Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) -HajTömeg- válasza DeFranco (#9199) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj,hogy fullra van pakolva és ugye 30fok van. De asszem akkor ez lesz.
Gondoltam esetleg megoldható,ha odaöntök kis jégoldó folyadékot.
De végső esetben ez lesz...

mate3553 "Rated power input 90w"
Ez az? Ez milyennek számít? A,B energiaosztály? MIndenhol csak ilyeneket látok megjelölésként.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9202) DeFranco válasza -HajTömeg- (#9201) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bele lehet fagyva bármi, nem biztos, hogy segít. ha rendesen bebugyolálod a kényesebb dolgokat újságpapírba aztán az egészet pokrócba, akkor azok szépen hűtve tartják egymást, nem fog kiolvadni

(#9203) Morris válasza -HajTömeg- (#9201) üzenetére


Morris
veterán

én megpróbálnám a jégoldót. Nem lehet rossz! Ha meg mégsem jég darab, akkor lehet kipiszkálni valami erősebb eszközzel.

(#9204) -HajTömeg- válasza Morris (#9203) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az a baj,hogy pont olyan hülye helyen van,hogy nem érem el. Alulról kb 30cm és onnan nehéz hozzáférni.
Felülről meg kb fél méter.
Azt nem tudom,hogy ha a jégoldó elpárolog, az okozhat-e valami szennyeződést a hűtőben lévő ételeken, vagy ez hülyeség? :D
SÓ? :D

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9205) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Whirlpool ADP 7570 WH mosogatógépéről ?

Esetleg vélemény? Most 5 év garival, kamatmentes hitelre és ingyen házhoz szállítással megvehető. :B

(#9206) smiti válasza smiti (#9205) üzenetére


smiti
addikt

Most már tárgytalan a kérdés, megvettük. Roppant csendes, elég jól pakolható, a tartósságáról majd 10 év múlva nyilatkozok. :K

(#9207) #81562624


#81562624
törölt tag

Sziasztok!
Jelenlegi Sencor SVC 730 GR porzsák nélküli porszívónk nem indul szűrőtisztítás után sem. Gondolom meg kell javíttatni aztán még megy egy darabig... Esetleg tudnátok ajánlani jó porszívót (márkát, típust) max. 20-25 ezer Ft értékben?

(#9208) Gigi01


Gigi01
őstag

Na megrendeltem a hűtőt,a héten remélhetőleg megérkezik.
Kell állni hagyni,meddig,beüzemelés előtt?
Esetleg valami tenni való?Szívesen fogadok,tanácsot,tippet. ;)

(#9209) Acef válasza Gigi01 (#9208) üzenetére


Acef
addikt

Fekve szállítás után kell 12-24h-t.
Állítva .. után 1-2h-t.

(#9210) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!

1 szobás albérletembe szeretnék egy mosógépet. Jelenleg egyedül élek, és nem nagyon koszolom a ruháim, de jó lenne már nem a csapban mosni.
Szóval szerintem nem lenne nagy kapacitás igényem. Viszont, ha költöznék, vinném magammal valószínűleg.

Mit ajánlotok? Első munkahelyem, első albim, szóval nem igazán vagyok képben a háztartási gépekkel. Egyébként nem tervezett a sűrű költözködés.

(#9211) Vesztor87 válasza kecz (#9210) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Hali!

Nekem is ez a gondom, mosógépet kell venni. Médiában most akciózgatnak. 5 év gar és ingyen házhoz szállítás is van akár. DirectDrive-os LG 80k-ért szimpatikus volt, de nem lehet 30 fokon mosni vele (20-40 stb van csak), valamint nincs kijelzője, ami mutatná mikor végez :S A Samsung tudja ennyiért kb, viszont ismerős azt mondta vackok a samuk, mert ékszíj megnyúlik benne, visítani fog:S Az LG-ben nincs ugye, szval az jó... :S
Mit érdemes venni? 80-90k a keret max.

(#9212) Acef válasza Vesztor87 (#9211) üzenetére


Acef
addikt

ékszíj:
kb. annyira igénytelen, mint az autóban, csak a mosógépben sokkal kevésbé van igénybe véve

kecz
Te is nézz rá a Samura, vagy az LG-re, mindkettő jó gép

(#9213) Vesztor87 válasza Acef (#9212) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem tudom miért mondta az ékszíjat pont, szerinte sz@r az összes új Samsung... a lényeg hogy nekem tökre bejönne ha csendes lenne, és nem ugrálna. Kérdés hogy az LG ilyen-e? Tapasztalat van valakinek?

(#9214) kecz válasza Acef (#9212) üzenetére


kecz
aktív tag

Hát ha nem nagy kaland cserélni az ékszíjat, akkor nem izgat fel annyira az alsó kategóriás inverteres gép.
Úgy tűnik számomra, hogy egy jobb szíjas gépet lehet ezért a pénzért kapni, mint inverterest.

(#9215) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

Új hűtő vásárlás előtt állunk. Kettőt néztünk ki helyben, szerintetek melyiket érdemesebb venni?

Indesit BIAAA13 90 ezer
vagy
[Whirlpool WBE3111 A+W]
80 ezer

[ Szerkesztve ]

(#9216) Acef válasza kecz (#9214) üzenetére


Acef
addikt

kecz, Vesztor87

- bármelyik tönkremehet.
- nem sokkal csendesebb az LG, nézd meg a zajszintet. (Mert nem a szíj hangos, hanem vizesen a 10+kg ruha miatt rázkódó dob)
- egyik sem ugrál
- autóban mit bír a szíj: hőmérséklet, víz, por, ..
- azonos árban okosabb a Samu

mindkettő jó, csendes, takarékos gép

[ Szerkesztve ]

(#9217) Vesztor87 válasza unknownerror (#9215) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szia!

Mi most vettünk ilyet a MédiaMarkt-ban, 90-re volt leakciózva, 2 év gyári gar van rá, 10 év gar pedig a kompresszorra. Külön öröm, hogy a 2 év gart a MM megfejelte még +3-al, és ingyen kihozzák:) Ez kicsit kisebb mint az Indesit, de véleményem szerint jó minőségű anyagokból van belül, az ajtón a polcok nem egyben vannak, darabjaiban áthelyezhetőek, a középső polc kihúzható, görgős, tök jó:)

kecz: többet ad a nem inverteres, de tök jó lehet ha nem ugrál a gép, és 10 év gar van a motorra:)

(#9218) Acef válasza unknownerror (#9215) üzenetére


Acef
addikt

:)
Gorenje RK 6191, 6192, vagy valami Electrolux

(A Gorenje 5 év garos.)

Vesztor87
Regisztráld a samunál!!! (1+1+3 év)

[ Szerkesztve ]

(#9219) Vesztor87 válasza Acef (#9218) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az RK6191-nek nekem az ajtaja nem jött be (a fogantyú konkrétan jóval szerencsétlenebb konstrukció, céges hasonló hűtőkről hónapok alatt letörtek-persze ez extrémebb használat, de ami ott tartós az otthon is). Valamint a belseje is elmarad a Samsungétól :)

Mosógép kapcsán láttam a decibeleket, szval nem tudom... tetszik a Samsung, többet ad mint a directdrive, csak amit eddig olvastam és mutattak,az meggyőző volt. Ez szerinted igaz lehet?

(#9220) kecz válasza Acef (#9216) üzenetére


kecz
aktív tag

Hát ha mindkettő jó, akkor jó. :)

Jól látom, hogy ez a két gép egyforma az árukat leszámítva?
Csak mert a cikkszámuk az különböző: 258387 vs. 1124914
Illetve az MM-es az LE jelzővel bír még, ami nem tudom mi.

(#9221) Acef válasza Vesztor87 (#9219) üzenetére


Acef
addikt

Amennyire az autó generátora rángatja a motort, annyira rángatja a dobot egy villanymotor és az ékszíj.

Az LG-ben nincs szénkefe.
Ez nem befolyásolja + - az élettartamot, csak nincs fúrógépesen visító hangja. De attól a remegő dobnak megvan a szokásos zaja :K

A köv. videó amit megnézel, az az EcoBubble legyen, így biztosan nem tudsz majd választani :D

hűtő
O.K. de most a samu 110-120e Ft, 1+1 évvel.
A Samu/LG 10 év kompresszor u.a. hangzatos, mint az LG DD 10 év. Nem azzal lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#9222) Acef válasza kecz (#9220) üzenetére


Acef
addikt

Azonosak, de ne azt vedd.

tipp: WF60F4EOWOW, 80000, 5év gar. de siess, gondolom véges a készletük.

Vesztor87
olvastad a 9218-at?

[ Szerkesztve ]

(#9223) kecz válasza Acef (#9222) üzenetére


kecz
aktív tag

Webshopból sajna nem elérhető, de holnap meglessük a szombathelyi lerakatot.

(#9224) Vesztor87 válasza Acef (#9222) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, olvastam. Hogy regeljem a garit? Majd meglátom ha a megjön hogy mi kell hozzá. Illetve a média már ide adta a plusz 3 év kiterjesztett gar. papírját.
A samsungok megfogtak, a kijelző nagy érv :D Mondjuk olvastam róluk negatívokat is:S

(#9225) unknownerror válasza Acef (#9218) üzenetére


unknownerror
tag

Köszi, megnézzük a gorenjéket is, csak gondoltam, hogy ha nekünk beváltak ezek a márkák, akkor nem lehetnek rosszak, bár ami régen jó volt....
Amúgy "nm azzal lesz baj", akkor mi fog elromlani idővel, szerinted?

Vesztor87: gondolom helyben volt leakciózva, mert az online boltjukban 109e az ára, az újságjukban nem láttam

[ Szerkesztve ]

(#9226) Acef válasza Vesztor87 (#9224) üzenetére


Acef
addikt

ez nulla, nem mérvadó, sem a mennyiségük, sem a tartalom :N

egy igaz, de ez szinte minden elöltöltősnél: a kisebb ruhadarabokat begyűri, vagy "megeszi" aztán jöhet a szerviz, mert eltömíti a gépet.
Tehát kevesebb ruha (ne tömd meg, főleg ne keményebb farmerrel, ...) amikor bent van a gyerekek zoknija, kis bugyija, vagy mosózsákot kell használni

unknownerror
a többivel, mivel azok hajlamosabbak a meghibásodásra: elektronika (mosógép, hűtő), szivattyú (mosógép), termosztát (hűtő), a burkolatba integrált csövek (hűtő, ez nem is javítható, nem gazdaságos), ...

[ Szerkesztve ]

(#9227) Vesztor87 válasza unknownerror (#9225) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak a boltban van, tehát neten (webshop) nincs, habár szombaton néztem, fene tudja meddig tart. De tök örültem neki, mikor barátnőm ott járt (volt egy órája a következő járatig), és szólt hogy ákcijó van. A görénykét (rk6191) akartam megnézni, de a samu jobb azért, főleg ugyanannyiért:) Neki is megtetszett, úgyhogy ott ki is fizette, holnap hozzák. Aztán nézi a szüleinél még 2-3 hétig, annyi idő kell míg meg lesz a lakás:DD

Acef: nem döntöttem még, régen volt egy Samsung WF 862-esemm azt nagyon szerettem, kijelzős, időzített indulásos (poén hogy nem az indulást időzítetted, hanem hogy hány óra múlva legyen kész, sztem nagy ötlet)... :)

(#9228) Acef válasza Vesztor87 (#9227) üzenetére


Acef
addikt

Régi jószág.
Az is kedvelt gép volt, az alacony fordulat, és kicsi dob mellett is.

Meglepődtem a linken: telefonon nyitottam meg, azt hittem, hogy még áruják (már csak A+ van).
Utána húztam oldalra, és láttam a dátumot :)

(#9229) Mercutio_ válasza kecz (#9210) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha első albi és meló én gyorsan körbe kérdeznék ismerősök /kollégák körében van - e valakinek hibátlan keskeny vagy felül töltős mosógépe amit olcsóér eladna mert nagyobbat akar /megunta /nem megy a színe a környezethez /nincs rajta LCD kijelző :DDD
Max 30k és 1 hét próbagar,max 5 éves vétel és nem rozsdás /sérült sehol, szállítás előtt ne felejtsék el berakni a dobrögzítő csavarokat (te meg kiszedni) és vizmertekkel érdemes belőni a lábakat különben centrizésnél hangos(abb) lesz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9230) Gigi01 válasza Acef (#9209) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi! :R

(#9231) tildy


tildy
nagyúr

Errol velemeny? [link]

Szulonek lenne, van hideg-meleg bekotesi lehetoseg alapbol otthon, tehat arra is ra tudna csatlakozni, inverteres is, gyorsmosas is van benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9232) Acef válasza tildy (#9231) üzenetére


Acef
addikt

Jó, de túl drága a hideg-meleg miatt. 150kWh=7000 Ft.

Inkább ezt: AEG L61600, +4év garral.

[ Szerkesztve ]

(#9233) Acef válasza Acef (#9232) üzenetére


Acef
addikt

Jav: L 61060 TLE

(#9234) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

gyun eszmbe vasarnap akaram irni, de elmarad: szarvasi acel kavefozok 20k most akcijoban a nipkoztarsasag utjan

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9235) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Milyen gofrisütőt ajánlotok? A keret 10e Ft rá. Nem kell, hogy szendvicssütőnek is tudjuk használni. Hol érdemes venni egyébként?

(#9236) biker válasza HaZsolt (#9235) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem egyfunkciósat ebben az árban nem találsz, az mind ipari
a 10e vagy alatta kategória, mind "kombi", vagy szendvics és gofri, vagy gofri és ostya, vagy kontakt, de nem nagy szám...
jó gofrisütőt 15 körül láttam, vagy felette

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9237) Mercutio_ válasza HaZsolt (#9235) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom hol van a városban most jó gofri... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9238) HaZsolt válasza biker (#9236) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszönöm! Egyébként turmixgépre is szükség lenne. Milyet érdemes venni? Üveg, műanyag? Menne bele jég is.

(#9239) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig mosogatógép vásárlással vagyok elfoglalva, de időm nem volt jobban körbejárni a dolgot. Tudtok mondani valami best buy gépet mostanság, ami ár/érték arányban jó lehet?

(#9240) kecz válasza Mercutio_ (#9229) üzenetére


kecz
aktív tag

Igen, azt volna az alapötlet, hogy valahonnan használtat szerválni, de sajna nem volt.
Tegnap kifizettük, péntekre kihozzák. Megjegyzem jól jött, hogy ingyen szállítják házhoz, mert egyébként 10500 lett volna. (Bár a webshopból meg 3000 asszem). Így hogy van rajta 5 év gari, 4 év után lehet lecserélem majd. Egyébként a Samsung WF60F4E0W0W/LE és a Gorenje W 6503/S közül a Samu nyert.

(#9241) Acef válasza kecz (#9240) üzenetére


Acef
addikt

Regisztráld a samunál, csak így lesz teljes 5 év.

(#9242) kecz válasza Acef (#9241) üzenetére


kecz
aktív tag

Én úgy tudtam, hogy MM-es 3 év gari az ami a +3 év. :)
De akkor majd a Samunál is regelem, ha megjön.

(#9243) Acef válasza kecz (#9242) üzenetére


Acef
addikt

A samu nem kettő.
Csak 1, +1 reg esetén, +3 = 5

(#9244) harry


harry
veterán

Milyen árban mehet egy ~7 éves, talán 12 terítékes mosogatógép? Ha jól emlékszem whirlpool... Ugyan tudnék kérni pontos típust, de úgy gondolom ebben a kategóriában már nem számít annyit. 30 - 35k? Vételről lenne szó. [link] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9245) Acef válasza harry (#9244) üzenetére


Acef
addikt

akcióban újat, márkásat vehetsz 70-80 körül.

ezért sztem sok a 7 éves 35-ért

(#9246) harry válasza Acef (#9245) üzenetére


harry
veterán

Nagyjából én is erre jutottam, bár aztán ha újat vennék lehet ez menne feljebb is, de használtnál kb. itt lehet az értelmes plafon.
Néztem most egy bemutató videót egy 15 terítékes ~180k gépről, nem semmi mik vannak már, az a 3. legfelső fiók nagyon tuti, meg hajtogatható tartók, gumitámasz, magasságállítás, szórófejek, áh :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9247) Acef válasza harry (#9246) üzenetére


Acef
addikt

Ár-érték: fogyasztás, pakolhatóság (+kosár, dönthető/állítható, hátsó fúvóka PC), 4 év garancia = Whirlpool beépíthetö

(#9248) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Lassan alakulnak a kinézett háztartási gépeink,eddig ez a 2 lehet a befutó,vélemény esetleg vki?
Mosógép , tűzhely (gázszervizes ajánlással).

Szerk: tűzhely ára nem ennyi,88k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#9249) Acef válasza konci79 (#9248) üzenetére


Acef
addikt

AEG O.K.

GOR. 57324-et venném (tel. sín)

(#9250) tildy válasza Acef (#9232) üzenetére


tildy
nagyúr

Viszont jóval olcsóbb a melegvizeloallitasunk, mintha a gép melegitene. Electroluxszal eddig nem nyultunk mellé még. Az aeg-t meglesem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.