Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Bacusuz válasza Radioactive (#9549) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nekem ultrasilender greenem van,mar 5 eves es nagyon szeretem.jol sziv

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9552) harry


harry
veterán

Látom már többször felmerült a Szarvasi cm 4677, de véleményt nem írtatok még róla - azóta esetleg, valakinek - valami tapasztalat?
Egy 611-est használtam többször, akár vennék is ismét, viszont ez komolyabbnak tűnik, magasabb nyomáson üzemel, s bár nem értek hozzá, gondolom jobb... csak ne az legyen, hogy sok mindent bele akarnak tenni, aztán nem az igazi és jobban jártam volna az egyszerűbbel.
Az mondjuk nem túl praktikus, hogy egyszerre csak két adagot lehet főzni, és nem jár hozzá kiöntő sem. De ahogy látom ebben a kategóriában a legtöbb ilyen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9553) Acef válasza harry (#9552) üzenetére


Acef
addikt

Jobb kávét főznek a régiek, pl a 611. És azok gondolom még mindig nem Kínában készülnek.

(#9554) neduddki válasza Bacusuz (#9550) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

szerintem nemcsak az eluxnak van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9555) harry válasza Acef (#9553) üzenetére


harry
veterán

Első körben arra gondoltam. Mert jó, hogy 15 bar a másik, de az már mégis csak egy másik kategória, amiben viszont belépő szinten vagyunk csak...? Esetleg Philips HD8323, igaz kicsit drágább [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9556) Acef válasza harry (#9555) üzenetére


Acef
addikt

Maga a 15 bar-os rendszer vs hagyományos ég és föld.

kóstolj meg egy 15 bar-os (20-30 ezres) géppel főzöttet és utána dönts.

[ Szerkesztve ]

(#9557) harry válasza Acef (#9556) üzenetére


harry
veterán

Igen talán ez lenne a legjobb, bár nem tudom van-e a közelemben ilyen. Én alapvetően azt gondoltam, hogy az jobb lehet...
Illetve még korábban Kalandor írt ennek az elődjéről (EEA110): Electrolux EEA111 [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9558) cotag válasza neduddki (#9539) üzenetére


cotag
senior tag

Elég a 60cm-es az indukciós főzőlapból.
Sütőből pirolitikus  kell.
Mosógatógép meg 12személyes kellene.

(#9559) csemberlen válasza cotag (#9558) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak az nem mindegy, hogy mennyire a szélére teszik ki a főző felületeket. A legtöbb alapkészülékre nem tudsz 2 normál serpenyőt rátenni. Többek között ezért cseréltük le, a másik ok, hogy félindukciós volt az előző lap.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9560) canniball válasza Radioactive (#9549) üzenetére


canniball
nagyúr

Hirtelen guglizás alapján (gyártói oldalakat nem néztem) az első Elux szívóereje 400W, a Samsungé 440W.

Mi Philipset vettünk azé 500W (de a megjelölt árba talán a sorozat erősebb tagja is belefér).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9561) Radioactive


Radioactive
tag

canniball: Igen, köszönöm! A Media-ban kérdeztem utána, ahol a csávó lebeszélt egy drágább készülékről, mert nem mindegy, hogy a szívóerőt a cső elejénél, vagy a végénél mérik, és elvileg ebben a Samsung kicsit mókázik... Tegnap voltam egyébként ismét a Media-ban, és ezekről is lebeszéltek, mondván, inkább vegyek új hepaszűrőt a régiba, próbáljam ki úgy, hátha megjavul, de ha nem, akkor meg 55k-ért Miele... úgyhogy most úgy tűnik elállok a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#9562) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Vettem nemrég egy Beko WML25100m típusú mosógépet. Sajnos nincs hozzá semmijen emberi nyelvű használati utasítás, és sosem volt még Beko-m, így nem nagyon tudom a beállításait. A kép alapján szerintetek hogyan mossak pamutot? Pólók, farmerok, szokásos rockker holmik... :D

És meg tudnátok mondani, melyik nem fordított jelölés mire való?
Köszi!

(#9563) DeFranco válasza dodopek (#9562) üzenetére


DeFranco
nagyúr

óramutató járása szerint 8 órától: gyapjú, műszál, pamut, enyhén koszos felsőruházat, kímélő mosás

gombok: kicsi: passz, első: play-pause, második: előmosás opció, harmadik: gyorsmosás (vagy gyorsvonat), negyedik plusz öblítés

nálunk minden falevél 40 fokon megy 800-as centrivel (a.k.a: toll, 40C, 800)

nekünk nem ilyen van, hanem whirlpool, de kb. ugyanezek a piktogrammok.

(#9564) Dluinet válasza dodopek (#9562) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a jobb felső részben levő 40-60-90-es közül a 40-es választod

havonta egyszer lepedőket ugyan itt 90-en, ez kifertőtleníti a mosógépet is, így tiszta marad a gép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9565) dodopek válasza Dluinet (#9564) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ, és a semmijenért bocsánatot kérek... :D Helyesen semmilyen... :)

(#9566) Acef válasza dodopek (#9565) üzenetére


Acef
addikt

még néhány infó

(#9567) Dluinet


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9568) dodopek válasza Acef (#9566) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm mindenkinek az infókat! Komolyan hálás vagyok! :) Szóljatok, ha elakadtok pékelésben.... Kenyér, kifli, bármi... :)

(#9569) Dluinet válasza dodopek (#9568) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pm megy

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9570) DeFranco válasza dodopek (#9568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért van az, hogy egy év házi kenyérsütés után kész van a gyomrom a házi kenyértől?

sima bl55-ös liszt, olaj, víz, só, cukor, meg oetker instant élesztő, az a kiszacskós zöld csomagos

rossz a gyomrom, puffadok, és minden reggel gyomorégés. mióta nem eszem semmi bajom.

(#9571) dodopek válasza DeFranco (#9570) üzenetére


dodopek
addikt

Nem tudom, pék vagyok, nem belgyógyász... :-D De komolyra fordítva talán az instant élesztő. Ki tudja mi van benne... A hagyományos nem jó? Cukor nincs a bolti kenyérben, és olaj sem. Ezek igazából nem bántják a gyomrot, de mit lehet tudni..
Ja, és a kenyér lisztje a BL80, vagy a Bl112, esetleg max 20% rozs, vagy egyéb liszt...

Dluinet! Repű!

[ Szerkesztve ]

(#9572) DeFranco válasza dodopek (#9571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak az a tippem nekem is, sima élesztő macerás, de akkor az lesz.

BL55 miért nem jó, miért jobb a BL80? ízre jó a BL55 is, kelésre-formára is.

(#9573) dodopek válasza DeFranco (#9572) üzenetére


dodopek
addikt

A BL jelzés az alapanyagra BL= búza liszt, a szám pedig az őrlés mértékére utal. A kenyérhez nem szoktak 55ös finomságú lisztet használni, csak durvábbra őröltet. Minél nagyobb a szám, annál több benne a búza hély része, és egyébként annál lassabban szívódik fel. Ezért ajánlják pl a diabéteszeseknek a teljes kiőrlésű, vagy graham lisztekből készült termékeket. Egyébként tényleg nincs sok különbség az 55, és a 80as közt, egyszerű halandó ( :D ) észre sem veszi. Kelésre, formára kifejezetten jobb az 55ös, mert nehezebben esik össze. Summa summarum tökéletesen jó a finom liszt is, csak 80asból kenyerebb kenyeret kapsz... :)

(#9574) DeFranco válasza dodopek (#9573) üzenetére


DeFranco
nagyúr

világos, köszi :)

(#9575) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok!

aszaló gépet tudnátok ajánlani?

kisebb kellebe, szabályozható hőmérséklettel.

Aurea mediocritas

(#9576) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok! Mosogatógépet szeretnénk venni a házunkba. A konyha elég nagy. Fontos volna, hogy minél jobban időtállóbb legyen (mosógépet is jóval többért vettünk az átlagnál, de 6 évig semmi baja sem volt utána javítottuk először) Tehát a plusz az árában nem volna baj, ha megfizetjük a gépezet tartósságát. Ami meg fontos ugye mindenkinél, hogy energia takarékosság stb.. Olyan 100-130e ft körül gondolkoztunk, de persze érdekel az olcsóbb kategória is, ha valaki olyat tud ajánlani. Köszi előre is :R

(#9577) DeFranco válasza rwin5 (#9576) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bosch siemens esetleg aeg, 12 terítékes, legyen minél rövidebb a programja, energiatakarékosság ma már nem annyira szempont, minimális különbségek vannak, cserébe minél takarékosabb, annál hosszabb a program. aquastop legyen benne, meg minél több gari.

(#9578) rwin5 válasza DeFranco (#9577) üzenetére


rwin5
őstag

Köszönöm, még 1 kérdés, ha ennek nincs kialakítva helye jelenleg, csak annyi, hogy van a közelben lefolyó illetve víz, akkor mennyi lehet a beszerelési költség?

(#9579) DeFranco válasza rwin5 (#9578) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem egy ökör ára, kell egy olyan tag ami leágaztatja a vizet, meg egy olyan tag, amibe be tudod kötni a lefolyót, ez két elem cseréje. árat nem tudok mondani.

(#9580) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Mosogatógépet szeretnénk venni, de az elhelyezés csak úgy oldható meg, hogy kb 4 méter hosszú lenne a kivezető cső és ugyanennyi a bejövő vízcső is. Van valakinek tapasztalata, hogy ki bírja-e nyomni ilyen hosszú csövön a szennyes vizet a gép? Emelkedést, dőlést bárhogy meg tudom oldani a csöveknek, csak a távolságot nem tudom rövidebbre venni.

(#9581) Acef válasza Qtya123 (#9580) üzenetére


Acef
addikt

Megfelelő lejtés, és keresztmetszet esetén nem lehet gond. Legalább 1" - 5/4" vastag lefolyót tennék. Így a szivattyúnak nincs extra feladata.

[ Szerkesztve ]

(#9582) Qtya123


Qtya123
őstag

Ez alatt a 4 méter kifolyócsövet érted vagy magát a szifont, amire csatlakozni fog? Mert ha jól látom a kifolyócsövek belső átmérője 22 mm körül van csak.

Lejtést azt nagy legyen vagy elég mondjuk annyi, hogy a mosogatógépnél elindul kb 30 cm-ről és a szifon közelében kb 15-20 cm?

[ Szerkesztve ]

(#9583) Acef válasza Qtya123 (#9582) üzenetére


Acef
addikt

Sztem a + 4 métert is bírná, ha nem emelkedik a cső. A lényeg, hogy ne terheld túl a szivattyút.

A gyári kifolyócsőre tenném a "szifont", onnan a 1" - 5/4" 4 méteres toldást. De beszélj egy vizessel, biztosan megoldják.

Szerk. Az a lejtés még a 4 méterre is o.k., de vidd feljebb a kivezetőcsövet minimum kb. 45 cm-re, max 75-80-ra. A lejtés o.k., csak nagyon lent volna a kivezetőd, az nem jó a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#9584) Qtya123 válasza Acef (#9583) üzenetére


Qtya123
őstag

Értem, köszi az infókat!

(#9585) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hátha valakinek jók jön:

Több helyen olvastam hogy ma a BP-i Media Markt-okban Nightshopping van, ami annyit jelent hogy 20 órától 22-ig mindenre 10%-ot adnak...

(#9586) cotag


cotag
senior tag

Ez ajánlott mosogatógép???
Bosch SMV40D80EU

(#9587) DeFranco válasza cotag (#9586) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem rossz, ha meg akarod fizetni a beépíthető felárát, de egy kicsit hangos. 52dBa ma már nem túl csendes, amerikai konyhába már nem tenném be. Nem zavaró, nekünk is ilyen hangerejű, de másfél éve vettük és akkor is csak 85k volt. Ehhez érdemes viszonyítani.

A többi rendben van, az alapprogram nem túl gyors, 195 perc, de ma már szinte mind ilyen.

Jó áron szerintem meg lehet venni, de vannak jobbak a piacon.

(#9588) cotag válasza DeFranco (#9587) üzenetére


cotag
senior tag

Semmi nem köt hozzá..., kérlek írd meg mi lenne jobb választás ennél?

(#9589) DeFranco válasza cotag (#9588) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mentem egy kört most, hogy mik vannak a MM, Euronics, Edigital ajánlatokban, de gyakorlatilag csak az SMS40E32 van ami 100 alatt van, az ugyanezt tudja, de legalább 90k-ért, ami nem sok. Azt akciózák mindenhol, 52/14/195 az is.

Ez azért ne vegye el a kedvedet, jó kis gépek ezek, kérdés, hogy milyen ársávban nézelődsz, meg ezt mennyiért láttad.

Kell, hogy beépíthető legyen, vagy mindegy, vagy hátrány?

(#9590) cotag válasza DeFranco (#9589) üzenetére


cotag
senior tag

Teljesen integrált kellene, és 110.000ft a plafon az árnál.

(#9591) DeFranco válasza cotag (#9590) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hm... hát most okosabbat én sem tudok, nézegetni kell, esetleg várni egy kicsit hátha bedobnak valamit akcióba, vagy jön valami, de ez sem rossz, ezt is meg lehet venni. Amerikai konyhába lesz, vagy külön helyiség a konyha?

(#9592) cotag válasza DeFranco (#9591) üzenetére


cotag
senior tag

Amerikai konyha....
Hangos lesz..erre gondoltál?

(#9593) DeFranco válasza cotag (#9592) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát mihez képest... be fog hallatszani, de nem lesz zavaró. Nem úgy kell elképzelni, mint amikor a mosógép centrifugál, simán lehet mellette normál hangerőn beszélgetni, telefonálni, akármi, csak hallod hogy megy.

Nem olyan veszélyes ez, csak amikor felmész a német bosch oldalára, és látod, hogy már nincs is szinte 48-as gép sem, nem hogy 52-es... érted.

szerk: [link]

46-49 dBa: 7 db
40-45 dBa: 36 db
38-39 dBa: 1 db

[ Szerkesztve ]

(#9594) neduddki válasza cotag (#9592) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az enyem 41dB-s alhacc rajte mellete, en imadom

udv

neduddki

p.s. persze egyiket sem teszem:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9595) DeFranco válasza neduddki (#9594) üzenetére


DeFranco
nagyúr

adj már egy pontos típust

(#9596) cotag válasza DeFranco (#9593) üzenetére


cotag
senior tag

Köszönöm.
Azt hiszem megbékélek vele... :R

(#9597) DeFranco válasza cotag (#9596) üzenetére


DeFranco
nagyúr

imádni fogod, életem egyik legjobb döntése volt mosogatógépet venni :D

(#9598) neduddki válasza DeFranco (#9595) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem adok:- ) aeg 88060, ott csesztem el hogy nem a 70es lett a pocok miatt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9599) DeFranco válasza neduddki (#9598) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott cseszted el hogy nem kombit vettél :P

(#9600) neduddki válasza DeFranco (#9599) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nyujtogathatods a nyelved de en mar rohfok;.- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.