Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Grande Ale válasza #48613632 (#43896) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem kimondottan a pazarláson van a lényeg. Egyszerűen nem kell előmosogatni, lötykölgetni, elvégzi a gép, azért van. Az automata programot kimondottan összezavarhatja, ha bizonyos edényeket leöblitesz. Nem véletlenül mondják a gyártók, hogy ne öblits elő:
Amire figyelnie kell
Távolítsa el az edényekről a nagyobb
ételmaradékokat.
A folyó víz alatti előmosogatás nem
szükséges!

Ezt írja a mi gépünk leírása. Ha elöblíted az edényt, akkor automata programon lehet nem megy olyan hosszan és olyan hőmérsékleten a mosogatás, mint amin kellene.
Próbáld ki, hogy nem öblítgeszt, meg fogsz lepődni az eredményen. Persze itt nem arról van szó, hogy a csirkecsontot rajtahagyod a tényéron...
Nem kell szalvétával törölgetni, nem kell semmi. A maradékot kiönteni és mehet a gépbe, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#43902) polonic válasza Atomgeszi (#43894) üzenetére


polonic
félisten

Majd a gép jelzi úgyis.

13-as keménységű víznél heti 2 mosogatással kb 1 év 1-2 hónap után jelez a gép, hogy üres a tartály

(#43903) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
A család számára egy megbízható nedves porszívó gépet szeretnék vásárolni, amivel padlót és különböző kárpitok tisztítását(kanapé, ágy) meg lehet valósítani. A ráfordított keret maximum 30-40e.
Válaszotokat előre is köszönöm :)

(#43904) pjen válasza #48613632 (#43900) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben amúgy is teszek ebédnél szalvétát,tehát már ott van,akár használhatom is.

(#43902) polonic:13 as keménységű viznél ha 3 az 1 ben tablettát használsz nem is kell só.Én Budapesten már a harmadik gépet nyúzom(20év alatt)sosem tettem sót.

[ Szerkesztve ]

(#43905) idegen lény válasza #48613632 (#43888) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Szerintem a legjobb megoldás levágni egy másik töltő kábelét, és úgy bedugaszolni, vagy bármilyen műanyag darab megteszi, ami belepasszol és kivehető-betehető. Szerintem épp emiatt nem került forgalmazásba a V9-es prototípus, mert át kellett tervezni az egészet, hasonlóan a Windowshoz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43906) Atomgeszi válasza polonic (#43902) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, csak most számoltam, hogy a finish starter pack, amiben van 50 db mosógatótabletta (3in1), meg 1,5 kiló só, 1 illatosító, 1 géptisztító, 400 ml öblítő, 4k-ra jön ki.
Nálunk az eurofamilyba, a 400 ml öblítő 850, 1 kiló só 560, illatosító 990, 1 géptisztító 1160.
Ha ezeket levonom a packból, akkor az 50 db-os mosogatógéptabletta 1000 ft-ra, ami 20ft/db-ra jön ki.

Tescoban az akciós 87db-os 3070 ft-ra jön ki. Ami 37 ft / tabletta.

Tehát még így is majdnem duplaára van, ha külön megveszem.

Az 50db-os pedig 2367-re jön ki, ami 47 ft/tabletta.

Nekem 2 naponta megy azért a gép.

(#43907) #48613632 válasza Grande Ale (#43901) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Nem kimondottan a pazarláson van a lényeg."
Hát, pedig én erre reagáltam.

"Az automata programot kimondottan összezavarhatja, ha bizonyos edényeket leöblítesz."
Ez viszont érdekelne! Milyen érzékelők vannak elhelyezve, hogy az automata program erre rájöjjön? Mármint, hogy elöblítettem a tányért. Erre nincs ötletem. (Illetve egy van. A szűrőben lerakódott szennyeződés által kevesebb a percenkénti vízátfolyás azonos nyomáson, de ez szimplán marhaság lenne.)

idegen lény
Nem fog nagyon kilógni az a töltővég onnan? Te látod, én csak videókat néztem róla. Sajnálatos eset, egy ilyen marhaságon elcsúsztatni, egyébként remek terméket.

[ Szerkesztve ]

(#43908) Atomgeszi válasza #48613632 (#43907) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A víznek a zavarosodását méri, és azáltal állapítja meg a szennyeződés mértékét. Ha jól emlékszem, amit írt a használatiban.

(#43909) #48613632 válasza Atomgeszi (#43908) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, ez érdekes :R Így belegondolva, elméletileg lehetséges a dolog. Egyfelől optikai érzékelőkkel, de ezt kizárnám, mert drága és erősen karbantartás igényes, vagy pedig az áramló anyag sűrűségét érzékeli, ami a lebegő szennyeződéstől megnő. De itt meg nagyon minimális az eltérés.
Műszakilag valamennyire szakmába vág mindkettő. Kíváncsiságból kérdezem, nem tudod véletlen, milyen módszerrel érzékeli? (azért rágooglezok én is)

De két észrevételem akkor is volna.
Egyfelől, ha a lebegő szennyeződéseket érzékeli, akkor azt is érzékeli, hogy elöblítettem a tányért, így voltaképp képes hozzáigazítani a mosási teljesítményt.
Másfelől, ettől még a cirkuláció a szennyeződésen keresztül zajlik továbbra is.

(#43910) Atomgeszi válasza #48613632 (#43909) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Az Aquasensor optikai mérőberendezés
(fénysorompó), amellyel a mosogatóvíz
zavarosodása mérhető.
Az Aquasensor használata
programfüggő. Ha az Aquasensor aktív,
„tisztább” mosogatóvizet lehet átvenni
a következő öblítő fürdőbe, és így
a vízfogyasztás 3–6 literrel
csökkenthető. Ha a szennyeződés
erősebb, a gép kiszivattyúzza azt, majd
friss vízzel pótolja. Automata
programokban a készülék
a hőmérsékletet és az üzemelési időt is
hozzáigazítja a szennyezettség
mértékéhez."

Ezt a használatiból másoltam ki.

És az automataprogram leírásnál:
Szenzor-optimalizált:
A szennyezettségnek
megfelelően
érzékelőelem
segítségével
optimalizálják.

(#43911) #48613632 válasza Atomgeszi (#43910) üzenetére


#48613632
törölt tag

Király :R Szerintem, ilyen az enyémben nincs. Nekem nagyon alapmodell van. Meg nagyon Indesit :DDD De rákeresek. Köszi az infót.

szerk:
Azért szakmai fórumokon többen megjegyzik, hogy az egyik leggyakrabban meghibásodó eszköz, bár többnyire házilag javítható. pl ITT

[ Szerkesztve ]

(#43912) Atomgeszi válasza #48613632 (#43909) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szóval én kb úgy látom hasznosnak ezt az egészet, amennyiben az ember szalvétát így is úgyis használ az evéshez, és kidobásra kerülne, akkor azzal kitörli, frissen kb annyit lehet leszedni vele, amennyivel többe kerülne az elfolydogáló víz, amivel leöblítem a tányért, fazekat. Ezáltal a gép is tisztábbnak érzékeli az edényeket, magyarán az amúgy is kidobott szalvétával spórolsz a vízzel.

De, ha meg leöblítek minden tányért vízzel, és utána elindítok egy normál programot, amivel így is úgyis elhasznál 9-11 liter vizet, akkor gyakorlatilag kétszer használtam el a vizet. - Itt nem nézi a szennyezettséget, magyarán elöblögetsz x liter vizet, de a gép így is úgyis annyit fog használni.

De, ha egy automata programot indítasz, ahol érzékeli a szennyezettséget, akkor meg felesleges elöblíteni, mert azt a plusz vizet megteszi helyetted a gép. Nyilván itt most pár literről beszélünk, éves szinten pár száz ft. Viszont környezetkímélés szempontjából azért nem mindegy, hogy mennyi vizet használok el kétszer. - Itt pedig gyakorlatilag a saját öblögetésed spórolod meg időben és munkafolyamatban, de a gép úgyis érzékeli, hogy most ez koszosabb mosás lesz vagy sem, tehát ő megcsinálja helyetted az úgymond öblögetést.

Tehát a legspórolósabb szerintem az amúgy is kidobásra szánt szalvéta + automata program, ahol ő maga eldönti, hogy mennyi víz kell.

[ Szerkesztve ]

(#43913) Grande Ale válasza #48613632 (#43907) üzenetére


Grande Ale
őstag

Azt vizsgálja, hogy mennyire piszkos az első víz, amit kiereszt. (azt hiszem az elsőt nézi, az elég hamar kimegy, de lehet hogy a másodikat, passz.) Az alapján állítja be a hőfokot és a program hosszát. Ha leöblíted pl. a tányérokat, de van bent olyan edény, amit nem, és mondjuk koszos rászáradt, akkor lehet hogy a rövidebb idő és az alacsonyabb hőfok nem lesz elég.

Persze mindenki csinálja ahogy akarja, mint pl. a nagynéném, aki gyakorlatilag elmosogat és úgy teszi a gépbe...
Agyrém, a fejemet fogtam, mikor láttam és nem tudod neki megmagyarázni...
Vannak emberek, mint ő, akinek egyáltalán nem való mosogatógép, mert úgysem használja rendeltetés szerűen.
A legráégettebb sütő tepsit tisztárra mossa intenzív 75 fokon, akkor vajon minek öblögetni a konyhai ételmaradékot?
Gondoljunk már bele egy kicsit...

(#43914) #48613632 válasza Atomgeszi (#43912) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát, én eleve konyharuhát használok, szalvéta helyett. A papírt meg megpróbálom olyan állapotban tartani, hogy a papírkosárba mehessen. De értem az álláspontodat.

Grande Ale
Értem, de minden edényt elöblítek, nincs benne eltérő szennyeződésű. Ezen felül, ECO programot használok, többnyire fél töltéssel. Meg nekem szerintem nincs is ilyen Aquakütyü beépítve.
Fentebb beszerkesztettem egy linket. Erősen hibásodásra hajlamos, illetve, az elsők között szokott bedögleni, de ez a technológia velejárója. Viszont esetenként házilag orvosolható, takarítással.
Mélyebben nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

(#43915) Atomgeszi válasza Grande Ale (#43913) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk az tény, hogy havernál lévő mosogatógép annyira régi már, ha nem mosogatja el előre, vagy öblögeti, akkor bizony még a beleszáradt kávé/narancslét sem szedi ki.

Más kérdés, hogy azt inkább el se indítanám, mert ennyi erővel akkor már én is elmosogatom egy kis mosószerrel meg + 10 mp-el.

Anyuéknál is régi a gép, ott is elöblögetik előre különben nem szedi le a rászáradt dolgokat.

Nekem is mondta, hogy mosogassam el előre, namondom ne vicceljünk már ~130 ezres mosogatógépnél majd előre elmosogatok?! Kb mintha a mosógépbe tett ruhát előre kézzel kinyomkodnám lavórban. :DDD Persze nyilván, van olyan szennyeződés, amit csak előáztatással lehet, de azért én mosógépbe is ami van bedobom egyben. Max kicsit kevesebb ruhát teszek, de mossa ki ő.

(#43916) Atomgeszi válasza #48613632 (#43914) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na most itt is lehetne továbbmenni, hogy van mondjuk az 50ft-os szalvéta, amiben van mondjuk 50 db szalvéta, 1 ft/db. Evésnél elhasználsz 1-et, és kitörölsz vele 1 tányért is, spóroltál vele x dl vizet, és higiénikusabb is, mint ugyanabba a konyharuhába törölni a szádat több alkalommal, amit utána ( én legalábbis 90 fokon mosok - törölközőt is) mosógépben mosok ki, ami ugye megint energiát, mosószert használ és terheli a környezetet.

Szóval igazából tényleg egyéni preferencia, de szerintem mindegy, hogy a mutató vagy gyűrűsujjam harapom meg, ugyanúgy fáj. :D

(#43917) #48613632 válasza Atomgeszi (#43916) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, a civilizációnak ára van. Ha most azt veszem, hogy dízel autó az egyik munkaeszközöm, és heti több, mint 50 liter üzemanyagot égetek el, amiért pénzt kapok, akkor eleve nonszensz az egész, és tök mindegy, hogy azt a nyomorult szalvétát, melyik kosárba dobom.

(#43918) Atomgeszi válasza #48613632 (#43914) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Eco programom:
enyhén rászáradt,
háztartásban
szokványos
ételmaradékok

Legtakarékosabb
program:
Előöblítés
Mosogatás 50°
Közbenső öblítés
Öblítés 63°
Szárítás

És mivel nálam 3 óra 30 perc.

Szerintem 1 órát csak előöblíti. 50 fokon mosogatni szerintem megint 1 órát elvihéckedik, a maradék 1,5 óra meg megint mindent leszed.

1 órát, ha hagyom ázni sima vízben, szerintem az is feloldja a szennyeződéseket. Vagy, ha 1 órát hagyom ázni, aztán vízsugárral csap alatt leszedem, az is leviszi. Szóval igazából szerintem felesleges a mai modern mosogatógépeknél öblögetni előre.

A chef 70 fokos program meg valóban bőven elég az odaégett jénai/serpenyőre is. Én kézzel nem tudtam elmosogatni annyira tisztára az üveg fedőt, amit ő megcsinált patyolatra. Kényelmes világ van..

(#43919) Grande Ale válasza Atomgeszi (#43918) üzenetére


Grande Ale
őstag

Pontosan így, ahogy mondod, teljesen felesleges.

(#43920) #48613632 válasza Atomgeszi (#43918) üzenetére


#48613632
törölt tag

Eco program féltöltéssel, kb 1.5 óra alatt, mindent lemos, ha le voltak öblítve az edények előtte. Mindezt 45 fokon ;) Minden tiszta és ragyog.
Ezt szinte csak akkor nem használjuk, ha valamelyikünk megbetegszik.

(#43921) S.V. válasza vscotina (#43883) üzenetére


S.V.
újonc

Szia Vscotina!

Köszönöm szépen, örülök, hogy tetszenek a cikkek.

Tematikusan haladok és éppen a beépíthető készülékekkel kezdtem el foglalkozni. Egyébként ez a kategória a fő "szakterületem", elsőként a beépíthető sütőkről majd a főzőlapokról is fogok írni az oldalra. Az elkövetkezendő 1-2 hétben ebben a témában fognak cikkek születni, köztük az indukciós lapokról. Várlak vissza! :)

(#43922) idegen lény válasza pjen (#43904) üzenetére


idegen lény
őstag

De akkor már nem teheted a szalvétát a papírhulladékok közé. Ez egy ördöngös csapdahelyzet. Nincs kiút. :)

(#43907) pitepeti71 válasza Grande Ale (#43901) üzenetére
Az alatta lévő akkumulátor még egy centivel hosszabb, a kezem meg úgyis fölötte van mindig. Az viszont lehet, hogy a szikra így is talál magának utat, mert nem hézagmentes az illeszkedés. Ez esetben lehet jobb megoldás valamilyen könnyen kivehető-betehető műanyagdugasz, akár egy tollkupak, ha jó a mérete, és nem esik ki. De a matracnak ezt a műgyapjas oldalát amúgy sem fogom soha többé porszívózni a V8-cal, legalábbis az elektromotoros fejeivel biztosan nem, mert egy csomó műgyapjút kiforgatott belőle, el is tömődött tőle a gép. Talán a sima szívófejekkel nem is rázott volna. Ha a szőnyegeken nem lesz gond, akkor maradhat így, ahogy van. Ha azokon is rázni fog, akkor kell majd barkácsolnom valamit hozzá, szerintem megoldható, nem nagy ügy. Nem hiszem, hogy ezért értékelték volna ennyire le, bár a 69 900 forinton én is meglepődtem, mert jobban néz ki, kevésbé megviselt, mint a V7, pedig az csak négyezerrel olcsóbb. Két helyen picit be van horpadva a cső, a gép díszes tetején pici festékhibák, pár karcolás, ezek alig észrevehető szépséghibák, és pár napos használat után egy új gépen is simán megjelenhetnek. Így legalább már nem kell annyira vigyázni rá, lehet ütni-vágni. A Hoover meg menjen a csudába, hogy szerintük az H-Free "teljesítménye a vezetékes porszívóéval vetekedik", amikor ilyet még a Dysonokra sem mondanék, pedig a V7-nek háromszor erősebb a szívóereje. Ha a Hoover vezetékesek tényleg ilyen gyengék lennének, arra meg nem kéne ilyen büszkének lenniük, de ezt kizártnak tartom, elvégre ők gyártottak először porszívókat a világon.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43923) JanóManó válasza S.V. (#43921) üzenetére


JanóManó
csendes újonc

Egy észrevétel:
Előnyök/hátrányok esetében talán célszerű lenne odatenni adott termék gyári garanciáját, elég nagy szórások vannak és nem egy elhanyagolható dolog.

Erika9

(#43924) #48613632 válasza idegen lény (#43922) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az furi, hogy nem hézagmentes az illeszkedés. Minden esetre, a matracot akkor bízd az anyósra ;] Aztán, ha sikít, hogy megvágta a villám, csak mutasd meg a szőnyegen, hogy mennyire túlgondolta, és biztosan megint menekülni akar a munka elől :))
Na jó, este folytatjuk ... szép napot.

(#43925) idegen lény válasza SECTORnooB (#43903) üzenetére


idegen lény
őstag

Szerintem ilyen sok mindenre használható gépet ennyiért, de lehet, hogy még drágábban sem fogsz találni, maximum Kínából rendelve. Ilyesmire gondolhatsz, ezt lehet kapni 44 575 forintért is, az más kérdés, hogy érdemes-e. Ha elolvasod róla a véleményeket, szerintem meggondolod magad. Lehet, hogy jobban járnál egy gőztisztítóval, persze az nem szívja fel a port.

(#43924) pitepeti71 válasza idegen lény (#43922) üzenetére
Úgy értettem, hogy nem is lehet tökéletesen hézagmentes az illeszkedés. Ugyan bepattan az rendesen a helyére, de természetesen egy minimális rés akkor is marad, amin esetleg még kipattanhat a szikra.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43926) SECTORnooB válasza idegen lény (#43925) üzenetére


SECTORnooB
addikt

És tudsz ajánlani egy valamire való gőztisztítót?

(#43927) w.miki


w.miki
veterán

TESZT: MENNYIBE KERÜL EGY TÉNYLEG JÓ MOSOGATÓGÉP?
A teszt eredménye alapján valamilyen téren még a százezres gépeknél is kompromisszumokat kell kötni.
blabla...

Az élmezőnyben több márka, így a Bosch, a Miele, a Neff és a Siemens termékei is szerepeltek, melyeknek ára 100 ezer forinttól félmillióig terjed.
A 200 ezer forint alatti árkategóriában a 142 ezer forintért kapható Bosch SMS46KI01E lett az egyik legjobb ár/érték aranyú gép 69 százalékos eredményével
...jó hír, hogy a nagy részük legalább a tisztítási vagy szárítási hatékonyság tekintetében a középmezőnyben végeztek.
bla

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43928) aradebil2


aradebil2
senior tag

Főbérlőnek próbálok segíteni olcsó (60k...) felültöltős 40*60as gép beszerzésében. Tudnátok ajánlani megbízható boltot Bp-en ahol csomagsérült/használt de garis mosógépeket érdemes lehet nézegetni? Köszi!

(#43929) Skillet


Skillet
addikt

Vezeték nélküli porszívót keresek. Igazából most ismerkedem ezzel a tereppel, így túl nagy fogalmam nincsen a dologról, csak azt tudom, hogy kell :DDD
Van vezetékes porszívó, így a heti takarításokat továbbra is azzal tervezzük, de napi rendszerességgel végigmennénk az "előszobán", ahova az utcáról érkezünk. Főleg a gyerek hordja be a homokot, port a játszótér után.
Aztán serceg a talpunk (papucs) alatt és hordjuk szerte a lakásban. Ehhez nem szívesen kapjuk elő a vezetékest, sajnos nem is igazán szoktuk.
Ha lehetne használni egyfajta morzsa porszívóként, az sem lenne utolsó. Ha még autóban is, az lenne a tuti.
Egyszerűen cserélhető sem lenne rossz.
Most kb ez jutott eszembe. Van valami ajánlott?
A keret nagyon max 50e forint.
Amiket néztem: Hoover FD22DDB
Bosch BBH2P163R
Nincs különösebb oka, hogy ezeket néztem... Ezek voltak kiállítva osanban. Köszönöm :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43930) asdf_ válasza Grande Ale (#43901) üzenetére


asdf_
veterán

Az automata programot kimondottan összezavarhatja, ha bizonyos edényeket leöblitesz.

Te komolyan elhiszed, hogy automata modon torteno mosasnal egy mosogatogepben van szennyezettsegmeres? Marmint hogy egy optoszenzor meg tudja kulonboztetni, hogy a tanyeron levo retektol csokken a mosofolyadek atlatszosaga, vagy pedig attol, hogy nem x, hanem y mosobogyot/folyekony lottyot raktal bele. Meg a csupazsir/olaj/teliberagadt ize az ezen sokat nem mvaltoztat. En valahogy ugy vagyok ezzel, mint a 6. erzek Whirlpool hutovel, ami erzekeli a hutoter homersekletet es ennek megfeloen hut (=van benne egy termosztat, mint minden hutogepben).

Nem véletlenül mondják a gyártók, hogy ne öblits elő:

Nem azt mondjak, hogy ne tedd, hanem, hogy nem szukseges. Teljesen mast jelent a ketto.

[ Szerkesztve ]

(#43931) Nippon


Nippon
őstag

Sziasztok!

Ismeri valaki a Bosch száríógépek hibakódjait? Nem találok semmit az E:63 hibakódról. Decemberi a gép WTR85V00BY. Ennyit bírt volna?
Köszönöm!

(#43932) Dluinet válasza Nippon (#43931) üzenetére


Dluinet
nagyúr

garanciális szerviz, kár agyalnod rajta

termosztát, fűtőszál, hibás vezeték vagy simán panel hiba is lehet,

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43933) idegen lény válasza Skillet (#43929) üzenetére


idegen lény
őstag

[link] vagy [link] A V7-nél feltétlenül próbáltasd ki velük, hogy már kicserélték-e a Direct Drive tisztítófejet, mert abban nem forgott a henger, de a másiknál is próbáltasd ki velük az összes elektromotoros fejet, hogy forognak-e maguktól. A Hoovereknél ezek kábé háromszor erősebben szívnak.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43934) Nippon válasza Dluinet (#43932) üzenetére


Nippon
őstag

Nem agyaltam sokat rajta, nem vagyok tisztában a hibakódokkal. Arra voltam kíváncsi, hogy valami banális dolog vagy szervizes gond. Kihúztam egy időre, utána megpróbáltam ismét. Egyszer elindult még, azóta többet nem.

(#43935) #48613632 válasza Nippon (#43934) üzenetére


#48613632
törölt tag

Furcsa, hogy nem találtál, nekem elsőre kiadta a "WTR85V00BY E:63 fault code" keresőszavakra.

ITT találod a keresett oldalt, a hibakódokkal.

(#43936) idegen lény válasza SECTORnooB (#43926) üzenetére


idegen lény
őstag

Tudni kell, hogy ezek a gőztisztítók önmagukban nem alkalmasak kárpittisztításra, mert a gőzt nem szívják vissza. A kárpitban lévő por és kosz a gőzzel együtt marad a textilben. A gőz lényege a fertőtlenítés, a zsír és a kosz feloldása. Padlófelmosásra viszont alkalmasak. A gégecsövesek több mindenre is. Nagyon nehéz dönteni, hogy melyik a jobb a kevés információ miatt. Nem tudom, hogy fél vagy egy bar különbség mennyit számít, könnyen lehet, hogy sokat.

Ezek a 4,5-5 bar gőznyomásúak, ma már lehet, hogy ilyet vennék, mert gőznyomásból sosem elég.

Közülük a legegyedibb a Gorenje SC1800 a vállon hordhatóság miatt: "Könnyű (súlyban is) használni, a vállpánt nagyon praktikus." A súlya csak 3,2 kg, ami vízzel teletöltve négy kg, ezért elképzelhető, hogy tényleg praktikus így vállon hordva, de biztosan vannak, akik erről hallani sem akarnak. Ez azért lehet lényeges, mert ezek olyanok, mint a vezetékes porszívók, azok minden nyűgével. Így ezt legalább nem kell magunk után ráncigálnunk, bár az öt méteres vezetéke így is korlátoz minket. 1800 W-os teljesítménye kimagaslik a mezőnyből. Három év garanciát láttam rá az egyik oldalon.

A Polti kimagasló minőségű olasz márka, nálunk nem kapható, ez is bemutató darab volt, ezért csak fél év garanciát adnak rá.

Ezek a négy bar gőznyomásúak.

Én Bestron-t vettem az öt év garancia miatt, de szinte nincs is használva.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43937) vscotina válasza S.V. (#43921) üzenetére


vscotina
aktív tag

Jó reggelt

Illetve jó lenne ha nem lenne egy márkára leszűkítve a kínálat elemzése... Garancia, fellelhető árak, szervízháttér, stb.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#43938) polonic válasza asdf_ (#43930) üzenetére


polonic
félisten

Igen, van. Az enyémben biztos.

Onnan tudom, hogy az automata program van, amikor csinál előmosogatást, ilyenkor meg is növeli a program idejét, van amikor meg nem csinál előmosogatást.
Pl erősebben szennyezett edényeknél, amin folyós trutyi van, azoknál van előmosogatás mindig.

(#43939) Skillet válasza idegen lény (#43933) üzenetére


Skillet
addikt

Ajjaj, ezek valami borzalmasan néznek ki :N
Tudom, nem ezt kellene nézni de... nem is akarom nézni :DD de ha megvenném, nézhetném "jó esetben" évekig.
Kegyetlen. Hogyan találhatták ki ezt a remek dizájnt?
Ööööö, mi az, ami ezek után a legajánlottabb max 50-ig? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#43940) Grande Ale válasza asdf_ (#43930) üzenetére


Grande Ale
őstag

Igen, komolyan elhiszem. Teljesen más program lefutasi idők vannak, szennyezettségol függően. Miele mosogatógép. Nyilván hazudnak, én meg elnézem az időt...

(#43941) #48613632 válasza Grande Ale (#43940) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na jó, de az én alap Indesitemből indultunk ki. Meg hogy ellöttyintem a tányért. Az enyémben meg szinte biztos, hogy nincs. Meg amúgy az alapgépekbe sincs.

(#43942) Elemental válasza #48613632 (#43941) üzenetére


Elemental
addikt

Az enyém 2002-es gyártású bosch. Abban van 3 program azt viszlát :)

(#43943) Grande Ale válasza #48613632 (#43941) üzenetére


Grande Ale
őstag

Az automata programról beszéltunk. Amelyik gépben van automata, az így kell hogy működjön, gyártótól függetlenül szerintem.

(#43944) Degeczi válasza asdf_ (#43930) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Turbidimetria, nem pusztán átlászóságot vizsgál.

(#43945) #48613632 válasza Elemental (#43942) üzenetére


#48613632
törölt tag

Hát program szempontjából, az enyémben van 7 is. De kettőt használunk összesen. Eco + intensive ha betegek vagyunk.
Eco + half load, zsúfolásig rakott edényekkel, gyönyörűen tisztára mos mindent, foltmentesen szárad. 1.5 óra körül már pittyen, hogy kész van.
Szóval szerintem, kicsit túlbonyolították ezt a kérdést a top modellek esetén.

(#43946) Grande Ale válasza #48613632 (#43945) üzenetére


Grande Ale
őstag

Half load az féltöltet, nem? Zsúfolásig teszed és benyomod a féltöltet gombot? Vagy félre értettem valamit?

(#43947) #48613632 válasza Grande Ale (#43946) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem értettél félre semmit, pontosan ezt teszem. Persze ahogyan korábban is mondtam, folyóvízben ellöttyintett tányérokkal, edényekkel pakolom meg. A végeredmény pedig hibátlan.

szerk:
Amúgy a half load az nem fele annyi vizet és energiát jelent. De egy picivel valóban kevesebbet, mintha nem lenne aktív ez az üzemmód. Szerintem max 20%

[ Szerkesztve ]

(#43948) idegen lény válasza Skillet (#43939) üzenetére


idegen lény
őstag

Azért néznek ki így, mert ez a legpraktikusabb forma. Olyan, mint egy hagyományos porszívó csöve, így befér minden alá. A hátránya ennek a formának az, hogy nem áll meg önmagában, eldől, ha nincs valaminek nekitámasztva. De nem igazán értelek. A Dysonoknál legalább háromszor gyengébb szívóerejű Hoover Freedom, amit az Auchanban láttál, és pontosan ugyanígy néz ki, hiszen ők is a Dysonokat másolták, csak még ormótlanabb a feje, az tetszett? :Y A Hoover Freedom egyébként egy régebbi modell, ha már Hoover, akkor már inkább az H-Free, újonnan is csak 40 ezer, az már sokkal okosabb, még világít is, csak nem szabad bedőlni annak, hogy a vezetékes porszívókéval vetekedik a teljesítménye, mert ez még a Dysonokra sem igaz, pedig azok multiciklonosak, és legalább háromszor erősebbek és tartósabbak. Európában csak a Dysonok multiciklonosak, rajtuk kívül csak Kínából lehet hasonlóakat rendelni. A Dyson a vezeték nélküli porszívók királya. A te céljaidra szerintem a V6 is tökéletesen megfelelne seprű helyett. Szerintem. Seprű helyett a Hooverek is megfelelnének, de minek vennél Hoovert, ha Dyson-t is kapsz ennyiért. De ez a te döntésed. Vedd azt, amelyik szimpatikusabb. Mivel egy helyen vannak, össze is hasonlíthatod a szívóerejüket. Az a Bosch meg 11 órán keresztül tölt! :Y

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43949) peppe79 válasza idegen lény (#43936) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem bántásból, de ha használnád a gőztisztítót, akkor nem írnál ilyeneket.

"Ezek a 4,5-5 bar gőznyomásúak, ma már lehet, hogy ilyet vennék, mert gőznyomásból sosem elég."

A maximális gőznyomás csak egy adat a sok közül, amivel a tájékozatlan vásárlót le lehet nyűgözni. Olyan, mint a Lada 2107 műszaki adatlapján feltüntetett 150 km/h-s végsebesség. Aztán csodálkozik az illető, ha az 5 bar nyomású gőztisztítója a legmagasabb fokozaton "prüsszög". A vásárló szempontjából az a lényeges, hogy mekkora a folyamatos üzemi nyomás, nem pedig az, hogy rövid idejű használatnál mekkora a maximális gőzlöket. A másik ámítás az üzemidő. Itt meg persze pont a fordítottját veszik alapul, azaz hogy a legalacsonyabb fokozaton mennyi ideig üzemel a készülék. Lásd: az Általad linkelt Bestron gőztisztító adatlapja. Odaírják, hogy kb. 4 bar gőznyomás, mer' az átlag vevőnek ennyi pont elegendő. Meg ezt: "45 percig forró gőzt bocsát ki (kb 100 ° C-on)". A lényeg pont a zárójeles részen van: 100 °C-on, azaz 1 bar abszolút nyomásnál.

"...a legegyedibb a Gorenje SC1800 a vállon hordhatóság miatt"

A vállon hordható Gorenje gőztisztító két szempontból is marhaság:
1. Minek vennék a vállamra feleslegesen egy 4 kg-os készüléket? A gőztisztítót ne hasonlítsd a porszívóhoz, mert itt az egységnyi felület tisztítása több időt vesz igénybe, vagyis lassabban történik helyváltoztatás.
2. Ha valóban képes nagy nyomásra folyamatos üzem mellett, akkor az a 0,8 liter víz hamar elillan. Vagyis: mire elérnél az egyik pontból a másikba, már ki is ürült a tartály. Akkor meg minek is hordozgatom a vállamon?

A kérdezőt pedig rossz irányba vitted el, bár úgy látom, hogy ő is rossz irányba tapogatózik a nedves porszívóval...

[ Szerkesztve ]

(#43950) knoxhu


knoxhu
senior tag

Lidl - Vileda takarító robotról mi a véleményetek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.