Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) pjen válasza #94529552 (#21300) üzenetére


pjen
félisten

Igen így gondolom én is.

(#21302) Teaway válasza jozsi252 (#21290) üzenetére


Teaway
veterán

A sót nem tudom levenni, mert tartályba beöntöm és onnantól a gép csinálja nem én.

Márpedig a sóadagolást a helyi vízkeménységnek megfelelően kell beállítani, lásd a használati útmutatót!

Nincs itthon csokid??

(#21303) Csabroncka válasza #94529552 (#21300) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Az arány azért nem annyira nagy mert az érintős elux modellek is 150 fölött vannak. A Miele meg 250 től indul, persze határ a csillagos ég :N

"in medias res"

(#21304) #40553216 válasza pjen (#21284) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Ma ezt az elux és társai igyekeznek elektrónikusan kiváltani.”
Erre azért hozhatnál konkrét példát, hogyan is működhetne. Elektronikusan vezérelt lengéscsillapítás, mint az autókban? Amely aztán annyira hatékony, hogy a jelenleg kapható legdrágább AEG mosógép, az L 98699 FL2 használatijában ezt írják:

„Ellenőrizze, hogy ez nem kiegyensúlyozási hiba-e. Ilyen esetben kézzel rendezze el a dobban a darabokat, majd indítsa újra a centrifugálási szakaszt.”

és

„Centrifugálási fázisban egyensúlyi problémákat okozhat egy nagyon kicsi darab. Ilyen esetben kézzel rendezze el a tartályban a darabokat, majd indítsa újra a centrifugálási fázist.”

Utóbbiból látszik, hogy nem csak a nagy súly a baj, hanem a túl kicsi is. És egy túl kicsi súlyú darab által okozott kiegyensúlyozatlanságot a csúcselektronika nem bír megoldani? Remélem, viccelsz.

(#21305) Dluinet válasza #40553216 (#21304) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem bír megoldani az elektronika,
régi gorenje ezért képes volt órákig helyezgetni a ruhát, halottam 7-8 órán keresztül tartó mosásról, ami másfél órásnak indult. A régi csúcs Samsung is 1 órát próbálkozott, majd leállt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#21306) #40553216 válasza Dluinet (#21305) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ezt írják az előző idézeteket megelőző hibaleírásban is. Egyszerűen megáll, és kész.

(#21307) pjen válasza #40553216 (#21304) üzenetére


pjen
félisten

Pedig,mégis.Gondoljál csak vissza volt az a nagy keletnémet,vagy a minimat.Végig ugrálta a fürdőszobát,nekem kellett menni helyre tolni.Hogy is működött?A centrifuga motor mindenféle szabályzás nélkül elindult,hát ezt próbálta csökkenteni az ellensúly.Késöbb megjelent a dob fokozatos gyorsítása,ruha eloszlatás ide oda mozgatással stb.Igy az ellensúly egyre kissebb lehetett.

(#21308) #40553216 válasza pjen (#21307) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az Energomat is végigugrálta, pedig abban volt ellensúly. A Mielék is lágyan indítják a centrit és tekerik ide-oda, míg kiegyensúlyozott nem lesz. És van ellensúly. Ezek szerint a többi márka gépeinek elektronikája semmivel nem tud többet, mint a Mieléké, tehát nem elektronikával oldják meg. Viszont nem mindig tud centrizni.

[ Szerkesztve ]

(#21309) Csabroncka válasza pjen (#21307) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Műanyag dob esetén jellemzően beton ellensúly-t használnak, acél üst esetén a (Mielében) kizárólag egy oldalú a csapágyazás és a dobra rögzített kereszt alakú merevítő maga az ellensúly és a csapágyház...(egyébként a túloldalon is van ellensúly, patkó alakban...stb)

Minden gépeben kell lennie valamekkora ellensúlynak ez alól egy sem kivétel :( . (Egyébként a Mielek nem feltétlen csak a dob/üst/ellensúly kombó miatt nehezebbek. A tűzzománcozott oldallemezek és a horganyzott váz is tekintélyes súlyt ad az össztömeghez, a fene tudja milyen vastag lemezből sajtolják, de Anya Fagor gépéhez képest az enyém lényegesen vastagabb és nehezebb.

"in medias res"

(#21310) pjen válasza #40553216 (#21308) üzenetére


pjen
félisten

Pont ezt írtam:végig ugrálta pedig volt ellensúly,viszont elektrónika nem.

(#21311) #94529552 válasza Csabroncka (#21303) üzenetére


#94529552
törölt tag

Felültöltős az Electrolux mosógépünk,és 90 ezer Ft körüli induló árban vannak ezek most is. Ilyesmi kinézetű majdnem mind. Nem sokat változtak ezek.

tomtyi Meglepő lehet, de a miénk nem ugrált el a helyéről.

(#21312) #40553216 válasza pjen (#21310) üzenetére


#40553216
törölt tag

Elnéztem, összemostam más hsz-szel.

De a lényeg: az ellensúly nem a centrifuga folyamatos működése alatt, egyedül a centri indításakor fontos. Ha nem tudja rendesen elosztani a ruhát, azon nem segít, sőt, inkább ront, mert csak növeli a mozgó, lengő tömeget. Ez látszik is az AEG használatik szövegein.

(#21311) Pumma
Az tényleg meglepő. Gondolom, azért volt alatta gumiszőnyeg.

[ Szerkesztve ]

(#21313) pjen válasza #40553216 (#21312) üzenetére


pjen
félisten

Ez így igaz.Namost az ellensúly nagyságát és a centri indulási gyorsulását lehet timalizálni az elektrónika és a súly arányával bizonyos határok között.Egyik gyártó több súlyt használ másik inkább fejlettebb vezérlést.Jó példa rá a fagorom 1 cm t sem ugrál.

[ Szerkesztve ]

(#21314) lakisoft válasza pjen (#21313) üzenetére


lakisoft
veterán

Nekünk a fagorral csak a bajunk volt az elején. 1 hónapos korában komplett elektronikát kellett cserélni rajta mert elromlott. A második mosás után. Soha többet nem veszek fagort az biztos. :R

(#21315) #40553216 válasza pjen (#21313) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Egyik gyártó több súlyt használ másik inkább fejlettebb vezérlést.”
Gondolod, hogy a 35 éve számítógép vezérelte mosógépeknél nem fért bele az egyre „fejlettebb vezérlés”?

Ugyanis az előzőekből logikailag ez következik. Érdekes vélemény. Szerintem meg inkább fordítva van: a Mielék azért drágák, mert rengeteget fejlesztenek és ezeket a fejlesztéseket rendesen le is tesztelik. A mérnökök pedig sokba kerülnek. Akárcsak a fejlett elektronika. Mindenképp drágább, mint az öntöttvas vagy a beton.

De ha már, akkor tromf :DDD : az én Mielém 1 mm-t sem ugrál, sőt, egyáltalán nem ugrál.

(#21267) ribarszki
„Egyébként az ő nevükhöz fűzödik a felül kilépő gégecső”
Őőőő. Ez azért nem biztos. ;)

Vagy akár a teleszkópos szívócső:
Miele De Luxe S200 Vacuum Cleaner
Miele vacuum cleaner S200, 950 watts, made in Germany ca. 1976

Ezzel nem azt állítom, hogy a Miele lett volna az első, de hogy a Sebo nem, az biztos. ;)

Amiben „különlegesek”, az a nem a hossztengely vonalában csatlakozó gégecső miatti csálé állás és mozgás. Ehhez kifejezetten előnyös, hogy bolygókerekek vannak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21316) YAS-dude válasza pjen (#21287) üzenetére


YAS-dude
őstag

Milyen nagy élmény is pár évente bosszankodva kidobni az olcsó mosógépet és keresgélni helyette egy újat, ami szintén olcsó, de hátha ez most nem lesz olyan szar. Ehelyett inkább egyszer zsebbe nyúlok és 20 évre letudom ezt a kérdést.

Aztán majd eladom használtan :)

(#21317) ribarszki válasza #40553216 (#21315) üzenetére


ribarszki
őstag

Félrebeszéltem. A 350es állóporszívóra igaz, hogy a tömlő felől jön a gégecső, valamint az teleszkópos cső.

(#21318) m@tthew válasza Robez88 (#21250) üzenetére


m@tthew
csendes tag

Szia,

több szempontból is javaslom, hogy keresd fel az Online Márkaboltot. 5 év garit adnak minden készülékre, és ha telefonálsz nekik vagy e-mailben kérsz ajánlatot akkor egy szakértő segít neked kiválasztani a neked való típust. Ha több mindent vásárolsz egyedi árat is kapsz.

Mosógépből én a whirlpoolt ajánlom ár/érték arány miatt, porszívóból a bosch kiváló, mikró attól függ milyen "extrák" kellenek. Hűtő bosch/gorenje/whirlpool egyaránt jó, alsó árkategóriában a gorenje kicsit hangos, bosch egy kicsit drágább az átlagnál, de a legmegbízhatóbb.

(#21319) Zeki válasza m@tthew (#21318) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt hiszem az bolti gari, és évente van kiszállást fizetős kötelező karbantartás.
A Whirlpool mosógép 1 évesen meg épp beszart nálam. Ha áram alá helyezem, csak futnak a led fények, meg kattog benne valami hátul. Egy 155 ezres gép.
Szerintem mindegy mit vesz, csak mázli kérdése, hogy éveket bírjon ki.

(#21320) m@tthew válasza Zeki (#21319) üzenetére


m@tthew
csendes tag

Igen gyári gari +boti kiegészítés 5 évre, ha konkrét példát nézünk: Whirlpool AWS 63013 Elöltöltős mosógép itt 4+1 év, olcsóbb típusnál 2+3.
Ha 1 évesen beszart a géped miért nem javíttatod garanciába? A mázli inkább úgy mondanám, hogy bárhol foghatsz ki egy olyan darabot ami hamar be fog szarni. De egy bosch vagy whirlpool sokkal megbízhatóbb mint egy aeg/electrolux (nem hibába 1 év rájuk a gyári gari ha jól tudom).

Nekünk is egy whirlpool 6th sense van otthon, immáron 10 éve, egyszer volt szervizelve az ajtónál valami, mert amiatt nem indította el a programot.

Megnéztem náluk a garanciális feltételeket, igazad van a bolti garis éveknél 5.000 Ft-os kiszállás van évente.
Átlag 2-3 év amit ők adnak pluszba, szerintem 100-150k értékű gépeknél a +10-15k nem nagy pénz a rizikósabb évekre, ha kehe lenne gari nélkül jóval többet költenél rá szerintem (főleg hogy a szerelőnél is így indul a kiszállási díj)

(#21321) sanzi89 válasza m@tthew (#21320) üzenetére


sanzi89
addikt

Pontosabban +6.000Ft évente.

Igaz az is, hogy ezt visszakapod Online Pénztárcába, tehát ha esetleg később veszel még valamit, akkor levonhatod a kiszállás költségét az új eszköz vételárából.

Ahogy a korábbi kommentemben írtam, keresek szárítógépet. Kinéztem a Gorenje D7565J típust 161.990Ft-ért. Vélemények?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21322) m@tthew válasza sanzi89 (#21321) üzenetére


m@tthew
csendes tag

Kösz a helyesbítést! Gorenjét dícsérik, a típust nem ismerem, de a száraz adatok alapján jó.
Szerintem megér egy telefont feléjük, én egy mosógépet és egy hűtőt vettem náluk még májusban, Hirt Gáborral beszéltem, segítőkész és eléggé képben volt. Terméklapon a kép mellett ott vannak az elérhetőségek, szimpátia alapján is lehet választani. :D

(#21323) Atesz 666 válasza #40553216 (#21315) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"az én Mielém 1 mm-t sem ugrál, sőt, egyáltalán nem ugrál."

- :C

-Az én AEG L76475 FL-m sem,meghozták a boltból kicsomagoltam beraktam a helyére vízmértékkel megmértem minden irányból és egy ezredet sem kellett rajta állítani.
-1400-as centrinél meg sem moccan,és olyan halk,hogy néha meg kell nézni megy-e,az előző Whirpool-lal szemben amit még a második szomszéd is hallott amikor 800-on centrizet..

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21324) #94529552 válasza YAS-dude (#21316) üzenetére


#94529552
törölt tag

Álmodozni jó ugye? Ezt jobb, ha rögtön elfelejted. Milyen nagy élmény, hogy nem kell kidobni, hanem működik hibátlanul egy 6 éves Zanussi felültöltős, akinek én rendeltem, pedig az aztán nincs kimélve. Vagy Pjen 8 éves mosógépe is. Amit most rendelsz, az is simán bekrepálhat akár a gariidő után 2 nappal, és dobhatod ki.

(#21312) tomtyi: Mondtam ilyet? Nem volt alatta. [moderálva]

ribarszki: "Félrebeszéltem".

Így higgyen nektek az érdeklődő? :O Egyébként teljesen mindegy, ki találta fel, mert amúgy ez a tény senkit nem érdekel.

[ Módosította: radi8tor ]

(#21325) pjen válasza YAS-dude (#21316) üzenetére


pjen
félisten

Azért a lassan 10 éves fagorom nem pár év.

#21315) tomtyi :lehet,hogy nem,te sem tudhatod.

[ Szerkesztve ]

(#21326) #40553216 válasza #94529552 (#21324) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi, nem érdekel. :DDD
Akkor azt hiszem, te kivételesen szerencsés vagy. Vagy valami varázslat, egy félresikerült sorozat. :DDD

(#21327) FireShadow


FireShadow
senior tag

Akkor, ha nem a "bolt által felajánlott" kiterjesztett garanciát "kéri" valaki a termékhez, hanem egy biztosito pl 8ezer/éves biztositását választja ráadásul ami az összes uj termékedre érvényes amíg az nem öregebb, mint 4 év.. akkor az nem jó ajánlat?

Kicsit vézna a venni készült Liebherr hűtő 2 év garija és gondolkodom hogy oldjam meg hogy több legyen ennél de minél kevesebb macerával és ráfizetéssel.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21328) #40553216 válasza pjen (#21325) üzenetére


#40553216
törölt tag

A Miele a lágy indítást évtizedek óta csinálja a mosógépekben, ráadásul nem is egyből a maximális fordulatszámon, hanem fokozatosan gyorsul fel.

(#21329) #94529552 válasza #40553216 (#21328) üzenetére


#94529552
törölt tag

350k-ért? Az itt sajnos megfizethetetlen, de nem is ér többet annyival, és nemcsak a miele csinál lágy indítást.

(#21330) #40553216 válasza #94529552 (#21329) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem mintha én állítottam volna ezt. ;) Inkább épp azt írtam, hogy a Miele nincs lemaradva.
Nyilván nem csak ezt kapod a pénzedért, ami egyébként is egy százassal kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#21331) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Elnézést az offért de sajnos jobb topikot nem találtam! :(

Szeretnék áttérni vegyszerekről mikroszálas törlőkendőre a portalanítás területén!

A kérdésem, hogy milyen márkából lenne érdemes vásárolni és nem utolsó sorban hogy hogy kell mosni?

Előre is köszönöm a megértéseteket és a segítségeteket!

(#21332) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár napja írtam,hogy elromlott Whirlpool awe 6519-es felültöltős mosgépünk.Lement a program és azóta semmi.Nem is világított.A falunkban van mosgép szerelő,most volt itt.Panel hiba.Beviszi a városba szervizbe akikel kapcsolatban van.Így lesz 10-es a panel és plusz 4 000 az ő munka költsége.14-ből elvileg megússzuk ,ha tényleg az a baja és nem nagyobb.Mondta ,hogy így neki 10 a panel,de amúgy 30 000 körül lenne.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21333) Csabroncka válasza Orlin (#21332) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát 30 -ért tök fölös lenne megjavíttatni egy 60 ezer forintos gépet. 15-öt adj neki és kérd meg, hogy nézze át a gépet.

"in medias res"

(#21334) Orlin válasza Csabroncka (#21333) üzenetére


Orlin
addikt

15 lesz elvileg az egész történet.Többet nem is nagyon akarok szánni rá.Mert ki tudja jön-e valami hiba megint 2-3 honap mulva.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21335) Csabroncka válasza Orlin (#21334) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Akkor adj neki egy pálinkát, csak nézze át a gépet ;]

"in medias res"

(#21336) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

30.000 Ft-ig keresek új porszívót. Az már megvan, hogy száraz, porzsákos lesz, viszont ezen felül eléggé el vagyok veszve. Egyelőre két kiszemelt van, esetleg ezekről vélemény? (Ezek elő-cyclon szűrősök, ilyesmi már van a családban és bevált).

Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#21337) Orlin válasza Csabroncka (#21335) üzenetére


Orlin
addikt

Haha.Bár még ,ha harminc lenne azon is sokat spórolnák.Amúgy azt mondta,ha a processzor halt meg akkor nem lehet vele mit kezdeni.Ez majd kiderül a következő héten.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21338) Zeki válasza apholyon (#21336) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet elégszer leírni, sok Bosch porszívóra ha a neten beregisztrálod, 5 év gyári garancia lesz. 30 ezres meg olcsóbb is van benne az akcióban. Egyszerűen nincs jobb ajánlat a piacon.
Itt bővebb infó

(#21339) #94529552 válasza #40553216 (#21330) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egyébként az Electrolux is több fokozatban gyorsul fel. 90k-ért. Nem is rossz. :R

(#21340) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

A spanyol (Nodor, Cata, Fagor) sütőkről és indukciós lapokról mi a véleményetek? Alapból több garancia van rájuk, mint az elterjedtebb márkákra (legalább 2 év).

(#21341) zolion01


zolion01
tag

Sziasztok!

szerintetek melyik porszívó?
Miele Complete C3 EcoLine vagy Dayson DC33c Allergy?

Az egyik porszákos, a másik nem, az oké. De ezek a porszákosok mennyire gyorsan veszítenek az erejükből? Eddig egy Samsung porzsák nélküli volt, pont azt szerettem benne, hogy sosem kellett semmit venni hozzá, azt meg nem, hogy szűrőt kellett mosogatni...
Szóval van valakinek valós Dyson tapasztalata? Megéri a felárat az 5 év gari?

Köszi előre is a válaszokat.

(#21342) Zeki válasza zolion01 (#21341) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Miele nem veszít az erejéből.

(#21343) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Na jó egyébként tényleg nem ilyen ma már alap dolgokkal kellene példálózni, mert tényleg marhaság.

Ami most a prémiumban megy az az 1600-as centri és ehhez tartozó textil kímélő dobok, belső dobvilágítás, gyorsmosás és energiahatékonyság növelés, van valami új típusú "kapszulás adagolás ahol a gépben (gondolom valószínűleg azért te adod meg, hogy mennyire retkes a ruha), maga a gép keveri ki a megfelelő és optimális mosószer mennyiséget, neked csak a zárt mosószert tartályt kell csatlakoztatnod. Most van valami gőz centrifugálás is ami fellazítja a ruhát az 1600-as centrizés után...., e-mellé biztosan kitaláltak valami marha energia hatékony ugyanakkor jó dobmozgást is (azt hiszem most ez a Power Wash) . Az elektronikai kütyüzésről, mobiltelefonvezérlésről és egyéb dolgokról nem is beszélve (LG).

Ezek a technológiák azért szépen lassan lecsorognak 5-8 év alatt a megfizethető kategóriákba.

(példának okért a 10-15 éves Miele modellek többsége már akkor inverteres motorral volt szerelve, 1200-as centrivel dolgoztak, és a felültöltősök nyitásra forgatták a dobot....stb)

Itt bővebben lehet olvasni róla, bocs hogy csak így szedett-vedett módon összeírtam.

(van egy-két dolog ami nagyon tetszik)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21344) gF válasza Zeki (#21342) üzenetére


gF
senior tag

Na azért ne beszéljünk zöldségeket. Mindegyik porszákos porszívó veszít az erejéből, ahogy telítődik a porzsák. Ez alól a Miele sem kivétel.

(#21345) zolion01 válasza gF (#21344) üzenetére


zolion01
tag

Hát igen. Van egy Kärcher 2004A takarítógép szerűség is papír zsákkal és szűrővel, de ahogy telítődik a zsák úgy csökken az amúgy sem nagy erő.
Van 2 kutya is ami bejáratos az előszobában szóval, szinte mindennapos a porszívó használat.
A Samsung-nak is csökkent az ereje, de ott csak kiporoltam szűrőt, vagy kimostam, ha időben eszembe jutott és utána bármit felszívott a padlóról... Még a padlót is... :)

A nem eredeti porszákokkal meg az a bajom, hogy miután kétszer kiszakad a Kärcher-ben, többet nem vettem, csak eredetit, miután kitakarítottam az egész gépet a portól...

[ Szerkesztve ]

(#21346) Zeki válasza gF (#21344) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt te észre nem veszed. Totál teleszívathatod a porzsákot... és még szív rendesen.
1

2

(#21347) gF válasza Zeki (#21346) üzenetére


gF
senior tag

Nem kell bemutatni a GN porzsákot, mert éveken át használtam egy Miele S8 Ecoline porszívót. Én nem azt mondom, hogy nem szívott semmit se teli porzsákkal, de azért csökkent a szívóerő. Ami teljesen természetes egy porzsákos porszívónál.

[ Szerkesztve ]

(#21348) Zeki válasza gF (#21347) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy porzsáknélküli hamarabb veszít a szívóerejéből, és jelentősebben.

(#21349) #94529552 válasza zolion01 (#21341) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem ne vegyél Dysont. A mostani porzsák nélküli porszívókhoz drága szűrőket használnak, pl. valaki az egyik ilyen Samsunghoz 9000Ft-ért talált csak szűrőt.(használattól függően évente cserélni kell, mert eltömődik) A papír porzsák helyett az árban hasonló mikro vagy szintetikus zsákokat kell használni, azokkal valóban alig veszítenek a szívóerőből, és nem is szakadhatnak úgy ki mint a papíros.
(#21348) CineDOG1 Így igaz.

(#21350) zolion01 válasza #94529552 (#21349) üzenetére


zolion01
tag

Igen, 9e Ft a samuba a hátsó HEPA szűrő. A Dyson mosható élettartam szűrőt ígér. Csak kérdés mi azaz élettartam? 5 év és 1 hónap? :) :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.