Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) sbazsi


sbazsi
veterán

Rowenta intensium double cyclonic
Errol tud valaki valamit?
Metroban pontokert "olcson" lehet kapni. 55 helyett 30k
Kerdes: er ennyit?

(#3352) canniball válasza sbazsi (#3351) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért máshol nem 55k. Persze nem is 30k, kérdés "mennyibe kerülnek" a pontok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3353) Integra válasza sbazsi (#3351) üzenetére


Integra
titán

háááááát....
őszinte leszek, 6-7 éve porzsák nélküli lg porszivónk van, 70k volt, nagy rakás szar alapvetően. ha porzsák mentes porszivó, akkor csak dyson, a többi borzalmasan le van maradva mögöttük ezen a téren.
inkább egy pöpec, praktikus porzsákosat ajánlanék. én is azért nézem ezt inkább mert a dyson-ra nem akarok annyi pénzt kiadni. csak nekem kicsit késik az új porszivó vásárlás.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3354) canniball válasza Integra (#3353) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudsz mondani egy szívási teljesítményt vagy egy pontos típust? Csak mert a szóban forgó Rowenta szívóereje 31 kPa ami nem tűnik rossznak annak tükrében, hogy gugli azt mondja a 10-30k áron futó gépek ~21-25kPa-t tudnak.
Azt mondjuk nem tudom ezt a fejjel vagy anélkül szokták mérni, ugye az sem mindegy... Ha valaki tudja a választ legyen szíves felvilágosítani!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3355) Integra válasza canniball (#3354) üzenetére


Integra
titán

nemtom megmondani, de asszem 1700w van az lg-re ráirva. felsziv rendesen, de hamar telitődik a tankja és gyengül. a dyson azért jó, mert mindegy, hogy mennyire van tele a tartály, mindig miaximális erővel sziv. baromi jó cucc, csak ne lenne 130e....
veszek valami kis bosch-t vagy szimenszet (kb ugyanaz úgyis) 50m2 (fele kő, fele fapadló) felszivja pikk-pakk és mivel heti rendszerességgel porszivózom, bokáig sem szoktam taposni a mocsokban. erre elég lesz. ami nekem még fontos a hepa filter mellett, hogy amennyire lehet, azért legyen halk. a mostani indesit vagy mia szösz az úgy sipol meg visit, hogy füldugó köteles történet. ok, egy lakásfelújitást túlélt, de ez már a végét járja nálam :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3356) sbazsi válasza canniball (#3352) üzenetére


sbazsi
veterán

a pontok semmilyen extra költséggel nem járnak. amúgy is ott vásárolunk.

A kérdés: Melyik lehet jobb:
Electrolux ZEO 5430 - kb 20ezer - porzsákos
Rowenta intensium - 30k - porzsák nélküli
És még vizes porszívó nincs a pakliban. Mert azt is javasolták... szóval a harmadik játékos egy vizes porszívó, konkrét típus nélkül...

:F

dyson egyelőre nem játszik, nem nyertem a lotton... :U

(#3357) Integra válasza sbazsi (#3356) üzenetére


Integra
titán

van még a lux porszivó is.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3358) sbazsi válasza Integra (#3357) üzenetére


sbazsi
veterán

azt spec ismerem ;] 300

(#3359) canniball válasza Integra (#3355) üzenetére


canniball
nagyúr

"...asszem 1700w van az lg-re ráirva."
Az (majdnem) teljesen mindegy, a szívóerő a lényeg.

"felsziv rendesen, de hamar telitődik a tankja és gyengül."
Hát gondolom hogy porzsákkal vagy anélkül telítődik az teljesen mindegy, ha akkora mennyiség van benne így is-úgy is üríteni kell. Ahogy látom 1 és 4l között lehet válogatni, aki kényes erre keresse az utóbbit.

"...csak ne lenne 130e...."
Akad azért olcsóbban is.

"...50m2 (fele kő, fele fapadló)..."
Ahogy korábban írtam én nemrég vettem egy Electorlux nyeles-akksis porszívót, tudom ajánlani. Biztos nincs olyan ereje mint egy hagyományos gépnek de ha nincs szőnyeg akkor nem is kell brutális teljesítmény, cserébe baromi praktikus és ekkora lakásra elég.
Ja és ebben meg cycloning action van. :P

sbazsi!
"A kérdés: Melyik lehet jobb:"
Az Electorlux szívóereje 26,5 kPa, a Rowentáé 31 kPa.

"...a harmadik játékos egy vizes porszívó..."
Ha a vízszűrős porszívóra gondolsz akkor az gondolom keményen zsebbenyúlós téma. Már ha megbízható gyártótól keresel, de gondolom erről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3360) Integra válasza sbazsi (#3358) üzenetére


Integra
titán

mondjuk piszok jó is.. de annyért tényleg ez legyen a minimum is.
anyámék vettek egy viztisztitót nemrég tőlük, héten szerelték be. nem semmi.. nekem még gyűjtögetnem kell egy olyanra egy keveset. engem mondjuk a légtisztitójuk érdekel lakásba.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3361) Ariadne válasza sbazsi (#3356) üzenetére


Ariadne
őstag

Electrolux Cyclone XL - porzsák nélküli, HEPA szűrős, poratka allergiával is szuperül tudok porszívózni vele, nekem nagyon bejön, javaslom...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3362) Integra válasza canniball (#3359) üzenetére


Integra
titán

egy fokkal jobb árak ezek azért, igy már emészthetőbb.
a dc26-ot néztem kis lakásba egész megfelelőnek tűnik, elfogadható szivó teljesitmény mellett.
az a baj azzal a porszivóval, hogy nem tudom rendesen használni helyenként, ágy alatt és szűkebb helyeken, ahol a hosszú cső kell. pedig tényleg nem lenne rossz az sem.
egyébként a dyson-nál számomra egy gyenge pont van, ami valszeg nem az, csak én gondolom annak, mert magamból indulok ki, és ez a teleszkópos csöve, ami szintén műanyag és valamiért bennem a gagyi szó ragadt meg ha rá gondolok. pedig fasza, a tisztitó fejei meg egyenesen profik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3363) sbazsi válasza canniball (#3359) üzenetére


sbazsi
veterán

Az Electorlux szívóereje 26,5 kPa, a Rowentáé 31 kPa.
És ez megér egy tizest :F

keményen nem akarok zsebbe nyúlni. :N

amúgy porzsákos, vagy sem: melyik a jobb? Vagy csak kényelmi megfontolások vannak? Mert ha igen, talán egyszerűbb cserélni a porzsákot, mint üríteni, nem? Az is igaz, a porzsák pénzbe kerül. De azt ki lehet bírni.

(#3364) Integra válasza sbazsi (#3363) üzenetére


Integra
titán

igen, a porzsákot üriteni egyszerűbb, mert kiveszed, beteszed az újat, kész, kevesebb porral jár. ugyanakkor a porzsák nélküli szerintem picit tovább tud több teljesitménnyel szivni, lassabban fogy el az ereje. viszont kiboritani belőle a szemetet, piszkos leszel, ha rendesen ki akarod üriteni és a sok szöszt, netán állat szőrt le akarod pucolni a központi filter hengerről.. gyanitom maga a tartály kialakitása is befolyásolja, de a porzsákot kivenni és kidobni tisztább és egyszerűbb. a dyson talán hasonlóan egyszerű, mert alul nyilik és kiesik a szemét, de az lg-nek, amit használok a tetejét kell levenni és kiboritani és van benne két flepni ami mozog, macerás és piszkos meló.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3365) adalbert1


adalbert1
veterán

Vizes porszívót szerintem ne vegyetek (oké, a téma nagy része nem akörül forgott, csak az is felmerült valamelyik posztban). Anyámnak az van, minden porszívózás után kiönteni a trutyit, takarítani a tartályt és a szűrőt nem a legjobb program.

(#3366) Locutus válasza Integra (#3353) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a Dyson és többi között bőven van átmenet.

Ez pl minimumon úgy szív, mint bármely más porszívó maxon, csak épp nem hallod. Maxon meg felcuppantom a plafonra, és elbírja a saját súlyát... És nem 400 euro volt, mint a dyson, hanem "csak" 250, kb 1 éve.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3367) sbazsi válasza adalbert1 (#3365) üzenetére


sbazsi
veterán

akkor ez elvetve.

Versenyben:
Electrolux ZEO 5430 - kb 20ezer - porzsákos
Rowenta intensium - 30k - porzsák nélküli

Az Electorlux szívóereje 26,5 kPa, a Rowentáé 31 kPa.
Ezek alapján azt hiszem marad az Electrolux. Nem hiszem, hogy megér 10k-t az 5kPa.

És ez is efelé hajtja a mérleget:
a porzsákot kivenni és kidobni tisztább és egyszerűbb

(#3368) Integra válasza sbazsi (#3367) üzenetére


Integra
titán

milyen talajod van?
mert ha csak kemény burkolatos, akkor a kisebb is jó. ha valami botrány nehezen pucolható szőnyeged, akkor már lehet, hogy az erősebb is elkéne.. de kemény talajról a szöszt összeszedni a kisebbnek is jónak kellene lenni, nem?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3369) artiny


artiny
őstag

Ez a kávéfőző milyen esetleg tapasztalatok, csupán 10€ lenne kulombseg a sima vizforralobol leforazott kávétól (zaccos)?
Severin KA-9213

http://www.dijkonline.com/warenhuis/product_details.php?item_id=743

http://argo.zihobce.cz/sortiment/kavovary/Severin-KA-9213

(#3370) sbazsi válasza Integra (#3368) üzenetére


sbazsi
veterán

járólap, parketta, szőnyeg.
kis lakás.

(#3371) canniball válasza Ariadne (#3361) üzenetére


canniball
nagyúr

Tudnál mondani egy pontos típust?

Integra!
"...ágy alatt és szűkebb helyeken, ahol a hosszú cső kell."
No igen, ha nem alacsony az ágy az alá még csak-csak beférne de lehetnek olyan helyek ahová a cső kell.

"...egyébként a dyson-nál számomra egy gyenge pont van...és ez a teleszkópos csöve, ami szintén műanyag..."
Nem mondod! :Y Azt nem is néztem... Ebbe az árba azért szvsz már beleférhetne a fém cső.

sbazsi!
Gugli azt mondja 5kPa különbség 10-20k áron szerezhető be. Hogy mennyire nehezen takarítható a szőnyeged azt neked kell tudni. Én a helyedben meghallgatnám Ariadnet is, az elmondása alapján nem lehet rossz az a gép.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3372) sbazsi válasza canniball (#3371) üzenetére


sbazsi
veterán

Hogy mennyire nehezen takarítható a szőnyeged azt neked kell tudni.
Viszonylag új, vékony szőnyegről van szó.

Ariadne ezt javasolja:
Electrolux Cyclone XL Ez most egy sorozat? mert van mindenféle számozással.

amúgy már igencsak a porzsákos felé húz a szívem. :U

még egy kérdés:
morzsaporszívót milyet javasoltok a nagy gép mellé? ;]
Láttam Metroban 2-3k között, gondolom azt kenhetem a hajamra.

(#3373) moma


moma
őstag

sziasztok,
elromlott a kenyér pirítóm és bár tudom nem sokba fáj egy új, de ostoba dolognak érzem kidobni és szemetet gyártani ezzel. nem tudtok valakit aki javít ilyet olcsón?

we all deserve a bit of luck.

(#3374) kangool válasza sbazsi (#3372) üzenetére


kangool
tag

Ariadne szerintem erre gondolt:

Electrolux zcx-6440 Remek gép, strapabíró, porzsák nélküliek közül az egyik legjobb és a cyclone rendszere jól működik. Még kapható, de már kifutó. Olyan 28e környékén van az ára. max.szívóereje 28kPa
(Egyébként a Lux márka réges-régen electrolux volt, onnan vált ki)

Morzsaporszívóban philips olyan 12-15e környékén már nem rossz. :)

u.i: rowenta kávéfőzőben jó, porszívóban el kell szerintem felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#3375) canniball válasza sbazsi (#3372) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is találtam többfélét, ezért is kértem tőle hogy ha tud írjon egy pontos típust.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3376) Ariadne válasza kangool (#3374) üzenetére


Ariadne
őstag

Igen, 6440-esem van, színre fekete-szürke. :D Egyébként azért van ilyen kavar, ha jól emlékszem, mert évente változtatnak a számozáson is, és van olyan, amihez nem adnak mindenféle fejet, de egyébként a porszívó az ugyanaz.

A HEPA szűrő miatt nekem nagyon jó, amit viszont érdemes megnézni vásárlás előtt, az maga a műanyag portartály. A kiürítéshez le kell venni az oldalát, ez szerintem teljesen jól meg van oldva, ez kis kapcsolót megnyom az ember és lejön. Van viszont egy kis cucc gyűjtő része is (pl. gyűrűt, kis játékbábut ha felszív, az oda megy és nem kell a porban turkálnod, hogy kiszedd), azt három fülecske tartja, ebből egyet letörtem már. Ezt mindenképp nézzétek meg és próbáljátok ki, a takarító hatásával, halkságával, pormentességével maximálisan elégedett vagyok. Ja amit külön szeretek, hogy fokozatmentesen állítani tudom, mennyivel szívjon.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3377) canniball válasza Ariadne (#3376) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönjük a pontosítást!

A HEPA nem macerás? Párom egyik ismerőse panaszkodott hogy ilyet (mármint "hepás" gépet) vettek és folyton takarítani kell a szűrőt.

A portartályról nem tudom eldönteni, hogy elismerően nyilatkozol vagy sem, miért kell megnézni?

Más.
Éccsapám úgy döntött megajándékozza éccsanyámat egy kisebb konyhafelújítással, ez többek között azt is jelenti hogy kap egy mosogatógépet és egy új tűzhelyet/sütő-főzőlap kombót (a továbbiakban ha csak tűzhelyet írok, értsétek rá mindkét variációt) a jelenlegi huszonharminc éves Komfort csoda helyett (ha valaki nem ismerné :) ), a keret 200k Ft az elvárás pedig hogy ezek is húzzanak ki huszonharminc évet. :D Nem lenne rossz ha az árba még egy páraelszívó is beleférne de ha nem az sem nagy tragédia, azt végül is utólag sem nehéz lecserélni.
Ehhez kéne néhány tanács, illetve lenne pár kérdés.
1. A főzőlap úgy indult hogy kerámia lesz, de a rezidens villanyszerelő és a boltban az eladó is húzta a száját mondván nem biztos hogy az úgy jó lesz. Nálunk ha jól emlékszem egyetlen (talán) 12A-es biztosítékon van az egész ház és nem volt gond az elektromos sütővel (álló kombi készülék), nem tudom szüleimnél pontosan milyen hálózat van de a miénknél azért komolyabb (még ha nem is egy mérnöki csoda, de a 80-as években villanyszerelők készítették), egy elektromos sütő-kerámialapos főzőlap valóban annyival többet harap, tényleg olyan komoly elektromos hálózat kell hozzá? Vagy az új készülékekkel nincs macera csak a régi gépek alapján a rossz beidegződés jött elő a szakiknál?
2. Mennyire praktikus a "fent" elhelyezett sütő? Tényleg jobban kézre áll úgy avagy ez is csak egy múló divat?
3. Az inox készülékeket mennyire nehéz takarítani?
4. Melyik márkákat érdemes keresni és melyeket jobb inkább elkerülni? Esztétikusabb lenne ha egy családból származna a tűzhely és a mosogatógép is, de ha nincs olyan gyártó aki ezen az áron mindkettőben jó akkor az sem dráma. Esetleg konkrét típus is jöhet ha tudtok ilyet.
5. Bármi egyéb tanácsot megköszönnék ami eszetekbe jut.

Csütörtökön jönnek az asztalosok felmérni a terepet, úgyhogy relatíve elég sürgős lenne. :B :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3378) csemberlen válasza canniball (#3377) üzenetére


csemberlen
őstag

3*16A az ajánlott a házba. A fözőlaphoz önálló áramkör kell a villanysütöhőz. Megfelelő keresztmetszettel. Javasolt a félindukciós fözőlap, főként ha gázről tér át az anyukád.
200-ért max olyat kapsz ami 3 évig talán kibirja.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3379) canniball válasza csemberlen (#3378) üzenetére


canniball
nagyúr

Két kör tuti nincs a konyhában, akkor marad a gázos főzőlap. Remélem úgy már többet ki lehet hozni ebből az összegből. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3380) Integra válasza csemberlen (#3378) üzenetére


Integra
titán

mondjuk 200k-ból már csúcs indukciós főzőlapot kap, nekem a teka csúcs indukciósa is csak 177e volt és annál már nem nagyon van feljebb tudásban meg minőségben. persze van fehérben még drágábban, de.... :) azt viszont nemtom kizárni, hogy elmenne 25 évet, viszont 10-et illene neki..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3381) Ariadne válasza canniball (#3377) üzenetére


Ariadne
őstag

A HEPA-val semmi bajom, ja mert azt elfelejtettem mondani, hogy mosható HEPA szűrő van benne, vagyis egy sötétszürke fura szivacsszerű cucc, amiből eleve adnak egy pót példányt. Kicsi a lakás, szóval a portartályt is kéthetente-havonta ürítem (jó nagy), és ilyenkor kiveszem belőle ezt a szűrőt is és csap alatt kimosom (folyik a fekete lé belőle...), megszárad, visszateszem. A portartály egyik része jól van megoldva, csak nem értem, hogy a másik részét, az apró darabkák gyűjtő részét miért oldották meg rosszabbul. De lehet én vagyok a hülye egyébként, és máshol is ki lehet nyitni, ezért mondom, hogy nézzétek meg, próbáljátok ki. :)

Sütő:
Aki gázos tűzhelyhez van szokva, annak az elektromos iszonyú lassú és nehézkes tud lenni, vagy legalábbis nekem. Plusz a kerámialapos nagyon sokat fogyaszt, és nekem semmi kedvem törölgetni folyton, hogy szép legyen, meg a kifutott tej is frankón le tud futni róla, attól tartok (bár ez utóbbi nem próbáltam még). Indukciós szerintem felesleges, nem is jó rá minden edény, édesanyád valszeg nem vágyik rá, hogy lecserélje a megszokott lábasait...

Inox: inoxa válogatja, ahogy észrevettem, ami már az üzletben tapogatott külsejű, az otthon pláne az lesz. Mindennel együtt is jóval egyszerűbb szerintem tisztítani, mint egy kerámialapos tűzhelyet, de a régi fehér fajtáknál azért valamivel macerásabb. Ha minden főzés után áttörli az ember, akkor jó az azért.

Sütőt fent: Igen, igen, igen! Egyrészt ha kis konyha, kevesebb hely kell, mivel nem kell lehajolni. Másrészt ha édesanyádnak kell, szempont lehet, hogy nem kell hajolgatni. Amiben teleszkópos sütősín van, abból nem kell kivenni a tepsit, csak kihúzni és úgy lehet rendezkedni benne, érdemes ilyet. Hátrányáról nem tudok. Teka jó márka pl., elszívóból meg különösen, ha az is lesz.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3382) Integra válasza canniball (#3377) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha gázzal tudtok főzni, mert ki van alakitva én tuti nem tűntetném el, gázzal lehet a legjobban főzni, ez is nyújtja a legnagyobb élvezetet. nem is gondolkodnék indukciós lapban..
nekem a sütőm felső éle a munkalap feletti szekrény alsó vonalától kezdődik, alatta a gőzpárolóval. nem tenném vissza semmi pénzért a főzőlap alá. jobb, kényelmesebb, praktikusabb. szerintem.
inoxot nehéz pucolni, de alapvetően már nem úszod meg, szinte minden inox felületes.
az, hogy milyen márkát érdemes nézni, absz a pénztárcától függ.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3383) csemberlen válasza Integra (#3380) üzenetére


csemberlen
őstag

200k ból 3 készüléket szeretne venni :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3384) csemberlen válasza Ariadne (#3381) üzenetére


csemberlen
őstag

Aki gázos tűzhelyhez van szokva, annak az elektromos iszonyú lassú és nehézkes tud lenni, vagy legalábbis nekem
Hát ezt cáfolnám, a régi villany kb 5 perc alatt bemelegedett, az újban van turbó fokozat 3.5kW, és kb 2 perc alatt 180 fokos lesz.
Kb nagyságrendileg 3 kategórivál jobb sütiket lehet villanyban sütni, illetve a mirelit pizzákra is rászoktam azóta.
Igaz kb 3 szor annyiba kerül az üzemeltetése is, de heti 1-2 alkalomnál ez nem számottevő szerintem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3385) Integra válasza csemberlen (#3384) üzenetére


Integra
titán

"illetve a mirelit pizzákra is rászoktam azóta."
na erről szokjál le sürgősen és egyél egészséges rendes kaját :))

mod: jaaa, ok, akkor sajnos az úgy esélytelen és helyes is amit mondasz :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3386) DeFranco válasza csemberlen (#3384) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A nagykönyvben azt írják, hogy főzésre gáz, sütésre villany a nyerő.

(#3387) csemberlen válasza DeFranco (#3386) üzenetére


csemberlen
őstag

A kiskönyvben meg az indukciós lap nagyon bejött, a gyorsabb mint a gáz, és olcsóbb is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3388) csemberlen válasza Integra (#3385) üzenetére


csemberlen
őstag

A rászokás azt jelenti, hogy hajlandó vagyok megenni olyan havi 1*.Azért amit asszony süt az jobb :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3389) DeFranco válasza csemberlen (#3387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Indukciós nincs az ismerősi körben, lehet kéne nézni egy újabb kiadást a nagykönyvből. :)

(#3390) Ariadne válasza csemberlen (#3384) üzenetére


Ariadne
őstag

Tűzhelyről, egész pontosan ha különálló egységekről van szó, főzőlapról beszéltem, abból a gázos egyértelműen jobb. Kerámialapos villanytűzhelyt (=főzőlapot) használtam rövidebb ideig, iszonyú macera volt a tisztítása és rém lassú volt, utáltam...

Sütőből persze a villanyos a nyerő, ez nem is volt kérdés, gázos sütőt már nem is tudom, lehet-e kapni egyáltalán. Az viszont sajnos tény, hogy drága üzemeltetni, ez nem mindegy, ha sütős-főzős anyunak keres az ember cuccot, de sütőből egyszerűen nincs más.
Mirelit pizza meg broáf...

mod.: Indukciósat meg nem nagyon jó javasolni ebben az esetben, ha elolvassátok azt is, kinek kell. Ha az ember háziasszonyként évek sőt évtizedek óta használja az edényeit, nem jó ötlet olyan tűzhelyet (oké, főzőlapot, hogy egyértelmű legyen) venni, amire nem biztos, hogy mind jó... Ti férfiak vagytok, nektek lehet mindegy, de háziasszony szemszögből nagyon nem... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3391) csemberlen válasza Ariadne (#3390) üzenetére


csemberlen
őstag

Takaritás szempontjából pont a nejem miatt vettünk kerámia laposat villanyt fözőlapot.. Sajnos gáz után tényleg lassú volt, és le kellett cserélni félindukciósra, (2 lap villany, 2 lap indukciósra)
Hát itt nem gond a gyorsaság :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3392) Integra válasza csemberlen (#3391) üzenetére


Integra
titán

csak győzd edényekkel.. épp most sikerült bevásárolnom a teszkós tefálokból hozzá, mert egyetlen edényem sem volt jó, ami a kerámia lapon eddig jó volt. elajándékoztam, cserébe kaptam sok teszkó pontont :DDD
és még nincsen vége, leveshez fazekam nincsen, ahogy tésztafőző sem. majd vége lesz egyszer :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3393) csemberlen válasza Integra (#3392) üzenetére


csemberlen
őstag

Már 2-3 éve csak olyan edényt vettünk vastagtalpút, és mágnesezhetőt ami jó hozzá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3394) kangool válasza canniball (#3377) üzenetére


kangool
tag

Márkából olyat vegyél aminek több év a garanciája. Whrlpoolokra 4 év, fagorokra 3 vagy 5 év, gorenje 3év. ezek közül a whirlpoolt merem ajánlani beépíthetők terén. az más kérdés szerintem hogy szabadonállóban már nem a legjobb márka.

(#3395) canniball válasza Ariadne (#3381) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha van hozzá tartalék szűrő akkor kicsit könnyebb a helyzet. :K

A másik témával kapcsolatban mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Az elektronyos főzőlapot akkor vegyétek úgy hogy nem kérdeztem, marad a gázos lap+elektromos sütő+mosogatógép felállás.

Az árhoz: sajna nem mi nyertük meg az ötös lottót, ennyi van rá. A környékükön lévő boltok (Euronics és tsai.) szórólapjait nézegette éccsanyám, abban vannak akciós szettek (főzőlap+sütő+mosogatógép+elszívó) 160-170k magasságában, csak bennem a Fagor, Ariston stb. márkák nem keltenek túl nagy bizalmat; igaz ha valamihez akkor a konyhagépekhez igazán nem értek, lehet téves előítélet. Így hát megígértem neki hogy rákérdezek, hátha ennél valamivel jobbat is ki lehet hozni egy kis felárral. Jártam ma a Saturnban és a MediaMarktban, úgy láttam már Teka, Bosch stb. sütőt is lehet venni ~65k-s kezdő áron.
Még nem mondtam, de nem az a cél hogy tele legyen mindenféle extrával (eddig is csak annyit tudott tenni hogy feltekeri vagy le), inkább amennyire lehet legyen megbízható.

Szóval leegyszerűsítve a dolgot:
1. Melyik márkát érdemes keresni és melyiket kihagyni?
2. A "nagy nevek" (pl. említettek) olcsóbb gépei is minőségibbek-e mint az eleve olcsóbb márkájúaké?

Mod.
kangool!
Akkor azt mondod csak a gari számít a márka mindegy?
Amúgy ezekre a beépíthetőkre most a Gorenje is 5 évet ad. :K

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3396) csemberlen válasza canniball (#3395) üzenetére


csemberlen
őstag

A gariidő hosszúsága akkor ér valamit, ha nyugdijas vagy, és van tartalék készüléked.
Hallottam olyanról, hogy a 3 év gari alatt kb 6 hónapot volt szervizben a készülék többször.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3397) Locutus válasza csemberlen (#3396) üzenetére


Locutus
veterán

Kivéve, ha az asztalra mersz csapni, és érvényesíteni a jogaidat. Mert a törvényben kiválóan le van írva, hogy mikor mennyi idő után mire vagy jogosult, csak ezt szeretik nem közölni veled a szervizesek. Szal ha már csak 2 hétig elvan a készülék asszem, akkor is kérhetsz cserét, és ha a hibát tartósan nem tudják kijavítani (akár visszahozzák, és újra szar lesz), akkor teljes cserére is jogosult vagy. 15 kiló felett kötelesek helyszínre kiszállni, és javítani, vagy maguk intézni az elvitelét, visszahozását, stb...
Most csak hasraütés szerűen írtam adatoakt, de ezeket meg lehet találni a jogszabályokban. Nem kell hónapokig tűrni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3398) canniball válasza csemberlen (#3396) üzenetére


canniball
nagyúr

És az milyen márka volt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3399) Ariadne válasza Locutus (#3397) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez valóban így van, a tényleges lehetőségeid viszont igen korlátozottak, ha az üzlet azt mondja, hogy akkor sem tudom/akarom megjavítani, nálam ez két hónap. Jelesül elmehetsz perelni bíróságra, azzal időben semmiképp nem vagy beljebb....

Szóval fontos a többéves jótállás, de még fontosabb, hogy olyan gépet vegyen az ember, aminél a lehető legkevesebb esély van arra, hogy használni kelljen. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3400) csemberlen válasza canniball (#3398) üzenetére


csemberlen
őstag

passz, nem tudom

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.