása/eltávolítása miatt leállnak a SATA-s HDD-k, az már igen. Ott felmerülhet akár pl. az alaplap, tápegység hibája is.

(#52144) MartinHU válasza King Unique (#52143) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Tovább mentem, letöröltem az összes drivert, most szüzen csak a programok vannak. Megszűnt a probléma. Kérdés, hogy melyik lehetett a sok közül...

(#52145) King Unique válasza MartinHU (#52144) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Windowsnál a driverek eltávolítása után állítólag megszűnt, akkor az még a jobbik eset és nem hardveres, hanem szoftveres (driverek) eredetű a probléma. Viszont a szükséges drivereket nyilván telepíteni kell, kérdés hogy esetedben melyik okozta a problémát, meg a hardvergyártó weboldaláról manuálisan lettek letöltve és telepítve, vagy a Windows Update által.

(#52146) MartinHU válasza King Unique (#52145) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Telepítem vissza őket sorba, hivatalos weboldalról manuálisan leszedett driverek, ha kiderült, hogy melyik az jelzem!

(#52147) MartinHU válasza King Unique (#52145) üzenetére


MartinHU
csendes tag

Megvagyunk:
Alaplapom: Gigabyte Auros Gaming 5 --> led világítás drivere: Gigabyte RGB Fusion

Ő volt a ludas, program induláskor is leállította mindkét HDD-t.

(#52148) daeyvd44


daeyvd44
tag

Sziasztok,

Pár napja vettem egy Seagate BarraCuda 6TB-os HDD-t torrentezésre és Plex szerver használatára. Illetve ezt a HDD-t beletettem egy Verbatim 3,5" külső HDD házba.
Eddig simán ment minden és nagyon szépen teljesített. Viszont ma furcsa zajokat vettem észre. Olyan hangot ad ki a merevlemez mintha folyamatosan buborékok pattognának benne.
Soha nem tapasztaltam még ilyet. Elképzelhető, hogy hardverhibás és küldjem vissza addig amíg tudom? Vagy mi okozhatja ezt a problémát?
Az alapverziójú HD Sentinel programmal ránéztem, de az nem írt ki hibát.

(#52149) daeyvd44 válasza daeyvd44 (#52148) üzenetére


daeyvd44
tag

Plusz infó:
Ha hozzáérek akkor elkezd recsegni. Azt hiszem ez innentől kezdve hardveres hiba :(

(#52150) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Egy új 3TB Toshiba HDD-t csak 2TB-nak látja minden program.
Lehetséges ez, vagy hibás a vinyó?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.