Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) DeFranco válasza nyunyu (#3550) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Parafa alátét van alatta, de már olyan szinten tropák a csapágyak meg a tompító alkatrészek, hogy annak már mindegy. Öröm az ürömben, hogy egy kertes ház mosókonyhájában áll, tehát másokat nem zavar, de vakond... az nincs.

@canniball: jó ötlet, megkérdezem ImI

(#3552) Tristis válasza nyunyu (#3550) üzenetére


Tristis
őstag

Ki kell kötni, mint régen az energomatokat :DDD

Edigital felől én eddig csak jót hallottam, de az árat csak viszonyításként írtam. Még az is lehet, hogy Kärcher-t veszek, bár szerintem mind porzsákos és akkor dupla pénz gyakorlatilag...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3553) Integra


Integra
titán

edigitaltól számtech dolgokat szoktam venni, soha nem volt gondom gariztatással, sőt eddig minden cserés terméket valóban cseréltek is.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3554) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez hihetetlen, még ilyen topik is van PH!, bexarás. :DDD (De most kapóra jött)
Na szóval, új felültöltős mosógépet vennék, találtam is akciókat a neten, ez a 3 jelölt

Zanussi ZWQ 5102 | Whirlpool AWE 2320 | Fagor 1 FET 109 W

1. Elsősorban megbízhatóság, szerviz- és alkatrészellátottság szempontjából kérnék javaslatokat, hogy melyik mellett lenne célszerű döntenem, de természetesen más nézőpontból vett javaslatokat is szívesen veszek.

2. A garanciánál olvasható, hogy "magyarországi hivatalos garanciával", míg pl Fagor-nál nem. Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége? (Gondolom a Fagor-t sem kellene Kamcsatkára küldeni javításra)

Előre is köszönöm!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3555) Tristis válasza Fire/SOUL/CD (#3554) üzenetére


Tristis
őstag

Amikor nem rég én olvastam mosógépekről, ennek fényében
1. Zanussi
2. Whirlpool
3. Fagor
Ugyanakkor nem a mosógép a lényeg (sajnos), hanem a garanciakiterjesztés, amit mediamarkt-ban és a metro-ban lehet emberi áron megcsináltatni. (talán mediamarkt ocsóbb)
Bármit veszel, 5 év garival ;-)

(Én a legalapabb Elektrolux-ot 90205 vettem, több programja van, mint a Zanussinak, de egy márkacsoport)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3556) Fire/SOUL/CD válasza Tristis (#3555) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is kösz a választ! Remélem még lesz pár javaslat, mert holnap mindenképp meg kell rendelnem, ha más nem, kisorsoltatom a géppel, hogy melyik legyen a 3 közül, aztán azt rendelem. (Itt a környékünkön ezek a típusok min. 15K-val beljebb vannak, van ahol még többel, szóval ha a Zanussi garit kitolnám 3 évre(ami olyan 7k/év), akkor lassan 100K környékén járnék, ebből a megfontolásból akkor inkább 63K-ért a 3 éves Fagor, vagy 2 éves Whirlpool (azok is egy márkacsoporthoz tartoznak ahogy nézem)...)

(A januárom húzós, van amikor napi 16 órában szórunk össze PC-ket, hulla vagyok mostanság, ezért is rendelek netről, mert esélytelen, hogy bemenjek "személyesen" mosógépet venni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3557) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3554) üzenetére


szeva000
addikt

az a lényeg,hogy minél több garral megvedd.Alkatrészellátottság lassan nem jelent semmit,mert aki csak panel cserélő kisiparos,annál azonnal lehidalsz,hogy 30-40k a javítás.
Én jópárszáz elektronikát életrekeltettem,igaz ez a munka sem arról híres,hogy megérje.Igazából ezért is hagytam fel vele.
Fagor márkaszervizes is voltam....nos...óva intelek a gari intézéstől náluk:)
Node a WH-nál és az olasz hulladékoknál minden jobb...a fagor is még talán.Régebben sokkal jobbak voltak,mára ők is visszasüllyedtek a 2-3év/gépcsere szintre.
A márkaszervíz szintén csakis alkatrészt cserél,nem javít,az meg egy vagyon.Ezért nézz 3vagy 5év garral valami lomot és ennyi.addig legalább kicserélik.

[ Szerkesztve ]

(#3558) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#3557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, akkor most mit is javasolsz, mit is kellene vennem? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3559) DeFranco válasza Fire/SOUL/CD (#3556) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezek 12 egy tucat, sokan nem dicsérik itt.

Zanussi:
hátrányok: A energiaosztály, rugós kilincs (ha tönkremegy benne a rugó, már pedig ilyen párás helyen tuti elrohad előbb utóbb cserélheted az egész ajtót) 1 év garancia
előnyök: állítható centrifuga (kíméli a ruhát)

Whirlpool:
hátrányok: nem állítható centrifuga,
előnyök: 15 perces gyorsmosás (tényleg hasznos, ha irodai melód van, ingeknek elég, és kíméli a ruhát is), A+ energiaosztály, nem rugós kilincs, 2 év garancia

Nekünk ilyen van: [link] szeretjük, és állítható a centrifuga (kíméli a ruhát nagyon) (mellesleg a nők imádják a led kijelzőt), [link] ez meg kb ugyanannak tűnik, de olcsóbban.

Én most hirtelen a legutolsót venném...

[ Szerkesztve ]

(#3560) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3558) üzenetére


szeva000
addikt

amelyikre több gart kapsz olcsóbban:)...azzal jársz jól...WH átlag 2-3évet bír,aztán kuka.ő a leggyegébb láncszem:D..aztán jönnek az ilyen hulladékok,mint indesit,ignis(ami WH),candy...
Ha a fagor jóval olcsóbb 3év garral,akkor sztem azt.esetleg garibővítésekre nézz rá,hogy mit érdemes rátolni és mennyiért.

(#3561) Tristis válasza szeva000 (#3560) üzenetére


Tristis
őstag

Épp ma néztem a "hülyeazééénemvagyok" boltban a táblázatot, de meg nem mondom. A metroban 8,5eFt 5-évig attól függetlenül, hogy mennyit adnak rá eredetileg. A "hülyeazééénemvagyok" áruházban szerintem a +2év ilyen 3-4e Ft-ba bele kell, hogy férjen, de tényleg nem emlékszem már. Annyiért pedig muszáj! (Persze kérdés, hogy mennyivel drágább a motyó, mert néha vannak kicsit elszállt árak ott. Nekem sütő pl. ott volt a legolcsóbb a környékben...)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3562) DeFranco válasza Tristis (#3561) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amikor mi vettük a gépet, kb. 2,5 éve ilyen még nem volt :(

(#3563) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz a válaszokat mindenkinek, hát vegyes a kép, ahogy olvasom, majd elmeditálok a dolgokon.

Pusztán kíváncsiságból: manapság akkor milyen gyártótól lenne érdemes felültöltős (40 cm széles) mosógépet venni, mondjuk 150k-ig bezárólag? Van ilyen egyáltalán, vagy mind elvérzik idő előtt, igazi orosz rulett a dolog stb?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3564) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3563) üzenetére


szeva000
addikt

igazából egyik sem nagy szám ekkora összegig.Ezért ne is agyalj sokat,hanem a gart nézd meg és ha sikerül,akkor 3vagy 5 év legyen.(addigra szét fog az egész gép hullani)A miele lenne a másik,de azt sztem itthon 200körül kapsz ...talán.

(#3565) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#3564) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, megpróbálom a Fagor-t, csak mielőtt megrendelem, előtte telefonon megkérdem ezt a 3 év teljes körű garit, mert
1. csak ennél a webshop-nál adnak ennyit, sehol máshol
2. Ahhoz, hogy a 36 hónap érvényes legyen, ahhoz meg a kereskedőnek kell egy speckó nyomtatványt is adnia(a gari papír meg a számlán kívül)

Komolyan mondom, nem gondoltam volna, hogy a "filtered boxer in da waschmaschine" project ennyire körülményes.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3566) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3565) üzenetére


szeva000
addikt

hát igen:D..10évvel ezelőtt azt mondtam volna,hogy vegyél egy bosch,siemens,aeg-t és az kb addig menni is fog.Most azt mondom,örülj,ha a 2-3 év gart kibírják:)
Ha nem lettek volna oda a képek a behalt vinyómon,bemutatnám a mosógépek visszafejlődését,gyártásminőségét:D...én többet nem is engednék forgalomba,kapásból életveszélyesek.
a garit meg tényleg jól járd körül:)..esetleg próbálkozz be gorenje felültöltőssel,azokra tuti 3év gar van.Talán még azok a legelfogadhatóbb gépek,de drágábbak is.Igaz 150k-ba belefér bőven.
vagy szólj kerekfejnek,majd kitol egy tesztet :D

[ Szerkesztve ]

(#3567) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#3566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a "szomorú", hogy ezek az új mosógépek már 5x újra lesznek hasznosítva, de azok a régi Hajdú tárcsás mosógépek még mindig menni fognak, amiket még nagyszüleim is használtak, a rozsda fogja össze őket, de mennek. :DDD
Tavaly vettünk egy ismim édesanyjának egy új Hajdú-t (szintén a tárcsás verziót, mert az automatára nem lehetett volna "betanítani"...), na az engem, meg még jó párunkat túl fog élni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3568) Tristis válasza Fire/SOUL/CD (#3567) üzenetére


Tristis
őstag

Erről jut eszembe, a volt szeretőmnél voltam múltkor háztűz nézőbe és éppen mutatta, hogy mit művelt egy elszabadult energomat. :DDD A kád szélénél lévő akril rétegből letört egy darabot, széthullajtott valami 150 grammnyi fekete üszkös mocskot (amivel össze is kent mindent), illetve leszedte a fürdőszobaszekrény ajtaját. Ezek után bátran mondhatom, ez egy igazi örökmozgó! :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3569) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#3566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"vagy szólj kerekfejnek,majd kitol egy tesztet :D"
De gonosz vagy, ez a sor tegnap elkerülte a figyelmem. :DDD

Tristis
Majd leláncolom legfeljebb...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3570) Fire/SOUL/CD válasza szeva000 (#3566) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Fagor-t rendeltem és ezzel kapcsolatban egy infót had osszak meg, ami talán mások számára is hasznos lehet. Körbejártam a 3 éves garancia kérdést, felhívtam a fagor-t és a műszakiak azt az infót adták, hogy
1. 3 éves teljeskörű magyarországi garanciát biztosítanak
2. Épp a héten kezdték el értesíteni a partnereiket, webshop-okat stb, hogy a február 29.-ig vásárolt, minden Fagor nagygépre 3 év garanciát vállalnak, a külön erre a célra, a kereskedő által kitöltött nyomtatvány nélkül is. (Ha nem mellékelné a kereskedő ezt a nyomtatványt, akkor is 3 év a garancia magyarul)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3571) kangool válasza Fire/SOUL/CD (#3570) üzenetére


kangool
tag

Szia!

Így van ahogy írod. Fagor termékekre most 3 év garancia van. Felültöltős mosógép esetén erre a típusra van csak 5 év garancia:

FEC-2105T

Ehhez viszont kell kapj egy nyomtatványt amikor megveszed.

(#3572) szeva000 válasza Tristis (#3568) üzenetére


szeva000
addikt

óh,nekünk most ia az van.(25éves és kb 15-20k lett ráköltve)Úgy kb.5évente szét szoktam szedni felújítom kb.5000ft-ból teljesen és megy tovább:) (persze még semmi baja akkor,csak szeretek biztosra menni).Nem ugrál az,ha normálisan meg van csinálva.Főleg,ha a lábaknál a lengéscsillapító filcek is ki vannak cserélve,nomeg egy jobbacska szőnyeg alatta van.Nos itt kezdődik a spórolás nem az AAA sz*rságokon,mert 5-6 év alatt már régen gépcsere van mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#3573) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3570) üzenetére


szeva000
addikt

sztem 60k-ért 3év garral okés lesz a fagor.Ha csak annyit bír,akkor is:)
Mi a baj kerekfejjel...úgy is elméletben megcáfol:D...igaz én gyakorlatban lassan20évet nyomtam le mosógépek között:)

[ Szerkesztve ]

(#3574) szeva000 válasza Fire/SOUL/CD (#3570) üzenetére


szeva000
addikt

A fenébe,lemaradtam.Tegnap említettem a Gorenje felültöltős WT 63XXX sorozatát,de azok 100körül kezdenek.Viszont tuti erősebbek is,mint ezek.Az elöltöltőseik is sokkal erősebbek.Viszont az elektronika nem a legbiztosabb,abban a fagor lehet jobb.Igaz mindkettőre 3év gar van.Ha kiszámoljuk,majdnem 2fagort vehetsz az árán:)

[ Szerkesztve ]

(#3575) Tristis válasza Fire/SOUL/CD (#3570) üzenetére


Tristis
őstag

Én is így csináltam, olcsó mosógép, sok garancia. Ahogy kell. :R
Aztán reméljük, hogy bírja 6-7 évig is ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3576) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy Whirpool ADP4497-es mosogatógép, jópár éves lehet viszont max 10 szer volt használva, és olyan gond lenne vele hogy beleengedi a vizet, és az indítógombnál van kis led 6 ot villog és kész megáll az egész

Van amikor nemis villog úgy áll meg, illetve van amikor bennehadja a vizet nem szivattyúzza ki. Volt itt egy szerelő de természetesen akkor pont végigment a fél órás program hibátlanul.

Van aki tudna esetleg segíteni ebbe hogy milyen baja lehet illetve ha esetleg valaki abba segítene hogy lehetne megjavítani - itt elsősorban aki ezzel foglalkozik, azt megköszönném

A szűrő amit találtunk kilett takarítva mert azthiszem a 6 villogás erre a hibára utal hogy szűrő elvan tömődve de a szerelő is mondta hogy jó a szűrő.

Illetve ha pl megáll menetközben és bennehadja a vizet és nyomkodom az indítógombot akkor szivattyúzza ki a vizet, kiszívta a vizet és megáll a technika

köszönöm előre is a segítséget, remélem megtudjátok ti állapítani hogy mégis mi a fene lehet vele így elsőre, vagy legalább tudtok-e tippet adni azis jólenne :((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3577) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Mosógépvásárlás előtt állok, és szeretnék segítséget kérni tőletek a döntéshez.
Több fórumot átböngészve, és sok mosógépet megnézve, két típusra szűkítettem le, a lehetséges mosógépek számát.
A döntés azért is nehéz, mert ez a két gép tetszik a legjobban, és mindkettőben van, ami jobban tetszik a másiknál.
A két gép név és típus szerint; az LG F1273NDP, és a Samsung WF1602WQU/YLE Eco Bubble mosógépe.
A patthelyzet oka az, hogy a Samsung külsőre, az Eco Bubble mosási módja, és az állítólag elvízkövesíthetetlen kerámia fűtőszála miatt, az LG pedig a DD motor és a baba(gyerek)program miatt tetszik jobban.
Szerintetek mennyire megbízható ez a két gép?
Szerintetek a gyakorlatban mennyivel hatékonyabb, vagyis mennyivel mos tisztábbra a Samsung az Eco Bubble habképző rendszerének segítségével, és mennyivel növeli meg a fűtőszál élettartamát a kerámia bevonat a hagyományos mosógépekhez képest?
Ti, melyiket ajánlanátok a két gép közül és miért; vagy ha esetleg mindkét gép felejtős, és mást vennétek ezek helyett, akkor pontosan melyiket és szintén miért?
Ha mást ajánlanátok inkább, akkor a két legfontosabb kritérium a mélység, és az ár. Mélységre maximum 45cm-es mosógépet tudnék csak elhelyezni, és árban maximum 80-120.000.-Ft közötti összeget tudnék mosógépre költeni, ennél többet nem!
Várom a véleményeiteket, és a segítő szándékú hozzászólásokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3578) DeFranco válasza klepto (#3577) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Van itt profi szerelő is, de amíg nem válaszol, azt ajánlom, annak nézz utána, hol tudsz garanciakiterjesztést venni, és onnan válogass. A MM-ben most láttam, hogy van ilyen, gyári gari + 4 év 50 és 100k értékű eszköz esetén 9k huf. Én már csak így vásárolnék, mert ezek a gépek már sajnos tényleg csak kb. addig tartanak, amíg a gari (ezt mondják az okosok).

Ilyen babaprogrammal, meg elvízkövesíthetetlen fűtőszállal ne foglalkozz, komolyan mondom. Legyen rajta 90 fokos program, normál program, meg egy minél förvidebb firssítő mosás, legyen állítható a hőfok és a centrifuga külön és kész is vagy. A többi parasztvakítás.

A vízövesíthetetlen ultimate mosógépet pedig úgy éred el, hogy félévente csinálsz egy mosást, amikor a gép üresen megy, és indulás előtt öntesz bele fél-egy liter ecetet.

Anyagminőség a lényeg, meg esetleg a motor és csapágy, de ebben én nem vagyok otthon.

(#3579) jozsi252 válasza klepto (#3577) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

LG-re hány év garancia van? Mert mi tavaly vettük és a motorra magára meg a főbb motorikus alkatrészekre 10 év garit adott az LG, ebbe is Direct Drive motor van mint amilyet te kinéztél. Szóval mi inkább a gari miatt döntöttünk az LG mellett. Akkor 100k volt a mosogatógép. Nagyon szépen most, még a fél órás program alatt is. Illetve a másik dolog hogy elötte felültöltős volt ami rettentő módon hangos volt, illetve elis ment a helyéről. Viszont ez megse moccan, és nagyon halk még a centrifuga alattis.

Elég sokat mosunk vele és nagyon megbízható aztkell mondani, gari sajnos sokat vet a latba vásárlásnál, mert elötte ami volt épphogy lejárt a gari pár hónap múlva tönkre is ment, 2-3 éves mosógépről beszélünk.

iPhone 13 Pro Max

(#3580) szeva000 válasza jozsi252 (#3579) üzenetére


szeva000
addikt

igen,motorikusra:D..igaz a motor akkor fog dögleni,ha arra víz kerül:Daz meg már nem lesz garis,mert más tényező miatt ment tönkre.Nomeg b*szhatod a 10év garit.addigra már 3X lesz újrahasznosítva az a lom:D...mert szét fog hullani:)

(#3581) szeva000 válasza klepto (#3577) üzenetére


szeva000
addikt

egy fűtőszál élettartamát nem a marketingduma határozza meg.:).Egyébként alapból a betétek sokáig bírják,mindig valami külső hatás miatt döglenek be.(dobban van valami szög,tű...)
A DDmotor elve jó lenne,a motorvezérlők nagy része lom.Úgyhogy ne aggódj,majd a vezérlés fog tönkre menni és emiatt kell új gépet venned.
Tök mindegy melyiket veszed,a gariidőt nézd meg,hogy teljeskörű legyen és ennyi.(én inkább a samut venném egyébként ;) )

(#3582) klepto


klepto
addikt

Mindkét gépre 2 év teljes körű garancia van, az LG viszont ad pluszban 8 évet a motorra, így jön ki a 10 év motorgarancia.
Ami a programokat illeti, mindkét gép tud 90°C-os mosást, és a gyorsmosás program is van mindkét gépben. Az LG-ben fix 30 perces, a Samsungban állítható 15-90perc között.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3583) szeva000 válasza klepto (#3582) üzenetére


szeva000
addikt

igen..arra adja ami nem is fog szétmenni csak a vezérlés vagy más külső tényezők miatt.:)
A vezérlés jóformán javíthatatlan,csak komplett panelcserével...nomeg gondolj bele.....nem 10év,hanem 4-5év múlva a roozsda fogja szétenni az egész gépet:)

(#3584) klepto válasza szeva000 (#3583) üzenetére


klepto
addikt

Melyik a rozsdásodó?
Minden mosógépnek szar az elektronikája, vagy csak az LG-Samsung páros nem tud jó elektronikát gyártani?
Te, melyikkel szívtad meg, és mit vettél helyette?
Szerinted melyik márkát érdemes megvenni, ami nem rohad szét, nem adja meg a vezérlése magát 4-5 éven belül, és elmegy ismét legalább 10 évet hiba nélkül?
Eddig nekem a Candy vált be, már 10 éve hibátlan, csak szeretnék nagyobb gépet venni...
Vagy maradjak a Candy-nél szerinted?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3585) canniball válasza klepto (#3584) üzenetére


canniball
nagyúr

(#3566) szeva000

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3586) klepto válasza canniball (#3585) üzenetére


klepto
addikt

Érdekes HSZ :U
De akkor ne vegyen manapság semmit az ember, mert 2-3 év és konyec? :F
Vagy menjek vissza az időbe 10-15 évet, ha egy jó gépet akarok vásárolni? :F
Lehet, hogy van benne valami, de remélem, bízom benne, hogy ez, ebben a formában, mégsem teljesen igaz :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3587) szeva000 válasza klepto (#3586) üzenetére


szeva000
addikt

hát ne hidd:D..ennyi...én megfoltoztam már jópár száz-(inkább jópár ezer) db mosómedvét életem során:)
Én nem megszívtam,hanem látom azt,hogy miként amortizálják le a gépeket már a tervezőasztalon....
100k körül ne várj csodát,ha normálisabbat akarsz,akkor miele...igaz az sem a régi már,amikhez 20év után kellett hozzányúlni,de még mindig jobb.
nem értem,hogy a mai fogyasztói társadalomban mit vársz:D(talán nézz szét a gorenjéknél,nem a legolcsóbbak,de 3év gar van és aránylag erősek)
Olasz lomoknál maradni?:D...inkább megkeresném az első folyót :D

[ Szerkesztve ]

(#3588) szeva000 válasza klepto (#3586) üzenetére


szeva000
addikt

nah,lemaradt...
most te mennyi időre tervezel egy géppel?ha 3-4-5év,akkor ezek nagy eséllyel kibírják,ha sokkal többre,felejtsd el.
Egy komolyabb kategóriájú miele-re is 5év a gari,de az legalább teljeskörű:) ,nem kisbetűs és korlátozott hülyeségek.Igaz az áruk nem is ennyi.

(#3589) Tristis válasza klepto (#3586) üzenetére


Tristis
őstag

A logika azt mondja ugye, hogy a nagy kereskedelmi láncok nem adnának ennyire olcsón garanciakiterjesztést, hogyha a mosógépek biztosan tönkremennének 5 éven belül. Persze úgy is nézhetjük, hogy a spúr magyar nem veszi igénybe a szolgáltatást olyan mértékben, hogy ez számítson és magasabb az így nyert biztonságérzet azzal, hogy felkínálják a szolgáltatást, ami fedezi a felvetődő veszteséget... Nehéz megmondani, hogy a különböző hatásoknak a szummája merre mutat, én minden esetre azt gondolom, hogy statisztikailag elméletileg ezeknek a mosógépeknek 40-50%-os valószínűséggel ki kellene bírniuk az 5 évet hozzányúlás nélkül és 85% körül biztosan nem szabadna súlyos károsodást szenvedniük ez alatt az időtáv alatt. Ezt szimplán csak a kiterjesztett garancia szolgáltatásból következtettem ki. Mivel nem reklámozzák a kiterjesztett garancia szolgáltatást, ezért nem beszélhetünk minőségérzet növekedésről, de arról sem, hogy akkor nem baj, ha kevesebb ideig bírják a tartós fogyasztási cikkek. Csak egy hülye közgazdász gondolatmenete, de talán nincs sok hiba benne...

(Ebből az okból gyorsan én is 5 évre kiterjesztett garanciás mosógépet vettem. :DDD )

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3590) htw válasza klepto (#3577) üzenetére


htw
tag

A Samsungról hol találtál árat? Úgy tudom ide termék és még nem nagyon van sehol. A Samsungnál nekem kb 160 mondtak rá.

(#3591) klepto válasza htw (#3590) üzenetére


klepto
addikt

Még sehol, pedig én is kerestem.
Ha igaz, hogy 160.000.-Ft körüli összeg lesz, akkor az nekem már túl drága lesz, így sajnos nem fog a listámon maradni. :(
Én olyan LG ár környékére saccoltam, és azért kezdtem el gondolkozni rajta :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3592) klepto válasza szeva000 (#3587) üzenetére


klepto
addikt

Beleültetted a bogarat a fülembe :P
Pár napig megint nézegettem a gépeket, és rájöttem, hogy vannak praktikus opciók, amik nekem kellenének, ha már új gépet veszek :B
Ezek az olyan "apróságok", mint a folyékony mosószer használhatósága (nem a dobba téve, mert akkor pl. az előmosást nem tudnám megoldani), előmosó, vagy áztató funkció, illetve a tetszőleges programidő és centrifuga fordulatszám csökkentés kevesebb, vagy kevésbé szennyezett ruha mosásakor.
Nos az LG leírásában ezekről a funkciókról, és variálhatóságokról nem olvastam. Ha nem tudja, akkor viszont számomra ez, ténylegesen ellenne szól, a te hozzászólásodon felül.
Az LG gyerek programja (95°C-os, opcionálisan 60°C-os mosás, és 40°C-os utolsó öblítés) viszont tényleg olyan hasznos funkciónak tűnik, ami a többi gépből hiányzik.
Ez az egy szól az LG mellett a programok alapján, és a DD motor.
Gondolkozva azon amit mondtál, jobban szemügyre vettem a Gorenje gépeit, és végül is a 44cm-s „csúcs” modell, a WS-512SYW is elnyerte a tetszésemet. Jónak tűnő programok, folyékony mosószer használatának a lehetősége, rövidíthető programok, csökkenthető centrifuga fordulatszám, és elviselhető kinézet.
Ami nem tetszik benne, hogy ebbe csak „sima”, kollektoros (vagyis szénkefés?) motor található.
A másik, a sokat sztárolt AEG „legolcsóbb” keskeny modellje, az L60260SL.
Te, melyiket vennéd inkább, illetve mi az AEG-ről a véleményed?
Te, milyen mosógépet használsz, és te, melyik márkát vennéd meg egyáltalán, ha most kéne választanod; az eddigi tapasztalatod alapján?
A Gorenje nem véletlen, rákerestem a topicban a hozzászólásaidra :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3593) Locutus válasza klepto (#3592) üzenetére


Locutus
veterán

Én AEG-t vettem, bár felültöltőset pár hónapja. 76260TL-t, a markabolt.hu-n 5 év garral.
Azért AEG-t, mert van már AEG mosogatógépünk majdnem 10 éves, és hiba nélkül teszi a dolgát azóta is.
Az új mosógépben sem csalódtunk eddig. Rendkívül halk, finom járása van, és mindent tud amit kell.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3594) szeva000 válasza klepto (#3592) üzenetére


szeva000
addikt

amelyikre több garit tudsz szerezni,azt vedd.Egyébként én nem veszek új gépet:D...nincs rá szükségem és a 20év alatti ráköltött összeg is minimális:)...amúgy a családban gorenjék mennek.az egyik 8éves,csak szivattyú baja volt,a másik most 3. éves,már csináltam,de az emberi hülyeségből adódóan lett rossz(kiszakították az ajtógumit).A harmadik már 10éves felsőkategóriás,ezt egyszer csapágyaztam.Igazából nincs velük gond.

(#3595) Locutus


Locutus
veterán

Vasalót vett valaki mostanában? Mit érdemes, úgy 50 euro alatt?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3596) Tristis


Tristis
őstag

Inkább megírom Logout cikkbe. :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3597) Tristis


Tristis
őstag

Einhell BT-VC 1250
:))

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3598) canniball válasza Tristis (#3597) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem eszik olyan forrón a Mását, kell pár nap mire mindenki láthassa. ;)
Addig mi egyszerű halandók 404-et kapunk.
Esetleg pár szó előzetesként?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3599) Tristis válasza canniball (#3598) üzenetére


Tristis
őstag

Akkora meg az ára már nem lesz ilyen... Bocsánat, első cikkem lesz, nem tudtam hogy ilyen a rendszer (nem tetszik, nem tetszik sálálálá). Ipari felépítésű porszívó szerintem sok-sok hasznos és jó tulajdonsággal és némi hátránnyal. Bemásolom a pro/kontra érveket. 10 rongy Obiba.

"Pozitívum: egy rozsdamentes fémtartály a porzsák gyakorlatilag, de az egész gép igen masszív. nagyon könnyen gurul, nagyon jó fogni-vinni, a csatok, csatlakozások eltaláltak. A nedves-szívás, és a fújás képessége igen klassz dolog. Nem kell a géppel finomkodni, nem kell vacakolni állandóan a kis portartállyal. Szagot nem, vagy csak elenyészőt hagy maga után. Porzsák nélkül használva sem láttam napfény felé fordítva, hogy porszemcsék jöttek volna vissza. Ha mégis így lenne pl. iszap homok porszívózáskor, még mindig lehet 400Ft/db áron venni hozzá 10 literes porzsákot. A többi pozitívum a specifikációban. (szerk.: szív-fúj, nedves-száraz, porzsákos-porzsák nélküli, hatalmas tartály, 2 év gari és az ára.) Édesapám szerint ez a márka a kéziszerszámok körében igen ismert és elismert, kifejezetten jó ár/érték arányú termékpalettával rendelkezik.

Negatívum: maga a gégecső és a három részből álló rúd része nem a legstabilabb. A fej nem az igazi, olyan tipikus ipari féle-forma. A szőnyeg kefe része felejtős kicsit. A teljesítménye nem kiemelkedő, inkább olyan közepeske. A hangja elég magas, kicsit ipari jellegű, a hozzá járó tápkábel 2 méter hosszú, így 4 méteres lengőhosszabbító vásárlása ajánlott. Pamut ruhába érdemes vele porszívózni, mert ha nagyon műszálas a ruhád kicsit megrázhat a fémtartály. Úgy kell elképzelni, mint ahogy pl. egy kilincs teszi ezt az emberrel. A kábel nem automata behúzós (és?! :DDD)"

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#3600) harry válasza DeFranco (#3578) üzenetére


harry
veterán

Hasonlóképp gondolkodok én is, itthon döglődik a mosógép, tervezünk is venni egy elöltöltős modellt, de aztán ennyi az össz szempont :D 1000 centrifuga kb. már alap, meg késleltetett indítás, meg ilyen egyéb dolgok. Extrák nem is igazán kellenek (hőfok/fordulat állítást, féprogramot alapnak veszem). Árban szerintem 70-80k között találnék megfelelőt.
Esetleg figyeljek valamire? Kerülendő/ajánlott márka?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.