Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) koxx válasza gabikiraly2 (#43346) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Viszont nem lesz vele gondod. A 2 eves porszivonk ugy nez ki belul mintha uj lenne.

(#43352) pjen válasza koxx (#43351) üzenetére


pjen
félisten

Multkor tettem fel képet a tizenéves Philips porszívonkról.Olyan belül mintha új lenne.Ez inkább a zsákon múlik mint a gépen.A jó minőségű zsákon nem megy át a por.Nem véletlen,hogy a gyári Philips S-bag 4500Ft 4 darab.

(#43353) Cyrin válasza pjen (#43352) üzenetére


Cyrin
addikt

ott ne vegyél többet...
[link]
a múltkor 1800 ft volt...

(#43354) gabikiraly2 válasza koxx (#43351) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

A porzsák mennyi ideig bírja nálatok? Én kb 50 négyzetméteren használnám, kizárólag kemény padlón, járólapon.

Csend a lelke mindennek!

(#43355) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Erre valaki?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#43356) koxx válasza gabikiraly2 (#43354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

52nm-en használom én is, csak parketta. Nem rémlik, hogy 3-nál többször cseréltem volna /év. Heti 1x porszívózok, eléggé durván teleszívható a porzsák. Hepa filtert is most cseréltem 2 év után (talán lehetett volna kicsit hamarabb)

[ Szerkesztve ]

(#43357) gabikiraly2 válasza koxx (#43356) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Az nem vészes. Évi 3-4 porzsákkal és kb 1 szűrővel számolva nem nagy költség.
A most használt porszívó sajnos több port okád ki, mint amennyit beszív. Remélem megváltás lesz, mert állandó harcot kell vívni a porral.

Csend a lelke mindennek!

(#43358) ribarszki válasza gabikiraly2 (#43357) üzenetére


ribarszki
őstag

Mieleből max 3-4 porzsák/év. Tényleg bucira szívható. Ez 300Ft költség havonta.

(#43359) Yazre


Yazre
csendes tag

Hali

Melegszendvics + gofrisütőt keresnék mik azok amin érdemes gondolkodni ?

(#43360) idegen lény válasza Yazre (#43359) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez nem tudom, hogy jó-e, de öt év garanciás, ha ez számít.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43361) idegen lény válasza idegen lény (#43360) üzenetére


idegen lény
őstag

Fekete is van.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43362) pjen válasza ribarszki (#43358) üzenetére


pjen
félisten

Akkor kell mellé egy másik a konyhát és étkezőt porszívozni.

(#43363) ribarszki válasza pjen (#43362) üzenetére


ribarszki
őstag

:F Te felporszívózod a kaját ami rohadhat a zsákban,tartályban? Mi azt összeszedjük szalvétával.

(#43364) idegen lény válasza Yazre (#43359) üzenetére


idegen lény
őstag

De inkább ilyet kerestél: szendvics, gofri és grillező. Szintén öt év garanciás.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43365) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Milyen olajsütőt ajánlanátok általános otthoni felhasználásra? Eddig valami nagyon régit használtunk, de most már kellene egy új, modern. Keret az 30-40e.
Köszönöm!

(#43366) BBéci válasza ribarszki (#43345) üzenetére


BBéci
titán

Akkor is érdemes a parkettást venni, ha sok a szőnyeg/szőnyegpadló a lakásban?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43367) ribarszki válasza BBéci (#43366) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezt neked kell tudni, hogy mennyi keményfelület van. Az alap fej mellé jár egy pakretta fej is. Ha csak pár nm a kemény felület, akkor nyilván nem szükséges.

(#43368) pjen válasza ribarszki (#43363) üzenetére


pjen
félisten

Én is felszedem ha látom.A biztonság kedvéért mégis zsákot cserélek legalább havonta egyszer.

(#43369) BBéci válasza ribarszki (#43367) üzenetére


BBéci
titán

50:50 %. Alapvetően gyűlölöm a hidegpadlót, fürdő- és előszobába, folyosóra, konyhába praktikus, a parketta már sokkal barátságosabb, de csakis akkor, ha jelentős részét szőnyeg fedi. Ahol felnőttem, ott csaphornyos parketta volt, rengeteg, többnyire kézi perzsa szőnyeggel. Csak a konyhában, fürdőszobában, spájzban, WC-ben volt kő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43370) ribarszki válasza BBéci (#43369) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor viszont megéri ilyet venni. Ez a ParquettTwister fej tényleg nagyon jól mozog, kb fele annyi idő vele a takarítás.

(#43371) assemble


assemble
addikt

Sziasztok,

különálló hűtőt keresek, a fő szempontok:
-60 cm széles, mélységben lehetőleg mélységben se legyen sokkal nagyobb (de kicsit kilóghat), magasságban kb 208 cm lehet max, de inkább max 200 cm körül legyen
-jó hatékonyság (A+++), jó ár/érték, megbízhatóság, lehetőleg legyen halk

Ebbea konyhába lenne betéve:
[link]

Ha jól sejtem, majd minden gyártó csinál ilyesmi hűtőt, szóval a kérdés, hogy vannak ajánlottabb típusok/márkák?

Köszi, üdv,
Marci

(#43372) BBéci válasza ribarszki (#43370) üzenetére


BBéci
titán

A parkettát kis kör alakú kefés fejjel szoktam porszívózni, utána egészen enyhén nedves kendővel tisztára törlöm, majd ápolószerrel bekenem és fényesre dörgölöm. Nem hiszem, hogy szükségem lenne spéci fejre. 6-7 négyzetméterről van szó, a többit vastag gyapjúszőnyeg borítja. A járólapokat portalanítás után Vileda pörgettyűssel felmosom, oda sem kell.
Szerinted?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43373) ribarszki válasza BBéci (#43372) üzenetére


ribarszki
őstag

A parketta fej minden kemény felületre jó, nem csak parkettát, hidegburkolatra is. De neked kell tudnod. Próbáld ki Szeteiéknél vagy a MM-ban ha van ilyen készleten ott.

(#43374) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Vettem egy Samsung WW80K44305W típusú mosógépet. Tudja valaki, hogyan kell a programválaszó gombját leszerelni?
Itthon derült ki, hogy csak akkor fér be az ajtón, ha leveszem az ajtaját meg a programválasztó gombját. Az ajtót 2 csavar tartja, de a gombot nem tudom hogy kell levenni.

(#43375) pjen válasza pataslogeza (#43374) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg csak le kell húzni.A gomb valószínű egy csapon van,lehet attól se fér be.

(#43376) Dluinet válasza pataslogeza (#43374) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43377) BBéci válasza ribarszki (#43373) üzenetére


BBéci
titán

Írtam, hogy a hidegburkolatot rendszeresen felmosom, annál szerintem nem tisztít jobban egy száraz kefe, de javíts ki, ha tévedek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43378) Teaway válasza M3aN (#43365) üzenetére


Teaway
veterán

Ha 1 kanál olajjal: valamelyik Tefal Actifry
Ha bő olajjal: szintén Tefal, de olyan, amiből a fűtőegység kiemelhető.

Nincs itthon csokid??

(#43379) ribarszki válasza BBéci (#43377) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze, csak egyszerűbb 5x porszívózni, majd 1x felmosni, mint 6x felmosni, erre gondoltam. Gyorsabb a porszívó, de ha nektek nem gond a felmosás, van rá idő, akkor nyilván az jobban tisztít. A porszívó meg időt nyer.

(#43380) balazs1956


balazs1956
senior tag

Erre valaki?

A másik kérdésem az lenne, hogy ezeknél a Dyson, ETA porszívóknél, mi forgatja a kefét?
A légáramlat, a kerék esetleg, és hogy mennyire kopóeszközök ezek, mennyi időnként kell cserélni őket?

[ Szerkesztve ]

(#43381) BigBear válasza M3aN (#43365) üzenetére


BigBear
senior tag

Ha normál olajsütő kell, akkor valamelyik Fritel sütőt ajánlom. Fritel Turbo 4145 például De sok típusuk van, nézegesd meg.
Egyszerű, de nagyszerű sütők. Nem csillivilli, de atomjaira szedhető, a komplett fűtőmodul kiemelhető, így a tisztítása nagyságrenddel egyszerűbb. Nagyon gyorsan felfűtenek, ráadásul tényleg nem ég meg bennük a lehulló morzsa, törmelék.
Levegősben nem tudok sajnos tanácsot adni, nekünk nem jött be. Egyszerűen nem olyan az íze a bennük készülő ételeknek, mint a hagyományosan olajban sülteknek. Ha mégis ilyesmit szeretnétek, valahol, ismerősnél stb. próbáljátok ki. Mi beleugrottunk, nem volt jó.

(#43382) peppe79 válasza BBéci (#43377) üzenetére


peppe79
senior tag

Hidegburkolaton tökéletes eredményt csak gőztisztítóval érhetsz el. A porszívózás, és a felmosás után is ott marad a padlón egy komplett baktérium-tenyészet. A Vorwerknél egyébként van kimondottan hidegburkolatra való fej is, de én azt nem szoktam használni.
A kettő közti különbség:


Balra a kifejezetten kemény felületre használható motoros fej, polírozó tárcsával (a fejre szerelve), puha és kemény sörtés tárcsával. Jobbra az általános célú motoros fej, a normál kefehengerrel (a fejre szerelve), a szőnyeg "felfrissítésére" való kefehengerrel, illetve a kifejezetten matrac tisztításra kialakított műanyag poroló henger (a képen jobbra).

(#43383) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Vékony (50cm körüli) felültöltős mosógépből van most BB? Fél évre ideiglenesen kéne csak, és a régi felültöltősünk rezgéscsillapítása már nem jó, más fajta pedig nem fér el. 2 személyre kéne.
Ugyanezt kérdezném hűtőről, kicsi, modern kéne minimális fagyasztóval, a méretre itt nincs kritérium.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#43384) ribarszki válasza peppe79 (#43382) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezzel kell felmosni és ennyi. Csíkmentesen szárad, csillog a kő. Van belőle alkoholos is, de tehetsz bele egy kis klóros szuperkoncentrátumot is.

(#43385) M3aN válasza BigBear (#43381) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszönöm a részletes és pontos leírást. Közben párom abban maradt, hogy legyen hagyományos, így ezen a vonalon indulok el.

(#43386) Degeczi válasza BigBear (#43381) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Forrólevegős sütőt pont most lehet szabadon kipróbálni!
(Lidiben forgalmaznak ilyet csütörtök óta, és 2 hónapon belül visszaadják a vételárat, ha nem tetszik. Én szinte biztosan nem viszem vissza, nagyon jó)

(#43387) peppe79 válasza ribarszki (#43384) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem a takarítószerrel van a gond, hanem a moppal, ami egy kiváló baktériumforrás. A gőztisztító nekem meggyőzőbb, még ha több is vele a macera (felfűtés, felmosófej csere, öblítés)

(#43388) peppe79 válasza Degeczi (#43386) üzenetére


peppe79
senior tag

De ugye tudod, hogy ez "csak" egy halogén sütő, amit kiegészítettek egy keverőlapáttal? Egy klasszikus Actifry, vagy egy Delonghi Multifry nem sokkal drágább, és azokban már rendes fűtőbetét van.

Nálunk volt itt a portán halogén sütő (igaz, nem ilyen keverőlapátos), de összesen talán csak egyszer használtuk, aztán évekig kerülgettük. Tavaly aztán meghirdettem, és több hét után, nagy nehezen sikerült eladnom valami 3 ezer forint körüli áron. Pedig szinte vadi új volt.

[ Szerkesztve ]

(#43389) idegen lény válasza balazs1956 (#43380) üzenetére


idegen lény
őstag

Ezt már én is meg akartam kérdezni, csak nem mertem. A kerék és a levegő biztosan nem, tuti, hogy árammal működnek, de számomra rejtély, hogy hogyan jut el odáig. Motorizált keféknek hívják őket, tehát egy kis motornak kell bennük lennie.

Én egy ilyet vettem kb. húszezerért, mert besokalltam az olajban tocsogó ételektől, amiknél kevés egészségtelenebb étkezési szokás van. Nem véletlen, hogy a magyarok a legelhízottabbak Európában, de a világon is a harmadik legelhízottabb nép vagyunk. Igazából csak egy baj van vele, hogy nagyon kevés fér bele. Valóban teljesen más, sokkal szárazabb lesz benne az étel. Nekem bejött, szerintem finomak, de a legtöbb magyar fanyalogna, mert az olajos ízekhez vannak szokva, ebben meg minimális mennyiségű olajjal is lehet sütni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43390) ribarszki válasza balazs1956 (#43380) üzenetére


ribarszki
őstag

Elektromotor.
Olvassátok el légyszíves jobbra fent a porszívókról szól összefoglalót.

(#43391) idegen lény válasza ribarszki (#43390) üzenetére


idegen lény
őstag

Igen, itt leírják a turbókefe és a motorizált kefe közti különbséget, ezt jó tudni, eddig azt hittem, hogy az ugyanaz, pedig ezt a cikket már egyszer ki is nyomtattam, mert nagyon informatív. De én inkább azt nem értem, honnan kapja az áramot. Nem hiszem, hogy elem lenne benne, de akkor csak a csövön keresztül kaphatja. Az árakat sem értem, láttam már motorizált kefét harmincezres porszívóban is.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43392) ribarszki válasza idegen lény (#43391) üzenetére


ribarszki
őstag

Pontosan! A csőben fut egy vezeték. Ezért motorozált kefe csak spéci porszívókra tehető.

(#43393) Teaway válasza idegen lény (#43389) üzenetére


Teaway
veterán

Mert a lángos hazája vagyunk :)

Nincs itthon csokid??

(#43394) peppe79 válasza idegen lény (#43391) üzenetére


peppe79
senior tag

Motoros fejet Te nem nagyon láthattál 30 ezres porszívón, az inkább turbófej lesz.

(#43395) balazs1956 válasza ribarszki (#43390) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R

(#43396) ribarszki válasza peppe79 (#43394) üzenetére


ribarszki
őstag

De, amit linkelt gép pár napja az is motoros fej. Meg az Ergorapido is. Ilyen egybeépített kis akksis állógép. De nyilván a legegyszerűbb motoros fejjel. Gyenge is mint a harmat. Szőnyegen megáll.

(#43397) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!

Porszívó vásárlás előtt állunk és szeretném kikérni a véleményetek.
Az eddig használt Samsung SC7245-ben motort kellett cserélni. A cserét követően ... hangosabb lett, nem szívott annyira és néha túlmelegedés miatt lekapcsolt.

Úgy indultam neki a fórumnak, hogy Dibea DW200, de visszaolvasva el tudnám engedni a porzsáknélküliséget.

Az öcsémék Karcher VC3 porszívóját próbáltam, ez pl tetszett (a Samunál csendesebb és jobban szív) de mivel még csak fél éves, nagy gondok nyilván nem lehetnek vele.

A felhasználás: Heti 1, maximum 2 alkalommal lenne 50m2 parketta és járólap átporszívózva vele.
Ritkán 2-3m2 szőnyeg, illetve havonta 1 autó.

Árban szeretnék a 30-50ezres kategóriában maradni. Úgy gondolom a fenti felhasználásra nincs szükségünk komolyabb gépre.

(#43398) balazs1956 válasza ribarszki (#43396) üzenetére


balazs1956
senior tag

Végül is a Dynas, és az ETA turbó, vagy motoros?

(#43399) ribarszki válasza balazs1956 (#43398) üzenetére


ribarszki
őstag

Motoros. Csak nem mindegy a teljesítményük. Egyik keféje nagy eséllyel megáll szőnyegen, a Dyson pedig simán kiporolja.

(#43400) BBéci válasza ribarszki (#43384) üzenetére


BBéci
titán

Ez a lényeg, a fertőtlenítő tisztítószer. Ésszerűbbnek tartom a mosószeres meleg vízzel történő tisztítást, mint a száraz kefés dörgölést. Utóbbinak is lehet előnye, de nem a konyhában, főzés közben lecsöpögött és megszáradt maradványok eltávolítására. A porszívó - szerintem - szívja fel a port, az a dolga!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.