Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) neduddki válasza Acef (#9800) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bezzeg ami neknm ekelelt ott a cata volt a jobb a gyakorlatban is aszonta a multikomplexen neni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9802) stangli válasza neduddki (#9781) üzenetére


stangli
senior tag

Hány m3 -t szív óránként?

(#9803) stangli válasza fi:zi'k (#9778) üzenetére


stangli
senior tag

talán gáz jobb megoldás, használt indukciós lapokra keressél rá, hogy miként néznek ki... normális használat után nem kicsit lesznek karcosak....

(#9804) neduddki válasza stangli (#9802) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

840/600/340 44-55 dB(A) mod: (*max. motorteljesítmény / max. légszállítás szabad kivezetés esetén / EN61591 szabvány szerint)

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9805) Acef válasza neduddki (#9801) üzenetére


Acef
addikt

Mindkét márkanévből több szint, de a Nodorból vannak a magasabbak.
Pl. Nodor kihúzható 30-tól indul, Cataból van belépő is 23-körül

(#9806) stangli válasza neduddki (#9804) üzenetére


stangli
senior tag

jól hangzik én ezidáig gorenjét néztem, annak a motor teljesítménye 250w, max teljesítmény 770 m3, és zajszint 69 db(A)...

(#9807) neduddki válasza Acef (#9805) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem ne mond orakat elvoltam a multikomplexes nenivel es vegoigneztunk mindet beszlet a tobbekkel etc, es a vegere az gyutt ki hogy eben az esetben nemjarok jobban semi massal igy asztan maradt ez
cata: 840/600/340 44-55 dB(A
nodor: 728/520/340 58-64 dB(A) min-max
naB!+ nem hiszem el tavajj ez me nem vot????: nodor +: 1595/1140/790 49-63 dB(A) min-max ehhhhhhhh:- (
(*max. motorteljesítmény / max. légszállítás szabad kivezetés esetén / EN61591 szabvány szerint)

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9808) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#9799) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez abszolút érthető, de engem az érdekelne, hogy megnöveli-e a csereperiódust, ha igen, mennyivel.

(#9800) Acef
Cata lesz, bár a legolcsóbb kihúzhatós darabjukat 25e-ért láttam. :U

(#9803) stangli
Asszony is azt preferálja, csak azért nem mindegy, hogy mennyit kell még pluszba kicsengetni mágnésszelep, meg ilyen-olyan tervek és engedélyek miatt.
Már olyat is olvastam, hogy egy a konyhaablakon lévő szellőző is megfelelhet. Ez igaz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9809) stangli válasza fi:zi'k (#9808) üzenetére


stangli
senior tag

mivel a gázkazán nem lesz egy légtérbe, így a kivitelező, azt mondta, hogy nem lesz gond, meg amúgy sem, mivel azt is most cserélem és a légtérből levegőt nem szív, hanem a kéményen keresztül szívja a levegőt és fújja egy másik csövön, így nem tudja visszanyomni a házba... remélhetőleg nem hülyeséget mondott a kivitelező és minden megfelel a szabályoknak, mivel beépített gáz főzőlap lesz, ami kb akkora, mint egy indukciós lap... azt is ajánlották a szakik, hogy felezzem meg 2 indukciós lap, 2 meg gáz főzőlap legyen, mert ilyen felállásban is veszik/használják az emberek...

[ Szerkesztve ]

(#9810) csemberlen válasza stangli (#9809) üzenetére


csemberlen
őstag

Gáz főzőlapnál kell mágnesszelep, elszívó,és légbeejtő is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9811) Acef válasza fi:zi'k (#9808) üzenetére


Acef
addikt

Inkább Nodor 1740. Jobb anyag, szűrő, kapcsoló, hang, 5év garos.

neduddki
kihasználnád?
Hol főzöl? Sportcsarmokban? :)

(#9812) fi:zi'k válasza stangli (#9809) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A gázkazánt nem igazán értem miért írod. :B
A felemás főzőlapoknak meg nem látom értelmét, se gyakorlatilag, se anyagilag. :N

(#9810) csemberlen
Árakról tudsz esetleg mondani vmi konkrétat?

(#9811) Acef
30e egyszerűen sok most.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9813) neduddki válasza Acef (#9811) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

siman:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9814) csemberlen válasza fi:zi'k (#9812) üzenetére


csemberlen
őstag

Ismerős gépész olyan 100e Ft-ot mondott. FI relé, és EPH jegyzőkönyv is kell.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9815) stangli válasza fi:zi'k (#9812) üzenetére


stangli
senior tag

azért mert, azt mondta a szaki, hogy gázkazán nem lehet egy légtérben a páraelszívóval...

(#9816) fi:zi'k válasza csemberlen (#9814) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

HMOG! :Y
Ebben pontosan mi is van benne, csak hogy tisztán lássak.

(#9815) stangli
Nálam abszolút nem releváns a dolog, mivel panel és főtáv. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9817) neduddki válasza stangli (#9815) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

paraelszivo nem lehet osszenyilo hejjsegben nyilet egesteru joszaggal /zart egesterut (pl. kongyi) akar az elszivo memelt is lehet/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9818) harry


harry
veterán

Egyre kevésbé vagyok kibékülve az itthoni elektromos főzőlappal, holnap lehet körülnézek, mennyibe is lenne ezt indukciósra cserélni. Csak bosszantanak a járulékos költségek, villanyszerelőt hívni (négy vezeték csokicsatiba kötéséhez, ha jól sejtem...), és persze az edénypark áttekintése, igaz annak egy része már amúgy is rég megérett a cserére.

Esetleg erről mi a véleményetek? [link] [link]
Electrolux EHH6540FOK
Tetszik a slide-vezérlés (nem csak egyesével léptethető a +/- gombokkal, mint általában), meg, hogy nem fém keretben van, bár ez másodlagos; mindemellett nem elszállt áron.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9819) Met válasza harry (#9818) üzenetére


Met
nagyúr

Az egyik oldalon indukciósnak írják, a másikon kerámiának, most akkor melyik a jó?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9820) neduddki válasza harry (#9818) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az hopgy nin cskeret az baba, hogy vgletekig le leeht tekerni az is a slide veszerles csusztatos izeje nalam nem gyutt be inkabb okok oda ahova gondolom es a braktarban neznem meg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9821) harry válasza Met (#9819) üzenetére


harry
veterán

Indukciósnak van írva mindkét helyen, és az is. Attól még az anyaga kerámia.

neduddki
A második felet nem értem :D Mi a helyzet a slide vezérléssel?
Köszi a linket, +5k és még két év gari elég baráti. Bár nem értem, miért 1+2, a MM oldalán azt írják, alapból két év van rá. Illetve +5k a szállítás is, az így akkor +10k +1 év garanciáért, ami már annyira nem szimpatikus.

Nem tudjátok, mennyi szokott lenni a beüzemelés költsége?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9822) harry válasza harry (#9821) üzenetére


harry
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9823) fi:zi'k válasza harry (#9821) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

[forditas]
A slide vezérlés csúsztatós izéje nálam nem jött be, inkább oda bökök ahova gondolom.
[/forditas]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9824) neduddki válasza harry (#9821) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

a slide vezerles muodik ugy is ha huzigalod az ujad, na az nekunk nem gyutt be, siman csak bokunk
11rugo hazhozszallitas+bekotes volt tavajj

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9825) harry


harry
veterán

Áh értem :) Nekem sem az ujj húzogatás miatt tetszett meg, hanem, hogy egyből lehet tetszőleges fokozatot választani, bár persze a léptetős sem akkor probléma, na de ha egyszer lehet ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9826) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Az miért van, hogy a prémium(ként árazott) Bosch, Miele, Siemens konyhai gépekre is ilyen nevetséges 1-2 év gari van?
Aztán itt van a Nodor, életemben nem hallottam róla(, ami mondjuk nem jelent semmit), ők meg 5 évvel rohangálnak még tolerálható árazás mellett is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9827) Acef válasza fi:zi'k (#9826) üzenetére


Acef
addikt

1, marketing
2, mert tényleg jó

Siem, Bosch 2év

(#9828) fi:zi'k válasza Acef (#9827) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Remélem ha eljutok a konyháig, kifogok vmi kis akciót, mert most egy gázos főzőlap és az olcsóbb Nodor sütő kb 135e lenne. Ennyit páraelszívóval együtt terveztem költeni. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9829) Acef válasza fi:zi'k (#9828) üzenetére


Acef
addikt

Nagyon jó, minőségi cuccok a Nodor termékek.

de !
Jó a Nodor sütő, viszont a komolyabb szigetelés miatt kicsi a tepsi, és ez nem mindenkinek elegendő.

130 e Ft
ellux sutőt és gázlapot vennék Nodor elszívóval.

[ Szerkesztve ]

(#9830) fi:zi'k válasza Acef (#9829) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mindenképpen megnézzük előtte. Köszi az infót. :R

Egy linket adnál, mert így hirtelen a gugli nem dobott semmi relevánsat az Elluxra. :(
Vagy Electrolux lenne? :D

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9831) stangli válasza Met (#9819) üzenetére


stangli
senior tag

kerámia főzőlap és az indukciós főzőlap között az a különbség, hogy az indukciós főzőlapon olyan edényekkel tudsz sütni főzni, ami mágnesezhetőek. ha nem mágnesezhető az edény, akkor felejtsd el, hogy egy bablevest megfőzöl. továbbá az indukciós főzőlap,akkor területen melegít, amekkora az edény. amikor lekapcsolod, akkor már relatíve hideg a főzőlap, mert bele van építve valami venti, ami lefúja a meleget a felületről. a kerámia főzőlap ezzel ellentétben nem azonnal melegszik, hanem kis késéssel, a szaki nekem úgy magyarázták, hogy megértsem, hogy ha egy levest főzők és annak a főzési ideje 60 perc, akkor tanácsos 40-45perc után elzárni, mert amire az utolsókat rottyan a pörkölt, addigra be is érik az ízek, mert a hőt olyan szinten tartja a lap, hogy simán elvan. tehát a kerámia lap később melegszik, később hűl ki. az indukciós azonnal melegszik, azonnal is hűl ki, mint pl a gáz főzőlap.

(#9832) canniball válasza fi:zi'k (#9830) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9833) Bacusuz válasza stangli (#9831) üzenetére


Bacusuz
őstag

ez a téma engem is érdekel,hisz lassa kell vennem valamit,mivel az eladott lakásomban maradt a konyha.
eddig pici fagor gáztűzhelyem volt.a legkisebb rózsára tettem a régi vaslapot ,ami mégjobban elfolytotta a tüzet.így készült kb 3 órát a sülthúsom.
tud majd ilyen alacsony hőfokú sütést az indukciósom?
félek hogy az aljára süllyedt ződségek odaégnek.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9834) Met válasza stangli (#9831) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, tudom mi a különbség a kettő között.
Az zavart meg (illetve még nem láttam) hogy az indukciósat is kerámiának írják és hogy van maradékhő ami tudtommal az indukciósnál nincsen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9835) harry válasza Met (#9834) üzenetére


harry
veterán

Ugyan az edényt melegíti, de mivel az edény hozzáér a főzőlaphoz, az átveszi a melegét, szóval elkerülhetetlen a maradékhő, csak persze jóval kevesebb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#9836) McReay


McReay
aktív tag

Tudnátok ajánlani nem túl nagy méretű hűtőt, külön nyíló hűtő és mélyhűtő résszel?
Árban KB. 80 ezer alatt :U

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#9837) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
A Teszkóban most 19 000 forintért van Philips Saeco Poemia HD8323 darálós kávéfőző. Valakinek van tapasztalata ezzel a típussal? Esetleg hasonló áron jobb alternatíva létezik? Előre is köszi! :)

(#9838) M_o_g_y_i válasza r6man123 (#9837) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez nem "darálós", de már én is nézegettem, szimpatikus egy darab. :K
Ennyiért meg főleg! :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#9839) r6man123 válasza M_o_g_y_i (#9838) üzenetére


r6man123
senior tag

Köszi! Ezt benéztem. :) Akkor az ára miatt nem is vagyok már annyira bizonytalan. :)

(#9840) M_o_g_y_i válasza r6man123 (#9839) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Electrolux EEA 111 - elődje, a 110-es jó darab, és ez cseppet nagyobb teljesítményű (a 8323 900W-os, ez pedig 1250W), gondolom annyival gyorsabb is? :F
20e. fölött van csak ez is kicsivel, és szerintem masszívabb, mint a 8323.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#9841) fi:zi'k válasza r6man123 (#9837) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha olcsó automata darálós gépet keresel, akkor ott a Jura belsős AEG Cafamosa.
Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9842) andatti


andatti
senior tag

Az új porszívó törvényről hallott-e valaki. Ezen belül is, ami leginkább érdekelne, hogy a beszüntetésre kerülő nagyobb teljesítményű porszívók forgalmazói (üzletek) majd ezeknek a készülékeknek az árait fel, vagy le árazni fogják?
Mielőbbi válasz reményében KÖSZI!

(#9843) neduddki válasza andatti (#9842) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tartoktr tole hgoy klesz egypar eszement aki panikszeruen nekial nagyteljesimenyu porszivot keresni;- (((

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9844) Acef válasza andatti (#9842) üzenetére


Acef
addikt

Nem változtatják az árát, nincs okuk, szépen eladogatjak.

(#9845) Mercutio_ válasza andatti (#9842) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amit már legyártottak azt joguk van eladni a törvény szerint, így nem lesz okuk leárazni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9846) andatti


andatti
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat... Igazából egy einhell TE - VC 2230 SA -t néztünk ki, mivel ez műhelyben is használható, kazántakarításra is ajánlják, /kiegészítővel pláne/ brutál nagy a szívóereje. 1150 W/220mbar és vizet is lehet vele "szivattyúzni" akár... De eddig nem ismertem ezt a márkát és így a típust sem, így azért vannak fenntartásaim, bár 2 év garanciát adnának rá. Amúgy ez is már a szabály alá esik, mert 2250 W-os... Egy helyi boltban érdeklődtem felőle, de ott nagyon lenézték, bár videón faforgácsot is szedtek össze vele...
Szóval ezt nem ismeri valaki?

(#9847) neduddki válasza andatti (#9846) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"A teljesítményt és az energiacímkét meghatározó szabályozás nem vonatkozik a nedves, a nedves-száraz, az akkumulátoros, a robot-, az ipari és a központi porszívókra, továbbá a padlófényező gépekre és a kerti szívógépekre. Így aki továbbra is a nagyteljesítményű gépekre utazna, ipari porszívót még vehet." bof

udv

neduddki

p.s. guggol eslo link, csak annyi tennek hozza hogy hallgasd meg a hangjat is, ill nezz utanna syonyeg proszivoashaoz nagy szioero hejet mi sikell;- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9848) andatti válasza neduddki (#9847) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi megnéztem... Végül is, nekünk már mind1, ha minden igaz a hét vége felé, fizetés után át tudjuk majd venni... de az is megnyugtató, hogy az ipari porszívók maradnak, bár a kínálatot nézve abból is rengeteg a gagyi.... és igazuk van a hozzászólóknak, hogy kis teljesítmény és sokszor dupla annyit lehet majd takarítani, hogy felszívja a port, vagy marad(t volna) a nagyobb teljesítmény és pikk-pakk, még nagy lakás is megvan 1-2 óra alatt... nem kell egész nap takarítani... (régen én is 20 percig porszívóztam, mert 2--3-4 soron is kellett, mire felszívta a port. (nem szöszt, nem szemetet, csak a port...)
De a cikk kapcsán szöget ütött a fejemben valami...
Idézet:
"2017. szeptember 1-től. Ekkortól újabb előírások lépnek majd hatályba: a porszívók hangteljesítményszintje legfeljebb 80 decibel lehet, a porvisszabocsátásuk pedig maximum 1 százalék. Ekkortól a tartósságra is vonatkozik majd előírás: a motor üzemi élettartamának legalább 500 órának kell lennie, továbbá – amennyiben adott porszívónak van gégecsöve – annak olyan fokú tartósságot kell tanúsítania, hogy 40 ezer alakváltozás után is használhatónak kell maradnia."
A decibel nem zavar, mert sose éjszaka porszívóztunk eddig se és családi ház, a por is oké, mert egyre több az allergiás...
No, de 500 óra... Akkor osszuk el mindig a veendő készülék árát 500-al és kijön, hogy megérte-e? (persze nincs benne az áram felvétel, kopás, esetleg világítás díjának számolása....) Szóval nekem az 500 óra kevésnek tűnik. Igaz ehhez tudni kellene, hogy most mennyi az átlag, bár tartok tőle, hogy ezt sehol nem tüntetik fel, de lehet, hogy én vagyok tudatlan, mert most hallottam erről először. Szóval valaki megírhatná, ha tudja, hogy most mennyi motor élettartam órával gyártják őket...
A csövön, ha nem ugrál a gyerek, akkor lehet úgy használni, hogy ne deformálódjon... Nem?

(#9849) neduddki válasza andatti (#9848) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a miele 1k oraja kiemelkedo a porszivokkoztt es arra min 20 evet szoktak mondani
lehet hogy elsor ene zavara hang, de az akenhyeem amit egy csendes porszivo ad az maga mennyorszgkeress vissza RobiBaab rofogesere

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9850) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Porszívóvásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni. A Nilfisk Aero 21 elég szimpatikus, mert a szőnyegeket ill. az autókárpitot rendesen folyadékkal tudnám tisztítani, ugyanakkor nem tudom, hogy szárazon mennyire hatékony egy normál porszívóhoz képest (jelenleg egy Samsung SC4030 van). Mennyire tartósak ezek a gépek?

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.