Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Sziasztok!
Olyan gondom lenne,hogy a hűtöm kb: 7-8 éves (Electrolux. Model:ERB 3042. Type:ZLKI 302 Prod.No:925022640.) alsó mélyhűtő ajtaján a tömítő gumi felül elrepedt, és ezért elég hamar jegesedik a mélyhűtő.
Az itteni szerelő azt mondta, hogy nincs hozzá külön tömítő gumi csak ajtóstól lehet cserélni ami 26-28 ezer forint lenne. :Y
A kérdésem az, hogy ez tényleg így van? Nem tudok hozzá tömítő gumit venni külön?

(#2352) nyunyu válasza CoolMan (#2351) üzenetére


nyunyu
félisten

Huto reszhez altalaban van kulon gumi, de fagyasztonal egybe van ontve az ajtoval.

Szerencsere nekem a huto resz volt elrepedve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2353) csemberlen válasza CoolMan (#2351) üzenetére


csemberlen
őstag

Sajna így van :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2354) CoolMan válasza nyunyu (#2352) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Köszi a választ, engem csak az ajtó ára döbbentett meg, ennyit nem akarok kiadni érte.
Akkor már inkább veszek új masinát.
Jól megoldották a fene essen bele, hogy nem lehet a gumit cserélni a fagyasztónál. :W

(#2355) rii


rii
nagyúr

hello

nagyon csendes porszívó olcsón létezik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2356) Flashcash válasza rii (#2355) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2357) rii válasza Flashcash (#2356) üzenetére


rii
nagyúr

au

az electrolux-ot nekem is kidobta a google régebben, de reménykedtem, hogy ócsóbban is megl het úszni.

köfi az infót :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2358) csemberlen válasza rii (#2355) üzenetére


csemberlen
őstag

zcx 6440 nem halk, de nagyon jó, ára is elfogadható

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2359) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hűtő és mosógép vásárlás előtt állok, ebből már a hűtő meg lett véve: INDESIT NBAA 13 V NX 84000Ft volt, de nem tudom, hogy felültöltős mosógépekből melyik közül válasszak :U Whirlpool, vagy Indesit -ben gondolkodok (Indesit WITE 107, Indesit WITE 127, Whirlpool AWE 7519, Whirlpool AWE 7619) :U :F

Ezelőtt Whirlpool volt a hűtő és a felültöltős mosógép is, de már 10 éves elmúlt mindkettő és egyikhez sem kellett hozzányúlni a mai napig, de fogyasztás megtakarítás céljából, cserélnem kellene...

[ Szerkesztve ]

(#2360) neduddki válasza rii (#2265) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

delutan benesztunk a miele-hez es kaptam valaszt: nem ruhakimelo a dob, vmint nincs kijelzo, /na majdnemharakirit kovettem el:- )/, ellneben mijrt ragaszkodom a feloltotoshoz mikor az eloltosak mar 220tol vannak mindenfele csicsaval
de amire kivancsi voltam: dojcslandban van g4500/g4600as 45cm-es mosdogatogep nemesacel burkolattal, kulon rendelesre hoznak is be:- )))
es hamr csendeset keresel: egy egeszen barati akcijot talaltunk: s5211 hepa, aki esetleg porszivo ugyben keresgel erdems raverni egy pillantast, mongyuk nem az a kifejezetten olcso fajta/:- )/amugy meg 3 modell van akcijoban porszivoszinten, tango pl van az ismeretseikorben es megelegedessel szolnak rola

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2361) Flashcash válasza HoReSz1975 (#2359) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezelőtt Whirlpool volt a hűtő és a felültöltős mosógép is, de már 10 éves elmúlt mindkettő és egyikhez sem kellett hozzányúlni a mai napig

Az Indesittel szerintem nem lesznek ilyen problémáid, kollégámnak 3 év után romlott el a 70ezerFT-os Indesit hűtője, amwlynek 40ezerFT lett volna a javítása, így ment is a kukába.

de fogyasztás megtakarítás céljából, cserélnem kellene...

Ezzel a tétellel is óvatosan kell bánni, nem árt kiszámolni a régi és az új berendezés közötti fogyasztáskülönbséget. Van olyan eset ahol 8-10 év megtérülési idő szokottt kijönni, feltételezve, hogy az új berendezés ezen időtávon hibátlanul fog működni...

[ Szerkesztve ]

(#2362) csemberlen válasza HoReSz1975 (#2359) üzenetére


csemberlen
őstag

Kár volt bedőlni , és csak a fogyasztás csökkentés miatt lecserélni 2 működő berendezést.
A mostaniak bármit is veszel ebben az árkategóriában a töredékét fogják bírni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2363) DeFranco válasza HoReSz1975 (#2359) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Indesitet ne vegyél. Rozsdásodik. Ilyen egyszerű. 2-3 év alatt mindegyiken kiüt a rozsda. Ettől mondjuk még elmehet 10 évig, de én nem vennék.

(#2364) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Akkor kár volt Indesit hütőt vennem :F :U

Felültöltős mosógépbe, inkább Whirlpool -ba gondolkodjak, vagy egyéb :F :U

(#2365) DeFranco válasza HoReSz1975 (#2364) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... erről meg fognak oszlani a vélemények. Sokan nem szeretik a Whirlpool-t, állítólag nagy a meghibásodások száma. Mások szerint nem. Ha biztosra akarsz menni, veszel Miele-t, horror áron. Candy-t, Fagort-t Indesitet szerintem felejtsd el, nekünk Whirlpool van, megadtuk neki a bizalmat, de még csak 1 éves.

(#2366) Flashcash válasza HoReSz1975 (#2364) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha belefér a költségvetésedbe akkor 115K-ért ez az AEG felültöltős megéri az árát, és most 5 év garival adják alapból.

(#2367) Ariadne válasza Flashcash (#2366) üzenetére


Ariadne
őstag

Gyakorlatilag ugyanilyenem van (46000 ha jól emlékszem), és jól dolgozik most már két éve, semmi gond vele. Nagy előnye, hogy ki lehet szedni a mosószertartóját és elmosni, így nem lesz észrevétlenül és kimoshatatlanul fekete penészes, ahogy egyébként minden felültöltősnek a mosószertartója.

HoReSz1975: Még egy ellenszavazat Fagor, Indesit márkákra és Aristonra is, mert az ugyanaz, mint az Indesit. És egy pozitív szavazat AEG-re, mosógép teljesen jó. A hűtő is AEG, azzal annyi a bibi, hogy kezdetektől engedett a fagyasztó ajtaja (penészedés), de hülye voltam és nem csináltattam meg garanciában... Ahogy nézem, hogy már cseréltethetek rajta ajtót, de persze ha nem vagyok lusta, ezt elkerülhettem volna.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2368) Flashcash válasza Ariadne (#2367) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is AEG-em van, csak az már 6 éves, ezért is mertem ajánlani. :)

(#2369) Met


Met
nagyúr

Van egy Fagor mosógépünk kb. 9 éves, mostanában azt csinálja, hogy ha hozzá kell nyúlni mosás közben (pl. rövid centrifugálós mosás után áttekerni hosszú centrifugálásra, vagy mosás elején leállítom kinyitom beledobok még valamit) akkor nem indul el, bekapcsolom és nem kattan az ajtó zár, mintha nem kapna áramot. Kis ideig békén hagyjuk és utána elindul.

Valakinek van tippje, hogy mi kezdi megadni magát benne? Most nem nagyon szeretnék új gépet venni :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2370) Ariadne


Ariadne
őstag

Végre lesz rendes konyhám, így szeretnék érdeklődni tapasztalatokról félig beépíthető mosogatógép és beépíthető villanysütő irányában. Ha tudtok olyanokat, hogy mire kell figyelni, illetve milyet ne vegyek, plz osszátok meg velem. :R

Egyelőre Bosch-ban gondolkodom, villanysütőből 100k körül láttam olyanokat, ahol már katalitikus az oldal- és hátfal, bár nem tudom, hogy ez valóban leszedi-e a dzsuvát a belsejéből. Teleszkópos sütősín is kell, szóval nem az alap változatok érdekelnek, de persze feleslegesen sokat sem akarok költeni rá. Az ilyen elforgatós-besüllyesztős gombok viszont idegesítenek...

Mosogatógépből 12 terítékeset ajánlottak eddig, mert bár két főre kell, de a nagy edények, tepsi nem fér bele a kisebb fajtákba. Kérdés viszont számomra, hogy vízfogyasztásilag, hatékonyságban hasonlók ezek már mind? És a vízhálózathoz való kapcsolódásuknál mennyire van esély arra, hogy mondjuk elromlik és elárasztja a lakást? A mosógépnek mindig elfordítjuk az elzáró csapját a falon, mosogatógépnél ez gondolom nem működik, és ez kicsit idegesítő.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2371) benvolio válasza Ariadne (#2370) üzenetére


benvolio
őstag

Olyan mosogatógépet kell venni ami aquastop -os, és így nem kell elzárogatni a csapot, ez biztosítja, hogy nem történhet nagy baj. Nekem is a Bosch-Simenset ajánlották, de amiket néztem 100ezer forintig, nagyobb volt a vízfogyasztása, és zaj terhelése mint az általam kiválasztott Electrolux-nak. Valamint ami nem tetszett bennük, hogy belül az alja műanyag volt, nem pedig fém, az Elektrolux-nak az is fém volt. 3 hete használom teljes megelégedéssel. Ami még nagy előnye, hogy programozható mikor induljon el, mert így beállítható, hogy pont a reggeli ébredésre elmosogatja a szennyest vagy a melóból hazaérve vár az elmosogatott cucc. :) És nem árt ha látod a hátra lévő időt se szerintem /nálam azt is mutatja/. Röviden talán ennyi, hogy minél kisebb vízfogyasztás, minél kisebb zaj, aquastop, teljes fém belső /szvsz/, és előre programozhatóság ami számít és igen a 12 terítékes jól pakolható. Esetleg van olyan modell ami féltöltetes programmal rendelkezik és csak a felső kosár tartalmát mosogatja /ha ez számít/.

(#2372) benvolio válasza benvolio (#2371) üzenetére


benvolio
őstag

Még annyit, hogy amiket ajánlottak az a Bosch-Siemens vagy az Electrolux-AEG mosogatógépek voltak. De ismerek olyat is aki pl. a Candy-t használja elégedetten.

(#2373) nyunyu válasza benvolio (#2371) üzenetére


nyunyu
félisten

Olyan mosogatógépet kell venni ami aquastop -os, és így nem kell elzárogatni a csapot

Ja, aztan egyszer csak szetrobban a bekotocso vegen levo muanyag hollander, mint hugom 5+ evvel ezelotti fullextras mosogepen majdnem.

(Mosogepben is csak egy magneses szelep van, ami vagy beengedi a vizet, vagy sem, igy allandoan nyomas alatt van a bekotocso, ha nincs elotte csap.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2374) benvolio válasza nyunyu (#2373) üzenetére


benvolio
őstag

Hát nálam az fémből van, direkt kimentem megnézni :D .

(#2375) csemberlen válasza Ariadne (#2370) üzenetére


csemberlen
őstag

Én félindukciós fözőlapot vennék az biztos, nekünk is ilyen van jelenleg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2376) Met válasza Ariadne (#2370) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy kell megtervezni a vízvezetéket, hogy a mosogatógép elzáró csapja kéznél legyen és akkor el lehet azt is zárni ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2377) benvolio válasza Met (#2376) üzenetére


benvolio
őstag

De hát pont ezek elkerülése végett találták ki az aquastop-ot. Az közvetlen a vízcsaphoz csatlakozik és abból megy tovább a cső a gépbe. Tehát ha a cső kilyukad vagy a gép szelepe romlik el akkor ez állítólag elzárja a vizet, hogy hogy müködik nem tudom. Aquastop-így néz ki. Én nem zárogatom-nyitogatom a csapot.

(#2378) forise válasza Met (#2369) üzenetére


forise
tag

Ez most megnyugtatott, mivel tegnap kellett vennünk egy új mosógépet és annyira ezt a márkát nem ismertük. Remélem a mi Fagorunk is eléldegél ilyen sokáig :C

(#2379) Met válasza forise (#2378) üzenetére


Met
nagyúr

Asszem 4 éve kellett benne cserélni egy szivattyút mert öblítés előtt nem nyomta ki a vizet csak berregett. :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2380) hossszú válasza benvolio (#2372) üzenetére


hossszú
őstag

Nekünk is Candy mosógépünk van, 6 éves, ez idő alatt semilyen hibát nem produkált pedig a hét szinte minden napján megy.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#2381) Integra


Integra
titán

valaki használ dyson porszívót??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2382) Ariadne


Ariadne
őstag

Köszi a válaszokat, már sokat tanultam. :R
Ezt a csatlakozást megnézzük, fontos szempont, hogy ne legyen árvíz alatt a lakás esetleg. Az aquastopnak meg még utánanézek, szokott lenni szinte mindben. Remélem az electropark, ahonnan a többi gép jó részét rendelük, nem lett rosszabb azóta... :U

Favorit márkáim eddig egyrészt az AEG (mosógép, hűtő is az), de sütőből most ahogy nézem még mindig a Bosch áll jobban. Nem tudom, hogy most rosszul emlékszem-e, de mintha két éve még bőven 100k felett lett volna a katalitikus falúaknak az ára, most meg 100k-ért is találtam már. Sütővakarásmentes jövőt vizionálok. :D

Met: Már kész van az egész konyha vezetékezése két éve, szóval nem lehet változtatni. No meg rondán is mutatna konyhában egy elzáró izé a mosogatógép felett... A gáz főzőlapnak így is van egy rendes elzárója a pult felett, de ezt talán nem is lehetett volna elkerülni.

csemberlen: Főzőlapom már van, és kizárólag gázosat használok, nem szeretem a villanyosat meg három fázist sem lennék hajlandó emiatt beköttetni. :N Sütőből viszont tényleg sokkal jobb a villanyos, még a most meglévő pár tízezres legolcsóbb "egybe tűzhelyé" is, abból meg gázosat nem használnék. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2383) Integra válasza Ariadne (#2382) üzenetére


Integra
titán

bosch és az aeg alapvetően ugyanaz, sok esetben a siemens a harmadik a csapatban, elképesztően sok a közös alkatrészük, ugyanazok a beszállítók.
úgyhogy alapvetően nekem is marad a bosch-teka duo.
miele-hez csóró vagyok:(:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2384) Winner_hun


Winner_hun
félisten

The William

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2385) FehérHolló válasza Winner_hun (#2384) üzenetére


FehérHolló
veterán

Így egy kicsit kellemesebb: [link]

Nagyon jó cucc, de még egy luxusvillába is drága dolog.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2386) Integra válasza FehérHolló (#2385) üzenetére


Integra
titán

király, de hiányzik a gáz:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2387) Winner_hun válasza FehérHolló (#2385) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyi?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2388) FehérHolló válasza Winner_hun (#2387) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyetlen prototípus létezik információm szerint. Szerinted mennyibe kerül? :)
De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egész értelmes irányba fejlődik ez is. Szerintem 2-3 év lesz, mire tömeggyártásba és hasonló árba kerül, mint a mai elektromos, érintésérzékeny főzőlapok.

Skynet is real. It's called Google.

(#2389) Ariadne válasza Integra (#2386) üzenetére


Ariadne
őstag

Dettó. Nem kell elektromos, a gáz jobb. :K De persze ez egy örök vita itt, kinek a pap, kinek a papné. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2390) Integra válasza Ariadne (#2389) üzenetére


Integra
titán

szerintem marha jól néz ki, tetszik is az elgondolás..
de egy konyhasziget orvosi betonból kompletten, benne egy integrált frankó gáztűzhely és wok tűzhely kombó, mellé egy flekkensütő, plusz egy gasztrós mosogatóval..
:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2391) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Megvettük a mosógépet, végül is nem Whirlpool és Indesit lett, se Electrolux, és a felültöltősről is lemondtam, épphogy befért a fürdőszobába:

LG F1068LDP

Direct Drive - rendszer - 10 év garancia a motorra
Intelligens mosási rendszer
8 program és 9 további választási lehetőség
Töltetérzékelő
Higiénikus öblítés funkció
Ciklusmegőrzési rendszer (áramszünet esetére)
300 mm átmérőjű és 180°-ban nyíló ajtó
Késleltetett mosás (3-6-9 óra)
Keskeny kivitel (mélység: 44 cm)
Vízfogyasztás (liter): 49
Energia felhasználás (kWh): 0,85
Energiaosztály: A+
Mosási teljesítmény: A
Centrifugálási teljesítmény: B
Méret fedôlappal (mm) (szél x mély x mag): 600 x 440 x 842
Méret fedôlap nélkül (mm) (szél x mély x mag): 600 x 420 x 812
Súly csomagolás nélkül (kg): 62
Állítható láb (mm): 10

Első benyomásom, nagyon jól néz ki, első 3 mosás, kevés vízet és áramot használ fel, über takarékos, mosás végét dallammal jelzi :DDD

Arról nem nyilatkozok, hogy eléggé megdolgoztam vele, míg a 2. emeletre felcipeltem (no lift) :U

[ Szerkesztve ]

(#2392) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Használ valaki ilyen porszívót? Érdemes ilyet venni? Fontos, hogy kis helyet foglaljon és könnyű legyen. Azért vennénk ilyet...

(#2393) HoReSz1975 válasza HoReSz1975 (#2391) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Elírtam a cikkszámot LG F1068QDP a helyes :K

(#2394) Integra


Integra
titán

dyson porszívó tapasztalata senkinek nincs?:(:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2395) rayoliviero válasza Integra (#2394) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem csoda, hogy nincs, mert olyan drága. Nem sok ember engedheti meg magának...

(#2396) fokukac


fokukac
nagyúr

Sziasztok!
Ki akarom adni bérbe a lakásom, de a mostani (~25-28 éves) tűzhely rossz, ereszt, és ha nincs elzárva a főcsap, gázszag van. Nyilván nem akarom, hogy az albérlő felrobbantsa a lakást (ahogy azt a barátnőm egyszer majdnem megtette...), így ki kéne cserélni.

Viszont éppen ezért nem kell, hogy csili-vili legyen, a lehető legolcsóbb gáztűzhelyet keresem, szerintetek merre próbálkozzak? Nem tud valaki valami akciót mostanság? Jó lenne, ha nem kéne 60 ezret rákölteni, hanem mondjuk csak 30-at.

Voltam ilyen helyeken, hogy media markt, electro world, de elég gyér volt a választék, és 50 alatt igazából nincs semmi...

Előre is köszi a tanácsokat.

@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2397) Integra válasza rayoliviero (#2395) üzenetére


Integra
titán

van egy szintén porzsák nélküli lg porszívóm, az se volt épp olcsó, vagy 70rugó környékén. és megkell mondjam nem vagyok megelégedve vele.
most ha megnézem a dyson árát, akkor valóban, több, de nem annyival, főleg ha az frankón működik ahogy kell. én is csak fórumokat tudok olvasni meg kérdezni, hátha valaki mond valamit rá, mert hülye nem vagyokban vagy csillagosban megtudom én is nézni, de több tapasztalatom nem lesz:DDD
már csak azért is érdekel, mert ilyen kategóriában már van lux is, meg rainbow és a lux pl porzsákos.. a rainbow meg vizes. asszem.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2398) rayoliviero válasza Integra (#2397) üzenetére


rayoliviero
veterán

A Dyson amúgy nagyon jó barátnőm szerint, Angliában olyat használt. Szerinte nagyon jó minőségű gép, Angliában szinte mindenkinek az van. De inkább családi házakban a nagyobb mérete miatt. Bár most már vannak kisebb méretűek is olyan 85 körül, az lakásba is jó.
A Luxokat néztem én is, azok használtan is 80-100 körül mennek. :(
A Miele szintén nagyon drága.
Philips se rossz szerintem 500 W szívóerővel, meg ez az Electrolux se.

Én veszek most egy Electrolux kézit, remélem beválik. Ha nem válik be esetleg, akkor túl sokat nem bukok rajta, mert 19000 Ft csak.

(#2399) rayoliviero válasza fokukac (#2396) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

40-50 alatt tényleg nincs semmi. Akkor érdemes lenne egy jó állapotú használtat venned...

(#2400) nyunyu válasza benvolio (#2377) üzenetére


nyunyu
félisten

Tehát ha a cső kilyukad vagy a gép szelepe romlik el akkor ez állítólag elzárja a vizet, hogy hogy müködik nem tudom. Aquastop-így néz ki.

Ajaj, ne bonyolitsuk, ez ranezesre +1 elektromosan vezerelheto szelep, csak a cso tuloldalara van beepitve.

Ezt vezerelne az aquastopos mosogatogep?

Biztos en vagyok a begyoposodott informatikus, de valahogy igyekszem minimalizalni a viz+villany erintkezesi lehetosegeit, abbol baj nem lehet cimszoval...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.