Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) IG55 válasza MaCS_70 (#40201) üzenetére


IG55
senior tag

Szia!

Vannak már tapasztalatok?

(#43152) Shadowfax válasza LógaGéza (#43150) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ilyet tudsz venni az IKEÁ-ban különböző színű előlapokkal (később cserélhető), ebbe belefér a sütő és a főzőlap is (mondjuk ez utóbbihoz szerintem kell vágatni pultot is), s ezt a vázat/szekrényt majd utólag is fel lehet használni a komplett konyhabútor-cserénél.

(#43153) #40553216 válasza ribarszki (#43141) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy ez a legszarabb, kiürítős-újra felhasználós szutyok porzsák. A XXI. században hogy a búsba jut eszébe valakinek ilyet gyártani.

(#43145) buci30
Az EPA12 és a HEPA13 között tízszeres (99,5% vs 99,95%) a szabvány szerinti különbség az átengedett por mennyiségében.

(#43146) tknof1871
Az én Mielémben még van külön áztatás funkció (az előmosás mellett), beállítható hosszal.

[ Szerkesztve ]

(#43154) blattida válasza #40553216 (#43153) üzenetére


blattida
nagyúr

A + 0,45 % csak 4,5x mennyiséget jelent a maradékra vonatkoztatva, ami a gyakorlatban csak komoly allergiások esetében számít valamennyit, nekik azonban ennél sokkal komolyabb "védelemre" van szükségük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43155) LógaGéza válasza Shadowfax (#43152) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm, meg is nézem még ma :R
Pultból meg ha másnem a legolcsóbból vágatok egyet, ha megvannak a pontos méretek.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43156) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Páraelszívót szeretnék venni, konyhabútorba lesz beépítve, teleszkóposakat nézegetek. A asztalos, aki a bútort fogja csinálni, azt ajánlotta, hogy olyat vegyünk, ami legalább 600 m3/h-t tud. Na most pl MediaMarktban ha rászűrök az 500m3/h felettiekre, összesen 4 teleszkópos marad. Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatotok szerint tényleg szükség van a 600m3/h-ra, vagy elég kevesebb is?

(#43157) BBéci válasza boorit (#43156) üzenetére


BBéci
titán

Elég az 500, ha valóban annyi és nem csak ráírták.
Szerintem a teleszkóposak nem sokat érnek, néhány ismerősömnek olyan van, senki nem dicséri.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43158) Mr_no_Name


Mr_no_Name
tag

Szervusztok.

Drága asszonykámnak szeretnék sütőt nézni, de annyira kuka vagyok ebben a témában, hogy hozzátok fordulok segítségért.

A hölgy tortákat süt, hetente legalább kettőt, tehát ki lenne használva a szerkezet. Ő annyit mondott nekem, hogy ezek lennének a kritériumok:

- elektromos tűzhely (sütő + főzőlapok)
- hőlégkeveréses
- alul-felül süt
- melegen tartó funkció
- kijelzős / időzítős
- grillezős

- max 150.000 Ft-ért (ezt meg én mondom :D)

Nem ismerem a márkákat, egyáltalán nem vagyok ebben otthon. Ha esetleg javasolnátok pár gépet azt megköszönném :R

(#43159) #40553216 válasza blattida (#43154) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az áteresztett 0,5%-a tízszerese a 0,05%-nak. ;)

(#43160) boorit válasza BBéci (#43157) üzenetére


boorit
csendes tag

Sajnos pont a konyhaszekrény falán van egy ablak, eléggé lecsökkenti a szekrény felső részének a méretét, ezért döntöttünk emellett, ha lehetne, én is különállót vennék.

(#43161) Gömbike válasza Mr_no_Name (#43158) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nézelőd pl. itt: [link]

Mi itt vettünk egy kombináltat, könnyebb az asszonynak gázzal főzni. 7 év garanciával adták.

A mienk a sütőajtót magától csukja be, kétféle grill van benne, van melegen tartó funkció, stb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#43162) JanóManó válasza bazsimano (#43019) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

A honlap elég pontosan leírja, hogy melyik üzleti partnerénél vásárolt termékekre vonatkozik a + 3év.
Nem mindenhol!

Electrolux promóciós partnerek

Erika9

(#43163) salieri. válasza JanóManó (#43162) üzenetére


salieri.
őstag

Mindegyikre vonatkozik.Egyeb kereskedőt kell kiválasztani.

(#43164) blattida válasza #40553216 (#43159) üzenetére


blattida
nagyúr

Így számolva, természetesen, igaz a 10x-es mennyiség, de a gyakorlatban ennek sincs jelentősége, lévén mindkettő nagyon kis mennyiséget takar. Az olyan allergiás/beteg, akinek ez számít, annak úgy sincs se porszívója, se szőnyege és szabad levegőn sem lehet sehol...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#43165) bazsimano válasza JanóManó (#43162) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintetek erdemes most megvarni a glamour napokat es akkor megvasarolni az otthon meleges tamogatassal a kiszemelt mosogepet?

(#43166) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Víztisztítót vennék a jelenlegi kancsó helyére, viszont helyszűke miatt nem lenne jó nagyobb gép, és barkácsolni se szeretnék. Emiatt csapszűrőt, vagy csapra kötött asztali szűrőt néznék.
Mindkét típussal van egy kis gond:
Csapszűrő: Nem feltétlenül nagyobb az áteresztése, mint a kancsónak, csak annyi, hogy nem kell töltögetni.
Asztali szűrő: A mosogató mellé közvetlenül nem tudom rakni, és legtöbbnek nem ér el a csapig a vezetéke.

Van bevált cucc? Keresővel hirtelen nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#43167) pjen válasza CHIPman (#43166) üzenetére


pjen
félisten

Tudom,nem ezt kérdezted,de én semilyent se vennék.A vezetékes víz elég tiszta,minden nap ellenőrzik.Valószínű csak rontani tudsz rajta. :)

(#43168) poli27 válasza pjen (#43167) üzenetére


poli27
veterán

hát én meg se tudom inni ezeket a szar szürt vizeket, borzalmas sztem....

(#43169) TeeJay válasza poli27 (#43168) üzenetére


TeeJay
félisten

olyan íze van mintha ragasztó lenne bele keverve...
én is hiába mondtam pár ismerősnek hogy a víz magyarországon nagyon tiszta és többszörösen vizsgálják naponta csak vettek ilyen parasztvakítós vízszűrőt...
de hát sok az okos és csak a szűrt vizet tudják meginni :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43170) LógaGéza válasza TeeJay (#43169) üzenetére


LógaGéza
addikt

Két hónapja volt kinnt az utcában egy csőtörés, pont a hozzánk bejövő cső tört el. Utánna kitakarítottam a bojlert (előtte 4 hónappal költöztünk ide, akkor is kitakarítottam), lapáttal szedtem ki a homokot/koszt belőle. Fűtőszál kivételével mindent cseréltem benne (Hajdú bojler). Azóta megint büdös a víz ami jön belőle, egy hónappal később jött a jellegzetes "pattogás" a meleg víz megnyitásakor, és a zúgás fűtéskor - pedig nem apróztam el, több órát töltöttem vele, hogy rendesen átmossam.
Hiába ellenőrzik naponta a víz minőségét a központokban, ha a város szélén raksz, a jobb esetben 30-40 éves csőhálózatban lerakódott kosz nagyon rontja a víz minőségét...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#43172) pjen válasza petyus_ (#43171) üzenetére


pjen
félisten

Arra lennék kiváncsi egy ilyen házi viztisztítóból milyen víz folyik.Ráadásul egyfolytában az ólomról van szó,az nem annyira a vízmű hibája.

(#43173) petyus_ válasza pjen (#43172) üzenetére


petyus_
senior tag

Nem a víztisztítók mellett érvelésként raktam be a cikket, csak pont a napokban olvastam. Benne van, hogy a vízmű oldalán általában rendben van, és a házbavezető csövekkel van a gond. Illetve az is, hogy mivel mindenhol más a probléma, nem lehet egy konkrét típust ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#43174) Csabroncka válasza petyus_ (#43171) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az Arzén nem szennyezéstől, hanem természetes módon van jelen a felszín alatti vizeinkben!

A cikkben leírt állításokkal azért lehetne sok tekintetben vitatkozni, mert ennyire nem siralmas a helyzet...

A víztisztítók esetén több dologgal vitába kell szállnom (nem veled - úgy általában akik erre rá vannak ugorva):
- a fordított ozmózissal előállított lágy víz is hosszútávon egészségtelen, hovatovább csak azt fogyasztva életveszélyes
- a szűrőkancsók és egyéb baromságok rendre megbuknak a bakteriológiai teszteken, csoda, hogy nem fosnak tőle az emberek
-fémmegkötő képességük (vas, mangán, higany, ólom) részben megkérdőjelezhető, mert azokon a helyeken, ahol ezzel gond van, igen drága technológiával mentesítik az ivóvizet.

Mindig mindenhol elmondom, nem a vízzel kell foglalkozni, hanem a levegővel, az ezerszer durvább. Azt is fel szoktam hozni, hogy nem a cigi miatt van ennyi tüdőrákos Magyarországon...

Akit érdekel, keressen a nevemre megtalálja....

"in medias res"

(#43175) BBéci válasza Csabroncka (#43174) üzenetére


BBéci
titán

"- a fordított ozmózissal előállított lágy víz is hosszútávon egészségtelen, hovatovább csak azt fogyasztva életveszélyes"
Ennek ellenére folyamatosan adják el az olyan szűrőket, mert könnyű bepalizni a hozzá nem értő embereket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43176) IG55 válasza Csabroncka (#43174) üzenetére


IG55
senior tag

Az automata kávégépekbe szerelhető vízlágyítóról mi a véleményed? Hasznos, érdemes-e betenni, nincs - e szervezetre veszélyes hatása?

(#43177) #40553216 válasza LógaGéza (#43170) üzenetére


#40553216
törölt tag

Amit kiszedtél, tuti nem a vezetékrendszerben lévő kosz. Nekem van részecskeszűrőm, évente cserélem, ilyen szintű retek mellett naponta kellene cserélni. Amit te kiszedtél, az a vízkő. Ha nagyon kemény a víz, viszonylag hamar kell sokat kiszedni. Amitől büdös a víz, az a magnéziumanód.

(#43178) Csabroncka válasza IG55 (#43176) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A kávénál, teánál azért nem baj, mert nem literszámra iszod - mivel agresszív oldószerré válik a víz sokkal több íz és aromaanyagot old ki....

"in medias res"

(#43179) BBéci válasza IG55 (#43176) üzenetére


BBéci
titán

Az automata kávágép eleve kompromisszumos. A kávéital minősége (legyen az eszpresszó, vagy bármi más) nagyrészt függ a felhasznált víztől. Csapvizet soha nem használtam, Britával, kezdtem, Laicával (coffe & tee) folytattam, végül kikötöttem a Norda ásványvíznél. Úgy érzem, ez a pózna vége, nem lehet tovább mászni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43180) Boudicca


Boudicca
csendes tag

Sziasztok!

Szabadon álló kombinált hűtőt vennék, ehhez szeretnék segítséget kérni.

Sajnos a konyha méretei eléggé behatárolnak: a rendelkezésre álló mélység max. 55 cm; ezen túl már nagyon belógna a gép az ajtóba (egész pontosan 53 cm van az ajtónyílásig, de attól tartok, olyan kombit, ami oda befér, úgysem találok, azt a 2 cm-t meg kibírom). Szélességben, magasságban nincs ilyen megkötés, csak a mélység az, ami miatt necces a dolog.

Néztem 45 cm mélység körüli hűtőket, de abból csak kb. 85 cm magas, pult alá építhetők vannak, nekem pedig rendes, nagy, 180 cm körüli kombinált hűtő kellene; azok meg eleve 55 cm mélységnél kezdődnek, így meg nem tudnék hátul +10 cm-t hagyni a levegőzésre.

Egyelőre két utat látok járhatónak:

1) Találni egy olyan (170-185 cm magas, 55 cm mély) kombit, ami az oldalán szellőzik. Tudtok esetleg ilyet mondani?

2) Venni egy ilyet és felrakni a tetejére egy ilyet. Ez mennyire életképes?

Természetesen más javaslatot is szívesen elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#43181) Mr_no_Name válasza Gömbike (#43161) üzenetére


Mr_no_Name
tag

Köszönöm szépen!

(#43182) #40553216 válasza BBéci (#43179) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez az a víztípus, ami a magyar szabályozás szerint nem ásványvíz, sem a kinyerés módja, sem az ásványanyag tartalma miatt. Ez egyszerű, hegyi forrásvíz. A magyar leírás szerint csak kalciumból kell annyinak lenni a vízben, mint amennyi anyag ebben a Nordában összesen van. Nyilván a lágysága miatt jó kávéhoz.

(#43183) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lakásfelújítás közbeni/utáni porszívózásra keresek valami nagyon egyszerű és olcsó ipari vagy normál porszívót. Valakinek ötlet? az se baj ha csak azt az 1 hónapot bírja ki.

(#43184) pjen válasza koxx (#43183) üzenetére


pjen
félisten

Valami hordósat néznék.Einhell,Karcher..

(#43185) BaLee válasza poli27 (#43168) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Azért a vízszűrő kancsóval szűrt víznek nem lesz rosszabb íze, sőt...

(#43186) krisz74


krisz74
tag

Tudnátok ajánlani különálló kerámiafőzőlapot? Keret: 50000-60000
Nem igazán tudom, melyik gyártmányt lenne érdemes venni.

(#43187) JanóManó válasza IG55 (#43176) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Én vettem bele, az biztos, hogy a kávé íze sokkal jobb lett. A szerelő szerint viszont hanyagolni kellene, mert a szivattyút megakasztja, nehezebben dolgozik vele, hamarább lesz cserés. Ez tény, hogy a hangján is hallani, hogy "erőlködik"
Mondott valami kancsót amit inkább javasol, lehet itt többet tudnak majd erről mondani.

Erika9

(#43188) koxx válasza JanóManó (#43187) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kv gép víztartályba Oscar párnát szoktak még használni [link] de nagyon oda kell figyelni, hogy megfelelő időben legyen a csere.

(#43189) JanóManó válasza koxx (#43188) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

De honnét lehet tudni, mikor kell cserélni? Látom víz keménység függő, mennyit tud kezelni. Írni kell mennyi víz ment el?

Erika9

(#43190) BBéci válasza #40553216 (#43182) üzenetére


BBéci
titán

Igen, pontosan ez a helyzet. Kávés topikokban sok éve ajánlják, nem véletlenül.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43191) pjen válasza JanóManó (#43189) üzenetére


pjen
félisten

Naponta vizsgálni,mint a vízműveknél.Pont ez a baj vele,hogy feldúsul benne minden szenny.

(#43192) koxx válasza pjen (#43191) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Felesleges naponta nézegetni.

(#43193) pjen válasza koxx (#43192) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván túloztam,de ez nagyon sok mindentől függ,viszont házilag nem tudod normálisan ellenőrizni.

(#43194) koxx válasza pjen (#43193) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha rossz az íze akkor kuka :)

(#43195) pjen válasza koxx (#43194) üzenetére


pjen
félisten

Az a baj,hogy megszokod.Persze mindenki úgy issza ahogy akarja. :)

(#43196) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Besz..rás gyerekek!

Hétvégén asszony mos, Fi-relé leold. Mi történt..... mi történt.
Fi-relé visszanyom, se házi mozi sarok se mosógép - azt a q......
Mire rájöttem, hogy elszállt a túlszültségvédő a HM rendszer előtt és szegény Miele.. szegény Miele... kapott egy kokit nyomorult.

Szerelő ma jött, a vezérlésben 2 kondi pukkant, pár ezerből javítható.

Csak megjegyezném, hogy egy elég nagy lakótelep közepén vagyok, a bánat gondolta érted, hogy pont a mosógép elé is kellene rakni túlfesz védőt :F :F :F :F :F :F

Szóval akink nincs és sajnálná az vegyen pár ezerért....(eszem megáll)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#43197) flegga92 válasza CHIPman (#43166) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!
Múltkor én sem kaptam segítséget itt, aztán mégis vettem egyet, mégpedig ezt, mondjuk ez pult alá szerelhető. Kell egy 10-es fúró, meg fogó és villáskulcs a vízvezeték szereléshez.
Alapjában véve nálunk nem rossz a víz, nem kemény, de előfordul alkalmanként, hogy van egy mellékíze, nyáron klóros. Tudom, ezért kár venni mert csak kiszellőzteted fél nap alatt, de én nem iszom hűtő hideg vizet, annyi idő alatt meg felmelegedik szellőzés közben.
A mellékízek megszűntek, a kávé és tea íze baromi jó lett. Teát csak ilyen átfolyós kávé/teafőzőben csináljuk, azóta nem lesz a kiöntő alja rászáradt teabarna vízköves.
Amikor a csapot kiszedtem, tele volt rozsdával a cső. Nálam vízóra után új a rendszer, saját költségemen meg nem fogom a 3. emeletig kicseréltetni a csöveket, legalább ezt is megfogja.

Utólag kiderült, hogy faterom is vett pár hónapja egy hasonló szűrőt, na náluk ihatatlan a víz! Olyan szinten klór és hipó íze van, hogy 2 nap szellőztetés után sem tűnik el belőle. Emellett még nagyon vasas is. Ha egymás mellé teszed a szűrt és a nem szűrt vizet, nagyon durván látszik a színbeli különbség.
Ebből a vízből is ihatót csinál, teljesen kellemes, persze nem olyan finom mint nálunk, de azóta nem veszik az ásványvizet, amiből elég nagy fogyasztók voltak (napi 3-4 üveg).

Én elégedett vagyok vele, azóta pár vendégünknek is megtetszett, akik ugyan ezt a csapvizet nem tudják meginni szűretlenül.

(#43198) Met válasza Csabroncka (#43196) üzenetére


Met
nagyúr

Volt egy túlfesz ami kiütötte a túlfeszes elosztót és a mosógépet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43199) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Porszívót tervezünk venni, feleségem olyan 20eft környékén gondolkozott, de én elmennék akár 40eft-ig is, csak legyen jó. Eddig Samu vizes és Clatronic tartályos volt (volt LG takarító gép is, de olyan már nincs és nagyon drága). 80m2 a ház, ezért is van 2db gép. Samu, hát egy kalap kaki, a márkát is kerülöm már....

Amit eddig itt néztem\tünk:
- Electrolux EEG41CB EasyGo
- Rowenta RO3927

Ugye ezek a 20eft-os kategóriák. Mint írtam, mennék én feljebb is, ha van értelme, de Miele nem kell.
Sencor, hát nem tudom.

A lényeg, tapasztalatok alapján legyen jó, ne legyen egy vagyon a porzsák (üzemeltetési költség).
Tényleg porzsák, szabad venni után gyártottat, vagy csak eredeti, ha igen akkor melyiket?

Elég nehéz itt keresni, több oldalt visszaolvastam, de ugye ömlesztve van minden háztartási gép, összefoglalóban pedig kevés típus van... Egyszer lesz Xiaomi robot is, de most a levegő szűrő van tervben (3db).

Köszönöm! :R

Esetleg egy excel táblás ajánlott gépek jó lenne (pl egér topik), tudom plusz meló, nem is merném kérni csak említem. :B

[ Szerkesztve ]

(#43200) Csabroncka válasza Met (#43198) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ja, mondjuk a HM miatt külön örülök a túlfesz.-es elosztónak.....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.