Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31001) Silentfrog válasza haly (#31000) üzenetére


Silentfrog
veterán

Régebben jártam már így bár az még az Xp-s korszakban volt.
Olyan töredezett volt a rendszer,hogy nem bírt normálisan dolgozni a merevlemez.
Csak" tekert" ezerrel! :DDD

(#31002) haly válasza Silentfrog (#31001) üzenetére


haly
őstag

Pont 1-2 napja csináltam töredezettségmentesítést. Különben is 2 hónapos a rendszer (vagy még annyi se), szóval kétlem, hogy túlságosan töredezett lenne. Plusz, miért látom BIOS-ban a merevlemezt, és néha nem?

(#31003) Silentfrog válasza haly (#31002) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha ilyen friss a rendszer akkor nem az a gond.
Kábelcsere esetleg?
/láttam már olyat is bár nem jellemző a satas adatkábelre,hogy megtörik/

[ Szerkesztve ]

(#31004) ggg666 válasza haly (#31002) üzenetére


ggg666
őstag

Az adathibát a smart is mutatta, adat vagy tápkábel csere illetve a táp megnézése is segítene.

(#31005) haly válasza ggg666 (#31004) üzenetére


haly
őstag

Táp zsír új, minőségi: XFX Pro 550W Core edition
A kábel is zsír új, alaplaphoz amit kaptam, azt használom. Megpróbálom megturkálni, átdugni máshova, másik kábellel. Tápon a sata kábelből dugjak rá egy másikat? :F

Egyébként most pár perce szétkaptam a gépet, kihúztam mindent meg visszadugtam, most elvileg windowsban jó, viszont az egyik indításnál már megint telepítőlemezt kért. BIOS-ban amikor voltam, akkor most mindig láttam a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#31006) ggg666 válasza haly (#31005) üzenetére


ggg666
őstag

Pedig a crc hiba fennáll,attól, hogy valami új attól még lehet hibás,ezért van táp és sata teszterem is, amúgy próbálj kábeleket cserélni és másik vezérlőre kötni.

(#31007) haly válasza ggg666 (#31006) üzenetére


haly
őstag

Jelenleg 80gigát mentek másik meghajtóra. Ha kicserélem másik kábelre, és úgy is rosszalkodik, akkor mi a teendő? Az nem lehet, hogy a döglődésének előjele ez? Esetleg valami vírus?

(#31008) ggg666 válasza haly (#31007) üzenetére


ggg666
őstag

Nézd meg,hogy a crc hibák szaporodtak-e azóta vagy régebbről vannak.

(#31009) haly válasza ggg666 (#31008) üzenetére


haly
őstag

Ha crc hiba alatt az eseménynaplóban lévő hibára gondolsz (nem értek a merevlemezekhez sajnos), akkor abból már nincs több. Gondolom ez valamilyen szinten jó jel.

[ Szerkesztve ]

(#31010) ggg666 válasza haly (#31009) üzenetére


ggg666
őstag

A smart értékek jelzik, hogy több lett-e vagy sem.
199.sor

(#31011) haly válasza ggg666 (#31010) üzenetére


haly
őstag

199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000033,0,Engedélyezve
Küszöb 0, érték 200, legrosszabb 200.

(#31012) ggg666 válasza haly (#31011) üzenetére


ggg666
őstag

Attól hogy mindig rendben,attól még rossz valami, mivel a nem rég készített képen csak 27 volt,

Valami nem kóser,táp vagy adatkábel vagy vezérlő hiba.

(#31013) haly válasza ggg666 (#31012) üzenetére


haly
őstag

Nem lehet, hogy kikapcsolás közben még 6 hibát betolt? Most 80 giga másolást csináltam. Ez elég intenzívnek nevezhető szerintem, aközben nem dobott egy crc hibát sem. Most még ki-be kapcsolgatom párszor, meg egy picit használom, megnézzük, hogy ad-e még hibát. Ha igen, akkor holnap elmegyek egy új sata kábelért (ház szélénél van bekötve a merevlemez, és olyan kábelem, ami a végénél megtörik, csak ez az egy van sajnos. De lehet, hogy addig rádugok valamit amit innen összeszedek. Egy kis idő múlva még írok. :K

(#31014) ggg666 válasza haly (#31013) üzenetére


ggg666
őstag

A kontakthibák és a táphibák is ilyenek sajnos, lehet hogy egy hétig sincs velük gond,lehet,hogy naponta többször is.

(#31015) haly válasza ggg666 (#31014) üzenetére


haly
őstag

Hát rossz hír. :O Sajnos másik kábellel is kéri a telepítőlemezt, meg nem tud elsőre bebootolni. Ha belépek biosba, és onnan kilépek, és úgy indul a boot, akkor minden jó. Viszont most csinált egy csúnya dolgot. Miközbe bootolt, egyszer csak lekapcsolt az egész. Sajnos ez 2-3 napja megtörtént egyszer már. Akkor ezek szerint inkább a táp a ludas? Hogy tudnám ezt ellenőrizni? Kontakt hiba az hol lehet? Alaplapot kizárhatom valahogyan? Van itthon egy HKC 550W-os táp, de nem merem rákötni, még próbaképp sem. Hogy tudnám mégis kizárni, hogy mi a gond? Lehetséges, hogy egy ilyen táp rossz? :U

(#31016) ggg666 válasza haly (#31015) üzenetére


ggg666
őstag

Tápteszterrel tudod igazából.A tápcsere sem mindig megoldás, mivel a rossz táp el tudja baxni az egész gépet.
Nekem egy hx750-es corsair ment tönkre, pedig rendesen működött elvileg, tönkrevágta pontosan az alaplapot az usb és a sata vezérlést, meg a raid kártyámat is.

(#31017) haly válasza ggg666 (#31016) üzenetére


haly
őstag

Na most ezzel nem igazán jutottam előrébb. Tápteszteren gondolom, ha magas, vagy túl alacsony érték van, akkor az nem jó. Alaplap hiba nem okozhat ilyen furcsaságokat? (bár nekem a hirtelen kikapcs nagyon táp gyanús)

(#31018) haly válasza ggg666 (#31016) üzenetére


haly
őstag

Most lehúztam a 2 vinyóból az egyiket, amely 2-3 hete lett berakva a gépbe. Így nem produkálja a hibákat, bebootol rendesen EDDIG. (kopp-kopp).

(#31019) djculture válasza haly (#31017) üzenetére


djculture
félisten

Melyik vezérlőn lóg a vinyó? Mert van 4x sata2 integrált, 2x sata3 ASMedia vezérlőn meg 2x sata3 integrált.

(#31020) haly válasza djculture (#31019) üzenetére


haly
őstag

A merevlemezek mind a SATA2-őn, SATA3-on van az előlapi e-sata csati.
Most érdekes módon nem jelentkezik a probléma se egy, se kettő merevlemezzel. :(((

(#31021) djculture válasza haly (#31020) üzenetére


djculture
félisten

Akkor már tudod is a megoldást túlterhelted a sata vezérlőt, amit lehúztál szépen átdugod másik vezérlőre. De ha nem jelentkezik ugyanazon vezérlőre visszadugva akkor még is csak valami érintkezési baj van.

[ Szerkesztve ]

(#31022) haly válasza djculture (#31021) üzenetére


haly
őstag

Hát nem tudom még mi lehet a probléma, viszont egy 35ezer forintos alaplapban két merevlemezzel, (ráadásul az egyik csak 5400rpm-es kis laptopba való 2.5-ös vinyó,) túlterhelni a vezérlőt, azért durva lenne.

(#31023) ggg666 válasza djculture (#31021) üzenetére


ggg666
őstag

Hogy lehet egy sata vezérlőt túlterhelni?

Nekem 35 winyó is rá volt kötve annó mégsem volt túlterhelve.

Portonként 5 winyó.

(#31024) haly válasza ggg666 (#31023) üzenetére


haly
őstag

Egyébként kontakt hibát említetted, azt melyik alkatrészre azonosítanád? Tápon, alaplapon, hol lehet kontakthiba? (gondolom mindenhol :U )

(#31025) ggg666 válasza haly (#31024) üzenetére


ggg666
őstag

Így inkább vezérlő hibára gondolok,hogy ha a másik kettőt levetted és így ok.

(#31026) djculture válasza ggg666 (#31023) üzenetére


djculture
félisten

Nekem már sikerült párszor az alaplapi vezérlőket túlterhelni, olyankor van ez az egyszer megvan egyszer nem az egyik porton lévő eszköz. Mondjuk nem ennyi vinyóval ha csak kettő van rajta akkor biztos hogy nem emiatt van.

[ Szerkesztve ]

(#31027) bach66


bach66
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
Húgom öreg laptopjába (Acer Aspire 5000) próbálok életet lehelni.
HirenBootCD-n lévő progik vinyó problémát jeleztek,mégpedig a MBR-t találták hibásnak.
A vinyón most két partíció van (formázás nélkül) , és XP-t szeretnék feltenni rá. Viszont akármelyik partíciót próbálja formázni az XP telepítőlemeze, 1%-nál nem jut tovább. Már másfél órája 1 %-on van.

Mit lehet tenni?
Meghalt a vinyó? Nincs valamilyen progi, amivel BootCD-ről le lehetne tiltani a hibás szektorokat, és így tudnám telepíteni az XP-t?

Üdv!

(#31028) haly válasza ggg666 (#31025) üzenetére


haly
őstag

Szerintem félreértettél valamit, most mind2 rajta van, semmit nem húztam le. 2 vinyóm van ,,csak'' és az egyiket lehúztam, akkor megszűnt a hibajelenség. Miután visszadugtam, továbbra sincs semmi probléma most. Ez az ami aggaszt, mert így nem lehet elküldeni semmit sem gariztatni, hogy egyszer működik, egyszer meg nem. :O
Minden esetre a crc hiba száma megállt 33-nál, és amióta egyszer lehúztam a laptop vinyót, azóta mindig sikeresen bootol, akárhogyan kapcsolom ki. Aggasztó a dolog, de érzem, hogy 1-2 nap múlva megint felüti a fejét a hiba. Sajnos nekem több ötletem nincs. :(

[ Szerkesztve ]

(#31029) ggg666 válasza Pinya (#50) üzenetére


ggg666
őstag

Ezt csak úgy lehet, hogy először is a tápot tápteszterrel megvizsgálni.
Utána a sata vezérlők cserélgetése, sata kábelek tesztelése.

Ekkor már talán kiszűrhető a dolog.

Illetve a másik winyót is megnézni hogy hibátlan-e.

(#31030) haly válasza ggg666 (#31029) üzenetére


haly
őstag

8 éves üzenetre válaszoltál :B

Én ügyemben: fejlemények!
Szeretem a logikát keresni mindenben, így tettem most is, és találtam is a történtekben :K
Nos, a gép bootképtelenné tétele igen egyszerű, át kell rakni másik sata csatlakozóra a merevlemezt, kikapcsolt állapotban. Arra, hogy nem bootolt be a gép, ez a magyarázat. Ha beállítom, hogy a 3. sata portról bootoljon, akkor teszi a dolgát szépen. A lekapcsolásra is találtam magyarázatot!
Mikor ugye bootolna be a gép, akkor néha-néha lekapcsolt, mintha kihúztam volna a kábelt.
Nos ez meg akkor történik, ha:
1. Átrakom a merevlemezt egy másik sata csatira.
2. Ez után belépek biosba
3. A biosból a beállítások mentése nélkül kilépek.
Ekkor elkezdi a gép betölteni a windowst, de ugye arról a sata portról akarja betölteni, amelyen semmi sincs, nem hogy működő merevlemez. Nemes egyszerűséggel lecsapja magát az áramról. Ez esetben is, ha beállítom a bootolni kívánt merevlemezt, akkor teszi a dolgát.

Tehát eddig ezek a misztikumok meg vannak oldva. Egyedül arra keresném a választ, hogy a 33 crc hiba mitől keletkezett, illetve miért tekert a vinyó 100%-on, és miért van 9ezer disk hiba az eseménynaplóban.
Most egyelőre szemet hunyok az ügy felett, aztán a későbbiekben meglátjuk, hogy jelentkezik-e a hiba. Ha igen, akkor visszatérek.

(#31031) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok. Olyan gondom van,hogy a vinyó hátuljából letört az "L" alakú sata kábel foglalat. Egyszer megragasztottam sikeresen,de most végleg ledobta a láncot. Lehet vele kezdeni valamit? Nem adatmentésre gondolok,hanem,h. a hátsó részt ki lehet-e cserélni? Köszi.

(#31032) Rivaul válasza betegphiu (#31031) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha csak a műanyag tört le akkor illesz bele egy sata kábelt úgy hogy érzékelje s ragaszd be fixre.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31033) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Kb 3. éve használok egy WD Caviar Green (WD10EADS) 1TB-os vinyót. Kezdetben rendszerpartíciót is tartalmazott, azonban ezt egy éve ssd-vel váltottam ki. Jelenleg 2 partíciót tartalmaz, egy 160-ast ill egy 800-ast.

Terveim szerint a 160-ra azok a játékok kerültek volna, amelyekkel nem szerettem volna az SSD-t terhelni (ritkán veszem elő, viszont nem gond, ha fent van), a 800-as pedig letöltések, arcív dolgok, etc. részére lettek volna fenntartva.

Az utóbbi hónapokban az alábbi hibajelenségeket észleltem:

Egyes bekapcsolásokkor mielőtt a windows bejön elindul a "DOS"-os checkdisk, mert szerinte vizsgálni kell a konzisztenciát. Ez megtörténik, majd talál egy csomó hibás fájt, "árva" fájltöredékeket, stb-t.

Ez nem minden alkalommal történik meg, kb 20-ból egyszer. Futtattam már windowsos hibakeresőket, töredezettségmentesítést is, mindent rendben talált. A sentinel szerint szintén minden rendben 100/100-as a vinyó.

Ami viszont bosszantóbb: mostanában mintha a fájlokat hibásan töltené le a vinyóra. A tömörített fájlok crc hibával elszállnak, az mp3 fájlokban akadásokat/sercenéseket tapasztalok. (olyan mint régen, mikor alacsony bitrátával volt grabbelve a fájl)

A 160-as partícióra többször megpróbáltam feltenni a farcry 3-at ill bf3-at, de mindig valami hibával elszállt indításkor. (már telepítést követően) Az ssd-re telepítve gond nélkül megy mind2.

Olvastam korábban róla, hogy a WD-nek egyik szériája (köztük ez a típus is) többször parkolóra teszi a fejet, de nem tudom, hogy ez összefüggésben lehet-e a hibákkal.

Vélemény, javaslat?

Köszi előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#31034) djculture válasza Madn!ght (#31033) üzenetére


djculture
félisten

Az ilyen hibás letöltések 80%-ban a memória hibázása okozza, de még az is lehet hogy az ssd hibázik. Ha mindig máshol dob pl hibát egy rar file kitömörítésekor akkor több mint valószínű a memória hibázik.

[ Szerkesztve ]

(#31035) Madn!ght válasza djculture (#31034) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az az igazság, hogy nem az ssd-re töltök, hanem a merevlemezre. Ha az SSD-vel lenne probléma, akkor arra sem tudnék telepíteni hibátlanul, viszont azon még nem tapasztaltam semmi olyat, amit az előző hozzászólásomban írtam. A windows patent sebességgel indul, amit arról futtatok minden tökéletesen, hibátlanul működik.

A memória már az előző konfigom része is volt, ott sohasem volt vele probléma. 15 kör LinX alatt sem dobott hibát, illetve a 3d-s játékokban sincs soha semmilyen hibajelenség. Persze ez még nem zárja ki, amit Te mondasz.

Azért csak a vinyó hibájára tudok gondolni, mert csak arra letöltve/telepítve/olvasva észlelek hibát.
A tömörített állományok kitömörítésénél már az elején el szokott szállni.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#31036) djculture válasza Madn!ght (#31035) üzenetére


djculture
félisten

Egyszerű áthúzol egy tömörített állományt az ssd-re oda kicsomagolod és megnézed ott crc hibázik e. Ha fog akkor a memória az ezer százalék vagy a memória vezérlő ami a prociban van manapság.

[ Szerkesztve ]

(#31037) Madn!ght válasza djculture (#31036) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha a letöltött fájl már hibásan lett a vinyóra írva, akkor valószínű, hogy az ssd-n is hibázni fog, nem?
Lehet, megpróbálom ugyanazt a file-t mind2 meghajtóra letölteni és úgy kipróbálni.

Nem kizárt, hogy kevés feszt kapa proci, vagy valami beállítás probléma van, mert most hogy jobban belegondolok, mióta ivy-m van, azóta erősödtek ezek a tünetek.

A random chkdsk-t viszont már a régi konfignál is csinálta.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#31038) djculture válasza Madn!ght (#31037) üzenetére


djculture
félisten

Én még mindig azt mondom nem a vinyó csinálja, crc hibát maximum az agyon badsectorosodott hdd tudna okozni ha pont a hibás részre kerül az adat. De akkor a sentinel se 100%-ot mutatna hanem 0% ha már javíthatatlan hibák vannak.

(#31039) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy ssd-t rakok a gépembe ezért a vinyómon lévő két partíció (C,D) fölöslegessé válik. Az ssd-n lesz a windows(C) a vinyón pedig az adatok (D). A vinyón fontos adatok vannak amiket nem szeretnék, hogy elvesszen ezért van-e arra vmilyen lehetőség, hogy adatvesztés nélkül egyesítsem a vinyón a C és D partíciót?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#31040) Mészi Zoli válasza t.kristof (#31039) üzenetére


Mészi Zoli
tag

PowerQuest PartitionMagic :K

(#31041) Mészi Zoli


Mészi Zoli
tag

Rendszerlemeznek melyik jobb szerintetek?
1 lemez, 1 oldal 1 fej
1 lemez, 2 oldal 2 fej
Lehetséges hogy egy fájl egyik része az egyik oldalra kerül, míg a másik oldalra ugyanazon fájl másik része?
A megbízhatóság szempontjából vajon melyik a jobb megoldás?
A 250 gb lemez 200 forinttal drágább, mint az 500 gb lemez.
Ez jelent valamit?

(#31042) tknof1871


tknof1871
őstag

A HDD-k burkolata védi a belsejükben lévő lemezt a mágneses mezőtől és az elektromos mezőtől, ami egy háztartásban előfordulhat? Például veszélyes egy HDD-t a hangfalra tenni, vagy a számítógépen a tápegység fölött?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#31043) djculture válasza tknof1871 (#31042) üzenetére


djculture
félisten

Normális szintű mágneses erőhatás ellen védve vannak, de hangfalmágnesre nem érdemes kötözni. :D

(#31044) Silentfrog válasza tknof1871 (#31042) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én ilyennel sosem vergődtem.
A hordozós hdd-k sokszor többet kibírtak nálam mint ami a gépből sosem voltak kivéve.
Most halt meg egy 2 tb-os hdd-m amin filmeket tartottam.
Vigyáztam rá, 10 napig folyamatosan írtam rá ,hogy kiderüljön hogy van e gyártási hibája.
Nem jött elő így teleraktam filmmel.
20 nap üzemidő volt benne és mégis kijött belőle a füst 1.5 év után... :W

[ Szerkesztve ]

(#31045) djculture válasza Silentfrog (#31044) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos 2010 óta gyártott új technológiás merevlemezek nem arról híresek hogy sokáig működnének. Egyszerűen a kapacitás lett a fő irányelv nem az hogy veszel egy merevlemezt és neked 2 év múlva is működjön. Manapság csak a szerver felhasználásra gyártott lemezeket gyártják megbízhatóra, azokra adnak is 5 évet. Volt szerencsém szétszedni egy 4T merevlemezt 4 vékony tányér 8 fej , mechanika ránézésre fele akkora mint a régi modellnél.

[ Szerkesztve ]

(#31046) Silentfrog válasza djculture (#31045) üzenetére


Silentfrog
veterán

Azért a 20 nap üzemidő kicsit marós.
Ha 160 gb-os lett volna akkor x@rom le de 2 tb adat veszett oda ,elektronikai hiba miatt.
El is morzsoltam egy pár könnycseppet mikor tudatosult,hogy az összes filmem ment a levesbe! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31047) djculture válasza Silentfrog (#31046) üzenetére


djculture
félisten

Nekem heti szinten 100+ ilyen történetet mesélnek tehát tisztában vagyok vele. Aki egyszer már így járt rájön hogy jobban jár 3db kisebbel mint egy 1db nagyméretűvel.

(#31048) Silentfrog válasza djculture (#31047) üzenetére


Silentfrog
veterán

És valóban,lehet,hogy 2, 1-tb-osat kérek helyette.

(#31049) #01682176 válasza Silentfrog (#31048) üzenetére


#01682176
törölt tag

A kis darabot úgy értette szerintem hogy 320, max 500Gb

Szerk.: Van egy 2010 márciusi vételű, külső WD winyóm, igaz usb vezérlős, de még megy.. :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#31050) Silentfrog válasza #01682176 (#31049) üzenetére


Silentfrog
veterán

A 2 tb-os helyett nagyon nem adnak 4 db 500 gb-osat! :N

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.