Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) laszlo168 válasza Csabroncka (#20400) üzenetére


laszlo168
senior tag

Látszik hogy neked sincs no-frost-os hűtőd, mert ha lenne akkor tudnád, hogy a ventillátor csak akkor megy ha kinyitod, vagy becsukod az ajtaját, akkor is csak pár másodpercig. Vagy úgy gondolod hogy mikor kinyitod az ajtót, akkor egy jég hideg hurrikán fúj az ember képébe?

(#20402) pjen válasza Csabroncka (#20400) üzenetére


pjen
félisten

Azért a no-frost sem szárítja ki annyira.Van olyanod próbáltad?

(#20403) mzso válasza hcs57 (#20397) üzenetére


mzso
veterán

Erről jut eszembe, nem látott már valaki ilyen időzített csipogót utólag hűtőhöz amiben nincs beépítetten.

(#20404) Csabroncka válasza pjen (#20402) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Nincs igazatok, mert volt a családban és tényleg nem lehet lefedetlenül kész tálat példának okért mondjuk egy kaszinó tojás tálat berakni, mert rögtön barnul és berepedezik a száradás miatt.

Totra, sütemény hasonlóan, csak az kevésbé kényes. Közvetlen húsokkal nincs tapasztalatom gondolom ott több idő kell.

laszlo168: "ventillátor csak akkor megy ha kinyitod, vagy becsukod az ajtaját, akkor is csak pár másodpercig."

Ez tudod, hogy csak akkor igaz, amikor nem megy a kompresszor! Ha működik, akkor megy a ventilátor is és így tartja fent a teljes hűtött térben az egyenletes hőmérsékletet.

"in medias res"

(#20405) pjen válasza Csabroncka (#20404) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy két ajtós amerikai rendszerű wirhpool van(nem biztos,hogy jól írtam)nem szárít látványosan.Legalábbis nem jobban mint a mellette lévő automata elux.

(#20406) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#20399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tényleg van, nem vettem észre, máshol van mint a többin hasonló ilyen szérián, lehet azért nem tűnt fel. Így akkor számomra ez tökéletes lesz. 1 év garancia nem a legjobb, de ez van.

(#20407) mzso válasza #40553216 (#20396) üzenetére


mzso
veterán

No-frostos a hűtő? Vagy milyen módon olvasztja a jeget? Én csak annyit látok rajta, hogy van benne ventillátor,

[ Szerkesztve ]

(#20408) #40553216 válasza mzso (#20407) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#20409) mzso válasza #40553216 (#20316) üzenetére


mzso
veterán

"Sacc/kb. számítással egy 390 l-es (280/110) hűtőnél a térfogat ≅30%-ára megy a "

Ezt meg miből szürted le? :DDD
Meg ugye vedd azt is hozzá, hogy a fagyasztót nem +1-2°C-ra kell hűteni hanem -12-re, amihez hozzájön az átfagyás is. Nagyon nem mindegy. Olvadáshő Jég: 333,7 kJ/kg, Fajhő Víz: 4,1813 kJ/kgK.

[ Szerkesztve ]

(#20410) pjen válasza Csabroncka (#20404) üzenetére


pjen
félisten

Ilyeneket nem is rakunk takaratlanul bele.a sima hűtöbe sem.

[ Szerkesztve ]

(#20411) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Ha úgy szállítok hűtőt, hogy nem döntöm fel akkor mennyit kell várnom, hogy bekapcsolhassam? Mert sajnos csak jöv héten érkezik az új hűtő, és addig szereztem egy kicsit, mert a régit meg holnap viszik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20412) Csabroncka válasza pjen (#20410) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Alufólia vagy folpakk persze, de ha ki van díszítve és nagy a vendégség akkor nem fogod.

"in medias res"

(#20413) zsiz


zsiz
őstag

Ha már hűtő a téma... 120k-ig tudtok olyan A++ alulfagyasztósat, amiben a fagyasztórészben is van (LED) világítás? Sajnos árukeresőn erre nem lehet szűrni. Illetve akinek esetleg ilyen van, leírná mennyire hasznos vagy felesleges?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20414) hcs57 válasza JoolsNOS (#20411) üzenetére


hcs57
őstag

Max egy két órát..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20415) gF válasza B-L-A-C-K (#20395) üzenetére


gF
senior tag

Bocsi elírtam... :B zpfclassic-ot akartam írni.

(#20416) polonic


polonic
félisten

Milyen hőálló szigetelés kéne a főzőlapohoz? Említi a szerelési útmutató, de konkrétan nem igazán.

(#20417) #40553216 válasza mzso (#20409) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ezt meg miből szürted le?”
Nézegettem a fagyasztósok és fagyasztó nélküliek fogyasztását, számolgattam. Nem véletlen a sacc/kb. ;) De te éppen az ezután következővel mintegy igazolod.
„Meg ugye vedd azt is hozzá”
Az átfagyás minden cuccnál az elején van, utána csak fenntartani kell. Ennek csökkentésében pedig a jónál is jobb szigetelés segíthet a legtöbbet. Amúgy nem hiszem, hogy a fagyasztósak átlagfogyasztását úgy számolnák, hogy mindennap új fagyasztani való kerül bele. Ráadásul a fagyasztani való nem kis része általában eleve fagyottan kerül be, mert így veszik a boltban, másrészt az átfagyáshoz vezető előhűtés a normál részben történik, mert nem sok értelme van egyből a mélyhűtőbe vágni a szobameleg akármit.

(#20416) polonic
Nem indukciósod van?

[ Szerkesztve ]

(#20418) JoolsNOS válasza zsiz (#20413) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Szerintem felesleges. Úgyis nagyjából tele van mindig. Nem sok mindent világítana meg.

(#20414) hcs57: Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20419) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Mennyiért lehet jó porszívót venni,ami nem 1-2 évig bírja ?
Ez a sencor megfelelő lehet?
vagy érdemesebb lehet Miele C1-re beruházni? :F

Illetve ha Miele akkor mi a kettő között a különbség?

Miele Classic C1 Miele Classic C1 PowerLine (SBAD1)

[ Szerkesztve ]

(#20420) #40553216 válasza salieri. (#20419) üzenetére


#40553216
törölt tag

Powerline: 1400 W
Ecoline: 800 W

Én pár hete vettem a Powerline-t. Sencort nem vennék, mert sznob g.ci vagyok. :DDD

(#20421) ribarszki válasza salieri. (#20419) üzenetére


ribarszki
őstag

Sencorral több probléma is volt a fórumon. A SVC8Yl típus tervezési hiba/anyaghiba miatt ledobálta a hepaszűrőt. Vagyis a kilépő meleg levegő hatására annyira meglágyult a Hepa szűrő tartója, hogy lerepült.

Ha belefér a kötségbe a C1, akkor az egy jó választás.

(#20422) Csabroncka válasza ribarszki (#20421) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Pontosan erre akartam rákérdezni, hogy ez-e az a modell!

Megkaptam a privátod, de nem válaszoltál rá? Amíg nem teszed nyilvánossá nem is tudok benne segíteni... majd értekezünk :K

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20423) salieri. válasza ribarszki (#20421) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem konkrétan ez van eddig nem jött ki a hibája.
Mielétől olcsóbb nincs ,ami jó?

(#20424) ribarszki válasza salieri. (#20423) üzenetére


ribarszki
őstag

Magadnak lesz az új? Ha igen, és a Sencor helyett, akkor elmondod, hogy mi a hibája, illetve miért akarod lecserélni? 1-2 évet bírt nálad a Tizio?

Mostanában többen vették az Electrolux ZPFClassic gépét. Adatait tekintve úgy tűnik rendben van. Azért az árért nagyon jó kis porszívó.

[ Szerkesztve ]

(#20425) salieri. válasza ribarszki (#20424) üzenetére


salieri.
őstag

Szülőknek lesz az új porszívó, nekem ez a Sencor 5 hónapja van meg ,eddig nincs gondja. Csak látom felment az ára 30 K-ra én pedig még 22K -ért vettem.

(#20426) B-L-A-C-K válasza salieri. (#20423) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vegyél ilyet (előttem is ajánlották), én is ilyet veszek, jövőhéten a glamour napok keretein belül MM-ben 20% akció lesz rá, azaz ~26 ezerért elhozhatod majd.

(#20427) #94529552 válasza salieri. (#20423) üzenetére


#94529552
törölt tag

De van, Bosch, Electrolux, Rowenta, stb. Eluxnak sajnos csak 1 év garija van :( . Bosch egyes típusainak 5 év. :R

[ Szerkesztve ]

(#20428) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#20427) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bosh-ba amúgy melyik van 30 körül ami hasonlóan jó? MM-ben kell venni nekem ugye, ott ezt találtam, de jobb teljesítményű az Eletrolux.

(#20429) salieri.


salieri.
őstag

Köszi mindenkinek,lehet ez az electrolux lesz ,vagy a miele c1, bár nem tudom ér-e 17 K-val többet a miele.

(#20430) mzso válasza #40553216 (#20417) üzenetére


mzso
veterán

Mármint azt, hogy spórolnak a szigetelésen?

Én azt igazoltam, hogy a fagyasztás az eredendően energia igényesebb. De a hőmérséklet fenntartása is mivel messzebb van a környezeti hőmérsékletről.

Emellett szerintem a kombinált hűtő mindenképp kevésbé hatékony mint ugyanolyan külön-külön. Mert akármelyik részét kell hűteni, megy az egész. Ha meg netalán két külön szabályozott kör van akkor is (csak kevésbé) mert ugyanazt a hőleadó felületet melegíti mindkettő.

(#20408) tomtyi válasza
A típusát azt tudtam. De szerintem ki is derül a hozzászólásomból. De az nem derült ki nekem, hogy milyen módon működik a leolvasztás, ha nem no-frostos. Az ventillátor elég hozzá?

(#20431) mzso


mzso
veterán

Jé már élesben is van magnetokalorikus hűtő: https://www.youtube.com/watch?v=qCEmir9zW2g

Már csak 5-10 év és mi is megvehetjük. :DDD

(#20432) pjen válasza #40553216 (#20417) üzenetére


pjen
félisten

Ez az elő hűtés egy érdekes elgondolás,mindenhol azt olvasom:minél gyorsabban van lefagyasztva annál frissebb marad.Én nem is hűtök elő semmit.Pont azért van a fagyasztókon gyors fagyasztó fokozat.

(#20433) Csabroncka válasza pjen (#20432) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Zöldségeknél ez érdekes dolog. Mi relatíve nagy mennyiségben rakunk el, főleg a gyerekek miatt sajátot. Az elrakás előtt én jobb szeretek mindent leforrázni, ezzel már eleve higiénikusabb lett minden, de azt vettem észre, hogy hosszabb ideig is bírják.

Soha nem hűtöttem elő őket. A lezárt 500-250 grammos adagokat kihűlés után rögtön fagyóba raktuk. Például azt sem tudom, hogy teli hűtő esetén mennyire kell gyorsfagyasztás, lehet akkora puffert képez a többi fagyott anyag a hűtőben.

Ami tuti biztos, hogy félig bontott zacskót nem rakunk vissza. Például a borsóval jártunk így, és a végére elég sok minden bevette a borsó illatot..stb.
Ami rohadt jól sikerült és nagyon kellemesen csalódtam benne az a tarkabab és brokkoli, illetve az összeszelt és jégkockába fagyasztott petrezselyem.

"in medias res"

(#20434) #40553216 válasza mzso (#20430) üzenetére


#40553216
törölt tag

„De a hőmérséklet fenntartása is mivel messzebb van a környezeti hőmérsékletről.”
És amely nagyobb energiaigényt jelentősen lehetne csökkenteni több szigeteléssel. ;)

„De az nem derült ki nekem, hogy milyen módon működik a leolvasztás, ha nem no-frostos.”
Nem tudom, még nem néztem utána. Vannak itt is szakemberek, talán majd megmondják. De szerintem úgy működik, hogy mikor nem megy a kompresszor, akkor a hátfal elég meleg ahhoz, hogy a lecsapódott jég leolvadjon.

(#20435) polonic válasza #40553216 (#20417) üzenetére


polonic
félisten

De az van.

(#20436) #40553216 válasza polonic (#20435) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor minek hőálló akármi? Nem lesz melegebb a lap, mint amit főzöl vagy sütsz rajta. Nálunk nincs. Tök felesleges.

(#20437) DeFranco válasza #40553216 (#20436) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most már csak az a kérdés, hogy az indukciós lap gép-e mert ha nem nyilván szóba sem kerülhet.

...ugye? ;)

[ Szerkesztve ]

(#20438) #40553216 válasza DeFranco (#20437) üzenetére


#40553216
törölt tag

Számodra kérdés, számomra nem.
Mivel a(z akármilyen) főzőlapok működése teljesen beleillik a témába, szemben a gázkazánnal, ahol gáz-, víz- és központi fűtés szerelőnek is kell lenni, ezen kívül gázkészülék szerelőnek is, ezzel szemben az elektromos háztartási készülékek világával legfeljebb a keringető szivattyú hozható kapcsolatba, de a háztartási gép szerelők ezt is csak ugyanúgy cserélik, ahogy a gázkészülék szerelők is.

A linklet hsz-ben is ott vannak a linkek a szakmák leírásával.

[ Szerkesztve ]

(#20439) DeFranco válasza #40553216 (#20438) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szépen mondasz magadnak ellent most már nem csak két külön időpontban, de egy hsz-en belül is :)

viccelődtem amúgy, ahogy akkor is írtam, nekem mindkettő belefér, csak annyit rugóztál rajta, hogy gondoltam rákérdezek, hogy mennyiben végez mechanikai mozgást egy indukciós lap, hogy nem határolódsz el egyből a témától... (ami mint tudjuk a gépség kizáró feltétele is egyben, és mivel itt a topic címében gép van, minden nyugvó dolog az ürdüng műve :D)

[ Szerkesztve ]

(#20440) polonic válasza #40553216 (#20436) üzenetére


polonic
félisten

Oke. Ezert kerdeztem meg itt a tapasztalatokat. Es csak azert, mert a szerelesi utmutato azt irja, hogy a vagasi feluletre tegyunk hoallo szigetelest.
Mennyire fut lefele egyebkent? Az alatta levo fiokban lehet muanyag evoeszkoztarto?

[ Szerkesztve ]

(#20441) #40553216 válasza DeFranco (#20439) üzenetére


#40553216
törölt tag

Há’ most jól megfogtál. :DDD
Definíció szerint a gázkazán nem háztartási gép, a főzőlapok meg azok. Ez van.

(#20440) polonic
A vágási ferire? :DDD Azaz oda, ahol a munkapult ki van vágva? Nem tudom, nekünk milyen van, valami gyurmaradír szerű.
Alatta nekünk egy alacsony, üres fiók van, de szerintem a műanyagok is bírnák.

[ Szerkesztve ]

(#20442) zoltan6 válasza Csabroncka (#20433) üzenetére


zoltan6
őstag

"Ami tuti biztos, hogy félig bontott zacskót nem rakunk vissza."
Erre van a fóliahegesztő gép,én vettem egy gorenje vákumos fóliázót,tényleg nagyon jó meg hasznos,a vákumozással annyi helyet meg lehet spórolni vele,már a kajamaradékot is zacskóba rakjuk,műanyagdoboz,meg fagyisdoboz helyett.egyszóval jó dolog.

(#20443) polonic válasza #40553216 (#20441) üzenetére


polonic
félisten

Azaz, vagasi feri. :D
Most csinalja egyebkent a butoros a berendezest. O is mondja, hogy nem kell azert veresen konolyan venni.

(#20444) Teodor52 válasza mzso (#20430) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Leírásod szerint, akkor tényleg van abban valami amit itt írtam az utolsó előtti mondatomban?

(#20445) mzso válasza Teodor52 (#20444) üzenetére


mzso
veterán

Nem tudom, mert fogalmam sincs, hogy a kompresszor, meg a keringetőrendszer mennyire használódó, tönkremenő komponens. De az tuti, hogy többet megy.

(#20446) polonic


polonic
félisten

Megvan a fozolap bekotese. Ket zonara raadtam a boost funkciot. Igy sercegett a kismegszakito, de nem vagta le. Beallitottam a max teljesitmenyt 4 kw-ra es igy egy zonan mehet a boost funkcio, masikon 5-os fokozat a 9-bol. Ket helyen mehet egyszerre maxon, a 9-es fokozaton. Asszem ez egyelore megfelelo kompromisszum.

A kismegszakito 16 amperes es egy fazis van.

(#20447) Teodor52


Teodor52
senior tag

Kipróbáltam az összefoglalóban ajánlott scanpart folyadékot és valóban jó anyag.

Egy Philips GC2520-as vasalót vízkőmentesítettem vele.

A hátoldalán megvan adva, hogy 50 mehet 500ml vízhez és ha nagyon vízköves, akkor 150ml.

Nos a vasalóba nem tudunk ennyit beleönteni tehát 150+500-at így az arányhoz nyúltam, ami 0,3 ebben az esetben az előbbinél 0,1.

Úgy csináltam, hogy először 0.3-as keverési aránnyal a vasaló használatiját követve vízkőmentesítettem majd utána csak desztillált vízzel!

A hőmérséklet szabályzóját meg pamutra állítottam.

Az lenne a kérdésem, hogy jól jártam el a keverési arányt és a hőfok beállítást illetően?

A másik kérdésem ez a bizonyos trisó.
Nos megkérdeztem egy mosógépszerelőt és határozottan elutasítja mert a mosógép tartalmaz (ha jól hallottam) egy csillag nevezetű alkatrészt amit megesz.
Alternatívaként 1kupak(15ml) domestost használnék!

Vélemény ezzel kapcsolatban?

(#20448) dh66e válasza polonic (#20446) üzenetére


dh66e
veterán

Mi is ma kötöttük be a gépeket teszt jelleggel (a konyha még 2 hét mire a helyére kerül) egy multi sütőt és egy indukciós f.lapot.
A főzőlap nagyon hatékonyan dolgozik,elképesztően gyorsan forralja a vizet a gázhoz lápest ami eddig volt.16 amperes biztiről minden zóna hibátlanul üzemel teljes kakaón is.A sütőnek meg elég 10 amperes,de az még nem volt teljesen tesztelve.
Alu szalagot lehet kapni szig technikai boltokban amit fel lehet ragasztani a kivágási felületre én is azzal oldom meg majd ,de elvileg nem kell vele foglalkozni főleg ha dekopír fűrésszel vágja ki az asztalos.
Ami inkább fontos hogy az első összekötőt vagy hagyjátok ki vagy lejjebb kell rakni a bútorban hogy a levegő szabadon tudjon áramolni a ventilátorhoz.

(#20449) #94529552 válasza B-L-A-C-K (#20428) üzenetére


#94529552
törölt tag

Amit linkeltél az majdnem olyan besorolású, de ha már eldöntötted..., meg a CLASSIC még olcsóbb is a Bosch-nál. S bag szinte bárhol kapható, csak szűrőket sem árt majd tartani tartalékba, és majd e leírás szerint kell néha mosni.

(#20450) gF válasza #94529552 (#20449) üzenetére


gF
senior tag

Kár szórakozni a szűrő mosással. Így is úgy is évente ki kell cserélni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.