Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Bogyó bá' válasza tibbike01 (#43450) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Konkrétan ezt vegyem? [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43452) salieri. válasza Bogyó bá' (#43451) üzenetére


salieri.
őstag

(#43453) Bogyó bá' válasza salieri. (#43452) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megrendeltem a Sencort, és 2 doboz porzsákot is. Elvileg holnapra itt is lesznek, ha minden igaz.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43454) idegen lény válasza salieri. (#43452) üzenetére


idegen lény
őstag

A Sencor meg japán, jelentése: ezer szív. :)

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43455) Bogyó bá' válasza idegen lény (#43454) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Remélem inkább "ezerrel szív"! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43456) idegen lény válasza Bogyó bá' (#43455) üzenetére


idegen lény
őstag

:))

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43457) Teaway válasza idegen lény (#43454) üzenetére


Teaway
veterán

De amióta európai lett, Ázsiából rendel és címkéz termékeket.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#43458) tibbike01 válasza Bogyó bá' (#43451) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez olcsóbb, 10db-os plusz illattal. :C Ne kapkodj :D

[ Szerkesztve ]

(#43459) idegen lény


idegen lény
őstag

Melyik Hoover bír nagyobb szívóerővel? Az H-Free (18V), a Freedom (22V) vagy a Rhapsody (22V)?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43460) Bogyó bá' válasza tibbike01 (#43458) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ehhh….. :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43461) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Ez a Dyson mennyire számít jó vételnek ? Mennyit bírnak (év) ezek az akksik?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43462) ribarszki válasza Dan-szan (#43461) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem egy nagy történet a V6, pláne ezzel a fejjel. Kicsi, sima motoros fej. Nagyon keskeny és a nagyobb darabokat ellöki maga elől, nem szívja fel az elülső zárt kialakítása miatt. (Szőnyegre való)

Sokkal inkább 100k körül szürkeimportos V8 Absolute, amiben normál méretű motoros és Fluffy fej is van! Na az a tuti.

Csináltam egy videót a motoros kontra Fluffy fejről. A Fluffy sokkal alaposabb és gyorsabb. Pikk-pakk végezni, rohadt jó.

Szóval inkább arra gyúrj, mert ez a V6 slim meglehetősen gyengécske..

Az akksik kb 2évet. (26k az új akksi)

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#43463) Dan-szan válasza ribarszki (#43462) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Kösz,akkor ez elengedve.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43464) idegen lény válasza ribarszki (#43462) üzenetére


idegen lény
őstag

És a V7?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43465) salieri. válasza Bogyó bá' (#43453) üzenetére


salieri.
őstag

Hát ok. azokkal a nagy kerekekkel elég sz*rul is mozog.

(#43466) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Megszületett az új porszívó. Miele Complete C2 Parquet PowerLine - SFRF3. Elsőre nagyon tetszik. Remélem hosszú távon leszünk barátok.
Az MM-ban 65 alatt van jelenleg.
Egy kérdés, melyik porzsák pakkot érdemes hozzá venni?

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#43467) polonic válasza gabikiraly2 (#43466) üzenetére


polonic
félisten

Csakis Miele porzsákot vegyél hozzá.

(#43468) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Tudnátok akkumulátoros morzsaporszívót ajánlani 10.000Ft-ig bezáróan?
Nedves szívás nem szempont, elég a száraz, de azt normálisan szívja.
Köszönöm!

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43469) idegen lény válasza gabikiraly2 (#43466) üzenetére


idegen lény
őstag

Siess, már csak egy van belőle!

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43470) ribarszki válasza gabikiraly2 (#43466) üzenetére


ribarszki
őstag

Gratula az új géphez! Nagyon jól döntöttél. És igen, bizony, csak gyári Miele porzsákot!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#43471) ribarszki válasza idegen lény (#43464) üzenetére


ribarszki
őstag

A V7 már sokkal jobb. Egy kicsit gyengébb V8 valójában.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#43472) koxx válasza gabikiraly2 (#43466) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak eredetit, ilyet [link]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#43473) gabikiraly2 válasza koxx (#43472) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi szépen neked és mindenki másnak is a segítséget.
Az már megvolt, hogy csak és kizárólag eredetit szabad venni, de több félét is találtam. Viszont így már minden tiszta.

Csend a lelke mindennek!

(#43474) ribarszki válasza gabikiraly2 (#43473) üzenetére


ribarszki
őstag

A kék Miele HyClean GN való a tiédbe. Egy doboz 1 évig biztosan elég lesz. Az első hamar meg fog telni, mert sok koszt ki fog szedni a szőnyegből, de a többi porzsák már lassabban. :K

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#43475) idegen lény


idegen lény
őstag

Nincs itt egy jó oroszos? Arra keresem a választ, hogy vajon melyiknek nagyobb a szívóereje, a Hoover Rhapsody-nak vagy a Hoover H-Free-nek. Ezt találtam: "Сила тяги по умолчанию заметно ниже, чем у Rhapsody, и, кажется, непропорционально напряжению. В турборежиме H-Free настигает старшего брата по силе всасывания" Ha jól értelmezem a Google ferdítését (ami korántsem biztos), akkor ez nagyjából azt jelenti, hogy az alapszívása a Rhapsody-nak erősebb (ami nem meglepő, hisz 22V-os akkumulátorról üzemel, míg az H-Free csak 18V-osról), viszont a turbószívása az H-Free-nek nagyobb. De minél nagyobb? A Rhapsody (az "idősebb testvér") turbószívásánál (én így értelmezem), vagy csak a Rhapsody alapszívásánál nagyobb az H-Free turbószívása?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43476) gabikiraly2 válasza ribarszki (#43474) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Szőnyeg egyelőre nincsen, pedig az asszony régóta rágja érte a fülemet. Már be merem vállalni, mert tisztán is tudom tartani.

Csend a lelke mindennek!

(#43477) Ijk


Ijk
nagyúr

Valakinek volt már Samsung hűtő zaj problémája? Most kötöttem be egy Samsung RB30J3000WW-t, hát darál a kompresszor rendesen, nem is tudom mikor hallottam utoljára ilyen zajos hűtőt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43478) Dani82


Dani82
senior tag

Szaritogepekhez ert valaki? Szeretek venni egyet, ki is neztem egy Whirlpool FTM1172YEU -t, mert a mosogepem is whirlpool. Szeretnem a mosogep tetejere helyezni, osszeepito kerettel. Eddig azt hittem minden szaritogep rahelyezheto mosogepre ( a mosogep normal, nem keskeny kivitel), de valahol olvastam egy szaritogep leirasnal, hogy nem szerelheto mosogepre.
Mitol fugg ez, honnan tudom hogy ezt ra fogom tudni e epiteni?

(#43479) asdf_ válasza Ijk (#43477) üzenetére


asdf_
veterán

Szallitas utani x oraig nem dugjuk be megvolt?

(#43480) Ijk válasza asdf_ (#43479) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát gondolom a 48 óra elég volt neki egy helyben állni. Csak állítva szállítottuk, lépcsőházban nyilván megdöntöttük, fejjel felfelé persze.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43481) Met válasza Ijk (#43480) üzenetére


Met
nagyúr

Vízszintbe van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43482) Ijk válasza Met (#43481) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen, ezt majd holnap fogom tudni pontosan vízmértékkel belőni. Ajtó azért nem mozog magától.
Ilyen sokat számíthat a pontos vízszint? Ha igen akkor holnap visszatérünk rá.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#43483) pjen válasza Ijk (#43480) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem állítottátok fejre 1-2 óra bőven elég.A hosszú pihentetés az abszorciós hűtőknél kellett.Régen egy nem túl kemény gumi labdát tettünk a motor alá.

[ Szerkesztve ]

(#43484) madmike válasza Ijk (#43477) üzenetére


madmike
őstag

Nekünk is Samsung van, 3 éves. Ennél nem a kompresszor zajos. Viszont időnként akkorát csattan, hogy ha közelebb lenne a hálószoba a konyhához akkor tuti megreptettem volna már. Nem tudom mi adja ki a hangot, de a legelejétől ilyen.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43485) Degeczi válasza Ijk (#43477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

#43293: ha szobameleg a mélyhűtő, akkor persze, h jópár órán át max teljesítménnyel dolgozik a kompresszor, így zajos. Utána jelentősen csökkenni fog a hangja, ha csak ez volt az oka.

madmike: jégkocka készítős? Abban jégkockagyártás közben tud sivítani a víz amikor teleengedi a kockakészítőformákat, és csattogni, amikor leválasztja a kész kockákat, bele a tartályba.

[ Szerkesztve ]

(#43486) madmike válasza Degeczi (#43485) üzenetére


madmike
őstag

Nem jégkocka készítős.
Ez olyan mintha roppanna egyet. Valami külföldi fórumon azt írták, hogy a "no frost" - hoz van köze.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43487) flegga92 válasza madmike (#43486) üzenetére


flegga92
senior tag

Én eddig azt hittem a konyhabútor adja ki ezt a hangot, mert főleg este hallom már amikor az ágyban vagyok és hül a lakás, de jobban belegondolva tuti a hűtő az. Nálam a kompresszor néha szokott érdekes hangokat produkálni, de már az elejétől fogva. Szintén kb 3 éves Samsung hűtő.

(#43488) Teaway válasza Dani82 (#43478) üzenetére


Teaway
veterán

Ilyenről még nem is hallottam, hogy a szárítógép nem tehető a mosógép tetejére...

Nincs itthon csokid??

(#43489) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#43453) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, a tegnap megrendelt Sencor SVC 8 porszívó az Edigitaltól, a porzsákok az Alzától is pikkpakk megérkeztek (ugyanaz a futár hozta őket), ki is próbáltam a gépet: ez nagyon állat, főleg a turbó-kefével! :D Sokkal-sokkal jobban szív, mint az 5 éve kb. ugyanennyiért vett porzsák nélküli Elektrolux.

Srácok, köszi a tippet mindenkinek! :R

szerk: egyetlen dolog van, ami kapásból nem tetszik: ezt a vékony, lapos, törékeny "lámpazsinórt" sehogyan sem tudom értelmezni. Ezt mégis hogy gondolták?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43490) madmike válasza flegga92 (#43487) üzenetére


madmike
őstag

Nappal én se veszem észre, akkor elnyomja a többi zaj, csak este hallani.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#43491) aradebil2


aradebil2
senior tag

30 nm-es kislakás, főleg parketta, kicsi kő és szőnyeg is van benne. 30 ezerig mit ajánlanátok rá? Rendes nagy porszívót lehet nem is tudnám hova rakni (mint az SVC-8at amit itt ajánlotok), egy vezeték nélküli tökéletes lenne, de 50-60 ezret nem fizetnék érte. Van valami ötleteket kicsi lakásba milyet lenne érdemes venni? Kökszi előre is!

(#43492) Dluinet válasza Bogyó bá' (#43489) üzenetére


Dluinet
nagyúr

400 ezer forintos Lux gépeken is ilyen kábel van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43493) pjen válasza Dluinet (#43492) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy 2000W os Lux gőztisztítóm,azon legalább egy centi vastag kábel van.

(#43494) pjen válasza Bogyó bá' (#43489) üzenetére


pjen
félisten

Bőven elég anak a kis motornak.

(#43495) Degeczi válasza pjen (#43493) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az alább említett porszívó harmadakkora teljesítményű, így persze, h sokkal vékonyabb kábel is megfelelő.

(#43496) Bogyó bá' válasza pjen (#43494) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem is a motorteljesítmény miatt, hanem a mechanikus sérülékenysége miatt aggódom: ezt a vékony mazzagot elég egyetlen egyszer megrántani, elakasztani véletlenül, hogy megszakadjon.

Eddigi összes porszívómon masszív, kör keresztmetszetű kábel volt... ...nem is ment tönkre egyiké sem :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43497) pjen válasza Degeczi (#43495) üzenetére


pjen
félisten

Láthattad,hogy nem a porszívóra ment a válasz.A porszívóra más ment.

(#43498) pjen válasza Bogyó bá' (#43496) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy tizen éves Philips universe,hasonlóan vékony zsinórral.1600W os műtorral.Ha sokat megy,picit langyos,de bírja.

(#43499) Degeczi válasza pjen (#43497) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A 20 mp időkülönbségből gondolhatod, h még nem volt itt a porszívós válaszod, amikor írtam.

(#43500) julius666


julius666
addikt

Sziasztok!

Szüleim mosógép csere előtt állnak, ki is néztem nekik egy 6 kilós felültöltős Electroluxot a 3 év gari miatt. Édesanyám attól fél, hogy a kapacitása nem lesz elég pl. pokrócok mosásához, de szerintem ez marhaság, kettejüknek (idősek) szerintem totál felesleges nagyobb kapacitású gép.

Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.