Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52351) stigma válasza Doky586 (#52350) üzenetére


stigma
addikt

Ok, de mint a képen láthatod 0,35%-nál áll 15 óra alatt.
2 hónapja egy WD Purple 6TB-os HDD-t töröltem ugyanígy teljes törléssel, ha jól emlékszem 15 óra alatt megvolt.

De türelmes leszek, köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#52352) Doky586 válasza stigma (#52351) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha órák alatt sem halad egyáltalán, akkor vidd vissza gariztatni a boltba.

(#52353) bisztricz


bisztricz
csendes tag

Sziasztok

Kaptam egy Seagate Constellation 3TB ES.2 ST33000650SS merevlemezt.de nem tudom tesztelni az SAS csati miatt.
Tudna valaki segíteni kipróbálni a XVII-ker környékén.Természetesen nem ingyen kérem...mit vagy mennyit azt te mondod meg.

Köszi Laci
06302975653

Nem az a célom hogy pár forintért becsapjalak!!!

(#52354) MDMA válasza liksoft (#52346) üzenetére


MDMA
tag

Sajnos nincs HDS licenszem, a free pedig már lejárt....
Megnéztem más - ingyenes - appal, azok "kiváló"-t hoztak minden meghajtómra.

Bocsköszi

(#52355) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nemide, törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#52356) Beba Snake válasza MDMA (#52354) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Alapinfókat a regisztrálatlan (licenc nélküli TRIAL verziójú) HDS is mutat, ez ne legyen már probléma... :N

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52357) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Van egy Samsung HD103SJ. Nemrég fejlesztettem gépet, átkerült az újba adattárolós HDD-nek. Viszont most csinál egy olyat, hogy a gép bekapcsolásakor felpörög, majd miután felállt a Win 10, felpörög mégegyszer, miután beírtam a bejelentkező PIN-t. Utána nincs semmi probléma, működik. HDS 100/100-nak mondja, hibát nem talál, Windows energiagazdálkodásban a HDD leállítás ki van kapcsolva. A régi gépnél nem volt ilyen, ott is adattárolásra volt már csak használva.

Miért áll le Windows boot alatt? Gyanítom valami BIOS beállítási dolog lesz, a lap egy Gigabyte Z390 Aorus Ultra.

(#52358) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Félig ide, félig máshova tartozó kérdés, de King majd biztos egyetért/válaszol.
Van 2x2TB WD Purple HDD-m, amiket USB 3 (RaidSonic) Dokkolóba használok.
Ha mind2 van egyszerre használva és másolnék ki rájuk, akkor "eldobja" a gép (mintha ki/be kapcsolna instant) egy idő után (mondjuk 60%+ -nál) de ha csak az egyik HDD van benne (felváltva) akkor gond nélkül meg a ki mentés/másolás.
Ez a dokkoló hibája? (én arra gyanakszom)
Full gyári minden (dokkoló és hálózati kábel is)
Mi lehet a gondja szerintetek? /hasonlót anno 2 db egyforma Toshiba HDD-vel (2x2TB) tapasztaltam, azok is 2TB voltak - nem a P300 volt, mert azokkal gond nélkül ment minden/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52359) King Unique válasza MaxxDamage (#52358) üzenetére


King Unique
titán

Amikor csak 1-1 HDD van a dokkolóban, akkor mindkettő ugyanabban a slotban van, illetve az egyik slot nem hibás, HDD-k biztosan jók? Másik USB-kábellel már próbáltad, másik USB 3.X porton, másik gépen, másik operációs rendszerrel, stb? Az adatlapja alapján 3 A-es tápegységet mellékelnek gyárilag, aminek elvileg elégnek kellene lenni 2 db 3,5"-os HDD-hez is, pláne 5400-as típusokhoz. Ha van kéznél másik, megfelelő tápadapter, akkor esetleg azzal is ki lehetne próbálni, vagy ha van másik kétlemezes dokkoló, akkor abban téve és HDD-ket és máris kiderülhet, hogy mi a probléma forrása.

Egyébként korábban is volt gondod (példa) ezzel a dokkolóval, azt hittem azóta már szükség esetén megvolt a garanciális csere, de úgy látszik nem. Mármint ha tényleg a dokkoló hibája és nem egyéb okozza, lásd az előbb leírtakat.

(#52360) MaxxDamage válasza King Unique (#52359) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Igen, igazad van.
Próbálgatom kellene amiket írtál.
Sajna nem cseréltettem és már a 2 év gari is lejárt.
Van másik RaidSonic eszközhöz adapterem [link] és lehet azzal is megnézem, ha legalább 3A-s. Kábelt is megnézem, de ha eleve ezzel lenne a gond, akkor egyel sem menne. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52361) ubul2000


ubul2000
újonc

Helló mindenkinek!
Van egy WD10EALX (2012, működési idő:2746nap) vinyóm, amin a oprendszer fut. Nem régen a HDS 1 gyenge szektort és 1 hibás szektort írt ki, a kondíció 98%-ra esett le. Viszont az olvasás teszt 0 hibás, 0gyenge szektort állapított meg, minden zöld. A HD tune nevű progi sem talált hibás szektort a teszt során, de az is kiírt a health résznél 1 pending szektort és warning figyelmeztetést mellé. Az offline uncorrectable sornál szintén 1 az érték, de a status ok.
Hogyan lehet az, hogy a tesztek során minden rendben, de a smart infonál mégis ott van ez a két hiba? Mit kellene tennem, hogy ismét 100% legyen a kondíció? Egy teljes formázás helyrehozná?
köszönöm előre is a választ

(#52362) Beba Snake válasza ubul2000 (#52361) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A SMART értékeknél ott marad, de ez a 2 db szektor 8 év alatt lópikula. Az életkora miatt legyen mentésed a vinyó tartalmáról, egyébként meg használd nyugodtan.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52363) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e.Van két ssd és egy 3 tb sata vinyó,amit nem lát a bios se.Ezelőtt ezzel a 3 vinyóval ment.Biost frissítettem.Mi lehet a gond?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#52364) Doky586 válasza javorszky (#52363) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemezkezelő mit mutat? Lássuk.

(#52365) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Pár hete vettem egy XPG Agammix S5 -öt.
Terhelés alatt se ment fel 65 fok fölé és most látom a HD sentinelben, hogy 85 fokon van úgy hogy nem történik rajta semmi művelet. HD sentinel frissítés vagy mifene? A ház jól szellőzik.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52366) cintula187 válasza cintula187 (#52365) üzenetére


cintula187
addikt

Illetve HD sentinel 84 fokot mutat az Aida64 meg 77-et. namost akkor melyik? :))

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52367) pjen válasza cintula187 (#52366) üzenetére


pjen
félisten

Egyik se túl jó.Celziusra van állítva?fogd meg ovatosan,ha tényleg jól mér akkor süt.

[ Szerkesztve ]

(#52368) cintula187 válasza pjen (#52367) üzenetére


cintula187
addikt

Szia! Celsius igen.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52369) pjen válasza cintula187 (#52368) üzenetére


pjen
félisten

Simogasd meg,lehet csak valami szovtveres félreértés.

(#52370) cintula187 válasza pjen (#52369) üzenetére


cintula187
addikt

A hütőborda maga eléggé forró. Az a fura hogy eddig nem kaptam ekkora hőmérséklet adatot. És task manager szerint se izzad meg.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52371) cintula187 válasza pjen (#52369) üzenetére


cintula187
addikt

Restart után 67-68 IDLE -ben.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52372) MaxxDamage válasza cintula187 (#52371) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ilyen meleg lenne? Kizárt!
Nekem a 2TB NVMe SSD-m max 40c+
A Sata3 -s 1TB (kicsivel) melegebb, mint az NVMe :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52373) bolic válasza cintula187 (#52370) üzenetére


bolic
őstag

Ez HDD topik, nem SSD. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52374) cintula187 válasza MaxxDamage (#52372) üzenetére


cintula187
addikt

Hát ezaz. kb 1 hónapja van meg. ahogy mondod IDLE 40 fok, benchmark alatt volt 64 max. MI a franc ez? Semmi sem változott a házban.

Igaz bolic. sorry.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#52375) varmi2 válasza cintula187 (#52374) üzenetére


varmi2
nagyúr

Fáradj át ide, ez itt nem ssd topik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52376) MaxxDamage válasza King Unique (#52359) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ma próbáltam a 2 HDD-t a dokklóba és most USB 3.0 portra csatlakoztattam, ment minden szépen és kb. 60%+ (másolásnál , gépről külső HDD-re) aminél megállt és ezt írta ki ami a képen van. /eddig USB-C / Thunderbolt porton használtam + USB to USB-C átalakítóval/ a dokkolónak érdekes csatija van, nem tudom hol lehetne kapni olyan csatit aminek a gépbe menő fele USB-C / Thunderbolt.

Kép:

Érdemes tovább próbálkozni másik kábellel (az még új, külső 5.25 USB 3.0-s ODD -hez van) - elvileg csatija ugyanaz, csatlakoztatható a dokkolóra - nem néztem még :D
Kábel csere után másik adapterrel? (ezzel, ha egyezik az "A" érték)

USB-s Dokkoló
USB-s ODD eszköz
Mind2 "RaidSonic" termék.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52377) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#52376) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kábelt cseréltem, azzal meg eldobta a full USB-s portokat (külső bill.+egeret és laptop hűtőt is egy pillanatra) 38%-ig jutott a ki másolás :D

Most (majd) megnézem az adaptert...hátha jó lesz a másik hozzá.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52378) King Unique válasza MaxxDamage (#52376) üzenetére


King Unique
titán

Miért, a gazdagépen talán egyáltalán nincsen standard USB 3.0 Type-A port, csak Thunderbolt 3 van USB-C alapon, vagy mi? :F Ha van Type-A, akkor elsődlegesen ahhoz csatlakoztatva kellene kipróbálni a dokkolót, illetve a gyári kábelével átalakító nélkül. Ha csak az utóbbi van, akkor meg a gyári USB 3.0 Type-B - Type-A kábelhez külön csatlakoztatott USB-C adapter megint hibaforrás lehet, ha nem megfelelő... Amúgy létezik USB 3.X Type-B - Type-C kábel is.
+ Ha van rá lehetőség, akkor célszerű lenne másik gépen, másik OS alatt is kipróbálni a dokkolót, ami már előzőleg is említve volt.

Másik tápadapter akkor használható, ha megfelelő, azaz stimmel a feszültség (12 V), DC dugó mérete és a polaritás, az áramerősség lehet akár nagyobb is.

[ Szerkesztve ]

(#52379) MaxxDamage válasza King Unique (#52378) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Type-C amit eddig használtam, de Type-A se jó, mert ott is eldobja másolás közben.
Kábel az minőségi. :K
Most csak eredeti kábellel volt próbálva Type-A és ott is eldobta.
Adapter csere maradt már csak, de nem tudom jó-e hozzá a másik eszköz adaptere. :F

Dokkoló:
Power connector Wall power supply: AC: 100-240 V
50-60 Hz / 1,5 A; DC: 12 V / 3 A

Icy Box:
Power connector External power supply:
AC: 100 – 240 V, 24 W

Több infóm nincs róla. :N

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52380) King Unique válasza MaxxDamage (#52379) üzenetére


King Unique
titán

Ha van Type-A port is a gépen, akkor elsődlegesen értelemszerűen olyan kábellel kellene próbálgatni a dokkolót, ahol ha a gyári nem jó (pl. megtört, kontakthibás), akkor másik Type-B - Type-A kábellel. Meg maga a dokkoló is csak USB 3.0-s, USB-C csatlakozási lehetőség sincsen rajta gyárilag, sokat nem profitál abból, ha olyan porthoz van csatlakoztatva. :N

A tápadapternél le volt írva milyen jellemzőknek kell stimmelni, ahol egyik / másik hátoldali tápbemenete alapján a DC 12 V és a pozitív polaritás stimmel. Az áramerősség viszont a P = U * I —► I = P / U = 24 W / 12 V alapján csak 2 A az utóbbi adapternél.

[ Szerkesztve ]

(#52381) MaxxDamage válasza King Unique (#52380) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Dell Letitude E4310 Sata/eSata portba most próbáltam (eredeti USB kábelével) és bár lassan, de stabilan másol oda/vissza és kezeli mind2 HDD-t.
MSI GT73VR 6RF Titan Pro USB csatikkal lenne gond, vagy driver/szoftverrel?
Mind2 gépen a Win10 x64 1909 verzió van. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52382) King Unique válasza MaxxDamage (#52381) üzenetére


King Unique
titán

A Sata/eSata port nem világos hogyan jön ide, ha egyszer USB-n van csatlakoztatva az eszköz. Az max. USB-eSATA hibrid port (EUHP) használatánál reális. Ami ha USB 2.0 alapú, akkor kérdés, hogy a másik USB 2.0 portján mi a helyzet, illetve hogy csak USB 3.0 specifikus-e a probléma. Bár a specifikáció alapján azon az MSI laptopon csak USB 3.0 portok vannak, abból is mindegyik Type-A. Ahol az, hogy hardveres/szoftveres eredetű-e az említett probléma úgy derülhetne ki, ha másik operációs rendszerrel, akár pendrive-ról bootol Linux Live rendszerrel is ki lenne próbálva a másolás.

(#52383) MaxxDamage válasza King Unique (#52382) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt tudtam szabaddá tenni :). (A 2 USB Port közül) és az volt kéznél. (EUHP)
Esetleg egy Linux Live-t próbálhatok :K :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52384) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#52383) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Linux Live alatt gond nélkül megy minden ahogy mennie kell...

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52385) King Unique válasza MaxxDamage (#52384) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a dokkoló ugyanazon PC, port, kábel, stb. alatt történő használata esetén, akkor nyilván nem hardveres, hanem szoftveres eredetű a probléma, azaz a Windowsnál, pontosabban a nálad telepített Windowsnál nem stimmelhet valami. Aztán hogy pontosan mi, annak fejtegetése már nem feltétlen ennek a topiknak a témája. Meg ugye nem derült ki, hogy a szükséges eszközillesztők és egyéb frissítések mind telepítve vannak-e, tartósan fennáll-e a probléma, vagy csak ideje, ha az utóbbi akkor pontosan mi történt előtte, szükség esetén rendszer-visszaállítás / mentésből visszaállítás / újratelepítés volt-e már, stb.

[ Szerkesztve ]

(#52386) MaxxDamage válasza King Unique (#52385) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Majd ránézek kicsit részletesen.
Téma lezárva és OFF. :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#52387) javorszky válasza Doky586 (#52364) üzenetére


javorszky
tag

Semmit mint ha rá se lenne dugva.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#52388) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Végre kicserélték 3tb-os vinyóm hosszú idő után.De sajnos sas vinyót kaptam.
Találtam egy üzletet ahol le tudták tesztelni,de sajnos elvileg jelszavas,nem engedte formázni.
Jelszót megkaptam,de sajnos nem tudtak vele mit kezdeni,mikor szóltam eladónak ezeket írta:
"****** a jelszó amúgy crmos levéllel húzni a jumpert Pw van írva"
Miután a bolt szervizese se értette mi van,újra szóltam neki:
"Békéltető(ez vszeg elírás) rakni gépbe és hdd pasword kikapcsolasanal be kell írni hogy ****** enter enter és ennyi"
Valaki tud esetleg segíteni?Gond nélkül visszavinném,de se nincs a közelembe,se nem kapom vissza a pénzt,és nekem már elegem van,ezen legyek túl és kész.
ElektrikusDE:
Én nem vezérlőkártyákról beszélek.Semmi köze az egésznek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#52389) ElektrikusDE válasza GAbre (#52388) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ez még oké is lenne, de venni fogsz a HDD-hez SAS vezérlő kártyát?

Elég drágák...

Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#52390) King Unique válasza GAbre (#52388) üzenetére


King Unique
titán

Korábban még egy 4 TB-os, SATA-s Seagate HDD-ről volt szó. Ez a 3 TB-os akkor ezek szerint már egy másik HDD?
Amúgy meg nem teljesen tiszta ez a story... Ha van egy SATA-s merevlemez, akkor annál a garanciális csere normál esetben azt jelenti, hogy ugyanolyan modellre, ugyanolyan csatolófelülettel stb. cserélik ki. Azaz ha Seagate volt akkor nem WD-re, ha SATA-s volt akkor nem SAS-ra, ha nem volt hardveres titkosítás akkor nem olyanra amelyiknél van. Szóval nem világos milyen bolt az, ahol ez így megy. Ha magánszemélytől lett megvásárolva, akkor az más, ott nem meglepő...
Amúgy miért ne lenne köze hozzá, van egyáltalán a gépeden SAS csatlakozási lehetőség, miért vitted akkor külön szervizbe tesztelni, miért nem otthon tesztelted magad?

[ Szerkesztve ]

(#52391) GAbre válasza King Unique (#52390) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom az a korábban mikor volt.Már rég volt,hogy kérdezhettem vinyókról.
Magán,de cégesen csinálja,de papírt én nem kaptam,max ismerősnek számlázta le.Mivel ő vett tőle,én csak ott voltam,és anno vettem ezt a 3tb-ost.
De mivel sas vezérlőm nincs,kedvem nincs külön ezért elutazni,és sok-sok idő után megint valamit kapni,ami megint problémás lehet.
Ezt akarnám,valahogy megcsinálni,de a boltba van csak sas vezérlő a szervizesnek.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#52392) King Unique válasza GAbre (#52391) üzenetére


King Unique
titán

Direkt linkeltem a hozzászólást, mire értendő az a korábban.
Ha eleve nincs a gépedben SAS vezérlő, olyan csatlakozási lehetőség, akkor kérdés, hogy minek vettél ilyet, miért nem nézted meg jobban mit sóznak rád? :F Annak híján nyilván használni sem tudod a HDD-t, vagyis korántsem a jelszó itt a fő probléma. Illetve ha eredetileg SATA-s volt a HDD jelszó nélkül, akkor hogyan lehet az, hogy SAS és jelszavas modellt adtak helyette? Hát ez az, hogy normál esetben nyilván nem lehetne ilyen, simán lehetne ezért reklamálni, visszavinni és újabb cserét kérni, visszakérni a pénzt, stb. Legalábbis normál felállásnál, hivatalos boltból, webáruházból vásárolva, nem xy kóklerektől, az utóbbinál annyira nem meglepő...

(#52393) GAbre válasza King Unique (#52392) üzenetére


GAbre
veterán

Nem vettem észre bocsi.Az előtt vettem a 3tb-ost,aztán vettem azt a 4terrást,mivel az rossz lett.Én csak megint mentem ismerőssel,szóba jött,hogy lóg nekem is 3tb-al.
Ott feküdt polcon pár 1tb-os meg ez.Sasom még sose volt,hasonlít is satára,azt is mondta satások.Így mikor már hazaértem,és rá akartam kötni gépre akkor derült ki miről van szó.
Szóval ebből is látszik,hogy türelmes voltam,de az,hogy 1más után 2 problémás merevlemezt is kapok....
Ezt a SAS jelszavas dolgot akarom megoldani,és elfelejteni az egészet végre.

Avatar

(#52394) Beba Snake válasza GAbre (#52393) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A "SAS" az szerverekbe való RAID tömbökbe, storage-okba, hot-swap azaz működés közben cserélhető vinyók. Komoly 0/24-es üzemre valók, nem otthoni gépbe.

Tanulság: keveset tudsz, és ezt beszoptad. Tanulópénz volt, írd le a véres genyába és ne foglalkozz vele többet... :K

--------
Üzemeltettem elég sok SAS vinyós szervert és storage-ot, úgyhogy tudom mit beszélek. A többiek is tudják. Ezt pedig feléjük küldöm: :R

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52395) GAbre válasza Beba Snake (#52394) üzenetére


GAbre
veterán

Nem arra vagyok kiváncsi,hogy miért vetted,meg beszoptad meg stb.
Meg van a jelszó is.Hogy a faxomba lehet már használni sas vinyót,sasos gépben,vagy sas vezérlőben.Erről szólt a kérdésem.
De mindenki minden másról beszél... :W

Avatar

(#52396) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Mi lehet a gond ezzel a HDD-vel? Miért ilyen magas (36ms) átlagos elérési idő?
Látszólag semmi baja. Szekvenciális írás olvasás 75MB/s-nél indul és egyenletesen csökken.
nForce2-es alaplapos gépben és USB-s dokkolóban próbálva is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#52397) Beba Snake válasza Bile Demon (#52396) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"nForce2-es alaplapos gépben" :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y
Egy ócska 160GB-os óskövület? Mire vársz? Ciciolinára 40 év után? :Y :DD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52398) Bile Demon válasza Beba Snake (#52397) üzenetére


Bile Demon
őstag

Ez egy kései 160GB-s PATA HDD. Ezért is relatíve jó az átviteli sebessége.
Az elérési ideje is 14ms körüli: [link]

Egyébként a korai 7200rpm-es Maxtor Seagate is tudtak 14-15ms/t, cserébe 40MB/s körüli átviteli sebességet.
Egy jó vinyó egy 2004-es P4 3.0GHz gépben ezt tudja:

Nem az őskövület gép a hiba forrása...

Bruhe

(#52399) Beba Snake válasza Bile Demon (#52398) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Tudom. 1989 óta nyomom a PC ipart.
Szarból még most is qrva nehéz várat építeni. :U

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#52400) GAbre válasza GAbre (#52388) üzenetére


GAbre
veterán

Sas vinyora,hogy,hol lehet beírni jelszót tud vmi vmit?

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.