Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51651) farkas-j válasza poli27 (#51649) üzenetére


farkas-j
őstag

Most volt nálunk esedékes a porszívóvásárlás. Rengeteg tesztet, véleményt olvastam és néztem meg a neten. Itt is érdeklődtem. Végül három gyártó maradt fenn a rostán, mégpedig a Miele, a Sebo és a Dyson. Mivel nálam a padlószőnyeg porszívózás kiemelt szempont, így mindegyik gyártó jelöltje turbókefés volt. A Youtube-on megnézett összehasonlítások alapján a Dyson esett ki először a jelöltek közül. Ez nem csak a magas árának hanem a másik két jelölthöz képesti gyengébb szereplése miatt volt. Számomra egyértelmű, hogy nem egészen fedi a valóságot az általad leírt dolog: "Ha kipróbálsz egy Dysont akkor meglepődsz, mert jobban szív, mint egy vezetékes " Persze biztosan van jó néhány porszívó típus aminél lényegesen jobb, de így általánosítva kijelenteni azért erős túlzás. Ezzel nem akarom leszólni a Dysont, mert a porzsák nélküli kategóriában valóban verhetetlen. Ami még nálam fontos szempont, hogy a Dyson akkus gépeknél kódolva van, hogy 2-3-4 éven belül komoly kiadás lesz az akkupakk csere. Én hosszútávra terveztem a porszívó vásárlást, így biztosan belefutnék ebbe. (A jelenlegi ETA Neptun gépünk is már a 16. évében jár.)
Végül azért lett a befutó a Sebo, mert nem csak hogy pillanatnyilag 60eFt-al olcsóbb a Miele-nél, de a tesztekben is valamivel jobban szerepelt szőnyegtisztításban mint a vetélytársa. Ezenkívül 4 év garancia van rá, pluszként a Sebot kockázatmentesen tesztelhetem 2 hétig, és ha nem válna be vagy még sem tetszene, akkor visszaküldhetem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51652) koxx válasza farkas-j (#51651) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Írhatnál majd róla képekkel illusztrálva :)

(#51653) poli27 válasza farkas-j (#51651) üzenetére


poli27
veterán

Volt már a kezedbe hosszabb használatra, Dyson, vagy csak egy tesztet nézel, ami akár lehet részre hajló is?... De fedi a valóságot, bődületes a szívóereje a Dysonnak(És végig az nem csökken a telítődöttség miatt), ja és az akkura visszatérve, 35k bele... nem gondolnám hogy nem kifizethető annak, akinek egy ilyen gépe van, meg amúgy van akkufelújítás is, az szerintem a fele, ha csak akkukat cserélnek benne.., és szerintem 4-5 évet tuti kibír, de majd jelzem ha cserélni kellett... ugye az eu 900w maximalizálta a porszívókat... ezekkel hasonlítsad össze, ne azokkal amik még 2000-2500w osak.. Nekem előtte egy előciklonos Samsungom volt (azaz van is) és annál bizony jobban szív turbó módban sokkal...

[ Szerkesztve ]

(#51654) farkas-j válasza koxx (#51652) üzenetére


farkas-j
őstag

Már megkaptam a német DPD-től az értesítést, hogy feladták a csomagot. Mindenképpen írok majd róla.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51655) vscotina válasza farkas-j (#51654) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia nem a magyar disztribútortól veszed? Onnan olcsóbb?

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51656) Lauda válasza handrash (#51648) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm a tippet! Még sosem hallottam róla. :) Ez a kütyü képes kivédeni az említett sorozatot? Tényleg kb 1-2 másodpercen belül elment-visszajött-elment az áram. Nézegettem régebben azokat az apc szünetmenteseket, amik végig akkuról mennek, tehát nem áramszünet esetén kapcsol, hanem akkuról szolgál ki végig, csak picit drágállottam és nem is éreztem annyira szükségét a szünetmentesnek, mivel nálam a folyamatos működés végülis nem szükséges. :)

(#51657) ribarszki válasza farkas-j (#51651) üzenetére


ribarszki
őstag

Két külön kategória a vezetékes és az akksis gépek.A Miele, Sebo az egyikegjobb választás az otthoni nagytakarításhoz. Szuper gépek, alaposak. De nem fogod elővenni ha morzsáltak a gyerekek a konyhában, ha csak át kell szívni a port a bútorról, ha kocsit kell átszívni, babakocsit kell kiszívni, kiszóródott a cukor, stb. Mert nagy, nehéz, vezetékes. Erre jó az akksis gép.
Az már csak extra, hogy a Dyson legújabb gépei annyira hatékonyak, hogy a vezetékes gépeket is kiváltják.
A V8 Dysonba 24k egy új gyári akksi. Ez 3évente kibírható összeg.
Cserébe nincs vezeték, nagyon könnyű, alapos.
Van itthon egy Xiaomi szisztematikus robot is. Ez és a Dyson együtt kiváltotta a vezetékes gép.

A szívóerő normal módban persze alacsonyabb mint egy vezetékes gépnek. De a motoros fej miatt nem is kell nagyobb. Mind a keménypadlós fej, mind a szőnyegfej, mind a kárpit fej motoros.

Szuper gép a Sebo is a maga kategóriájában és szuper gép az akssis Dyson is.

Viszint ha csak egy porszívót tarthatnék meg az itthoniak közül (Miele C3, Roborock, Dyson V8) az az akksis Dyson lenne.

[ Szerkesztve ]

(#51658) #40553216 válasza poli27 (#51649) üzenetére


#40553216
törölt tag

Egész pontosan a Dyson maga azt állítja, hogy a legtöbb vezetékes porszívó szívóerejénél nagyobbat produkál power módban, teli zsákkal, portartállyal. Csakhogy a power módot pár percig bírja.

(#51651) farkas-j
Jó marketing duma, de bármelyik, neten rendelt terméket visszaküldhetsz két héten belül, a Dysont és a Mielét is.

[ Szerkesztve ]

(#51659) gyulank


gyulank
addikt


Ez a dobforgató kerék hogy jön le a mosógépről? Vagy hogy kell szétszedni, hogy kiderüljön miért nem forog a dob, mikor a kerék igen?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51660) Vasy09 válasza gyulank (#51659) üzenetére


Vasy09
őstag

Én nem vagyok szerelő, de nekem a kép alapján úgy tűnik, hogy a tengelyre egy rögzítőgyűrű szerűséggel van felfogatva. Én annak a levételével próbálkoznék először! :U

Gamertag: Vasy09

(#51661) gyulank válasza Vasy09 (#51660) üzenetére


gyulank
addikt

Azt én is látom, de attól még nem tudom, hogy hogy.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51662) #73959936 válasza gyulank (#51661) üzenetére


#73959936
törölt tag

tippelnék: azt mondanám menetes...

(#51663) Digitalpimp válasza gyulank (#51661) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Meg kell ütögetni óvatosan. Ha forog rajta akkor zégergyűrű, ha elkezd letekeredni, akkor menetes. Viszont arra készülj, ha gyűrű, épségben nem nagyon fog lejönni, azt tuti kell majd pótolni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#51664) gyulank válasza Digitalpimp (#51663) üzenetére


gyulank
addikt

Merre kell ütögetni, merre kéne fordulnia, és ha nem fordul, hogy szedjem ki?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51665) #73959936 válasza gyulank (#51664) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ne hari nem tudom kihagyni: a kerék forgásirányával ellentétesen kéne lejönnie. :D

[ Szerkesztve ]

(#51666) asdf_ válasza #73959936 (#51665) üzenetére


asdf_
veterán

Egy mosógép dobjának nincs forgasiránya ;). Szerintem amúgy magad felé kell lehúzni, alapban lötyögve van a tengelyen és utána ütik be szorítónak a metszett gyűrűt. Én sem vagyok szerelő, csak józan paraszti ész mondatja.

[ Szerkesztve ]

(#51667) farkas-j válasza vscotina (#51655) üzenetére


farkas-j
őstag

A magyar disztribútortól vettem, de a nyomkövetésben mintha külföldi indulás szerepelne.
poli27 : Egy Xiaomi Roidmi F8S GL nekem is van itthon (EU STOCK-ból rendelve), kimondottan olyan esetre ahogy ribarszki fórumtárs is írta, hogyha lepotyog vagy kiszóródik valami akkor gyorsan összelehessen szedni, de nem napi szintű takarításra. Van egy Xiaomi MI robot is napi üzemben a napi szöszök eltávolítására. (Szárítógépünk helyhiány miatt nincs, így nagy szükség van rá.) Az aksisnak is valóban megvan az előnye és tudom, hogy a Roidmi nem egy Dyson, de rendes takarításhoz számomra minden szempontból jobb egy vezetékes turbókefés gép. Egyébként még szerencse, hogy ennyire különbözőek az igények és priorítások, mert így több gyártó is megél a piacon.

UI: benézetem, Budapestről jön a gép.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51668) pjen válasza asdf_ (#51666) üzenetére


pjen
félisten

+1,szerintem egy csapágy lehúzóval lejön.

(#51669) ph2012


ph2012
senior tag

Szeretném megkérdezni, hogy az Electrolux EEG41IW EasyGo porzsákos porszívót összeszerelt állapotban, télen, nyáron ki lehetne tenni az erkélyünkre? Neylon zacskóba betennék az összeszerelt porszívót. Így lehetne tárolni az erkélyen? Télen a minuszok és nyáron a kánikula nem árt neki? Ne kelljen állandóan összeszerelni és szétszerelni. Köszönöm a választ.

(#51670) koxx válasza ph2012 (#51669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem gondolnám, hogy jót tesz neki a téli -10 vagy a nyári 38 fokos meleg. Simán deformálódhatnak az alkatrészek úgy, hogy többet nem rakod össze.

(#51671) ribarszki válasza ph2012 (#51669) üzenetére


ribarszki
őstag

koxx +1 Szerintem se... a gégecsőnek sem tesz jót, de a gépnek sem..

[ Szerkesztve ]

(#51672) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Létezik olyan mosó-szárítógép szett aminek a szárítógépe hőszivattyús, egymásra tehető, időzíthető, 7-8Kg ruhát bír kezelni, normális garancia van rá, és a szett nem kerül bruttó 300k-nál többe? AEG, Elektrolux, Bosh, Samsung, LG-ben gondolkoztam. keresgéltem, de 330-350k körül találtam eddig :/

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51673) Gömbike válasza L4mie (#51672) üzenetére


Gömbike
senior tag

BEKO 5 év gyártói garancia van néhány típusra.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#51674) poli27 válasza L4mie (#51672) üzenetére


poli27
veterán

Én 380 ért vettem egy 8kg samsung Smart addwash gépet, és egy 9kg szárítót 2 éve. Szerintem 3 kiló körül is lenne, de ha már van 3 kiló, akkor akad ott még egy pici nem? :D

(#51675) gF válasza L4mie (#51672) üzenetére


gF
senior tag

Ha AEG akkor (bár ez is 300k felett van):
AEG L6FBG48S
A+++-30%, 8 kg, 1400-es centrifuga, ÖkoInverter, WoolmarkBlue
AEG T8DBG48S
Hőszivattyús, 8 kg, A++, inverter, Woolmark Blue

[ Szerkesztve ]

(#51676) BBéci válasza poli27 (#51674) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, amit írtál, 10 % pluszt érdemes áldozni rá.
Sajnos én nem mertem megtenni, amikor a mostani autómat vettem, képletesen minden nap verem a fejemet a falba. Bár nem 30, hanem 600000 Ft lett volna a 2 literes motor felára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51677) L4mie válasza gF (#51675) üzenetére


L4mie
veterán

IGAZÁBÓL én is ezt néztem ki, csak így [link] , mondjuk ha külön kérem akkor olcsóbb....viccesek a boltok...de köszi a linkeket, így legalább látom
Ami zavar, hogy itt csak 1 ég garancia :U (nem motorra arra 10) meg még a keret +12k.
Poli: Lakást kell begépesíteni, kezd fájni :( , de persze pici mindig akad :B

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51678) gF válasza L4mie (#51677) üzenetére


gF
senior tag

Szerintem 7000-es sorozat nem ad annyit pluszba, mint amennyit elkérnek érte és hogy ha egymásra rakod akkor én már a gyári összeépítő keretet venném meg a helyedben: https://www.arukereso.hu/haztartasi-gepek-kiegeszitoi-c3953/aeg/skp11gw-p524142333/

[ Szerkesztve ]

(#51679) L4mie válasza gF (#51678) üzenetére


L4mie
veterán

Hát igen, mindenképpen a gyári keretet szerettem volna, kollégám vett pár hónapja hasonlót, ő ajánlotta a keretet, bár ő mondta a 12k-t rá, ahogy látom nem annyi.
Esetleg tudtok mondani nem AEG-ből van hasonló áron ami jobban megéri, vagy olcsóbban hasonló tudású?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#51680) Csabroncka válasza Csabroncka (#51598) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Megjött a kis gép. Egyelőre járatom három napig a garancia miatt. Elsőre jól pakolható (sok sör elfér benne ;] ) és rendkívül halk!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#51681) Digitalpimp válasza gyulank (#51664) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

A kép alapján felfelé, vagyis balra. Hidegvágó, kalapács, óvatosan. A csillag valami öntvény lehet, nehogy eltörjön. Ha nem adja magát, akkor mint ajánlották csapágylehúzó, vagy szerelő.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#51682) farkas-j


farkas-j
őstag

Megkaptuk délután a SEBO Airbelt K3 Premium porszívót. Első benyomások:
Meglepődtem, mert a csomag tartalmazott egy plusz kefés kárpitfejet amit használaton kívül a csőre lehet felpattintani. Ezt elvileg külön lehetne megvásárolni. (Rendeltem még hozzá tartalék porzsákokat és szűrőket pótkefét, így 1-2 évig nem kell ilyeneket vennem.)
Két darab kórházszintű szűrős porzsákot adtak hozzá alapban, a motorvédő és a higiéniai szűrő mellett.
Kitűnő az anyaghasználat és a készülék kialakítása, süt róla a profizmus!
Valóban egy kicsit régimódinak tűnik a motoros fej a hatalmas kissé bumfordi világító kapcsológomb és a terhelés jelző lámpa miatt, de nagyon ötletes és célszerű kialakítású. Külön piros pont a tervezőknek, mert rendkívül egyszerűen kilehet venni a forgókefét a fejből, így pofonegyszerű pl. a feltekeredett hajat leszedni róla. Hogy ezt más gyártó miért nem így oldja meg???
Egy korábbi hozzászólásban leszólták a teleszkópos szárat, hogy nem siklik úgy mint a Miele C3-é. Valóban így van, de ennek az az oka, hogy ebben benne van az áramvezeték is, amit gondolom a hossz függvényében valamilyen módon mindig feszesen kell tartani. Ezt egyébként én egyáltalán nem találom problémásnak, mert így is könnyen jár.
Remek ötlet, hogy a porzsákot úgy lehet cserélni, hogy fel kell állítani a porszívót és kinyitni az alját, így a porzsák szája legfelül van és kivételekor esélye sincs a kosznak a kiszóródásra. Egyébként a porzsákokhoz van lezáró kupak is.
Nagyon jó a kábelcsévélő, kitűnően és finoman működik.
Nagyon kényelmes, hogy a fogantyún van a kapcsolója és a fordulatszám szabályzója, a gépen csak egy "főkapcsoló" van.
Nincs levegő kivezető csonk, hanem a porszívót körbevevő puha anyagbevonatú gumírozott él védőből szétoszolva jön ki belőle a levegő, így nem keveri meg a légteret a szobában.
Bekapcsolva maximumon a szívóerő kb. majdnem megegyezik a régi 1200W-os ETA Neptun porszívónk maximális erejével amivel eddig is elégedettek voltunk, csak az a különbség, hogy a Sebo-nak csak harmadakkora a hangja. Ha az elektromos kefét bekapcsolom, akkor az szinte el is nyomja a porszívó hangját. Ennél nem lesz gond, ha este véletlenül elő kell venni valamit felporszívózni (társasházban lakunk).
A motoros fej hatékonysága brutális, össze sem mérhető a levegős hajtásúval! Ezzel tényleg nem kell többször átmenni a takarítandó szőnyegen mert mindent felszed elsőre! Már nagyon régóta szerettem volna egy ilyet. Anno próbáltam Csehországból beszereztetni az ETA porszívónkhoz gyári elektromos kefefejet (mert hogy gyártottak ilyet), de nem jártam sikerrel. Ott is hiánycikk volt. Most végre ez is megoldódott.
A padlókefe is nagyon jó, 4 görgőn gurul, így nagyon könnyen siklik a padlón.

Negatívumok:
Rendelés előtt felhívtam a webáruházat, hogy megtudjam hány milliméteres a cső átmérője, mert van egy csomó remek kárpittisztító kefém. Tudni szerettem volna, hogy használni tudom e őket a Seboval. Az úriember rossz méretet mondott, mert aszerint jók lettek volna a fejek a Sebohoz. Valójában majd fél centit tévedett, így most Kínából rendelhetek hozzá (filléres) adaptert, csak 30-60 nap mire ideér.
A padlófej nyakának kialakítása miatt sajnos nem fér be a padlófej a TV állvány alá, ahová az ETA lapos feje a cső oldalra fordításával éppen befért.
A cipelős fogantyúja nekem egy kicsit keskeny az ETA után de megszokható. Másnak ez lehet fel sem tűnik.
Eddig más nem tetsző dologgal nem szembesültem, pozitívakkal annál inkább.
Képeket egyenlőre nem teszek fel, mert tele van a Youtube a típusról készült videókkal.
Nagyon nagyon köszönöm ribarszki fórumtársnak, hogy felhívta erre a remek német márkára a figyelmemet, mert én nem is ismertem ezt a gyártót! :R Az már most biztos, hogy nem kell neki próbaidő, mert tuti, hogy megtartjuk!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51683) Csabroncka válasza farkas-j (#51682) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Köszi a részletes beszámolót, ment a készüléktapasztalatok közé! :R

"in medias res"

(#51684) farkas-j válasza Csabroncka (#51683) üzenetére


farkas-j
őstag

Igazán nincs mit! Ha ribarszki fórumtárs nem hívta volna fel a figyelmemet erre a márkára, akkor most vagy Miele C3-at vagy Dyson Cinetic Big Ball Absolute 2-t vettem volna.
Lehet majd írok a Xiaomi Roidmi F8S GL-ről is ha lesz rá időm.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#51685) ribarszki válasza farkas-j (#51682) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagyon köszönjük a részletes beszámolót, öröm volt olvasni. :K Nagyon szívesen az ajánlást, szuper, hogy Sebo porszívóval is bővül a fórumlakók gépparkja. :) Sajnos nálunk nem annyira ismert márka, pedig tényleg süt róla a minőség. Szállodák jobban ismerik. Gyenesdiáson a Katalin Hotelben minden szinten van egy, a takarítónő nevével felcímkézett álló Sebo Felix 1 motoros fejjel. Gondold el azok mit kapnak. Minden nap, minden délelőtt folyamatosan mentek a gépek. De patent rend is volt, és a padlószőnyeg nagyon tiszta. Nézegettem is a porszívójukat, meg is kérdezték, hogy segíthetnek? -Áááá csak a porszívót nézem, szívesen kipróbálnám :DD

[ Szerkesztve ]

(#51686) Csabroncka válasza ribarszki (#51685) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nekem tartozol még a Dyson beszámolóval ;)

"in medias res"

(#51687) poli27 válasza Csabroncka (#51686) üzenetére


poli27
veterán

Majd ha lesz időm írok én is egyet a v11 ről :)

(#51688) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Lehetőségünk van új házat vásárolni és a ház árában van olyan 2000 EUR-os keret háztartási gépekre, persze lehet feljebb is menni, de egyelőre ebből vennénk:

-indukciós főzőlap
-elektromos sütő-feleségem szeretne ilyen dupla beépített sütőt, ami egymás tetején van
-mosogatógép

Adott egy bolt ahonnét lehet válogatni,elég sovány a kínálat, electrolux, zanussi, beko, belling, blomberg, na persze van siemens, de az ugye dupla áron mint a többi.

Kérdésem, hogy melyik márka ajánlott, mire figyeljünk?

Köszi

(#51689) vscotina válasza farkas-j (#51682) üzenetére


vscotina
aktív tag

köszönöm a részletes leírást. Megkönnyítetted a választásomat.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#51690) simico válasza ribarszki (#51657) üzenetére


simico
aktív tag

Mind a keménypadlós fej, mind a szőnyegfej, mind a kárpit fej motoros.

Kemény padlón mit csinál a motoros fej, mi értelme van ott? :F Nem kötekedés, tényleg nem értem, hiszen a leggyengébb porszívó is felszívja a dolgokat kemény felületről és nincsenek rojtok / szálak amikből ki kéne verni a koszt.

(#51691) ribarszki válasza simico (#51690) üzenetére


ribarszki
őstag

A keménypadlós motoros fej az egyik legjobb dolog ami a porszívófejek fejlesztésével történt. Aki Dysont vesz, ezt ne hagyja ki. Ez nem a szőnyeg szálait poroló kefe, hanem egy hengert kell elképzelni amit puha plüss réteggel vontak be, ezt egy elektromotor forgatja meg. (Fluffy head) Egyrész bőven elég minimális szívóerő (Eco mód) a szennyeződés felszívásához, másrészt nagyon alapos és gyors. Sokkal gyorsabb és egyszerűbb a porszívózas vele. Nem lök arrébb szemeket, mindent beszed.
Csináltam egy videót a szőnyeg és keménypadlós fejröl, talán így érthetőbb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#51692) koxx válasza Csabroncka (#51683) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha arra érdemesnek tartod akkor bedobhatod ezt is a készüléktapasztalatok közé :B [link]

(#51693) koxx válasza ribarszki (#51691) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah, akkor ezért drágább az absolute modell mert abban benne van gyárilag.

(#51694) ribarszki válasza koxx (#51693) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, ahhoz jár a fluffy fej. Az animalhoz csak a motoros szőnyeg fej. De az kemény felületen nem túl acélos..

(#51695) simico válasza ribarszki (#51691) üzenetére


simico
aktív tag

Aha, érdekes. Köszi!
Mondjuk mi nem szórjuk tele a padlót müzlivel és zabpehellyel, valószínűleg ezért nem hiányzik a motoros fej :DDD ;]

(#51696) ribarszki válasza simico (#51695) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze, ez extrém teszt volt. Csak így jól látszik a működése :) De tényleg gyors és alapos.
Vezetékesnék nyilván nem kell, mehet maxon a szívóerő. De akksisnál sokat számít.

[ Szerkesztve ]

(#51697) peppe79 válasza ribarszki (#51691) üzenetére


peppe79
senior tag

A különbség meggyőző, a kettő közül a fluffy jóval hatékonyabb. Nem is meglepő, hiszen ott a henger teljes felülete érintkezik a padlóval. Viszont részben a motorhead is ludas a rosszabb eredményben, mert annak nem megfelelő a keménypadlóra való kialakítása. Attól, hogy kefés henger van rajta, még nem kellene ennyire szétszórnia a rizst, vagy egyéb apró darabkákat. Más a terelőlapja, illetve az oldalán nem is fut végig (míg a fluffy fejet teljesen "körbe öleli" egy velúr csík), és mivel piszok magas fordulatszámon pörög, így könnyebben szétszórhatja a darabos szemetet. Utóbbi tényleg csak szőnyegre való fej.

(#51698) gyulank válasza Digitalpimp (#51681) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem tudom mit látsz te a képen ami alapján tekerni kéne valamerre. És ha tekerni kéne a külső vagy belső részén szokott menet lenni? Szerintem alapból úgy értették, hogy csapágylehúzóval próbáljam. De nincs. Kell vennem, vagy lefeszíthetem mondjuk csőfogóval, vagy kettővel?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#51699) pjen válasza gyulank (#51698) üzenetére


pjen
félisten

Az a kerék öntvény,óvatosan feszegesd csőfogóval.

(#51700) poli27 válasza ribarszki (#51691) üzenetére


poli27
veterán

Érdekes, nekem nem hiányzik a Fluffy fej, szinte sose teszem fel :D Igaz nincs így teleszórva cuccal a konyha se :D De értem mire jó, de én nem cserélgetem takarítás közbe a fejet, hogy szőnyeg vagy padló :D

(#51701) ribarszki


ribarszki
őstag

A teljes képhez hozzátartozik, hogy a V11 egy sokkal átgondoltabb szőnyegfejet (Torque Drive) kapott. Egyrészt a szívóerőt automatikusan az adott felülethez állítja, másrészt van rajta egy piros kapcsoló, amivel tudsz a fej elején nyílást létrehozni, vagy elzárni. A V8 feje csak lökdösi maga előtt a darabokat, mert elöl teljesen zárt a szőnyeghez szükséges vákum miatt. Viszont a V11 feje be tudja szívni a nagyobb darabokat is. Szőnyegre pedig át lehet kapcsolni, lehet zárni a réseket, hogy nagyobb vákumot hozzon létre.

Ezzel együtt is a Fluffy a kedvencem :K Én mindig cserélgetem a fejeket :))

Talán a Shark DuoClean feje egyesítené a kettőt a legjobban. Elöl plüss henger, hátul szőnyegkefe. (Nálunk nem kapható)

[ Szerkesztve ]

(#51702) pjen válasza poli27 (#51700) üzenetére


pjen
félisten

Én még azt is útálom,hogy át kell váltani.inkább egy jó univerzális fej kéne.

(#51703) peppe79 válasza ribarszki (#51701) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam a Vorwerk motoros fejen egy vékony, hullámos gumilap fut körbe, ami megakadályozza, hogy a kefe oldalirányban szétszórja az apró darabkákat. Plusz a hidegburkolaton, eleve kisebb fordulatszámra állítom.

(#51704) Digitalpimp válasza gyulank (#51698) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Arra mondtam a tekerést, mert valaki mondta lehet, hogy menetes. A gyűrűt, ha megkocogtatod, forog a tengelyen? Mozdul? Ha csak körbe-körbe forog, akkor zéger, ki kell pattintani. Viszont, ha nincs rendes szerszámod, csőfogóval ne állj neki, mert tuti eltöröd a csillagot. Kérj kölcsön, vagy kérj segítséget.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#51705) farkas-j


farkas-j
őstag

Ez ugyan nem egy korrekt teszt, de érdekes: Vorwerk VK135, Dyson DC40 mkII & Sebo Felix

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.