Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) DelArco


DelArco
aktív tag

Épp mosógép vásárlást tervezek és kinéztem egy konkrét típust.
[link]
Esetleg akinek van ezzel a típussal vagy márkával kapcsolatban pozitív vagy negativ tapasztalata az kérem írjon véleményt.

Youth hides the key to salvation

(#3052) canniball válasza fradi81 (#3050) üzenetére


canniball
nagyúr

Segített?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3053) harry válasza DelArco (#3051) üzenetére


harry
veterán

Mi is ezt vettük, pár hetes csak, szerintem rendben van, az 1000 centri nem sok vizet hagy, van félprogram, meg a program végén befordítja a dob nyílását felülre, én elégedett vagyok. Nem igazán tudom, mit lehetne még róla mondani. Mi itt vettük [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3054) harry


harry
veterán

Gorenje fagyasztószekrényekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3055) harry válasza harry (#3054) üzenetére


harry
veterán

Valószínűleg ez lesz: [link] Cora-ban 80eFt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3056) M_o_g_y_i válasza QG (#3006) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

És itt is van, ráadásul jó áron! :K
Electrolux ZCX-6440

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#3057) fradi81 válasza canniball (#3052) üzenetére


fradi81
veterán

Igen az ecetes megoldás segít, meg kell csinálni párszor. Itt nagyon kemény a víz Szegeden.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3058) Konflikt


Konflikt
addikt

sziasztok.

ismerunk valami hutoszekreny osszehasonlito oldalt? olyanra gondolok, mint a compare funkcio, ami mar a legtobb official hw oldalon megtalalhato.

amugy jelenleg 2 tipus kozott megy a dilemma: Zanussi ZRB 934 XL es Indesit NBA 13 NF NX (FR)
feltetelek voltak hogy az alulfagyasztos resze kb. 90 literes legyen 3 rekesszel, a felso fagyaszto pedig 200liter korul, mindez A, A+ -os energiaosztalyban.

netan vannak a fenti tipusokkal tapasztalatok? velemeny is johet a temaban:)
koszi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3059) Met válasza Konflikt (#3058) üzenetére


Met
nagyúr

Megnéztétek mind a kettőt élőben is?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3060) Konflikt válasza Met (#3059) üzenetére


Konflikt
addikt

igen. az egyik az Auchanban, a masik a Tescoban van kint.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3061) Met válasza Konflikt (#3060) üzenetére


Met
nagyúr

Ok, mert amikor mi kerestünk hűtőt akkor egy csomó kiesett a rostán mert kicsi volt belül (nem volt elég mély egy két literes üdítőnek) vagy az elrendezése volt rossz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3062) nyunyu válasza Met (#3061) üzenetére


nyunyu
félisten

Ajtajaban nem fer el allitva?

En ~17 eves Zanussi-Lehelemben elfer allitva a 2 literes uditosuveg.
Fektetve a polcon par centi hianyzik, de ha nem pont merolegesen van az ajtora, akkor befer.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3063) Met válasza nyunyu (#3062) üzenetére


Met
nagyúr

Volt amelyikben ott sem fért volna el mert keskeny volt az ajtón a polc, meg ilyen nehéz dolgokat nem szívesen teszek az ajtóra, nyáron 2-3 üveg is szokott a hűtőben lakni
Végül is Samsungot vettünk, kb. 6 éve

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3064) Sérnyovác válasza Met (#3063) üzenetére


Sérnyovác
tag

Kérdésem lenne
Gorenje R6181KX, Bosch KSR34V42, vagy Samsung RR82PHIS1 hűtő lehet a jobb választás. Csak a samsung No Frostos a többi nem. Jó lenne ha ujjlenyomat mentes lenne. Van valakinek ezen hűtők közül valamelyik? A No-Frost nem túl hangos?
Esetleg Bosch SGI55E75EU mosogatógép?

[ Szerkesztve ]

(#3065) Met válasza Sérnyovác (#3064) üzenetére


Met
nagyúr

Barátnőm mindenképpen no frost-ost akart:)
Nem hangos, néha kattog (nem számoltam mikor de napjában max egyszer)de az se túl hangos

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3066) Konflikt válasza Met (#3061) üzenetére


Konflikt
addikt

jo otlet, koszi, 2 literes fektetett uditovel nem csekkeltem, de sztem belefer.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3067) Integra


Integra
titán

nekem volna egy eladó samsung inox hűtőm, no frost-os. felül hűtő, alul fagyasztó.
ok, b villamossági besorolású és 3 éves tuti van, de újszerű, patyolat tiszta.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3068) Locutus válasza Sérnyovác (#3064) üzenetére


Locutus
veterán

A nofrostos hangosabb, nem is kicsivel. Az a kérdés, hogy hol lesz a hűtő.
Nekem olyan helyre került, ahol főleg a gyerekszoba miatt fontos volt, hogy halk legyen. Igy Boscht vettem, ami nem nofrostos, de minden mást tud, és legalább a belső elrendezése sem béna :) Őt sem mondanám teljesen halknak, állítólag amióta újfajta környezetbarátabb gáz van a hűtőkben, és ráadásul kevesebb is (kluntyogás), azóta mind hangosabb, mint a régiek. Viszont mivel A++ ezért ritkán kapcsol be, és olyankor sem vészes a hangja.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3069) Sérnyovác válasza Locutus (#3068) üzenetére


Sérnyovác
tag

Köszi a választ, 3 szoba nyílik a nappali- konyhára, így biztosan nem lesz jó a no-frost a zaj miatt. Ráadásul én csak csöndben tudok aludni.

(#3070) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Üdv az Uraknak !
Van egy régebbi Whirlpool VIP27 mikróm (AVM 350/WP/WH típusú):Segítséget szeretnék kérni,hogy hol tudnék venni,Budapesten,bele való grill fűtőbetétet.Ugyanis azt vettem észre,hogy a fűtőszál borítása(valami fehér cső)meg van repedve és kis darabokban potyog. :W A betét 1000 W- os.
Amúgy rendesen működik,csak nem szeretnénk megenni.Csak az alkatrész kell,ki tudom cserélni.Köszönöm. :R

ZoLee

(#3071) Met válasza Kácsa (#3070) üzenetére


Met
nagyúr

Itt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3072) Kácsa válasza Met (#3071) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Köszi !Néztem már a weboldalukat,de olyan ami nekem kéne,nem szerepel.De azért holnap felhívom őket.

ZoLee

(#3073) Met válasza Kácsa (#3072) üzenetére


Met
nagyúr

Jaja, hívd őket fel vagy írj nekik mailt (előbbi gyorsabb) mert nem mindig azon a típusszámon vannak fent a cuccok ha mondjuk utángyártott az alkatrész.

A Klauzál téren van egy Whirlpool szervíz, nem tudom, hogy alkatrészt lehet e ott venni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3074) Kácsa válasza Met (#3073) üzenetére


Kácsa
aktív tag

A Whirlpool Központi Alkatrészrendelés -nél (Klauzál tér 6) van rendelésre.Ára 15.700 Ft (bruttó). :W

ZoLee

(#3075) Met válasza Kácsa (#3074) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ez várható volt:)
Az Orczy-t megkérdezheted nincs e utángyártott nekik

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3076) Kácsa válasza Met (#3075) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Igen,már beszéltem velük,azt mondták utánanéznek és visszahívnak.Remélhetőleg lesz náluk olcsóban.Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#3077) Kácsa válasza Kácsa (#3076) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Nos,az Orczy-nál nincs belevaló.Marad a másik lehetőség.Köszönöm a segítséget. :R

ZoLee

(#3078) Met válasza Kácsa (#3077) üzenetére


Met
nagyúr

Melyik a másik lehetőség?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3079) Kácsa válasza Met (#3078) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Klauzál tér-i alkatrészbolt.#3074-

ZoLee

(#3080) Met válasza Kácsa (#3079) üzenetére


Met
nagyúr

És mennyi lenne egy új mikró?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3081) Kácsa válasza Met (#3080) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Egy hasonló tudású (27 literes,mikró,grill,crisp funkció) 40-50 ezer.De azt tudjuk,hogy a régebbiek jobban meg voltak csinálva,ez már 8 éve megy.A mai darabok jó ha a garancia időszakát kibírják,utána kampec.Mivel ez mozgatja a gazdaságot,ha vásárolunk. :K Ráadásul ez még svéd gyártmány,nem kínai.

ZoLee

(#3082) csemberlen válasza Kácsa (#3081) üzenetére


csemberlen
őstag

A gond az, hogy 1 idősebb mikrónál akár a magnetronágyú is tönkre tud menni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3083) Kácsa válasza csemberlen (#3082) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Igaz,Murphy törvénye(ami elromolhat,az el is romlik).Viszont van egy alternatíva,találtam egy hasonló fűtőbetétes (1000W,quartz),méretileg megegyező betéttel rendelkező mikrót (Electrolux),amit élőben is megnéztem a gazdaságosban.Ebből átszerelem és kész.Meg van oldva.Ha tönkremegy a Whirlpool,vissza a betét az újba és minden ok. :C

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#3084) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Sziasztok!

Karos, eszpresszó kávéfőzőt keresgélek, olyan 10 ig, persze ha valami fenejót tudtok, lehet több is belefér.
Melyiket ajánlanátok?
Ezekről van tapasztalat?
[Szarvasi] Fagor

Illetve mégvalami. A Hauser ma reggel első adag kávé után már nem akart bekapcsolni.
Egyszerűen bekapcsolás után nem is villan fel a lámpa,ami jelezné,hogy beindult.
Érdemes ezzel szervizhez fordulni vajh, vagy úgyse úszom meg 5 alatt és jobb,ha újat veszek?

[ Szerkesztve ]

(#3085) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyám gondolkozik egy fagyasztószekrény, és egy bor hűtésére használatos hűtő beszerzésén. Jó lenne a kettőt kombinálni, hogy csak 1 gép legyen.
A teremgarázs melletti tárolóban lenne elhelyezve, magyarul elég hűvös helyen, télen szerintem van amikor csak 10 fok körül van lent.
Úgy tudom, a mai hűtők álltalában nem működnek ilyen alacsony hőmérsékleten.
Vagy ez csakis anyit jelent, hogy a kombináltaknál az 1 kompresszor miatt megzavarodik a szabályzás, és nem tudja egyszerre tartani a a sima és a mélyhűtő hőmérsékletét (egyik jócskán melegebb, másik jócskán hidegebb lesz a normálisnál)?

A direkt borhűtők jól sejtem, hogy petriel alapú technológiával működnek, azaz jóval többet fogyasztanak ?

Ha ez így van, akkor pedig még inkább egy kombinált hűtőben gondolkoznánk.
A másik ok ugyanis, hogy borhűtés jó részt saját (vagyis családi) termelésű és kimérten vett termelői; vagyis 5 l-es műanyag palackokban lenne, ezért se lenne jó egy szokvány 0,7-es üvegekhez tervezett borhűtő.
Emellett nem közvetlen fogyasztás előtti hűtésre kellene, hanem tartós (több hónapos) tárolás közbeni hűtésre. Most nyáron ugyanis már volt olyan bor, ami megromlott lent (pedig még nem is volt olyan nagy meleg...).
Sima hűtőt is le lehet szabályozni, hogy akár csak 10-12 fokig hűtsön, nem ?
(Ezt kérdezem a fentebb írt hideg üzemelési hőmérséklet fűggvényében is !)

Igazából egy olyan hűtő lenne jó, aminek a mélyhűtő része kb. 120-160 l közt van, a normál hűtő pedig ennek mondjuk 2/3-a.
Tehát a szokásos 140-160cm magas (ha jól sejtem hogy ez összesen ekkora lenne) kombináltaknak pont az ellentéte, a mélyhűtő legyen nagyobb.
Létezhet ilyen, kombináltan ?

(#3086) atesss


atesss
addikt

Még egy kérdés, porszívókról:
Fő kérdés: maga egy HEPA filter mennyibe kerül ?

Barátomék néztem egy Bosh porszívót, aminek a háza (vagyis a szín kivételével) ugyanaz mint a mi kb. 4 éve 11-14e közt (MediaM/ ElectroW /Saturn közül valamelyikben) vett 1500W-os Sphera 25-ünknek: http://haztartasigep.teszvesz.hu/takaritogep_porszivo/bosch_sphera_25_porszivo_1457546960.html#product-images
Amiben jobb ez a mostani:
- 2000W
- HEPA filter
- Elegáns, fényes fekete-vajszinű ház, és kerekek
- Textil szívócső
- teleszkópos fém szivócsőrész

Csakhogy 25e-be kerül. Érhet ez ennyit ?
Mennyibe kerül maga egy HEPA filter, vagyis az maga mennyit dob az áron ?
Illetve mi meg azon gondolkozunk, hogy ha nem drága, a mienkbe is be lehetne rakni egyet, mert a ház ugyanaz, tehát kompatibilis vele.

(#3087) hajtömeg válasza atesss (#3086) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Szia!

Előrebocsátom,hogy nem vagyok szakértő,de pl én nagyon nem csípem a hepa filtert.
Az ára nem vészes, a mi elektroluxunkba 3ezer körül van,azonban -azon kívül,hogy takarékos megoldás,mert kb félévente-évente elég cserélni- nem igazán praktikus.
Oké,hogy nem kell porzsák,DE kujvaidegesítő állandóan mosogatni ezt a filtert.
A régi samsung porszívónkból úgy vettem ki a zsákot,hogy azzal a mozdulattal záródott is,minden tök tisztán ment.
Itt mire kimosom a filtert, még a plafon is poros lesz.
Ki kell venni a tartály közepéből,amit hiába ürítesz előtte, akkoris poros marad, darabokra szeded (egy vödörben nem is megoldható, inkább kád,amit szintén moshatsz ki), átmosod, a hepafiltert átzuhanyzod ,majd valahova odarakod száradni,hogy mégse összerakva aszalódjon a szekrényben vizesen...
Szal igazából szerintem nem praktikus és biztos inkább egy eldobható zsákos porszívót vennék, igaz ott a zsákra költhetsz gazdagon,de talán belefér...

(#3088) DeFranco válasza hajtömeg (#3087) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megoldás: vászonzsák. Nekünk legalább is adtak a porszívóhoz, ha tele van, leviszed, kirázod. Ha már nagyon poros, ki is moshatod, vagy esetleg öblíted, de ez nem fontos. Környezetkímélő, takarékos.

(#3089) csemberlen válasza hajtömeg (#3087) üzenetére


csemberlen
őstag

A hepa filter elhelyezése gépfüggő a mienk porzsáknélküli, és ugy ki lehet venni a tartályt, hogy nulla por keletkezik. Sűrün nem szoktuk mosogatni a filtert se.
Én meg is őrülnék a vászon porzsákossal üritésnél.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3090) atesss válasza hajtömeg (#3087) üzenetére


atesss
addikt

Én ilyesmi HEPA filterre gondoltam: [link] vagy [link]
Ez sima porzsákos porszívó, a filter pedig a porzsák után van közvetlenül, utána megy a levegő a műanyag részbe, aztán a motorba. Legalábbis én ezt láttam rajta egy gyors ránézés után.

(#3091) hajtömeg válasza atesss (#3090) üzenetére


hajtömeg
aktív tag

Ja,aha,hát nemtom.
Nekünk ilyen porszívónk van és ebbe ez a fajta szűrő megy. (tescoban olcsóbb)
Nem igazán praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#3092) atesss


atesss
addikt

Üdv ismét !
Egy sürgős kérdésem lenne:
Szomszédnak elromlott a beépített a hűtője, egy IKEA CB 602 W.
Alul a fagyasztó úgy néz ki működik rendesen, de felül a hűtő nem hűt.
A mai gépek már 1 kompresszorosak szoktak lenni, úgyhogy nem is értem mitől lehet ekkora differencia. Van valami ötletetek ?

(#3093) atesss válasza atesss (#3092) üzenetére


atesss
addikt

Nos közben kipakoltuk az egész beépített szekrényt a hűtővel együtt.
Leraktuk mellé, és visszakapcsoltuk, de nem hinném hogy várhatnánk tőle bármi használható működést még.

Milyen nem beépíthetőt tudtok ajánlani, ami kb. hasonló méretű mint ez a Whirlpool - IKEA CB 602 W [link] ?
Alulfagyasztós, 162 + 65 l. És kb. 60 cm-nél nem lehet szélesebb, bár ez szerintem mindegyikre igaz, sőt talán szabvány is.
Persze valami jobb minőséget, kicsit drágábban is, csak azért nem a 100e+-os kategória legyen.
Bosch csak afölött lenne, nem ?

(#3094) Locutus válasza atesss (#3093) üzenetére


Locutus
veterán

Ebben a méretben kb lesz vagy 20 féle :)
Az ár meg olyan dolog, hogy mennyire akarsz energiatakarékosat... BOSCH-ot is kapsz 100 alatt, csak nem a legújabb technikát. Ha 60cm-es a hely is ahova teszed, akkor pl a samsungok kiesnek, mert azok az oldalukon adnak le hőt...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3095) atesss válasza Locutus (#3094) üzenetére


atesss
addikt

Na de a márka lett volna a kérdés, hogy mi az ami felső, vagy min. felső-közép kategória minőségben. Tehát pl. kicsivel a Bosch alatt.

De újabb fejlemény van: mégsem a hűtővel van a gond.
Az első ami furcsa volt, hogy kb. úgy működött, hogy olyan 2-4 percre kapcsolt be a hűtő, és utána csak 1 óra múlva kapcsolt be megint.
A másik furcsaság, hogy amikor bekapcsolt, egy 30-40 másodperc múlva már nagyon meleg volt a hőleadó.
Amikor kikapcsolt pár perc után, akkor meg a kompresszor is nagyon forró.
Bedugtam a konnektorba dugható fogyasztásmérőmet (sajnos a multiméterem épp nincs itt), és azt hittem elromlott: 300-304V-os hálózati feszültséget írt ki. :Y
Kiderült hogy nagyjából tényleg ennyi lehet, vagy még több, egy 60W-os izzós asztali lámpát bedugva úgy világított mint a veszedelem. Fél-egy perc után már volt egy kis égett szaga is.

Azóta bedugtuk egy másik konnektorba egy hosszabbítóval a hűtőt, és egy fél óra pihenés (hűlés) után működik, úgy néz ki nagyjából túlélte az esetet.
Azt mondta a szomszéd, hogy már az elmúlt kb. 1 hétben sem hűtött jól.
És többször levágta a biztosítékot.
Kb. 3 éves a hűtő, és a ház is, amikor ideköltözött akkor vette. A hűtő belső lámpája már kezdetek óta nem jó.

(#3096) csemberlen válasza atesss (#3095) üzenetére


csemberlen
őstag

Sürgősen villanyszerelőt kell hivni, ha valóban 300V van a konektorban. 3 fázisú hálózatnál előfordulhat null vezető szakadásnál is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3097) atesss válasza csemberlen (#3096) üzenetére


atesss
addikt

A hálózat felépítése 3 fázisú, de konkrétan a konnektorba elvileg csak a fázis és nulla kéne legyen.
Ha itt szakad a nulla, akkor nem zárna a kör, nem ?
Írtam a Hobby elektronika topicba is: [link]
Ha értesz hozzá jobban is, tudsz esetleg (szerintem ott) segíteni ?
Leginkább azt nem értem hogy jött ki 300V, és miért nem 380.

Persze, felhívtuk, holnap reggel itt kezd a villanyszerelő.
Mármint aki csinálta a házban a kivitelezést, bár ezek után nem tudom nem-e kellene mást hívni...

(#3098) csemberlen válasza atesss (#3097) üzenetére


csemberlen
őstag

Képzelj el 2 fogyasztót sorosan, egyik végük közös,( onnan hiányzik a nulla vezető) a másik 2 végükön ott a 400V. Az ellenállásuk arányában oszlik meg rajtuk a feszültség.
Csoda, hogy még nem szállt el néhány elektronikai cucc.
Persze ha tényleg jól mér a fogyasztásmérőd.
lassan 30 éve foglalkozom villanyszereléssel, picit érek hozzá. :R

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3099) shouryuken


shouryuken
senior tag

Sziasztok,
mosógép és porszívó vásárlás előtt állok.
Porszívóból látom nagyon népszerű a Electrolux ZCX-6440, majd megpróbálok beszerezni egyet..
Mosógépből viszont teljesen tanácstalan vagyok.
Kritérium: férjen bele 5kg ruha, és 60k körüli árra gondoltam.

Köszönöm!

(#3100) Locutus válasza shouryuken (#3099) üzenetére


Locutus
veterán

Anyóséknak bejött a felültöltős Fagor, és kaptak rá 5 év gart... szerintem én is olyat fogok venni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.