Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43651) idegen lény válasza idegen lény (#43650) üzenetére


idegen lény
őstag

Például itt is.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43652) ribarszki válasza idegen lény (#43651) üzenetére


ribarszki
őstag

Te valamit nagyon félreolvasol. Hogy a viharba ne lenne cserélhető. Egy csavart kell kicsavarni. Millió utángyártott akksi is van bele.

(#43653) idegen lény válasza ribarszki (#43652) üzenetére


idegen lény
őstag

Azt hittem, hogy amelyiket nem lehet kiszedni és külön tölteni, azaz csak a géppel együtt lehet tölteni, az nem is cserélhető. Mondjuk, gondolhattam volna, hogy nem így van, hiszen akkor minek árulnának külön akkumulátorokat hozzá. :B Bocs, nagyon keveset aludtam mostanában. De ha egy sima csavarhúzóval bárki ki tudja cserélni, az oké, bár nem értem, hogy akkor már miért nem csinálták meg kiszedhetővé, és külön tölthetővé. Szerintem sokan nem akarják a falra akasztva tartani, vagy egyszerűen nincs szabad fal hozzá, vagy nincs konnektor a közelben. De ugye az igaz, hogy másfél, maximum két év után cserélni kell rendszeres használat esetén? A linkelt összehasonlításban másfél év van, te pedig két évet írtál egyszer.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43654) flegga92 válasza breezer88 (#43634) üzenetére


flegga92
senior tag

Simán lehet felezni, de tablettája válogatja, hogy el tudod e normálisan törni. Nekem 6 terítékessel bőven elég volt a fél. Régi Lidl-ös tablettát tök szépen lehetett félbe törni, sajnos az új fajtát nem. Finish szintén rosszul törik, középen van a "golyó" így 1/3-2/3 arányban törik. Aldis 6-szög alakú tablettát lehetetlen eltörni.
Nálam a megoldás a DM saját márkás mosogatógép por jelentette, abból annyit teszel amennyit akarsz, elég olcsó. Ha koszosabb edények vannak akkor többet teszek, de ha csak morzsás tányérok és poharak vannak alig teszek bele.
Másik megoldás még a gél, ez könnyebben oldódik a vízben, talán az adagolása is egyszerűbb.

(#43655) ribarszki válasza idegen lény (#43653) üzenetére


ribarszki
őstag

2év. Kb annyi, mint minden ilyen liion akksinak ami ilyen terhelésnek van kitéve. Utána csere. De a Hoover, Shark, stb akksija is cserés. Persze attól is függ, hogy ki mennyit használja és tölti. Mennyi töltési ciklus kerül az akksiba. Én sokat. Ha valaki keveset, neki 3-4 évet is elmehet simán.

(#43656) idegen lény válasza ribarszki (#43655) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Engem csak az a mondat aggasztott, hogy "Minden Dyson-tulajdonos azt mondta, hogy egy év elteltével az akkumulátor kapacitása csökken". Számomra ez azt jelenti, hogy ezekből a lítium akkumulátoros porszívókból nem érdemes drágát venni.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43657) peppe79 válasza BBéci (#43649) üzenetére


peppe79
senior tag

A Lux mindig is a túlárazott készülékeiről volt "híres". És az a baj, hogy technológiailag semmi nem indokolja a magas árat, csak az eladási mutatók alapján másképpen nem érné meg a cégnek, és az ügynököknek.
Olyan ez, mint amikor felkeresel egy alapkezelőt, mert azt hiszed, hogy a magas költségekért cserébe sokkal többet nyújtanak majd, mint ha saját magad kontrollálnád a befektetéseid. Pedig lényegében csak az ügynök fizetését termeled ki pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#43658) idegen lény válasza peppe79 (#43657) üzenetére


idegen lény
őstag

Már a nevük elárulja a szándékaikat: a Luxus.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43659) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Erről az Aldis mikrorol vélemény?
36k-t megér?

[ Szerkesztve ]

(#43660) #48613632 válasza idegen lény (#43656) üzenetére


#48613632
törölt tag

Honnan a francból szeditek ezt a sok marhaságot? Nektek ezt mondják, hogy írogassatok minden szart a Dysonról, vagy mi? Mi az hogy minden Dyson tulajdonos, vagy honnan vetted ezt a fenti példamondatot?
A világ egyik leg innovatívabb márkájáról beszélsz. Nem ugyanazt az elavult technológiát csiszolgatja évtizedeken keresztül, hanem újat fejleszt.
A Dyson milliárdokat költ évente az akkumulátorok fejlesztésére. (fontban) Jövőre elektromos autóval jönnek ki a piacra.

Végre itt az áttörés: már gyártják az akkumulátorok új generációját.
Vagyont fektet az akkumulátor fejlesztésbe a Dyson.

[ Szerkesztve ]

(#43661) #48613632 válasza idegen lény (#43650) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem azt mondtam, hogy nem gyengül, hanem azt, hogy nem gyengül le!!!!! Óriási különbség!!!!
Akkumulátort meg mindenben lehet cserélni, amihez tartalékot is kapni.

A mobiltelefonod 2x ennyibe kerül, abban is csökken az akksi teljesítménye, de ettől nem válik használhatatlanná.

ribarszki #43655

"2év. Kb annyi, mint minden ilyen liion akksinak ami ilyen terhelésnek van kitéve. "

Ebben biztos vagy? Nálad van már valami jele a gyengülésnek?
Techradar azt írja a V10-ről, hogy idézem:"“Fifteen years of daily use might get you down to 80% battery,”"

Mondjuk erre picit azért ingatom a fejem, mert tényleg meglepődnék, ha 15 év múlva még az akksi egyáltalán működne, de a 2 év picit kevés szerintem. 2 év gyári garit adnak alapból (bár annak utána kell néznem, hogy az akksira is vonatkozik e)
800 újratöltést bír állítólag, amit a fejlesztésre költött összegekből ítélve, azért el lehet hinni. 500 töltést egy mobiltelefon standard akkumulátora is kibír, ahol nem költöttek külön az akkuk fejlesztésére, csak használják az adott technológiát.

De hosszú távon úgy is kiderül minden. Én vettem hozzá extra 2 év kiterjesztést, 60 fontért. Max majd cseréltetek érte egy akksit.

[ Szerkesztve ]

(#43662) pjen válasza peppe79 (#43657) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos.Van egy lassan 20 éves gőz állomásunk.Olyan mint egy porszívó,bele megy vagy 3 liter víz.Ha teljesen megnyitom méteres gőz oszlopot fúj.Nem gyengül,nem romlik el,működik.Igaz 200 K körül volt akkor.

(#43663) peppe79 válasza pjen (#43662) üzenetére


peppe79
senior tag

És ez miben mond ellent annak, amit írtam? Inkább csak megerősíti. 200 ezer forint most sem kevés pénz, nemhogy 20 évvel ezelőtt.

(#43664) pjen válasza pjen (#43662) üzenetére


pjen
félisten

Abban,hogy túlárazott.Vettem ilyen solac és egyéb gőz kacsákat.A gari végével szinte mind meghalt,a 20K ba kerülő is.Teljesítményben közel sem volt a Lux hoz.Drága,de használható.

(#43665) idegen lény válasza #48613632 (#43660) üzenetére


idegen lény
őstag

Már linkeltem párszor, nem akartam megint, de tessék: [link] Jó lenne pontosítani ezt a Dyson akkumulátor-élettartamot, mert azóta hallottam már 3-4 éves átlagot is, meg hogy a lítium akkumulátorok sosem gyengülnek, hanem egyszerűen meghalnak. A mobiltelefonom ezernégyszáz forintba került és imádom.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43666) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Jelenleg van egy Bosch gurulós, vezetékes porszívónk van. Nagyon elégedett vagyok vele, VISZONT!! Mindig elő kell szedni a tárolóból, átdugni másik konnektorba stb... Szóval körülményes. Tök jó nagytakarítások alkalmával, viszont szükségem lenne egy olyan vezeték nélküli porszívóra amit csak előkapok gyorsan, felszívom aztán elrakom. (Pici legyen, hogy ne kelljen bíbelődni az előbányászással, elrakással).
Morzsaporszívó megfelelő az apró porcicák felszívására? :) Mit ajánlanátok leginkább?
Köszi :R

(#43667) #48613632 válasza idegen lény (#43665) üzenetére


#48613632
törölt tag

Baszki, kösz :))
Okés, azért google fordítóval elolvastam. Az a baj a V7-tel, hogy a 30 perces kapacitás, az tényleg határeset. Őszinte leszek, én nem vennék V8 alatti gépet.
Annál 40 perc az üzemidő egy feltöltéssel, és szerintem sokat számít az a 10 extra perc, de mondjuk ez függ attól is, hogy mekkora a lakás.
Szerintem, ha Dysonban gondolkozol, próbálj meg kicsit még hozzátenni, a V8-cal biztosan nem faragsz rá.

A teljes élettartam tekintetében meg megint az van, hogy 2 év múlva valóban csökkenhet az üzemidő, ami a 30 perces határértéket tekintve, V7 esetén problémás lehet, de a V8, esetleg a V10 már biztosan elegendő percet biztosít, akár évek múlva is.

Nagyon hosszú távú tapasztalatok meg még nem lehetnek, hiszen az első V7 2017-ben jelent meg, a V8 upgradevel együtt.

premierpark
Dyson valamelyik modellje, Neked is jó választás lehet, de zsebbenyúlós a móka. Egyszerű előkapni, mert (L:/dl/upc/2019-04/09/260130_yfp7by18mk7hgfmq_dyson3.jpg)falikonzolra van szerelve(/L), és csak le kell emelni. Ez egyben töltő is. A szívóteljesítménnyel nem lesz gondod. Az üzemidő meg típus kérdése. 100m2 padlóra lehet számolni 30 percet kb.

[ Szerkesztve ]

(#43668) idegen lény válasza #48613632 (#43667) üzenetére


idegen lény
őstag

Viszont rövidebb a töltési ideje, mint a V8-nak.

Nem csak a szívóereje csökken? Már ha csökken egyáltalán, mert már semmiben sem vagyok biztos.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43669) #48613632 válasza idegen lény (#43668) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt ki fogom próbálni, mert nem tudom sajnos. A napokban megpróbálom lemeríteni az akksit, és megnézem, hogyan viselkedik. Igazából ma is megtehetem, max kicsit járatom turbó fokozaton.

szerk:
Délutánra meglesz a válasz, de azért előbb rendesen kitakarítok, és utána vágok bele a kísérletezésbe.

[ Szerkesztve ]

(#43670) idegen lény válasza #48613632 (#43669) üzenetére


idegen lény
őstag

Úgy értettem, hogy évek alatt. :) A tiedé még ropog, hiszen most vetted.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43671) #48613632 válasza idegen lény (#43670) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt meg írtam fentebb, hogy nem lehet tudni igazán. A V7 most lesz 2 éves idén. Nincs még elég info erről a neten. De ez egyben azt is jelenti, hogy 2 évig biztosan nem lesz gondod vele, különben már megindult volna a panaszáradat.
Azt meg senki nem posztolja ki, hogy 2 éves a porszívója, de még mindig jó benne az akksi.

Szerk:
Náluk 3 évig működött egy V6, a gyári akksival. Vettek egy tartalékot, apjuk otthon kicserélte, és mintha új lenne.

De ehhez hozzátenném, hogy a V6-ban még az első generációs akkuk dolgoztak. Kvázi ugyanazok, mint az elődmodell DC35-ben, és erre 500 feltöltés volt a garancia.
A V7-et sajnos nem tudom, de rákeresek, de a V8 és V10 esetében, már 800 feltöltést garantál a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#43672) peppe79 válasza pjen (#43664) üzenetére


peppe79
senior tag

Gőzkacsa??? Ez kb. olyan, mint ha egy túramotorhoz akarnál hasonlítani egy Babettát. :N
20-25 éve cirka 700 német márka (~50 ezer ft) volt egy új Polti vaporetto, Saeco, Merlin Tien stb.

Korábban volt Poltim, Nilfiskem, Karcherem, pillanatnyilag pedig egy ugyanilyen, ősrégi, Saeco Supervap gőztisztítót használok. Olyan 12 ezer ft körül vettem használtan. Nekem kb. ennyit -, vagy jó esetben max 20 ezret ér. A 800wattos vasalóját elajándékoztam, mert nem használtuk. Amúgy 18/8-as rozsdamentes acélkazánja van, 4,2 liter kapacitással, a kazánban 6,0 bar maximális nyomással. Okádja magából a forró gőzt.

A Lux jelenlegi legújabb típusa az Ecolux 115, 2,4 literes kapacitással, 3,6 bar maximális nyomással (a kazánban). Az ára meg valahol a csillagos ég. Innentől kezdve mindenki döntse el maga, hogy mennyire túlárazott. Mindenesetre, néhány "magához tért" vásárló, elkeseredésében, 140-290 ezer forint körüli áron igyekszik megválni az újszerű Lux készülékétől a jófogáson. :(

[ Szerkesztve ]

(#43673) breezer88 válasza szabog74 (#43630) üzenetére


breezer88
tag

Egy nagyon hasonlót fogok rendelni most én is.

Tudnál abban segíteni, hogy adott volt minden cucc a bekötéshez vagy kellett hozzá vásárolni még valamit, hogy működőképes legyen? pl.: szorító bilincst olvastam valahol kommentekbe itt vagy az arukereson, hogy szükség volt megvásárolni, mert nem mellékelt a gyártó.

Nagyon köszönöm!!

(#43674) idegen lény válasza szabog74 (#43630) üzenetére


idegen lény
őstag

A Speedperfectet? Mert az Ecoperfectben nem tudom, hogy mi a nagy durranás, ma már minden mosógép takarékos. De a gyorsmosás sem ritkaság. Ezért nem értem, mi olyan nagy szám a Varioperfectben, ami olyan különleges lenne, olyan egyedi Bosch. :F Ja, hogy ez majdnem mindegyik programban használható? Aha, így már lehet benne valami.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43675) peppe79 válasza idegen lény (#43674) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem Siemens van, de ez a Bosch-al lényegében egy kaptafa. Engem nem a funkciók győztek meg, hanem az, hogy nem 30-40 liter vízzel akar mosni 5 órán át. Az eco programot nem szoktuk használni, de legutóbb kíváncsiságból kipróbáltam: 190 perc a 8 kg-os pamut program, és kb. 57 liter vizet használt fel. A normál program 160 perc, 71 liter vízfelhasználással. Az egyetlen dolog, ami zavar, hogy nem lehet az egyéni beállításokat elmenteni, így minden egyes alkalommal be kell állítanom a hőfokot, és az öblítőstopot.

[ Szerkesztve ]

(#43676) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megtapogattam MM-ban az istenített Dyson V8-V10-et. Őszintén szólva nem győzött meg, hogy nekem ezért ki kéne adnom 170-220k-t. Persze biztos van akinek megfelel. Nem akarok újabb hitvitát nyitni ebben a témában, ez csak egy felületes tapasztalat volt.

(#43677) idegen lény válasza peppe79 (#43675) üzenetére


idegen lény
őstag

Honnan tudod, hogy mennyi vizet fogyaszt?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43678) idegen lény válasza #48613632 (#43671) üzenetére


idegen lény
őstag

Upsz! Most meg ezt olvasom: "A Dyson V7 Nikkel-Kobalt-Mangán akkumulátorral működik"! Akkor nem is lítiumakkumulátor van benne, vagy én vagyok gyenge kémiából. Talán ez lehet a félreértések oka. Ma az üzletben azt mondta az eladó, hogy a Dyson akkumulátorai hat évig is bírják rendszeres napi használat mellett. Az is érdekes, hogy a motor teljesítménye 100 W, míg a Hoover H-Free-é 170 W, mégis az orosz szerint érzésre háromszor erősebben szív a V7.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43679) #48613632 válasza koxx (#43676) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha leírnád konkrétan, hogy mire gondolsz, könnyebb lenne. Azt mondod, hogy nem akarsz ebből hitvitát, ám mégis megtetted. Pontosabban kivágtad a lapjaidat, és most azt várod, hogy szó nélkül maradjon. Nyilván nem fog, és ez nem kötözködés, csak leellenőrizném a sajátomat is, hátha észrevettél olyasmit, amit én nem.
Több mint 500 fontot fizettem érte, annyiért meg legyen már tökéletes.
Ha felületes, hézagos az összeszerelés, vagy gyenge az anyagminőség, akkor jelezd. Megnézem, az enyémen mi a helyzet. De szkeptikus vagyok ezen a vonalon. Semmi ilyesmit nem észleltem.

Idegen Lény
Igen, az az egyik legjobb Lithium ion rendszer. ITT találsz róla útmutatót, melyik rendszernek mi az erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#43680) peppe79 válasza idegen lény (#43677) üzenetére


peppe79
senior tag

Az eco programnál egy esővízgyűjtőbe engedtem a vizet, majd egy mércés vödörrel kimertem belőle. A normál programot még nem mértem, ott a gyártói mérésekre támaszkodtam.

(#43681) peppe79 válasza #48613632 (#43679) üzenetére


peppe79
senior tag

A líthium-titán-oxid akkumulátoroktól azért ez is igen messze áll még.

[ Szerkesztve ]

(#43682) #48613632 válasza idegen lény (#43678) üzenetére


#48613632
törölt tag

Bocsánat, rossz linket adtam fentebb. A lithium ionos összehasonlítás helyett, sikerült megint az ausztrál családot belinkelni. Biztos a vágólapon maradt, én meg nem vettem észre. :B

Tehát, ITT a helyes link, az összehasonlítással.

peppe79
Igaz, de ott a fajlagos energia ár is a háromszorosára jönne ki. Egyébként, benne is van a táblázatban. A tipusok összefoglalóinak a végén, a pókháló diagrammokon, nagyon jól kijönnek a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#43683) koxx válasza #48613632 (#43679) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogy, semmi ilyesmi. Az összeszerelési minőségével gyanítom nincs probléma, inkább olyan kis erőtlennek néz ki. A v10 felfogatása viszont jobban átgondolt mint a v8-é. Valahogy nekem nem állt kézre, biztos csak megszokás ez is.

(#43684) #48613632 válasza koxx (#43683) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja igen. Ránézésre, mint egy sugárfegyver, valami elcseszett, 60-as évekbeli sci-fiből. Aztán szív akkorát, mint egy kisebb fekete lyuk. (Bevallom, először nem ez a hasonlat jutott eszembe, csak meggondoltam magam közben) :DDD

(#43685) peppe79 válasza #48613632 (#43682) üzenetére


peppe79
senior tag

Ma még egészen megfizethető kategória. Könnyen elképzelhető, hogy az elektromos autók előtérbe kerülésével robbanásszerűen emelkedik az akkumulátorok ára.

(#43686) #48613632 válasza peppe79 (#43685) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ezt nyugodtan lehet borítékolni is, akár. Ráadásul, jelentően átalakul majd a világgazdaság is. Fogalmam sincs, hogy merre, de a Közel-Kelet, Oroszország, de akár mondhatnám Skóciát, vagy Norvégiát, akiknek fontos volt az olajexport, most állhatnak sorba majd kenyérért, az ingyenkonyhán. ;]

(#43687) Dluinet válasza #48613632 (#43686) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a műanyagok előállításához olaj az alapanyag
porszívó burkolatához nélkülözhetetlen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43688) pjen válasza #48613632 (#43686) üzenetére


pjen
félisten

Azt a villanyt amivel töltik az akut,olaj és gáz tüzelésű erőművekben állítják elő(esetleg).

(#43689) #48613632


#48613632
törölt tag

Ezek igazak, de a kieső fosszilis üzemanyagok helyére attól még nem kerül be új felhasználási terület. Azaz, mivel több műanyagot ettől nem fogunk gyártani, az esetleges többletenergia szükségletet (az akksik töltéséhez) meg új erőművekkel lehet pótolni, amik viszont többnyire inkább atomeneregiát, vagy megújuló energiaforrásokat használnak.

(#43690) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Egger munkalapom van a konyhában, de nem néztem utána, csak utólag, hogy mennyire hőálló.

Forró tepsit közvetlen lehet rátenni vagy inkább konyharuhára?

Az Egger honlapja azt írja, hogy 160 fokig hőálló.

Most sütni ugye 160-200 fok között szoktunk, tehát a 200 fokon való sütés már elvileg kizárja a dolgot. Bár tény, hogy azért 200 fokról "hamar" visszahűl míg kirakom a sütőből a munkalapra a tepsit. De nem tudom.

(#43691) peppe79 válasza Atomgeszi (#43690) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem lehet rátenni. Egy véletlenszerű, rövid ideig tartó magas hőhatásnak ellenáll, de a mindennapos használat során fakulhat, megsárgulhat, felhólyagosodhat a dekoritlemez.

(#43692) peppe79 válasza Degeczi (#43386) üzenetére


peppe79
senior tag

Most néztem meg a készülékről készült videót. 25 perc alatt azt a kis 200 grammnyi mirelit krumplit illendő lett volna legalább egyenletesen átsütnie, ha már nem lett aranybarna. Elég egyszerű kis kütyü benyomását kelti, nagyon pici forgólapáttal. Megnéztem a használatiját is: 2 személyre szóló, többnyire 40-50 dkg-os adagok szerepelnek a receptek közt. Ha ennyi a gép max kapacitása (ami a forgólapát mérete alapján valószínűsíthető), akkor az úgy nagyon karcsú.

(#43693) BBéci válasza Atomgeszi (#43690) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődő, hogy valamit alá kell tenni! Mi fa korongokra, vágódeszkára szoktuk helyezni a sütőből kivett edényeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43694) #40553216 válasza #48613632 (#43684) üzenetére


#40553216
törölt tag

A V10 maximális szívóereje fele sincs, mint a Miele porszívóké, ráadásul – ahogy a Dyson V11 leírásában olvasható – az elektromos fejjel visszaveszi a szükségtelen maximális teljesítményt. Lehet, a V10-nél nincs, de a 110 airwatt akkor sem fekete lyuk a normális porszívók 220-250 airwattjához képest. Ráadásul az elektromos kefefejjel szerelt Miele olcsóbb, mint a nem akciós Dysonok. Szóval maradjunk annyiban, hogy a szívóerőt te soknak gondolod. A többi hősköltemény.

(#43688) pjen
Olajat szinte már most sem használnak, Európában legalábbis nem.

(#43695) knoxhu válasza knoxhu (#43642) üzenetére


knoxhu
senior tag

Valaki ?

(#43696) ribarszki válasza knoxhu (#43642) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, a Lidl verzióval, de az kopp ugyan ez. Majd írok, de most nincs időm.

(#43697) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ajj.. Pedig láttam a forest katalógusban ilyen munkalapba építhető gránit lemezt, de a dió mintás munkalapomhoz egyik szín sem ment volna.

Most már meg tudnék barátkozni a [link] a fekete gránit elemmel is, ha ezt előre tudom. :(

Ez jó lehet?
https://www.babamamaoutlet.hu/aruhaz/lakas-otthon-auto/konyhai-kiegeszitok/aluminium-bevonatos-hoallo-edeny-tepsi-alatet-nagy/

[ Szerkesztve ]

(#43699) idegen lény


idegen lény
őstag

Az normális, hogy a Dyson V7 Motorhead-re vagy a csőre csatlakoztatott elektromotoros matractisztító lötyög? A többi tartozékkal ellentétben ezen nincs az a piros nyomógombos csatlakozás, ami biztosítja a passzentos stabilitást. Azért szerencsére nem jön le használat közben, és az elektromotor is működik benne a nagy szőnyegtisztító fejjel ellentétben, de azért már telefonáltam az üzletbe, majd visszahívnak. De a matractisztítóért egyelőre nem akarok reklamálni, mert lehet, hogy ez ilyen minden V7-nél, és amúgy működik így is. De ha azt mondjátok, hogy ez nem normális, akkor szólok ezért is. Azt tudni kell, hogy ez egy kiállított, bemutató darab volt, ezért kicsit le van már amortizálva, de az üzlet szerint a működése ettől még kifogástalan. Ja és az akkumulátor töltési ideje nem a leírás szerinti 3,5 óra, hanem csak 2,5 óra. Ez mondjuk nem zavar, sőt! :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43700) #48613632 válasza idegen lény (#43699) üzenetére


#48613632
törölt tag

Melyik az a matractisztító fej? Itt a fénykép, a V7 Total Clean (teljes kiépítés) hozzávaló egységeiről. Ha ebben benne van, akkor az egy hozzávaló fej. Ha nincs, akkor az nem hozzávaló.
De minden a géphez tartozó fej rendelkezik patentos megoldással.
Szóval, valami nem kerek.

Egyébként, ha teszel be képet a fejről, akkor megpróbálhatom beazonosítani, és jó eséllyel lehet majd venni külön kis adaptert, amivel kompatibilissé tehető.
Nekem is van olyan fejem, ami nem a V sorozat modelljeihez való, annak is más a csatlakozása, de ahhoz is van adapter.

szerk:
Töltési idő nálam is rövidebb ;) És tovább is kitart, mint a gyári adatok. Tegnap turbó fokozatban 10 percet pókhálóztam, a dupla radiátor csövek között mikor elkezdett esni a fordulat. Pedig csak 6 percet szabadna bírnia.

szerk2:
Pl rendelkezem ezzel a fejjel, de csak az alatta lévő adapterrel csatlakoztatható a készülékhez. (baloldali)
A szürke csatlakozó megy a fejre, a piros meg a V7 (V8 V10 V11) porszívószárra

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.