Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Korábban kinéztem egy AEg mosógépet,de faragnom kell a költségekből...
70-80 max ami rámegy, pl egy Hotpoint mennyire megbízható?
Sokszor olvastam hogy ilyen árban szte mindegy mit veszek,de azért jó lenne kihozni a legmegbízhatóbbat..

(#9602) Qtya123 válasza Acef (#9583) üzenetére


Qtya123
őstag

Na közben más is kerül arra a részre, így nem lehet különálló mosogatógép. A jó hír, hogy így nem kell olyan messziről vinnem a csöveket, elég lesz a gyári méret, a rossz hír, hogy nem úszom meg a konyhabútor átalakítását a beépítés miatt.
Az lesz a legnagyobb gond, hogy a konyhabútor 55 cm mély, a mosogatógép ugyanennyi, de a konyhabútor színével megegyező bútorlap, amit az elejére kell szerelni, még plusz 2 cm, így ennyivel ki fog lógni a konyhabútor síkjából. Fogalmam sincs ehhez hogyan igazítom hozzá a konyhabútort, mivel előrébb nem húzhatom 2 cm-el, mert lábakon áll egy emelvényen és a láb pont az emelvény szélén van.

(#9603) DeFranco válasza Qtya123 (#9602) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak halkan mondom, hogy a szabadonállókat is be lehet tenni a bútorba, csak az előlapod nem lesz bútorlap. teteje a legtöbbnek levehető, a miénk is bútorban van, leszedett tetővel. pontosan mekkora helyed van?

(#9604) Met


Met
nagyúr

A keskeny mélységű elöl töltős mosógépeknek van valami hátránya még a kissebb (vagy kissebb űrtartalmú) dobon kívül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9605) B-L-A-C-K válasza Met (#9604) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk ilyen van, nem egy nagy darab ez sem, több mint fél éve van meg, nagyon szeretjük, semmi gond nem volt vele eddig.

(#9606) Met válasza B-L-A-C-K (#9605) üzenetére


Met
nagyúr

Fektetve be lehet tenni a konyhapult alá? Mert nekem elöltöltős kell :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9607) DeFranco válasza Met (#9606) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Be lehet tenni :K

(#9608) B-L-A-C-K válasza Met (#9606) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja bocs figyelmetlenül olvastam...:)

(#9609) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.
Egy nagy hűtőterű hűtőt szeretnénk venni, olyan ~300 literes kellene. A többi tulajdonság egyelőre nem fontos csak még annyi, hogy ár-érték arányban jó legyen és ~150 ezer körüli összeg rá a keret, maximum 180k vagy kicsivel több, ha szükséges.
Esetleg, ha több hűtőt is tudnátok mondani az még jobb lenne, hogy lehessen válogatni. :R
Köszi.

Üdv, Dávid

(#9610) Qtya123 válasza DeFranco (#9603) üzenetére


Qtya123
őstag

55 cm a konyhabútor mélysége és 50 cm szélességű helyem van. Így csak 9 terítékes mosogatógépek jöhetnek szóba és a legkisebb mélységű mosogatógépek pont 55 cm mélyek. Különállóból nincs ilyen kis mélységű.

Gondolkoztam még azon, hogy bútorlap helyett fóliát tenni a gép ajtajára. Csak azt nem tudom, hogy kapni-e ugyanolyan színű és mintázatú fóliát, mint amilyen a konyhabútor.
Ez lenne az: http://www.dolinkabutor.hu/sotetavelino.html

(#9611) concret_hp


concret_hp
addikt

botmixernél mit kell nézni?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9612) neduddki válasza concret_hp (#9611) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

teljesiment, a 800W-s boschok nagyon jok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9613) bandus válasza concret_hp (#9611) üzenetére


bandus
veterán

az árát :D elég faék egyszerűségű szerkezet, nagy mágia nincs benne. ami számít, az a penge minősége, ami nagy valószínűséggel az árral arányos. nekünk zanussi van, hibátlanul működik. persze lehet kapni ilyen tálas megoldásokat, az jobb, mert még véletlenül sem fröcskölöd vele össze magad meg a konyhát. de ezek persze drágábbak is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#9614) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy elhalálozóban van a 15 éves hűtőnk. Milyen alul-fagyasztós 60cm széles hűtőszekrényt tudnátok ajánlani helyette?
100L feletti fagyasztó rész és 250L körüli normál hűtő rész (ezek az értékek lehetnek picit nagyobbak is) lenne ideális. A No-frost meg a normál hűtőtérben páramentesítős légkeringetős dolog szimpatikusnak tűnik, de azt nem szeretném, ha hangos lenne.
A Miele árkategória sajnos nem jöhet szóba, de azért nem ártana, ha az új hűtőszekrény is kiszolgálna egy jó darabig minket.

(#9615) konci79 válasza konci79 (#9601) üzenetére


konci79
őstag

Bár nem válaszolt senki, találtam egy egyszerű LG-t,egyelőre ez tűnik befutónak, nem kell ennél "okosabb".
Valakinek vélemény erről?

(#9616) Acef válasza konci79 (#9615) üzenetére


Acef
addikt

Jó, csak nincs digit (idő) kijelző.
Viszonylag kicsi a dob, cserébe laposabb a gép.

nagynorbi
noforst
-100 alatti fagyasztós
- zajosabb mint a sima
- bonyolultabb mint a sima / élettartam?

[ Szerkesztve ]

(#9617) konci79 válasza Acef (#9616) üzenetére


konci79
őstag

Nekem tökéletes kijelző nélkül is,mostani is csak 5 kg töltetű,akkor ez marad,ennyi van rá jelenleg.
Csak tudni akartam ebben az árban van-e más alternatíva esetleg.
Köszi a választ.

(#9618) Nestor16 válasza Nestor16 (#9609) üzenetére


Nestor16
senior tag

Nos, azóta találtam ~2 szimpatikus jelöltet.
Samsung RR82PHIS Hűtőszekrény - most lett épp egy 10k-val olcsóbb

AEG S74010KDXO szabadonálló hűtőgép

Melyiket ajánljátok?

Üdv, Dávid

(#9619) Acef válasza Nestor16 (#9618) üzenetére


Acef
addikt

Az AEG-et venném, mert nem NoFrost

konci79
esetleg Samu WF 60 F4 EON0W

Más
Korábban már írtam...
Samsung garancia

Kb. 2014 május óta:
A Samu szigorítja a gart, felforgatták az egészet.
Az új garjegyek esetén nincs már 2, vagy 2 év + 2 hó, hiába a számla + garjegy.

- Kb. május óta megszünt a regisztráció esetén +2 hó gar.
- Itthon csak akkor van (1+1 év) gar, ha regisztrálod a samunál. Az egésznek a szürkeimportos készülékek (lopott garanciával?) javíttatása, a szürkeiportos készülékek elkülönítése a célja.

[ Szerkesztve ]

(#9620) concret_hp válasza Nestor16 (#9618) üzenetére


concret_hp
addikt

mi szól a samsung mellett az aeg-vel szemben?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9621) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Mit gondoltok az asztali mini konyhák alsó szegmenséről? Pl 17 ezerért Orion?
Csak a sütő része lenne használva, a tetején a főzőlap nem.

(#9622) Shy válasza dodopek (#9621) üzenetére


Shy
tag

Nekem ilyen van csak fehér színben, másfél éve teszi a dolgát a sütőt ritkán használom, de az is oké. Szóval a tapasztalataim alapján én ajánlom.

Kell, vagy rakom el?!

(#9623) Nestor16 válasza concret_hp (#9620) üzenetére


Nestor16
senior tag

Hát elsősorban a véleményeket hasonlítottam össze (arukereso), ahol a samsungra szinte mindenki 5*-t adott egy kivétellel (24 szavazatból). Egyedül az italadagolóra panaszkodtak, de az sem nagy gond.
Az AEG viszont nagyobb, olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, ami jobb persze.
A lényegi kérdés csak a nofrost rendszeren van, hogy mennyivel tartja el tovább az élelmiszereket ez a rendszer, illetve ebben van tárolórekesz is. Meg az a tény, hogy ebben száraz levegő van, ami miatt nem vizesedik az áru.

Üdv, Dávid

(#9624) cotag


cotag
senior tag

Bevállaltam a Nodor termékeiből a D900-as sütőt, és az IB 46 B1/A indukciós főzőlapot. Később írok róluk..(5év garanciával)
[videó a sütőről]

[ Szerkesztve ]

(#9625) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Két napja egy fasza villanás és füst kíséretében a mikrónk távozott az élők sorából (12 éves LG). Lehet élni mikró nélkül is, de azért szükség lenne egy másikra. Kérdés: van valami bestbuy ajánlat, vagy bemegyek a boltba, és leveszem a polcról azt ami tetszik? Keret kb. 20k.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#9626) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok,

Mosógépet szeretnék venni, de nem tudom milyet érdemes. Van egy régi de már sajnos nagyon zajos és nem akarjuk megjavíttatni. Pedig még biztos kibírna még vagy 20 évet a régi hajdúnk.
Milyet érdemes választani? Felültöltőset szeretnénk a hely miatt.
80-100 ezer között áldoznánk rá.

(#9627) nagynorbi válasza Acef (#9616) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszönöm a választ, de hogy érted, hogy 100 alatti fagyasztós, és mi a baj az élettartamukkal?

(#9628) Acef válasza nagynorbi (#9627) üzenetére


Acef
addikt

NoFrost
- sz.tem 60 cm szélességűben csak 100L alatti fagyasztós van
- bonyolultabb technika a NoFrost, több a hibalehetőség

(#9629) nagynorbi válasza Acef (#9628) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Vannak 110L körüliek is 60-as szélességben pl a Samuéknak.
Akkor no no-frostból melyik márkát tudnád ajánlani?

(#9630) neduddki válasza nagynorbi (#9629) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

simabol elux-brancsra moindekepp erdemes szemt vetni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9631) Acef válasza nagynorbi (#9629) üzenetére


Acef
addikt

Nézd meg "élőben" azt a 110 litert

simából
ELLUX, Bosch, Siemens, Gorenje, Whirlpool

(#9632) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

eldobom az agyam, vorwerk kobold 5db porzsak 6khuf!!!, hepa szuro 6khuf!!!, lehet hogy mese atB!ra mennek mint a lux-ek??? /a vorwerk porszivo sosoe votl aB! az bisztos/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9633) jubilleum


jubilleum
senior tag

Üdv!

Van nekem egy philips fc9160 porszívóm ami vizet szívott fel. Azóta a motornak szőrnyű hangja van. Kérdésem az lenne a hogy a motor szétszedésével, és kitakarításával ez a hiba orvosolható, vagy az egész motort kellene cserélni? Ha a motort kell cserélni úgy ahogy van, akkor honnan tudok emberi áron, új vagy akár bontott motort szerezni?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#9634) razzorr


razzorr
őstag

Konyhai gépek érdekelnének engem, hogy mostanában mely márkák ajánlottak és jó ár-értékűek.
Pontosabban főzőlap, beépíthető sütő, beépíthető mikró, beépíthető hűtő, páraelszívó, mosógép. Ezek a fontosabb gépek,amikre szükségem lenne.
Árban egy jó közép szint érdekelne.

Írom, hogy mely márkák érdekelnek konkrétan: Teka, Whirpool, Electrolux, Gorenje, AEG, Indesit, Fagor, Zanussi
Vélemények? Legfőképpen a Teka lenne az ami érdekelne,amiből kompletten szinte minden van (kivéve mosógép)

(#9635) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Mikroból 20-25000HUF és porszívóból 15000HUF körül melyik a jó választás? Köszi!

(#9636) sandró60 válasza X3B6O0X (#9625) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem még "él"a 16-éves digitális kijelzésű LG-m.A Tescóban(Pólus)-lett annak idején vásárolva huszonezer ft-ért.Lehet,hogy akkor még odafigyeltek a minőségre?
A családi környezetemben sorra mondták fel a szolgálatot a különböző márkák.

[ Szerkesztve ]

(#9637) neduddki válasza sandró60 (#9636) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

normaleloszlasrol hallotal mar?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9638) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na kiprobaltma egy belepo motyogatogepet, hatttt etem en ma mije fizettem sokat

udv

neduddki

mod: na ezt hallani egy nipgazdasgnyi pizt ellocsol szjabaul:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9639) DeFranco válasza neduddki (#9638) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mert madár vagy? ;]

(#9640) jubilleum válasza jubilleum (#9633) üzenetére


jubilleum
senior tag

Üdv!
Megvizsgáltam a gépet. A motor kuka. Merre tudok új porszívó motort venni? :)

(#9641) Bacusuz válasza X3B6O0X (#9625) üzenetére


Bacusuz
őstag

Esetleg javítani nem lehet?
Én nekem valami nagy és komoly alkatrész ment el benne(magnetron asszem)
szétszedtem,rákerestem a neten és egy csákónak volt készleten pár százasért odaadta.
Vettem hozzá ezüst papírt , és azóta is megy anyósomnál hibátlanul.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9642) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok,

Van egy sok éves philips triathlon 2000 takarítógépünk, aminek beesett a bekapcsológombja. A gomb egy gumiborítás alatt van, így nem tudom megnézni, hogy hová lett, és sajnos az istennek nem jövök rá, hogy hol lehet szészedni, kerestem neten szervízkönyvet/manualt, de csak robbantott ábrát láttam, ami sajnos ebben nem sokat segített.

Találkozott már valaki ilyen géppel? Hol lehet megbontani? (nem akarom feltétlenül magam megszerelni, de jó lenne látni, hogy mekkora a gebasz, mielőtt a szerviz legombol rólam x ezret bevizsgálás gyanánt)

Köszi,
Ottó

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9643) nagynorbi válasza Acef (#9631) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Acef, neduddki:
Uraim, köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#9644) Acef válasza Mosqu!to (#9642) üzenetére


Acef
addikt

Tipp:
ne a kapcsoló felől (tehát ne felülről), ha nem alul keresd a csavarokat.

(#9645) cheatergs


cheatergs
senior tag

Halisztok!
Porzsák nélküli HEPA-s porszívót vennék, mivel annak állítólag nagyobb a szívóereje (zsák nem fojtja le), ill. jobban szűr; a normális vizesek meg 70-től kezdődnek.

Márka mennyire számít?
A baglessek nem gyárilag HEPA-sok?
30 alatt meg lehet úszni?
Mosható szűrő mennyire életképes?

Mindig minden mindegy

(#9646) neduddki válasza cheatergs (#9645) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha visszakeresl akkor gyorsan kiderul. hogy a porzsakosak a jobbak, /foleg az aso kategotiaban/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9647) cheatergs válasza neduddki (#9646) üzenetére


cheatergs
senior tag

A visszaolvasásokból nekem épp ellenkezőleg tűnik, de minimum egyenlő arányú a két tábor.

Mindig minden mindegy

(#9648) Acef válasza cheatergs (#9647) üzenetére


Acef
addikt

+1

jól beszél neduddki

(#9649) neduddki válasza cheatergs (#9647) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem a felhasznlaok hanem a gyartok velemenye az erdekes:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9650) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Asszonykámmal gondolkodunk egy ilyen Tefal Actifry készüléken, ezeket néztük.

Mi a különbség a két gép között megéri az a 6000 HUF különbség?

Tefal Actifry Essential FZ301030 olajsütő

Tefal Actifry Essential FZ300030 olajsütő

Illetve mit ajánlotok még ebben a kategóriában?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.