Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) csemberlen válasza hekkerman (#2900) üzenetére


csemberlen
őstag

Nagyon gagyinak néz ki. Persze ha rendesebbet akarnál venni akkor darabja ennyitől indul

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2902) canniball válasza csemberlen (#2899) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azzal nincs gond, irodában kiizzadt pár csepp verejtékre meg útközben összeszedett porra ennyi is bőven elég. Ha meg koszosabb ruhát teszünk bele akkor persze nem ez a program fut. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2903) Carpio


Carpio
tag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépek viszonylatában melyik márkát lenne inkább érdemesebb:

Zanussi
Whirlpool
Indesit
Fagor
LG
Samsung

Köszi

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#2904) canniball válasza Carpio (#2903) üzenetére


canniball
nagyúr

Bár nincs a listán de nekünk Bosch van és (nem akarom elkiabálni de) ~7 év alatt nem volt vele gond.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2905) Fernet válasza Carpio (#2903) üzenetére


Fernet
senior tag

Szia

Nekünk Indesit volt, 8 évig bírta. Fűtőszál cserén kívül nem volt semmi különösebb baja. Most jutott el arra a szintre, hogy már nem érdemes javítani. Siemens mosógépet vettünk helyette, eddig jónak tűnik, igaz még nincs egy hetes sem.

(#2906) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

porszívóm egyik napról a másikra nem szív olyan erősen mint korábban.

mint laikus tudok vele valamit kezdeni?

ami fura, hogy a motor ugyan úgy teker mint eddig, de ha pl befogom a csövet, akkor az a piros rugós szelep ami jelzi hogy túl van terhelve, nem állandóan látszik, hanem ugrál és a motor is lüktet ilyenkor.

szek: ja LG Turbo Z V-CP753RD, porzsák csere megvolt, 4-5 éves szerkentyű.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2907) Integra


Integra
titán

srácok, használ itt valaki kaercher gőztisztítót?
erősen gondolkodom, hogy beszerzek egyet.
bútort is lehet vele átszívni??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2908) canniball válasza AXisBOLD (#2906) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekünk egy egyszerű porzsákos porszívónk van, két okból volt eddig ilyen nem-szív-rendesen-gondunk: amikor a papír porzsák helyett valami (gondolom sűrű szövésű) textil szerű porzsák lett belerakva, illetve amikor megakadt a csőben néhány nagyobb dolog (virágok lehullott levele stb.) és erre még rárakódott egy nagy adag por. A miénknek a seggén (kifújó részén) is van egy vékony szűrő-lap, ha tiéteken is van esetleg még azt meg lehet nézni nem tömítődött-e el.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2909) AXisBOLD válasza canniball (#2908) üzenetére


AXisBOLD
addikt

textil stimmel :D lol 1 hete cseréltem le a papírt.

csövet megnéztem már, de azt a szűrőt még nem.

köszi, remélem meggyógyul, nincs kedvem most erre kiadni :(((

Aurea mediocritas

(#2910) canniball válasza AXisBOLD (#2909) üzenetére


canniball
nagyúr

No akkor megvan hol kell kezdeni a tesztelést. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2911) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

a fél éves porszívó kálvária végetért, Bosch BSD-3030 lett a befutó, persze az itteni javaslatokat nem hallgatta meg a drága családom....kicsit suzuki érzés, könnyű, kopogós, fényes műanyag.

a következő téma a hűtő, anyám [link] innen akar venni...nekem nagyon wtf kategória. az urak mit javasolnak kombi hűtőben az alsó árkategóriában?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2912) AXisBOLD válasza canniball (#2910) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:K

csak azt nem tudom honnan fogok szerezni papperosat :F

Aurea mediocritas

(#2913) pilóta


pilóta
nagyúr

Van valakinek ilyen Kirby csodaporszívója? Kölcsön adta az egyik ismerős, de nincs neki hozzá használati, azt mondja nem kapott. Nehéz elhinni, de nyugdíjas, biztos elhányta valahová.
Kellene egy használati pdf vagy valamilyen formában (Szegeden papír is jó :D).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2914) canniball válasza AXisBOLD (#2912) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahonnan eddig? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2915) pilóta válasza pilóta (#2913) üzenetére


pilóta
nagyúr

SOS :O

Ma estére kellene...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2916) AXisBOLD válasza canniball (#2914) üzenetére


AXisBOLD
addikt

sose volt "ahonnan eddig" papír :), csak a hozzá kapott. eddig csak textilt kaptam/találtam hozzá. igen, nem cseréltem gyakran a porzsákot, mert nem ipari módon van használva. évente ha 2-t használok el.

(#2915) pilóta: esetleg ez?

vagy innen

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2917) pilóta válasza pilóta (#2915) üzenetére


pilóta
nagyúr

Senkinek nincs ebből a csodából?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2918) canniball válasza AXisBOLD (#2916) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor félreértettem, azt hittem az "1 hete cseréltem le a papírt" azt jelenti hogy eddig papírt vettél, ezúttal pedig textilt; de most már tiszta.
Párom azt hiszem a hülyeazértnemvagyok boltban szokta venni, de persze ez függ a porszívó típusától is: ha valami extra akkor lehet nem találsz ilyen könnyen. Viszont ha volt hozzá "gyárilag" akkor csak kell legyen valahol utólag is, kitartást a keresgéléshez! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2919) pilóta válasza AXisBOLD (#2916) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi.
Magyarul lenne az igazi... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2920) tildy


tildy
nagyúr

Ha én most vennék, az electrolux hideg-melegvizes változatát venném.
Igazábóla gáz olcsóbban fűti fel a vizet, mint a villany , szóval nem is értem, eddig miért nem nagyon volt ilyen ( Nálunk a jelenlegi mosógép is úgy lett bekötve, hogy alapból kb negyven fokos vizet kap. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2921) AXisBOLD válasza canniball (#2918) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi :)

jaja, valahol biztos lesz. addig is beleraktam a gyárilag hozzá kapott textilt és azzal is úgy működik mint a papírral.

viszont lehet, hogy nem is az a baj hogy az után vett zsák textil, hanem hogy majdnem 2x akkora mint a gyári. idióta boltos, aki eladta, ezek szerint nem csak a porzsák "szája" és anyaga, hanem a mérete is számít.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#2922) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok! Milyen gaztuzhelyet erdemes ma venni? A keretem 30-40 ezer ft! Ezeket a markakat nezegettem Komfort,Mora,ZanussiMelyiket ajanlott megvenni?

(#2923) warrior28


warrior28
aktív tag

Sziasztok!
A mosógépem egy ideje rendellenesen viselkedik. Centrifugálás közben eszméletlenül hangos lett, illetve összekeni feketés valamivel saját magát, illetve ami még idegesítőbb, hogy a ruhákat is.. Észrevettem még azt is, hogy a dob már nem annyira "simán" forog, mint azelőtt. Kérdésem az lenne. hogy szerintetek mi lehet a hibája? Esetleg volt-e már vkinek ilyesmi.. Ecettel amúgy többször is volt mosva.

Képek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#2924) csemberlen válasza warrior28 (#2923) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem a csapágy adta meg magát, és abbol jön ki a zsir. Szóval szerelő lesz belőle.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2925) warrior28 válasza csemberlen (#2924) üzenetére


warrior28
aktív tag

Köszi a választ! Közben szerelővel is volt konzultáció, de már a biztosítékot is lecsapta mosás közben a gép, szóval vmi olcsó új lesz helyette sajnos..

(#2926) warrior28


warrior28
aktív tag

Esetleg tudtok ajánlani megbízható felültöltős mosógépeket, tapasztalat alapján max. 40k-ig? Min. 1000-es centrivel.

(#2927) csemberlen válasza warrior28 (#2926) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne sértődj meg ,de csak ezt tudnám ennyiért.[link]

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2928) moma


moma
őstag

sziasztok,
porszívót szerintetek érdemes bevinni szervízbe vagy újat kell venni. valami kattanó hangot adott és nem megy. vajon mennyi szokott lenni manapság a minimum amiért ilyen szervizek dolgoznak. ezer éve nem jártam ilyen helyen.

we all deserve a bit of luck.

(#2929) csemberlen válasza moma (#2928) üzenetére


csemberlen
őstag

Hány éves, kb mennyiért vetted, mi a márkája,

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2930) moma válasza csemberlen (#2929) üzenetére


moma
őstag

hello,
ez a típusa: SIEMENS SUPER XS DINO
azt sajna nem tudom, hogy hány éves, családon keresztül került hozzám :B

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#2931) csemberlen válasza moma (#2930) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát ha jó állapotú, és megszerettétek akkor talán érdemes rá költeni. Nézz utána hol szervizeli, előbb hivd fel őket, aztán okosabb leszel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2932) moma válasza csemberlen (#2931) üzenetére


moma
őstag

köszi szépen! megpróbálom akkor.

we all deserve a bit of luck.

(#2933) harry


harry
veterán

Sziasztok, mosógépet szeretnénk venni, mikre érdemes itt figyelni?

Ahogy nézem, az elöltöltős modellek olcsóbbak, miért? Egyszer olvastam, hogy a felültöltős előnye, hogy a dob mindkét oldalon rögzített, de azért szerintem egy elöltöltős is össze van rakva rendesen, van márka (pl. Bosch), amitől csak ilyen gépet láttam (na jó, van 2 felültöltős, de a többi 20 nem az), nagy ipari mosógépekből is ezek rémlenek...

Az általános funkcionalitásban nagy eltéréseket nem látok (A energia osztály és mosási hatékonyság, 1000 centri, fél program, stb...).

Valami speciális, amire érdemes figyelni? Miért lehet fontos a súlyérzékelő? Más egyéb?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2934) harry válasza harry (#2933) üzenetére


harry
veterán

Végül inkább egy felültöltős Electrolux mellett döntöttünk, vélhetően a jövőhét elején megjön.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2935) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

LG GR-349SVQF hűtőhöz konyít valaki?
Mostanában előfordul, hogy a fagyasztóból kisebb mennyiségű víz folyik ki a hűtő elé. :W
Ez furcsa, mert az ajtó-szigetelés tökéletes, és ugye mínusz 18-20 fokon ritkán folyik a víz... :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2936) harry válasza M_o_g_y_i (#2935) üzenetére


harry
veterán

Ugyan nem értek hozzá, de ha pl. NoFrost rendszer van benne, avagy valamiért van egy víztároló rész (lecsapódó pára ide kerül, majd elpárolog), akkor lehet az telítődik, vagy valami eldugult, és hasonlók. Szóval először körbejárnám, hátha találtok valamit így ránézésre is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2937) M_o_g_y_i válasza harry (#2936) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az igaz, hogy no-frost rendszerű, de nem hátulról jön a víz.
A fagyasztótér belsejéből folyik ki, az alsó fiók is odafagy kissé olyankor. :W
Most legutóbb felraktam 5-ös fokozatra a fagyasztót (az elvileg -22 fok), azóta nem emlékszem, hogy engedett volna. :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2938) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#2937) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hátul kell lennie egy kis lyuknak, ami elvezeti a lefolyt vizet a gép háta mögé, rendszerint egy kis tartályba ami a motor felett van. A motor hője innen elpárologtatja a vizet normális működés esetén. A fenti rész majdnem tuti ilyen, a fagyasztó nem biztos, meg kell nézni.

Nincs ez a kis lyuk eltömődve? Én leolvasznanám a hűtőt, frankón kitakarítanám, és ez(eke)t a kis lyuk(aka)t átvizsgálnám.

[ Szerkesztve ]

(#2939) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#2938) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez nem csak hagyományos hűtési módnál van így?
Mondjuk egy leolvasztás nem ártana. De ez ugye NO-FROST rendszerű...

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2940) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#2939) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Bele kell nézni, írtam hogy csak tipp... :U

(#2941) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok, rég írtak már ide, de azért reménykedem. :)

Ha van valakinek tönkrement kisebb hűtője vagy fagyasztója (50 liter körül), amivel nem tud mit kezdeni, azt én nagyszerűen fel tudnám használni. :) Kösz!

(#2942) Integra válasza harry (#2933) üzenetére


Integra
titán

kb 6 éve vehettem bosch maxx6-os gépet, akkoriban 134ezer volt.
jól használható, azóta is pontos, nem romlott el soha, semmi baja nem volt. ez a tipus ma is van, de arra nem mernék fogadni, hogy belül, az alkatrészek is még ugyanazok. sajnos a németeknél sem minden már a régi..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2943) Crystalheart válasza Crystalheart (#2941) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Oh, mégsem rég írtak ide. Asszem a cache oldalról mentem az új hsz-ra. :DDD)

(#2944) Locutus


Locutus
veterán

Üdv!

Hűtő témában lenne kérdésem. Új hűtőt kéne venni, alulfagyasztósat, nem túl nagyot, 175-185cm körülit.

A legfőbb kritériumom az lenne, hogy HALK legyen. Sajnos ezen a fronton alig lehet kiigazodni a hűtőkön, mert összevissza van rájuk írva minden, és a netes tapasztalatok is eltérőek.
Szeretnék A++osat, vagy minimum A+osat, ha no frostos. De a hangból nem engedek... központi nyílt helyen van nálunk a hűtő, és éjszaka zavarna minket az alvásban, ha hülye hangja van...

Árkategória: 150e-ig.

Valakinek tippje, tapasztalata?

(amiket néztem: Bosch 36VL30 szép meg jó, boltban egyet bedugattam, nem vészes, de azért zümmög... neten elég horror sztorikat olvasni a boschok hangjáról... sharp: papir szeirnt halk, de sokat fogyaszt... aztán hogy valójában milyen? panasonic: szép jó halk, de drága... 250k egy hűtőért? nemistudom... Liebherrt ajánlgatták, de ami jó, az über drága... ami 150k körül van, az meg gagyi mint a többi. Pár éves Samsungot hallottam haveromnál, zengett a nappali a kompresszortól...)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#2945) harry válasza Locutus (#2944) üzenetére


harry
veterán

Nálunk egy electrolux van, ami
- alapjáraton szerintem halk (egy légtérben van a nappalival)
- korábban volt (mostanság nem rémlik), hogy néha magas, furcsa hangot adott ki, amiről fogalmam sincs, hogy miért van.
Sajnos ez utóbbi miatt necces, csak azért jutott eszembe, mert már egy ideje nem hallottam, így viszont elég csendes példány.

Ugyan nem biztos, de úgy gondolnám, hogy a NoFrost-os illetve 2 kompresszoros gépek hangosabbak.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2946) M_o_g_y_i válasza Locutus (#2944) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az én LG hűtőm is NO-FROST rendszerű, de szerintem nem vészes a hangja még légkeverés közben sem. És amíg egy szállón laktam, egy légtérben aludtam a hűtővel. Persze kinek mi a hangos...
Ami pedig most van vele (ez a víz-folyás) az 10 éves korára jött elő, közben volt két költözés (pihentettem szállítás után jó pár órát).
És lehet, hogy user-error, csak jól ki kellene pucolni már egyszer...

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#2947) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!

Én olyan porszívót szeretnék ami vízbe szívja bele a port, és így 100%-ig megköti, illetve ürítéskor sem kerül vissza a légkörbe a por 70%-a.
Ha ezt a típust néztem, akkor jót néztem?
Mert ugye a porzsák nélküli porszívó az nem egyenlő a vízbe szívós porszívóval. Ugye.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2948) csemberlen válasza Ferdzsoo (#2947) üzenetére


csemberlen
őstag

Nagy tévedés, a por nem megy át a vizen, csak a vizbe csapódik a beszivott levegő. A szürést + hepa szürő biztositja. akinek van ilyen az leginkább szidja a vizszüröst. Régebben belinkeltem egy kimondottan porszivós topikot

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2949) Ferdzsoo válasza csemberlen (#2948) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor milyet érdemes most venni ilyen 25k-ig bezárólag kb?
Most nekünk egy elég kezdetleges porzsák nélküli van, de ez szerencsétlen orrán száján dől belőle a por ha beindítjuk, és nagyon hamar eltelítődik. Szóval porzsák nélkülit meg ezért nem akartam. Bár ez már vagy 7-8 éves, lehet a mostaniak sokkal jobbak... :U

Igazság szerint volt ismerősöméknek volt iyen vízbeszíós porszívója (igaz az valami brutál volt) ott a vízbe lett beleszívva a levegő, ami így teljesen megkötött minden szennyeződést, ilyen frankó gépet én addig még nem láttam, emiatt akartam vízszűrőset.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#2950) Winner_hun válasza Ferdzsoo (#2949) üzenetére


Winner_hun
félisten

Electrolux Cyclone XL

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.