Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43401) Degeczi válasza peppe79 (#43388) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De mi az előnye a "rendes fűtőbetétnek"? (ami egyébként a Lidisben is van alulról)
Hétvégén próbáltam ki, nagyon bejött: hurka-kolbász gyorsan és szép egyenletesen átsült benne, a krumpli is finom lett (ahhoz tényleg kell a keverőlapát) - és közben alig volt ételszag. A végén ráadásul magától lekapcsol, amit az Actifry érthetetlen módon nem tud.

(#43402) peppe79 válasza ribarszki (#43396) üzenetére


peppe79
senior tag

Igazad van. Én alapból a cserélhető fejből indultam ki, ezért is nem gondoltam ezekre az egyszerűbb kivitelű porszívókra. Mondjuk, azt még mindig nem értem, hogy így 2019-ben, miért számít még mindig valamelyest kuriózumnak a motoros fej. Holott évtizedekkel ezelőtti technológiáról beszélünk...

(#43403) idegen lény válasza Degeczi (#43386) üzenetére


idegen lény
őstag

Használtan is visszaveszik? :Y

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43404) peppe79 válasza Degeczi (#43401) üzenetére


peppe79
senior tag

Nálam a halogénes lassú volt, és sz@rrá égette az étel tetejét. De hozzáteszem: nem légkeveréses volt, hanem passzív készülék, ami felülről okádta a meleget. Ami miatt amúgy tartok a halogéntől, az az, hogy az élettartama sajnos nagyon kérdéses: valamelyik hosszú évekig is bírja, valamelyik meg relatív hamar bekrepál. Egy sütőben, ahol vízgőz, olaj, zsír érheti, ugye alapból nem kedvez neki. Persze a fűtőbetét is bekrepálhat, de ahhoz legalább van pótalkatrész, meg tartozékok is (edény, forgólapát stb).
Actifry-ból a régiek valóban nem kapcsoltak ki, ahhoz én is kénytelen voltam egy időzítőkapcsolót beiktatni. De az újakra ez már nem igaz, azok időzítve ki is kapcsolnak.

(#43405) ribarszki válasza peppe79 (#43402) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem ismerik, drága, nincs elterjedve, nem volt a porszívó kultúránk része, stb.

(#43406) Degeczi válasza idegen lény (#43403) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogy a túróba ne! Mivel sajátmárkás cuccok amikről ritkán találsz teszteket, csak így korrekt, hiszen vásárlás előtt nem tudsz kellően utánanézni (az ilyen értékesebb, nagyobb készülékeket pedig általában még kibontva sem tudod megnézni az üzletben)

Ha beválik, a 3 év gar is fontos szempont - ha meg nem, "ingyen KP fölvét" ha kártyával fizettél...

(#43407) peppe79 válasza idegen lény (#43403) üzenetére


peppe79
senior tag

Egy Aldi szinten ez nem nagy kunszt. Eleve nem hiszem, hogy olyan hatalmas mennyiséget tartanának belőle. Ha néhányat visszavisznek, max leárazzák valamelyik dolgozónak, vagy leírják kálóba.

A webáruházaknak ez sokkal nagyobb szopacs: ők kénytelenek 2 héten belül - majdnem - bármit visszavenni, ha nem lennél vele megelégedve. Itt Szegeden, az ATC-nek például egy nem két filléres kávéfőzőt vittek vissza, szana-széjjel "barmolva", és azt is kénytelenek voltak visszavenni. Ez valamilyen szinten szemétség, de ez van. Multinál kell megvásárolni, így legalább nem lesz lelkiismeret-furdalásod, ha netán nem válna be. A bunkó Emagnak például szemrebbenés nélkül visszaküldenék bármit. :)

(#43408) idegen lény válasza Degeczi (#43406) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Engem sem nagyon érdekelne a halogén élettartama, ha a Lidl ad rá három évet. Hány személyre elég?

(#43407) peppe79 válasza idegen lény (#43403) üzenetére
Sebaj, az Emag eladja azokat is szemrebbenés nélkül. Vagy csak azokat? :)

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43409) BBéci válasza peppe79 (#43407) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem hibátlan, eredetivel megegyező állapotú a termék, akkor nem kötelesek visszavenni, ez benne van a rendeletben.
"Fontos tudni ugyanakkor, hogy ha a terméket nem csak kipróbáltuk, hanem ezen felül is használtuk, akkor a termék ebből fakadó értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk a vállalkozás felé. " [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43410) aradebil2 válasza rover45 (#43397) üzenetére


aradebil2
senior tag

én is a Dibeákkal szemezek, de nagyon úgy tűnik hogy nem érdemes ilyet venni Roidmi (~50 ezer) alatt :\

(#43411) BigBear


BigBear
senior tag

Szaporodnak a jónak tűnő vezeték nélküli porszívók.
Ott a Dibea DW200 Pro (17kPa / 8kPa), Dibea D008 Pro (18kPa), Alfawise AR182BLDC (18kPa), a különböző Xiaomi termékek (van már néhány), jön a Dibea F20 Pro (15000/25000 Pa !), stb.
Mostanában gondolkodtam én is, hogy kellene még egy porszívó, de nem biztos, hogy veszek még egy normál vezetékest.

[ Szerkesztve ]

(#43412) idegen lény válasza aradebil2 (#43410) üzenetére


idegen lény
őstag

Miért nem? Nekem nagyon tetszik. Motorizált feje is van, ami a Kärchernek nincs. Roidmit hol kapsz 50-ért? Én csak 85-ért láttam.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43413) Degeczi válasza idegen lény (#43408) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A barátnőmmel kettőnknek tökéletesen elég, négytagú családnak viszont már valszeg kicsi lenne a kapacitása.

(#43414) Degeczi válasza BBéci (#43409) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, a webshopok 14 napja esetén van ilyen előírás, a Lidiben/Aldiban viszont a saját vállalásuk sokkal megengedőbb (jellemzően még a dobozba sem néznek bele). Vittem már vissza a gyenge konstrukciója miatt szúnyoghálót is, amit mégegyszer már nem lehet eladni mert méretre kell vágni összerakásnál, de mondták, h nem gond, megy vissza a központnak.

(#43415) rover45 válasza BigBear (#43411) üzenetére


rover45
senior tag

Ezeknél is fennállhatnak azok a problémák, amiket a többi porzsák nélkülinél felsoroltok?

(#43416) idegen lény válasza Degeczi (#43414) üzenetére


idegen lény
őstag

Köszi. :R Azért egy szúnyogháló más árkategória, és a Lidl nem árul használt cuccokat. Persze, ki tudja?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43417) aradebil2 válasza idegen lény (#43412) üzenetére


aradebil2
senior tag

bocsánat, kicsit össze vissza vagyok, szóval Jimmyre gondoltam. Új Dibeákról nem találtam tesztet még sajnos, Vacuum Warson nem gearbesteznek, de általános tapasztalat, hogy az "olcsó" gépek szelelnek, HEPA szűrő vagy a normális szigetelések hiánya miatt. Dibea esetében C és D17 kommentjei tele vannak azzal hogy néhány hónap alatt szétmegy az egész cucc, hiába szív esetleg úgy mint egy Dyson V10

(#43418) idegen lény válasza aradebil2 (#43417) üzenetére


idegen lény
őstag

Van rájuk garancia, nem?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43419) ribarszki válasza idegen lény (#43418) üzenetére


ribarszki
őstag

Dibeákra? KÍnából? Viccelsz?

(#43420) Degeczi válasza idegen lény (#43416) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(mondjuk valóban nem írtam, de alukeretes szúnyogháló volt, 6-7e Ft)

(#43421) aradebil2 válasza idegen lény (#43418) üzenetére


aradebil2
senior tag

vanni van, de ki akar vesződni a több hetes levelezésekkel, visszaküldözgetéssel, aztán visszakapod a pénzed és hónapokra nincs porszívód? Gearbesttől mondjuk kaptam már vissza szó nélkül 20 eurót, de ez volt az első problémám velük, szóval még "szűzként" hittek nekem (mondjuk videót kellett küldenem a problémáról, levelezni heteken át...de korrektek voltak)

(#43422) ribarszki válasza aradebil2 (#43421) üzenetére


ribarszki
őstag

45 napig adnak vissza talán, estleg rohadt sok levelezéssel100%-ot. 45 nap után de 1 év előtt nagyon sok levelezéssel max 50%-ot. Vissza nem tudsz küldeni semmit, el is zárkóznak tőle.

[ Szerkesztve ]

(#43423) idegen lény válasza ribarszki (#43422) üzenetére


idegen lény
őstag

Aha. Vagyis nem cserélik ki.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43424) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Bedöglött a Whirlpool felültöltősöm. Paraméterek szempontjából megvan, hogy mi kéne, de a márkák közt vacilálok.
Mit ajánlotok max. 100-ig felültöltősben?

Válaszokat előre is köszi!

(#43425) peppe79 válasza BBéci (#43409) üzenetére


peppe79
senior tag

És az a 2 hét alatt ki és hogyan állapítja meg, hogy csak kipróbáltad, vagy "azon felül" is használtad? Nagyjából senki, és sehogy. A törvények értelmezése kis hazánkban amúgy is egészen sajátos. Még ha a kereskedő részéről egyértelmű is lenne a dolog, többnyire akkor sem mennek bele a vitába. Legalább is, nagyobb volumenű cégeknél biztosan nem, mert egyszerűen se idő, se kapacitás nincs erre, vagy épp nem egyezik a cég filozófiájával. Tudom, mert a kereskedelemben dolgozom. Nagyon-nagyon régen volt már, amikor utoljára szóltam bármiért is a vásárlóknak, hogy legyenek szívesek ne csinálják ezt vagy azt (például ne ugráljon a gyerek a kiállított negyedmilliós zuhanykabinban). Ez van. Persze ha összetör valamit, vagy balesetet szenved, akkor engem, és az üzletvezetőt veszik majd elő, de ez már egy másik téma, és nem is tartozik ide...

[ Szerkesztve ]

(#43426) BBéci válasza Degeczi (#43414) üzenetére


BBéci
titán

Az említett két üzlettel nekem is pozitívak a tapasztalataim, más kérdés, hogy bevált, kedvelt termékeket szüntetnek megy egyik napról a másikra. Az árakat pedig úgy emelik, hogy felháborító. A görög joghurt egy év alatt lett 199 helyett 279 Ft, és még hosszan sorolhatnám.

A szegedi kávés boltról volt szó, hogy visszavettek szétbarmolt gépet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43427) idegen lény válasza BigBear (#43411) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem tudom, hogy mi értelme van ennek a Pa-háborúnak? Ki akar csavarokat fölszívni a porszívójával? Ráadásul mindent beszívnak, amihez csak közel kerülnek, még a macskát is. A szőnyeget is fölszívják.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43428) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Konyhai robotgépből van valamilyen ajánlott?

(#43429) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Háj!

A most akciós Aldi-s Easy-Home porszívót meg szabad venni? A+ energiaosztály, és ami nekem elég fontos: vászon porzsákos. Három év garanciával. Sajnos a szőnyegtisztító képességét csak C osztályúnak írja...

Jelenleg egy Whirlpool porzsáknélkülit használok, de utálom, mert fél évente komplett szűrőgarnitúrát kell bele venni egy kisebb vagyonért, de amúgy sem szív túl jól.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43430) ribarszki válasza Bogyó bá' (#43429) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, mert előbb-utóbb égen földön nem fogsz hozzá normális eldobható szintetikus porzsákot kapni. Vászon zsákot meg már eleve nem használunk. Sem a porszívó sem a saját egészséged miatt.
Egy normlis gyári S-Bag porzsák csomag egy évre 3000Ft. Évenete kb egy dobozt használsz el. Tehát 250-300Ft-os havi költségről beszélünk.

(#43431) Teaway válasza Atomgeszi (#43428) üzenetére


Teaway
veterán

Ami el is mosogat 😂

Nincs itthon csokid??

(#43432) peppe79 válasza ribarszki (#43430) üzenetére


peppe79
senior tag

És ha nem elég elrettentés önmagában a textil porzsák, a poén kedvéért kiegészítették még egy Hepa 12 szűrővel is. Biztos "hosszú" élettartamú lesz így az a Hepa filter... :W

(#43433) prozodus válasza Atomgeszi (#43428) üzenetére


prozodus
őstag

Bnőm kapott most egy Braunt. Igen nagyon jó cucc. Asszem, a Media Marktból vették neki.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#43434) Dluinet válasza Atomgeszi (#43428) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kenwood csinál nagyon jó robotgépeket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#43435) koxx válasza Dluinet (#43434) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valamint a KitchenAid es a Bosch is.

(#43436) tibbike01 válasza Bogyó bá' (#43429) üzenetére


tibbike01
őstag

Sencor SVC 8 :K Többször elmondtuk már. Van hozzá olcsó kiváló gyári minőségű porzsák, a gép kiválóan működik, remek szívóerő, rengeteg tartozék, hepa 13!, masszív jó gép. + grátisz, hogy a hatótávja majdnem 10 méter.

[ Szerkesztve ]

(#43437) Bogyó bá' válasza tibbike01 (#43436) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elvettétek a kedvem az Aldi-stól….. :O

Ez a Sencor? Nem találok szőnyeg tisztítási hatékonyságról címkét - milyen osztály? Legalább B kellene...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43438) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#43437) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Itt olcsóbb: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43439) salieri. válasza Bogyó bá' (#43438) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem ez a Sencor volt azaz elődje,egy hulladék. Kilőtte a hepa filtert állandóan tulmelegedett,leoldott.feljebb linkeltem a boscht 5ev garival vettem 28 K ért.azert mégis csak fele a Miele árának.porzsak bele 5 db 1600 Ft .

[ Szerkesztve ]

(#43440) Bogyó bá' válasza salieri. (#43439) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor most teljesen tanácstalan vagyok: végig kerestem a topicot a Sencor SVC 8-ra. Elolvastam minden hozzászólást:
- 3 éve ugyanez a típus egy 2000W-os, A szőnyegtisztítási hatékonyságú porszívót takart
- jelenleg az SVC 8 egy 700 W-os, C hatékonyságú eszköz. Az meg nem kell... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43441) ribarszki válasza Bogyó bá' (#43440) üzenetére


ribarszki
őstag

900W fölött már nincs porszívó. A,B,C tökmindegy, ne ez alapján dönts. El is törlik ezt a besorolást, hála Istennek.

(#43442) Bogyó bá' válasza ribarszki (#43441) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem az energiaosztály zavar - hanem a szőnyegtisztítási hatékonyság - a mostani porzsáknélküli csodával is az a bajom, hogy szőnyegen nagyon gyengén dolgozik - szintén "C" szőnyegtisztítási hatékonyság. 30 ezer forintnál többet meg nem tudok porszívóra szánni sajnos...

szerk az zavar, hogy a dicsért típus két teljesen különböző porszívót takar, amelyek közül csak az energiatakarékos változatot lehet kapni - az viszont nem tűnik túl hatékonynak szőnyegen. Persze lehet hogy tévedek... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43443) idegen lény válasza Bogyó bá' (#43442) üzenetére


idegen lény
őstag

Ez meg csak "E", pedig az egyik legjobb porszívó a világon.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43444) ribarszki válasza Bogyó bá' (#43442) üzenetére


ribarszki
őstag

Én is arról beszélek. Szart sem ér a szőnyeg besorolás.

(#43445) tibbike01 válasza Bogyó bá' (#43440) üzenetére


tibbike01
őstag

Nálunk 2 éve megy hibátlanul a Sencor, a család összes tagja imádja. Bármikor újra megvenném.

(#43446) Teaway válasza Bogyó bá' (#43442) üzenetére


Teaway
veterán

Neked tutira nem olyan a szőnyeged, mint amilyenen a besorolást végezték! Így az egésznek semmi értelme nincs.

Nincs itthon csokid??

(#43447) ribarszki válasza idegen lény (#43443) üzenetére


ribarszki
őstag

Azzal a sima vákum fejjel nagyon gyenge gép. Használtam pár napig. Meg kell hozzá venni az ET1es motoros fejet. Na akkor tényleg brutál. Írtam róla beszámolót, keress vissza.

(#43448) Bogyó bá' válasza tibbike01 (#43445) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A mostani, 700W-os típus? Akkor megvegyem 28 ezerért az Edigitaltól?

szerk: hiszek nektek, megrendeltem! :R Melyik porzsák való hozzá, és azt honnan tudok szerezni? (Edigitalnál nincs...)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43449) idegen lény válasza ribarszki (#43447) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#43450) tibbike01 válasza Bogyó bá' (#43448) üzenetére


tibbike01
őstag

Alzan van hozzá gyári Sencor porzsák. Azt vegyed.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.