Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) runner 125 válasza Integra (#2550) üzenetére


runner 125
nagyúr

Okéj, holnap utánakérdezek. Csak gondoltam tudtok mondani olyat, h mit tom én' 1500-as centri fordulat alatt fos, vagy valami hasonlót. :)

Holnap jelentkezem, köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2552) Integra válasza runner 125 (#2551) üzenetére


Integra
titán

lehet 1500-as fordulat is, csak a kérdés, hogy kell e annyi...
nekem pl az új mosógépem 1400-at tud csak, de nem is centrifugázok mindent rommá, mert az anyagnak nem tesz jót.
inget pl max 600-on centrifugázom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2553) runner 125 válasza Integra (#2552) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne ba, így eltaláltam?! :D Csak a hasamra csaptam a fordulatot illetően. Nem sor4 na. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2554) DeFranco válasza Integra (#2552) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Apa WTF kérdőjele vagyok: [link]

(#2555) Integra válasza DeFranco (#2554) üzenetére


Integra
titán

köszi, erre már rájöttem.
mert én sem jól csináltam. voltam olyan helyen, ahol kiokosítottak. és jól tették.
azóta sokkal jobban odafigyelek rá. igyekszem nem bebaszom elindítom kiveszem azt jól van férfi módra mosni, hanem picit tudatosabban:DDD
most arra leszek kíváncsi mi lesz a mérhető különbség. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2556) DeFranco válasza Integra (#2555) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akár mesélhetnél is erről picit... hogy mit okosítottak rajtad.

(#2557) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Mivel a nővérem most vett nemrég mosógépet (beleástam magam a témába illetve figyeltem a gépen a programokat, hogy melyik hogyan működik) és tesztelgettük, hogy milyen centrifordulat mire elég, leírom hogy kb. mire jutottunk. Őneki Samsung 400-800-1000-res fordulatok vannak, nálunk Whirlpool fix 600-as van. Szerintünk a 800-as már mindenre jó amúgy. De kicsit részletesebben azt mondanám, hogy nyáron meleg időkbe illetve télen egy meleg lakásban a 600-as centri elég, mivel azis eléggé kiszedi a vizet és nem gyűri meg a ruhákat. Vasalni szinte semmit nem kell, max. ingeket, szóval van úgy, hogy hónapokig elő sem kerül a vasaló. Mivel nekünk nem valami meleg télen a lakás, így a mi fix 600-asunk kissé kevés, főleg vastagabb pulóverekhez, törölközőkhöz illetve farmerokhoz, szóval nekünk kéne a 800-as fordulat(télen). De egy kimondottan meleg lakásban ez a 600 is elég, hideg lakásban a 800 az ideális. Az 1000-res centri fordulat meg szerintem vastag törölközőkhöz és farmerokhoz jó, máshoz nem igazán használnám, eléggé gyűri a ruhákat.

Egyébként ami szerintem nagyon árt a ruháknak, az a mai mosógépek energiatakarékossága. Például a mi Whilrpool AWM 789 - 600-as gépünkön kétfajta kímélő mosás van: 1. ritkábban pörgeti a dobot, ezáltal kímél. 2.Illetve rengeteg vizet enged a dobba, és ezáltal nem csapkodja a ruhát a dobnak, illetve a ruhákat sem csapkodja, mivel azok úgymond "lebegnek" a vízben, és egymáshoz sem annyira nyomódnak. Az utóbbi 2. kímélő programmal szoktuk mosni az én kényesebb nyomott mintás felsőimet, ugyanis nem töri ki a mintát róla a gép. De például a nővérem Samsungján már nincs ez a 2. féle kímélő program, mert ugye energiatakarékosság van. Nekünk is sajnos nemsokára mosógépet kell cserélni, kíváncsi vagyok lehet-e még olyat venni, amin van ilyen fajta "sokvizes" program. Rossz belegondolni, hogy egy drágább ruha nyomott mintájával, egy Armanival, vagy egy Diesel-lel mit csinálna egy Samsung mosógép például. Szerintem 3-4 mosás után nem sok minta maradna az anyagon. Szóval ha mi vettünk volna egy olyan Samsung gépet akkor nem is tudom hogyan lenne kimosva néhány felsőm. És akkor még ott van az, hogy a Samsung mosás után, illetve minden öblítés után centriz (gondolom hogy kevés vízzel is távozzon a mosószer, mert öblítéskor is alig van benne víz), de egy centrizésnek is 4-5ször áll neli. Hát ez sem hiszem hogy jót tesz a ruháknak, és ezek szerintem mind csak az miatt van, hogy pár liter vizet megspóroljon az ember, de cserébe minden hamarabb tönkremegy szerintem, főleg a nyomott mintázatú ruhák.

Amúgy ez a Whirlpool AWM 789-600-as elöltöltős gép 10 éves, heti 4-5 adag teljes mosás van vele mosva (fél adag talán 2-szer nem volt benne mosva), de ennek ellenére még szerelő nem látta, soha semmi hibája nem volt, mostanában kezdte azt csinálni, hogy centrizésnek mikor nekiáll, akkor nagyon ugrál, majd ad egy nagy kattanó hangot és onnantól a már megszokott módon abbahagyva az "ugrálást" centriz ki. Belenéztem, levettem a fedelét, a négy rugó normálisan tarja a dobot, szóval nem tudom mitől lehet ez, hogy ugrálva áll neki centrizni.

http://www.diesel.com

(#2558) runner 125


runner 125
nagyúr

Megvan az infó, 80k környéke volna a mosógépre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2559) csemberlen válasza runner 125 (#2558) üzenetére


csemberlen
őstag

Alsó sorból választanék.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2560) runner 125 válasza csemberlen (#2559) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl.? :U
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2561) csemberlen válasza runner 125 (#2560) üzenetére


csemberlen
őstag

Én nem vennék ilyen márkát. már leirtam, hogy kb 10 éve volt olyan széria ami nagyon jó volt, és ma is müködik. Épp ezért sokan vettek utána, de azok nem nagyon érték meg az 5 évet ismerettségi körömben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2562) Flashcash válasza runner 125 (#2560) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2563) runner 125 válasza csemberlen (#2561) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hm, akkor mégis milyet?

Édesanyám kb. 6-7 éve vásárolta az övét, már az is digitális volt, de a mai napig megy hiba nélkül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2564) runner 125 válasza Flashcash (#2562) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és miért pont ezt? :D

Erre ahogy látom csak 1év gar van. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2565) neduddki válasza neduddki (#2548) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na meglett a megfejtes a kifuto wirpool wm1400 lett anyero:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2566) Integra válasza DeFranco (#2556) üzenetére


Integra
titán

röviden a centrifugálásról: minél inkább kifacsarod az utolsó vízcseppet is a ruhából, annál könnyebben roncsolódhat az anyaga, kirázásnál, teregetésnél. annál nehezebben is lehet vasalni, mert annyira összegyűrődött.
nem feltétlen jobb az, hogy többet forog. én is 1600-ast néztem alapvetően, mert az jó gyors, meg jól hangzik, de aztán a zokni meg farmer kivételével mit forgatsz ennyin?
mert az ingeket pont nem szabad, mint megtudtam.. :B
se a finom anyagokat, mint jobb minőségű szövet nadrágok, etc.
a háztartásban fellelhető ruhák 99%-hoz bőven elég az 1400rpm, még az is sok.
én is 1400-ast vettem, más már alapvetően nincsen, de az 1600-as felárt nem fizetem ki, tök felesleges. inkább veszek helyette a mosópor adagolóba mosószer adagoló tartályt, így már ha elő és főmosást csinálok, nem folyik azonnal össze:DDD
bár nem nagyon szoktam ilyet, csak egy főmosás, ennyi.
a néni megesketett, hogy ha lehet csak folyékony mosószerrel használjam, mert hosszú távon csak azzal tartható tisztán a mosógép, akármilyen jó is a mosópor, egyszerűen lerakódik mindig egy minimális réteg, aztán eltömíthet az évek alatt.
na majd kiderül, ha üzembe helyeztem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2567) DeFranco válasza Integra (#2566) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Thx.
Mosópor: arról nem is beszélve, hogy a ruhán is megmarad. Nekünk legalább is 40 fokon soha nem oldódott fel rendesen. A folyékony módszerhez (szerintem) öblítőszer sem kell. Mi legalább is nem használunk, a ruha így is jó illatú, és nem marad benne mosószer.

(#2568) csemberlen válasza DeFranco (#2567) üzenetére


csemberlen
őstag

A folyékony mososzerek hatásfoka meg se közeliti a porokét, legalábbis több tesztben ezt olvastam.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2569) DeFranco válasza csemberlen (#2568) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez meglehet, de a ruháim tisztán jönnek ki a mosógépből. Nem foltosak, nem szagosak. A porral ellentétben nem viszketek a visszamaradt mosószer miatt, és nem lélegzem be. Ezek persze csak egyéni tapasztalatok, ettől még lehet valakinek a por válik be, ez teljesen legális.

A mosószer hatásfoka meg (ha jól emlékszem a kémiaórán tanultakra) csak a lúgosságától függ, nagyon leegyszerűsítve minél jobban habzik, annál jobban tisztít. Az intelligens molekulákban nem hiszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#2570) Integra válasza csemberlen (#2568) üzenetére


Integra
titán

én ilyen problémát még nem tapasztaltam. ellenben a mosópor lerakódását annál inkább.
egyébként azt hiszem ez nagyban függ pl a víz minőségétől, amivel mosol, gondolok itt a víz keménységére kapásból.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2571) runner 125 válasza runner 125 (#2564) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mivel nem jött korrekt válasz, így maradt a Whirlpool. Reméljük nem fognak mellé.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2572) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

Van valakinek valami jó ötlete, hogy milyen mosógépet érdemes venni, mert egy AEG-vel pórul jártam, pedig azt hittem, hogy ez tuti lesz.

Köszi

(#2573) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Mosogatógépet szeretnék venni kb 80k körül,5 főre,az hogy beépíthető vagy nem,nem is tudom miben különbözik,de inkább nem beépíthetőt vásárolnék.
Elvárások
Zaj 49db(ne legyen annyira hangos)
Időzíthető indítás

Vélemény tippet elfogadok :)

(#2574) Integra válasza makimano (#2572) üzenetére


Integra
titán

csak pénz kérdése.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2575) neduddki válasza neduddki (#2565) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

halleluja megygyutt ahuto vegre valahara:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2576) szeva000 válasza grabber (#2573) üzenetére


szeva000
addikt

Hi!
Valahogy a mosógépvásárlást már ne így közelítsd meg....
Úgy,hogy vennél egy gépet és melyiken van esetleg több gari.
Gyakorlatilag lassn mindegy mit veszel,2-3,de jó esetban is 5év az élettartamuk.
A javítási statisztikáim alapján az olasz,francia szutykokat messziről kerüld!(indesit,ardo,WH,ignis..Gyakorlatilag alulméretezett elektronikák,mechanikák,összepréselt üst..stb.Az indesit panelek is egyre javíthatatlanabbak,főleg az utóbbi 1-2éves gépeken).A másik súlyos kategória a koreai-török csodák,amikhez majd alkatrészt nem lehet beszerezni(dévúúú,beko,orion,techwood)
Talán a Gorenje érné meg 3év garral,annak a legnormálisabb a csapágyazása is.Olyan 80k körül kapsz is.Ezeknél is sajna egyre több a panelhiba,de még mindik mechanikailag sokkal erősebbek,mint a digók szemetei.
Igazából ha %-ban nézem az éves javítást,egyértelműen a Gorenjéből van a legkevesebb.
Fagor is jó volt még pár éve,de hulladékká tervezték azokat is.

(#2577) szeva000 válasza makimano (#2572) üzenetére


szeva000
addikt

AEG? :D:D
háát én messziről kerülném :)
Múltkor csináltam egy csúcskategóriás lomot(300k),2éves pont elmúlt...a végén már azt kerestem,hogy mi van benne ami még jó lehet :D...meg is úszták 60k-ból a javítást :)
Miele szintúgy,de a 2évesben szerencsére csak egy szelep tekercse szakadt meg.Igaz,ezeknél régebben csak a 20-30évet megért gépekhez kellett nyúlni....most meg 2-3év.

(#2578) grabber válasza szeva000 (#2576) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,magyarul felsoroltad majdnem az összes olcsó kategóriát :DDD
Akkor majd más szemmel fogok vásárolni ezek után.

(#2579) szeva000 válasza grabber (#2578) üzenetére


szeva000
addikt

Azért még gorenjét kapni fogsz 80-ért :)..és ezekre 3év gari van.Hidd el,ezzel még mindig jobban jársz,mint egy semmirevaló olasszal.
De sajna ez van.Vagy beletörődsz,hogy 2-3évente veszel másik gépet....vagy....
Én pedig ezeket a mocskokat csinálom 15éve már és mégis egy energomat van otthon,amit 10évente általában megcsapágyaz az ember és újabb 10-15 év nyugalom :).Esetleg a szivattyú megy tönkre,de az nem lehet gond.Nem beszélve arról,hogy a mostani gépek elektronikáinak árán azt komplettre felújítom :)

[ Szerkesztve ]

(#2580) szeva000 válasza grabber (#2578) üzenetére


szeva000
addikt

jajj..most nézem,neked mosogatógép kell :D
de a lényeg ugyanez,mint a mosógépeknél egyébként.Mosogatógépeknél a bosch is aránylag jó,kivétel 1-2 hibásabb tervezés(itt is az elektronikákból már kispórolták a védelmeket...uhogy csodát már ezektől se várj)
De viszont 80k-s gorenjéből nem hiszem,hogy lesz :D:D
Mosogatógépből vehetsz Fagort,azok még stabilabbak...legalábbis 2-3éves szériák,azok voltak már nálam.
Pedig főleg ezekből kerüld az olaszokat,meg a w.poolt.Jah... a Candy-t kifelejtettem...azt az ipari hulladék versenyen nehéz megelőzni...Bőven a dobógó első 2helyét elfoglalja :D

[ Szerkesztve ]

(#2581) Klemice


Klemice
senior tag

Esetleg érdekelne valakit egy Whirlpool FL 5103 Elöltöltős fehér mosógép Miskolcon?

(#2582) grabber válasza szeva000 (#2580) üzenetére


grabber
addikt

Indesit,electrolux gondolom azok?
Bár ahogy most alakul 100k-ig elmehetek,de én 80k körül gondolkodtam.Ott változna a helyzet?Szerintem Bosch lesz és akkor le van tudva a dolog :)

(#2583) Flashcash válasza grabber (#2582) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha az AEG nem felel meg (amit egyébként én kb. 7éve használok gond nélkül) akkor kiesik az Electrolux és a Zanussi is. :))

(#2584) szeva000 válasza grabber (#2582) üzenetére


szeva000
addikt

Gyakorlatilag az AEG,Bosch,Siemens tök ugyanaz csak más néven.(sajna ezekben is vannak nagyon rossz szériák.A költséghatékonyság miatt egyre röbb.Itt is azt vedd,amire több a gari)
Electroluxot is hanyagold,nagyon silány minőség az indesittel együtt.(múltkor kaptam egy javítási segédletet,az electrolux azt kéri,hogy panelcsere után szig.szalaggal tekerjünk oda egy kondit a szivattyúhoz,mert ez okozza a panel halált :W :W :W ...Bakker,ha én ezt így meg merném csinálni rámrohadna a műanyag lakat is...Egy gyártó megteheti az egyértelműen tervezési hibás géppel????Ráadásul esze ágában sincs visszahívni őket....tehát csak vigyázz velük!)

(#2585) Integra válasza szeva000 (#2584) üzenetére


Integra
titán

sajnos ez így van... ezek a német márkák is már olcsó alkatrésszel dolgoznak nagyon sok esetben. :(
ettől függetlenül anyumnak bosch max6-ot vettem anno 130ezer környékén és mai napig szépen teszi a dolgát, semmi baja. d ez is már vagy 6 éves mosógép asszem, fene tudja, hogy azóta megint mit cseréltek belül olcsóbbra...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2586) szeva000 válasza Flashcash (#2583) üzenetére


szeva000
addikt

Háát igen..7éve még jó gépek voltak.Igazából azokból nagy része most is megy.De ha az utóbbi 3-4 év temését megnéznéd....(kb.100%-al romlottak a minőségei a régi jól bevált márkáknak is.Pedig nem nagy gógyi kell hozzá,hogy miért hagynak ki egy optót egy bosch elektronikából is:D...és miért egy 1-200ft-os alkatrész miatt kell kidobni egy gépet,mert ennek hiánya miatt azonnal tönkremegy a proci...stb...ez még csak az elektromos rész...a mechanikai dolgoktól meg sírni tudnék.)

(#2587) szeva000 válasza Integra (#2585) üzenetére


szeva000
addikt

Azóta már egy bosch sem bír ki nagyon 6évet:D
Én azt nem értem,hogy miként engedik némelyik gépet egyártalán forgalomba.Életveszélyes bőven van közöttük!

[ Szerkesztve ]

(#2588) Integra válasza szeva000 (#2587) üzenetére


Integra
titán

szomorú olvasni ezeket amiket írsz, filléres, azonnal hiánycikkes elektronika.. nagyon gáz.. ami jobb esetben garancia lejárta előtt megy tönkre, rosszabb esetben utána..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2589) szeva000 válasza Integra (#2588) üzenetére


szeva000
addikt

Ha nem felejtem el majd teszek be olasz panelekről képeket amik sz*rrá vannak égve :D
Ez mind az alultervezés miatt.Lehet kidobtam,de megnézem...whirlpool felültöltős egész alja motorostól leszakadva :D(és ez a WH szerint felhasználó hiba :D:D.Akkor indesit,candy,ardo,electolux-ból rakásra javítgatom az elektronikákat..már amit lehet is és nem halt be a proci.)
Épp a múlt szombaton nyúltam egy 3,5 éves bosch mosogatógép elektronikába...4helyen levédve optóval,egy helyen nem...Hol nyírta ki a procit????Ezek egyértelmű,hogy tudatosan kreált hibák.Pedig ez vissza fog ütni,de nagyon.
Sajna már az is gyanús,hogy egyszerűen éllettartamra írják meg az eeprom tartalmat vagy flasht.
Indesiteknél igen gyanús,hogy szinte mind 3-3,5 évesen kukás.
Bár mivel már igen sok elektronikát életre is leheltem,talán ezt is a tudatos tervezésre fognám.Az látszik,mióta átálltak a kapcsolóüzemű tápokra,azóta még silányabb alkatrészek vannak ,természetesen úgy,hogy egymást szétmelegítsék idővel.Jó esetben kondik behalnak hamarabb és nem indul vagy hülye lesz,rossz esetben durran a táp és majd visz is mindent.A kimeneteken,meg ugyanez a helyzet visszafelé,ha bezárlatol valami.Mivel védelem nincs,így meg is lesz oldva a mosógép gondja.Mivel az olaszok előszeretettel szeretik a un "logic level" triakokat,amit a proci egy soros ellenálláson keresztül vezérel,így szinte bizta a proci halál.
Bááár tegnap egy ardo megúszta..csak a fél panel is elégett :D:D..de már megy a dög :)

[ Szerkesztve ]

(#2590) Integra válasza szeva000 (#2589) üzenetére


Integra
titán

jaaaj, isten ments az olasz elektronikától... :DDD
inkább összeszorítottam a fogam és befektettem egy made in germany mosógépbe..

jut eszembe, van egy bosch mosogatógépem, 12 terítékes, elég régi. kitört a jobb oldali panelben a nyomógomboknál a műanyag keret és kipotyogtak a függőlegesen álló tégla lap alapú gombok. ha megmondanám a típus számot (mert akkor megkérdem otthon), megtudnád nézni, hogy neked ilyen kereted van e netán bontottban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2591) szeva000 válasza Integra (#2590) üzenetére


szeva000
addikt

Jah nézd meg,de egy fénykép sem ártana.Ha van a tiéd,ha nincs próbálok egyet valamelyik ismerős szerelőtől keríteni.

Én csak azt nem értem...az a qrva Ferrariba mééé nem az indesit és a candy mérnökei csinálnak elektronikát??? :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#2592) Integra válasza szeva000 (#2591) üzenetére


Integra
titán

rendben, köszönöm szépen, megkérdezem majd és kérek egy fotót is róla, hátha meg lehetne csinálni, akkor lekapom az előlapot és megszerelem, ha mo-n vagyok:)

lehet, hogy a gyár kapuját se hagyná el az ótó?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2593) grabber válasza Flashcash (#2583) üzenetére


grabber
addikt

Azért nem felel meg,mert most nem tudok visszamenni 7 évet és venni mosogatógépet :U Olvass tovább és már nem is vennél manapság gépet :DDD

Az a legjobb gép,amelyikre a hülye gyártó sok garanciát ad.Vicces.
De a másik fontos szempont hogyan mosogatnak ezek a gépek?

(#2594) szeva000 válasza grabber (#2593) üzenetére


szeva000
addikt

azt nemtomm,nem vagyok mosogatónő:D, de a bosch-t dícsérték a múltkor is,hogy jól mosogat...mikor persze megy :D:D

(#2595) grabber válasza szeva000 (#2594) üzenetére


grabber
addikt

Lehet,hogy Inkább fogok egy számítógépházat,belerakom a tányérokat és slaggal lelocsolóm azt csókolóm :D

(#2596) ngabor2


ngabor2
nagyúr

hőtárolós, kéménybe köthető gázbojlert keresnék. tudtok megbízható, takarékos típust mondani? nagyon elegem ban abból, hogy a jelenlegi gázbojlernél fél percig kell a melegvizet folyatni, mire valóban meleg lesz, és utána 2 állapota van a víznek:
- nem elég meleg
- túl meleg
de soha nem ideális zuhanyzásra. villanybojlert nem akarok, nincs hangulatom se mocskosul sokat fizetni, se a csúcsidőn kívüli különmért áramot megrendelni az áramszolgáltatótól. gáz az úgyis van, a bojler úgyis csereérett, akkor egy piszokkal ilyet tetetnék be.

(#2597) Domc30


Domc30
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudd valaki ellátni jó tanáccsal!Napokon belül szeretnék venni egy Gáztűzhelyt
4 gázégős legyen jó kis sütő résszel, ennyi a lényege amit szeretnék,és megbízható legyen persze.Jelenleg 1 Morám van nagyon jó teljesített de 20év után megadta magát.
Sürgősen kéne valami helyette.Mit tudnátok ajánlani?

Köszi

(#2598) runner 125 válasza Domc30 (#2597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hi,

Jelenleg is kapható még Mora, de igazság szerint szerintem számottevő különbség egyik között sincs. 2-3 év gari az összesre van.
Első sorban az ár szabhat határokat, kérdés mennyit szánsz rá.
Nézz szét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2599) Domc30 válasza runner 125 (#2598) üzenetére


Domc30
csendes tag

Hi,

50-55 ezret tudok rászánni a tűzhelyre.
Csak sok rosszat hallatom elég rosszul sütnek a sütök.
Azért kérdezősködök milyent érdemes.

Kösz

[ Szerkesztve ]

(#2600) runner 125 válasza Domc30 (#2599) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ebben nem tudok segíteni, de pl. edigital oldalán lehet értékelni a típusokat, érdemes ott is böngészni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.