Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Csabroncka válasza 7Sony7 (#21150) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Csak emiatt nem, inkább akkor már a centrifuga fordulatszám döntsön ha kell.

"in medias res"

(#21152) Zeki válasza 7Sony7 (#21150) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem vállalnék be kevesebb garit ugyanabból a gépből... pláne, hogy az a kevesebb gari NEM GYÁRI, hanem bolti.

Lehet a Panasonic kinőtte már magát,és VÉGRE tud mosógépet is csinálni, pár éve még nem tudott. Made in China.
Ilyen szar volt az első javítás után, ez meg a javítás előtt. 2x kellett javítani (alkarészt cserélni).

(#21153) 7Sony7 válasza Zeki (#21152) üzenetére


7Sony7
addikt

Csabroncka: Köszi.

Cinedog1: Ez igen! Mi ez a hang?

-

(#21154) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

AEG Lavatherm 56609 szárítógéphez szeretném megtalálni a magyar nyelvű használati útmutatót. Tudtok segíteni?

Köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21155) Teodor52 válasza 7Sony7 (#21148) üzenetére


Teodor52
senior tag

Én általában Pamut programot használok és ott pl az itt látható 6 különböző dobmozgás közül a hagyományost leltem felfedezni.

A baba programnál(baby care) pl a dörzsölő mozgás látható a paplannál(duvet program) pedig az áztató!

Tehát észrevételeim alapján az egyes dobmozgások különböző programokhoz tartozik,de aztán lehet, hogy van olyan program ami ezen kombinációi is megfigyelhetők!?

[ Szerkesztve ]

(#21156) 7Sony7 válasza Teodor52 (#21155) üzenetére


7Sony7
addikt

Fene egye meg, már kezdtem letenni erről a 6motion-ról, de a végén rábeszélsz. :)

Valami jó akciót kellene mostmár kifogni.
Egyébként még mindig a Beko és az LG között vacillálok...

-

(#21157) Teodor52 válasza 7Sony7 (#21156) üzenetére


Teodor52
senior tag

:)

Amúgy mind a 6 mozgást láttam már de mivel a fent említett programokat használjuk az esetek többségében így csak a hozzájuk tartozó dobmozgás maradt meg a memóriámban :)

Pl a sulykoló mozgásra talán még emlékszem és ha nem tévedek akkor a gyapjú programnál van és egyben az áztató is van.

Szerintem lassan majd eljön az akció ideje is ahogy közeledünk az ünnepekhez.

Nekünk 2 éve megvan az lg és tapasztalataink alapján nem cserélnénk más márkára!

Bocs egyre igen, Miele-re mert sok jót olvastam róla itt a fórumon, de sajnos drága :(

[ Szerkesztve ]

(#21158) Teodor52 válasza Teodor52 (#21157) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tehát észrevételeim alapján az egyes dobmozgások különböző programokhoz tartozik,de aztán lehet, hogy van olyan program ami ezen kombinációi is megfigyelhetők!?

Ha minden igaz akkor meg is kaptam a választ magamtól hogy van olyan program ami az egyes dobmozgásokat egyesíti :)

(#21150) 7Sony7- Csak egy kérdés:

Drágább 15000ft-al de jobb vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21159) 7Sony7 válasza Teodor52 (#21158) üzenetére


7Sony7
addikt

Valami hasonló lesz akcióban az Auchanban, csak nem b8, hanem talán c3 van ugyanott a tipuskódban. Nem tudom mi a különbség. Jó lenne megfejteni, hogy melyik betű mit jelent.

-

(#21160) BaLee válasza Teodor52 (#21158) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Valami hasonló LG most az MM katalógusban 100k.

(#21161) Atesz 666 válasza kuyarashi (#21154) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Szerintem próbáld meg itt [link]? :U
-Vagy itt [link]

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21162) kuyarashi válasza Atesz 666 (#21161) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, már néztem. Köszi. Inkább lefordítom magunknak. Azt hiszem nincs magyar nyelvű útmutató, mert nem forgalmazták itthon.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21163) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, ismeritek az Elektrabregenz mosógépeket? Ma láttam először. Még 1600 as centrivel is láttam, ha jól emlékszem. Egyébként a dob mintája olyan volt, mint a Beko-é.

-

(#21164) 7Sony7 válasza kuyarashi (#21154) üzenetére


7Sony7
addikt

Angolt találtam, de nem túl bonyolult, még fordítóval is lefordíthatod a lényeget.

-

(#21165) kuyarashi válasza 7Sony7 (#21164) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen, más nyelveken én is megtaláltam 8 mp alatt.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21167) kuyarashi válasza #40553216 (#21166) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az mennyire normális, ha egy szárítógép olyan vastag ködöt csinál a fürdőszobában, hogy vödörrel kell kihordani?
Szűrő tiszta, tartály üres és a kondenzátor is rendben van. Valahogy nem csapódik le rajta rendesen a pára. Nem megy valami hűtőventilátor?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21168) emitter


emitter
őstag

Sziasztok!

25-50 ezer Ft környékén milyen porzsákos porszívót ajánlotok?
Nekünk egy Sencor SVC 8 Tizio van, anno 28 ezer volt, de már nem forgalmazzák sajnos.

Fontos szempontok:
- jó szívóerő
- állítható teljesítmény
- minél halkabb
- jó tisztítási hatékonyság padlón
- gumis kerekek
- megbízhatóság (ne kelljen 4-5 év után lecserélni)

Az árlista tetején természetesen egy Miele van: Miele Complete C2 PowerLine - ez megér ennyit, vagy olcsóbban is lehet ilyen tudású/minőségű gépet találni?

A "nagy" márkák mennyire jók porszívóban? (Samsung, Philips, Bosch, Electrolux...)

Köszi!

(#21169) gF válasza emitter (#21168) üzenetére


gF
senior tag

Ha belefér az 55k elég jó választás a Miele C2. Nem egy csendes készülék, de minden más általad felsorolt kritériumot teljesíti.

[ Szerkesztve ]

(#21170) ribarszki válasza emitter (#21168) üzenetére


ribarszki
őstag

Samsungot felejtsd el.. Electrolux halk, jól szív, jó gépek. A Miele ezen felül az anyagok minőségében nyújt többet. Gegecso, porzsák, kerekek, illesztések, stb.. de nem egy halk gép.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#21171) #94529552 válasza #40553216 (#21166) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vagyis mára már csak noname, mint a Hausmeister, Orion és egyéb gyenge produktumok?
7Sony7 1600-on centrizik? Nem semmi, jó hosszú garanciája legyen. :O

emitter Jók, de inkább fordított sorrendben, E.luxnak csak 1 év garanciája van, amit keveslek. Olvass kicsit vissza a típusokról.

(#21172) 7Sony7 válasza #40553216 (#21166) üzenetére


7Sony7
addikt

Jaaa, akkor értem.

Pumma: Á, nem merem megvenni, csak nem láttam még ilyen márkát

-

(#21173) nandow válasza 7Sony7 (#21172) üzenetére


nandow
aktív tag

Kinéztünk két gázfőzőlapot.

Teka
Bosch

Van valakinek tapasztalata valamelyik készülékkel esetleg?

Szerk: nem válasz akart lenni, hanem új hozzászólás...

[ Szerkesztve ]

(#21174) kuyarashi válasza nandow (#21173) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem ennyiért inkább AEG. Viszont tapasztalatom nincs az általad választottakról, ezért ezzel a hozzászólással inkább csak egy új terméket szeretnék javasolni a listádba.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21175) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
konyhát újítunk fel, és sokat dilemmázunk indukciós főzőlapon (eddig gáz volt/van). Indukciós előnyei mellett egyedül attól tartok, hogy rombolni, kábelezni kell miatta.
Ismerősöm ma azt mondta, hogy vannak olyanok, melyekhez nem kell ipari áram, hanem vannak olyanok, melyek 230V-t is támogatják. Ennél csak annyi volt a dolguk, hogy dobtak rá dugót, és simán konnektorba dugva, mint az összes többi konyhai elektronikát. Szóval ha veszek egy ilyet [link], akkor csak dugót teszek rá, és már használható is?

(#21176) nandow válasza kuyarashi (#21174) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi a tippet.
Olyat szeretnénk, aminek "sűrűbb" a rácsozása. Egy ilyennél, amit linkeltél, attól félek könnyen leborulhat az edény, ha nem úgy teszi fel az ember, és meglöki véletlenül stb.

(#21177) kuyarashi válasza hakydakillah (#21175) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szerintem itt nem a feszültséggel van a gond, hanem az áramerősséggel. Ezt ellenőrizd!
Egyébként lehetnek egészségkárosító hatásai is az erős mágneses tér miatt, de majd a többiek hozzászólnak. :) Nem nagyon fejteném ki.

Azt ugye tudod, hogy indukciós lapokat csak a megfelelő vastagságú vasedényekkel lehet használni?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21178) kuyarashi válasza nandow (#21176) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nincs mit. Nekünk ilyen van és én is féltem tőle, de közel sem annyira veszélyes, mint gondoltam. Sőt.
Részben pedig azért választottuk ezt, mert a sűrűbbet állítólag rémálom takarítani. Így még a mosogatógépbe is könnyebben befér.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21179) #94529552 válasza kuyarashi (#21178) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elux nem pont ugyanolyan, csak másik dizájn?

(#21180) kuyarashi válasza #94529552 (#21179) üzenetére


kuyarashi
őstag

A gyártó szinte ugyanaz, a megjelenés eltérő és a teljesítmény is minimálisan.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21181) hakydakillah válasza kuyarashi (#21177) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Köszi a választ. Az edényekkel szerintem nem lenne gond, mágneseztem őket, és 3kivételével mindegyik tapad + jó vastag, nehéz az aljuk.

(#21182) st6969 válasza kuyarashi (#21167) üzenetére


st6969
őstag

Semennyire. A tartályban kondenzvíznek kellene lennie. A fürdőszobában max. egy kicsit melegebb hőmérsékletet csinálhat, de semmiképp nem párásíthat.

(#21083) ribarszki
Megmérnéd (minél pontosabban), hogy mekkora helyigénye van egy ilyen tisztítónak? Elég kevés helyem van. Ha elfér, beruházok. 60-as Ikeás "fiókajtó", de a kuka is bent van, no meg a szerelvények. Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#21183) kuyarashi válasza hakydakillah (#21181) üzenetére


kuyarashi
őstag

hakydakillah (#21181)
Akkor ezzel nem lesz gond.

st6969 (#21182)
Köszi! Sejtettem.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#21184) HXY


HXY
addikt

Az állami hűtőgép csereprogramban már véglegesen kihirdették az eredményt?

Mert mi pályáztunk, de nem vagyunk benne a listában, és még csak egy emailt se kaptunk.

(#21185) Zola007


Zola007
veterán

Ilyen rendszerű ételes dobozokat hol érdemes keresnem?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21186) ribarszki válasza st6969 (#21182) üzenetére


ribarszki
őstag

Leírtam a méreteket privátban!

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#21187) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztük ezt a Bosch sütőt. Van esetleg valakinek tapasztalata a készülékkel?

Valamint a boltról esetleg infó? Tényleg minden márkát hivatalosan forgalmaznak? (garancia miatt) Csábító, hogy most 5 év garanciával adják az amúgy 2 év garanciás terméket.

[ Szerkesztve ]

(#21188) 123xyz válasza HXY (#21184) üzenetére


123xyz
tag

Lépj be a pályázati rendszerbe. Ha nincs ott a pályázatodnál a feldolgozásnál még semmi információ, akkor még nem került rátok a sor. Az első két döntés között egyébként 4 hét telt el, a legutóbbi pedig 2 és fél héttel a második után jött, gondolom hamarosan lesz még újabb kör :)

[ Szerkesztve ]

(#21189) HXY válasza 123xyz (#21188) üzenetére


HXY
addikt

Köszönöm, nincs ott semmi se, akkor még reménykedünk! :R

(#21190) hcs57 válasza HXY (#21189) üzenetére


hcs57
őstag

Amikor beszéltem velük, akkor azt mondták, hogy egyszerre kb 9000 pályázatot értékelnek, így 9 körben fogják értékelni..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21191) zsiz válasza hcs57 (#21190) üzenetére


zsiz
őstag

Ez jó hír, én négy körről hallottam, de örülök ha több. Remélem a következőben már én is benne leszek.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#21192) hcs57 válasza zsiz (#21191) üzenetére


hcs57
őstag

Bocsi, elírtam, 5 kör..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#21193) #94529552 válasza nandow (#21187) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvastad a feltételeket, és az árak is jók náluk? Ne dőlj be nekik, már többször is írtak itt arról az üzletről. Voltak itt linkelve hivatalos gyártói garanciák Bosch hűtőkre és porszívókra(nem mindre) is, nem tudom sütőre van-e, a Bosch honlapján nézz utána.

(#21194) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Mosogatógép tablettával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Eddig Finish-t használtunk, de katasztrófa, a tányérok nem tiszták, illetve volt hogy nem oldódott fel teljesen, pedig minden rendben volt a tablettával kinézetre, csomagolása sem sérült, stb.. Elfogyott az öblítőszer is nemrég. Így szeretnék venni tablettát illetve öblítőt is.
Melyik vált be nektek a legjobban amire azt mondjátok hogy érdemes megvenni? Ha jól tudom akkor van a JAR-nak is tablettája, az jó lehet?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#21195) dh66e válasza hakydakillah (#21175) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Nemrég ugyanez a felállás volt nálunk is gázról át álltunk indukciósra.Igaz teljes lakásfelújítás volt így 2.5-es rézkábelek a konyhába mindennek külön fázis.
Nem tudom milyen kábelek futnak nálatok a falakban,de másfeles rézkábelre nem engednék rá egy ilyen teljesítményű gépet mert vagy csattogni fog a biztosíték állandóan vagy a kábel fog el durranni egy idő után.
Gondolom az a konnektor más fogyasztókkal is osztozik a hálózaton szóval hívj egy vill szerelőt mert nem hiszem hogy egy lakástűz rentábilisabb lenne.

(#21196) FireShadow


FireShadow
senior tag

A Liebherr hűtök kijelzője az aktuális hőmérsékletet írja ki?
Már amelyik kijelzős. Más gyártó esetén van, hogy a beállított érték virít a kijelzőn csak, az olyan fura

Illetve a Liebherr hűtők világiítása mennyire fényes, van jól elhelyezve, stb?.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#21197) pjen válasza jozsi252 (#21194) üzenetére


pjen
félisten

Mi Somat Gold ot használunk,pesten nem kell só és öblítő hozzá.Eddig kiváló.

(#21198) pjen válasza hakydakillah (#21175) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha a 2,5Kw beállítással használod akkor egy 16A os kismegszakítóról szépen elketyeg és elég a 1,5mm réz vezeték.

(#21199) csemberlen válasza hakydakillah (#21175) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha elég neked 1 lap használata akkor talán. Persze egy jó jó állapotú dugalj is kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#21200) ribarszki válasza jozsi252 (#21194) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem kell drága Finish, Jar, Somat tablettákat venni.
1, Próbáld ki a Müller - Blink márkájú- mosogató porát. Olyan 10ft-ra jön ki egy mosás és nagyon jól dolgozik, ráadásul te adagolod a mennyiséget, attól függően mennyire szennyezett/zsíros az edény. Ugyan úgy a tabletta tárolóba teszed, de hamarabb feloldódik.

2, Lidl, Aldi saját márkás mosogatótablettái. Most elfegyott a por, így LiIdl W5 10in1 tablettát használunk és nagyon meg vagyok vele elégedve. Minden csillog-villog.

Nézd, itt egy teszt. Nem tudom mennyire tudományos, de az eredmények jól alátámasztják a tapasztalatokat.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.