Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Integra válasza DeFranco (#3500) üzenetére


Integra
titán

a rozsdamentes edényt nézd meg a metro-ban, mivel nagy részben gasztro szektort szolgálják ki, így ott vannak ennek megfelelő minőségű rozsdamentes edények is. igaz, azok is 10e-től kezdődnek valszeg, erre készülj fel. viszont egy életen át kitartanak. anyumnak van pár ilyen edénye, mai napig újszerűek, gázon használja.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3502) DeFranco válasza Integra (#3501) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem hülyeség, tényleg... vastag aljút keressek, vagy erre a célra inkább a sima, nem vastagított a jó szerinted?

(#3503) Integra válasza DeFranco (#3502) üzenetére


Integra
titán

ezek szinte kivétel nélkül vastagítottak, szendvics szerkezetűek, nagyon már mást nem is találni, én nem is vennék.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3504) DeFranco válasza Integra (#3503) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fél élet, mire gázzal felmelegíted, másik fél, amíg lehül, és berakhatod a hűtőbe, vagy ebben az esetben szűrheted le az olajat. Ennyi a bajom vele. De ha más nincs...

(Anyunak otthon van rendes vas serpenyője, telibezománcozva, van van 5 kiló legalább, de olyan is, ami benne készül. :) )

(#3505) tildy válasza Integra (#3499) üzenetére


tildy
nagyúr

Es amikor korbeforgatod, hogy korbefolyjon benne a teszta? Na nekunk akkor csuszott ki egy :D:D Azota ovatosabbak vagyunk.

A Thomas rozsdamentes acel edenyek nekunk bevaltak. Indukciosra is jo.

Defranco: Aggodtam az elektromos rendszer miatt, leven itt meg a futes is az, de egyelore elegedett vagyok. Bar indukcios fozolapnak jobban orulnek.

Itt kinn vettunk egy (olcsobb) Tefal keszletet, abban volt kicsi serpenyo is is.

Kb 20 centis a kis serpenyo benne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3506) DeFranco válasza tildy (#3505) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az elektromos kérdés csak látszólag szólt neked. ;)

A tippet köszi, a 20 cm nagyon a max, akkora kell, hogy két tükörtojás, vagy a túrós tésztára készülő szalonnapörc ne vesszen el benne. Szerencsére ma már ritka, hogy egy személyre készül kaja, de mégis...

(#3507) Integra válasza tildy (#3505) üzenetére


Integra
titán

ja hogy úgy csúszott le róla, haha, ilyennel még nem találkoztam :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3508) canniball válasza kangool (#3478) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nagy családi ebédet nem rá kell alapozni."
Nem is a mennyiségre gondoltam hanem a méretre, arra hogy pl. bele lehet-e egyáltalán tenni egy rendes méretű hússzeletet vagy az már túlméretes neki. De erre tildy meg is adta a választ ("Viszont rántott húst nem tudsz benne készíteni."), innentől szvsz felejtős, azért nem érdemes ennyi pénzt kiadni hogy krumplit tudjon az ember gyorsan sütni.

tildy!
Azért a Tefal sem (mindig) tökéletes... A Versalio olajsütőnk peremén "szépen" elkezdett lekopni a teflon réteg (annak ellenére hogy nincs agyonhasználva, sőt), illetve van az az edény készletünk amihez egy "csattintós" nyél van, na annál is valami ilyesmi kezdődött el.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3509) Locutus


Locutus
veterán

Kád-csaptelepet honnan érdemes venni? És milyet?
Van valami paraméter amire figyelni kell? Remélem a vízbevezetések távolsága szabványos..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3510) tildy válasza canniball (#3508) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi 75 fontert (akkor kb 23 ezer forintert) vettuk, eleg sokat hasznaljuk, most is epp megy. Abszolut megerte az arat.

Rantott hust tenyleg nem tudsz benne sutni, leven a tekerolapat szetszedne, illetve krokettet is szetkapja.
Krumplira es brassoira viszont tokeletes. Vagy pl. indiai kajakbol pl. Chicken massala .

Mennyiseg: kb 750 grammnyi krumpli megy egyszerre bele, ket embernek eleg kb.

Vegulis meg kell gondolni, ki mennyit sut benne, nalunk ki van hasznalva , az biztos.

Mondjuk az meg a masik, hogy en normal olajsutot nem is biztos, hogy vettem volna magunknak. Ismerosi korben meg az olajsuto kerult be porosodni a kamrakba, mert nehez volt tisztitani, es sok olajjal ment....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3511) canniball válasza tildy (#3510) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vegulis meg kell gondolni, ki mennyit sut benne..."
No ez az: nálunk 99%-ban rántott étkek készülnek az olajsütőben (és ha már elő lett véve akkor sült krumpli, de csak emiatt nem izzítjuk be), ezeket nem lenne rossz kevesebb olajjal és szaggal elkészíteni, de ha a "fő ok" kiesett akkor...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3512) ildi_ válasza DeFranco (#3500) üzenetére


ildi_
csendes tag

Nem az elektromos rendszerről van szó, hanem a fogyasztói társadalomról. Garancia után nem sokkal minden elromlik és vehetek újat...

Actifry nálam nem játszik, nem látom értelmét. Ilyenem van: http://www.edigital.hu/Olajsuto_(fritoz)/Philips_HD_6159_olajsuto-p42227.html
Kivehető, nagyon jól átmosható. Kókuszzsírt használok, de olajjal sem volt gond, hamar átsült minden és nem úszott a zsírban. Ajánlom.

(#3513) DeFranco válasza ildi_ (#3512) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, értem. Panaszkodjunk, és vegyünk újat, ahelyett, hogy a problémát legalább megpróbálnánk megoldani. Világos. Több kérdésem nincs.

(#3514) ildi_ válasza DeFranco (#3513) üzenetére


ildi_
csendes tag

Én csak elmondtam, hogy mit tapasztaltam. Panaszkodás igen, tudok mást csinálni? Nincs garancia, ezeket a készülékeket nem érdemes javítani.

(#3515) Ariadne válasza DeFranco (#3500) üzenetére


Ariadne
őstag

Olvasgatok itt, és eszembe jutott, hogy Auchanban láttam a teflonok között fehér kerámia bevonatú serpenyőt. Használt már valaki ilyet, megéri beszerezni? Nem volt túlzottan drága.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3516) DeFranco válasza Ariadne (#3515) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekünk volt egy ilyen, az elsőnek lötyögött a nyele, majd amikor meghúztam a csavart, le is tört, pedig kicsit sem erőltettem, vagy húztam túl (nem is láttam forrasztás, hegesztés nyomát, mint ha csak ragasztva lett volna).
Kicseréltük, a másodikról pár hónapon belül egyszerűen lekopott a fehér kerámia réteg, pedig nem szokásunk nyúzni.

Nekünk nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#3517) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Adott egy Hauser CE-923 típusú kávéfőző. Amikor capuccinot akarok vele csinálni, felgőzölni ugyebár akkor előrefele kell tekerni a bal oldalt levő kis tekerőjét. Viszont egyből ilyenkor ha gőz lesz a vízből egyből jön ki a gőzőlő csövön. Így meg elég gáz.

Azlenne a normális szerintem ha lenne 1 fokozat bekapcsolom, és amikor a nyomás eléri az x bar-t akkor lekapcsol és tudok capuccinot csinálni. De így meg ha már kis gőz keletkezik akkor egyből jön ki a csövön. A használati nemtudom merre van, hogy el olvassam mégis mi lenne a teendő de igazából akárhogy tekerem csak picit el nemkezd el gőzölni.

Ez direkt ígyvan megcsinálva?

iPhone 13 Pro Max

(#3518) Integra


Integra
titán

asszem megvan a következő kiszemelt konyhai áldozatom :)
már láttam usa modellt élőben, nagyon jól működik, csak ajánlani tudom!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3519) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy megfizethető, lehetőleg olcsó megoldást keresnék arra, hogy narancsból-grapefruitból tudjunk levet facsarni.

Jelenleg van egy kombinált gépünk (daráló, gyümölcsfacsaró, sajtreszelő), de annak a motorja hangosabb, mint egy kávédaráló, komolyan én szégyellem magam, ha bekapcsolom. Ő a bűnös

Ezen kívül van a hagyományos műanyag edény-kúpos-tetővel megoldás, de az csak vész esetére jó, mert fárasztó és nem elég hatékony.

Van valami motorizált, vagy más módon megsegített megoldás, ami csendes, de ki is nyeri a levet a gyümölcsből?

[ Szerkesztve ]

(#3520) Ariadne válasza Integra (#3518) üzenetére


Ariadne
őstag

Kici óccó itthon is kapható sokszintes aszalót (talán Hauser, de nem tudom a márkáját) rendszeresen használ a család nálunk, épp most hozott anyum isteni házi aszalt szilvát, nagyságrendekkel jobb, mint a bolti. ;) Ami viszont tökölős, az a gyümölcsök megfelelő kiteregetése a tálcákon, de hát ez már csak egy ilyen buli. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3521) Ariadne válasza jozsi252 (#3517) üzenetére


Ariadne
őstag

A tejhabosítók úgy működnek emlékeim szerint, hogy alapvetően el van zárva a gőzölős tekerős rész, ha kávét főzöl. Ha meg habosítani akarod a tejet, beledugod a csövet a tejbe és eltekered, kinyitod a gőzt, átbugyorog rajta, hagyod amíg meleg és habos lesz a tej, utána elzárod a gőz tekerőjét.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3522) SkyLaci


SkyLaci
őstag

most vettem egy porzsákos porszívót. kaptam hozzá 5 db eldobható papír porzsákot, de volt a gépben egy textil porzsák is amit kilehet üríteni.

Az lenne a kérdésem hogy melyiket érdemes használni? mi értelme a papír porzsáknak amikor van olyan is amit kitudok könnyen üríteni?

[ Szerkesztve ]

(#3523) DeFranco válasza SkyLaci (#3522) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ez csak ízlés dolga. A lusták papírosat használnak, a spórolósak/környezetvédők pedig textilt. Mi is a textilt használjuk.

(#3524) Integra válasza Ariadne (#3520) üzenetére


Integra
titán

lebulizom anyummal, igy felesben fizetjuk és mindketten használjuk:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3525) jozsi252 válasza Ariadne (#3521) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt kezdődik a gond hogy nincs külön tekerője a gőznek. Tehát ha elzárva van a csap akkor nemis csinál gőzt a vízből, ha meg eltekerem arra az irányba amerre kell akkor ha már van egy kis gőz egyből nyomja ki oldalt ahol kell.

Tehát nincs olyan állása a kávéfőzőnek, ahol gőzt csinál, hanem eltekerem hogy capuccinot akarok és egyből ha van már gőz jön is. Ez elég hülye megoldás :F :F

iPhone 13 Pro Max

(#3526) Shadowfax


Shadowfax
addikt

Nos, mindenki okulására írok pár dolgot a Braun Oral-B fogkefefejekről, nehogy más is úgy járjon, mint én. Régebben én ajánlottam az Ázsia Centert, mint olcsó pótkefefej-forrást, de már nem teszem. Az ok baromi egyszerű: belefutottam egy olyan gyenge hamisítványba, hogy olyat még nem láttam. Egyrészt kb. a kicsomagoláskor lötyögött a fej a száron, másrészt mikor beüzemeltem, olyan hangja volt, mint egy traktornak. "Természetesen" az indikátor sörték nem jelezték az elhasználódást, de addig nem is bírták ezek a fejek...
A legnagyobb probléma, hogy nem tisztít rendesen, viszont a gyenge minőségű sörték szétcseszik az ínyt. :U

Ami a legdurvább, hogy az amazonon (!) is árulnak hamis pótkeféket!
Összeszedtem pár dolgot a netről, hogyan lehet a hamisat az eredetitől megkülönböztetni:

1. A csomagolás hátsó oldala teljesen másképp néz ki, lásd: kép. A gyártó neve más: a nem eredetin: "Distr. by/par Gillete Commericial Operations", az eredetin: "DISTR BY/PAR: ORAL-B...".
Ha ezek stimmelnek, de a feliratok elmosódottak, akkor nem eredeti: [link]
2. A fej szárán a bemélyedésben az eredetin egy számsor van, a nem eredetin nincs: [link]
3. Az eredetin a sörték a megfelelő színben és szabályos csomókban állnak, nem összevissza "borzasan" [link]. Az eredeti fej két színes gyűrűt tartalmaz, nemcsak egyet (FlossAction fejnél legalábbis.).
4. A Floss action fejnél nincs színátmenet, színátfolyás az eredetin, a színek élesen elkülönülnek: [link].
5. Az egyenként becsomagoltnál az eredetinek más a hátoldala: [link].
6. A Floss Action eredeti és nem eredeti csomagolás: [link].
7. A száron belül az eredetin lekerekített-végű a fémrész a mélyedésben, a hamison nem. [link].
8. A nem eredetin az Oral-b felirat körömmel megkaparva lejön.

Több összehasonlító kép (kék a hamis, sárga az eredeti):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3527) Drakk


Drakk
tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Az Outletek tele vannak török nyelvű Samsung mosógépekkel. Van valakinek tapasztalata, hogy ezek mennyire tartósak?
Köszönöm a segítséget!

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#3528) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok!

Eppen uj porszivo vasarlasat tervezzuk, de nem tudjuk milyet lenne erdemes venni.

Vegyesen van padloszonyeg es jarolap a hazban. A HEPA filter nem tudom mennyire alapfelszereltseg, de az is jo lenne, a regi LG porzsaknelkuli mar annyira bebudosit a hazba, hogy gyakran emiatt inkabb osszesoprok...mar ahol tudok.

Szoval kriteriumokat nem nagyon sorolnek fel a HEPA-n kivul, mivel fogalmam sincs mi a jo. Legyszives ajanljatok valami jot :)

Olyan max 30e-ig gondoltam, de ha sokkal olcsobb az egyaltalan nem baj :)) Koszonom elore is mindenki hozzaszolasat!

(#3529) Integra válasza Shadowfax (#3526) üzenetére


Integra
titán

nem szabad ilyeneket megvenni, eleve tudni lehet, hogy maisitvány.. ázsia center? hát.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3530) Shadowfax válasza Integra (#3529) üzenetére


Shadowfax
addikt

Pár éve még árultak eredetit is... :B
Meg ismered a mondást: "Ami nem Kínában készül, az hamisítvány." :DDD

(#3531) Matthew válasza Ariadne (#3515) üzenetére


Matthew
senior tag

Mi kb 2 éve egy ehhez hasonló (szintén ebay-en Koreából vásárolt 24cm-es) Neoflam serpenyőt használunk. Nagyon össze van rakva, még most is olyan mintha új lenne. Az 1-2 ezer forintos kerámia serpenyők a közelében sincsenek.
1 éve vettem Fagor kerámia serpenyőt, az sem rossz minőség.

[ Szerkesztve ]

(#3532) Ariadne válasza toM517 (#3528) üzenetére


Ariadne
őstag

Becsszó nem fizetnek érte, de nálam Electrolux Cyclone lett a ynerő. 30k körül van, van benne HEPA szűrő, ráadásul mosható, és nem zsákos, hanem tartályos, nekem erős háziporatka allergia mellett is bevált.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3533) Tristis


Tristis
őstag

Én se reklám, de ha olyan dolgot veszel, amitől félsz, hogy elromlik, akkor érdemes Metro-ban nézelődni, hátha ők is árulják (nagyrészt esélytelen, olcsó lim-lomok vannak, mint mindenhol). 70e Ft alatt 8.5e Ft az 5 évre kiterjesztett garancia szinte bármire, 130e Ft-nál ez 10,5e Ft ha jól emlékszem. Pl. laptopot, mosógépet érdemes venni ilyesmivel. Én így vettem meg a legalapabb Elektrolux mosógépet. És! Ha ezt így folytatja a metro, előbb-utóbb kénytelenek lesznek kicsit jobb cuccokat forgalmazni :) Ugyanez a gariztatás Euronicsban olyan 18e Ft, Mediamarktban 23e Ft. Zonderángebóóót!

(Egyébként most valami jóféle porszívón agyalok, de lehet hogy egy sima Hepa-s Samsung lesz: Samsung SC5670 (VCC5670) vagy ehhez hasonló)

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3534) Tristis


Tristis
őstag

Úgy néz ki ez a termék lesz: Beez VCL1820B
Érdekes, a márkáról nem tudok semmit, mégis mindenki esküdözik, hogy így meg úgy nem egy Sencor kategória pl. Tudásában megegyezik ezzel: Samsung VCC4780, viszont az 50%-os árelőnyt megadjuk neki.

Amiért őt választottam:
- porzsák nélkül
- könnyen tisztítható
- dupla szűrűrendszer
- HEPA filter (halálom a régi porszívóknál ez a jön vissza a mocsok effektus)
- halk működés (ez részint a porzsák nélküliség, fokozatállítás és a szűrűrendszer együttes folyamánya)
- teleszkópos fej
- ár/érték arány
- tartozékok listája megfelelő és a résekhez való fej állandóan jön a porszívóval. ;-)
- HEPA szűrűig se nagyon jut el a szennyeződés, ami azért nagy + pont
- nagy erejű szívóhatás (szintén amiatt, hogy nincs porzsák+szűrőrendszer olyan, amilyen)

Hátrány:
- ki tudja mikor megy tönkre...

Egyébként tudtok valamit a márkáról (Beez)?! Nekem fogalmam sincs mi ez...
Samuról van butító videó, nézzétek! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3535) szeva000 válasza Tristis (#3534) üzenetére


szeva000
addikt

ne aggódj,ez egy kalap sz*r:D.a haverom vett már...

(#3536) Tristis válasza szeva000 (#3535) üzenetére


Tristis
őstag

Mennyi idő alatt hullott szét? 11+11 hónapot bírhatna igazán :D

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3537) szeva000 válasza Tristis (#3536) üzenetére


szeva000
addikt

már gari idején...még fél évet sem bírt:)

(#3538) Tristis válasza szeva000 (#3537) üzenetére


Tristis
őstag

Most költsek másfélszer annyit... Kemény dolog ez a márkák által ajánlott minőségi ígéret. Főleg úgy, hogy a Samsung cuccokba nem igen van gyenge szegmens... Majd akkor még kotlok rajta egy kicsit a hétvégén, elég kemény dilemma. Erős az árelőny nagyon.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3539) Tristis válasza Tristis (#3538) üzenetére


Tristis
őstag

minőség-ígéret akarom mondani... :U

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3540) tuzejug


tuzejug
újonc

Sokféle mosógéphez volt már szerencsém! De eddigi tapasztalataim alapján a legpocsékabb mosógép márka az electrolux! SOHA NE VEGYETEK ilyet! Az ajtaja álladóan nyitva van, mégis fekete penész a belseje, árad belőle a bűz! Két órán keresztül mos, majd kivehetem belőle a nem rendesen kimosott homokos zoknikat! Olyan hangos a centrifugája, hogy nem lehet a közelében megmaradni a zúgó hangtól! Időnként üres állapotában tisztító mosást kell vele végezni, 95 fokon! ( Mert víz- és energiatakarékos, ugye!!!! )Ami szintén két óra!!! Ja és utána is büdös és penészes marad!!!!!!!!!!!!!!

Electrolux mosógépet S O H A N E V E GY E T E K!!!!!!!!!!

És a többi elecrolux terméket sem ajánlom!!!
( Ha valaki annyira dicséri, akkor az csak azért lehet, mert más márkákkal még nem találkozott! Ha lesz más tapasztalata is, akkor többé electroluxot biztosan nem ajánl!!!!!)

Ja, és amíg el nem felejtem, nem a legolcsóbb volt az általam bemutatott mosógép, ennyi pénzért már nagy márkák termékét is megvehettem volna! Szóval jól átpaliztak vele!!!! Ne hagyjátok magatokat!!!!

(#3541) Tristis válasza tuzejug (#3540) üzenetére


Tristis
őstag

Elégedett ügyfél. :DDD Nyugi több száz hasonló fórumtárs van, aki egyik vagy másik márkára mondja ugyanezt. Ajánlom számodra a rövidprogram funkciót (olyan a gép, amilyen a gazdája alapon), meg kell találni rajta a gombot, illetve a helység szellőztetését is. Ha a homok a zoknin belül van (feltételezem) és össze van "csomózva" a zokker, egyik mosógép sem fogja kivinni, ellenkezőesetben a "sulykolás" nevű módszer segítségével pedig mindegyik ki fogja "vinni" ezt a fajta "szennyeződést". ;]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3542) nyunyu válasza tuzejug (#3540) üzenetére


nyunyu
félisten

Mibol gondolom, hogy regebbi vagy olcsobb fajta felultoltos, aminek az ajtajaban van a kimoshatatlan mososzertartoja?

Kiveheto mososzertartosakba is kepes belerohadni az oblito, csak hat azt egy mozdulat kivenni mosas utan, aztan meleg vizzel kimosni belole a maradekot, igy eleve lesz peneszes a mosogep.

Centrifuga hangja: letezik meg oldschool, nem szenkefes motorral ellatott mosogep?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3543) nyunyu válasza Tristis (#3541) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyebkent meg liter 20% ecet beleont, aztan rakuldesz egy 60 vagy 90 fokos programot.

Utana nem sok penesz marad benne, meg szaga se lesz a mosogepnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3544) Ariadne válasza tuzejug (#3540) üzenetére


Ariadne
őstag

Nyunyuval egyetértve régebbi felültöltős, penészedő mosószertartós gép lesz az, ez márkafüggetlenül rossz megoldás, és az ecet időlegesen megoldja a problémát.

A poén, hogy pont emiatt olyan mosógépet vettem, aminél ilyen nem fordulhat elő - electroluxot (AEG), csak újabbat. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3545) Ariadne válasza Tristis (#3534) üzenetére


Ariadne
őstag

Edigitaltól különösen nem érdemes venni, ha tényleg elromlásgyanús a cucc gari alatt, ha rákeresel a neten vagy csak itt a fórumon, hemzsegnek a panaszos bejegyzések a nemlétező garanciális ügyintézésükről... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#3546) canniball válasza nyunyu (#3543) üzenetére


canniball
nagyúr

"...meg szaga se lesz a mosogepnek."
Egy ideig. De persze ez is jobb mint a semmi.

Ariadne!
Ellenpélda: Edigitaltól vettem egy switchet ami kb. egy héttel a 2 éves gari lejárta előtt mondta be az unalmast, leadtam, pár napra rá kaptam helyette egy teljesen újat a csere napjától számított 2 év garanciával. Eddig talán ez volt a legkorrektebb garis ügyintézés amihez szerencsém volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3547) nyunyu válasza Ariadne (#3544) üzenetére


nyunyu
félisten

Kiveheto mososzertarto kb. 5 eve van a dragabb Electrolux meg AEG mosogepeken, mig az olcsobb Electroluxokban meg 2 eve is a takarithatatlan megoldas volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3548) DeFranco válasza nyunyu (#3547) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Anyu egyszerűen beleönti a mosószer kupakjába (amit a zárókupakra tesznek, még egy kupak), és beleteszi a dobba az egész pakkot. A mosószertartó már nincs is a gépben régóta.

Öblítőt nem használunk, mert a folyékony mosószerhez megítélésünk szerint nem szükséges.

Ecetes mosás van félévente, itthon is, anyunál is, szag egy szál sem.

Amire nagyon figyeltünk, az a tökéletes vízszint. A csapágyaknak egy nagyon fontos. Anyósoméknál és nálunk közel ugyanolyan whirlpool mosógép van, az övé nem lett különösebben vízszintezve, a miénken a higany se tudná merre induljon. A miénk csendes, az övé grindmetál koncertet ad minden mosásnál.

(#3549) canniball válasza DeFranco (#3548) üzenetére


canniball
nagyúr

"...az övé grindmetál koncertet ad minden mosásnál."
És mennyi a beugró? :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3550) nyunyu válasza DeFranco (#3548) üzenetére


nyunyu
félisten

A miénk csendes, az övé grindmetál koncertet ad minden mosásnál.

Barkacsaruhazakban 2-3k egy mosogep ala valo 2 centi vastag gumiszonyeg.
Utana nem fogja a fel lepcsohaz azt hallgatni, hogy mar megint mos a szomszed :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.