Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Viperator válasza attiati (#20846) üzenetére


Viperator
őstag

Létezik keskeny kivitelű elöltöltős, én is azt vettem kis hely miatt.

Nem muszáj elzárni, csak akkor ha javítás lesz.

Résnyire érdemes nyitvahagyni, különben büdös lesz...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#20852) Emu válasza attiati (#20846) üzenetére


Emu
őstag

Nekünk a teteje a pelenkázó :)

(#20853) Csabroncka válasza attiati (#20846) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Elzárás szempontjából két dolog fontos!

Ha most veszel beépíthető gépet akkor kizárólag AquaSTOP-os gépet vegyél, ez mind mosógépre, mind mosogatógépre igaz, így a csapokat nem kell (kötelező) elzárni. Nyilván az a 100%-os biztonság ha elzárod, de AQ STOP rendszerrel mondjuk 99%-hogy nem ázol el.

"in medias res"

(#20854) Emu válasza Emu (#20840) üzenetére


Emu
őstag

Russell-Hobbs Steamglide Pro

Szerintem ez a vasaló lesz a befutó, vélemény?

(#20855) gF válasza vasi89 (#20849) üzenetére


gF
senior tag

Az energiacímkén ott van a takarítási hatékonyság. Szőnyegre és keménypadlóra is.

(#20856) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Aksis fúrót és lézeres hőmérőt keresek. (a ti segítségetek ott kell, hogy mi a legjobb ár/érték arányú)

Illetve aksis fúróból Li-ionosra van szükségem. (bármilyen tapasztalatot szívesen olvasok velük kapcsolatban)

Köszi. :R

(#20857) canniball válasza Zeki (#20848) üzenetére


canniball
nagyúr

Az teljesen korrekt, sőt! Melyik biztosítóról van szó?

customer114!
Nem tudom milyen minőségű, de az Aldiban pont most lesz lézeres hőmérő akcióban. Viszont szvsz tutibb ha a kéziszerszámos és/vagy a lakásfelújítós topikban kérdezel rá ezekre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20858) customer114 válasza canniball (#20857) üzenetére


customer114
senior tag

Köszi, :R

Aldis akciót tudod nekem linkelni?

Van kéziszerszámos és lakásfelújítós topic? :DD

[ Szerkesztve ]

(#20859) #40553216 válasza vasi89 (#20844) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sőt, felejtsd el az energiacímkén lévő osztályokat, mert senki sem ellenőrzi, igaz-e, amit a gyártók állítanak.

(#20846) attiati
Szerinted tényleg annyit számít az az 0,1 m^2 plusz hely?

(#20858) customer114
Kicsit feljebb görgetsz, van kettő is. (#20825) és (#20827).

(#20860) customer114 válasza canniball (#20857) üzenetére


customer114
senior tag

Az aldis 7ezres hőmérő ebayen 10 font. :U

(#20861) canniball válasza customer114 (#20860) üzenetére


canniball
nagyúr

És ebayen hogy intézed a garit mondjuk 2,5 év múlva...? :U
Amúgy egy szóval sem mondtam hogy ezt vedd meg csak szóltam hogy láttam, aztán hogy ezt az infót miként hasznosítod az csak rajtad múlik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20862) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Tudom nem a legmegfelelőbb topikban teszem fel az alábbi kérdéseimet így kérném, hogy toleráljátok mert jobb topikot sajnos nem találtam illetve olvasgatva a korábbi hozzászólásokat fűtés-hűtés témákban biztos vagyok benne, hogy vannak szakemberek kik tudnak segíteni amit előre is megköszönnék!

Szeretnék vásárolni flexibilis csövet vízhez, de nem ismerem a méreteket.Olvasgattam persze a neten mi a kínálat plitt de még mindig nem biztos az a termék mit kinéztem.

Megmértem egy régebbi csövet belső átmérője(hatlapú) 18-19mm a külső átmérő azt nem tudom honnan veszik le mert a hatlapu külső felülete nem igen lehetséges hisz az nem kör illetve nincs köze az illesztéshez csak a rögzítéshez a hatlapjánál fogva!Szóval ezt sem értem! :(

Amúgy ez lenne a 3/4"-es?

[ Szerkesztve ]

(#20863) canniball válasza Teodor52 (#20862) üzenetére


canniball
nagyúr

Felőlem ugyan elfér itt, de pont ilyen kérdésekre van a lakásfelújítós topik. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20864) Teodor52 válasza canniball (#20863) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszönöm :B

(#20865) Zeki válasza canniball (#20857) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már kiszállt a szolgáltatásból.

(#20866) attiati válasza #40553216 (#20859) üzenetére


attiati
veterán

nem

csak nem ertem, hogy miert dominal 6:1 aranyban az elol toltos kinalat? foleg itthon

bar mindegy is, mert igy is van kinalat felultoltosbol es tudok valasztani

mm-ban azt mondta a csoka, hogy nyugat-europabol jott ugye a trend, mert ott tobbsegeben mindenki a konyhaba teszi beepitettkent.

de itthon jellemzoen nem a konyhaba teszik az emberek. Es ha a furdobe is teszik, akkor sem vesznek a tetejere egy szaritogepet

sot, itthon jellemzoen a furdo az extrem kicsi, ahol minden nm szamit

vagyis ebbol itthon az adodna logikusan, hogy 6:1 aranyban a felultoltosnek kene dominalni a kinalatban es nem forditva

(#20867) Dluinet válasza attiati (#20866) üzenetére


Dluinet
nagyúr

onnan, hogy a világon két ország van ahol a felültöltőst elfogadják: Csehország és Magyarország
USA-ban is van de azok agitatorosak
máshol elöltöltősek vannak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20868) canniball válasza Zeki (#20865) üzenetére


canniball
nagyúr

Az kellemetlen... És mi lett a szerződésetekkel? Vagy ez volt az az ominózus történet, ahol a MM átvállalta?

attiati!
Egyrészt fürdőben is lehet beépíteni (akár elöl- akár felültöltős), nem csak konyhában. Másrészt nem értem a problémádat: mi pont azért választottunk keskeny elöltöltőset mert kis fürdőbe az praktikus, hiszen lehet a tetejére pakolni / fölé polcot vagy szekrényt szerelni és (ahogy már a többiek is írták) résnyire nyitott ajtóval is szellőzik. A felültöltősnek egy előnyét látom: nem kell hozzá leguggolni így az idősebbek vagy a rossz lábbal bírók könnyebben pakolnak ki/be.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20869) Zeki válasza canniball (#20868) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem, azóta nem kötnek új készülélkre biztosítást. Azt hiszem groupama a cég neve.

(#20870) pjen válasza Dluinet (#20867) üzenetére


pjen
félisten

Azért ezen elgondolkodnék,Nézd meg a termék skálát.Két ország miatt az E-lux sem gyártana vagy 10 félét.

(#20871) canniball válasza Zeki (#20869) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig azt hittem meg fogsz győzni róla, hogy megalapozatlanok az ezzel kapcsolatos fenntartásaim...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20872) attiati válasza Dluinet (#20867) üzenetére


attiati
veterán

hogy érted, hogy elfogadják; a vásárlók, vagy a helyi szabályozás?
az nem tudod, hogy mi miatt kell külön elfogadás? (csak érdekelne)

akkor kész csoda, hogy egyáltalán gyártanak ennyi felültöltőset két ilyen kicsi piac miatt

canniball: erre nem is gondoltam, hogy felültöltőset is be lehet építeni, de tényleg :) Úgy tudom, hogy a felültöltősnek van még egy előnye: két oldalon van csapágyazva ! Míg az elöl töltős csak egy oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#20873) Dluinet válasza attiati (#20872) üzenetére


Dluinet
nagyúr

próbálj meg itthon agitátoros mosógépet eladni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20874) Zeki válasza attiati (#20872) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miközben a felültöltősök ajtaja kinyílhat centrifugálás közben...

(#20875) pjen válasza Zeki (#20874) üzenetére


pjen
félisten

Ezt most hogy gondolod.A dobon van zárható ajtó+akülső ajtó,mind a kettő felnyílik egyszerre?Ennyi erővel az elöl töltős is kinyilhat,plusz a dob felfüggesztés is sokkal stabilabb.Egyébként Korfun a panzióban is felültöltős volt.

(#20876) Zeki válasza pjen (#20875) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én csak azt mondom, amivel néha találkoznak a mosógépszerelők. Felnyílik az ajtó, és durva munkát csinál... ritka, de előfordul.

(#20877) #94529552 válasza Zeki (#20874) üzenetére


#94529552
törölt tag

Na! :W Ne riogassunk senkit feleslegesen, neked meg a klíma a fejedre szakadhat, vagy az ég. Nem eszik olyan forrón a kását. :O
Mindenki olyat vegyen, ami neked tetszik, vagy amilyen elfér, vagy amilyet ő szeretne? Szerintem az utóbbi 2.

[ Szerkesztve ]

(#20878) Zeki válasza #94529552 (#20877) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elnézést hogy évek óta olvasom az index fórum mosógép topikját, és ott van pár mosógépszerelő. Ők írták.

(#20879) pjen válasza Zeki (#20876) üzenetére


pjen
félisten

A szerelők inkább azzal találkoznak,hogy a dob nem lett rendesen bezárva.

Dluinet:Amerikában sem csak agitátorost használnak,a felültöltőst azért szeretik közvélemény kutatások szerint mert nem ázik el a lakás ha szétmegy a tömítés..Egyébként sok országban használják itthon pont nem.

[ Szerkesztve ]

(#20880) Zeki válasza pjen (#20879) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők azzal találkoznak, hogy centrifugálás közben kinyílt, és darált.
De TE jobban tudod hogy ők mit tudnak... örülök neki. Lottószámok?

(#20881) pjen válasza Zeki (#20880) üzenetére


pjen
félisten

Persze amíg szép nyugisan forog nem jön elő a "hibás becsukás gond"csak nagy fordulaton.A szerelőid arról nem meséltek,hogy az egyoldalon csapágyazott dob egyszerűen leszakadt?Az ajtó tömítés szétment és csak engedte a vizet fél éjszaka a lakásba?Ez is elromlik az is.

(#20882) Csabroncka válasza Zeki (#20880) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A legtöbb dob ajtaja belülről kifelé zár, ergo ennek az esélye nagyon kicsi, kb annyi mint annak hogy a farmer cipzárfeje betöri a körablakos gép edzett üvegét.

"in medias res"

(#20883) attiati válasza Zeki (#20874) üzenetére


attiati
veterán

Igazad van, kiemeltem az előnyét a felültöltősnek, de a hátrányát nem ! Pedig az is van. Nem vagyok elkötelezve egyik mellett sem, csak gyűjtöm az infókat a jó döntéshez.

Felültöltősnél a kinyíló ajtó rombolása akkor kb egy lapon említhető az elöltősnél kinyíló ajtó miatti elázással. Gyakoriságát tekintve is. Súlyosság szempontjából az elázás azért komolyabb.

Nem tudtam, hogy van indexen mosógép fórum. Benézek :R

Itt találtam egy cikket a mosógép választáshoz. Nem tudom mennyire megalapozott az anyag és a szerző mennyire van képben, de ezt írja:

"Az élettartalmat figyelembe véve a tapasztalatok azt sugallják, hogy a felültöltősek élettartama jelentősen hosszabb, mint az elöltöltős társaiké."

Ha ez igaz, akkor komoly érv.
Sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.

Lehet érdemes lenne összeszedni az összefoglalóba az előnyöket hátrányokat, mert gondolom milliószor előjön ez a téma :D

[ Szerkesztve ]

(#20884) #94529552 válasza Zeki (#20878) üzenetére


#94529552
törölt tag

Semmi gond ezzel, de nem ez a tapasztalat szerintem. Ahol szinte az egész országnak felültöltőse volt, mert nem is lehetett mást kapni. Van itt tapasztalat bőven.
Szóval kinyílásról senki nem beszélt még, még a 20-40 éve praktizáló szerelő ismerőseim se. Lehet a régi mechanikus zárast ha nem jól rakták rá, de ahhoz elég bénának kellett lenni, mint pjen is mondta. Ha volt ilyen 1-2 eset, annak semmi köze a mostani gépekhez.

[ Szerkesztve ]

(#20885) zoltan6 válasza attiati (#20883) üzenetére


zoltan6
őstag

még egy előnye van a felültöltősnek,bele lehet rakni a ruhát utólag ha kimaradna valami. :K

(#20886) csemberlen válasza zoltan6 (#20885) üzenetére


csemberlen
őstag

az elöltöltősbe is, legalábbis a mienkbe

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#20887) canniball válasza attiati (#20872) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem biztos az. Aztán hogy minden gyártó így csinálja-e azt nem tudom.

csemberlen!
A miénkbe is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20888) #40553216 válasza attiati (#20883) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Az élettartalmat figyelembe véve a tapasztalatok azt sugallják”
Egy átlag fosnál lehet. A gyártói logika viszont úgy működik, hogy mindenből a még elfogadható legszarabbat csinálják, így valószínűbb, hogy egyformán hamar megy tönkre mind. Érdekes mód, a felépítés azt sugallná, hogy a felültöltős masszívabb, a valóság mégis az, hogy a felültöltőseknek kisebb a befogadóképességük és alacsonyabb a maximális centrifuga fordulatszámuk.

[ Szerkesztve ]

(#20889) Teodor52 válasza zoltan6 (#20885) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nekünk LG mosógépünk van és egyenlőre csak pamut programnál próbáltuk, de ott biztosan működik a zároldás a szünet gomb megnyomását követően 2-3 perc elteltével.

(#20890) zoltan6 válasza Teodor52 (#20889) üzenetére


zoltan6
őstag

de akkor a vizet ki kell hogy szivattyúzza nem? :F mert kifolyna.

(#20891) Teodor52 válasza zoltan6 (#20890) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem folyik ki!
Épp annyi van, hogy eléri az üstgumit semmi több függetlenül attól hogy milyen mértékben van megtöltve a dob.

(#20892) Dluinet válasza zoltan6 (#20890) üzenetére


Dluinet
nagyúr

miénkből sem folyik ki a víz, max a peremig van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20893) Atesz 666 válasza attiati (#20828) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Nekünk több mint 10 éve csakis elöl töltős mosógépünk volt/van, sosem tudnék felültöltőset még csak elképzelni sem pedig elég kicsi a panellakási fürdőszobánk.
-Mi is mindig nyitva tartjuk a gép ajtaját,de csak annyira,hogy még nincs kattanásig bezárva.
-Akkora rés bőven elég a szellőzésre és így éppen,hogy csak minimálisan lóg ki az ajtó a gép előlapsíkjából,ezért nem törik le és nem megy neki senki.
-Bár a mostani gépünk is el van látva mindenféle vízelárasztás elleni biztonsági rendszerrel,de a csapot ennek ellenére azért még minden mosás után elzárjuk,az a tuti.
-Nem értem,hogy lehet egy mosógépet a konyhába rakni? :U :F :F :F

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#20894) zoltan6 válasza Dluinet (#20892) üzenetére


zoltan6
őstag

rendben,meggyőztetek :R nem volt még elöltöltős gépen.

(#20895) Dluinet válasza zoltan6 (#20894) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor lehet a perem felett lehet a víz, ha nincs elég ruha benne, ami magába szívná a vizet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20896) Zeki válasza attiati (#20883) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a cikk akkor lenne igaz, ha a szerző szervizben dolgozna, vagy egy tucat mosógépszerelő ismerőse lenne.
Mindegyik elromlik és egyiknél sem tudni, hogy 1 hónapon vagy 10 éven belül. Ennyire hullámzó a minőség.
Nem az számít hogy merről megy bele a ruha, hanem hogy 300 ezres Miele, vagy 100 ezres akármi.
Ezért mondják azt, mindegy mit veszel, vedd azt amelyik bejön, csak legyen hosszú a garanciája. Ez meg max 4-5 év szokott lenni.

(#20897) pjen válasza Zeki (#20896) üzenetére


pjen
félisten

Az sem jó ha túl sokáig működik.20 évig volt Energómat om.Működött de kidobtam,egy villany és víz temető volt.A mostani fagor is megy már vagy 8 éve egy szivattyú cserével,ha nem megy tönkre elavul,lesznek jobbak,takarékosabbak.Ez szerintem minden gyártóra igaz.

(#20898) Csabroncka válasza attiati (#20883) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez az élettartamos dolog egy akkora baromság, hogy ritkán lát ilyet az ember. Az, hogy ki melyik típusút preferálja csupán megszokás, vagy tényleg hely függő. Ezt már korábban leírtuk, hogy a felültöltős egyik legfontosabb előnye a gazdaságos helykihasználás.

A legjobb példa az élettartamra Miele, ahol ugyan az az üst és a felfüggesztés minkét típusnál. Szóval rég rossz kinézetre választani gépet, hogy az majd tartós lesz.

Hibák: Én előbb tartanék a csapágy, elektronika és vezérlés meghibásodásától, mint ez előbb felsorolt két hibától, még a legolcsóbb gépek esetén is.

pjen: Ha van lehetőséged és jársz MM-ben vagy elektronikai boltban, nézd meg a mai kínálatot! Siralmas, sok gépet már okostelefonnal meg gondolattal is vezérelhetsz, de a dob oldalát kézzel benyomod, vagy a kezelőtárcsagomb a kezedben marad - nem rongálni szoktam járni, csak nem a future érdekel.

A megbízhatóbb gyártók azért inkább az új mosástechnikákat (energia és vízmegtakarítással jár, valamint a mángorlás hatékonyság növelése) emelik ki és nem az időzítésre helyezi a hangsúlyt.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20899) attiati válasza Csabroncka (#20898) üzenetére


attiati
veterán

Mi számít megbízhatóbb gyártónak? Mielén kívül.

Azt én is néztem, hogy a vezérlőpanel jobbra balra elmozog, ha az ember kicsit megmozgatja. Egyik másik kiállított Zanussi mosógép teteje nyekerget, nem tudom hányszor nyitották ki.

(#20900) pjen válasza attiati (#20899) üzenetére


pjen
félisten

Olcsót vegyél sok garival.Egy miele 350000ft.Azért 3-4 olcsobb gépet kapsz ami mindíg garis,és azért modernebb takarékosabb mint egy 20 éves miele.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.