Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Dluinet válasza Kalandor (#9049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

háztartási villanymotoroknál (például szivattyú) 45 perc folyamatos használat után 15 percet pihentetést kérnek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9053) runner 125 válasza Kalandor (#9049) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nekem is új, nálunk van h egymás után 2-3x is megy. Kb 8 éve. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9054) Dluinet válasza Kalandor (#9052) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a 15 perc is bő ráhagyással van, felesleges nővelni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9055) biker válasza Dluinet (#9051) üzenetére


biker
nagyúr

attól függ!
kávédaráló max 2perc után 10 perc szünet, de normál 45mp üzem, 2 perc szünet

minden ilyen eszközre rá van írva, csak senki nem olvassa el :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9056) Dluinet válasza biker (#9055) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kávészertartáshoz igazítva :D

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9057) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Nagy segítség kellene! Mosogatógép beszerzése előtt állok. Életemben még sosem volt ilyen gépünk, így totál tanácstalan vagyok, egyáltalán milyen márkában, típusban érdemes gondolkodni. Első körben ma voltam egy műszaki boltban, ahol Bosch, Siemens, Whirlpool-ok voltak túlnyomó többségében kiállítva. Külsőre a Bosch és a Whirlpool tetszett, de ugye a külső nem a legfontosabb. A lényeg, szabadonálló kellene, 12+ terítékes, lehetőleg A+,A++ en.osztályú, jól pakolható, megbízható, hosszú élettartamú legyen.

(#9058) DeFranco válasza BrandonXXV (#9057) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bosch, Siemens, AEG, 12 terítékes, szabadonálló legyen, energiatakarékosság majdnem mindegy (secko jedno hogy 12 vagy 14 liter vízzel megy le egy mosogatás, ha minden nap(!) mosogatsz (nem fogsz) akkor ez 500 Ft különbség évente). Fontosabb, hogy lehetőség szerint csendes legyen, és minél gyorsabb legyen rajta a normál program.

Legyen jól pakolható, lehetőleg variálható-hajtogatható tüskékkel, legyen szűk és legyen tág tüskeköz, késtartó polc, stb.

Legyen aquastopos és legyen rajta sok gari.

Kezdj el körbe járni, írogasd fel a típusokat, árakat, aztán otthon a netről szedd össze egy táblázatba a paramétereket.

[ Szerkesztve ]

(#9059) BrandonXXV válasza DeFranco (#9058) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Bosch és Siemens tetszetős, bár majdnem ua. úgy néznek ki egymás mellett. Bosch SMS50E98EU-t néztem, ami tetszik és Siemens-ből SN26T898EU-t, bár ez már rendkívül drága, nem tudom megér-e annyival többet, mint a Bosch.
Whirlpool ennyire nem jó, hogy nem ajánlja senki?

(#9060) Acef válasza BrandonXXV (#9059) üzenetére


Acef
addikt

Nem szeretik, mert a régebbi mosógépek miatt "nincs jó híre". Pedig sokkal okosabb, mint a többi. Hibátlan, garantáltan 100 évig működő a többitől sincs.
Nézz utána:
-PowerClean, esetleg Steam
-kosár/tüskék/pakolhatóság
-programok
-öntisztító szűrő
-fém belső
-jún. végéig 4 év garancia, ha a megfelelő helyen veszed

Ezzel nem azt mondom, hogy Wh-t vegyél, de mindenképp számolj vele.
(Egy év garral meg nem vennék 100e+ Ft-ért semmit)

Bosch Siemens : testvérek
Zanussi Electrolux AEG: testvérek

[ Szerkesztve ]

(#9061) DeFranco válasza BrandonXXV (#9059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy ahogy Acef mondja, testvérek. Én a fém belet nem tartom must have opciónak, ha műanyag, akkor legalább nem rozsdáll.

szerk: a siemens az jobb azért jóval. a 13 terítéktől tekintsünk el, az vagy igaz vagy nem, de 30 perccel rövidebb idő alatt végez, ami sokkal fontosabb. A 7 liter víz szimpatikus, mondjuk nem tudom hogy hozták össze, a 44dB érték is sokkal barátibb, mint a 48dB, bár utóbbival sem kerget ki a gép a világból (nekünk 52)

Komoly gép, de a Bosch is rendben van egyébként teljesen. Nekünk SGS53E92EU van egyébként, teljesen meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#9062) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket. Még nagyon az elején vagyok a nézelődésnek, ezért elnézést, ha úgy tűnik csapongok, csak szeretném a lehetőségekhez mérten a legjobbat választani. Minden áron nem szeretnék vagyonokat költeni. Az a drága siemens tetszik, de ha az olcsóbb Bosch is ua. jó, akkor nem költenék 2x annyit rá.
Érdekességként, Whirlpool ADP9070IX ? Olcsónak ez sem olcsó.
A 3. felső talca az evőeszközöknek, az mennyire lehet jó, a hagyomnyos evőeszköz tartóval szemben? Az én elképzelésem szerint, jó lehet, nem foglal külön helyet, több tányér fér be egyszerre. Vagy rosszul gondolkodom?

(#9063) DeFranco válasza BrandonXXV (#9062) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt a whirlpoolt én nem is találom meg csak a WP szlovák oldalán, se a magyaron se az angolon nincs fent. Ez nem túl szimpatikus.

(#9064) Acef válasza DeFranco (#9063) üzenetére


Acef
addikt

ADP 9070
Mert zsír új. Infó: [link]

(#9065) BrandonXXV válasza DeFranco (#9063) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Csocsi új modell. A városunkban lévő egyik műszaki boltban láttam kiállítva és meg kell mondjam, tetszetős darab. Amúgy a többit is ott néztem személyesen, ott írtam fel a nekem tetszőket es azokat írtam most itt be a fórumon is.

(#9066) DeFranco válasza BrandonXXV (#9065) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát én nem adnék érte 180-190k-t az tuti.

(#9067) neduddki válasza DeFranco (#9066) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehh majd a zeolitosert:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9068) DeFranco válasza neduddki (#9067) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Majd ha vállalnak rá 15 év teljeskörűt :)

(#9069) BrandonXXV válasza neduddki (#9067) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Zeolitos? Azmiaz? 😃

(#9070) neduddki válasza BrandonXXV (#9069) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az egy asvany: zeolit

udv

neduddki

p.s. bof:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9071) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Whirlpool elektromos sütőt csak meghatározott szakember köthet be vagy bárki?

Az élet kegyetlen .

(#9072) runner 125 válasza lsc (#9071) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mármint h csak villanyszerelő dughatja be a konnektorba? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9073) csemberlen válasza lsc (#9071) üzenetére


csemberlen
őstag

Olvasd el mi van a garanciajegyre írva.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9074) runner 125 válasza csemberlen (#9073) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg érdekel, h mit értünk a villanytűzhely bekötése alatt. Nekem a Bosch-hoz adtak egy villásdugós kábelt, amit beledugtam a sütő hátuljába, a másik végét meg értelemszerűen a konnektorba.
Ehhez miért kell szaki? Max. a gáztűzhelyeknél, gáz főzőlapoknál tudom elképzelni, de villanynál minek?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9075) Mercutio_ válasza runner 125 (#9074) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálunk 2(vagy 3?) fazisra kötötte a szerelő a fozolapot azt pl hiába értek hozzá inkább rahagytam, és ha már ott volt a sütőt és a mosogatógépet is megcsinálta (előbbit fixen kötötte össze egy csatlakozóval utóbbi be van építve így nem látom, de valszeg azt is.
Egyébként meg ha a forgalmazó előírja mindegy, hogy bárki meg tudná csinálni a szakszerviz /regisztrált szerelő pecsétje es/vagy aláírása kell a gari érvényességéhez, nincs mese.
Szvsz ez sokszor bújtatott ardragitas vagy a forgalmazóé a szerviz, vagy kap a beszedett pénzből.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9076) harry válasza runner 125 (#9074) üzenetére


harry
veterán

Úgy hallottam, hogy ennek ellenére sem javasolt csak simán egy aljzatba bekötni, hanem jobb direktbe kötve, gondolom ekkora áram jobban megterhel egy csatlakozót, mint egy egyszerű kötést. Másfelől, ha csak be is kell dugni, attól még előírhatja a gyártó a szervizt :D Főzőlap persze más téma, ott annyi a kérdés, hogy villanyszerelő megfelelő-e, vagy saját szervizest kell kérni (talán Integránál volt ez gond, és ezért a 2 helyett csak 1 év garit vállalt rá a gyártó - ja igen, garancia miatt is érdekes kérdés, mik a további évek feltételei).
Meg nem tudom mik lehetnek még, de elvileg le kell legyen írva / fel lehet hívni rákérdezni, az a biztos.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9077) runner 125 válasza harry (#9076) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaam, ez igaz persze, én konkrétan közvetlenül a villanyórától teljesen új szálakat húzattam be a nagy fogyasztóknak (sütő, főzőlap, hűtő, mosogatógép), közvetlenül a padláson, majd a szomszéd helység falába be lett vésve és alul vezettettem be a konyhába.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9078) csemberlen válasza runner 125 (#9074) üzenetére


csemberlen
őstag

Pont itt küldtek fotót olyan sütőről amin nincs dug villa, és szakembernek kell bekötnie.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9079) biker válasza runner 125 (#9072) üzenetére


biker
nagyúr

amin van dugvilla, nem kell beüzemelni (kiéve mosógép a rögzítés miatt, nem mindenkinek sikerül kivenni :)
amin nincs, be kell kötni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9080) neduddki válasza lsc (#9071) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

mimimum ev villanyszerelo

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9081) lsc válasza runner 125 (#9072) üzenetére


lsc
nagyúr

Nincs bekötve, a bedugásig eljutottam volna én is, de csak azt szeretem amelyiknek a másik végén van valami.

(#9073) csemberlen: Nincs meg egyenlőre a garanciajegy, költözésnél elkeveredett, ezért kérdeztem. Ja és a honlap sem jó, ott semmit nem ír róla.

"Ilyen hatalmas" segítségeken kívül valaki aki nem csak tippel?

#9080) neduddki: "ev" bővebben?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#9082) csemberlen válasza lsc (#9081) üzenetére


csemberlen
őstag

ev=Egyéni Vállalkozó.
talán Acef kollega tudja, hogy mennyire van korlátozva a bekötés. Ha nem akkor marad a hétfői telefonhívás. ha nem kötik konkrét vállalkozáshoz a bekötést, és pesti vagy akkor keress meg.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9083) lsc válasza csemberlen (#9082) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi akkor marad majd a telefon, pest nagyon keletre van tőlünk.

Az élet kegyetlen .

(#9084) neduddki válasza lsc (#9081) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

keresohasnzlata???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9085) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, hűtő vásárlásban gondolkodunk, no frost-osban, alul fagyasztósban 120e Ft-ig. Melyik márka a javallott? Beko kerülendő? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9086) Acef válasza natë (#9085) üzenetére


Acef
addikt

Alap NoFrost 120-ig: Gorenje, Samsung.

120-ig komoly A++ simát is vehetsz. Electrolux, Bosch.

(#9087) Brave_86 válasza natë (#9085) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A leírásod alapján: Samsung RB29....

(#9088) smiti válasza harry (#9045) üzenetére


smiti
addikt

Én már használtan vettem, a fene tudja előttem mennyit üzemeltették.

Akkor ennek fényében kaphatok valakitől használható tanácsot is? :B

(#9089) Acef válasza smiti (#9088) üzenetére


Acef
addikt

100 alatt Bosch Siemens Electrolux.
Figyelj a pakolhatóságra, AquaStop-ra, A+, A++ nem sokat számít.

(#9090) smiti válasza Acef (#9089) üzenetére


smiti
addikt

Esetleg konkrét tipus ? Vagy teljesen mindegy?

Kicsivel 100k felett van most ( 120) a Whirlpool ADP 500 WH . A 4 év gari nálam nagy előny.

Erről vélemény? Megéri az olcsóbbakhoz képesti 30-40k többletet ?

[ Szerkesztve ]

(#9091) Acef válasza smiti (#9090) üzenetére


Acef
addikt

Sokkal jobban, többet lehet pakolni. (Ebben nagyon jó a PowerClean, és a full állítható kosár)
Hogy neked ez mennyit ér, azt Te tudod.

(4év gar: valószínűleg csak a hónap végéig!)

[ Szerkesztve ]

(#9092) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Ebben a nagy MM mosógép akcióban vettünk egy ilyen eco bubble-t,mert tetszett az asszonynak, olyan kérdésem lenne, ha tudja valaki, hogy mikor beletöltjük a folyékony mosószert és öblítőt akkor egyből eltűnik, nem az öblítéskor kellene leszívnia?

Köszi

pontos típus: samsung WF60F4E0W0W/LE

(#9093) Acef válasza sittes79 (#9092) üzenetére


Acef
addikt

Hány év garral vetted?

Az öblítőt csak később használja, feltéve, hogy nem töltöd a max fölé.

Folyékony mosószerhez (elvileg a gép tartozéka) kaptál egy kb: 4×6 cm kék lapkát? Ezt azért kell használni, hogy ne folyjon ki azonnal a tartályból.

[ Szerkesztve ]

(#9094) sittes79 válasza Acef (#9093) üzenetére


sittes79
addikt

Szia,

Igen azt a műanyag darabkát betettük a mosószeres részbe, az öblítőt lehet max felé töltöttük...de nem biztos.

2 év+ vettünk hozzá 7000-ért 3 évet, így volt 74.000 HUF

[ Szerkesztve ]

(#9095) sittes79 válasza Acef (#9093) üzenetére


sittes79
addikt

sry lejárt a szerk.

Valóban a gond az volt, hogy a max fölé öntöttük, hát nem tudom ,nem vagyok mosógépben pro, de így elég kevés megy bele, főleg, hogy calgont is használunk. Ezek a dob-ba való kapszulák mennyire hatékonyak?

(#9096) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Használ valaki "gőzállomásos" vasalót?

Nekünk sima kézi tologatós van, de édesanyám szerint az a legjobb, mert valakicsodánknak olyan van.

Tapasztalat, vélemény?

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9097) Dluinet válasza runner 125 (#9096) üzenetére


Dluinet
nagyúr

iparban szokták használni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9098) canniball válasza runner 125 (#9096) üzenetére


canniball
nagyúr

Ismerősömék vettek, áradoznak róla hogy milyen űberkirály. De itt is vett valaki nemrég, talán majd beszámol róla hogy mik a tapasztalatai.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9099) Acef válasza sittes79 (#9095) üzenetére


Acef
addikt

-fontos: regisztráld a samunál!

-nem kell több, és a calgon is csak akkor, ha nagyon kemény a víz. Calgon nélkül havonta legalább egyszer legyen 90°-os mosás.

-tabletta: inkább folyékony a tartályba.

Üdv. itt is.
Te ugye az Advance fórumon is voltál?

[ Szerkesztve ]

(#9100) Acef válasza runner 125 (#9096) üzenetére


Acef
addikt

Jó dolog, ha szeretitek a gőzölést.
Többségük tartós, intenzív gőzt és nulla csöpögést ad.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.