Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43951) idegen lény válasza peppe79 (#43949) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Használtam, de más típusokat még nem. A folyamatos üzemi nyomásról sehol sem találsz adatot, én legalábbis nem találtam. Biztosan igazad van, de magas gőznyomásra igazán nem csak akkor van szükség, ha valami nagyon szennyezettet, nagyon zsírosat takarítunk? Olyankor pedig nem folyamatosan engedjük a gőzt, hanem löketszerűen, egy fújás, letörlés, egy fújás, letörlés. Ha pedig egy gőztisztító 5 bar nyomáson már "prüsszög", akkor annak szerintem nem szabadna megadni az 5 bar maximális gőznyomás adatot, hiszen valójában azt akkor már nem bírja, gyakorlatilag használhatatlan ezen a nyomáson, vagyis ez is a vevők megtévesztése, szigorúbban kéne ezt ellenőrizni, büntetni. A vállon hordható Gorenje szerintem is fura, de valamiért mégis bejön a tulajdonosoknak a visszajelzések alapján. Egyrészt üresen is könnyebb így hordozni, mivel a két kéz szabad marad, másrészt szerintem tele tartállyal sincs az négy kg, ezt rosszul írtam, mert 3,2 kg van megadva súlynak, amiben valószínűleg benne van a gégecső is, stb. Éppen, hogy a kisebb tartály hátrányát ellensúlyozza a nagyobb mobilitás, ezért ezt nem tartom hátrányának.

Igen, erre közben én is rájöttem, sokáig vártam, hogy majd egy okos válaszol neki, de senki sem reagált rá. Gondoltam, még egy buta is jobb, mint ha senki, de szerintem már amúgy sem olvassa a topicot. Pedig érdekelt volna, hogy mit válaszoltok rá, mert szerintem ilyen alacsony áron egy gép sem alkalmas önmagában ennyi mindenre, szerintem inkább több gépet kéne vennie olcsóbban. :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43952) idegen lény válasza knoxhu (#43950) üzenetére


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43953) Nippon válasza #48613632 (#43935) üzenetére


Nippon
őstag

Köszönöm, ezt láttam csak nem tudtam, hogy egységes. Bejelentettem, kértek hibakódot is de nem volt ismert számukra. Mindegy, jön a szerelő. Köszönöm szépen!

(#43954) knoxhu válasza idegen lény (#43952) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszi, sokat segített az 1 komment ami a kérdésemhez kapcsolódik... :)

(#43955) idegen lény válasza knoxhu (#43954) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy emlékszem, hogy az ILife-ok ár-érték arányban nem rosszak, de erre inkább ne alapozz, a kérdésed abba a fórumba való, nem látom, hogy ott feltetted volna. Vagy kérdezz tőlük, ha a fórumban nem kapsz választ.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43956) Dluinet válasza knoxhu (#43954) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha vennék robotporszívót, akkor Lidar szenzorost (LDS) vagy iRobot-ot

Lidar rendszerű például a Xiaomi a kerek kidudorodással a tetején

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43957) idegen lény válasza knoxhu (#43954) üzenetére


idegen lény
őstag

Ha ez tényleg egy ILife-klón, arról van teszt, hátha ugyanaz a típus vagy hasonló.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43958) aradebil2 válasza knoxhu (#43954) üzenetére


aradebil2
senior tag

nekünk Aldis Ilife A4S klón van, fél éve használjuk teljesen meg vagyunk vele elégedve, igaz küszöb nélküli helyeken, főleg kövön fut

(#43959) Skillet válasza idegen lény (#43948) üzenetére


Skillet
addikt

Vagy nem érted, mire gondoltam, vagy nem akarod érteni.
EZ mi a nyavalya akar lenni? Én még egyetlen porszívót sem láttam így kinézn! Melyik porszívó hasonlít még egy nagyra nőtt rózsaszín... tököm tudja mire hasonlít ez. Karfiol, brokkoli, málna, saláta? Vagy ezek kombinációja?
Ennek mi értelme van? És azt mondod, hogy ez az izé hasonlít ERRE? :DDD :N biztos, hogy nem.
De ha az az izé, csak valami sz@r védő burkolat, amit le lehet szedni és el lehet hajítani jó messzire, akkor én kérek elnézést :DD
Ilyen kinézettel gyakorlatilag nem lehet komolyan venni. Így szívhat tőlem akármilyen jól, biztosan nem kell. ;]

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43960) #48613632 válasza Skillet (#43959) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, eddig ez a leggagyibb érv a Dysonnal szemben evör. Pedig elhangzott már itt pár oltári nagy baromság, de a szubjektív marhaságokon túl, olyan istenigazából, senki nem tudott belekkötni.
Érdekes, hogy egyébként ami nyilvánvaló lenne, mint pl az ára, vagy a statikus szikrák, meg senkit nem érdekelt.

(#43961) Skillet válasza #48613632 (#43960) üzenetére


Skillet
addikt

Én ezeket nem ismerem... semelyiket. Felőlem lehet ez egy Electrolux, Bosch, vagy bármi más is, ha így néz ki, megszólom. Szóval ez nem a márkának szólt!
Ha azt mondjátok, hogy a Dyson a legjobb, akkor hiszek nektek, elfogadom. De könyörgöm, meséljétek el, mi a funkciója ennek a gyönyörűségnek? Vagy ha ez dizájn akar lenni, akkor a porszívók történelmében egyedülálló... Evör :C
Milyen statikus szikrák?
Amúgy beugrott, egy kuglófra hasonlít a leginkább. Asszony szerint meg egy scifi erőmű.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43962) #48613632 válasza Skillet (#43961) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azok ott felül a málnán a multiciklon csövecskéi.

(#43963) #94529552 válasza Skillet (#43961) üzenetére


#94529552
törölt tag

Feltölt energiával is némelyik Dyson akkus porszívó, nemrég beszéltek róla[link]. Valami konstrukciós hiba. Mint némelyik autóból kiszállva megráz egy kicsit minden alkalommal, ami szintén nem túl kellemes érzés.

[ Szerkesztve ]

(#43964) Elemental


Elemental
addikt

Ezeknek a háromszög alakú gözseprűknek van értelmük? Most lehet kapni a lidlben 15k körül.

(#43965) Skillet válasza #48613632 (#43962) üzenetére


Skillet
addikt

Tehét funkciója van? Remek. Kicsit megnyugodtam. Mondjuk tartom magam ahhoz, hogy tehettek volna rá egy borítást, ami ki is néz valahogy. Ezek színek is... Bazári. Ha már így néz ki, lehetne szürke, vagy fekete, vagy nem tudom.
És igen, nekem az ára is meredek. Most néztem a tartozékok árait, brutál.
Szóval maradnék valami olcsóbb megoldásnál.
Max 50-ig akkor Hoover H free? Robotéknél most 30 pénz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43966) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mától van akcióba a LIDL-be Nevadent elektromos fogkefe 5999ft-ért. Lítium ion akku, kompatibilis oral-b fejekkel. Szerintetek első elektromos fogkefének jó egy ilyen kis olcsó is, vagy érdemesebb drágábbra beruházni?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#43967) JanóManó


JanóManó
csendes újonc

Hagyjátok már ezt a kinézeti dolgot. Nem tetszik neki, kész.
Minél többet válaszoltok, annál többször írja le. Vegyétek már észre, hogy hagyni kell.

Erika9

(#43968) peppe79 válasza jozsi252 (#43966) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem ugyanilyen volt, csak sajnos valamiért megrepedt a végénél (ahová a cserélhető fejet kell csatlakoztatni), és pár hónapra rá aztán teljesen tönkrement. Szerintem beszivároghatott a víz az elektronikához, és emiatt megmakkant. Ha nem hányom el a blokkot, akkor kicserélték volna, így viszont...
Amúgy amíg működött, addig teljesen meg voltam elégedve vele. A hasonló árfekvésű Oral B fogkeféknél 100x jobb (Li-ion akku, "gyorstöltő", töltésvisszajelzés!, 30 másodperces jelzés, fogkefe tartó, 8 db pótfej stb.).

[ Szerkesztve ]

(#43969) peppe79 válasza Elemental (#43964) üzenetére


peppe79
senior tag

Túl pici a víztartálya, és a gőzteljesítménye is kérdéses.

(#43970) Elemental válasza peppe79 (#43969) üzenetére


Elemental
addikt

Mindegy, az asszonynak kellett.
Nekem meg 15k nem nagy ár egy kis nyugalomért (és pár fejfájás mentes éjszakáért) :)

(#43971) peppe79 válasza Elemental (#43970) üzenetére


peppe79
senior tag

A mellékelt kiegészítőkkel, kisebb takarítási munkákhoz még jó lehet.

(#43972) Dluinet válasza Skillet (#43965) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Multiciklon a Dyson-é, a többi porzsák nélküli túlnyomórészt monociklon, ezért nem is jók.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43973) #48613632 válasza Skillet (#43965) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én azt gondolom, hogy ez egyben design elem is. A Dysonok mindig is rendelkeztek ezzel a formával, mondhatni ismertető jegyük is egyben. Szerintem eléggé egyedi, persze ettől még lehet mások szemében ronda is akár

(#43974) Skillet válasza #48613632 (#43973) üzenetére


Skillet
addikt

:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43975) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Alul-fagyasztós hűtőszekrény vásárlás előtt állok.
Tanácsot szeretnék kérni a témában: milyen márka termékeit érdemes 130-150 000 Ft-os kategóriában keresnem?

140-160 cm magasságágú és 55cm szélességű bőven elegendő és elsősorban szürke/inox színű legyen (ez passzol a konyhához), illetve előny ha a csendesebb fajta.

Köszönöm a segítségeket!

(#43976) idegen lény válasza #48613632 (#43962) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez biztos? Nekem az üzletben azt mondták, hogy ez csak egy vastag műanyag díszítőelem, ezért nem számít a repedés rajta. Nem csak jelképezi ez a ciklonokat? Hiszen a számuk sem stimmel. "15 körkörösen, két szinten elhelyezett, egyidejűleg működő ciklon" Úgy tudtam, hogy a motor és a ciklonok is a fogantyú fölötti hengerben vannak a HEPA-szűrő előtt.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43977) idegen lény válasza Skillet (#43965) üzenetére


idegen lény
őstag

Nincs jelentősége, a 38 ezres Dyson V6-ot már el is vitték. Az H-Free-ről ez egy jó kis írás, a videó is jó, lehet magyar fordítással is nézni. Itt azért csak 30 ezer, mert bemutató darab volt, ezért adnak rá csak egy év garanciát. Máshol újat most 45 ezerért kapsz két év garanciával. Második porszívónak seprű helyett jó lehet. De feltétlenül próbáld ki, mielőtt megveszed, hogy megfelelő-e a céljaitokra a szívóereje!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43978) #48613632 válasza idegen lény (#43976) üzenetére


#48613632
törölt tag

Eléggé biztos. A régi DC08-ast szétszedtem takarítani pár hónappal ezelőtt.
Ott minden kis apró részletnek funkciója van, de egyben dizájnelem is.

szerk:
Na jó, inkább úgy mondom, hogy szerintem van funkciója, de nagyon nem másztam bele a multiciklon rendszer lelkivilágába, hogy egészen biztosra tudjam mondani.

[ Szerkesztve ]

(#43979) #94529552 válasza jozsi252 (#43966) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kezdőknek megteszi, én is forgóssal kezdtem, de most már inkább kihagynám ezt a lépést, a szónikus sokkal jobb, pedig drága felső kategóriás Braunom volt/meg van még most is. Ilyet használok 1 éve BG-ről és kapható ugyanaz más helyeken más névvel is, pl. Alfawise S100. Ezek még a fogínyproblémákra is jó hatással vannak, írják a kommenteknél is, amíg a forgófejest olyankor nem ajánlatos használni.

(#43980) Skillet válasza #94529552 (#43979) üzenetére


Skillet
addikt

Igen, nekünk is az van, seago sg-507. 6 hetes üzemidő. Jó cucc. 10 hónapja használjuk. Ennyiért érdemes kipróbálni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43981) ribarszki válasza idegen lény (#43976) üzenetére


ribarszki
őstag

5.30-tól.
Nem díszítőelem, és nem viccből van így öntve. Tényleg ott vannak a multiciklon sípjai. (A monociklon gépeken kamu a fröccsöntés, ahol megpróbálják elhitetni, hogy ebben is 32 ciklon síp van, közben pedig csak egy nagy.)
Ha az eladó azt mondta, hogy nem számít ott a repedés, akkor vagy nagyon nem értett hozzá, vagy szándékosan át akart vetni. Egészen pontosan ott fals levegőt szívna be, megtörve a vákumot, gyengítve a teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#43982) idegen lény válasza #94529552 (#43979) üzenetére


idegen lény
őstag

A szónikusokat bármilyen fogkrémmel lehet használni? Bár szerintem úgyis lerezeg róla. A tartalékfejeket tényleg három havonta kell cserélni? Azokat is csak Kínából lehet beszerezni áfástul-mindenestül, gyakorlatilag garancia nélkül? Nálunk miért nem kaphatók ilyenek rendesen üzletből, garanciásan?

(#43981) ribarszki válasza idegen lény (#43976) üzenetére :R

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43983) LógaGéza válasza idegen lény (#43982) üzenetére


LógaGéza
addikt

Tartalékfejre garancia :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43984) idegen lény válasza LógaGéza (#43983) üzenetére


idegen lény
őstag

Annyira tudtam, hogy ez félre lesz értve. :) Úgy írtam, hogy "Azokat is". Elsősorban persze a gép kínai beszerzésére gondoltam, csak kicsit sűrítettem. Amúgy miért ne lehetne a fejekre is garancia, még ha nem is nagy érték? De nyilván úgy éri meg, ha több van belőle rendelve egyszerre, nem három havonta rendelgetni Kínából.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43985) idegen lény


idegen lény
őstag

De mintha olvastam volna már a szónikusnál is jobb technológiáról, de az sajnos csak speciális fogkrémmel működik, amit bele kell tölteni vagy beletenni. :F De talán még anélkül is használható.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43986) idegen lény


idegen lény
őstag

Találtam nálunk is kapható szónikusat, ráadásul sokkal jobb, mint a többi, csak hát 62 ezer forint, a hozzávaló kefefej pedig 3200 forint három havonta. :Y [link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43987) LógaGéza válasza idegen lény (#43986) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát nem tudom, én Alfawise RST2056-ot vettem ~4800Ft-ért postával. Érzékeny ínyem van, elég sokszor vérzett sima fogmosáskor, bármennyire is figyeltem rá (fogkeféből se a legolcsóbbat vettem sose), mióta ez megvan egyszer sem, és érzetre is tisztábbak a fogaim.
Ha ennyire parázol a garancia, meg ilyenek miatt akkor a kínai rendelés egyszerűen nem neked való. Vedd meg itthonról 3-4x-es áron, ha elromlik meg ugyanúgy vegyél másikat, mert ha beviszed, és elküldik gariztatni, akkor 2-4 hétig nem mosol fogat?
Inkább veszek kintről két gépet, plusz 2 pakk fejet (3 fej 1000Ft körül van), és ha elromlik az egyik, akkor ott a másik amíg meg nem érkezik a következő. Az is megvan ~12e körül (még vámhatár alatt).

Találtam nálunk is kapható szónikusat, ráadásul sokkal jobb, mint a többi,
Ezt próbáltad, vagy a marketingszövegből gondolod?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43988) idegen lény válasza LógaGéza (#43987) üzenetére


idegen lény
őstag

Elég meggyőző a marketingje. :) De közben meglett a másik, jobb, hatásosabb technológiájú is, amire fentebb utaltam, az ultrahangos. Akkor már inkább ezt választanám, mert ehhez még fogat sem kell mosni, amit mindig is utáltam, és szinte senki sem tud helyesen fogat mosni, én sem. Ezt imádnám, csak akkor dobhatnám ki a drága fogkrémeimet, amik állítólag feltöltik a fogzománcot a szükséges anyagokkal. Valójában csak egyre lyukasabbak a fogaim, néha rettenetesen tudnak fájni. Esélyes, hogy fogok venni egy ilyen ultrahangost.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43989) sutszi


sutszi
veterán

Gőztisztítókat kezdtem nézegetni. Háztartásban is jól jönne párszor, és az autóban a kárpitokat is felfrissíteném kicsit. A lidl-ben most 7k egy ilyen kézi gőztisztító, de a pókösztönöm azt mondja, nem biztos, hogy ezt a droidot keresem. Hamar átjutottam az ismertebb műszaki áruházak kínálatához, majd a földbe álltam a Karchernél. Kérnék egy kis útmutatást, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni? Azt sem igazán értem a padlós és kézi verzió miért van külön szedve? Mivel látom a todló elemeket a kézihez is... Kicsit zavaros. A fenti célra milyen kínálatból érdemes válogatni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43990) #40553216 válasza idegen lény (#43982) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én a fogkrémet mindig lenyalom és szétkenem a számban, évtizedek óta.

(#43991) idegen lény válasza sutszi (#43989) üzenetére


idegen lény
őstag

"A fenti célra"? :)) Közben meg csak annyit írtál, hogy a "háztartásban" és az "autóban". :) Ezzel le is fedted egy gőztisztító felhasználhatósági területeit. Említetted a kárpittisztítást és utaltál a padlótisztításra is. Az autónál meg tudod oldani a vezetékes áramellátást? Vannak kifejezetten csak padlótisztításra tervezettek. A kézieknek kicsi a víztartályuk, ezért gyakran kell utántölteni őket, és többnyire gyengék, ezért padlótisztításra szerintem alkalmatlanok. A minap összeszedtem a legmagasabb gőznyomásúakat 45 ezer forint alatt az Árukeresőből, ha érdekel: [link] Ugyan ezt a válogatási szempontot peppe79 kritizálta, olvasd el az ő kritikai észrevételeit is utána, de nem tudom, milyen más megadott műszaki adat alapján lehetne még válogatni. :F Sajnos a gyártók az igazán lényeges adatokat nem adják meg.

(#43990) tomtyi válasza idegen lény (#43982) üzenetére
Akarsz róla beszélni? :DDD Amúgy arra gondoltam, hogy ennél az ultrahangosnál akár meg is tudnám takarítani a 2075 forintos cserefejek árát, ha a speciális fogkrémet, amit hozzá kell venni, aminek nem is vészes az ára, egy hagyományos fogkefével vinném fel a fogaimra, és csak a többit végezném az ultrahangossal. :F

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43992) LógaGéza válasza idegen lény (#43988) üzenetére


LógaGéza
addikt

Erről majd ha nem felejted el egy kis véleményt írhatnál. Sajnos nálunk családi átok a rossz fog, szóval igyekszem megvédeni ahogy tudom.
Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43993) sutszi válasza idegen lény (#43991) üzenetére


sutszi
veterán

Kicsit konkretizálva az igényeket. A padlótisztítást dobtuk. Kézi gőztisztítóban gondolkodunk. Háztartásban kárpit, és egyéb kisebb felületek, ablaküveg... Fürdőben konyhában is akár...eseti jelleggel. Autónál lesz vezetékes áram az nem probléma. Ott is ülések, szőnyegek tisztítása lenne a cél. Az nem gond ha 12-szer kell utántölteni mert pici a tartály. Csak csinálja jól amit kell. Ennek függvényében változik az ajánlás?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43994) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szóval gyerekek az a helyzet, hogy megkurvultam eltávozott a Miele w142 a motorzárlat elvitte a vezérlőpanelt is. (megjegyzem azt nem tudom, hogy volt a köze hozzá annak, hogy 4 hónapja szénkefét cseréltem rajta, de nem tartom valószínűnek, amit más is megerősített)

Szóval a javítás az szóba sem jöhetett így. Persze azt már rég elhatároztam, hogyha kinyiffan új Miele lesz, csak éppen azt nem sejtettem, hogy közvetlen az autóvásárlás után ;]

Szóval vettem egy elux gépet, pontosabban EWT1376HGW. Teszi a dolgát, meg van pár olyan funkció ami jó....de

130K ból nem jött ki az eluxmérnököknek 1,5 méternél hosszabb tápkábel, 1 méteres vízcsatlakozáshoz, tömlőnek nem nagyon nevezhető szívószál, és 1,5 méteres lúgtömlő.

A dob olyan gyenge anyagból van, hogy kézzel benyomom...

Tanulság: aki egyszer vett magának egy Mielet - ne akarjon mást ;] most ez van, van rá 4 év gari

De hogy mondjak valami jót is:

- az invertermotor halk
- könnyen kezelhető
- a mosószerrekesz könnyen takarítható
- nem spórol a vízzel
- habot leszívja magáról

"in medias res"

(#43995) peppe79 válasza sutszi (#43993) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem kárpit, vagy szőnyegtisztításra való. Az apróságok tisztítására meg elég akár egy gőzkacsa is.

[ Szerkesztve ]

(#43996) peppe79 válasza Csabroncka (#43994) üzenetére


peppe79
senior tag

Ne csüggedj! Amilyen autók készülnek manapság, lehet, hogy a mosógép tovább bírja majd. :)

(#43997) Csabroncka válasza peppe79 (#43996) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Toyotát vettem :P

"in medias res"

(#43998) sutszi válasza peppe79 (#43995) üzenetére


sutszi
veterán

Hogy érted? Kevés hozzá, vagy jellegéből adódóan alkalmatlan a feladatra?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#43999) polonic válasza Csabroncka (#43997) üzenetére


polonic
félisten

A toyota se az az igazi japán toyota már. :N

(#44000) Csabroncka válasza polonic (#43999) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Azért a motorok/váltók még jók, hasonlóan a Suzukihoz. Nem élményautót vettem, egy sima szívóbenzinnel nagy lyukra nem tudok futni.

Erre az inverterre van 10 év garancia, szerintem előbb kiszakad a műanyag üstből :O

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.