Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) pjen válasza laszlo168 (#20298) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg lesz,reggel hallottam a reklámot.Igaz max19% ról hallottam.

(#20302) BaLee válasza Csabroncka (#20299) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Csak nehogy koppanjon emiatt valaki. ;]

2 tapasztalatom volt MM árgarancia témakörben:

Első: jó 2.5 éve Glamour napok, Euronicsban Sony Z1 Compact akcióval 20% akcióval 127 ezer Ft, de a garanciájáról nem tudták megmondani, hogy 1 vagy 2 év ill. hogy hivatalos gari-e. Átmentem MM-ba ahol ugyanaz a teló 189 ezer Ft! Ez még akcióval is csak 151, mondom a kiscsajnak, hogy Euronicsban 127 ezer én inkább megvenném itt ugyanannyiért. Majdnem képen röhögött! Kérdeztem tőle, hogy új-e itt, vagy nem hallott még az árgaranciájukról? Azt mondja ő ugyan nem. Mondom neki megkeresem a telefonomon, a saját oldalukon, várjon picit. Mire mondja, hogy az őt nem érdekli. Kis győzködésre felhívta a főnökét aki legnagyobb megdöbbenésére azt mondta neki hogy odaadhatja annyiért, csak kell hozzá kupon (Euronicsban adták a kupont is...). Szóval igen kicsin múlott, hogy nem hagytam ott őket.

Második eset: nagymamámnak mosógép kell, Euronicsban találtunk egy Electroluxot, de az eladók nem voltak nagyon képben, nem nagyon tudtak hasznos infót adni. Átmentünk a MM-ba. Ott teljesen segítőkész volt a háztartási gép osztályon a kolléga, mindent elmondott, mindenre volt válasza én meg örültem, hogy csinál egy kis üzletet. Mikor a végén mondtam neki, hogy most jöttünk az Euronicsból, ott 5 ezerrel (nem nagy pénz egy ~90 ezres gépnél) olcsóbb de ha itt is odaadják annyiért már visszük is. Felhívta az osztályvezetőt, majd a válasz egy szép tömör: NEM volt, kiegészítve annyival, hogy az Euronicsban úgyis csak kiállítási darab van. Hát visszamentünk és megvettük ott. Nem csak a kiállítási darab volt nekik, mert bontatlant kaptunk.

Szóval érdekesen működik az MM árgarancia, bár lehet csak nálunk Szombathelyen ilyen furcsák.

(#20303) gF válasza B-L-A-C-K (#20300) üzenetére


gF
senior tag

Beletartozik.. :)

(#20304) mzso


mzso
veterán

Lehet hülye kérdés. Rossz hűtőgépnek van olyan részei amit pénzzé lehet tenni (mondjuk nyersanyagnak) ha szétberheli az ember?

Egyszer olyat hallottam, hogy van benne réz. De ez kb pletyka szintű

(#20305) mzso válasza Csabroncka (#20295) üzenetére


mzso
veterán

Hol? Milyen feltételekkel?

(#20306) hcs57 válasza mzso (#20304) üzenetére


hcs57
őstag

Jó lenne, ha a gázt (ha még benne van) nem engednéd ki.. :(

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20307) B-L-A-C-K válasza mzso (#20305) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Link

gf: :R

(#20308) zsiz válasza mzso (#20304) üzenetére


zsiz
őstag

Konkrétan az egész :D Pl a kompresszorából rendes levegős kompresszorokat szoktak csinálni. Vagy nekünk a hideg füstölő is egy kiselejtezett hűtőből van.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20309) Jofi81 válasza mzso (#20304) üzenetére


Jofi81
őstag

Le tudod adni, mondjuk itt.

(#20310) JoolsNOS válasza Csabroncka (#20297) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor ez lesz, mert nekem is bent volt a top 3ban.
Be is zsákoltam. Euronicsben 89900 ingyen szállítás.
Köszi a megerősítést.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#20311) zsiz válasza JoolsNOS (#20310) üzenetére


zsiz
őstag

Én is ezt néztem ki, csak digitális vezérléssel, kijelzővel, picit drágábban, termékregisztrációval elérhető 3+1 év garanciával, bár az első gondolatom pont ugyanez volt, amit te is vettél. Csak döntenének már a hűtő-cseréről... :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20312) Csabroncka válasza JoolsNOS (#20310) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Testvéreméknél 1 éve teszi a dolgát. Elég halk és a fogantyú masszív.

"in medias res"

(#20313) DeFranco válasza Csabroncka (#20312) üzenetére


DeFranco
nagyúr

neünk ilyen van 7 éve, teljesen jó. szeretjük.

szerk: ja és fun fakt, pontosan ugyanennyiért vettük a megboldogult saturnban, 95k + 3k szállítás :D

[ Szerkesztve ]

(#20314) Csabroncka válasza DeFranco (#20313) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ezt nem azért tettem hozzá mert az 1 évvel kellene villogni, inkább ismét csak az, hogy olyat ajánlok amit láttam, hallottam, tapasztaltam.

A Pana plazmámat még én is a Saturnban vettem ;] ez is már csak történelem :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#20315) DeFranco válasza Csabroncka (#20314) üzenetére


DeFranco
nagyúr

értsd jól amit írtam, nem azért írtam, hogy rád tromfoljak, hanem hogy megerősítsem amit írsz (hiszen ránézésre eléggé rokon modell) mi szerint a mi hosszú távú tapasztalatunk is pozitív, így támogatni tudom az ajánlásod :)

(#20316) #40553216 válasza DeFranco (#20313) üzenetére


#40553216
törölt tag

De azt tudjátok, ugye, hogy a Saturn és az MM ugyanaz a cég? :DDD Ami már akkor is látszik, ha FF-ben használtok NoScriptet, és egyszer (vagy mindig) kilövitek a javascriptek tiltását, ugyanis a mediamarkt.hu mellett a redblue.de oldalát is ki kell lőni.

A kombinált hűtőknél látszik azért, mennyire leszarják a gyártók a hőszigetelést. Sacc/kb. számítással egy 390 l-es (280/110) hűtőnél a térfogat ≅30%-ára megy a fogyasztás ≅2/3-a, azaz térfogatra számítva a fagyasztórésznek több, mint négyszer akkora a fogyasztása, pedig láthatóan sokkal vastagabb a hőszigetelés. Miért nem tesznek bele sokkal jobbat? Utóbbi nyilván drágább. De itt is kereslet-kínálat: többet vesznek, többet kell gyártani, olcsóbb lesz a gyártás. Na, mindegy.

(#20317) DeFranco válasza #40553216 (#20316) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze hogy tudjuk, ez már évekkel a vásárlás előtt tudott volt. ettől még a saturnban vettük.

(#20318) 123xyz


123xyz
tag

Aki nem lenne tisztában vele, annak felhívnám a figyelmét rá, hogy a hűtőgép cserére a pályázati időszak már régen lezárult, úgyhogy teljesen felesleges (és megtévesztő) ezt tovább reklámozni... (már csak az elbírálás van folyamatban)

(#20319) mzso válasza hcs57 (#20306) üzenetére


mzso
veterán

Nem erről kérdeztem, de ha már kérdezted magasról teszek rá. az ipar ezeknek a sokszorosát engedi ki, nem az én szerencsétlen hűtőm számít.
Majd ha elterjednek a magnetokalorikus hűtők és betiltják a gázosokat akkor lesz lényegi változás.

(#20320) mzso válasza Jofi81 (#20309) üzenetére


mzso
veterán

Nem a Dunántúlon lakok... :) (Hanem Miskolc közelében)

(#20321) mzso válasza zsiz (#20308) üzenetére


mzso
veterán

Az egy dolog, de ki vásárolja fel jó áron a hűtőket?

(#20322) hcs57 válasza mzso (#20319) üzenetére


hcs57
őstag

Azzal nem tudsz mit csinálni, amit más tesz, de a magadéval igen.. a három hozzászólást egybe is írhattad volna, 5 percen belül voltak. :W

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#20323) zsiz


zsiz
őstag

Felkerült a második adag név a hűtőgép-csere programban: [pdf]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#20324) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

Nem találtam jobb topicot hozzá, és érdekelne a véleményetek erről.

Jól gondolom, hogy annyiért elég jó áron van?

Köszi. :R

(#20325) DeFranco válasza customer114 (#20324) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ikea 365+

sosekopel.

vagy esetleg az oumbärlig, azt hiszem az volt a tavalyi 365+ nekem jobban tetszik mint az idei, mert átmenőcsavaros és nem ponthegesztéses. de az ideivel is maxielégedettek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#20326) BaLee válasza pjen (#20301) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Erről az akcióról ha tudtok bővebbet írjatok majd, mert érdekelne de sehol sem találtam róla infót.

[ Szerkesztve ]

(#20327) customer114 válasza DeFranco (#20325) üzenetére


customer114
senior tag

Nem értelek, most javasoltál egy teljesen új készletet? :F

(#20328) pjen válasza BaLee (#20326) üzenetére


pjen
félisten

Ma reggel is hallottam a rádióban.Hívd fel az MM et.

(#20329) DeFranco válasza customer114 (#20327) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, mert olcsóbb mint amit kinéztél és bevált. gondot jelent ez számodra?

(#20330) customer114 válasza DeFranco (#20329) üzenetére


customer114
senior tag

Igen. Mivel, amit kinéztem 12 részes 20e-ért, amit te javasolsz 6 részes ugyanennyiért. :B

(#20331) DeFranco válasza customer114 (#20330) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ami miatt mégis úgy gondolom, hogy érdemes az ikeáson elgondolkodni:

a 365+-ra 15 év valós (!) garanciát adnak, és inkább elhiszem, hogy 14 év múlva az ikea mosolyogva cseréli a készletet egy repedt fedő miatt, mint hogy az emag.hu fél év múlva szóba áll veled.

hiányzik belőle a serpenyő, de ez megvehető külön, és még mindig minimális a felár, de ott a 15 év garancia, és ez a serpenyő valóban sütőbe tehető, mert bírja a magas hőfokot, ellentétben a teflonbevonattal, amit azért nem illik 200+ fok fölé hevíteni.

vagy

oumbärlig, 17k, van serpenyőd, minimum 2 év garanciád (ez az általános, de nem tudom erre mennyit adnak, ez a minimum... de mivel tavaly erre 15-öt adtak, nem aggódnék)

darabra kevesebb, ezt neked kell eldönteni, hogy kell-e ennyi edény, kihasználod-e. mi napi főtt ételes háztartást vezetünk hárman, elég egy ilyen 6-7-es készlet. kis lábas, nagy lábas, nyeles lábas, serpenyő, doszt. nem szokott előkerülni más, ha mégis, arra ott vannak az innen-onnan örökölt régebbi edényekből pár darab, amit meghagytunk.

ezeknek hiszek a hőelosztásában, értelmes tervezések, kompatibilisek mindennel ami ikeás, és a serpenyőnél nekem extra, hogy nem teflonos, mert nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#20332) BaLee válasza pjen (#20328) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Megkérdeztem őket, hátha mást is érdekel:

Tisztelettel tájékoztatjuk hogy az a vásárló, aki a promóció időtartama alatt behozza valamely áruházunkba egy régi Media Markt-os számláját/nyugtáját, azonnali árengedményt kap a vásárlása összegéből az alábbi sávok szerint:

5 év alatt: 5%
legalább 5 éves, de kevesebb, mint 10 éves: 10%
legalább 10 éves, de kevesebb, mint 15 éves: 15%
legalább 15 éves, vagy régebbi: 19%

A promóció feltételei:

A promóció valamennyi Media Markt áruházban termék vásárlása esetén érvényes, szolgáltatások vásárlására nem vonatkozik.
Webáruházi vásárlás, megrendelés esetén nem érvényes.
A promócióban kizárólag magyarországi Media Markt áruházban kiállított eredeti, sértetlen és jól olvasható számla vagy nyugta vesz részt.
A promóció más akcióval és Cetelem hitelkártya kedvezménnyel nem összevonható, az aktuális szórólapban szereplő termékek vásárlásakor nem érvényes.
Csak háztartásban használatos mennyiségeket szolgálunk ki.

Akció időtartama: 2016.10.01 – 2016.10.02.

(#20333) DeFranco válasza BaLee (#20332) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugyanitt 2004-es számla eladó, ára 8500 Ft :D

viccvót

(#20334) mzso válasza hcs57 (#20322) üzenetére


mzso
veterán

"a három hozzászólást egybe is írhattad volna, 5 percen belül voltak."

Így viszont vissza lehet követni, és nem foglal több helyet.

"Azzal nem tudsz mit csinálni, amit más tesz, de a magadéval igen."

Én nem fogom a saját időmet pocsékolni ideológia maszlag alapon. Ha fizetnének érte, hogy olyan helyen adjam le, mindjárt más lenne a helyzet.

(#20335) Teodor52 válasza Daffchy (#20264) üzenetére


Teodor52
senior tag

Én rendeltem nem is olyan rég igaz nem gép volt hanem ruhaszárító, de az ahogy megérkezett az nem mindennapi.

Csak az eredeti átlátszó vékony fólia volt rajta több ponton megszakítva azon belül is a sarkoknál leginkább,nagyon poros volt és több ponton megvolt hajlítva.

Ugyan ezt a szárítót megrendeltem az iponból, na és az a 2500ft-os szállítási költség bizony megérte az árát.
Az eredeti gyári átlátszó fólia ugyan úgy rajta volt, de azt még beburkolták több rétegű nagyon kemény kartonpapírral és plusz kapott egy szintén vastag nagy szakítószilárdságú fekete fóliát.Alig tudtam megbontani az egész csomagolást,úgy hogy még esélye se volt a sérülésnek.
Volt mellette egy vileda seprű nyél hát az sem volt semmi.
Egy nagyon kemény és vagy 2 centi vastag tömörített kartonpapírba foglalt helyet.

Itt döntöttem el hogy háztartási gépet is innen rendelek mert nyugodtan fogom várni és kicsomagolni.

Rendeltünk is egy Zanussi tűzhelyt amit mondanom sem kell, hogy kiváló csomagolásban, kiváló állapotban érkezett meg és a futárok is nagyon rendesek voltak mert,hogy türelmesen kicsomagolták és megmutatták körbe hogy minden oké és ha én is rendben találom, akkor mehet az adás-vétel.

Szóval én nagyon megvagyok elégedve az ipon-al és ajánlani is tudom!

(#20316) tomtyi Hallottam olyan infót is a kombinált hűtőkkel kapcsolatban, hogy jobban megvan terhelve a kompresszor meg úgy az egész gázrendszere ami miatt előbb bedobják a törölközőt mint a külön hűtő és fagyasztó készülékek.

Van ebben igazság?

(#20336) #40553216 válasza Teodor52 (#20335) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem tudom. Mi azért cseréltünk, mert a 19 éves kombi hűtőnknek tönkrement a ventilátora, és már semmilyen alkatrész nincs hozzá. :)

(#20337) ribarszki


ribarszki
őstag

Végre megvan az első Miele mosógépünk :C

Egyébként vateráztam aprópénzért, tök új és lehet bele vizet tenni, bararuhát. Forgatja, imitálja a mosást, centrifugázik és tényleg tiszta víz lesz a babaruha. Lehet én jobban élvezem mint a kislányom :DD

[ Szerkesztve ]

(#20338) Zeki válasza ribarszki (#20337) üzenetére


Zeki
nagyúr

Volt nekünk Miele porszívónk, ilyen játék, teljes mása a rendes S5xxx szériának. Szép metálpiros volt. De a lányomnak anno nem jött be igazán, eladtuk. Az is szívott, igaz nem port, csak hungarocell golyókat. :)

Amúgy gratula! :)

[ Szerkesztve ]

(#20339) Morris


Morris
veterán

Srácok , porszívót vennék én is, de nem tudom milyet.
Ársáv tulajdonképpen nincs. Na jó, max 50k. (többet nem szánnék rá)
Korábban említette itt valaki az electrolux zpfclassic-ot. Jó ez, vagy válasszak mást?

Olyan kellene amit a MM-ban is kapni.

(#20340) gF válasza Morris (#20339) üzenetére


gF
senior tag

Ha tudsz várni egy kicsit akkor Okt 6-9 között Glamour napok lesz. Szinte az össze nagyobb márkára lesz -20% kedvezmény (A Miele-t kivéve).
Egy Electrolux Ultrasilencer mindjárt csak 48k (60k helyett).

(#20341) ribarszki válasza Morris (#20339) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehetőleg porzsákosat. Kevesebbért ott az Electrolux, a Bosch bár a kettő közül inkább a múltkor linkelt Classic Eluxot venném. Többért pedig ott van a Miele porszívója. Nyilván mindenki azt fogja ajánlani amelyikkel végre jó tapasztalata van, így egy kicsit elfogult is az irányába. De az Elux-szal nem nagyon lősz mellé, a Mielevel pedig pláne nem, de az már egy másik történet.

(#20342) Morris válasza gF (#20340) üzenetére


Morris
veterán

Nincs hozzá kuponom sajnos. És talán nem is tudok várni addig, mert nagyon nagy szükség van már egy porszívóra.

De akkor melyiket érdemes megvenni? Ez az ultrasilencer jó?

ribarszki: Nekem mindegy melyik lesz. Olyan kell ami megbízható, csekély porkibocsátása van és nagy szívóereje.

[ Szerkesztve ]

(#20343) ribarszki válasza Morris (#20342) üzenetére


ribarszki
őstag

Olyan kuponhoz csak annyi kell, hogy veszel egy Glamour újságot 6-700ft körüli áron és abból kivágod a kupont. Ennyit simán megéri várnod! Az Ultrasilencer 48-ért pedig nagyon jó ajánlat! Csak kérdés, hogy van-e nekik készleten, illetve rendelésre is érvényes-e a kuponod?

De ha igen, akkor mindenképpen várjál az akcióig, mert ennyit bőven megér!

(#20344) gF válasza Morris (#20342) üzenetére


gF
senior tag

30-40k közötti ársávban eléggé bestbuy itt a fórumon a ZPFCLASSIC. Az Ultrasilencer már egy más kategória. Tudásban és árban is. Konkrétan majdnem duplája árban. Ha zavar a porszívó zajszintje akkor érdemes megfontolnod kérdést.
Glamour kuponos történetet meg érdemes megfontolnod, mert -20% az testvérek között is -20%.. :D

Még egy apróság ezt most találtam, hogy felnéztem az Electrolux honlapjára: Ajándék porzsák csomag és illatosító a prémium porszívókhoz
Lustábbaknak: 12 darab porzsák jár ajándékba az összes Ultra porszívójukhoz.

[ Szerkesztve ]

(#20345) ribarszki válasza gF (#20344) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért az említett honlapon ez milyen kemény marketingszöveg. Ezen meddig gondolkodtak :DDD

"UltraSilencer Zen porszívó:
Ezeket a porszívókat akkor ajánljuk, ha a takarítással töltött idő alatt szeretne kicsit töltődni. Ezek a világ legcsendesebb porszívói, ráadásul speciális hangkarakterüknek köszönhetően meditatív hatással vannak takarítás közben az emberre."

Taps a marketingeseknek :C Vagy azt is írhatnám, hogy parasztvakítás level 999

[ Szerkesztve ]

(#20346) gF válasza ribarszki (#20345) üzenetére


gF
senior tag

Valamivel el kell tudni adni a 85-90k-s gépeket is, de az is lehet, hogy a Samsungtól igazoltak pár marketingest.. ;] :DDD :DDD
Azért 58 dB-es zajszint.. Nem gyenge.. Mondjuk az én UltraOne-m "csak" 66dB, de annak sincs már vészes hangja.

[ Szerkesztve ]

(#20347) Morris válasza ribarszki (#20343) üzenetére


Morris
veterán

Oh, ezesetben tényleg érdemes megfontolni.

A hang nem érdekel. A jelenlegi samsungnál valószínűleg már az összes mai csendesebb.
Én a ZPFALLFLR-t néztem. Ahhoz van sokféle fej.
Elsősorban padlószőnyeghez kellene., de van laminált padlónk is és burkolólap is.

[ Szerkesztve ]

(#20348) Morris


Morris
veterán

Basszus, lehet feljebb kellene tornászni a vételárat. Ahogy nézem az árukeresőn, majdnem mindnek van valami kis idegesítő hibája.

(#20349) Zeki válasza ribarszki (#20345) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem rossz, erre már csak azt lehetne rátenni, hogy porszívózás közben feltöltődik a teste bioenergiával. :)

(#20350) ribarszki válasza Morris (#20348) üzenetére


ribarszki
őstag

Mit értesz kis idegesítő hibák alatt? Vagy mik azok a kritériumok amelyeknek mindenképpen feleljen meg a porszívó?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.