Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) canniball válasza AXisBOLD (#2199) üzenetére


canniball
nagyúr

A lemez rezgését azért biztosan meg tudod különböztetni a szörcsögéstől. :)
A vízmérték beszerzése jó ötlet, sokszor jól jöhet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2202) AXisBOLD válasza DeFranco (#2200) üzenetére


AXisBOLD
addikt

napközben tényleg nem lehet észrevenni, de éjjel nem tudok tőle aludni.

visszamentem a boltba és jeleztem a problémát. az ott kiállított darabot bedugtuk és hallgattuk egy darabig. annak nem volt ilyen hangja, de elég sok háttérzaj volt és lehet hogy mennie kellett volna még pár órát. van egy hasonló méretű csak kicsivel drágább gorenje is a boltban, most arra cserélik ki. a srác már a vételkor azt mondta hogy a gorenje jobb, mert ez egy ~3 éves modell, elég rég forgalmazzák és eddig nem volt vele baj +3 év gari van rá. a zanussi amit végül is elvittünk(mert egy másik kolléga cserélte le őt, mert el kellett mennie, és ez a második eladó meg a zanussi-t ajánlotta), meg nagyon új és nem magyar hanem kínai gyártmány, egy éves garral. azt mondta a gorenje párti úr :), hogy ez a zanussi nem is zanussi, mert nagyon olcsó, pont azért, hogy ebbe a kategóriába is bejusson a márka és nem túl jó minőségű.

canniball: hát igen ez valamiféle szörcsögés lehet, de mondták a boltban hogy nem kellene ilyen hangot kiadnia és valami olyasmire tippeltek, hogy kevés benne a hűtőfolyadék(de ezt tényleg csak találgatta az eladó).

ez a gorenje sajnos már nincs fent a gyártó oldalán, a típusát meg nem tudom. de holnap minden kiderül :).

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2203) DeFranco válasza AXisBOLD (#2202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mi szeretjük a gorenjénket, és halk. :) Cső ügyben meg ne durcizz, segíteni akarnak, jó fejek.

(#2204) AXisBOLD válasza DeFranco (#2203) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok, csak annyi szarság összejött.

akkor mos már még biztosabb hogy gorenje :).

Aurea mediocritas

(#2205) canniball válasza AXisBOLD (#2202) üzenetére


canniball
nagyúr

A Zanussi hűtőket ha jól tudom itthon szerelik.
A Gorenje készülékekre meg most 5 év gari van (korábban linkeltem), kérd hozzá!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2206) AXisBOLD válasza canniball (#2205) üzenetére


AXisBOLD
addikt

5 év, huhh, jó lesz a 3 is. meg most már mindegy, itthon van.

ez a típus made in china, ez biztos. máshonnan is hallottam már hogy egy két zanussi terméket újabban kínában gyártanak.

Aurea mediocritas

(#2207) canniball válasza AXisBOLD (#2206) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát ha már otthon van akkor csak egy kérdés maradt: ez nem zavaróan hangos?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2208) AXisBOLD válasza canniball (#2207) üzenetére


AXisBOLD
addikt

majd ma éjjel kiderül :). de ez olyan hangokat ad, amilyeneket egy normális hűtő kiad. a kompresszor egy hangyányival talán hangosabb, de az az idegesítő "szörcsögő" hang nincs :DD.

Aurea mediocritas

(#2209) canniball válasza AXisBOLD (#2208) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint sínen vagy. Szép álmokat! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2210) AXisBOLD válasza canniball (#2209) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:DDD köszi!

jól esik a pozitív hozzáállásod :R

Aurea mediocritas

(#2211) canniball válasza canniball (#2176) üzenetére


canniball
nagyúr

Hétfőn megjött a hűtő, kedden üzembe helyeztük (ugyan tökéletes vízszintbe nem sikerült beállítani, de nem sok híja van, mondjuk 99%-os)...és csalódottan tapasztaltuk hogy a kompresszornak baromi idegesítő sípoló hangja van. Gondoltam várunk pár napot hátha csak kezdeti probléma és idővel elmúlik de úgy tűnik nem akaródzik. :( Tudtok javasolni valami okosat vagy hívjam a szervizt?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2212) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

megérett egy új mosógép vásárlása. Egy fix pont van, vagyis inkább kettő. Whirpoolt soha többet és előltöltős kell.

Vannak olyan apró, kis szájhagyomány útján terjedő trükkök, amikre érdemes odafigyelni vásárlás során? Van esetleg olyan, amit egy pár hétvégi 3-4 adag mosásnyit bíró jó kis gép, amit bátran tudnátok ajánlani középkategóriában? A kategória se ártana, ha már környezettudatosság.

Mess with the best / Die like the rest

(#2213) xcbiker


xcbiker
addikt

üdv!
Milyen porszívóval járok a legjobban 20-30e Ft közt?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2214) xcbiker


xcbiker
addikt

erről mi a vélemény? az adatai alapján elég brutál: [link]

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2215) xcbiker


xcbiker
addikt

vagy ez? --> [link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2216) csemberlen válasza xcbiker (#2213) üzenetére


csemberlen
őstag

Electrolux ZCX 6440

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2217) canniball válasza Louro (#2212) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálunk az elöltöltős Bosch 6-7 éve "beavatkozás" nélkül teszi a dolgát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2218) ambrus14


ambrus14
tag

Sziasztok!

Régi Hajdu mosógépünket akarjuk lecserélni, mit tudtok ajánlani ami megbízható, felültöltős, 7-8kg ruhát kimos, és A vagy A+ energia felhasználású? 70k-t szánnánk a dologra!

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2219) nyunyu válasza ambrus14 (#2218) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egyaltalan ekkora kapacitasu felultoltos?
Felultoltos Electroluxok max 5.5 kilot tudnak.

7 kilosat valamelyik ferdeszemu gyarto eloltoltos kinalataban lattam.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2220) DeFranco válasza ambrus14 (#2218) üzenetére


DeFranco
nagyúr

7-8 kg ruhával szerintem nagyon hangos lesz, és az élettartamának sem tesz jót szerintem, ha max terhelésen járatod.

Lehet inkább olyat kellene választani, amin van jóféle takarékos, rövid program, általános mosásra az is bőven elég, és rezsiben ugyanott jössz ki vele. Persze kőműves-szobafestő-játszótéripistike munka- és játszóruhát nem mos tisztára, de általános esetben jó.

(#2221) ambrus14 válasza DeFranco (#2220) üzenetére


ambrus14
tag

Nincs a családba kőműves-szobafestő-játszótéripistike!::DD
Azt hittem lehet ilyen nagy kapacitású mosógépet is kapni, de sajnos ezek szerint nem?! :Y

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2222) DeFranco válasza ambrus14 (#2221) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Biztos lehet valami ipari cuccot, de gondolj bele: egy ilyen súlyú ruhának vizesen már akkora a lendülete, hogy egy átlagos méretű-súlyú mosógépet alacsony fordulatú centrifugán-mosáson is kirángatna a fürdőszobából. (de ez csak a józan paraszti ész)

Mi már majdnem mindent 15 perces programon mosunk, 30-40 fokon. Úgy is max izzadtság meg por az, ami a ruhán van, azt meg lehozza, és nem kell szarakodni vele, hogy kiteljen az 5 kg. (persze a vízfogyasztás miatt ésszel kell csinálni, de az is megoldható)

[ Szerkesztve ]

(#2223) csemberlen válasza ambrus14 (#2218) üzenetére


csemberlen
őstag

Elöltöltösben van, de asszem kicsit drágábban

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2224) ambrus14 válasza DeFranco (#2222) üzenetére


ambrus14
tag

OK, értem! Akkor mit tudtok ajánlani a megadott árkategóriába? :)

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2225) Flashcash válasza ambrus14 (#2218) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2226) Flashcash válasza Flashcash (#2225) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Bocs, nem néztem hogy max. 70k-t szánsz rá. Akkor talán ez: [link] , 5,5kg-os.

(#2227) ambrus14 válasza Flashcash (#2226) üzenetére


ambrus14
tag

Valami más esetleg? :B

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2228) ambrus14 válasza ambrus14 (#2227) üzenetére


ambrus14
tag

Whirpoolból valami 6. Érzékesröl mik a vélemények? Van valami jó típus abba azbárkategóriába amibe nézelődök?

Xbox 360 user - Gamertag: AMBRUS144

(#2229) qestion


qestion
aktív tag

ETA ill. rakéta porszívót hol javítanak? :B

a pálya

(#2230) DeFranco válasza qestion (#2229) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Öreg szaki a sarkon. Más már nem vállalja el. TV-video javítóból tudok ilyet, porszívóból nem. (ez egy értelmes hozzászólás volt :F )

(#2231) qestion válasza DeFranco (#2230) üzenetére


qestion
aktív tag

állítólag a III. kerületben van "szak" szerviz...

a pálya

(#2232) rii


rii
nagyúr

hello

bp-en van valami nagobb bolt, ahol az igényekenk (ezek száma igen kevés :DDD) (15 perces program, 5-8 kg ruhatöltet, elôl-felül, A+++++++++ energitak.) megefelô fosógépet tudnák ajánlani, és még hitel-opsön is volna?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2233) DeFranco válasza rii (#2232) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem először típust válassz, és nézd meg hol van ÉS olcsó. Amikor mi kerestünk, akkor a kapcsolat VAGY volt, mert ha valami olcsó volt, akkor abból csak bemutató darab volt. Egyébként a mi mosógépünk történetesen tudja a 15 perces programot, de ez véletlen, utólag tudtuk meg.

(#2234) neduddki válasza rii (#2232) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

blaha markbolt: aeg?

udv

neduddki

p.s. mile?:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2235) kételkedem válasza rii (#2232) üzenetére


kételkedem
addikt

pl
Márkabolt

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#2236) rii


rii
nagyúr

köszi! (-:

jaja ... a blanan tudom is hol van az a bolt. a markbolt.hu -nak is az az egyik lerakata vagy mi ....

#2233) DeFranco: sokat hallok szidni sok márkát :-/ pld.
meg sokan mondják hogy húú a kona szar. A merdia jó? Hát a sony az ott van, a pana szar.

szerintem minden márkában hulladék meg prémium is :-/
márkán belül kell megtaláni azt a típust, amit dicsérnek, nem? :-/ van ilyen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2237) DeFranco válasza rii (#2236) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Alapvetően van általánosságban ajánlott gyártó, meg általánosságban nem ajánlott gyártó, és a szürke középszer. Persze, érdemes hallgatni a többség véleményére, ugyanúgy szűrve az infót, mint bárhol máshol.

Én úgy szoktam dönteni, hogy a konkrét tapasztalatokat nézem meg, tehát csak azt veszem figyelembe, aki úgy kezdi, hogy nekem volt ilyen, és...

Vedd figyelembe azt is, hogy nem mindenki figyel a rendeltetésszerű használatra. Pont a linkelt topicban büszkélkedett valaki azzal, hogy a kézikönyvet elolvasni mennyire jobbágy dolog. Pedig ha mindenki elolvasná, és pl. vízszintben használná a gépet, akkor lehet kevesebb lenne a hibás csapágy miatt tönkrement gépek száma is.

Olvashatsz a témáról eleget itt is, és ha van konkrét típus, akkor már több segítséget kaphatsz. Hidd el, ha szűrsz a kívánt tulajdonságokra, és kidobod a konkrétan szar márkákat és a horror árú modelleket 2-3 db-nál több úgy sem marad. Tapasztalat.

(#2238) nyunyu válasza rii (#2232) üzenetére


nyunyu
félisten

15 perces program

Van ilyen mosogep?

Nemreg csodalkoztam, amikor hugom Electrolux EWT1315-jet szereltuk (*), hogy azon van 30 perces 30 fokos program, en harom evjarattal ujabb, csilivili kijelzos EWT13620-amon asszem 40 perc a legrovidebb program.

*: most egy zokni szorult be a dob moge, aztan ahogy a dob szettepte szalaira, eltomitette a szivattyut, mosogep persze E20-as hibakodot dobott barmilyen mosasi kiserletre, aztan jol belerohadt a 3-4 honapja le nem szivattyuzott viz, tiszta zold takony volt a szuroje. :W

Sebaj 1 liter 20%-os ecet beleburit, valami 60 fokos program bekapcsol, aztan elment a szaga, megint lehet hasznalni mosasra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2239) csemberlen válasza nyunyu (#2238) üzenetére


csemberlen
őstag

Nálam az öblités+centrifuga 23 perces :O
Mit tud egy gép 15 perc alatt csinálni? :W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2240) nyunyu


nyunyu
félisten

Mosogeprol jut eszembe: erdemes a bekotocsovon levo muanyag csatlakozokat femre cserelni, mert a muanyagnak van egy rossz tulajdonsaga, hogy idovel elfarad.

Szerencsere idoben eszrevettuk hugom mosogepenek szerelesekor, hogy a muanyag hollander majdnem vegig el volt repedve, egyik felen mar 1mm-re szet volt nyilva.
Par mosasi ciklus, aztan vegleg elpattant volna, elarasztva a szekrenyt, amiben a mosogep van. :(

Raadasul a fem csatit meg lehet huzni izombol, nem kell attol felni, hogy eltorik-e.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2241) rii válasza csemberlen (#2239) üzenetére


rii
nagyúr

én azon az állásponton vagyok, hogy ha bedobom a vízbe, meglögybölöm mosószerrel, víz le, víz rá, bele öblítő, meglögyöblöm, és ez elég, akkor negyogy'má 5 percen (csak a mosás) keresztül forgatva ne lenne hatásosabb mint az én ilyen-olyan-semmiylen simogatásom ....

1 pólót 1x veszek fel, ... és megy a mosógépbe ... a bűne? napi 10 órát ültem a munkahelyemen ... ehhez nem kell 30-40-90 perces program :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2242) rii válasza DeFranco (#2237) üzenetére


rii
nagyúr

ok!

bocs, hogy ennyit szenvedek mán'ezzel a témával :D

erről tudnál mondani valamit még, hogy melyik kategria kiket takar?
" .....Alapvetően van általánosságban ajánlott gyártó, meg általánosságban nem ajánlott gyártó, és a szürke középszer. Persze, érdemes hallgatni a többség véleményére....."

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2243) DeFranco válasza rii (#2242) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Miele-t AEG-t sokan dicsérik. Fagort, Indesitet sokan szidják. Whirlpoolt pl. páran szidják páran dicsérik.

Szenvedj csak, semmi gond, azért vagyunk, hogy segítsünk, de saját tapasztalatom az, hogy ha belősz egy árkategóriát, méretet, és 2 további opciót, akkor jó, ha 4-5 modellből tudsz választani, ha a márkát nem nézed akkor is. 15 perces programmal pl. szerintem jó, ha összesen 5 gép van a piacon. Ebből mondjuk 1 horror drága, 1 gagyi, akkor marad 3. És akkor méretet, nyitó mechanikát, garanciát, energia kategóriát nem is néztünk.

Menj be a szentháromságba (Saturn, MM, ElectroW) meg a Markabolt.hu üzletébe (pl. Sugár) és válogass, szelektálj. Ott minden van, aztán majd eldöntöd hol veszed meg. Mi egyébként a Saturnban vettük, mert történetesen ott volt a legolcsóbb, de ez semmire nem garancia, csak példa, hogy ott is ki lehet fogni.

Arra mindenképp kérdezz rá, hogy van-e készleten, mert sokszor ami olcsónak tűnik, abból csak 1 db van, ami ki van állítva. Azt meg már 1000 ember megfogdosta, 2000x ki lett nyitva, esetleg sérült, karcos, stb.

(#2244) xcbiker válasza DeFranco (#2243) üzenetére


xcbiker
addikt

én a porszívón agyalok még mindig. :DDD
az elektrolux xl-je annyira jó lenne vagy csak az van itt többeknek?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2245) DeFranco válasza xcbiker (#2244) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sajnos a 20-30-as kategóriában nem nagyon tudok segíteni. Mi anno egy ilyet vettünk nem egész egy éve 9k-ért az iPonban. Teljesen meg vagyunk vele elégedve, parkettát és szőnyeget is jól tisztít, nekünk 50 m2-re, heti 1-2x porszívózásra bőven elég. A teljesítménye teljesen megfelelő. Én nem igazán hiszek a porzsák nélküli megoldásokban, és a vizes gépekben sem, nekem megéri, hogy ennyivel olcsóbb volt, és havonta egyszer kirázom a porzsákot. Ez persze ízlés dolga.

A porszívóknak két gyenge pontja van:

1: bekapcsoló gomb - ezt nem tudod kikerülni
2: gégecső - ha drágát veszel, akkor nagoyn nézd meg, hogy milyen a rögzítése, mennyire látszik stabilnak a merev és hajlékony anyag találkozásánál, nem fog-e 1 év alatt eltörni-elszakadni a cső.

(#2246) rii válasza DeFranco (#2243) üzenetére


rii
nagyúr

okay, köszönöm!

szombaton veszem nyakamba város! (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2247) csemberlen válasza DeFranco (#2245) üzenetére


csemberlen
őstag

Én nem igazán hiszek a porzsák nélküli megoldásokban,
nem hinni kell kipróbálni, amit én ajánlottam az ilyan és csuda jó. :))

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2248) xcbiker válasza csemberlen (#2247) üzenetére


xcbiker
addikt

miket néztél?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2249) csemberlen válasza xcbiker (#2248) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem tul sokat, viszont használom a ZCX 6440 elődjét, és nagyon kényelmes, és jól sziv.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2250) neduddki válasza csemberlen (#2247) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ket pana csucsmodelt dobtam ki mire befutott az mile, at nem egy kategoriaja

udv

neduddki

p.s. es nem a pana javara:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.