Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) rii


rii
nagyúr

erről valakkine vélemény? lécci?

azon kívül h halk .. (-: meg h kva halk

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2702) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

egy normális porszívót keresek emberi áron, lehetőleg porzsák nélkülit (vizes, mosható filteres, stb lehet).

Mit tudtok javasolni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2703) csemberlen válasza Mr.Csizmás (#2702) üzenetére


csemberlen
őstag

vizest felejtsd el alapból.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9056946
itt érdemes olvasgatni, létezik 1 porszivó amit cagy 50 en vettünk és bevált.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2704) philoxenia válasza Mr.Csizmás (#2702) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy ajánlat, nálunk bevált....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2705) Winner_hun válasza Mr.Csizmás (#2702) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyet vettünk, teljesen jó, leggyengébb fokozaton is emeli a szőnyeget.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2706) Winner_hun válasza rii (#2701) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez jóval olcsóbb, igaz valamennyivel hangosabb. tildy-t kérdezd róla, ő vett ilyet, nagyon meg volt vele elégedve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2707) CoolMan válasza Mr.Csizmás (#2702) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Megerősítem Winner_hun fórumtársam, nekem is electrolux zcx6440 porszívóm van lassan már egy éve és nagyon meg vagyok vele elégedve. :K

(#2708) rii válasza Winner_hun (#2706) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm, ... megkérdem!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2709) szeva000 válasza CoolMan (#2707) üzenetére


szeva000
addikt

Én meg megerősítem szakmai szempontból,hogy egy hulladék az electrolux...párszáz ft-os csapágyat lehetetlen bennük cserélni,mert préselt motorokat használnak.
Ebben a rabszolgatartó társadalomban pedig egyre kevesebb ember tud 2-3 évente új dolgokat venni....sajna.( a legbosszantóbb tényleg az,hogy jön az ügyfél és fel van háborodva,hogy nem lehet javítani 2-3k-ból,mert max ennyi lenne....)

[ Szerkesztve ]

(#2710) rii válasza szeva000 (#2709) üzenetére


rii
nagyúr

én meg csendeset akarnék, és csak az electrolux van eddig ami szóbajöhet .... miele-knél nem írják a db-t ... akkor most milyet, ha az electrolux hulladék? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2711) rii válasza rii (#2710) üzenetére


rii
nagyúr

na itt írják

76 db – 60.000 ért

míg electrolux zus3920 - 68 db – 35.000

zus3920
* Maximális zajszint: 68 dB(A)
* Maximális teljesítmény: 1800 W
* Szívóteljesítmény: 360 W
* Teljesítményszabályzás: tolókapcsoló
* Filter: mosható HEPA H13
* Kábelhossz: 9 m
* Kerekek: soft
* Porzsák: 1 db s-bag classic
* Szívócső: fém teleszkópos Interlock
* padlószívófej: Aeropro
* Tartozékok: kis kombinált szívófej, résszívó
----------------------------------------------------------
35.000

miele:
Tisztítási mód: Száraz,
Por tárolása: Porzsák
Motorteljesítmény: 2000 W,
HEPA szűrő: Nincs
Zajszint: 76 dB
--------------------------
59.000

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2712) CoolMan válasza szeva000 (#2709) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, akkor imádkozok, hogy lehető legtovább bírja és ne keljen javíttatni. De amióta megvan azóta teszi a dolgát rendesen.

(#2713) Flashcash válasza rii (#2710) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem nincs értelme dB adatokat nézegetni különböző márkák hangosságának az összehasonlításához.

-nincs egységes, szabványos módszer a porszívók hangosságának a mérésére
-az egyik gyártó leméri X távolságból Y módszerrel egy másik meg teljesen más módon
-a dB adatok arra alkalmasak, hogy egy gyártón belül összehasonlíthatod a saját porszívóikat egymáshoz képest

[ Szerkesztve ]

(#2714) Integra válasza rii (#2710) üzenetére


Integra
titán

miele porszivótól ne várj sokat, nem az a fő profiljuk, csak kiegészitő termék:)
porszivóban mások sokkal jobbak.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2715) rii


rii
nagyúr

köszönöm

akkor a ZUSok felétekintgetek

azt meg tudnám még krdezni, hogy 10-20.000 környékén milyen mikro-t tudnátok ajánlani? életem első mikrója lesz.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2716) flash-


flash-
veterán

sziasztok
nekem egy olyan kérdésem lenne hogy hűtőgép a tűzhely mellett van,így a tűzhely a hűtő oldalát,tetejét szedi szét(a hőhatás).
reped,meg törik le a hűtőgépnek a felső műanyag burkolata.

lecserléném a hűtő tetejét újra,de ahhoz hogy ez ne forduljon elő még egyszer a segitségeteket kérném hogy milyen megoldást tudtok ajánlani hogy ez ne forduljon elő még egyszer?(tehát mit vegyek a két gép közé?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2717) szeva000 válasza rii (#2710) üzenetére


szeva000
addikt

a csendesség egy marhaság.Ha a csapágy elkezd kopni a csendnek is vége.Ha meg ez egy préselt motornál jön elő,akkor kuka a porszívó és veheted az újat.
Tök mindegy milyet veszel,a garit nézd.Némelyik az 1évet sem húzza ki.

(#2718) szeva000 válasza flash- (#2716) üzenetére


szeva000
addikt

1megoldás van...arrébbrakod a hűtőt....a tetejét meg megnézem,hogy miként cseréled le.Vagyis ha kapható éppen,akkor a hűtő nem ér annyit.
esetleg próbálkozhatsz a hűtőre ragasztani hővisszaverő fóliát,de sztem az elrakás a megoldáás.Nem beszélve a nagy melegtől,amitől a szigetelés könnyen meggyulladhat

[ Szerkesztve ]

(#2719) flash- válasza szeva000 (#2718) üzenetére


flash-
veterán

volt szó azbeszt lapról is.
ér az valamit?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2720) nyunyu válasza flash- (#2719) üzenetére


nyunyu
félisten

Azbeszt az tuzallo, de mar nem lehet kapni, mert a rakkeltosege miatt ~5 eve betiltottak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2721) runner 125 válasza flash- (#2716) üzenetére


runner 125
nagyúr

Esetleg CK (betonit) lapot berakni?

Annó néztem egy táblázatot, s burkoló elemek között ez az egyik legjobb tűzálló.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2722) philoxenia válasza runner 125 (#2721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk, de mindenképp kell kiszellőzés a másik oldalára, a hősugárzástól véd, de a konvekciós hőtől csak részben.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2723) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali!

Édesanyámnak van egy Zepteres gőztisztítója, már sokszor rábsztunk a kölcsönadásdival, persze anyám nem tanult belőle, a lényeg, h miután visszakaptuk, valamiért nem jön ki a gőz belőle.

A fotón csont ilyen gép van, ahogy látszik a fotón is, a piros hátsó tartályba kell a vizet tölteni, majd áram alá helyezve, kb. fél perc után már működőképes - lenne, ha nem fújná ki az alsó - bekarikázott - biztonsági szelepén a gőzt.

A pontos hibaleírás az, h ahogy elkezdem dolgoztatni, a biztonsági szelepen csöpögni kezd a víz, majd nyilván, mikor eléri azt a nyomást ott fúj ki, nem pedig elől. :F

Lehet ezzel valamit kezdeni? Elég drága ahhoz, h csak úgy kidobjuk, és vegyünk újat.

Köszi.

mod. jah és hátulról, a tartályt letekerve befújtam levegővel, akkor frankón kicsapott elől a gőz... :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2724) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Ezen a kettő porszívón gondolkozom:

Tud valaki segíteni, hogy szerintetek melyiket célszerű megvenni:

Philips FC 8144 illetve Fagor VCE-ECO

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2725) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Elég hülye problémám adódott.
Karácsonykor elromlott az elektromos kávéfőzőm. Erősen koffeinfüggő vagyok, ezért már alig bírtam kivárni a karácsony végét, amikor elindultam másikat nézni. Sajna ami volt nagyon drága, és igazából mindenki kifogyott a készletből. Sebaj vettem egy kétszemélyes kotyogót.
Jól is működik, de tegnap éjjel főztem vele kávét és azóta nem tudom szétcsavarni. Pedig nem is téptem meg nagyon összerakáskor. Kipróbáltam már mindent,(még a kalapácsot is) de meg se mozdul. Hogy egy ilyen problémával kezdődjön számomra az új év soha nem gondoltam volna. Valakinek van ötlete hogyan tudnám szétcsavarni?
Meg egyáltalában mi a fene történt? Vákum szorítja oda annyira egymáshoz a két részt vagy mi a fene?

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#2726) makimano válasza csemberlen (#2639) üzenetére


makimano
tag

Szia "csemberlen" !

Néhány levélváltás után a szervíz jobbnak látta (két hónapomba került), ha visszafizetik a vételárat. Így is történt. Most pedig vettem egy jóval olcsóbb mosógépet.

Üdv.

(#2727) csemberlen válasza makimano (#2726) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem csoda, hogy elment a bizalmad :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2728) rii válasza szeva000 (#2717) üzenetére


rii
nagyúr

ZUSG 3901?

5 év díjmentes gar. van rá.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2729) Integra válasza szeva000 (#2718) üzenetére


Integra
titán

na na na?? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2730) Jansz


Jansz
csendes tag

Hello! Egy kis segítségre lenne szükségem, van egy Fagor elegante FE-418 típusú mosógépem, a problémám,h túl hamar lejárt a program,nem cetrifugázott ki, és az öblítő is a betöltő fakk-ban maradt. Kipróbáltam csak a centrifuga programra beállítani de nem csinálja. Esetleg vmi ötlet,h mi baja lehet, vagy egyáltalán megéri-e javíttatni. előre is köszi

A jó kislányok a menyországba jutnak,a rossz kislányok elérik amit akarnak!

(#2731) Integra


Integra
titán

liebherr fagyasztó szekrények milyenek?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2732) flash-


flash-
veterán

sziasztok

mosógépet szeretnék venni
ZANUSSI ZWQ 5100 ot néztem ki
de sajnos neten többen panaszkotak rá
így inkább lehet hogy elektroluxot kéne vennem?

az a baj hogy most csak 0% vagy legalábbis kedvező thm es részletfizetési megoldásba tudok belemenni.

Auchanon kívül hol lehet még venni így mosógépet?
(jöhet internetes áruház,stb)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#2733) lorcsi


lorcsi
veterán

(#2734) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Ismeri valamelyikőtök az EWT márkájú termékeket. Kaptunk ajándékba egy ilyen fali melegítőt, de fogalmam sincs, hogy milyen lehet. OEM kaptuk, tehát se doboz, se használati, de új, nem is volt használva.

A pontos típusa: EWT CLIMA 196 LCD
A honlapja: [link] A honlap szerint piacvezetők, de ezt mindenki mondhatja...

Ez a típus (már) nincs fent az oldalon, de találtam róla képet:

Ha lehet, a fürdőszobába szeretnénk felszerelni, de nem tudom erre alkalmas-e egyáltalán.

Van valakinek infója erről a márkáról?

(#2735) Ariadne válasza DeFranco (#2734) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha jól tudom, az IP 24 jelzés azt jelenti, hogy fröccsenő víz ellen védett, tehát elvileg fürdőbe felszerelhető, más kérdés, hogy mennyire bírja a nem szakaszos használatot, ehhez nem értek.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2736) DeFranco válasza Ariadne (#2735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elméletileg badeschnellheizer (fürdőszobai gyorsmelegítő), tehát jó lenne papíron. A márkát viszont nem ismerem, és így nem tudom mennyire bízzak benne.

A másik kérdés majd az lesz, hogy hova lehet felszerelni, de ezzel majd csak az után borzolnám az idegeket, ha kiderül, hogy csatasorba is állítjuk. :)

(#2737) jegenye77


jegenye77
addikt

Valakinek van erről a kávéfőzőről véleménye vagy tapasztalata?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2738) DeFranco válasza DeFranco (#2734) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Felhoznám még egyszer a kérdést, hátha így ebédszünetben valakinek ismerős lesz ez a márka...

[link]

(#2739) csemberlen válasza DeFranco (#2738) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha nem kerül kád 60 cm-es közelébe akkor mehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2740) DeFranco válasza csemberlen (#2739) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha te mondod, nem kerül. :R Amúgy találkoztál már ezzel a márkával?

(#2741) csemberlen válasza DeFranco (#2740) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem ismerem a márkát, de ha ingyen van akkor mi a kérdés. BE KELL DUGNI, ÉS HASZNÁLNI, PROGRAMOZNI NETÁN. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2742) DeFranco válasza csemberlen (#2741) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ugye nem kiabalsz velem?! A márka minőségére vagyok/lettem volna kíváncsi, pl. hogy hol lehet a hausmeister-miele tengelyen, mert ha valami megbízhatatlan zarlatra hajlamos dzsunka sz@r akkor inkább hagyom. Ezért kérdeztem, hogy ismeritek illetve ismered-e.
Használni és programozni fogom tudni, sikeresen programozok használati nélkül mindent. Ehhez azóta szereztem is, de ez most mindegy.
Így értettem.
Szerk. Smileyk nincsenek mert telefonról írok.

[ Szerkesztve ]

(#2743) concret_hp


concret_hp
addikt

ilyen hátmasszírozó ülésbetétekkel van valakinek tapasztalata? mediamarktba van mindig kitéve és így kipórbálva jó is némelyik, de kérdés, hogy hosszú távon mennyire jó, esetleg nicns-e káros hatása? és melyik a jó belőle?

másik hogy elektromos fogkefét milyet érdemes venni? ami 30K az mivel tud többet mint ami 5K? (ha azt nézem, hogy 1 fogtömés 5-10K + időelbaszás, akkor nem ezen akarok spórolni, ha tényleg megér annyit)
nem akarok viszont a világvégéről rendelni meg ilyenek, legjobb ha bemegyek azt' van :)

jah egyébként amin meghaltam: múltkor láttam sima kenyérpirítót 85K magyar kreditért :Y

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2744) csemberlen válasza DeFranco (#2742) üzenetére


csemberlen
őstag

Dehogy kiabálok, csak bekapcsolva maradt a nagybetű, és lusta voltam ujra irni :K

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2745) DeFranco válasza csemberlen (#2744) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is rád vallot volna :) Köszi az infót, akkor a helye már megvan. A márkát még kutatom.

[ Szerkesztve ]

(#2746) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

visszatértem :D

Electrolux ZTI? ZCX? 6440 (26k)
Electrolux ZT 3520 (32k)
Gorenje VCK 1501 (18k)

melyiket lenne érdemes? helyi euronixben néztem :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2747) csemberlen válasza Mr.Csizmás (#2746) üzenetére


csemberlen
őstag

Az elsőt sokan használják, és ajánlják, így én is. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2748) concret_hp válasza concret_hp (#2743) üzenetére


concret_hp
addikt

up :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#2749) Mr.Csizmás válasza csemberlen (#2747) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát....nemtudom.

csak itt a szerelő úr véleménye miatt ódzkodom, hogy sajtolt csapágyas a motorja, vagyis baszhatom az egész porszívót, ha elhasal a hajtás... :U

philoxenia javaslatán gondolkozok még [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2750) csemberlen válasza Mr.Csizmás (#2749) üzenetére


csemberlen
őstag

senki nem panaszkodott , hogy elszállt volna, 2-3 éve használja vagy 50-70 ember 1 topikon :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.