Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) csemberlen válasza neduddki (#2250) üzenetére


csemberlen
őstag

A mile az tényleg más kategória, viszont egy fórumon az egyik :K tipusának a kiegészitő tartozékainak tartósságára panaszkodott a gazdi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2252) DeFranco válasza csemberlen (#2247) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van az az ár, ami alatt hiszek benne... biztosan jó, de nekem nem éri meg azt a többletet, amennyivel többe kerül. Ez persze teljesen egyéni preferencia kérdése.

(#2253) rii


rii
nagyúr

mentem láttam jöttem

aeg lavamat 47030-at mondták ... 135.000-ért :-/
abban volt csak ilyen rövid program, és az sem 15, hanem "csak" 20 perces

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2254) csemberlen válasza rii (#2253) üzenetére


csemberlen
őstag

és vettél is ?:DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2255) rii válasza csemberlen (#2254) üzenetére


rii
nagyúr

akkor azt írtam volna, hogy láttam győztem jöttem :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2256) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!
Ide is írok hátha ezt a topikot többen olvasgatják.

A 7 éves Whirpool felültöltős mosógépünk ma elhalálozott hosszan tartó betegség után. A 7 év alatt már 3 szor volt szerelve, ebből 2 a pumpa volt. A végén már minden baja volt szegénynek, folyt a víz belőle, nem centrifugázott ki, a programok nem mentek végig megált és úgymaradt (ekkora egy kibekapcsolás vagy továbbtekerés segített csak rajta), és még sorolhatnám.

A lényeg hogy új gépet szeretnénk venni, a topikot nagyjából átolvasva oda jutottam hogy AEG, vagy Bosch lesz a nyerő, mivel sokat mosunk én egy 7kg töltetkapacitásút néztem ki ami viszont előltöltős, mivel ekkora kapacitásút csak ilyen típusúban láttam a még nem milliomos árkategóriában...

A dilemma: most tönkrement gépünk előtt is előltöltős volt és az sokszor becsípte, vagy kiszakította a ruhát. Ezt a jelenséget elég sok embertől hallom illetve hogy ez az előltöltősök átka legyen akármilyen márkájú, vagy árkategóriájú gépről szó.
A kérdésem az lenne hogy mennyit változott ez a dolog az elmúlt 7 év alatt, vagy még mindig jelen van-e ez a jelenség. Úgy vagyok vele ha már az ember kiad 100+ ezret egy mosógépért akkor az ne tépje meg az ember ruháit pláne ha azok sem filléres cuccok.

Tanácsokat, illetve tapasztalatokat várok legfőképp előltöltős tulajoktól.
Köszönöm előre is a segítséget! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2257) csemberlen válasza LBandi (#2256) üzenetére


csemberlen
őstag

Aeg-ünk van, meg családban ismerösök között is elöltölös de ilyet még nem hallottam, hogy előfordult volna.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2258) LBandi válasza csemberlen (#2257) üzenetére


LBandi
aktív tag

Amúgy ez a becsípődéses jelenség az ajtónál belül lévő szigetelőgumi és a dob közötti résznél szokott előfordulni (csak hogy tiszta legyen).

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2259) neduddki válasza rii (#2253) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aeg 47330at vettem 115-120kornyeken nem is egyet hanem kettot, sot ha a virpool feldobja a talpat valszeg en is aszt fogok

udv

neduddki

p.s. ez annyir ane mis elsszallt latott mar vki ijjet ozlrol? mivel butabb?

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2260) themebuilder válasza LBandi (#2256) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szia
Az elmondásodból arra tippelek, hogy nem a Whirpool-nak volt nagy baja, hanem inkább a szerelő volt a kontár. A pumpa olyan fogyóeszköz máshol márkáknál is, de ha nem ég le akkor nem biztos, hogy cserélni kell. Elképzelhető, hogy silány minőségű alkatrészekkel dolgozott és abból kifolyólag lett a többi hiba/anomália.

Szerintem Whirpool-nak adhatsz még egy esélyt.

Nekünk is ilyenek vannak több, mint 10 éve. Philips/Whirpool

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#2261) csemberlen válasza themebuilder (#2260) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekünk is ilyenek vannak több, mint 10 éve. Philips/Whirpool
Viszont ne felejtsd el, hogy akkor még nem jöttek rá a piacgazdaság müködésére :DD
Vagyis, hogy ha túl strapabiró készülékeket gyártanak akkor sokáig nem tudnak eladni újat. :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2262) nyunyu válasza LBandi (#2256) üzenetére


nyunyu
félisten

A 7 év alatt már 3 szor volt szerelve, ebből 2 a pumpa volt. A végén már minden baja volt szegénynek, folyt a víz belőle

Ez siman lehetett attol is, hogy a szerelo rosszul rakta ossze.

Multkor szereltuk hugom eldugult mosogepet, legalul a szivattyunal kellett megbontani, hogy a szettepett zokni maradekat valahogyan kihalasszuk belole.
Ezermester potfater elore mondta, hogy ott nem szivesen bontja meg, mert utana jo esely van ra, hogy szivarogni fog.

Elsore nem sikerult teljesen szarazra torolni a csonkot, amire ra kellett huzni a gumicsovet, igy a kovetkezo probamosasnal ott szep lassan csopogni kezdett a viz.

Szedhettuk szet megegyszer, minden akkuratusan attorol, hajszaritoval utolso csepp vizet is eltuntettuk, mielott megint felhuztuk a gumicsovet a helyere.

Aztan beraktunk egy 60 fokos programot, hogy ramelegitse a gumit a helyere.
Egybol nem szivargott utana.

Tanulsag?
Vizes feluleten nem tapad a gumi.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2263) nyunyu válasza themebuilder (#2260) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekünk is ilyenek vannak több, mint 10 éve. Philips/Whirpool

Anyam legelso generacios 6. erzek mikroja 13 evesen koltozott az orok vadaszmezokre.
Szerelo azt mondta, hogy nem gazdasagos javitani, 20k lenne bele a magnetron.
Anyam inkabb egy uj Goldszar mikrot vett annyiert, azota is azt szidja, hogy mennyire gagyi. ;]

En ugyanolyan 94-es Whirlpool mikrom koszoni jol van, eddig meg nem volt semmi baja.
Multkori kigyulladt benne a hidegzsiroldo maradeka malort leszamitva, de az egyszeri user error volt :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2264) laci06


laci06
senior tag

Ahogy néztem túl sok turmixgépről nem volt itt szó...
De ti milyet ajánlotok?
Én ezt néztem most ki...
10k körül szeretnék valami viszonylag megbízható darabot találni, jó lenne ha botmixer lenne, és lenne hozzá keverőedény...

(#2265) rii


rii
nagyúr

olvasgatva az ittenieket, elgondolkozom ezek valamelyikében,

meg az is jó árban, amit neduddki linkelt ... mondjuk mieléhez képest már-már gyanusan olcsó (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2266) rii válasza csemberlen (#2261) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Viszont ne felejtsd el, hogy akkor még nem jöttek rá a piacgazdaság müködésére ... "

hátjah ... ezét vannak 20-30-40 éves hifi cuccaim, mer'még akkor az örökkévalóságnak dolgoztak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2267) canniball válasza LBandi (#2256) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk 6-7 éves elöltöltős Bosch van, mi sem tapasztaltunk még ilyet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2268) LBandi válasza canniball (#2267) üzenetére


LBandi
aktív tag

Tegnap megvettük. A szerencsés mosónéni: LG F-1068QD (előltöltős) eddig nagyon tetszik, látszik hogy rentgeteget fejlődtek a mosógépek az elmúlt 10 év alatt.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2269) hambi80


hambi80
tag

sziasztok
egy gorenje 60352 inox rozsdamentes kivitelü hüttönk van 1éve. Azt vettük észre a hétvégén hogy rozsda sárga pötyös az egész ajtó alsó felsö is. Inox tisztitoval lett csak tisztitva
ez mitöl lehet?
mit lehet tenni garancia érvényesités?

[ Szerkesztve ]

(#2270) canniball válasza LBandi (#2268) üzenetére


canniball
nagyúr

Legyen benne sok öröm! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2271) Flashcash válasza hambi80 (#2269) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A felületkezelése lehet hibás / emellett lehet hogy a konyhátokban folyamatosan magas a páratartalom. Talán a fehérre festett cuccok jobban bírják ezt a környezetet.

Én lefényképezném, esetleg előzetesen a fogyasztóvédelmi fórumról egy állásfoglalást lehet kérni majd ezzel felszerelkezve megkeresni a szakszervízt, hogy mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#2272) rii


rii
nagyúr

hello

ha neergiatakarékoskodni-züöldülni akarok mosógépel, akkor hiba töreked én a kevés percű programra, ha úgyis a cenrtifugálás zabál sokat?

az mneg ugyanannyi egy 20 egy 30 egy 40 meg egy 90 perces proggram esetében is nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2273) rii


rii
nagyúr

1.) gáztűzhelyhez azta hajlékony csövet hogy hívják, ami a gézvezetékre csatlakozik rá?

2.) ezt csak víz-gáz szakember kötheti be?

3.) mennyibe kerül 30-40-50 cm ilyen cső?

4.) be kell hitelsíteni a TIGÁZ - főgáz akárkivel?

köszönöm! :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2274) Flashcash válasza rii (#2272) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2275) canniball válasza rii (#2273) üzenetére


canniball
nagyúr

1.) Flexibilis cső. (Gázhoz kérd, mert van vizes is...bár hogy (a színén kívül) miben különbözik azt nem tudom.)
2.) Nem nagy móka a bekötése, de az a tuti ha szakival csináltatod.
3.) Passz, de nem hiszem hogy 1-2k-nál többe fájna.
4.) Magát a csövet szerintem nem.

De mi lesz a feladat?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2276) rii


rii
nagyúr

Köszi az infókat!

canniball: szaki jön ki persze ... mármint aki a lakás felújítást végezte .. csinált már ilyet aszonyga ..... csak annyi, hogy rövid volt a cső, és nem lehetet bekötni a gáztűzhelyet, és ezért kell egy hosszabbat venni, és holnap reggel jön elvégezni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2277) canniball válasza rii (#2276) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor hozatsz vele egyet, vagy veszel és a kezébe nyomod oszt jónapot. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2278) DeFranco válasza rii (#2276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egyre vigyázz... a hagyományos gázos flexicső élettartama kb 5 év papíron. Kívül fém, belül tiszta szeretet gumi. A gázban van valami vegyi anyag, ami szinesíti/szagosítja. Ez az anyag és a gumi nem szereti egymást, emiatt a gumi elöregszik, megkeményedik, hajszálrepedések lehetnek rajta, és szivároghat. Már nem illik használni.

Használni olyat illik (azt hiszem inox-csőnek hívják, de ez nem biztos) ami belül is fém. Ennek további előnye, hogy bizonyos szintig méretre nyújtható. Amit nekünk bekötött a gázos, az belül fém volt, kívül pedig citromsárga műanyag.

(#2279) rii válasza canniball (#2277) üzenetére


rii
nagyúr

pontosan ez lesz a téma tárgya :DD

DeFranco: köszi, akkó'ilyet veszek, kérek a praktikerben ... (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2280) nyunyu válasza Flashcash (#2274) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez milyen zabagep?

En Electrolux EWT13620-am 40 fokos pamut programnal eszik 0.5kWh-t, 60 fokon 0.9-1kWh-t a fogyasztasmero kutyum szerint.

Ja, most nezem, pont a kepeden szereplo ertekek szerepelnek az en manualomban is, ezek szerint ez valami altalanos Electrolux specifikacio lehet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2281) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok.

Egy Whirlpool AWE 7316/1 -unk van és ma beállt.Mosás közben hiba kódot dobott, próbáltam a használati utasítás szerint eljárni, nullázás stb. De nem reagál csak az F13-as kódot köpi.
A mosógép garos, csak az a baj.hogy benne vannak a ruhák...többek között olyanok, amik se nem voltak olcsóak se nem tesz jót nekik ha sokat áznak(mondjuk egyik ruhának sem) és baromira nem lehet kinyitni...

Most akkor addig benne lesznek a ruhák amíg ki nem érnek a szerelők valamelyik nap?
Akkor a tönkre ment ruháim kárát is megtérítik? Kétlem.

Ku*vára elegem van, soha az életben whirlpoolt többet nem veszünk, az előző is vezérlőpaneles lett, javítás után szintén.(rá kb. 1 hétre) Ez a mostani 1,5 éves és eddig bírta az elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#2282) csemberlen válasza m3tr0 (#2281) üzenetére


csemberlen
őstag

Megprobálhatod a szenyviz csatit egy lavorba tenni, akár lejöhet a viz

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2283) m3tr0 válasza csemberlen (#2282) üzenetére


m3tr0
senior tag

A szűrőt kitekertem,ott kifolyt belőle valamennyi víz..sztem már nincs benne több.
De attól még vizesek a ruhák... :((( :O

(#2284) csemberlen válasza m3tr0 (#2283) üzenetére


csemberlen
őstag

Sajna ez az egyik nem ajánlott termék nem nevezném márkának. :W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2285) Flashcash válasza nyunyu (#2280) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezek csak kb. értékek, hogy lehessen viszonyítani kb. mi mennyit fogyaszt.

Sok fogyasztásmérőben (4-8ezres kategória) selejt mérő IC-ket használnak, ezek az alacsonyfogyasztású részeken <10W rendre hibáznak.

(#2286) csibor


csibor
őstag

LG gr-f419btqa Van valakinek tapasztalata vele?

(#2287) Integra


Integra
titán

új vasalót kell vennem, mi az a nagy víztartály/talp sok vasalónál? az mire jó? a vasalók felét már ezzel árulják.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2288) Integra


Integra
titán

na, megvettem életem első gőzölős vasalóját.:))
se gps, se wifi, se usb csatlakozó fw frissítéshez, jó ez egyáltalán valamire???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2289) rii


rii
nagyúr

csöcséta

mi a vihar a mosógép jobb alján az a nyílás?
pont belefér integra új vasalója :) nem?

illetve valaki tud rosszat mondani a kiszemelt mosógépre? - Bosch WLX20462BY
azon kívül, hogy gyanusan olcsó egy bosch-hoz képest?

ami miatt teccik'
van benne sportruha mosás (sztem monnyuk ez csak marketing fasság), 30 perces, meg keskeny kivitel, vagyis a mélysége csak 47 cm az 59-cel szemben

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2290) nyunyu válasza rii (#2289) üzenetére


nyunyu
félisten

mi a vihar a mosógép jobb alján az a nyílás?

Gondolom ugyanaz, mint minden mosogepnel: ott lehet kivenni a szivattyu elotti szurot, hogy kitakaritsd.

Ha nem pucolod ki nagy ritkan, akkor eldugulhat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2291) Integra válasza rii (#2289) üzenetére


Integra
titán

haha, az tuti nem, mert akkora mint a ház, van egy böhöm nagy víztartálya meg vízkőtelenítős cucca, meg én nem is tudom mi minden, feltekeri a kábelt is és még az ingeimet is ki tudom vele vasalni.. :DDD

ott van a szűrője a mosógépnek, érdemes kitakarítani néha, mert jó sok cucc oda tud gyűlni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2292) x123456


x123456
aktív tag

Ugye az nem normális, ha egy hűtőben +15 fok van? (ami furcsa, hogy a mélyhűtője rendesen hűt)

(#2293) hossszú válasza x123456 (#2292) üzenetére


hossszú
őstag

Az nagyon nem +4 fok körül kellene lenni.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2294) Integra válasza x123456 (#2292) üzenetére


Integra
titán

hát.. ha rügyeztetni szeretnéd a kaját, akkor normális. :))
amúgy meg nem:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2295) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Következő problémám lenne.
Vettem egy használt Zanussi hűtőt.A szörcsögését már megszoktam, nem zavar, viszont most vettem észre, hogy állandóan szörcsög, nem áll le.1-es fokozaton hajtom, de így is baromi hideg van benne.Feltettem 4-esre, és fél napig járattam így, aztán vissza 1-esre.Ekkor sem állt le.Nem tudom mi gond lehet vele, talán hőfokszabályzó.Csak akkor áll le, ha 0-ra veszem.
Azt esetleg meg tudnátok mondani, hogy hány foknak kell lenni a hűtőben 1,2,3,4,5,6 fokozatokon?Vízbe állított hőmérővel kiméregetném.

Köszönöm.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2296) x123456 válasza Integra (#2294) üzenetére


x123456
aktív tag

Én is így képzelem... :O

(#2297) csemberlen válasza Ace Ventura (#2295) üzenetére


csemberlen
őstag

A fokozatokhoz nincs hőfok hozzárendelve. Vagy elromlott a hőmérsékletérz6ékelő, vagy esetleg nincs jó helyen levált a rácsról.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2298) Ace Ventura válasza csemberlen (#2297) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Értem, akkor mi alapján van 6 fokozat is jelölve a hőfokszabályzón? :U 10-12 fok közti hőmérséklet van a hűtőmben
A hátulja végig 2 cm vastagon jeges, kívűl a fekete rács tűzforró, gondolom mert egész nap meg sem áll.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2299) ngabor2 válasza Ace Ventura (#2298) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Akkor azt le kellene engedni, és ellenőrizni az ajtó szigetelését.
Meg úgy általában az egész gép szigetelését. A hűtő kívülről nem hideg? Mert akkor ott szökik el a hideg, különösen elöregedett gépeknél jellemző.

(#2300) Ace Ventura válasza ngabor2 (#2299) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Tegnap leengedtem, de mára megint bejegesedett, nem enged sehol a hideg, nem olyan régi gép 2-3 éves lehet.Ez a le nem állás bosszant a legjobban, meg hogy 5-ös fokozaton is 12 fok van benne, meg 1 esen is.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.