Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) DarkByte válasza DarkByte (#20705) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy tűnik én ebben a topikban totál láthatatlan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#20752) Gabesz87 válasza #03969024 (#20750) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát igen, a mostani Whirlpoolt a tetején nálunk is eszi a rozsda javában :)
Most épp azt nézem, hogy a Médiában van LG inverteres gép, és 10 ég gari van a motorra. Igaz, hogy 150e, de ha valóban jó ez az inverteres motor, akkor még az sem érdekel, hogy ennyi.

(#20753) Morris válasza Gabesz87 (#20752) üzenetére


Morris
veterán

Az csak a motorra van.
Az elektronika és a csapágyak hamarabb megdöglenek.

(#20754) Morris válasza DarkByte (#20751) üzenetére


Morris
veterán

Igen, jól látod. Ha más szerelő köti be, akkor ugrik a gar.

(#20755) canniball válasza #94529552 (#20746) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem a sütő ilyen-olyan, hanem a sütő villanyos a főzőlap pedig gázos. ;)

Intel fan11!
Hát hogy ne lehetne külön kapni...épp az imént linkelted. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20756) B-L-A-C-K válasza canniball (#20755) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Intel fan11!-el ne foglalkozz, tegnapelőtt a porszívó témánál is be volt b@szva... ;]

(#20757) Intel fan11 válasza B-L-A-C-K (#20756) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ugyvan 😅

Battletag: hojszi#2983

(#20758) #94529552 válasza Atesz 666 (#20748) üzenetére


#94529552
törölt tag

Alsó gáz, felső elektromos grill+ légkeveréses is:Electrolux EKG51351OX Neked a fordítottja van, melyik típus? Érdekes grillezés lehet, ami alulról működik egy zsírfelfogó tálca, vagy egy tepsi alól. Viszont Alsó gáz, felső gázgrill, és Pizza funkció is van e Zanussiban.
(#20756) B-L-A-C-K A zuhanyzást se tudta még megoldani. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20759) Tanisz válasza ribarszki (#20689) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Jogos, na meg nekünk nem kell semmi extrára, járólapról kellene összekotornia a port, porcicákat.
Se szőnyeg, se semmi :)
Azért nézek ilyen olcsókat, mert valószínűleg 2 db-ra lenne szükség, mivel van egy szinteltolás a házban és hát gondolom a lépcsőzést (1 db fok) nem hiszem ,hogy szeretik a robotporszívók :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20760) #40553216 válasza canniball (#20736) üzenetére


#40553216
törölt tag

Táblázatban össze van foglalva, egyszerű.

„A centri 600-on szokott menni.”
Az nagyon szar. Mi mindig az adott programhoz tartozó (és felajánlott) maximumot használjuk, kutya baja a ruháknak. Van kb. 18 éves pólósorozatom (5 db), amiből az egyik kezd elkopni. A nyak környékén. De a többi még ott sem. És ebből 9 éve mossa a mostani gép. Nem a fordulatszám, hanem a centrizés programozása számít.

(#20751) DarkByte
Ha még nem vetted meg, kérdezd meg a többi gyártó ügyfélszolgálatát. Ha (mint gondolom) már megvetted, akkor a márkaszerviz. Ez van.

(#20752) Gabesz87
Szánalmasan geci szokásuk, hogy ha a tönkrement szimmering (amit ugyebár szintén ők raktak bele) miatt megy tönkre a motor, akkor nem érvényesítheted a jótállást.

(#20761) canniball válasza #40553216 (#20760) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem a fordulatszám, hanem a centrizés programozása számít."
Ezt hogy érted? Nem tudok rajta semmit programozni, van egy gomb amivel váltani lehet a 600 és a 800 között oszt' csók. Vagy arra gondoltál hogy gyárilag hogy állították be a centrizést?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20762) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mekkora szemét dolog már ez. Tegnap késő este a Médiában kihasználván a kuponos napokat, megvettük a mosógépet (EZT, mivel ez tetszett az asszonynak :)), de nem szállítják ingyen. Most, hogy már nem akciós, ellenben ingyen házhoz szállítás van. Szép dolog...Na mindegy.

(#20763) GeryFlash válasza Gabesz87 (#20762) üzenetére


GeryFlash
veterán

Furcsa, én is tegnap este 11-kor adtam le egy electrolux porszívóra rendelést 20 ezerért 25 helyett, és nekem ingyen kiszállítják Szentendrére. Furcsa.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20764) Gabesz87 válasza GeryFlash (#20763) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na fa..a. Akkor mindjárt meg is kérdezem telefonon.

(#20765) canniball válasza Gabesz87 (#20764) üzenetére


canniball
nagyúr

A kisgépeket szállították ingyen, a nagyokat nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20766) #40553216 válasza canniball (#20761) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igen, arra gondoltam. Nem te, hanem a gyártó teszi. A mi gépünk alap pamut programon a végső centri 8 perc, ebben a rendezés is benne van. Az első pár perc 600 1/perc, aztán megy föl 800, 1000, 1200 (vagy ilyesmi), a végső, 1400-as csak az utolsó két perc.A nagy gyűrődést a sok víz+egyből nagy fordulat okozza.

(#20767) canniball válasza #40553216 (#20766) üzenetére


canniball
nagyúr

Időre nem mértem, de a miénk is rendezgeti a ruhákat majd fokozatosan gyorsul (még a 600-as fordulaton belül is).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20768) Zeki válasza canniball (#20736) üzenetére


Zeki
nagyúr

AEG. Alap hőszivattyús, 8 kilós.

(#20769) fireman123 válasza fireman123 (#20725) üzenetére


fireman123
őstag

Megjött a válasz a Samsung porszívókról, a kérdés az volt, hogy amely HEPA szűrővel van szerelve abba cserekor be lehet-e tenni Mikroszűrőt, és fordítva.
Persze, hogy nem a kérdésre válaszoltak, hanem felsorolták az egyes típusokat, hogy melyikben mi van gyárilag, pedig elegendő lett volna egy igen vagy nem válasz. Ráadásul a válaszban lévő típus számokat be sem lehet azonosítani, mivel az általam linkelt edigis weboldalon a háromjegyű számból csak kettő szerepel.

Annyi derül ki a válaszból, hogy ugyanabból a főtípusból létezik többféle szűrővel szerelt variáns is.....de, hogy cserélhetőek-e a különféle szűrők,az titok marad továbbra is. :W

"Örömmel értesültünk, hogy termékeink közül szeretne választani.

Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy az SC432* típusú készülék motor utáni szűrője szivacsszűrő, az SC433*, SC434*, SC435* típusok motor után lévő szűrője mikroszűrő, illetve az SC436* típus motor utáni szűrője HEPA. Az SC43*-as szériából minden készülék motor előtt lévő szűrője szivacsszűrő.

Az SC47*-es típusú készülékek motor előtti szűrője is minden esetben szivacsszűrő, így szintén a motor utáni szűrőben mutatnak eltérést az egyes készülékek. Az SC477*-es típus mikroszűrővel rendelkezik, az SC478* és SC479*-es készülékek HEPA H11-es motor utáni szűrővel rendelkeznek.

Bízunk benne, hogy válaszunk hasznosnak bizonyult az Ön számára."

(#20770) ribarszki válasza fireman123 (#20769) üzenetére


ribarszki
őstag

Attól függetlenül, hogy nem teljesen tudom követni a levél gondolatmenetét, ahol egyszer motor előtti, egyszer motor utáni (kimeneti) szűrőről ír, nincs olyan, hogy Hepa H11-es osztály. Hepa E11-es osztály van, ami valójában nem is Hepa, hanem Epa szűrő. A százélokok azt jelentik, hogy a 0,3 mikronnál nagyobb szennyeződéseket ilyen arányban szűrik ki.
HEPA E10 > 85%
HEPA E11 > 95%
HEPA E12 > 99.5%
HEPA H13 > 99.95%

Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, csak a levél aprócska csúsztatására hívom fel a figyelmed. Nincs a közeledben egy MM ahol meg tudnád nézni ezt a mikrofilter kérdést?

De a legjobban akkor járnál, ha ezt az egész Samsung témát elengednéd..

(#20771) gF válasza fireman123 (#20769) üzenetére


gF
senior tag

Ribarszki kolléga utolsó mondatában van a lényeg. Szerintem fogadd meg ezt a bölcs tanácsot! ;)

(#20772) fireman123 válasza ribarszki (#20770) üzenetére


fireman123
őstag

Hát sajnos ennyit ér ma egy nem kis gyártó ügyfélszolgálatának tájékoztatása. (a motor előtti szűrő a kutyát nem érdekli, arra nem is vonatkozott a kérdésem). Sajnos a legközelebbi MM 100 km-re van tőlem :( ,csak ezért nem éri meg kocsikázni (arról nem beszélve, hogy éppen van-e készleten ilyen, hogy megnézzem) ......elengedném én a samsungot, de valamit akkor is kellene vennem, hasonló áron :) (javaslatokat szívesen fogadok :K )

[ Szerkesztve ]

(#20773) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv
Kombi hűtőt szeretnénk vásárolni.
Alul fagyasztósat.
80e alatt..--

Van valakinek valami ötlete?

THX

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#20774) Zeki válasza fireman123 (#20772) üzenetére


Zeki
nagyúr

PORZSÁKOS BOSCH!
Az A energiás már van 30-tól és 5 év gyártói garanciával!

ez a bestbuy, nem a szar samsung!

(#20775) w.miki válasza Zeki (#20774) üzenetére


w.miki
veterán

Ilyen allergiásoknak is jó porszívóból létezik olyan, ami szőnyegen is A hatékonyságú kb. ezen az áron?
(Persze megint az a kérdés, mennyit ér egy ilyen gyártói címke?)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20776) Atesz 666 válasza #94529552 (#20758) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Nekem egy régebbi Electrolux kombi tűzhelyem van:EKK511 507X

-Nekem a sütő rész grilles villany és a felső főző rész 4 égős gáz. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#20777) Zeki válasza w.miki (#20775) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te, én nem kutatom át helyetted a netet porszívók után. Adtam egy tippet. Lehet keresgélni.

(#20778) #94529552 válasza Atesz 666 (#20776) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez jó, de én csak a gáztűzhelyeket vizsgáltam abból a szempontból, hogy a sütő része mivel működik. Na, mindegy. :)
Kár, hogy a Sony nem gyárt ilyen kombó gáztűzhelyeket. :DDD

(#20779) Atesz 666 válasza #94529552 (#20778) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Kár, hogy a Sony nem gyárt ilyen kombó gáztűzhelyeket." :DDD

-Igen, + mikrót,hűtőt,porszívót,kv főzőt stb stb.. azt én is sajnálom. :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#20780) ribarszki válasza w.miki (#20775) üzenetére


ribarszki
őstag

Valóban A osztályú szőnyegtisztítást ezen az áron nem találsz, de 100k alatt sem. Valójában csak az elektromos kefével ellátott gépek kapnak A minősítést szőnyegen. Sima fejjel, turbófejjel soha nem fogsz olyan alaposan szőnyeget tisztítani mint elektromos kefével. Persze a kérdés, megéri-e 3 szőnyeg kedvéért 100+ ezres gépet venni. (nyilván nem) De erről most nem írok hosszabban. Szóval csak annyi, hogy szőnyegen A jellel nem nagyon fogsz találkozni, jó lesz a B,C jel is.

[ Szerkesztve ]

(#20781) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérni jöttem: ki van szintezve a mosógépünk, de elugrál. Már nem tudok vele mit kezdeni. Egy 2 éves Gorenje-ről van szó, tele mindenféle szenzorral, hogy spóroljon és HOGY NE MOZDULJON EL. Már elkeseredésemben vettem alá gumiszőnyeget, de azzal még rosszabb a helyzet. Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne "maradásra" bírni?
Köszi előre is.

(#20782) Csabroncka válasza bigdee888 (#20781) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Bontsad le az oldalát, a dob alsó két oldalán (hasán) van két ún. mosógépdob lengéscsillapító.

Meg kell nézni, milyen állapotban vannak, valószínűleg emiatt ugrál, ha új korában nem tette.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20783) B-L-A-C-K válasza bigdee888 (#20781) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A dobot rögzítő csavarokat kivettétek 2 éve? ;]

(#20784) Csabroncka válasza B-L-A-C-K (#20783) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

ez kemény és övön aluli kérdés :)

"in medias res"

(#20785) B-L-A-C-K válasza Csabroncka (#20784) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy volt, csak magamból indultam ki...:)

(#20786) w.miki válasza ribarszki (#20780) üzenetére


w.miki
veterán

B-t se találtam szőnyegre, és C-t is nehéz, igaz? :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20787) Csabroncka válasza B-L-A-C-K (#20785) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

kemény, te sem gyakran olvasol UM-et ;]

"in medias res"

(#20788) Zeki válasza bigdee888 (#20781) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerelő. A lengéscsillapító(k) megadta magát.
Nálam a Panasonic volt olyan, hogy az nem ugrált, hanem belülről verdeste magát az oldalához. Kb másfél év után.

(#20789) Def26


Def26
félisten

Mosogatógépből melyik márka a legmegbízhatóbb?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20790) hcs57 válasza Def26 (#20789) üzenetére


hcs57
őstag

Miele, de én kemény vagyok, Samsungot vettem... a szerelő szerint kevésbé hibásodik.

Bocsi, most olvasom mosogató és nem mosógép. Abban nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20791) Def26 válasza hcs57 (#20790) üzenetére


Def26
félisten

Ma jó. Akkor mosógépet veszek inkább. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20792) Zeki válasza Def26 (#20789) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha tudni akarod, akkor a német fogyasztóvédők 88 mosogatógépet teszteltek, de ez az infó 5 Euróba fáj.
Mondjuk nem tudom hogy tartósságra voltak-e tesztelve.
Amúgy egy drágább Bosch talán már tartósabb is.

(#20793) bigdee888


bigdee888
tag

Köszönöm a válaszokat! Folytatom akkor a nyomozást...
Még garanciális a gép, úgyhogy szerintem a vége valószínűleg az lesz, hogy bejelentem a hibát.

(#20794) attiati


attiati
veterán

eléggé offtopic

ventilátort keresek alváshoz
1. minél csendesebb
2. minél mélyebb hangot ad
3. előny, ha van fordulatszámszabályzó
4. ár másodlagos

Bármilyen tanács érdekel. Akár házi barkácsolás is. Akár mennyezeti ventilátor is. Jól gondolom, hogy minél nagyobb a lapát, annál mélyebb hangot ad, és minél alacsonyabb a fordulatszám, annál halkabb?
Viszont azt figyeltem meg, hogy meleglevegős funkcióba kapcsolva általában halkabb és mélyebb lesz minden készülék. Ennek mi lehet az oka?

De'longhi Verticale Style HVF3031 -et találtam, ő hősugárzó inkább.
Állítólag 38-43 db közötti hangot ad. A hideg fokozata szerintem sokkal hangosabb, mivel az magasabb fordulatszámon megy, és nem szabályozható. A meleg funkció meg hiába halk, mert kicsit drága mulatság lenne 1000W-os teljesítménnyel napi több órát hajtva.

Itt teszteltek pár ventit és 49db a leghalkabb., amit sokallok. A mostani noname hősugárzóm 55-60db-es.

Semmi más készülék nincs, ami nagyon halk és mély hangot ad?

(#20795) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Az alábbiakban kérném a segítségeteket:

1/ Keresek gyerkőc szobájába párásítót, mert nagyon alacsony 40-45% a páratartalom.
-amit néztem eddig: Solac hu 1056, Brandon - Babymoov, Brandon Vivamax
2/ Keresek a fürdőszobába vmi elektromos fűtőtestet ami viszonylag hamar felfűtené a kb 6m2 -es fürdőszobát (16,2 légm3) Jó lenne, ha valamennyire gazdaságos lenne. Tudom elektromosnál ez nem lehetséges, de hátha.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#20796) Csabroncka válasza Nerazim (#20795) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szia több dolgot érdemes számításba venni a kicsinél:

Én mindig is a hagyományos dolgokat tartottam a legjobb megoldásoknak, ezért 4 féle növény is van a kicsi szobájában "párásítani". Ebből az egyik egy dracéna, egy szobapáfrány és több orchidea.

Fürdetés után a kádban lévő pelust mindig a radiátorcsőre teszem megszáradni (ez is párásít).

Szoba és fürdőszoba hőmérséklet! Alapvetően nem eszik olyan forrón a kását, sok marhaság van fent a neten.

Gyerekszobában csecsemőnél is tökéletes a 21-22 fok között, fürdőszobában max. 23. Abból a szempontból könnyen beszélek, hogy panel 9.-en vagyok és jó idő van. Ha ezeket a körülményeket a családi házban is tudod biztosítani, akkor ne aggódj, nem fog megfázni!!!! ( a probléma elsősorban az szokott lenni, hogy alulról fáznak meg, mert a padló hideg, emiatt érdemes ezt a puha habosított puzle játéktáblát vagy több plédet alá rakni ha a földön játszik.....)

Egyébként szerintem a fürdőbe ha hideg van vedd a legegyszerűbb ventilátoros fűtőt, vagy valaki fürödjön le a kicsi előtt.

"in medias res"

(#20797) Zeki válasza attiati (#20794) üzenetére


Zeki
nagyúr

Split klíma. :)

(#20798) gF válasza fireman123 (#20772) üzenetére


gF
senior tag

Az a baj 20k alatt nem fogsz kapni normális porszívót, zsáknélküli kiviteleben meg végképp nem... :(
Vagy a takarítási hatékonysága lesz gyenge, vagy a porkibocsájtása, vagy mindkettő és akkor az élettartamról már ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

(#20799) Zeki válasza gF (#20798) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ami olcsó, az olyan is. Ezért kell vadászni az akciókat, elárazásokat. Anno a tescoban közel féláron nyomták a jó Philips porszívókat. Ugyanis adott vonalkódra ami a terméken volt, egy másik tipusút hozott be. Ami eleve olcsóbb volt. És még az is akciós.
Nem a sz@rért kell bemenni a boltba, hanem azért, hogy a vonalkódokat/akciókat/elárazásokat ellenőrizgessük. :)

(#20800) Vangelis válasza Zeki (#20799) üzenetére


Vangelis
nagyúr

hmm...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.