Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Zeki válasza Vangelis (#20800) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen mester? :)

(#20802) Vangelis válasza Zeki (#20801) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mi másért mennénk?

Annak nem volna értelme....

Úgy a hülye is tud vásárolni :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20803) Zeki válasza Vangelis (#20802) üzenetére


Zeki
nagyúr

:R :C
Én ma az Auchanban vangelizáltam. :)
Csábított nagyon a Tchibo Cafissimo pure kávégép is, de akkor sem. :)

(#20804) Vangelis válasza Zeki (#20803) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sikerült valamit?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20805) Zeki válasza Vangelis (#20804) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak könyveket, harmad áron. Többre nem volt pénzem.

(#20806) Met


Met
nagyúr

Mosógép kivezető cső elvezetésének az úgy jó ha ahogy kijön a gépből, le a földre és onnan fel a mosdó alá a szifonhoz? kb. 2 méter menne a földön.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20807) st6969 válasza B-L-A-C-K (#20617) üzenetére


st6969
őstag

A 0-tól balra a második és harmadik funkció micsoda? Nekem is vannak olyanok, de sosem használtam.

(#20808) #40553216 válasza st6969 (#20807) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem alsó sütés és hőlégbefúvás.

(#20809) Vangelis válasza Vangelis (#20773) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Olcsó hűtőt senki sehol semmi ? :O :DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20810) #03969024 válasza Zeki (#20799) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én így vettem a falikonzolt a TV-hez. 12k-ért kerülgettem hetekig, egyszer csak fürdőszobapolc lett belőle 4k-ért... :DD

(#20811) n@p@lm válasza Vangelis (#20800) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ne hümmögj☺☺

(#20812) Nerazim válasza Csabroncka (#20796) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a választ. Sok jó dolog van abban írtál és meg is fogadom, viszont sajnos megint beleestem abba a hibámba, hogy nem írtam le a teljes korképeket :DDD Szóval a lényeg, hogy a gyerkőc szobájába van egy cserépkályha és egy konvektor is. Jelenleg a cserépkályhát használjuk, ezért a helyiség páratartalma jelentősen csökkent. Nem tudom, hogy egy-két növény elég lenne-e ezt pótolni, ezért gondolkodtunk vmi készülékben ami gyorsan párásítana, de lehet az is kevés. Radiátor nincs jelenleg a házban. Azt tudom, hogy feleségem direkt abba teszi az összes ruhát száradni és így se ér semmit meg se mozdul szinte a páratartalom (40-45%). Talán egy két %-ot javul a helyzet. A hőfokkal max. egyetértek a gyerkőc nem is igényli a melegebbet ,de cserépkályhát meg nem tudom szabályozni, hogy hány fokon fűtsön.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20813) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Adott Cata V600 Inox páraelszívó.

Mi a pontos típusszáma a fémzsírszűrőnek? És hol lehet kapni?

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#20814) Csabroncka válasza Nerazim (#20812) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1 vizes pelenkát vagy törülközőt lehet éjszákra a cserépkályhára rakni.

2.A cserépkályha olyan mint akkumulátor, ráadásul nem kell mindig csutkára megrakni. Arra már szerintem te is rájöttél, hogy mekkora adag fa kell rá a kinti hőmérséklethez képest.

Ha szükséges ezt a mennyiséget ketté kell osztani és reggel valamint késő este elosztva 2x megrakni a kályhát.

A cserépkályhában minél gyorsabban égjen le a fa, és amikor a hidrogén távozik és ég a fagázzal (faszénből), -ez akkor van amikor már csak parázs van és kékes láng csap fel belőle- rögtön el kell zárni a kályhát.
A kályha tömegétől függően 8-10 órán keresztül simán tartja egyenletesen a hőmérsékletet a lakótérben.

Ha kérdésed van privben. szívesen segítek, mert bárki bármit állít jól fűteni igenis meg kell tanulni. Nagy szerencsém, hogy otthon szüleimnél ezt is megtanultam.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20815) canniball válasza Zeki (#20768) üzenetére


canniball
nagyúr

Szóval nem is valami puccos extra drága gép; pedig azt hittem attól ennyivel jobb...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20816) w.miki válasza Csabroncka (#20814) üzenetére


w.miki
veterán

Logout blog kéne ebből a hsz.ből :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20817) Zeki válasza canniball (#20815) üzenetére


Zeki
nagyúr

Anno 200 ezer Ft volt. Szóval drága volt. De legalább összesen 5 év garanciával (ebből 4 év biztosítós). Kellett is javítani 2 évesen, úgy 2 éve.

(#20819) Met válasza Zeki (#20818) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel mennyire lehet jól "port" takarítani, elég poros a lakás, a forgalom miatt is ráadásul most még túrják az utat is.
Este amikor hazajövök nedves ronggyal le szoktam törölni az asztalom és elég jól látszik hogy szép finom porréteg fedi. Itt van az asztal mellett a Clin és egy rongy állandóan.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20820) Zeki válasza Met (#20819) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem igazán bútorra van, mert kemény a fej. De felszív mindent.

(#20821) Met válasza Zeki (#20820) üzenetére


Met
nagyúr

Azt írják van hozzá kefés fej.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20822) Zeki válasza Met (#20821) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tényleg! Akkor pöpec! :)

(#20823) Met


Met
nagyúr

Ha esetleg valaki venne innen hőkamerát, kölcsön kérném :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20824) n@p@lm válasza Met (#20823) üzenetére


n@p@lm
őstag

Aprópénz☺

(#20825) Zeki válasza Met (#20823) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#20826) #03969024 válasza Zeki (#20825) üzenetére


#03969024
törölt tag

Lesz multigép is. Egy évig hiába kerestem, végül megvettem a Feint. Azóta többször is volt már, mindkét németben... :W

(#20827) #40553216 válasza Zeki (#20825) üzenetére


#40553216
törölt tag

Óccsóbb is lesz. :DDD

(#20828) attiati


attiati
veterán

ti a mosógép ajtaját, tetejét nyitva szoktátok tartani?
(ha igen, akkor nem értem az elöl töltős mosógép létjogosultságát, hisz azt ki a fene tartja éjjel nappal nyitva? Konyhába szokták tenni és elég hülyén is nézne ki a kinyitott ajtó és csomó helyet foglal / kerülgetni kell / letörhet, ha nekimegy valaki).
Ha zárva tartjátok, akkor meg bepenészedik, nem?

mosógépnél levő vízcsapot el szoktátok zárni, ha használaton kívül van?

Felültöltős mosógépnél szokták mondani, hogy a tető tövénél berozsdásodik, mert felnyitásnál odafolyik a víz.
Eddig ilyet nem tapasztaltam még. Ti?

(#20829) zoltan6 válasza attiati (#20828) üzenetére


zoltan6
őstag

Nem a víz folyik oda,hanem amelyiknek a tetejébe van a mosószer adagolója az rohad el,azért mert az ajtó találkozásánál nyomja a vizet a mosószert kimosni,tulajdonképpen belülről rohad el,pld mint a whrlpool-ok többsége,így az enyém is kb 5 év után.még az sem segít ha vigyázol rá meg törölgeted :(

(#20830) #94529552 válasza zoltan6 (#20829) üzenetére


#94529552
törölt tag

Meg az Indesit mosógépek is ilyenek. Hibás konstrukciók, amit hosszú évekig gyártottak, ahelyett hogy módosították volna.

(#20831) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Srácok ez a masina megéri az árát?:

[link]

Elgondolkodtam rajta, mert a tescoban baxnak most kiárusítani mosógépet...

Meg hűtő is kelle még mindig, de nem találok 80-ig semmit... több meg sajnos nincs rá. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20832) #40553216 válasza attiati (#20828) üzenetére


#40553216
törölt tag

Konyhába. Vagy a fürdőszobába. 50 évem alatt a valóságban még egyetlen egy mosógépet sem láttam konyhában, ezzel szemben nekünk is csak a fürdőszobában volt. Gondolom, helyfüggő. Nekünk most a 110 m^2-en elfér nyitott ajtóval is.

(#20833) Vangelis válasza Vangelis (#20831) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hűtőből ezt néztem:
https://edigital.hu/alulfagyasztos-huto/beko-cs-234020-alulfagyasztos-hutoszekreny-p406912

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20834) ThodEE válasza Vangelis (#20833) üzenetére


ThodEE
őstag

(#20022) Csabroncka

:(

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#20835) Vangelis válasza ThodEE (#20834) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Annyira xar?

Az a baj nem nagyon van ilyen árban ... drágább meg nem nagyon jöhet szóba sajnos... :(

Ötlet?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20836) zoltan6 válasza #40553216 (#20832) üzenetére


zoltan6
őstag

Én már villanyszerelőként sokszor láttam hogy a konyhába rakják a mosógépet,pár éve már ez a trendi sajnos,még a panelba is berakja az idiótája. :K

(#20837) BaLee válasza attiati (#20828) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha kicsit a helyed az is elég ha résnyire kinyitod a mosógép ajtaját, attól is szellőzik.

(#20838) YAS-dude válasza zoltan6 (#20836) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mert az anya szobája, oda valóak anya gépei :)

(#20839) #40553216 válasza zoltan6 (#20836) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ja, ja. De ezzel együtt sem igaz, hogy általában a konyhába szokták tenni. Legfeljebb úgy: mostanában oda szokták.

(#20840) Emu


Emu
őstag

10 év után megfáradt a jelenlegi vasalónk, tudnátok segíteni, hogy jelenleg mi a "trendi"? Ez a teflon/kerámia/antimittudoménmilyen bevonatok csak marketing hókusz-pókusz vagy van valós használati értéke? Ár-érték arányban szeretnék valami jobb készüléket, különben holnap gyűrött ingben kell dolgozni jönnöm :)

(#20841) Zeki válasza Emu (#20840) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az asszony a femtalpashoz ragaszkodik. Keremia nem benovos neki.

(#20842) Viperator válasza Zeki (#20841) üzenetére


Viperator
őstag

Jobb a kerámia, mint a fémtalpas. (a fémtalpasnál odaég a ruha)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#20843) Met válasza zoltan6 (#20836) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk is a konyhában van mert ott volt neki hely, is igen, elég csak résnyire nyitva hagyni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#20844) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Porzsákos porszívónál mi az a teljesítmény amit már érdemes megvenni? Leginkább 1200-1500 wattosakat látok, nem is túl drágán. Illetve melyik márka ajánlott? Samsung? porszívót tudnak még gyártani? Electrolux vagy esetleg az olcsóbb márkák? Pl sencor?
Mindenképp porzsákos porszívót szeretnék, mert jelenleg porzsák nélküli van de borzasztó. Minden takarítás után porolni pedig a lakás is kb 70m2, hetente takarítunk szóval akkora kosz sincs. Lehet hogy az újabb porzsák nélküliek már ettől jóval jobbak de anyámék 10 éves porzsákos porszívója jobban teljesít ettől.

előre is köszi! :R

(#20845) gF válasza vasi89 (#20844) üzenetére


gF
senior tag

Felejtsd el a motornak a felvett teljesítményét, mert ha azokat hasonlítgatod össze hamar vakvágányra fogsz kerülni. Inkább azt nézd, hogy minél jobb porkibocsájtása és takarítási hatékonysága legyen a porszívónak.

[ Szerkesztve ]

(#20846) attiati


attiati
veterán

es a mosogep vizcsapjat elzarjatok mindig?

felul vs eloltoltos temaban: kb 6x akkora kinalat van eloltoltosbol, mint felultoltosbol. Ha ennek nincs muszaki elonye/oka, akkor egyedul az elhelyezes lehet az indok.

pl be akarjak epiteni valahova (konyha) vagy pakolni akarnak ra.
Ha egyik sem all fenn, akkor nem ertem, hogy miert jobb a draga alapteruletet foglalni az eloltoltossel? Vagy hogy miert dominalja ennyire a piacot az eloltoltos?!

[ Szerkesztve ]

(#20847) canniball válasza Zeki (#20817) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, az nem kevés pénz; de úgy értettem hogy nem többszáz ezresről van szó.
A javítás mekkora volt, valami komolyabb alkatrészt kellett cserélni vagy kisebb problémáról volt szó? Illetve kellett "küzdeni" érte vagy szóltál, jöttek, megcsinálták?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20848) Zeki válasza canniball (#20847) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztosítós garancia élt már akkor, kijött a szerződött szerelő, megállapította mi a baja, megküldte a biztosítónak, azok 1 héten belül jóváhagyták, aztán rá pár napra jött szerelni. Kb 45 ezer Ft lett volna (alkatrésszel együtt), ha zsebből állom. Közben a biztosítótól mindig hívtak, hogy hogy áll a dolog, mikor várható a szerelő, hogy jóváhagyták a javítást, meg a végén, hogy elégedett voltam-e velük.
Valami inverter cucc ment benn tönkre.

(#20849) vasi89 válasza gF (#20845) üzenetére


vasi89
addikt

Jah de szívasi teljesítményt annyira nem szeretnek feltüntetni. De közben igen rájöttem h a motor teljesítménye teljesen mindegy.

(#20850) Met válasza attiati (#20846) üzenetére


Met
nagyúr

Nem zárjuk el a csapot mert a mosogató alatt van, de évente elzárom és kinyitom hogy ne vízkövesedjen le.

Annyi a különbség még az elöl és felül töltősben hogy utóbbinak általában kisebb a betöltő nyílása mint az elöltöltősnek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.