Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) pjen válasza Elemental (#21545) üzenetére


pjen
félisten

Mosogató géphez lehet kapni somat gép tisztító gélt.Én időnkét használom. :W

[ Szerkesztve ]

(#21552) VIPowER válasza Csabroncka (#21544) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ettől rondább felültöltős gépet még nem láttam. Csak nem miele? Ők az egyetlen cég akinek mindenre van pénze csak designerekre nem. De legalább tartós gépeket készítenek. Szerintem ha jól kinéző gépeket készítenének, lehet több vevőjük lenne.

(#21553) Atesz 666 válasza Csabroncka (#21544) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Ezt old meg a panelfürdőben elöltöltőssel "

-Ha azt a padot vagy mit kitennéd,akkor a mosógépnek látszó tárgy helyére szerintem pont beférne egy elöltöltős töltőnyílással kifelé. :U :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21554) zoltan6 válasza Atesz 666 (#21553) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem az alatt radiátor van ,meg vízvezetékek.

(#21555) Elemental


Elemental
addikt

Köszi!

(#21556) Atesz 666 válasza zoltan6 (#21554) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"szerintem az alatt radiátor van ,meg vízvezetékek"

-Az vicces lenne..
-Akkor elég kókler volt az épület gépész..
-A mi panellakásunk 1980-ban épült,de már akkoriban komfortosabban oldották meg a radiátor és a vízvezetékek elrendezését.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21557) Csabroncka válasza Atesz 666 (#21553) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az a pad/radiátor takaró a szennyestároló, és fontos szerepe van a gyerek fürdetésében (rátesszük a kis-kádat és nem szakad le a derekam), amellett hogy igen nagy mennyiségű szennyes bele fér+ mosószer stb......

Senki nem nyert :)
Azt hiszem sokan elcserélnék velem azt a mosógépnek látszó tárgyat ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21558) pjen válasza Atesz 666 (#21556) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez egy meddő vita.Van akinek ez tetszik van akinek az.Van akinek mindegy, a forma nem szempont,lényeg,hogy jól mosson,elférjen stb

(#21559) Atesz 666 válasza Csabroncka (#21557) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Azt hiszem sokan elcserélnék velem azt a mosógépnek látszó tárgyat"

-Az lehet,de én biztos nem. :U
-És a részemről a vitát lezártam.
Ámen.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21560) attiati válasza attiati (#21530) üzenetére


attiati
veterán

és az első fele?

az normális, hogy 6 fokos hűtő aljában összegyűlik 1-2 nap alatt kb. 0,5dl víz?

(#21561) #94529552 válasza pjen (#21558) üzenetére


#94529552
törölt tag

+1
A lényeg, hogy kezdődik az akció hétvége. Pl. a kuponos. Meg online, és máshol is.

(#21562) #40553216 válasza VIPowER (#21552) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azért az megvan, hogy lecsukva másképp néz ki, ugye? :DDD

„Szerintem ha”
Szerintem meg tudják, mit és miért csinálnak.
De kicsit visszakanyarodva egy korábbi eszmecserére: ha tetszik, ők a pénzt nem a csilivili, hanem a technika fejlesztésére költik. Én meg tudom kötni ezt a kompromisszumot. Tudod, egy Armani vagy egy Ungaro öltöny egy Patek Phillipe-pel sem egy csillogós-susogós melegítő egy Q&Q-val.

(#21563) VIPowER válasza #40553216 (#21562) üzenetére


VIPowER
senior tag

Hogyne lenne! Szerintem ez az [link].
Nézzünk meg egy másik felültöltőst is : [link].

De ezen kár vitázni. Kinek mi tetszik jobban. Az Ő gépe biztos hogy tovább hogy működni mint a másik linkelt,
cserébe úgy néz ki ahogy, és 3×többe kerül. De hagyjuk is ezt, felesleges vita.

(#21564) Tanisz válasza Tanisz (#21535) üzenetére


Tanisz
senior tag

Senkinek sincs Side By Side hűtőkkel tapasztalata?
Gondolom nem túl gyakori darabok :)
Nehéz lesz a választás :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21565) #40553216 válasza VIPowER (#21563) üzenetére


#40553216
törölt tag

Valóban nincs értelme. ;)
A Miele egyszerű és funkcionális. Nem kell külön lapozgatni a használatit, hogy megértsd a piktogramok jelentését, mert a programok a saját nevükön szerepelnek. A plusz gombok és a centri fordulatszám változtatás is egyértelmű.
Az funkciók – amúgy esztétikus – jelzésén felüli dizájnolás csak arra kell, hogy az ugyanabba a (kellően alacsony minőségű) kategóriába sorolt számtalan másik ipari hulladék közül éppen az adott termékre vonzza a szemet.

(#21566) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Elektromos hálózatról működtethető fűtőtestet keresek.
Mit nem szabad venni? (márka, típus stb)
Illetve mit érdemes nézni?
Vésztartaléknak lenne lakásba. Keretösszeg 30k

F.K.T.

(#21567) Morris válasza psg5 (#21566) üzenetére


Morris
veterán

Olajradiátor, infrapanel, ventilátoros hősugárzó, sima kvarc hősugárzó.
Sok pénzért klíma.

Mindegy melyiket veszed. Amelyik szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#21568) luciferk válasza Csabroncka (#21544) üzenetére


luciferk
senior tag

Milyen típusú a mosógép a linkelt képen?

(#21569) attiati


attiati
veterán

Electrolux mosógépeknél a Time Manager funkcióval töredékére be lehet állítani a mosási időt?

A lenti táblázat szerint farmer programnál a normál idő 1/8, 2/8, 3/8, stb... részére? Pamut ECO-nál felére?

(#21570) psg5 válasza Morris (#21567) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Vagyis itt nem nagyon van nem ajánlott?
Olajradiátorokat néztük, hősugárzók feldölősnek tűnnek.

F.K.T.

(#21571) pjen válasza Tanisz (#21564) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nekem van egy Wh 540 literes no frost om.Viszont ketté van osztva fallal.A fele fagyasztó.Nagyon praktikus,egy deka jég nem képződik benne,csak tisztaság okán kell kimosni.

(#21572) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Gőztisztítókról, egész pontosan erről a típusról mi a vélemény? Érdemes beszerezni ilyet háztartási tisztításra (konyha, fürdő, esetleg kültéri járólap, ablakok, stb.)?

(#21573) ribarszki válasza BigBlackDog (#21572) üzenetére


ribarszki
őstag

Tessék, pár hete írtam le a benyomásaimat. (Azóta is hetente használom)

Lenne egy szerencsétlen topikösszefoglaló, akkor ezeket mind bele lehetne tenni, de nem tudom ki a gazda, illetve kit kell zargatni ezért :((

(#21574) Csabroncka válasza luciferk (#21568) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Miele W142

"in medias res"

(#21575) luciferk válasza Csabroncka (#21574) üzenetére


luciferk
senior tag

Szerintem felültöltős létére jól néz ki, a betöltő nyíllásával sem lehet semmi gond, de Atesz 666 kollega szerint ez egy mosógépnek látszó tárgy :U én is elfogadnák egy ilyet meg gondolom sokan mások is ;) és még azt mondja , hogy ő nem egy igazi elöltöltős mosógép fan :DDD

(#21576) Csabroncka válasza luciferk (#21575) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mint már korábban sokan leírták meddő vita. A lényeg tényleg azon van, hogy a felültöltős helytakarékos, az elöltöltős pedig könnyen pakolható. Gyakorlatilag és normál esetben is csak ennyi a két gépkialakítás között a különbség.

"in medias res"

(#21577) attiati


attiati
veterán

van valakinek Time Manageres Electrolux mosógépe?

(#21578) Dluinet válasza attiati (#21577) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre én is kíváncsi voltam, úgyhogy megnéztem, és tényleg úgy van ahogy a használatiban

én 95%-ban a rendes pamut 50 fokos programot, vagy farmer 40 fokosat szoktam használni

mindig úgy állítom be a gépet, hogy akkor járjon le amikor reggel felkelünk, korán kivan teregetve, délutánra meg is szárad, így lényegtelen, hogy mennyi ideig tart a program

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21579) attiati válasza Dluinet (#21578) üzenetére


attiati
veterán

de engem pont az érdekel, hogy mennyi ideig megy?

A time manager leírásában a negyed, vagy fél órát mutató jel nem azt jelenti, hogy negyed / fele annyi idő alatt végez, mint time manager nélkül?

(#21580) Zeki válasza attiati (#21579) üzenetére


Zeki
nagyúr

Milyen mosási időt negyedelnél? Bakker, 15-20 perc-es mosás mit ér? Az nem is volt akkor koszos.

(#21581) attiati válasza Zeki (#21580) üzenetére


attiati
veterán

én nem akarok semmit, csak próbálnám értelmezni a kézikönyvben levő piktrogramot

(#21582) Zeki válasza attiati (#21581) üzenetére


Zeki
nagyúr

Maximum hogy annyival lesz rövidebb a mosás.
De a mai jobb gépek már a berakott ruha mennyisége alapján saccolnak, hogy mennyi idő alatt mos ki.

(#21583) Dluinet válasza attiati (#21579) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez a max időt jelenti, ha kevesebb a ruha akkor rövidebb, de ha felezed az időt akkor kevesebb ruhánál sem lesz rövidebb, mert nem csak a tömeg számít hanem van egy minimum mosásidő a jó mosás hatékonyságához

40 fok: 3:05 és 1:35
60 fok: 3:45 és 1:40

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21584) attiati válasza Dluinet (#21583) üzenetére


attiati
veterán

És nincs leírva valahova az egyes programok normál és rövidített ideje?
Whirlpool és Miele kézikönyveket néztem eddig, ott elég részletesen leírják)
Electroluxnál nem látok expressz, vagy mini programot. Olyan nincs?

(Jó lenne valami 30 perces mosás, sokszor 1-1db ruhát szoktam mosni a különböző színek miatt)

(#21585) Tanisz válasza pjen (#21571) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Koszi a tapasztalati megoszast:)
A sajat rossz tapasztalatok miatt a whirlpool nalam nem opcio. Amig van mas valasztasi lehetoseg. Sajnos nagyon befurodtem nem egy keszulekukkel mar.
Remelem neked hosszu ideig,hibamentes,boldog szolgalati idot fog nyujtani :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#21586) Dluinet válasza attiati (#21584) üzenetére


Dluinet
nagyúr

30 perces (ruha frissítő) van
főbb programokhoz az alapérték hozzávetőleges ideje van leírva
nincs sok értelme, mert ruhamennyiségtől függ, kb 10-dik perc körül írja ki a végső kalkulált időt, de néha centrinél még betold 5-10 percet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21587) pjen válasza Tanisz (#21585) üzenetére


pjen
félisten

Köszi a jókívánságot :R Volt egy Wh.hütő ládám 20 évig és még működve ajándékoztam el.Meglátjuk.

(#21588) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Milyen kombinált tűzhelyet ajánlatok?

(#21589) HXY


HXY
addikt

Erről a hűtőről mi a vélemény? [link]

Sharp SJT2227M4WEU felülfagyasztós hűtőszekrény

A++ energiaosztály
Nettó hűtőtérfogat: 187 L
Nettó fagyasztó térfogat: 40 L
Éves energiafogyasztás: 176 kWh/év

HGCS progmramban 39.990Ft +ingyenes szállítás

[ Szerkesztve ]

(#21590) Zeki válasza HXY (#21589) üzenetére


Zeki
nagyúr

A hűtő biztos jó, csak előbb kérdezz utána ki szervizeli, aztán kérdezd meg a szervizben, hogy mennyi idő ezekhez kérni alkatrészt, ha elromlanak.

(#21591) #94529552 válasza HXY (#21589) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én úgy emlékszem, hogy thai, vagy maláj gyártmányok. Felülfagyasztósból a Zanussi és Elux is jók.
attiati Van ilyen TM-es Elux, de nem én kezelem. :DDD 1 db ruhát mosni az luxus, de ok, ha muszáj. De annak is annyi idő kell, mint 5kg-nak, nem? Nem úgy működik, hogy például 6kg=250 perc, akkor majd arányosan 1 ruha kevesebb idő lesz. :N Csak a szükséges minimum időre engedi állítani a hosszabb idejű gazdaságos mosáshoz képest.

(#21592) #03969024 válasza #94529552 (#21591) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az én mosógépemben 1 db. nem luxus, hanem lehetetlen. Egyszerűen nem hajlandó kicentrifugálni. (Gorenje)

(#21593) hcs57 válasza #03969024 (#21592) üzenetére


hcs57
őstag

Tenni kell mellé még egy ruhát, s már centriz is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21594) canniball válasza attiati (#21584) üzenetére


canniball
nagyúr

"sokszor 1-1db ruhát szoktam mosni a különböző színek miatt"
:Y Színfogó kendőről hallottál-e már?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21595) #94529552 válasza #03969024 (#21592) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán mert kiegyensúlyozatlan lenne 1 ruhával, azért nem engedi.

(#21596) attiati válasza canniball (#21594) üzenetére


attiati
veterán

Dluinet: 30 perces ruhafrissítő hány fokon megy? állítható ott a hőmérséklet? Az tökéletes lenne.

Szinte drágább 1 db színfogó, mint maga a mosás, nem? 70-80 ft körül van 1 db. Egy darab pulóvert talán nem luxus kimosni egyedül.
Írtam Electroluxnak, hogy van e programtáblázatuk az egyes programok mosási idejéről gyors és normál funkció esetén. Majd közzéteszem, ha válaszolnak.
Használt Miele és új Electrolux között vacilálok.

Miele mosási idők:

Whirlpool mosási idők:

Elextrolux mosási idők:

Egyrészt hiányos ez a tábla az Electroluxnál, másrészt némileg hosszabbak is a programok.

[ Szerkesztve ]

(#21597) attiati


attiati
veterán

Levegő párásításra megéri pár ezer forintos gépet venni, vagy megteszi a radiátorra egy kerámia párologtató?
Növényeket tervezek bőven venni.

(nézem a légtisztítókat is, de brutál árban vannak.)

Egyébként a lakás minden helyiségében van a falon-ablakon egy automatikusan nyíló-záró légelvezető rendszert, hogy meggátolja a páratartalom miatti penészesedést. Úgyhogy nem is tudom kell e párásítani. És ha igen, akkor mivel érdemes?

(#21598) gg72


gg72
veterán

Tönkrement a porszívónk teleszkópos csöve, régi magyar "szigszalagos" módszerrel még habár tudjuk használni, de ebből hamarosan csere lesz, már amúgy is 9 éves (német Fakir gyártmány, amúgy nem rossz gép). Elkezdtem nézegetni porszívókat, ezekeről mi a vélemény?

[ELECTROLUX ZSPCLASSIC SilentPerformer]
[AEG PowerForce Öko APF6140 ]
[Siemens VSZ3JUBI]

Azt jól sejtem, hogy az Electrolux és az AEG közös gyártmány?
Az MM-es akció csak holnapig tart, elég jól is hangzik, nem tudom BlacFiday-ben lesz-e hasonló engedmény. :F

(#21599) Zeki válasza attiati (#21597) üzenetére


Zeki
nagyúr

Előbb szerezz be valami páratartalom mérőt, hogy tudd mi kell. :)

(#21600) Zeki válasza gg72 (#21598) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én meg az 5 év garancia miatt Bosch-t vennék. Év végéig kell beregisztrálni a + 3év garihoz.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.