Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) alázógyík válasza DeFranco (#3747) üzenetére


alázógyík
őstag

Klafa. ;)

(#3752) Bagira01 válasza DeFranco (#3750) üzenetére


Bagira01
veterán

Most néztem, hogy nekünk is bosch van. Azt, hogy kb 3 hónappal ezelőtt valami bekrepált, nem akart elindulni, jött a szerelő, azt mondta nem tudja mi baja, de elvitte a szivattyút, csinált valamit rajta 7k-ért, azt mondta nem biztos, hogy jó lesz. Aztán ment kb 1 hónapig gond nélkül, most is megy csak néha megakad a program és újra kell indítani :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3753) DeFranco válasza Bagira01 (#3752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Reméljük a legjobbakat. :) Vettem rá +3 év garanciát, én nem láttam extrém vészes dolgokat a feltételekben, és így 5 évig jóság van. (remélem)

(#3754) canniball válasza DeFranco (#3747) üzenetére


canniball
nagyúr

Igazán nincs mit, priviben küldöm a számlaszámom. :D
Komolyra fordítva: remélem sokáig tudjátok majd megelégedéssel használni! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3755) freaghill


freaghill
őstag

Mosógép vásárlása előtt állunk. Az a helyzet, hogy jó pár hónapja vettünk egyet, csak az elromlott, és annyira, hogy a szervizbe azt mondták, hogy nem érdemes megcsinálni, inkább vegyünk újat, és adnak utalványt.
Csak márkákat szeretnék inkább hallani, típust is meghallgatok szívesen.
Elöltöltős kéne, középkategória, fordulat 1000 minimum legyen.
110e HUF legyen a plafon.
Köszi előre is a segítséget.

(#3756) DeFranco válasza freaghill (#3755) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Whirlpoolt Candyt Fagort Idesitet szidják, Elecrolux elmegy, AEG Siemens Bosch OK

Kb. ez a common sense, én a Whirlpoolt ennyire nem írnám le, a 3 kategória közül az az 1,5 szvsz. Garancia legyen minél több.

szerk:110-be sok minden belefér :)

[ Szerkesztve ]

(#3757) tomy88trance válasza freaghill (#3755) üzenetére


tomy88trance
tag

Mi azt csináltuk,hogy vaterán kerestünk egy használtat, majdnem újszerű állapotban volt és a kettőből összeraktunk egyet , ugyanabból a típusból persze :) Az előző gép vagy 20 évig bírta...Ardo Lux mosógép :D

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#3758) freaghill válasza DeFranco (#3756) üzenetére


freaghill
őstag

Gorenje? Vagy az már felsőkategória?
110 az már nagyon plafon :DD

(#3759) DeFranco válasza freaghill (#3758) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Arról nem tudtam, hogy mosógépet is gyárt. Fene tudja... én szeretem, de nem tudom, mi a vélemény róla. ~electrolux. Nekünk egy hűtőnk van tőlük, az jó.

(#3760) harry válasza DeFranco (#3759) üzenetére


harry
veterán

Én egyelőre bízok az elektroluxokban, egy hűtőnk és egy mosógépünk van tőlük, azokkal nincs gond, noha még nem túl régiek. Árban is egész kedvezőek. De ez csak az én tapasztalatom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3761) DeFranco válasza harry (#3760) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nekem még semmilyen cuccom nem volt tőlük, így csak a többiek véleményét összesítettem.

Ez a dolog úgy is csak hitkérdés, mire valaminek elterjed a jó híre, már lehet rég más a termelési igazgató teljesen más elképzelésekkel, vagy megvette a céget egy másik konszern.

(#3762) Bagira01 válasza Bagira01 (#3714) üzenetére


Bagira01
veterán

Tudtok ajánlani pár mosógépet, mert a mostani már kezdi a végét járni :U Nézelődtem a neten, de nem igazán tudom melyik lenne megfelelő, ami legalább 3-4 évet kibír minden gubanc nélkül.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3763) DeFranco válasza Bagira01 (#3762) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link] :))

Milyen kellene?

(#3764) Bagira01 válasza DeFranco (#3763) üzenetére


Bagira01
veterán

Maximum 110k(nagyon max inkább 100k körül) 8kg ruhával bírjon el minél energiatakarékosabban és min 3-4 évet bírjon ki, persze ez egyikre se mondható, de nyilván vannak gyártók amiknél tudni lehet, hogy sok a gond.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3765) DeFranco válasza Bagira01 (#3764) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát sajnálom, de személy szerint az ilyen nehézsúlyú mosógépekben nem vagyok jó, puffogtatni hülyeségeket meg nem akarok.

Boschokban Siemensekben találtál esetleg? Azzal (ahogy olvasom) nagy bakot nem lőhetsz.

(#3766) alázógyík válasza DeFranco (#3765) üzenetére


alázógyík
őstag

Mondd hogy MIELE, és azzal nem nyúl mellé. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#3767) DeFranco válasza alázógyík (#3766) üzenetére


DeFranco
nagyúr

110k-ból ott egy lavórt kap, aztán mosson ki kézzel :D

Bár... most láttam az Árkádban a Miele standnál egy forgótárcsás gépet kiállítva, ki volt rá írva, hogy 1952 óta megy. Lehet azt 110-ért odaadják. :U ;]

Amúgy én nem értem ezt a Mielét, hogy mit tud ennyire. Nem láttam még működni, nincs tapasztalatom, szivesen olvasnék róla, de feleségemet tesztből beküldtem a mielék közé, hogy hátha az jobban megtetszik neki, mint a bosch. Azt mondta nem kell, rosszul nyílik. Na mondom, te vagy a csajom, és visszük a boscht. Like a bosch. ;] (Amúgy sem lett volna rá pénzünk)

[ Szerkesztve ]

(#3768) Bagira01 válasza DeFranco (#3765) üzenetére


Bagira01
veterán

Ezeket találtam. Bosch-ból van 105k körül 8kg-os is. Általában 7kg-osak a siemensek ahogy nézem(ami normális áron beszerezhető) Kéne 5-6 típus amiből aztán nézelődni lehetne az áruházakba.

(#3766) alázógyík: Nem ismeretlen számomra a márka, egyik burzsuj ismerősünknek komplett háztartási gép arzenálja van a márkából. Az a szép benne, hogy azt se tudja, hogy kell elindítani egy mosási programot :C

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3769) Fire/SOUL/CD válasza Bagira01 (#3764) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

100K-ból, hogy minden feltételnek eleget tegyen (remélhetőleg), akkor ezt tudom javasolni, hogy megnézd. Fagor 1F-1810
(8kg/A++/5év garancia és egyes webshopokban szállítással együtt belefér 100K-ba)

Fagor garanciák : olvasd el, milyen feltételekkel lehet az 5 éves garanciához jutni, de legjobb ha felhívod a fagor-t (anno én is azt tettem) és korrekten elmondják a garancia feltételeit. (Amikor én vettem mosógépet, akkor azt a formanyomtatványt sem kellett kitölteni a kereskedőnek, lehet, hogy most is ez a szitu)

Gyakorlati tapasztalatom nincs vele, azt majd tapasztaltabb topiklakók elmondják...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3770) DeFranco válasza Bagira01 (#3768) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... én ezekből válogatnék az alapján hogy milyen funkció kell/nem kell. Miben tudnánk még segíteni? Van egy listád, ha a funkciókról el tudod dönteni, hogy kell-e akkor tudsz szűkíteni, van-e még valami egyéb kérdés?

(#3771) tomy88trance válasza Bagira01 (#3764) üzenetére


tomy88trance
tag

Ardo Lux nem jó? Bőven 50 alatt van az ára és 20 évet kibírt nekünk, utána vaterán vettünk ugyanolyat szinte újszerű állapotba 20 alatt ha jól tudom :D

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#3772) Bagira01 válasza DeFranco (#3770) üzenetére


Bagira01
veterán

A funkciókba nem igazán akarok belemenni, ez a 100k körüli keret nem igazán ad lehetőséget, hogy még azok közül is válogassak. Gondolom már alapból mindegyik tudja azt amit egy 5 évvel ezelőtti 6. érzék whirlpool meg még egy kicsit.

(#3769) Fire/SOUL/CD:Nem tűnik rossznak, főleg az 5 év gar miatt 96k körül kijönne szállítással. Az 1000-es centrifuga nem kevés 8kg ruhához?(többet is láttam ami "csak"-es és nagy kapacitású)

(#3771) tomy88trance: Csak megjelent egy szakember is :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3773) Fire/SOUL/CD válasza Bagira01 (#3772) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írtam ebben nem vagyok guru, de szerintem elég az, ha másért nem, mert remélhetőleg a gyártó tudja mit csinál. Az enyém 30 perces gyors programnál automatikusan 600-on centriz 2,5Kg ruhánál. 5,5 kg-nál 700-ra szoktam állítani és teljesen rendben van. talán ha 2x állítottam 900-ra (enyémen az a max), igazából nem figyeltem a különbséget (900-ra is csak azért tekertem fel, mert megjött a hangja a gépnek, ahogy a szénkefék kezdtek bekopni, aztán olyan hangja volt, mint egy sugárhajtóműnek, ezért tekertem fel, hogy minél hamarabb kopjanak be) :DDD

Persze azért várj még meg több tanácsot, tapasztalatot, véleményt, lehet valamelyik szaki épp azt írja, hogy épp ezen típusú Fagor kerülendő, stb stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3774) alázógyík válasza Bagira01 (#3768) üzenetére


alázógyík
őstag

benne, hogy azt se tudja, hogy kell elindítani egy mosási programot

Lool. :DDD

(#3775) DeFranco válasza alázógyík (#3774) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Minek, úgyis a bejárónő mos. Vagy leviszi a tisztítóba... :U

Hogy mennyit szívok a mosogatógép bekötésével, az hihetetlen. :W

(#3776) Bagira01 válasza Fire/SOUL/CD (#3773) üzenetére


Bagira01
veterán

Remélem valaki benéz ide ,akinek van tapasztalata ezzel a típussal. Amúgy találtam egy jobb fagort olcsóbban. Kérdés, hogy ez a bolt mennyire megbízható? A fagor gari a forgalmazóhoz szól vagy a saját szervizükbe?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3777) DeFranco válasza Bagira01 (#3772) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te mernél 8kg ruhát 1000-es fordulaton centrifugázni? Ott szerintem már olyan erőhatások vannak, hogy az a gép sem tartós sem halk nem lesz, ha egyáltalán el nem mászik.

Mi 600-on centrifugázunk, a ruhát is nagyságrendekkel jobban kíméli, és teregetni így is-úgy is kell. Megszárad, megy a vasalásba.

(#3778) Integra válasza DeFranco (#3777) üzenetére


Integra
titán

nekem 7kg a max tölthetőség és ezt 1400-on is kipörgeti a gép:DDD
más kérdés, hogy 800-on centrifugázom default, mivel így szárad meg a legjobban és a legkevésbé ráncosan, ingek meg 600-on. és ilyenkor már egy éjszaka alatt megszárad minden :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3779) DeFranco válasza Integra (#3778) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem tudom elképzelni, hogy ez tartósan jót tesz neki (főleg az elöltöltősöknél), ismerve a tömegmárkák anyaghasználatát , de nem értek hozzá, bármi lehet.

@Bagira01: legyen vele szerencséd, használjátok egészséggel :)

[ Szerkesztve ]

(#3780) Bagira01 válasza DeFranco (#3777) üzenetére


Bagira01
veterán

Nálunk a garázsba van a mosógép szóval majdnem mind1 milyen hangos. Ez a boltot felhívom délután megkérdezem, hogy általuk is érvényesíthető-e az 5 év garancia, ha igen akkor szerintem megveszem ezt. 90k-ért nem tűnik rossz vételnek, ha csak valaki addig nem mond valami bővebb infot. Annyira mellé lőni csak nem lehet vele :DDD Mondjuk a tech infoba vannak furcsaságok: 1000 fordulat / perc -Inox kivitel vs Szín: Fehér :DD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3781) alázógyík válasza Bagira01 (#3780) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha megvan az 5 év gari, nyugodtan vedd meg. :K

(#3782) Integra válasza DeFranco (#3779) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, nem ismerem azokat, anyum régi bosch maxx6 gépe a legrégebbi, az most kezd szétesni, de vagy már 10 éves. sajátom meg egyszer kipróbáltam 7kg ruhával 1400-on, csöndben tette a dolgát éjfélkor is, aludni lehet közben, de nem egy kategória a kettő.
tényleg nem érdemes a centrifugára menni vásárláskor, max 1000 bőven jó, ennyit meg mindegyik tud :) másra figyelnék inkább. főleg az dob minőségére mert azzal érintkezik a ruha.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3783) Fire/SOUL/CD válasza Bagira01 (#3780) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én úgy látom, hogy azon az oldalon pluszgaranciavásárlás van, ami 5 évre ~13K, ehhez hozzájön a ~7K szállítási díj és máris 110K az a 90K.
Mindenképp hívd fel az üzletet, de azt követően meg a Fagor-t, mert lehet, hogy a webshop azt nem tudja, hogy a Fagor, a speciális Fagor nyomtatvány kitöltése nélkül/pluszgaranciavásárlás nélkül is biztosítja az 5 év teljeskörű garanciát. :DDD
Ha meg "buta" a webshop(és a Fagor is azt mondja, hogy vedd meg, mert érvényes az 5 év gari), akkor meg 97K-ból megvan szállítással, és azért a masináért az megéri, mert máshol 120K alatt nem kapható.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3784) DeFranco válasza Integra (#3782) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bizony, és rövid- és félprogram legyen rajta, meg állítható legyen a vízhőmérséklet és a centrifuga sebessége külön-külön, és akkor jóság van. :K

Mi jellemzően csak a rövid 40 perces programot használjuk 35-40 fokon, 600-as centrifugával, mert az ingeknek, zokniknak, meg az irodai bohócruhának az is elég bőven.

[ Szerkesztve ]

(#3785) Bagira01 válasza Fire/SOUL/CD (#3783) üzenetére


Bagira01
veterán

Szállítási költség nincs, mert szerencsére nincs olyan messze és van kocsi amivel el is tudjuk hozni. Összefoglalva akkor azt kell megkérdeznem a bolttól, hogy mennyi garit adnak(gondolom alapból 1 v 2 évet) és, hogy hajlandóak-e kitölteni a fagor jótállási nyomtatványát?A honlapon az van, hogy csak azzal együtt él a gari. A fagortól meg azt, hogy ilyen webshop-os esetbe is él-e a gari?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3786) alázógyík válasza Bagira01 (#3785) üzenetére


alázógyík
őstag

Ha csak 1 évet adnak, akkor ez szürkeimporos valami lehet.
Számlára is rákérdezhetsz. ;)

(#3787) Fire/SOUL/CD válasza Bagira01 (#3785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Fagor nyomtatvány
2. Fagor 5év garanciával forgalmazott termékek
(Az F-2810 is szerepel benne, ha 05.31-ig megvásárolod)
3. Felhívod a Fagor-t, megmondod a mosógéped típusát, azt hogy az szerepel a 2. pontban szereplő listában és megkérded, hogy ki kell-e tölteni a kereskedőnek az 1. pontban említett nyomtatványt, avagy sem, kell-e venned pluszgaranciát avagy sem. Anno én is ezt tettem, és nyomtatvány és pluszgari vásárlás nélkül van 3 év garim (arra a mosógépre annyit adtak max)
4. Ha a Fagor azt mondja, hogy nem kell se plusz garit venned, se speckó nyomtatványt kitölteni a webshopnak, és akkor is él az 5 év teljeskörű gari, akkor egyszerűen vedd meg annál a webshopnál, felhívni sem kell őket (hátha akkor rájönnek a tudatlanságukra és felnyomják az árát a gépnek) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3788) Bagira01 válasza Fire/SOUL/CD (#3787) üzenetére


Bagira01
veterán

Fagornál azt mondták, hogy csak papírral él a gari, a boltba meg azt, hogy nincs és nem is lesz ilyen készülékük :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3789) Integra válasza DeFranco (#3784) üzenetére


Integra
titán

nálam a normál sötét és fehér mosásnál is mindig megy a bekapcsolt wasser plus és vorwaesche, 40fok, 800rpm, 2óra 37perc.. :DDD de ingek tényleg 47perc:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3790) DeFranco válasza Integra (#3789) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miért? Mit kapsz cserébe a jelentősen több időért és energiafelhasználásért? (és mit mosol ilyenkor? Mert ha festő vagy, megértem :D )

[ Szerkesztve ]

(#3791) alázógyík válasza DeFranco (#3790) üzenetére


alázógyík
őstag

Kéményseprő, waze! :DDD

(#3792) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Egyébként itt is felteszem a kérdést:

A mosogatógépet tegnap meghozták, be akartam kötni, de a lefolyóra nem tudtam rácsatlakoztatni. Vettem az OBI-ban szűkítőt, de valamiért 1-2 mm-el kisebb, mint amekkora kellene. Próbáltam szerezni nagyobbat, de amikor előadtam a problémámat a Vasedényben is csak néztek rám, mint a birka, hogy már pedig ilyen méret nincs, megoldás nincs, 404-es hiba, arra van az ajtó.

Ugyanez dalban előadva:

Tud valaki ajánlani Pesten egy profi szerelvényboltot, ahol kompetensek az eladók, és ha elmondom, hogy mi a gondom, tudnak adni alatrészt, ami méretben passzol? Magyarul Pest-Buda legjobb szerelvényboltját keresem, ami tömegközlekedve megközelíthető.

Vagy ha valaki tudja, hogy mit és hol kell vennem, az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#3793) Integra válasza DeFranco (#3790) üzenetére


Integra
titán

sötétek, ágynemű, fehérek, midnent így mosok. tisztább lesz. sőt, meg fogsz rökönyödni, még calgon-t is használok :DDD sajnos kell...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3794) DeFranco válasza Integra (#3793) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ecetes átmosás félévente nem lenne elég? Milyen kemény a víz nálatok?

(#3795) Kassadin válasza DeFranco (#3792) üzenetére


Kassadin
addikt

"Magyarul Pest-Buda legjobb szerelvényboltját keresem, ami tömegközlekedve megközelíthető."

Fogalmam sincsen, hogy mit kell venned, de nekem azt mondták (még amikor a mester utcai praktikerben melóztam), hogy a Nimbusz szerelvényboltban minden kapható, ami szem-szájnak ingere. Csilingelő sárga villamossal (is) könnyen megközelíthető, egy próbát megér. :K
[link]

(#3796) Integra válasza DeFranco (#3794) üzenetére


Integra
titán

lehet. viszont az a tapasztalatom, hogy a ruhák, törülközők, minden sokkal jobb tapintású lesz mosás után, mint nélküle. mosógépet meg nem akarom ezzel kockáztatni hogy fél évente egyszer úgy átmosom, ahhoz drága lenne a javítása :DDD ettől függetlenül meglehet és talán érdemes is félévente csinálni az ecetes átmosást is. nem olyan drága történet az a calgon, hogy ne adjam hozzá és mivel nem mosok heti 5x ezért nem vág földhöz sem. sajnos a magyar mosópor meg nagyon nem az mint a német.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3797) DeFranco válasza Kassadin (#3795) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi!

Felhívtam őket, úgy néz ki, tényleg tudják hova-mivan :D jó lesz ez. Holnap hajnalban ott kezdek :)

@Integra: ez igaz... mindenesetre mi nem kalgonizálunk, meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3798) Kassadin válasza DeFranco (#3797) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezeröt lesz. :DDD ;)

(#3799) DeFranco válasza Kassadin (#3798) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Várj, mindjárt utalom... ;] :DDD

(#3800) DeFranco válasza DeFranco (#3747) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megvolt ma a próba :) Igaz, még kiskorú a lelkem, így bilibe (vödörbe) ürít, de talán holnap már vezetékre szoktatom.

Egy üres program futott le maximális hőmérsékleten és idővel, írták, hogy először ilyet kell futtatni.

Első tapasztalat: nem csendes. Nem is túl hangos, de határozott gépzaja van. Simán lehet mellette normál hangon beszélgetni, nem csörög, nem csattog, de van hangja. Erre lehet rásegít az is, hogy két oldalon mellette van 6-6 centi hely, mögötte meg strang megy, szóval egy komplett mélyláda áll rendelkezésre a hangosításra, az oldalakat idővel lehet kitömöm valamivel, úgy lényegesen csendesebb lesz.

Maga a gép határozott német mentalitás, Hans-Jürgen Krankenkasse, ahol forog ott zsírozva van, ahol fém, ott kemény, ahol gomb van, az puhán jár. Stabil szerkezetnek tűnik, nem ugrál, nem mászik.

Érdekes, hogy bár azt írta a kézikönyv, hogy ezen a programon 16 litert használ fel (ez nem a kézikönyv szerinti fogyasztás, azt máshogy számolják), szerintem 12-14 liternél több nem jött ki belőle, láttam a vödröt, én öntöttem ki. Elvileg a program 70 fokos volt, a kijövő víz nem volt annyi, éppen csak enyhén meleg, de ez szerintem nem hiba.

Összességében meg vagyunk vele elégedve, szerintem jó lesz, de ezt majd az éles mosogatások döntik el, azt viszon ajánlom, hogy aki amerikai konyhába vesz mosogatógépet, az ennél csendesebbet vegyen, ha éjszaka akarja járatni. Nekünk külön konyhánk van és lesz, így tökéletes.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.