Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) ngabor2 válasza Ace Ventura (#2300) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a 12 fok az sok, 5-8°C kellene, hogy legyen benne. körülötte milyen meleg van? milyen gyakran van nyitogatva?

mivel folyamatosan megy, ezért nem tudja a fokozatok között a különbséget kihozni. próbaként tegyél egy szobaventit a hűtőrácshoz, hogy fújja le róla a meleget. Nem biztos, hogy elég, de egy próbát megér. Gondolom a hűtőoldal szellőzése megoldott.

igazából engem az intenzív jegesedés zavar, ott valami nem kerek, a hűtőrésznek egyáltalán nem kellene jegesednie.

[ Szerkesztve ]

(#2302) Ariadne válasza Ace Ventura (#2300) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondjuk ha használtan vetted, akkor először érdemes lenne kérdőre vonni az eladót. Mivel úgy látszik, hogy eleve hibás, ezért nyilván nem véletlenül adta el... El kellett volna mondania neked, hogy milyen hibája van, így elvileg neki kellene fedeznie a javítás árát, minimum.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2303) Ace Ventura válasza Ariadne (#2302) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az eladó egy hűtőgépszerelő, és az egyik legjobb barátom, csak most 2 hétig nyaralni van. :O

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2304) Ace Ventura válasza ngabor2 (#2301) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem tudom, hogy tudnék benne 5-8 fokot csinálni, egész nap le sem áll, ezért nem hinném, hogy többre lenne képes, mint a 12 fok.
30 fokos panelban vagyok, de körülötte szellőzik , nincs a közelében sem semmi.Hátsó része a faltól 5 centire van.A jegesedés engem is zavar, Szüleimnek van ugyanilyen hűtője, az csak kicsit vizesedik, de lecsöpög.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2305) ngabor2 válasza Ace Ventura (#2304) üzenetére


ngabor2
nagyúr

személy szerint az 5 centit elég határesetnek érzem, nekem 20 centire van a faltól. a szobaventis dolgot azért próbáld ki, hátha segít. ha meg visszajön a jóbarát, akkor nézesd meg vele, jobban ért hozzá, mint mi, hisz ez a szakmája.

(#2306) Ace Ventura válasza ngabor2 (#2305) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Telefonon elmeséltem a történetet, azt mondta valószínűleg hőfokszabályzó.De akkor mitől jegesedik? :F
Egyébként ezeknek a zanussiknak normális ez az ocsmány szürcsölő hangja?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2307) Lauda válasza Ace Ventura (#2306) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem alulfagyasztos vastagfalu zanussi van, az csak akkor szurcsol, mikor becsukom az ajtajat es be is szivja. Ha ez ilyen nalad is, akkor elvileg a tomitettseg rendben van. Hofokszabalyzo erdekes, akkor ha allandoan megy, miert csak 12 fok van bent? Szerintem keves bent a gaz, vagy a kompresszorja hulla. Mondjuk erdekes a jeg, a belso hatfalon van gondolom.

(#2308) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Csináltam róla pár fotót.
Csak egyet kívülről, hogy tudjátok kb miről beszélek, a másikat a jégtábláról, ami a tegnapi leolvasztás óta jelentkezett.
[link]
[link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2309) Lauda válasza Ace Ventura (#2308) üzenetére


Lauda
félisten

Igy ranezesre tok ugyanez van nekem is. Ahol neked jeg van, ott nalam vizcseppek.

(#2310) Winner_hun válasza Ace Ventura (#2308) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekünk az új hűtőnk volt ilyen, én mondtam meg a kijött szerelőnek (az itt kapott tanács alapján) hogy mi lehet a baja, azt mondja még nem hallott róla. Hőfokszabályzó nem volt eléggé bedugva a helyére. [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2311) Lauda válasza Winner_hun (#2310) üzenetére


Lauda
félisten

Nala valami mas gond lesz, mert 12 fok van belul ugy, hogy folyamatosan megy.

(#2312) Winner_hun válasza Lauda (#2311) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a hűtő rész hátulján annyi jég van akkor az érzékelő rossz vagy el van mozdulva, mivel le kéne kapcsolnia (a hátuljánál van az érzékelő nem a belsejében, legalábbis nálunk úgy van, kérdeztem is anno a szerelőt hogy hogy működik ha hátul van, anno elmagyarázta de már nem emlékszek rá pontosan)
Bár így hogy 12 fok van benne, valahol tán el is megy az a hideg:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2313) x123456 válasza Ace Ventura (#2304) üzenetére


x123456
aktív tag

Lehet, hogy mégis normális a 12 fok... a miénkben (igaz, ez egy 10 éves Siemens) is annyi van. Párom szerint azóta, hogy megvettük.

(#2314) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Hát én próbáltam szétszedni, de nem jutottam előre.Igaz annyira nem is mélyültem el a dologban.2 csavar kiszed, Izzó kiszed, aztán ott volt a hőfokszabályzó alatta, de nem mertem birizgálni.
Én már azt is el tudom képzelni, hogy a rárakódott jégtől nem tud rendesen hűteni.Most 3-as fokozaton 8 fok volt benne, egész délután ment így.
A hátulja elolvad annyira forró.A szörcsögés lehet gázhiány?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2315) Lauda válasza Winner_hun (#2312) üzenetére


Lauda
félisten

Epp ez az, ha folyamatosan megy es hut, akkor hogy a fenebe lehet 12 fok bent? :F

(#2313) x123456 Egy hutoben max 5-6 fok lehet, szoval ha nalatok 12 van bent, az rossz. :P

(#2314) Ace Ventura Ilyen kurtyogast nalam is lehet hallani mukodes kozben, de nem mindig, szerintem az termeszetes.

[ Szerkesztve ]

(#2316) Ace Ventura válasza Lauda (#2315) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Hát nekem mindig ilyen hangja van.Szörcsög éjjel nappal.Gázhiányra gondolok.
A mélyhűtőbe -16 fokot mértem.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2317) Lauda válasza Ace Ventura (#2316) üzenetére


Lauda
félisten

Na majd hallgatom en is. A melyhutoben szvsz jo a -16. :)

(#2318) Ace Ventura válasza Lauda (#2317) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Az enyém nyilván azért szörcsög, mert állandóan megy.Holnap reggel keresek egy megbízható szakit, mielőtt a gatyám rámegy a villanyszámlára

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2319) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na gyerekek változás történt.Egész éjszaka 4-esen járattam, amikor reggel felkeltem levettem 1-esre, és kikapcsolt.Utána máris visszatettem 4-esre, de semmi.Sajnos azóta sem megy.
Megyek felkeresek egy helyi szakit.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2320) x123456


x123456
aktív tag

Én meg tanultam valami újat: hűtőhőmérőt csak úgy szabad nézni, hogy kinyitod az ajtót és ránézel. Kézzel még csak közelíteni sem szabad hozzá! Pusztán attól, hogy kézbevettem és kiemeltem a hűtőből, kb. 2-3 fokkal többet mutatott és még ment volna felfelé. Így már érthető, miért "mértem" korábban tizenkét-három fokokat...

(az csak apróság, hogy valószínűleg hibás a hűtőnk kapcsolója és max.-ra tekerve lekapcsol - legalábbis nem hűt rendesen: visszavettük a max. 5-ről 4-re és máris 5 fok van belül)

(#2321) Ace Ventura válasza x123456 (#2320) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem jól méred.Pohárba víz, hőmérő beleállít, és úgy hagyod pár órát, utána kapsz pontos értéket, mert ebben a melegben, már ha kiveszed magában a hőmérőt, felkúszik 2-3 fokot.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2322) Ariadne válasza Lauda (#2309) üzenetére


Ariadne
őstag

Régebben víz, most talán jégcseppek az én AEG-emben is vannak ugyanott, viszont az teljesen jól működik. Hőmérsékletet még nem mértem benne, de normálisnak tűnik, és alig megy. Némi kurtyogása (ez jó kifejezés, tényleg ilyen hang) ennek is van, de az a kezdetektől (most két éves), elvagyok vele.

Jó lenne tudni azért, mi az oka, mert most már engem is kezd aggasztani...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2323) ngabor2 válasza Ariadne (#2322) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szörcsögés oka igen egyszerű. a hűtő aljában van egy lyuk, ahova a bent lecsapódó pára folyik. ennek van egy vékony kivezetése innen, ami a kompresszor fölötti tálcánál végződik. lecsapódó víz kifolyik, bele a tálcába, ezt a melegedő kompresszor szép lassan elpárologtatja. ha annyi víz gyűlt össze, hogy a cső vége beleér, akkor az ajtó bezárásakor a hűlés miatt visszaszív hűtő. a cső vége vastagabb, így csak a levegőt tudja a vízen átszívni, emiatt a hang.

ha a kompresszor működése közben van a hang, az a hűtőkörben mozgó, elpárolgó folyékony hűtőközeg miatt van.

(#2324) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sajna egyik szaki sem akar dolgozni, sok a pénzük.
Nem jutottam előrébb ma sem.Továbbra is megy egész nap.Anyi jó dolog történt, hogy 4-esen járatva elértük a 6 fokot, és fél napi járatás után 1-esre visszavéve kikapcsol, de utána visszatekerve 4-esen már nem kapcsol be.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2325) Lauda válasza Ariadne (#2322) üzenetére


Lauda
félisten

Este ketszer is kimentem, de akkor nem ment, aztan lefekves elott pont kint voltam es akkor indult el. Na akkor volt kutyorgas, aztan elhagyta, de azert menet kozben is szokta neha, egyebkent a huto teljesen rendben van, jol zar, halk, jol hut es keveset megy, szoval ez nem jelenthet problemat a mukodoseben.

[ Szerkesztve ]

(#2326) rii


rii
nagyúr

hello
végre nem csak a levegôbe' kérdezgetek.
tok'venni fosógépet
elöltöltôs keskeny (46 cm köbö mélységre) nem tud valaki valamit, amirôl hallott valamit?

persze szíjjel'nézek én is mostan ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2327) qestion válasza rii (#2326) üzenetére


qestion
aktív tag

nem ismerem, de ez a cikk tartalmazott pár újdonságot számomra: [link]
A++ :C

a pálya

(#2328) Flashcash válasza rii (#2326) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2329) rii válasza Flashcash (#2328) üzenetére


rii
nagyúr

pont most találtam meg ôt én is :) :)

megéri 130.000-et kiszabni egy somógépre?
haver aszongya', hogy 50-60-nél többet ne adjak ki rá, tudom-tudom ... most mindjárt megkapom a magamét. :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2330) Flashcash válasza rii (#2329) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem tudom, szerintem szerencse kérdése is. Nekem AEG van már kb. 6 éve és elégedett vagyok vele.

Esetleg az Electroluxot nézd meg olcsóbban [link]

(#2331) Jarod1


Jarod1
addikt

na ilyen topik is van, remek, :P
Van 1 ignis 403-400 as elöltöltős mosógép, a gond az volt hogy folyt a víz belőle, és nem ment le az adagolóján se a mosószer se a öblítő,
Először is megnéztem az idegen tárgy csabdát alul, kitisztítottam de nem ez volt a gond, szerencsére sikerült bénán visszatenni úgyhogy még jobban folyt.
(Ja igen mindig szivatyútáskor folyt a víz) levettem a tetejét ,2 cső ment a 2 szivattyú motorrból 1 ik az öblítő fakhoz a másik a mosóporoshoz, a csövek tiszták voltak de amikkor elindítottam a gépet levet fedéllel a cső a nyomástól a duplájára duzzadt, szóval el volt dugulva a mosószer-öblítő dobozka vízkő meg egyebek, ecetes vízben hagytuk ázni .
szóval mielőtt valaki xerelőt hív ennél a típusnál ennél a problémánál, ajánlott ez fenti leírtakat megcsinálni..

(#2332) ponti_ak válasza Ace Ventura (#2324) üzenetére


ponti_ak
addikt

A mi hűtőnk (is) megdöglött, folyton megy, de felül nem hűt, csak a fagyasztója jó. :( Termosztátra gyanakodtam, de a felhívott környékbeli szaki szerint dugulás van a rendszerben. És hogy újra fel kellene tölteni, ami kb 17k Ft, de nem biztos hogy sikerül.
De ez nekem gyanús.. Mitől lenne benne dugulás..?? (10 éves, 1 kompresszoros Electrolux a jószág..) Lehet hogy csak nem akart kijönni..? :F
Nem akarok új hűtőt venni.
Szerintetek..??

@Ace: A mosógépklinikát merem ajánlani, eddig 2x járt nálunk a szaki, egy Whirlpool mosógép (panel-csere típushiba miatt) és egy Lehel hűtő (szintén típushiba, termosztát csere) javult a keze alatt 10-20 perc alatt, nem túl drágán, számlával, fél év garanciával. Sajnos Vácra nem jön ki.. :( De lehet hogy felhívom tanácsért...
Korrekt, jó szakembernek ismertem meg. A nevére nem emlékszem pontosan (talán Molnár István?)

üdv: ponti

[ Szerkesztve ]

(#2333) ponti_ak válasza ponti_ak (#2332) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oh, most vettem eszre, hogy Te sem Bpesten lakol.
Az ajanlott szerelö oda sem megy ki szerintem.. :(

Azert masnak talan hasznos, sok sikert Neked a javitashoz! :)
ponti

(#2334) rii


rii
nagyúr

'tom, hülye kérdés, de haegymosógép magassága 85 cm, akkor a 82 nem elég, igaz?

nem lehet ennyit nyerni a lábakkal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2335) csemberlen válasza rii (#2334) üzenetére


csemberlen
őstag

Lábakkal, nem, de a teteje általában leszedhető, és az kb 3-4 cm.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2336) rii


rii
nagyúr

csemberlen: nagyon köszi!!!

ennek fényében azt kéredzném meg, hogy ha a konyhána akarom betenni a mosógépet, és ott csak a mosogató van a vizes blkokkjával, akkor erre rá lehet tenni a mosógép-et, hogy kapjon vizet, meg hogy ki tudja adni magból az elhasználtat újabb fali kivezetés építése nélkül?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2337) csemberlen válasza rii (#2336) üzenetére


csemberlen
őstag

Pici bűvészkedéssel igen. Vagyis kell egy kombinált szelep a hidegvizhez, http://prohardver.hu/tema/lakasfelujito_szerelo_szakemberkereso_nagy_topic_viz_gaz_villany_futes_festes_burkolas_stb/hsz_7270-7270.html
és maximun egy új szifon ha a régiben nincs csatlakozási lehetőség.
A linkelt hozzászólás környékén van erről szó.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2338) rii válasza csemberlen (#2337) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!!!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2339) katrinka


katrinka
újonc

Sziasztok!
Tud valaki angol nyelvű használati utasítást Zanussi ZWG 1100M típusú mosógéphez? Egyszerűen nem értem miért nem találok sehol, talán megváltozott a típusa?
Segítsetek!
Köszi

(#2340) Robyka válasza katrinka (#2339) üzenetére


Robyka
aktív tag

Magyar nem jó?

(#2341) Lauda válasza katrinka (#2339) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

En sem talaltam, talan nem is forgalmaztak azokban az orszagokban. A zanussi.com/united kingdom oldalon sem talalni, meg a gepet sem, valszeg ezert nem talalsz angol kezelesit.

(#2340) Robyka Ha angolt keres, akkor szerinted jo neki a magyar? :D

(#2342) Robyka válasza Lauda (#2341) üzenetére


Robyka
aktív tag

Nemtudom, csak kérdeztem hátha. :D
Angol az ugyanaz csak más nyelven nem? :DDD

(#2343) Lauda válasza Robyka (#2342) üzenetére


Lauda
félisten

Angol az ugyanaz csak más nyelven nem?

Tulajdonkeppen igen. ;]

(#2344) nyunyu válasza katrinka (#2339) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyar manual

Lehet, hogy csak kelet-europaban forgalmazzak ezt a modellt, azert nincs angol/nemet manual.

Pl. en Electroluxomhoz is csak magyar/lengyel/cseh meg szlovak/orosz fuzetet adtak, semmi nyugatabbra hasznalatos nyelvu. Google sem talal ra semmit, egy-ket holland forumbejegyzesen kivul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2345) katrinka válasza nyunyu (#2344) üzenetére


katrinka
újonc

Nagyon köszönöm a segítségeteket, értékelem az erőfeszítéseteket, de mivel nincs hát nincs, kénytelen leszek lefordítani a lényeges dolgokat, csak amúgy egyszerűbb lett volna, de hát ez van.
Örülök, hogy vannak még segítőkész emberek!!!

(#2346) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani lapos szagelszívót? Vagy mire érdemes figyelni ilyen vásárlásakor?
Köszi,
D

(#2347) rii


rii
nagyúr

hello

egy Miele W810 Novotronic hány W-ot fogyaszt? most nézegetek használtan ilyet is .... azt írják rá, hogy "A" energiaosztály

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2348) rii válasza rii (#2347) üzenetére


rii
nagyúr

up :U

google nem haver
global.ebay.izé sem
a ebay.de sem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2349) Flashcash válasza rii (#2347) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2350) rii válasza Flashcash (#2349) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.