Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) tibi666 válasza Ariadne (#2050) üzenetére


tibi666
senior tag

akkor marad a serpenyő+melegszendvicssütő páros használata. :)
köszi a segítséget!

(#2052) evikeee válasza tibi666 (#2040) üzenetére


evikeee
csendes tag

Nekünk is van cserélhető sütőlapos összehajtós sütőnk. Melegszendvics-gofri-hús sütőlapjai vannak, és mi rendszeresen használjuk mind a 3 betétet. A miénk Philips Cucina Variolock 3in1, ajándékba kaptuk kb 3-4 éve, az árát nem tudom. Először nem örültem neki úgy mint most, gondoltam megint valami plusz, ami porfogó lesz a konyhában, vagy a szekrényemet bélelem ki vele. Aztán kipróbáltuk mindegyik lapját, és JÓK! A húst sütő lapok olyan bordásak, mint amilyen az általad belinkelt képen van, csak ez egyszerre két oldalon süt. Ráadásul még jól is néz ki. És hát nagyon könnyen tisztítható, úgyhogy ezért használjuk mi heti 1-2 alkalommal biztosan. Tudom ajánlani!

[ Szerkesztve ]

(#2053) DeFranco válasza evikeee (#2052) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:K :K :K

(#2054) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
mosógépet kell vennem és most találtam egy electro outletbe egy ilyet:
http://www.kirakat.hu/mosogep/lg_wd_10264np/
valakinek vélemény róla?
előre is kösz! :R :R :R :R

(#2055) Mawyx válasza Ariadne (#2047) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem összehajtós melegszendvics sütőm van, cserélhető a belseje, gofris, melegszenyó meg grill lap, jelentem, a nyers hús átsül benne :K Takarítani gyűlölöm :(((

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2056) rzo


rzo
csendes tag

Sziasztok!

Két hete vettem egy Electrolux EWTS10420 mosógépet MM-ban 92.000-Ft. Egyenlőre szépen muzsikál.
Érdeklődnék, hogy van-e, milyen szerepe van a dob felett (jobbra, alul) lévő 3-4 cm rácsos nyílásnak. (A boltban valamiféle szellőzést emlegettek, de a használatiban nincs benne.)
Annyit vettem észre, hogy a Time Manager idejét csak közelítő értéknek lehet venni.
Nem találtam olyan táblázatot, ahol le lett volna vezetve, hogy a mosási idő csökkentésével hogyan változik a víz és az energiafelhasználás. (pl:Úgy tudom, hogy ha rövid programot használunk, akkor több vizet is fogyaszt?)
Olvastam jót és rosszat erről, de majd meglátjuk(A vak is ezt mondta).

Lehetséges e a garancia meghosszabítása a vásárlás után?
Szerintetek ezek a mosógépek hasonló "hardverrel" rendelkeznek (motor, stb): 13420, 10620, 13620 . (Vagy csak kijelző és centri fordulatszám különbözik)
Ha van valamilyen jó és rossz tapasztalat szívesen fogadom.

(#2057) DeFranco válasza rzo (#2056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felett? Jobbra? Alul? Most akkor hol?

(#2058) Integra


Integra
titán

víztisztítókkal hogy álltok?
egyik
másik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2059) Ariadne válasza Integra (#2058) üzenetére


Ariadne
őstag

Barátom, aki vegyész azt mondja, mind kamu szöveg. Megmutattam neki a második linkeden lévő ábrát, nagyot röhögött rajta... Csak most visszament zombikat ölni, így nem tudtam részletesen kikérdezni, de ha sikerül, szólok. :)
Az rémlik, hogy egyetemen az egyik oktatójuk vízmániás volt, olyan szinten, hogy amit lehetett kapni ilyen csodaszűrőket, megvette és szétszedte. Mindben csak egy egyszerű szénszűrő volt, ami íztelenné és szagtalanná teszi a vizet, de tisztítani max a nagyobb kosz szemcséket tudja.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2060) jerry311 válasza Integra (#2058) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha tiszta vizet szeretnél, akkor kérdezősködj valamelyik vízkezelő cégnél...
pl náluk

(#2061) DeFranco válasza Ariadne (#2059) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Plusz ha nincs benne cserélve rendesen a szűrő, még jól el is szaporodnak benne a kórokozók. Az aztán az egészséges. :)

(#2062) Integra válasza Ariadne (#2059) üzenetére


Integra
titán

vagyis akkor tiszta víz nem is létezik?
mert geci vízköves, kemény víz az van..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2063) adalbert1


adalbert1
veterán

Gáztűzhelynél mitől függ hogy mennyi ideig kell nyomva tartani az adott égőhöz (nem tudom hogy mi a becsületes megnevezése :) ) tartozó gombot hogy a láng égve maradjon?
Ugyanis van hogy pöccre indul, van hogy egy percig nyomva tartom, és utána is elalszik...
Ingadozó a gáz minősége?

(#2064) DeFranco válasza adalbert1 (#2063) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van benne egy ún. bimetál, ha az megfelelően felmelegszik, akkor marad égve a gáz. Elméletileg ennek az időnek egyenletesnek kellene lenni ugyanannál az égőfejnél. Eleinte pár mp. aztán idővel egyre több.

Nézd meg, hogy jól áll-e az égő feje, nincs-e elmozdulva, illetve hogy ez a bimetál tiszta-e. Egy kis függőleges pöcköt keress a rózsa külső felén.

(#2065) adalbert1 válasza DeFranco (#2064) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz a tippet! Letakarítottam, és újból normálisan működik.

(#2066) nyunyu válasza rzo (#2056) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem találtam olyan táblázatot, ahol le lett volna vezetve, hogy a mosási idő csökkentésével hogyan változik a víz és az energiafelhasználás. (pl:Úgy tudom, hogy ha rövid programot használunk, akkor több vizet is fogyaszt?)

Nezd meg a hidegvizoradat elotte/utana, ket ertek kulonbsegebol kijon a fogyasztas deciliterre.
Aramhoz meg kene egy digitalis mero kutyu..

Ha elobb olvastam volna a topikot, akkor most tudnek mondani EWT13620@60fok+oblit+1000RPM+TM@1:30-ra viz+villanyt.
Hugom mult heten jott, hogy azonnal mossam el (40 fok, TM@1:00) a szennyeset, szoval a kovetkezo 2-3 hetben nem varhato, hogy megnezzem, mikor mennyit zabal.

Egyebkent a homerseklet jobban meglatszik a villanyoran, baromira nem mindegy, hogy 40 fokra, vagy 90-re kell felfutenie a vizet, elvegre 10 fokos csapvizzel szamolva 2.66-szoros a deltaT.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2067) jerry311 válasza Integra (#2062) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hö? A kemény víz is lehet tiszta. Ha tiszta és lágy vizet szeretnél, akkor azért mélyebben a zsebbe kell nyúlni. Nem ilyen hipermarketben felállított papírstandnál kell megrendelni.

(#2068) Integra válasza jerry311 (#2067) üzenetére


Integra
titán

ha vágnám ezeket a dolgokat, akkor nem írkálnék ez ügyben, elhiheted.. :)
de ha van pár internet címed, jártas vagy a témában, ne kímélj!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2069) jerry311 válasza Integra (#2068) üzenetére


jerry311
nagyúr

Annyira vagyok jártas a témában, hogy tanítottak vízkezelést is annak idején. Ezzel foglalkozó cégek terén, egyáltalán nem vagyok jártas. A BWT-t is csak azért tudom, hogy létezik, mert dolgozik/dolgozott ott ismerős. Mondjuk amennyire tudom, ők inkább ipari méretekben foglalkoznak ezzel, de van otthoni megoldásuk is.

(#2070) Integra válasza jerry311 (#2069) üzenetére


Integra
titán

nekem értelem szerűen konyhába kéne valami:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2071) Ariadne válasza jerry311 (#2069) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondjuk egy egyébként ipari méretekben ezzel foglalkozó céget érdemes megkérdezni szerintem, mert ők legalább nagyobb eséllyel nem kamu dolgokkal foglalkoznak. Kamu vízszűrő meg tisztító cuccokra kevés nagy cég ruházna be. Legalábbis remélem. :D

Integra: Arra nem gondoltál esetleg, hogy merész húzással írj/felhívd a vízszolgáltatót, hogy van-e ötletük, mit használhatsz? El tudom képzelni, hogy van, végülis a vízkövesedés megelőzése teljesen reális igény.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2072) Mawyx


Mawyx
senior tag

Én inkább a BME Vegyészkarára dobnék egy e-mailt, pl Weiser Lacinak lweiser@mail.bme.hu vagy odacsörögnék a tanszékre hozzá 463-3103 mellék szokott kiirva lenni, de ez asszem a labor, 1207a szobatársa mellékje, telefonból nemtom mennyi van az irodában, de max átadja a szobatársa neki a telefont....
Párom is pont ilyen emailt, kapott, amire aztán cseszett válaszolni, pedig megkértem nagyon szépen, hogy ez irtó jó dolog, hogy vki polgár felkeresi netről tanácsot kérni, illik megtisztelni azzal, hogy válaszol...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2073) Integra válasza Ariadne (#2071) üzenetére


Integra
titán

külföldről sima ügy:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2074) jerry311 válasza Integra (#2070) üzenetére


jerry311
nagyúr

De mi a probléma a vízzel?
Koszos? Kemény? Büdös?
Ha kemény (sok a vízkő és az is hamar lerakódik a vizet használó háztartási gépekben), akkor ugye lágyítani kell.
Ha koszos, akkor elég lehet egy mechanikai szűrő.
Ha meg büdös, akkor jöhet a szénszűrős változat.
Nyilván mindegyiknek megvan a maga karbantartási ciklusa és költsége. Szvsz ezek közül a vízlágyítás lehet a legdrágább.

(#2075) Integra válasza jerry311 (#2074) üzenetére


Integra
titán

nagyon kemény a víz, a vízforraló két hét alatt köves, lehet pucolni..
ez az alapvető gond

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2076) jerry311 válasza Integra (#2075) üzenetére


jerry311
nagyúr

Itt van pl. ez a készülék család illetve leírás.
Biztos vannak még itt a fórumban mások, más cégek termékeivel szerzett tapasztalat birtokában. Remélem ők is írnak valami hasznosat még. :))

(#2077) Integra válasza jerry311 (#2076) üzenetére


Integra
titán

köszönöm szépen!:)
átrágom az oldalt majd, meg anyumnak is átküldöm, hogy csigavér, ne kapkodjon... a drágám hajlamos gyorsan vásárolni.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2078) nyunyu válasza rzo (#2056) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem találtam olyan táblázatot, ahol le lett volna vezetve, hogy a mosási idő csökkentésével hogyan változik a víz és az energiafelhasználás. (pl:Úgy tudom, hogy ha rövid programot használunk, akkor több vizet is fogyaszt?)

EWT13620 megmerve: pamut program, 40 fok, 1000 rpm, oblites, TM 1:05-re allitva 49.9 liter viz, 0.5 kWh villany.

Manual szerint az IEC456 szabvany mosas (pamut, 60 fok, 140 perc) 47l, 0.93kWh.
40 fokos kimelo programra meg 50 litert, 0.5kWh-t irnak, szoval eleg pontosnak tunik a manualban saccolt fogyasztas.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2079) rzo válasza nyunyu (#2078) üzenetére


rzo
csendes tag

Köszönöm, hogy megnézted.

Akkor a használatiban az alapértékek jók.
A leggyakoribb mosás nálam 30-40 fokon megy pamuton vagy műszálason.
A TIME MANAGERE-6 fokzata közül a legkisebb, legrövidebb hármat használom.

Mennyi lehet a fogyasztása a rövidebb a programoknak (25 vagy 40 perc) pamutnál és műszálason. (Természetesen függ a ruha mennyiségétől is).

(#2080) nyunyu válasza rzo (#2079) üzenetére


nyunyu
félisten

Passzolom, 2 zokniert nem szoktam beinditani a mosogepet.
Megvarom, amig tele lesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2081) rii


rii
nagyúr

7 kg-os elöltőltős mosógépből melyik a legjobb vétel?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2082) nyunyu válasza nyunyu (#2078) üzenetére


nyunyu
félisten

EWT13620 megmerve: pamut program, 40 fok, 1000 rpm, oblites, TM 1:05-re allitva 49.9 liter viz, 0.5 kWh villany.

Kozben beruhaztam nemi muszalas sportruhazatra, meg az agynemure is rafert a csere, igy most toltam ket kort:

lepke(*), 30 fok, 700 rpm, oblites, TM 0:30: 37.3 liter, villanyt nem tudom, elfelejtettem megnyomni a meron a start gombot :W
pamut, 60 fok, 1300rpm, oblites, TM 1:20: 50.0 liter, 1.05kWh

*: utolag olvastam a manualt, hogy az selymet jelol :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2083) parker75


parker75
tag

Sziasztok!
Az én feleségem arra kezdett el panaszkodni,hogy túl sokáig mos a mosógépe(ZANUSSI ZWF 5105---kb fél éves)
A régi WHIRLPOOL csak 45 percig mosott 40 fokon --ez meg 90 percig.(gyári adat szerint)
valójában pedig 110-120 perc is van.
Ezzel foglalkozzam ,vagy legyek Pató Pál?
Köszi?

(#2084) DeFranco válasza parker75 (#2083) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Nem találtam meg a manualját, csak a ZWG típusnak. Az alapján tűzpiros IJ kártyát húztatok, ugyanis ennek tényleg nagyon hosszú (>60 perc) programjai vannak csak.

A 90 percre szerintem egy 100 perc reális, maximum 110 azzal a felkiáltással, hogy télen hidegebb a vezetékes víz, de azért ez eléggé idő és energia pazarlás.

Ha lenne pontosan a típushoz illő manual a neten, tudnék okosabbat is mondani.

(#2085) Ariadne válasza parker75 (#2083) üzenetére


Ariadne
őstag

Hú, ez meredek, nálunk (AEG felültöltős) 30 fokon félórás, 40 fokon azt hiszem 35 perces a legrövidebb program, de van egy óra körüli és még hosszabb választási lehetőség is. Furcsa, hogy egy gépen csak ennyire hosszú programok legyenek, nem is tudom, hogy tervezhették ilyenre... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2087) DeFranco válasza Kalandor (#2086) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk meg 15 perces a legrövidebb. Frissítő mosás a neve. Ingekre egyszer kipróbálom, szerintem elég lenne, az úgy is csak 1-2 szer van rajtam, és nem nagyon izzadok bele.

(#2088) Ariadne válasza DeFranco (#2087) üzenetére


Ariadne
őstag

Amire még jók az ilyen rövidek, azok az edzőtermi cuccok, meg úgy általában sportolásnál használt dolgok, mert azokba egyszer izzad bele az ember és úgyis mosni kell. :K 30 perces program nélkül nem tudnék élni, azt hiszem. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2089) Mobi28


Mobi28
tag

Most pont jól jön nekem egy ilyen topik. Kéne egy gyorstalpaló porszívó ügyben. A mostani ősöreg porszivónk már az utolsókat rúgja, lassan (heteken belül) csereérett lesz. Milyen porszívót érdemes megvenni? Papír vagy textil porzsákosat? Vagy inkább porzsák nélkülit? Tényleg, a porzsák nélküli hogyan működik? Még nem találkoztam ilyennel működés közben. Melyek a megbízhatóbb márkák és mik azok amiket jobb messziről elkerülni? Bocs sok a kérdésért de lövésem nincs a porszívókról. :DDD

(#2090) Ariadne válasza Mobi28 (#2089) üzenetére


Ariadne
őstag

Porzsák nélküli, HEPA szűrős (kis szivacsszerű cucc, nem engedi vissza a kis porszemeket a levegőbe) Electrolux Cyclone XL-em van, és nagyon kellemes jószág. Erősen szív, porallergiásként sem tüsszögök tőle és tetszik, hogy mivel nincs porzsákja, ezért a műanyag gyűjtőjéből csak ki kell öntenem a port meg a porcicákat a kukába, nem kell ott porolgatni a porzsákot...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2091) rii válasza DeFranco (#2087) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... nekem is mosógép kell .... 7 kilósba' .... rajtam is van egy póló 1 nap aszt'csá, utána szennyes... ennek még a 45 perc is rengeteg.
ha kézzel mosok, még az is elég neki, pedig az emigyíen néz ki:

viz feltölt - ruha bele - mosópor bele - 3 mp-es dagasztás - 40 percig benne punnyad, ha arra járok, akkor még 2x belerugok - víz leenged - kicsit kicsavar - víz vissza ruhára - öblítőszer bele - megrugdos 10-15 percenként 1x - kiönt - kicsavar

ennél még egy 15 perces progrm is jobb :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2092) DeFranco válasza Mobi28 (#2089) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szigorúan magánvélemény: mi a legolcsóbb, legegyszerűbb, de azért márkás porszívót választottuk. Azt hiszem 10 alatt maradtunk, 1500/320W Samsung [link].
Azért döntöttünk emellett, mert a mai háztartási kisgép piacot ismerve, a 3x ennyibe kerülő modellek sem tartanak tovább, és a többletfunkciókra nekem nincs szükségem. Allergiás nem vagyok, csak a port akarom a lakáson kívül tudni.

(#2093) Mobi28 válasza Ariadne (#2090) üzenetére


Mobi28
tag

Az jópofa lehet. Akkor ha jól értem 1 szavazat a porzsák nélkülire? Milyen gyártók közt érdemes szétnézni? Szeretném a lehető legolcsóbban megúszni a dolgot.

(#2094) Ariadne válasza Mobi28 (#2093) üzenetére


Ariadne
őstag

Igazából ha nincs különösebb ok, hogy valami spéci kelljen (mint nálam a porallergia), akkor DeFranco véleményéhez csatlakoznék - legyen márkája (ne Nethaus meg hasonlók, hanem rendes), és legyen olcsó. Úgyis hamar halnak az ilyen cuccok.

mod: Porzsákosoknál viszont nézni kell azt is, hogy van-e szöveg porzsákja, és az mennyibe fáj, vagy ha cserélhetős, az mennyibe kerül. Régebbiekhez néha már nehéz szerezni porzsákot, én ezért sem akartam olyat. A vizesektől meg állítólag eltömődik a vécé, de ezt csak hallottam, szóval akár városi legenda is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2095) Mobi28 válasza DeFranco (#2092) üzenetére


Mobi28
tag

Valahogy én is így vagyok ezzel. Csak a mostani gépbe elég drága a papír porzsák ezért ha lehet vagy textil porzsákos vagy porzsák nélküli porszívót vennék. Ez amúgy papír vagy textil porzsákos gép? Azért mekkora egy kocka vagy már, hogy még a porszívódat is az IPON-ban veszed. :DDD

Ariadne: hát igen, ehhez a régihez sem olcsó a tíz darabos papír porzsák. :((( Nem is nagyon kapni már csak elvétve.

[ Szerkesztve ]

(#2096) DeFranco válasza Mobi28 (#2095) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:B Besz*rsz: ott volt a legolcsóbb. :D Meg nekem útba is esik.

Amúgy papír porzsákkal is megy, de van hozzá alapból textil is. Ami extra feature, az az, hogy hátulra csatlakoztatva fújni is tud, mint a régi rakéta porszívó. Visszanéztem a maileket, 9k volt.

[ Szerkesztve ]

(#2097) Mobi28 válasza DeFranco (#2096) üzenetére


Mobi28
tag

Textil is van hozzá akkor oké. Nekem egy olyan teljesen megfelel. Minek annál jobb? :)

(#2098) canniball


canniball
nagyúr

Ha már a porszívóknál tartunk: nekünk egy olyan példányra lenne szükségünk, ami a macskaszőrt is kiszedi a szőnyegből (hogy egyszerűbb legyen a helyzet egy perzsa macskáról lenne szó :) ). Ilyen tapasztalattal tud esetleg valaki szolgálni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2099) rii


rii
nagyúr

felültöltősből meg nem találok 15 perces programút.
van olyan?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2100) Ariadne válasza rii (#2099) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem tudom, létezik-e egyáltalán 15 perces program, szerintem leginkább nem. De a 25-30 sem sok, az meg sokban van. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.