Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Brave_86 válasza batai15 (#9150) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#9152) Dluinet válasza Brave_86 (#9151) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez hol van a mikróban?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9153) canniball válasza Dluinet (#9152) üzenetére


canniball
nagyúr

A miénkben a "sütőtér" jobb oldalán.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9154) Dluinet válasza canniball (#9153) üzenetére


Dluinet
nagyúr

és mire jó?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9155) canniball válasza Dluinet (#9154) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra hogy ne szikrázzon a készülék. :DDD
Komolyra fordítva: nem vicc, amikor "tönkrement" ez az izé szikrázott a mikró, mióta ki lett cserélve boldogan használhatjuk tovább.
Ha a műszaki háttérre vagy kíváncsi arról sajna fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9156) Dluinet válasza canniball (#9155) üzenetére


Dluinet
nagyúr

érdekes

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9157) Acef válasza canniball (#9155) üzenetére


Acef
addikt

Egyirányú utca a mikrohullám részére.
Fontos, hogy lehetőleg tiszta legyen, mert különben meg/szétég, és szikrázik, durrog a mikró.

-ollóval, szikével vágható
-néhány készülékben műanyag, ezeket könnyebb tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#9158) konci79 válasza konci79 (#9132) üzenetére


konci79
őstag

Sziasztok!
Előző hsz-hoz valaki? Első körben hűtő és mosógép témában érdekelnének vélemények :alul-felül fagyasztós hűtőnél csak a praktikusság van,vagy jobb az alsó fagyós mint a felső mert...
Mosógép szintén,miért lenne jobb egyik fajta mint a másik?Teljes tanácstalanság mi alapján kezdjek el nézni :F

(#9159) canniball válasza Acef (#9157) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval ha jól értem ez "gyűjti be" a mikrohullámokat?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9160) Acef válasza konci79 (#9158) üzenetére


Acef
addikt

Hütő
-praktikusság/térfogat

Mosógép
-a méret az első, utána a paraméterek

canniball
ez nem engedi vissza őket, +párát, ..

[ Szerkesztve ]

(#9161) konci79 válasza Acef (#9160) üzenetére


konci79
őstag

Tehát műszakilag/ élettartam meghibásodás stb. nézőpontból lényegében mindegy mindkét gépnél hogy alsó/felső részén van a fagyó/töltő ?

(#9162) Acef válasza konci79 (#9161) üzenetére


Acef
addikt

Mindegy.
Ismert márkát vegyél, és ne feltétlenül NoFrost rendszerűt.

--

[ Szerkesztve ]

(#9163) konci79 válasza Acef (#9162) üzenetére


konci79
őstag

No frost-al mi a baj?
Mostani zanussi belülről nedves,edények belseje is gyakran,az mi a bánattól van??

(#9164) Acef válasza konci79 (#9163) üzenetére


Acef
addikt

A nem nofrost hűtő egyszerűbb, talán tartósabb, többnyire csendesebb.

Automata olvasztású hűtőnek párás, vizes, jeges a hátfala. Ne nyomjátok neki az edényeket.

(#9165) DeFranco válasza konci79 (#9163) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sokat nyitogatjátok és/vagy még melegen teszitek bele a főtt ételt

hátul lecsapódik némi pára, az normális, nem kell vele semmit kezdeni, de ha extrém párásodik, zöldség-gyümölcs is romlik, akkor viszont rosszul használjátok valószínűleg

(#9166) Dluinet válasza konci79 (#9163) üzenetére


Dluinet
nagyúr

többet fogyaszt ugyan abban az energia kategóriában

nem tudsz előre jeget készíteni, mert eltűnik a mélyhűtőből :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9167) konci79


konci79
őstag

Nem nyomunk semmit a falához,nem nyitogatjuk sokat,melegen se teszünk bele semmit...Ennyire hülye nem vagyok :N

Zöldségtartó rekesz van alul,ha betoljuk a helyére teljesen akkor ott is bevizesedik...Vagy melegen tesszük bele a reggel 7 körül piacon vett zöldségeket is? :DDD
Ráadásul északi oldalon van a hűtő mégcsak nem is ablak vagy tűzhely mellett hogy nagy meleget kapna,a konyha kifejezetten hűvös hely.Viszont az új lakásban már napos oldalon lesz,minden ablak nyugatra néz...

[ Szerkesztve ]

(#9168) konci79


konci79
őstag

Egyébként márkaboltban vagy műszaki áruházban jobb megvenni valamit? Nyíregyháza,ami eszembe jut hirtelen a MM,Exp.(Te..o kilőve,oda nem megyek),netről rendelni nem akarok,azért megnézném mielőtt megveszem,meg garanciáztatás szempontból is egyszerűbb a helyi.

Szerk: előző hsz-hoz,a mostani hűtőnél a fagyasztó a hűtőtérben van nem külön,ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#9169) Acef válasza konci79 (#9168) üzenetére


Acef
addikt

Nézd a tv-t, hátha reklámoznak valami szimpatikus dolgot :K
(hátha egy számodra szimpatikus NoFrost masinát, ami nem vizesedik)

[ Szerkesztve ]

(#9170) konci79 válasza Acef (#9169) üzenetére


konci79
őstag

Az biztos hogy felülfagyasztós kell majd a nejemnek :)
Ezt a márkát nem ismerem(hotpoint), viszont ez a mosógép pl. árban/tudásban szimpatikus,jók a termékeik?

(#9171) Mate válasza konci79 (#9170) üzenetére


Mate
nagyúr

Ariston régen jó márkának számított. Most nem tudom mi a helyzet velük.

(#9172) canniball válasza konci79 (#9170) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az biztos hogy felülfagyasztós kell majd a nejemnek"
Gondolom a miértre csupán a tipikus női választ tudja mondani. Ha nem akarsz éveken keresztül teljesen feleslegesen hajolgatni akkor beszéld le róla. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9173) biker válasza konci79 (#9170) üzenetére


biker
nagyúr

ahogy cannibal is mondta, é r t e l m e t l e n naponta 15-20x lehajolni, miközben heti egyszer nyitod ki a kényelmes felső fagyasztót

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9174) cocki


cocki
tag

Üdv mindenikek,

Kisméretű garzonba nézegetek 6 terítékes mosogatógépet, tapasztalatok milyet érdemes venni?

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#9175) Met válasza biker (#9173) üzenetére


Met
nagyúr

+1

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9176) DeFranco válasza cocki (#9174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

12-eset. Annyival nem nagyobb, és legalább belefér a főzőedény is, nem csak hat tányér meg az evőeszközök.

Viccen kívül ha megoldható, akkor tényleg jobb lenne, amúgy én Bosch-Siemens párti vagyok.

(#9177) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Ezzel a kávéfőzővel van e tapasztalat esetleg? Elég jókat írnak róla. :) Be merjem vállalni? Most is Szarvasi kávéfőzőnk van, de a belépőszéria, hibátlan, de a kocsmában finomabb a kávé, hiába én is frissen őrlöm és ugyan azt a márkát vásárolom. :) Nem tudok másra gondolni, csak hogy ott nagyon nyomáson készül, ezért gondoltam a 15 bar-os készülékre.

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#9178) neduddki válasza DNReNTi (#9177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

keress vissza hogy mit mond az ifju hazas, merrt ponmt egy ijjet vett /leglabbs szandekzott/:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9179) canniball


canniball
nagyúr

A hűtőgépeket, mosógépeket és TV-ket most ingyen szállítják a MM webshopból.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9180) runner 125 válasza canniball (#9179) üzenetére


runner 125
nagyúr

Apropó, mekkora már, h az MM webshop-ban teljesen már árakkal dolgoznak. :D

Kollégám kinézett egy routert, nagykerből pont nem tudtuk beszerezni és alig volt drágább, elugrott a győribe, volt is náluk, csak 4k-val többért.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9181) canniball válasza runner 125 (#9180) üzenetére


canniball
nagyúr

Az még hagyján, de ha jól tudom az egyes üzletek is eltérő árakkal kínálják ugyanazt a portékát (legalábbis jópár éve mikor utoljára néztem még kb. 10% difi volt egy belvárosi és egy távolabbi üzlet között).
Én ha onnan rendelek a webshopból "szoktam", az ingyenes kiszállítás és az elállási idő elég meggyőző tud lenni. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9182) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Indukciós főzőlappal fog menni a következő edényszett? Idézem: ,,high quality stainless steel chrome nickel 18/10". Szendvics szerkezetű az alja, van benne alumínium is.

(#9183) neduddki válasza szőröscica (#9182) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1 vagy elhiszem mai ra van irva, de lehe thogy inkabb nem, ebbol kovetkezik:
2 csapjal ra egy magnest rogvrdst kiderul

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9184) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung RL28FBSW hűtőnk,ami folyik.
Egyszerűen megtelik vízzel az a lyuk,ahol el kéne folynia a víznek, ha egy csővel leszívom onnan a vizet,akkor jó is egy darabig, míg újra meg nem telik.
Sajnos sikerült úgy beékelni a konyhabútorba,hogy egyelőre nem tudom kihúzni,nem férek hozzá.
Fölötte és jobboldalt pár centi van csak sajnos, tudom ez így nem a legjobb.
A kérdésem az,hogy mi dugulhatott el, hogy a víz nem folyik le azon a lyukon,amit írtam. Valahogy ki tudom én azt dugaszolni?
Van egy akkora csövem,mint az a luk, le is megy 1métert, csak sajnos mindig újra telitődik, onnan alulról nem párolog el vagy ott valami eldugította, passz.
Robbantott ábrát és magyar nyelvű használatit se találok hozzá :(((

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9185) DeFranco válasza -HajTömeg- (#9184) üzenetére


DeFranco
nagyúr

általában elég egyszerű szokott lenni a tech. ott a lyuk, az egyenesen megy le a motorig egy csőként. a motor tetején van egy magasabb falú tálca, abban gyűlik össze a lecsorgott víz, és a motor hője párologtatja el.

(#9186) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Ez a hotpoint megér 120.000-et szerintetek? Elég nagy, elvárásnak megfelel,minőség/megbízhatóság szempontból érdekelne.

Valamint van egy felültöltős whirpool mosógép ami nem akarja az öblítőt használni,benne marad a tartályban,csak víz kerül még mellé...Mit lehet kezdeni vele? Próbáltam kitakarítani de nem használt...

[ Szerkesztve ]

(#9187) -HajTömeg- válasza DeFranco (#9185) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,én is erre gondoltam,most sikerült kivennem a hűtőt a helyéről, a tálca csont száraz.
A gumicsövemet a lyukon tökig letolva nem jön ki alul, megakad,de nem úgy, mintha valami kis dolog torlaszolná el,hanem kőkeményen. Mi a túró lehet ez? :U

Alias: Júzer error

(#9188) DeFranco válasza -HajTömeg- (#9187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valami beleragadt. próbáld meg alulról felfelé tolni, hátha fel tudod tolni valahogyan ott ahol beesett. kemény-éles tárggyal ne erőltesd azért, de el lehet játszani vele.

(#9189) Mate válasza -HajTömeg- (#9187) üzenetére


Mate
nagyúr

Szerintem legtöbbször a hús és egyéb cuccok nejlonos papírcsomagolása szokta eltömíteni. Ráfagy a hátára és mikor kiveszed ott marad. Fel se tűnik. Aztán fogja magát, leolvad és eltömíti a lyukat.

(#9190) -HajTömeg- válasza Mate (#9189) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Valami jég van ott. Nem tudom kibuzerálni, alulról egy kb 20cm csavarhúzóval próbáltam, éppenhogy elértem.
Ilyenkor mi a teendő? Nemrég volt leengedve. Azt a csövet,ami a vizet elvezeti nem tudom kivenni valahogy?

Alias: Júzer error

(#9191) Mate válasza -HajTömeg- (#9190) üzenetére


Mate
nagyúr

hát ha jég van ott, akkor kapcsold ki és hagyd úgy, míg nem olvad le.

(#9192) Acef válasza -HajTömeg- (#9190) üzenetére


Acef
addikt

Jég?
Gondolkodj el a cserén. :F

Esetleg vezesd kívülre a csövet.

[ Szerkesztve ]

(#9193) -HajTömeg- válasza Acef (#9192) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Elég régi az igaz.
De nem lehet, hogy beesett oda pl egy borsó és eljegesedett??
Nem vettem még le a hűtő hátlapját. Gondolom úgy férnek a csőhöz.

Alias: Júzer error

(#9194) Zjunior


Zjunior
veterán

Na, megrendeltem ezt Gorenje K57364AXG, remélem nem fogok benne csalódni....
Ingyen kihozzák -2000ft paypal-al 3 év gari!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#9195) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az mitől lehet, hogy az Immergas Eolo 23 kazánom egyik pillanatról a másikra nem ad melegvizet, kipróbáltam a fűtést, az sem működik. Néha villog narancssárgán, 10-es hibakóddal. Ami azt jelenti, hogy nincs elég nyomás. Elolvastam a kézikönyvében 1 és 1.2 között kell lennie. Feltöltöttem 1.2-re, de a hiba ugyanúgy fennáll (amúgyis alig 1 alatt volt eredetileg). Ha megnyitom a melegvizet, a kijelzője nem jelzi, hogy melegíti, nem jelez ki semmit, mintha mi sem történt volna.

(#9196) rayoliviero válasza rayoliviero (#9195) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ez azután történt, hogy kicsit befűtöttem, mert éjszaka annyira lehűtöttem a lakást.

Az Immergas szerint akkor lehet a tágulási tartály körül van a gond, a biztonsági szelep bekapcsolt, mert nagyon megemelkedett a nyomás. De ha 1 bár alatt volt akkor még, akkor nem tudom, hogy tudott úgy megemelkedni. És ha bekapcsolt a biztonsági szelep, akkor hogy lehet ezt visszaállítani normális állapotba?

(#9197) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, erről mi a véleményetek?
link
előre is köszönöm ha mondtok valamit :) :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9198) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ha eljegesedett a hűtőben a vízelvezető,de nem férek hozzá, akkor esetleg megoldás lehet,hogy odafújok valami jégoldót?
Esetleg sót?
Alkoholt?
A lyuktól kb fél méterre lehet a jegesedés, legalábbis egy gumicsövet addig tudok lenyomni.
Szerintetek? :U

Illetve még egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyit fogyaszthat vajon egy Samsung RL28FBSW ?
Sehol sem találok erről adatot,pedig érdekelne,hogy egy mai hűtőhöz viszonyítva mennyivel költünk többet áramra ezzel.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#9199) DeFranco válasza -HajTömeg- (#9198) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Olvaszd le az egész hűtőt. Úgy is meg kell csinálni rendszeresen, bevágsz a fagyasztóba pár jégakkut, megfagynak, beteszed az egész cuccot ami benne van egy hűtőtáskába a jégakkukkal, a hűtőt leolvasztod, kitakarítod, mire kész vagy, ki tudod piszkálni a beragadt akármit a lyukból is.

Pár óra alatt kész van, és lesz egy patyolat hűtőd.

(#9200) Mate válasza -HajTömeg- (#9198) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem oldható meg, hogy kikapcsolod egy kicsit a hűtőt?

Mondjuk érdekes, hogy annyira lent jegesedne. Furcsa.

"Illetve még egy olyan kérdésem lenne,hogy mennyit fogyaszthat vajon egy Samsung RL28FBSW ?" Szokott lenni egy matrica, tábla a hűtőben amin rajta vannak a paraméterek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.